FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Ostrava - 24. dubna 2021   14:00

0:2
(0:1)
Ostrava
27' D. Buchta  (de Azevedo) • 90+2' Kaloč  (Kuzmanović)

Mandous – Sladký (46. Šíp), R. Hubník (C), Poulolo – Látal, P. González (90. Beneš), Breite, Houska (65. Mihalík), Zmrzlý – Chytil (46. Daněk), Zifčák (65. Nešpor).
Macík – Beneš, Mihalík, Slaměna, Nešpor, Šíp, Daněk.
Pechanec – Blažej, Kříž
Andrův stadion, Olomouc
Laštůvka (C) – Sanneh, Svozil, Stronati, Holzer – Jánoš (89. J. Pokorný), Kaloč – de Azevedo (71. Fillo), Tetour (71. Kuzmanović), D. Buchta (61. Ndefe) – O. Šašinka (71. Zajíc).
Budinský – Fleišman, Fillo, Ndefe, J. Pokorný, Kuzmanović, Zajíc.

SESTŘIH: Olomouc - Baník 0:2. Rozhodl Buchta, González nedal penaltu

90+5'
90+4'
Zatímco za branami Androva stadionu se rozhořely ohně, Ostravští kombinují na polovině soupeře.
90+2'
Baník právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Olomoučtí před malou chvílí zahodili penaltu a vzápětí hosté přidávají druhou branku. Kuzmanović odčinil svou předchozí chybu, zatáhl míč do šestnáctky a předložil jej FILIPU KALOČOVI. Všichni ostravští hráči z pole včetně střídačky běží do rohu ke svým fanouškům, kterých na Hanou dorazilo i přes různé zákazy hodně.
90+1'
Nastavuje se 5 minut.
90'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Vít Beneš.
89'
González poslal míč k tyči, kam skákal i Laštůvka! Hostující gólman chytá!
89'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Jakub Pokorný.
87'
Neuvěřitelný Laštůvka lapil Gonzálezovi penaltu!
87'
Hráč Baníku obdržel za ruku žlutou kartu. K pokutovému kopu se postaví González.
87'
Houska vypálil z hranice vápna a zasáhl ruku Kuzmanoviće. Sudí ještě konzultuje s VAR.
87'
Penalta pro Sigmu!
86'
Nešpor se dostal k míči na pravé straně, ale místo centru zvolil z těžké pozice střelu. Míč skončil mimo hostující branku. Vzápětí získal Šíp pro domácí roh.
84'
Sledujeme pasáž hry, kdy domácí tým se snaží něco vymyslet, ale proti obraně soupeře to mají těžké. Hosté hrají jednoduše a hlídají si výsledek.
82'
Mandousovi se nepodařil odkop a hned z toho byla šance soupeře. K míči se dostal v šestnáctce Kaloč, který vypálil z voleje vysoko nad domácí branku.
80'
Ostravští se dobře brání olomouckým pokusům o přechod střed hřiště.
79'
Nicméně dlouho s míčem Sigma nebyla. Baník operuje u domácí šestnáctky, do které létá jeden míč za druhým.
78'
Olomoučtí se ubránili dvěma rohům soupeře a jsou u míče.
77'
Mandous vyškrábl Zajícův lob konečky prstů na roh
77'
Velkou šanci měl Zajíc, který mohl využít chyby domácí defenzivy. Sám proti vyběhnutému Mandousovi ale neuspěl, gólman Sigmy jeho lob dokázal konečky prstů srazit na roh.
75'
Hosté se soustředí hlavně na brejky, které přichází po chybách domácích hráčů. V jednom z nich se nyní Baník objevil, nicméně Mandous byl u míče dříve než dvojice hostujících útočníků.
74'
Z rohového kopu nezahrozili, ale následně už ano. Hubník posunul na Daňka, který běžel proti Laštůvkovi. V poslední chvíli jej ale tělem odstavil jeden z ostravských hráčů a gólman Baníku míč v pohodě sebral ze země.
73'
Mihalík poslal míč zprava do šestnáctky, kde jej prodloužil González. Hosté poté dokázali odehrát aspoň na roh.
71'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dyjan Carlos de Azevedo, přichází Martin Fillo.
71'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Nemanja Kuzmanović.
71'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Tomáš Zajíc.
69'
Nešpor se střetl se Svozilem, přičemž hostující hráč končí na trávníku. Dle sudího šlo o faul domácího hráče, Svozil musí za lajnu na ošetření.
68'
Laštůvka skvěle vykrokoval Mihalíka
68'
Standardka domácím nevyšla, ale vzápětí se po centru dostal k míči na zadní tyči Mihalík. Laštůvka dobře vystoupil a domácímu hráči znemožnil cokoli vymyslet.
67'
Nejprve s míčem do šestnáctky vlétl Stronati, ale ke střele se Baník nedostal. V následném protiútoku vybojoval Mihalík roh.
65'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází David Houska, přichází Jaroslav Mihalík.
65'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Martin Nešpor.
64'
Hlavičku Gonzáleze pohlídal Laštůvka
64'
Po rohovém kopu se sice nikdo z domácích do zakončení nedostal. Následně se to po centr z leva povedlo Gonzálezovi, který ale hlavou našel jen Laštůvku.
63'
González to zkusil z osmnácti metrů. Zblokovaná rána skončila mimo, Sigma bude mít roh.
62'
Olomoučtí se nacházeli okolo šestnáctky. Míč nalevo obdržel Zmrzlý, který ale nedokázal odcentrovat přesněji než k Laštůvkovi.
61'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází David Buchta, přichází Gigli Ndefe.
60'
Houska ztratil míč a opět z toho byla nepříjemnost pro domácí. Poté, co míč přilétl z levé strany do domácí šestnáctky, se už Šašinka chystal zakončit. Zmrzlý ale vlétl do soupeře a čistým způsobem míč odehrál k Mandousovi.
58'
Jánoš došlápl na nohu Gonzáleze, a tak sudí píská pro Sigmu, která bude rozehrávat na polovině hřiště.
57'
Poulolo zbytečně přišel o míč a domácí se musí stáhnout. Hubník zachytil přihrávku, po které by hosté šli sami na gólmana.
56'
Tetour si navedl míč na střelu a vypálil. Rána skončila na zádech Poulola.
55'
Daněk poslal míč doleva na Šípa, který šel do šestnáctky a pokusil se odcentrovat před branku. Laštůvka se překvapit nenechal a míč lapil.
54'
De Azevedo sklepl na Jánoše, který zkusil vrátit míč do běhu. Prudká přihrávka ale skončila daleko v autu.
52'
Po druhém pokusu dolétl míč až do šestnáctky, odkud hosté zakončili nad domácí branku.
52'
Na druhé straně získal Baník rohový kop, který rozehrál Jánoš s Holzerem. Jelikož ale trefili prvního domácího hráče, celou akci si zopakují.
51'
Houska předložil míč Šípovi, který vlétl sám do obrany soupeře, kde proti přesile neměl šanci.
50'
Gonzálezova jedovka zaplachtila těsně mimo
50'
González napřáhl z pětadvaceti metrů a vystrašil Laštůvku, který se po míči natahoval. Rána skončila vedle ostravské branky.
49'
Naopak Tetour se teď trefil – loktem do hlavy Breiteho. Žlutá karta pro hostujícího hráče.
48'
Látal vybojoval míč, ale vzápětí hosté svého soupeře vytlačili až na polovinu. Sigma se tak uchýlila k dlouhému nákopu, Zmrzlý ale nedokázal prudký míč trefit.
47'
Poulolo stáhl k zemi Šašinku, hosté budou rozehrávat poblíž poloviny hřiště.
46'
Mandous si hned v úvodu druhé půle sáhl na míč. Proti přihrávce soupeře musel na zem, aby zabránil ve střele.
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Sladký, přichází Jáchym Šíp.
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Kryštof Daněk.
46'
Olomoučtí jsou již na hrací ploše, a to se dvěma novými tvářemi. Daňkem a Šípem.
45'
44'
Olomoučtí opět obléhali hostující vápno. Z toho všeho nakonec přišel centr Zmrzlého, který mířil do branky. Laštůvka se ale překvapit nenechal.
42'
Houska z přímáku napálil břevno
42'
Hosté se vzápětí dostali do slibné šance, které byla vedena po pravé straně. Právě zde musel zasáhnout Zmrzlý, který po nedovoleném zákroku obdržel žlutou kartu.
42'
Houska s pětadvaceti metrů orazítkoval břevno hostující branky!
40'
Chytil se hnal za dlouhým pasem, přičemž mu o nohu brnkl Svozil. Domácí hráč tak skončil na zemi a sudí poprvé v zápase vytahuje žlutou kartu.
40'
Hanáci vybojovali rohový kop, který poslal Zmrzlý jen do připravené náruče Laštůvky.
39'
Hraje se stále před brankou Baníku. Olomoučtí si sice přihrávají a snaží se, ke střele se ale zatím nedostali.
38'
Olomoučtí předvedli pohlednou kombinaci v okolí hostující šestnáctky, po které přišel centr. Laštůvka si míč našel a akci soupeře přerušil.
37'
Hubník dostal nepříjemnou přihrávku, se kterou měl problém a o míč přišel. Díky tomu se vzápětí dostal do zakončení de Azevedo, který z úhlu branku domácích přestřelil.
35'
González dostal míč a z levé strany poslal kroucený centr na zadní tyč, kam očekával náběh Sladkého. Bohužel pro Sigmu se míč točil velmi rychle a skončil v zámezí.
33'
Poulolo chtěl rychle rozehrát na Gonzáleze, ale svého spoluhráče přecenil. Míč byl příliš prudký a skončil v zámezí.
31'
Mandous kryl hlavičku i dorážku Šašinky
31'
Místo olomouckého útoku šli dopředu hosté. Přečíslení nejprve zakončil hlavou Šašinka, jehož hlavičku Mandous vyrazil. Po závaru před domácí branku znovu pálil Šašinka, jehož ránu k tyči domácí brankář zlikvidoval.
30'
Na přední tyči byli úspěšnější hráči Baníku. Následně sice míč vybojoval González, ale nedokázal přesně přihrát. Hosté tak budou vhazovat.
29'
Olomoučtí měli k dispozici standardku, po které musel zasáhnout Laštůvka. Domácí mají roh.
27'
Buchta překonal Mandouse přízemní střelou, 0:1
27'
Rozhozená olomoucká obrana ale na další útok soupeře už nedokázala zareagovat. DAVID BUCHTA dostal míč na hranici šestnáctky, kde měl také dost času a prostoru k přípravě střely. Svou ránu následně umístil k levé tyči, kam Mandous nedosáhl.
26'
Sladký si příliš předkopl míč a přišel o něj. Domácí hráč navíc podklouzl, a hosté tak mohli do otevřené obrany. Hanáci se ale ubránili.
25'
Sanneh tak dlouho otálel s rozehrávkou autu, až hru přerušil sudí a ostravskému hráči důrazně domluvil. Příště už to bude s kartou.
24'
Zifčák si v souboji na polovině hřiště pomohl rukama proti Svozilovi, který skončil na trávníku.
23'
Sladký zastavil rozvíjející se akci soupeře za cenu faulu. Nicméně tím získal čas, většina domácích hráčů se stihla vrátit na vlastní polovinu.
21'
Olomoučtí vykombinovali soupeře na levé straně a Zmrzlý mohl s míčem do šestnáctky. Značně rozhozený domácí hráč ale byl odstaven na hranici vápna tělem a sudí dává jasně najevo, že se bude pokračovat.
20'
Už se zdálo, že se domácí dostanou k zakončení. Několikrát si míč předali na hranici vápna, ale nikdo nevystřelil. Breite nakonec o míč přišel a dopředu běželi hosté. Z pravé strany pak přišel centr na de Azeveda, který ale podklouzl a zasáhl míč rukou.
18'
Zifčák chtěl odehrát míč, zatímco Kaloč přilétl do souboje pouze s úmyslem domácího hráče rozhodit. Kromě toho jej však i nedovoleně atakoval, proto bude hrát Sigma.
16'
Sladký hledal křižnou přihrávkou Látala, pro kterého byla prudká přihrávka nedostižná. Hosté budou vhazovat.
15'
Sladký poslal krásný centr před branku soupeře, kde se snažil zakončit hlavou Zifčák. Tísněný ale míč netrefil, Baník se ubránil.
14'
Hraje se na polovině domácích, míč ale mají hráči Sigmy. Po nepřesných nákopech končí míč u Mandouse.
13'
De Azevedo hledal rozběhnutého spoluhráče, kterého čistým způsobem zastavil Zmrzlý. Následně byl domácí hráč nedovoleně zastaven, míč tak bude mít Sigma.
12'
Mandous odehrál míč doprava na Sladkého. Nicméně pas byl vysoký, a tak jej domácí obránce dokázal jen prodloužit do autu.
11'
Hosté poprvé v zápase jsou s míčem na polovině domácích. Olomoučtí dobře napadají a soupeře nepouští ke kombinaci.
10'
Ani třetí pokus ale branku Baníku neohrozil. Obrana hostů odvrátila do bezpečí. Následně se sice domácí ještě jednou pokusili o centr do šestnáctky, ten ale skončil mimo. Laštůvka bude rozehrávat od své branky.
9'
Olomoučtí jsou aktivnější a po zblokované ráně mají k dispozici další roh.
8'
Houska byl faulovaný a sudí ponechal výhodu. Chytil ve snaze odehrát míč trefil loktem soupeře a rozhodčí píská pro Baník. To se samozřejmě nelíbí trenéru Látalovi, který chtěl odpískání původního faulu.
7'
Hlavičku Poulola vykopl Jánoš
7'
González poslal dlouhý míč na zadní tyč, kde jej odehrál Hubník. Následně se pokusil míč posunout na branku ještě Poulolo, ale v malém vápně jej defenziva Baníku odvrátila pryč.
6'
Houska si píchl míč před soupeře, který jej nedovoleně zastavil. Olomoučtí budou mít standardku z pravého křídla.
5'
Hanáci svého soupeře k míči nepouští, sami nyní kombinují na polovině hřiště a snaží se postoupit dál.
4'
Látal ve vzdušném souboji trefil nepříjemně jednoho ze soupeřů a sudí okamžitě zasahuje, aby nedošlo ke strkanicím. Nakonec je situace uklidněna.
3'
Roh z druhé strany se už domácím tolik nevydařil. Míč se snesl až na druhou stranu vápna, kde nikdo z olomouckých hráčů nebyl připraven.
2'
Míč se snesl do malého vápna, kde jej konečky prstů vyrazil Laštůvka do zámezí. Další roh pro domácí.
1'
Látal zkusil odcentrovat z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokován. Sigma bude mít první roh.
1'
Obě mužstva jsou na hrací ploše. Domácí Sigma bude hrát ve svých tradičních modrých dresech, Baník pro dnešní duel zvolil bílou variantu.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, R. Hubník (C), Poulolo – Látal, P. González, Breite, Houska, Zmrzlý – Chytil, Zifčák.
Náhradníci: Macík – Beneš, Mihalík, Slaměna, Nešpor, Šíp, Daněk.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Sanneh, Svozil, Stronati, Holzer – Jánoš, Kaloč – de Azevedo, Tetour, D. Buchta – O. Šašinka.
Náhradníci: Budinský – Fleišman, Fillo, Ndefe, J. Pokorný, Kuzmanović, Zajíc.

Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Kříž.
SK Sigma Olomouc

Olomoučtí jsou remízovým králem, což opět dokázali v posledních dvou zápasech. Nejprve v domácím prostředí ztratili dobře rozehrané utkání s Teplicemi a remizovali 1:1. O pár dní později na hřišti Českých Budějovic prohrávali po 12 minutách už 0:2. Nakonec ale olomoucký soubor zabral a srovnal na konečných 2:2.
FC Baník Ostrava

Fotbalisté Baníku přijedou na Hanou v roli osmého celku tabulky. Na svém kontě mají 41 získaných bodů, což je o dva více, než jejich sobotní soupeř. Baníku se v posledních týdnech daří spíše v domácím prostředí, kde ve třech zápasech získali všech devět bodů. Naopak venku na výhru čeká od prosince.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.