FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Liberec - 22. srpna 2020   17:00

Olomouc
16' P. González (R. Hubník)
1:0
(1:0)

Mandous – Hála, R. Hubník (C), Jemelka, Breite – Zmrzlý – Houska, P. González (76. Falta), Greššák, Zahradníček (88. Vepřek) – Nešpor (70. Zifčák).
Reichl – Zifčák, Daněk, Radić, Falta, Vepřek, Sladký.
Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Mo. Tijani, Mikula (C) – Barac (55. Rondić), Hromada – Pešek (87. Fukala), Mara, Mosquera (81. Šulc) – Matoušek (55. Rabušic).
Knobloch – Rabušic, Rondić, Fukala, Černický, Chaluš, Šulc.

SESTŘIH: Olomouc - Liberec 1:0. Rozhodl González, Mara nedal penaltu

Olomoučtí fotbalisté udrželi ve druhé půli jednobrankové vedení, které zařídil González. Hosté byli velmi blízko srovnání v 66. minutě, Mara ovšem z pokutového kopu nechal vyniknout Mandouse.
90+3'
90+3'
Hanáci hlídají pečlivě své území a soupeře nepouští ke své šestnáctce.
90+2'
Rozehra na krátko domácím nevyšla. O míč vzápětí přišli.
90+1'
Olomoučtí rozehrávají přímák s tím, že v šestnáctce Liberce není ani jeden domácí hráč.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty. Hanáci mezi tím získali výhodu standardky na polovině soupeře.
90'
Olomoučtí šli do útoku a Tijany musel zatáhnout za záchranou brzdu. I on si tak z Olomouce odveze žluté napomenutí.
90'
Začíná poslední minuta základní hrací doby. Hraje se na polovině Sigmy a míč mají domácí.
88'
Zahradníčkův centr nebezpečně prosvištěl vápnem
88'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Michal Vepřek.
87'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Michal Fukala.
87'
Hosté rozehrávali standardku, přičemž míč lapil Mandous. Do souboje s domácím gólmanem šel ale Rondić, který soupeře srazil k zemi. Žlutá karta pro libereckého hráče.
86'
Slovan má posledních pár minut na srovnání. Olomoučtí se soustředí už jen na defenzivní činnost.
84'
Na druhé straně mohli domácí přidat druhou branku. Zahradníčkův prudký centr ovšem proletěl celou šestnáctkou, kde jej nikdo nedokázal srazit mezi tyče.
83'
Liberečtí pronikli před Mandouse, ale přízemní přihrávka byla příliš prudká na oba dobíhající hráče. Mandous byl u míče jako první.
81'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Jan Šulc.
79'
Houska viděl rozběhnutého Zahradníčka, kterému poslal téměř přesný přízemní pas. Nguyen ale včas vyběhl a zažehnal řítící se nebezpečí.
Dnešní utkání sleduje 2216 diváků.
77'
Mosquera mimo hru v souboji svalil na trávník Hálu a jelikož to bylo již poněkolikáté, sudí uděluje žluté napomenutí. Hála musí být ošetřován.
76'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Šimon Falta.
75'
Na druhé straně se probojoval do šestnáctky Zifčák, ale jeho následný pokus mířil vysoko nad.
73'
Mara vypálil ze střední vzdálenosti, ale branku Sigmy vůbec netrefil. Naopak liberecký hráč trefil zařízení, které udržovalo v chodu světelnou tabuli. Ta je tak nyní zhaslá.
73'
González dostal hezkou přihrávku před šestnáctkou soupeře, ale míč mu utekl. Na hrací ploše jej již španělský záložník nestihl, navíc v souboji se soupeřem upadl a musí být ošetřován.
71'
Slovan je v posledních minutách aktivnější a domácí se spíše brání.
70'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Pavel Zifčák.
67'
Hlavičku Peška kryl skvělý Mandous
67'
Vzápětí si připisuje Mandous další zákrok, a to proti pokusu Peška.
66'
Mandous při penaltě vychytal Maru!
66'
Mandous tipl správně stranu a střelecký pokus z penaltového puntíku vyrazil! Exekutorem byl Mara.
65'
Hubník sejmul Rabušice, penalta pro hosty!
65'
Byla nařízena penalta pro Liberec.
64'
Breite vyfasoval žlutou kartu za zákrok proti Koscelníkovi. Jednalo se ovšem o důležitý zákrok, neboť hostující hráč nebezpečně unikal na domácí branku.
63'
Rabušic si v soboji s Hubníkem pomohl nedovoleným způsobem. Sigma tak může uklidnit hru, protože v posledních chvílích hrají spíše hosté.
61'
Hosté se ještě chvíli zdrželi na polovině Olomouce. Koscelník centroval do vápna, ale míč byl příliš vysoký, aby jej někdo z jeho spoluhráčů mohl odehrát.
61'
Rohový kop vybojoval také Slovan. Pešek poslal míč do vápna, kde byl opět nejvýše Hubník. Tentokrát hráč Sigmy odvracel míč od branky.
60'
Olomoučtí měli k dispozici rohový kop. Na centr od praporku nejvýše vyskočil Hubník, který si ale pomohl rukama, a tak sudí píská útočný faul.
58'
Houska rozehrál míč na Mandouse, přičemž jej k zemi srazil Mosquera. Hlavní sudí hostujícího hráče upozorňuje, že příště to již bude s kartou.
55'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Michael Rabušic.
55'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Barac, přichází Imad Rondić.
52'
Greššák ztratil míč a hosté mířili do otevřené obrany. Na pravé straně se utrhl Pešek, který poslal prudký přízemní centr do šestnáctky Sigmy. Tam sice nabíhalo několik hráčů v bílém, nikdo z nich ale neměl šanci míč zasáhnout. Navíc Mosquera si pomohl nedovoleným způsobem v souboji s Hálou, a tak sudí hru přerušil.
50'
Olomoučtí zůstali přesto u míče a opět okupovali hostující šestnáctky. González mohl vniknout s míčem do vápna, ovšem při vší snaze domácí hráč upadl.
49'
Hanáci měli k dispozici rohový kop, k zakončení se ale tentokrát nedostali.
48'
Hostující útočník je v pořádku a již se zapojil do hry.
47'
Na trávníku zůstal ležet Matoušek, hra ale pokračovala dále. Přerušení následovalo až po nedovoleném zákroku Peška na Breiteho.
46'
Hanáci po prvních pětačtyřiceti minutách vedou o jednu branku, o kterou se postaral po rohovém kopu González. Olomoučtí byli lepším týmem, výraznější šance si ale již připravit nedokázali. Liberec Mandouse téměř neohrozil, na první zákrok gólman Sigmy stále čeká.
45'
Nešpor odhodil Hromadu, ve hře byla červená! Nakonec dostal žlutou
45+2'
45+2'
Nastavena byla jedna minuta, nicméně kvůli přerušení se bude hrát déle.
45+1'
Hra bude pokračovat, Nešpor vyfasoval pouze žlutou.
45'
Již běží nastavení, nicméně nehraje se. Sudí stále komunikuje s VAR.
45'
Hromada držel domácího Nešpora, který jej odhodil. Sudí hru přerušil a udělil domácímu hráči žlutou kartu. Celou situaci samozřejmě bude posuzovat ještě VAR.
43'
Druhý roh už domácím tolik nevyšel a k zakončení se nedostali. Naopak dopředu se hnali hosté, jejichž akci zakončil nepřesný centr Mikuly.
42'
Olomoučtí předvedli nacvičený signál. Houskovu střelu obrana Liberce zblokovala na další roh.
41'
Standardka domácím nevyšla, nicméně vzápětí Houska vybojoval rohový kop.
40'
Nešpor si zpracovával míč, přičemž jej k zemi srazil Tijani. Domácí budou rozehrávat na hostující polovině.
38'
Matoušek dostal míč do běhu, přičemž proti němu stál pouze Jemelka. Hostující útočník si míč navedl ke střele, ovšem branku domácích přestřelil.
36'
Mikulova jedovka vystrašila Mandouse
36'
Kacharaba vyslal dlouhý pas doprava na rozběhnutého Peška. Ten následně dokázal odcentrovat do šestnáctky Sigmy. Přestože se zdálo, že se Sigma již ubránila, k odraženému míči se dostal Mikula, jehož střelecký pokus jen těsně minul domácí svatyni!
35'
Mosquera v souboji nechal nohu vysoko, čímž trefil domácího Hálu. Sudí následně ukazuje, že rozehrávat bude domácí tým.
33'
Breite ve skluzu zblízka promáchl
33'
Zahradníček odcentroval z pravé strany, ale ani jeden ze tří hráčů Sigmy jej nedokázal usměrnit za záda Nguyena. Olomoučtí na míč nedosáhli.
31'
Pešek předvedl další zákrok na domácího hráče a tentokrát už jej sudí napomíná žlutou kartou.
31'
Sledujeme hru ve středu pole. Oba týmy se snaží něco vymyslet, ovšem nedaří se jim to.
29'
Vysoký míč odehrál Hubník hlavou, přičemž liberecký Pešek, který vůbec nejevil snahu hrát míč, domácího kapitána sestřelil. Sigma bude rozehrávat ze své poloviny.
28'
Hanáci dostali výhodu přímého kopu ze zhruba dvaceti metrů. K exekuci se postavil Zmrzlý, který ale zeď neprostřelil. Poté ještě Sigma měla chvíli míč, ovšem Hála svým centrem vyhnal svůj tým za vápno soupeře.
25'
Po Mosquerově standardce pálil nepřesně Koscelník
25'
Hosté měli k dispozici standardku, kterou rozehrál Mosquera. V šestnáctce Sigmy míč ideálně netrefil Mara, nicméně následně se k němu dostal Koscelník, který z pravé strany branku domácích minul.
23'
Greššák chyboval, když poslal přihrávku přímo na kopačky soupeře. Hosté se tak rychle dostali do útoku, kdy za přihrávkou do samostatného úniku spěchal Mara. Nicméně než stihl hostující hráč cokoli vymyslet, byl u něj Hubník, který svůj tým zachránil od pohromy.
21'
Hála si poradil na pravé straně obráncem soupeře a probojoval se do šestnáctky. Z její hranice pak centroval míč po zemi do klubka hráčů před brankou Liberce. Zde už defenziva Severočechů zapracovala správně a nebezpečí odvrátila.
18'
Hubník šel ostře do s Mosquerou, který se po zákroku svíjel v bolestech. Domácí kapitán si z tohoto souboje odnáší žlutou kartu.
16'
Hubník po rohu našel Gonzáleze, ten se hlavou nemýlil, 1:0
16'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hanáci se po čtvrt hodině hry ujímají vedení. První rohový kop v utkání posadil Zahradníček na hlavu Hubníka, který našel osamoceného PABLA GONZÁLEZE. Španělský záložník pak hlavou trefil odkrytou část liberecké branky.
15'
Olomoučtí nikam nespěchají. Snaží se hrát s míčem na kopačkách a kombinovat.
13'
Nešpor posunul míč na Zahradníčka, který ale zřejmě nečekal tuto přihrávku a na hrací ploše již míč nestihl.
11'
Olomoučtí jsou i nadále aktivnější, ačkoli v posledních minutách jsou mírně utlumeni. Liberečtí mají míč na svých kopačkách a Hanáci napadají.
8'
Hála posunul na Breiteho, který se snažil objejít přes Mikulu. Ke smůle domácích si trkl o nohu hostujícího kapitána, který upadl.
7'
Hanáci jsou v úvodu aktivnější. Gonález dostal míč do běhu na levém křídle, odkud následně našel ve vápně Nešpora. Ten byl ale zády k brance a zpracovat míč a vystřelit se mu nepodařilo.
6'
Nešpor v souboji o míč stáhl Mikulu, sudí píská ve prospěch Liberce.
5'
Po Zahradníčkově centru mířil González mimo
5'
Zahradníček poslal přízemní centr do šestnáctky, kam sbíhal González. Ten v souboji s hostujícím obráncem sice míč trefil, do prostoru mezi tři tyče ale nezamířil.
4'
Na druhé straně se o něco podobného pokoušeli domácí hráči. Hála se hnal za dlouhým pasem, ale zpracovat jej nedokázal. Nguyen tedy v pohodě hru přerušil.
4'
Mandous si poprvé sáhl na míč. Dlouhý nákop za obranu Sigmy hosté nezastihli.
3'
Greššák zastavil soupeře obranným skluzem. Sudí píská pro Liberec a upozorňuje domácího hráče.
2'
Olomoučtí fotbalisté měli výkop a drželi míč na svých kopačkách. K šestnáctce soupeře se ale nedostali.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše. Olomoučtí budou hrát v modrých dresech, hosté mají bílé dresy.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Hála, R. Hubník (C), Jemelka, Breite – Zmrzlý – Houska, P. González, Greššák, Zahradníček – Nešpor.
Náhradníci: Reichl – Zifčák, Daněk, Radić, Falta, Vepřek, Sladký.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Mo. Tijani, Mikula (C) – Barac, Hromada – Pešek, Mara, Mosquera – Matoušek.
Náhradníci: Knobloch – Rabušic, Rondić, Fukala, Černický, Chaluš, Šulc..
Přestože v minulé sezóně skončil Liberec v tabulce nad svým sobotním soupeřem, byli to Hanáci, kteří brali všechny body ze vzájemných duelů. Sigma zvítězila dvakrát 1:0.
Poslední měření sil, v semifinále národního poháru, ale zvládli lépe Severočeši, kteří před dvěma měsíci na Hané vyhráli 2:1.
Olomouc

Sigma během krátké letní pauzy příliš změn nezaznamenala. Tou největší je zřejmě návrat útočníka Juliše do pražské Sparty. Do Sigmy se naopak vrátil Roman Hubník, který převezme kapitánskou pásku. Hanáci v přípravě absolvovali jen pět zápasů, z nichž vyhráli také pouze dvakrát. V generálce na ligu zvítězili 3:0 nad Prostějovem.
Liberec

Kádr Liberce prošel během letní pauzy výraznými změnami. Severočeši spolupracovali především s pražskou Slavií, která Liberci propůjčila hned pětici hráčů. S nimi Slovan absolvoval šestizápasovou přípravu, v níž zvítězil pouze dvakrát. V generálce na ligu prohrál Liberec s rakouským Rapidem Vídeň 0:3.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání první kola mezi Olomoucí a Libercem. Utkání začíná v 17:00.