FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Č. Budějovice - 15. prosince 2020   16:00

Olomouc
35' Nešpor
1:1
(1:0)
Č. Budějovice
77' Jánošík  (Mršić)

Mandous – Vepřek, R. Hubník (C), Poulolo, Látal – Greššák – Houska (74. Breite), Zahradníček (84. Yunis), Falta (84. Chytil), P. González (74. Hála) – Nešpor.
Trefil – Yunis, Hála, Chytil, Breite, Beneš, Sladký.
Machálek – Mojžíš, Leška
Andrův stadion, Olomouc
Vorel – Králik, P. Novák, Skovajsa, Talovierov – Javorek, Čavoš (C) – Brandner, Mršić (87. L. Matějka), Bassey (36. L. Havel) – Van Buren (51. Jánošík).
Drobný – L. Havel, L. Matějka, Jánošík, Havelka, M. Valenta, Kladrubský.

SESTŘIH: Olomouc - České Budějovice 1:1. Čtvrtá remíza Sigmy v řadě

Utkání skončilo remízou 1:1. Domácím k vítězství nepomohla ani přesilovka, kterou hráli po vyloučení Talovierova. Ten navíc zavinil pokutový kop, který ve 35. minutě proměnil Martin Nešpor. Jihočeši však i o deseti dokázali vyrovnat, o což se v 77. minutě postaral Lukáš Jánošík.
90+2'
90+2'
Domácí se marně snaží, zřejmě z toho bude další remíza.
90+1'
Sudí nastavuje dvě minuty.
90'
Gólman hostů si vysloužil žluté napomenutí za zdržování hry.
90'
Hubník chtěl centrovat, ale v poslední chvíli o míč přišel. Vorel bude rozehrávat a nikam nespěchá.
89'
Breite ani Chytil nedokázali popálit hostující obranu. Sigma ale nadále okupuje šestnáctku soupeře.
87'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Lukáš Matějka.
87'
Hálův centr hosté odvrátili. Vorel mohl zůstat klidný.
86'
Olomoučtí mají k dispozici rohový kop, přičemž všichni v modrém se seběhli do šestnáctky. Až po chvíli si domácí všimli, že u rohového praporku není nikdo, kdo by jej rozehrál.
86'
Hanáci si koledují. Po ztrátě míče Hubníkem míč získal Jánošík, který vystřelil po zemi. Mandous se po jeho ráně natáhl.
84'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Jakub Yunis.
84'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Mojmír Chytil.
83'
Ke střele se dostal Skovajsa, ale Mandous ani nemusel zasahovat. Míč skončil u Hubníka, který ve spolupráci s dalšími hráči Sigmy míří nyní dopředu.
81'
Hosté se i v deseti snaží útočit a domácí se zase jen brání. Konec duelu je stále otevřený.
79'
Falt měl na kopačce vedoucí branku. Centr z pravé strany propadl k domácímu záložníkovi, který nikým nehlídaný uklidil doprostřed branky. Vorel si připisuje sice první, ale velmi důležitý zákrok.
77'
Jánošík zastihl obranu Sigmy v nedbalkách a nečekaně srovnal, 1:1
77'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Typická Sigma. LUKÁŠ JÁNOŠÍK obdržel míč za obranu soupeře a přestože jej stíhal Hubník, vyběhnutého Mandouse dokázal překonat.
76'
Olomoučtí přišli o míč a vzápětí se faulu dopustil Greššák. Olomoučtí se stahují do defenzivy.
74'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Martin Hála.
74'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází David Houska, přichází Radim Breite.
73'
Houskova pumelice zaplula těsně nad břevno
73'
Do odraženého míče se opřel Houska, ale branku Vorla přestřelil.
72'
Falta si povodil Skovajsu, následně mířil Vepřek nepřesně
72'
Falta si udělal dobrý den z obránce soupeře, kterého posadil na zem. Následně poslal prudký míč před branku, odkud se dostal k Vepřkovi. Obránce Sigmy pak zkusil něco mezi střelou a přihrávkou, ale bez úspěchu.
71'
Přestože jsou hosté jen v deseti, zahrozit umí. Nyní jsou ale na útočném výletě domácí.
70'
Stoperská dvojice Sigmy se sama vystavila nebezpečí, když místo klidné rozehrávky málem přenechala ve vlastní šestnáctce míč soupeři.
69'
Javorek ze střední vzdálenosti bránu netrefil
69'
Ze střední vzdálenosti zkusil štěstí Javorek, ale jeho pokus se nesetkal s přesností.
68'
Olomoučtí se snaží uklidnit hru na polovině soupeře. Houska prostrkával míč mezi obránci na Gonzáleze, ale v poslední chvíli defenziva Dynama zasáhla.
66'
Hosté se po skluzu Gonzáleze dožadují penalty, ta ale nepřichází. Naopak domácí záložník se dožaduje karty pro soupeře, který dle něj zákroku přidal. Ani penalta, ani karta, pouze roh pro hosty.
65'
Zahradníček ve snaze odehrát míč do bezpečí vlastní obrany našel rozběhnutého soupeře. Už se zdálo, že dojde ke střele, ale na poslední chvíli zasáhl Poulolo.
63'
Vzápětí nedovolený zákrok hostujícího Jánošíka, který obdržel žlutou kartu.
63'
Houska dostal míč do vápna soupeře, kde byl velmi tísněný a jeho pokus byl zblokován.
60'
Žlutá karta také pro domácího trenéra, kterému se rozhodnutí sudího nezdálo a neodpustil si pár slov k jeho výkonu.
59'
Domácí hráč mohl jít sám na gólmana, ale byl stažen. Rozhodčí ale zcela nepochopitelně uděluje jen žlutou kartu. Potrestaným je Havel.
57'
Jihočechům rohový kop nevyšel. Po hlavičce jednoho z hostů skončil míč vysoko nad brankou Sigmy.
56'
Vepřek mohl pohlídat míč do zámezí, ale místo toho jej poslal nepřesně na Mandouse, který jej ale nestihl na hrací ploše. Hosté tak získávají poměrně snadno rohový kop.
55'
Přetažený centr z levé strany skončil až u Falty, který z druhé strany zkoušel vrátit před branku. Odražený míč ale skončil v zámezí, bohužel pro Sigmu se jako poslední dotkl právě Falta.
54'
Olomoučtí zakončit nedokázali, u míče ale nadále zůstávají.
53'
Mršić stáhl Gonzáleze a Sigma bude mít k dispozici standardku.
51'
Hostům standardka nevyšla, Vepřek míč hlavou odehrál do bezpečí.
51'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Lukáš Jánošík.
50'
Vepřek obdržel žlutou katu za nedovolený zákrok poblíž domácí šestnáctky.
50'
Hanáci rozehrál na krátko k Houskovi, který následně poslal dlouhý míč na Poulola. Stoper Sigmy byl ale na tento centr krátký.
49'
Přízemní centr z kopačky Látala mířil ke Gonzálezovi, hosté odvrací na rohový kop.
48'
Míč mají domácí, kteří se snaží dostat s ním do šestnáctky soupeře. Centr Falty z pravé strany odvrátila defenziva Budějovic až na domácí polovinu.
46'
45'
Nešpor sklepl míč pro Vepřeka, ten pálil nad
45+1'
45+1'
Falta poslal míč na zadní tyč, kam sbíhal Poulolo, ale francouzský hráč ve službách Sigmy míč netrefil.
45+1'
Nešpor zpracoval míč zády k brance pro Vepřka, jehož rána byla zblokována na rohový kop.
45'
Hanáci operují na polovině soupeře. Zahradníček centroval z pravé strany, ale nepovedený pokus skončil sražený v autu. Sigma pokračuje s míče na kopačkách.
44'
Další žlutá karta pro domácího hráče. Napomenutí obdržel Látal, který na polovině hřiště poslal na trávník rozběhnutého soupeře.
41'
Utkání má zatím totožný průběh jako předchozí tři duely Sigmy. Hanáci vždy vedli o jednu branku, ale dotáhnout do vítězného konce nedokázali ani jednou. Soupeř vždy srovnal. Nyní se Sigma snaží ještě do poločasu vedení navýšit.
39'
Na druhé straně chyběly centimetry Vepřkovi, který zkoušel skluzem dosáhnout na prudký přízemní centr.
38'
Hosté mohli srovnat. Centr ze standardky propadl k Van Burenovi, který ale byl zřejmě překvapen a míč se od něj odrazil k obráncům Sigmy.
37'
Houska obdržel po nedovoleném zákroku na polovině hřiště žlutou kartu
36'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Fortune Bassey, přichází Lukáš Havel.
35'
Nešpor proměnil penaltu, když poslal Vorla na druhou stranu, 1:0
35'
Olomouc právě vstřelila branku!
A stejně jako v předchozích případech, i dnes Hanáci pokutový kop proměňují. MARTIN NEŠPOR poslal gólmana soupeře na druhou stranu a poslal svůj celek do vedení.
34'
Talovierov zatáhl ve vápně Nešpora, červená karta a penalta!
34'
Navíc je to i červená karta pro Talovierova, který se nedovoleným zákrokem provinil. Pro Sigmu je to třetí penalta v posledních čtyřech zápasech.
34'
Nešpor byl stažen v šestnáctce soupeře a je z toho penalta!
33'
Olomoučtí dlouho kombinovali na vlastním území. Po několika přihrávkách nakonec přišel dlouhý nepřesný nákop, který skončil až u Vorla.
29'
Olomoučtí mají problém dostat míč do soupeřovy šestnáctky. Z velké vzdálenosti zkusil vypálil Poulolo, jehož ráně ale chyběla přesnost.
28'
González si píchl míč před sebe a přepadl přes nohu Van Burena. Jelikož ale ke kontaktu zřejmě ani nedošlo, vytahuje rozhodčí poprvé v utkání žlutou kartu. Obdržel ji domácí hráč.
27'
V posledních minutách hrají s míčem více hráči hostujícího celku a domácí pozorně vyčkávají na chybu.
24'
Van Burena vychytal ve velké šanci Mandous
24'
Van Buren se dral mezi dvěma obránci Sigmy k zakončení, a to se mu také povedlo. Mandous ale ramenem míč lehce vytlačil nad svou branku.
23'
Střelu Gonzáleze tečovali hosté na roh
23'
Rohový kop odehrála Sigma podobně jako před chvílí. Odvrácený centr vracel před branku Houska, ale Vorel byl připraven.
22'
Olomoučtí jsou aktivnější a využít toho mohl González. Odražený míč se pokusil španělský záložník napálit k tyči, zblokovaná rána ale skončila na rohu.
20'
Faltův centr odvrátil Talovierov k Houskovi, který vrátil míč před Vorla. Hostující gólman šel do výskoku, při kterém jej nedovoleně atakoval Nešpor.
19'
Další možnost domácích skončila zblokovanou střelou Gonzáleze. Sigma bude mít k dispozici rohový kop.
17'
Faltův centr těsně nezasáhl Nešpor
17'
Falta poslal z levé strany prudký přízemní centr, který chtěl ve skluzu zasáhnout Nešpor. Útočníkovi Sigmy ale chybělo několik centimetrů.
17'
Na druhé straně se dral k zakončení hlavou Vepřek, ovšem místo toho předvedl útočný faul.
15'
Centr z levé strany prošel přes Van Burena a Bassey se už chystal k zakončení. Olomoucký Poulolo ale dokázal včas zasáhnout a odvrátit nebezpečí.
14'
Hubník si příliš předkopl míč a následně i podklouzl. Hosté tak mohli jít do přečíslení, ale nakonec se tak nestalo. Jihočeši o míč vzápětí přišli.
13'
Talovierov si na polovině hřiště vyšlápl na Nešpora a sudí jej důrazně napomíná. Zatím bez karetního ohodnocení.
11'
Poulolo přízemním pasem hledal rozběhnutého Gonzáleze, kterému ale nevyšel první dotek s míčem a odevzdal jej soupeři.
10'
Bassey udržel na zádech Hubníka a vyzkoušel Mandouse
10'
Talovierov našel dlouhým nákopem Basseyeho, který se zbavil Hubníka a z osmnácti metrů napálil míč na domácí svatyni. Mandous měl sice problémy míč zkrotit, za svá záda jej ale nepustil.
9'
Zahradníček se zamotal ve vlastních kličkách a Jihočeši vrátili míč na polovinu hřiště, kde hraje opět domácí tým.
7'
Hanáci měli k dispozici standardku, po které zkoušel posunout míč do střelecké pozice Látal. Spoluhráče ale nenašel.
6'
Poulolo hledal dlouhým nákopem rozběhnutého Zahradníčka. Míč ale nebyl tak přesný, jak by si stoper Sigmy představoval, a skončil tak v rukavicích Vorla.
5'
Vepřek kombinoval s Houskou, který ale nedokázal míč vrátit spoluhráči. Van Buren jej vytlačil z hrací plochy.
4'
Greššák vběhl s míčem do šestnáctky Českých Budějovic a už mohl střílet. Místo toho ale zvolil přihrávku na spoluhráče, která mu nevyšla. Hosté míč odvrátili do bezpečí.
3'
Před pravou stranu se do šestnáctky soupeře probojoval Látal, který se pokusil vystřelit. Přízemní rána skončila na kopačkách jednoho z obránců soupeře.
2'
Míš mají stále na svých kopačkách hosté, kteří zapojili do hry i gólmana Vorla. Po jeho dlouhém odkopu sudí na lajně odmával ofsajd.
1'
Utkání právě začalo. Výkop mělo hostující mužstvo, které dnes hraje v bílo-černé kombinaci. Olomoučtí se představí v modrém.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Vepřek, R. Hubník (C), Poulolo, Látal – Greššák – Houska, Zahradníček, Falta, P. González – Nešpor.
Náhradníci: Trefil – Yunis, Hála, Chytil, Breite, Beneš, Sladký.

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Králik, P. Novák, Skovajsa, Talovierov – Javorek, Čavoš (C) – Brandner, Mršić, Bassey – Van Buren.
Náhradníci: Drobný – L. Havel, L. Matějka, Jánošík, Havelka, M. Valenta, Kladrubský.

Rozhodčí: Machálek – Mojžíš, Leška.
V minulé úspěšné sezóně dokázalo Dynamo v obou duelech Olomouc porazit. Na Hané zvítězilo 3:1, v domácí odvetě pak 2:0.
SK Sigma Olomouc

Výsledek 1:1 zažili i fotbalisté Sigmy, a to dokonce posledních třech zápasech v řadě. Olomoučtí měli s papírově slabšími soupeři šanci na posun na druhé místo tabulky, nicméně ve všech duelech ztratili jednobrankové vedení a také případných šest bodů.
SK Dynamo České Budějovice

Jihočeši přijedou na Hanou v pozici dvanáctého celku tabulky. Tým trenéra Horejše v posledních pěti zápasech neprohrál a celkem si připsal jedenáct bodů. Mimo jiné se Českým Budějovicím podařilo vyhrát na Spartě nebo remizovat doma s Plzní. V posledním utkání Dynamo remizovalo doma s Karvinou 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.