FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Slovácko - 6. dubna 2021   16:30

0:0
(0:0)

Mandous – Látal, R. Hubník (C), Beneš, Zmrzlý – Breite, Poulolo – P. González (63. Mihalík), Chytil (82. Zifčák), Hála (82. Šíp) – Yunis.
Macík – Zifčák, Šíp, Štěrba, Sladký, Slaměna, Mihalík.
Hocek – Mokrusch, Ratajová
Andrův stadion, Olomouc
Nemrava – Šimko (76. Kalabiška), S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Divíšek – Polášek (76. Srubek), L. Sadílek – M. Petržela, Kohút (82. Kubala), Jurečka – Kliment.
Bajza – Melekescev, Srubek, Jakub Rezek, Kalabiška, Kubala, Pernica.

Olomouc - Slovácko: Sudí si nevšiml Nemravova přestupku

Duel mezi Olomoucí a Slováckem branku nepřinesl, a tak si oba týmy odnáší jeden bod. Spokojenější mohou být spíše domácí, kteří především v závěru utkání čelili obrovskému tlaku soupeře a od inkasování se ve dvou případech uchránila branková konstrukce.
90+3'
90+3'
Po rohovém kopu se ke střele dostal Petržela, odražený míč záložník Slovácka napálil vysoko nad.
90+2'
Míč opět létá napříč domácí šestnáctkou. Hosté mají k dispozici další roh, jednu z posledních šancí v tomto duelu.
90+1'
Standardku Sigmy rozehrál Zmrzlý, ale ani on neměl seřízená mířidla. Jeho pokus, podobně jako před chvílí na druhé straně, byl přetažený.
90+1'
Ve chvíli, kdy se na zemi po nedovoleném zákroku octl Poulolo, nastavil rozhodčí tři minuty.
90'
Divíšek nadvakrát odcentroval z levé strany, nicméně přetažený centr skončil v autu. Rozehrávat bude Mandous.
89'
Hosté jsou plni sil a obléhali domácí šestnáctku. Naštěstí pro Sigmu se k zakončení nedostali. Po faulu Klimenta se pak mohli Hanáci konečně na chvíli uklidnit.
87'
Míč několikrát prolétl domácí šestnáctkou a hosté mají k dispozici rohový kop.
86'
Hraje se na polovině Sigmy, kde se hosté pokouší o kombinaci. Domácí mají se soupeřem celkem problémy, zatím se ale drží.
85'
Do šestnáctky Sigmy vlétl Kubala, který vypálil. Jeho ránu zblokoval Beneše.
84'
Breite se dopustil nedovoleného zákroku a za následné protesty obdržel žlutou kartu.
82'
Kliment se zapisuje do statistik. Hostující hráč trefil místo míče Hubníka, a tak obdržel žlutou kartu.
82'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Filip Kubala.
82'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Jáchym Šíp.
82'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Pavel Zifčák.
78'
Před domácí brankou je pořádné horko. Proti Juřenovi nejprve skvěle vyběhl Mandous. O chvíli později už Kliment gólmana Sigmy překonal. zblokovaná rána ale skončila na tyči a poté se míč protančil k druhé straně branky. Zde se jej ujal další hráč Slovácka, který vzápětí orazítkoval břevno!
77'
V šestnáctce Sigmy se míč několikrát odrazil, až skončil u Klimenta. Ten jej v pádu trefil, nicméně rána nebyla dostatečně razantní, a tak ji Mandous v klidu chytil.
76'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Patrik Šimko, přichází Jan Kalabiška.
76'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Marek Polášek, přichází Jaromír Srubek.
75'
Kadlec v souboji s Yunisem použil ruce, kterými poslal domácího útočníka k zemi. Sudí hostujícího kapitána napomíná žlutou kartou.
74'
Odražený míč se dostal ke Zmrzlému, který vypálil jen do bránících hráčů Slovácka.
73'
Po rohovém kopu byl před brankou Slovácka závar, nicméně k zakončnení nedošlo.
73'
Olomoučtí se dostali do vápna, kde zkusil z pravé strany centrovat Yunis. Zblokovaný míč skončil na rohu.
71'
Kliment dostal na pravé straně hodně prostoru, přičemž na středu hřiště mu sám sbíhal spoluhráč. V olomouckém dresu se vracel pouze Hubník. Kliment se následně pokusil předložit míč spoluhráči, ale jeho prudká přihrávka pouze prolétla domácí šestnáctkou.
70'
Centr z levé strany z kopačky Divíška mířil do malého čtverce, kde nebyl Mandous nikým atakován a v klidu míč schoval v náruči.
69'
Chytil mohl unikat dopředu, při zpracování míče se jej ale zřejmě dotkl rukou. Sudí tak daruje míč Slovácku.
68'
Zatímco na polovině Slovácka již pokračuje hra, v domácí šestnáctce se stále odklízí.
66'
Hra je přerušena, na hřiště míří četa domácích pořadatelů, kteří zvýrazňují lajny.
65'
Centr z pravé strany mířil přímo k Mandousovi, který neměl problém míč lapit. Hosté jsou aktivnější.
63'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Jaroslav Mihalík.
61'
Zmrzlý zahodil obrovskou tutovku
61'
Obrovská možnost domácích. González předložil míč Zmrzlému před branku, ale domácí obránce tváři v tvář Nemravovi neuspěl. Perfektní a důležitý zákrok gólmana Slovácka.
60'
Kliment si píchl míč před Poulola, který jej trefil. Sudí tak francouzskému hráči v barvách Sigmy ukazuje žůutou kartu.
59'
Ještě před odkopem od domácí branky dochází k výměně míče. Bude se pokračovat s oranžovým.
58'
Hosté se dostali k zakončení, ale jednalo se o ofsajd.
57'
Hraje se na polovině Sigmy, hráči Slovácka se kromě domácí obrany perou také s nepřízní počasí. Sníh pomalu začíná pokrývat hrací plochu, navíc kvůli němu je zhoršená viditelnost.
56'
Olomoučtí z ničeho nic zahrozili. Zmrzlý vypálil z levé strany a orazítkoval vzdálenější tyč hostující branky.
55'
Zmrzlého centr skončil na tyči
55'
Chytil chytře posunul na Gonzáleze, který prováhal ideální chvilku k centru. Následně k němu již dostoupili obránci Slovácka a nedovolili španělskému hráči poslat míč do šestnáctky.
54'
Po rohovém kopu zůstal na trávníku Poulolo, nicméně hra pokračovala dále. Olomoučtí následně nic nevymysleli a od své branky bude kopat Nemrava.
53'
Poulolo získal míč uprostřed hřiště a Sigmě se nabídla zajímavá možnost. Zakončit ale domácí nedokázali, vybojovali jen rohový kop.
52'
Na druhé straně se o něco podobného pokoušel Látal, ale ani on své spoluhráče před brankou soupeře nenašel.
50'
Divíšek dostal hodně prostoru na levé straně, odkud poslal centr do šestnáctky. Mandous si křikl a míč lapil. Vzápětí se Divíšek dopustil faulu proti Breitemu.
49'
Míč na kopačkách mají více hráči Slovácka, hraje se především okolo poloviny hřiště.
49'
V Olomouci dnes panuje pravé aprílové počasí. Zatímco na konci první půle svítilo sluníčko, nyní se chumelí.
46'
Olomoučtí se ihned po rozehře vrhli dopředu. Z pravé strany centroval Látal, jehož pokus hosté odvrátili před šestnáctky, kde se do míče opřel González. Jeho bomba si cestu do branky nenašla.
46'
Oba týmy vybíhají na hrací plochu, za nimi rozhodčí. Duel bude za pár okamžiků pokračovat.
45+1'
45+1'
Hosté mířili čtyři proti čtyřem. Jurečka poslal míč na Klimenta, který chtěl vrátit před branku, ale obrana Sigmy tuto šanci zlikvidovala.
45+1'
V prvním poločase bude nastavena jedna minuta.
43'
Hra je přerušena, neboť sudí i videa kontroloval zákrok v šestnáctce Sigmy, kdy na trávníku zůstal ležet jeden z hostů. Po půlminutové konzultaci nechává sudí pokračovat ve hře.
42'
Breite v rychlostním souboji poslal k zemi Kohúta a sudí píská faul. Domácímu záložníkovi se to zjevně nelíbí a na prázdném stadionu je jasně slyšet, co si o tom myslí. Směrem k rozhodčímu si neodpustil slova i Hála, který inkasuje žlutou kartu.
39'
Polášek, který před chvílí fauloval, tvrdě narazil. V souboji s Benešem došlo zřejmě ke střetu, po kterém hostující hráč zůstal na trávníku a míří k němu klubový lékař.
38'
Polášek ve vzdušném souboji trefil Chytila, který se chytl za obličej. Sudí pískl ve prospěch Sigmy, přičemž faulovaný hráč se ještě dožadoval karty pro hostujícího záložníka.
38'
Petržela opět v akci, tentokrát na druhé straně hřiště vlétl do šestnáctky, kde jej o míč čistým způsobem připravil Zmrzlý. Vzápětí se hostující hráč navíc provinil faulem, takže míč zůstane Sigmě.
37'
Sadílek vyslal míč doprava na Petrželu, který se nacházel v ofsajdovém postavení. Akce Slovácka byla přerušena.
36'
Slovácko se snaží utlumit nápor Sigmy a daří se mu to. Dva nedovolené zákroky poblíž poloviny hřiště na hráče hostů, kteří nikam nespěchají.
35'
Hostující gólman musí být stále v pozoru. Po rohovém kopu se míč dostal k Chytilovi, který z hranice malého netrefil ideálně a Nemrava opět, tentokrát se štěstím, chytá.
34'
Střelu Chytila z otočky zablokoval Kadlec
34'
Další šance Sigmy zůstala nevyužita. Centr z pravé strany opět nedokázal Nemrava uklidit do bezpečí, a tak se k němu dostal Breite. Jeho dělovku gólman zneškodnil.
33'
Nemrava skvěle vychytal Breiteho
33'
Olomoučtí jsou nastěhováni na polovině soupeře, míč ale většinou jen létá vzduchem.
30'
Yunis z úhlu nastřelil Nemravu do nohy
30'
Yunis dostal ideální pas do běhu a z pravé strany nabíhal sám proti Nemravovi. Jelikož mu nikdo ze spoluhráčů nedobíhal, zkusil to útočník Sigmy sám. Z těžkého úhlu jeho pokus zneškodnil Nemrava.
28'
Breite hlavičkoval jen těsně vedle!
28'
Na druhé straně měl možnost otevřít gólový účet utkání Breite. Domácí záložník uklízel hlavou centr Gonzáleze a míč jen těsně minul tyčku hostující branky.
28'
Jurečka si narazil se spoluhráčem a následně chtěl poslat po zemi před branku. Míč se ale od obránce Sigmy odrazil k Jurečkovi, který jej nechtěně srazil do autu.
27'
González si už chystal míč na ránu, ale zastavil jej hvizd sudího, který viděl faul olomouckého Yunise.
26'
Po rohovém kopu zkoušel Hofmann střelu zády k brance. Míč ale netrefil ideálně a napálil jen jej do obličeje Beneše, který se sesunul k zemi.
25'
Zmrzlý sestřelil Petrželu, hosté ale mohli pokračovat v akci. Po pravé straně běžel s míčem Šimko, který centroval do vápna soupeře. V něm opět stoprocentní Beneš, který odvrátil na roh.
22'
Na druhé straně hřiště po nedovoleném zákroku na Breiteho rozehrával Zmrzlý. Ani Sigma se ale k zakončení nedostala.
21'
González položil na zem Kohúta a sudí píská ve prospěch hostů. Následný centr mířil do malého vápna, kde jej schoval v náruči Mandous.
19'
Rychlá akce na straně hostů, kdy Kliment dostal hodně prostoru na levé straně. Následný centr do šestnáctky mířil na sbíhajícího spoluhráče, Mandous byl ale u míče první.
18'
Olomoučtí vedli brejk po pravé straně, Látalův přízemní centr ale správného adresáta nenašel. Hosté se ubránili.
16'
Dorážku Gonzáleze odvrátil před brankovou čarou Hofmann
16'
Hubníkův centr z pravé strany nedokázal Nemrava odehrát do bezpečí, a Olomouci se tak nabídla velká příležitost. Na hranici šestnáctky se k míči dostal González, který pálil k levé tyči. Ke smůle domácích zde ale stál Hofmann, který vykopl z brankové čáry.
15'
Do šestnáctky hostů vnikl Chytil, ale proti dvě obráncům soupeře si neporadil.
14'
Po nákopu Zmrzlého hlavičkoval Yunis nad
14'
Na centr Zmrzlého nejvýše vyskočil Yunis, ovšem hlavičkoval v záklonu, a proto branku soupeře přestřelil.
13'
Šimko v souboji s Breitem trefil soupeře loktem a sudí poprvé v utkání vytahuje žlutou kartu.
12'
Poulolo málem ztratil míč u šestnáctky soupeře, ale Sigma zůstala ve hře. Následně ale Hubník nebezpečným skluzem ohrozil protihráče, a přestože jej netrefil, rozhodčí odpískal ve prospěch Slovácka.
11'
Nepřesnosti na obou stranách. Hra se kouskuje.
9'
Na druhé straně centroval Sadílek a v permanenci byl opět Beneš. Vzápětí se k míči dostal Petržela, který vybídl ke skórování Jurečku. Rána z hranice šestnáctky ale prostor mezi třemi tyčemi minula.
8'
Jurečka z nadějné pozice přestřelil
8'
Z levé strany přišel centr, který ale nikoho v modrém nenašel. Nemrava si křikl a míč lapil.
8'
González taktéž přetáhl centr, který se snažil z těžké pozice vracet Poulolo. Hosté se ubránili.
7'
Prudký centr Zmrzlého prolétl šestnáctkou až k Látalovi, který se jej pokusil vrátit před branku. Míč však byl zblokován a Sigma bude mít roh.
7'
Nedovolený zákrok hostů a Sigma bude rozehrávat standardku z levé strany.
5'
Vzápětí se dopředu dostala Olomouc, ale branku soupeře neohrozila. Rána Hály byla zblokována defenzivou, následně mohl vystřelit Poulolo, ale míč si nedokázal zpracovat a přišel o něj.
4'
Jurečka protáhl Mandouse
4'
Hubník ztratil míč na polovině hřiště a dopředu unikal Jurečka. Akce dva na dva skončila střelou hostujícího hráče a Mandous si připisuje první zákrok.
3'
Míč do šestnáctky poslal Sadílek, ale opět našel jen připraveného Beneše, který podruhé během chvilky odvrací nebezpečí.
3'
Centr do šestnáctky odvrátil Beneš, nicméně pouze na rohový kop.
2'
Olomoučtí museli zastavit rozvíjející se akci soupeře jen za cenu faulu. Hosté budou mít k dispozici standardku.
1'

SK Sigma Olomouc: Mandous – Látal, R. Hubník (C), Beneš, Zmrzlý – Breite, Poulolo – P. González, Chytil, Hála – Yunis.
Náhradníci: Macík – Zifčák, Šíp, Štěrba, Sladký, Slaměna, Mihalík.

1.FC Slovácko: Nemrava – Šimko, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Divíšek – Polášek, L. Sadílek – M. Petržela, Kohút, Jurečka – Kliment.
Náhradníci: Bajza – Melekescev, Srubek, Jakub Rezek, Kalabiška, Kubala, Pernica.

Rozhodčí: Hocek – Mokrusch, Ratajová.
SK Sigma Olomouc

Olomoučtí fotbalisté neprožívají povedenou pasáž sezóny. Posledních pět jejich utkání skončilo vždy nejtěsnějším možným výsledkem 1:0, přičemž Sigma bodovala jen dvakrát. Doma porazila Brno a všechny body odvezla také z Karviné. V ostatních případech padla, navíc dvakrát v domácím prostředí. Na konci února podlehla Zlínu a tuto sobotu nestačila na nováčka z Pardubic. I to je důvodem, proč jsou Hanáci v tabulce až devátí.
1. FC Slovácko

Jihomoravský celek přijíždí na Hanou v roli favorita. Aktuálně má totiž tým trenéra Svědíka nakročeno k historickému úspěchu, neboť jsou na třetím místě. Čtvrtý Jablonec má sice stejný počet bodů (46), nicméně Slovácko má k dispozici právě dohrávku s Olomoucí. Nejlepšího umístění dosáhl jihomoravský celek v roce 2004, kdy skončil pátý.

V Olomouci se mělo hrát již před třemi týdny, nicméně kvůli karanténě v týmu Slovácka se musel duel moravských soupeřů odložit. Po nucené pauze tým z Uherského Hradiště dvakrát zvítězil. Před reprezentační pauzou porazil Baník 2:1 a totožným výsledkem zvítězil s sobotu i na půdě Opavy.
Vítáme vás u on-line přenosu z dohrávky 23. kola mezi Sigmou Olomouc a Slováckem. Utkání začíná v 14:00.