FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Teplice - 17. dubna 2021   16:00

Olomouc
4' Zifčák (Zmrzlý)
1:1
(1:0)
Teplice
50' V. Vukadinović  (Kučera)

Mandous – Sladký (72. Slaměna), R. Hubník (C), Beneš – Látal, Breite, Houska, P. González, Zmrzlý – Chytil (72. Mihalík), Zifčák (78. Radić).
Macík – Poulolo, Mihalík, Radić, Šíp, Slaměna, Štěrba.
Ginzel – Vodrážka, Poživil
Andrův stadion, Olomouc
Čtvrtečka – Hyčka, Knapík, Gabriel, Droehnle (38. Černý) – Kodad (85. Trubač), Kučera, Žitný (85. Ljevaković), Jukl, Moulis (C) (75. Radosta) – V. Vukadinović (75. Fortelný).
Grigar – Černý, Fortelný, Ljevaković, Radosta, Mareček, Trubač.

SESTŘIH: Olomouc - Teplice 1:1. Hostům zachránil bod Vukadinovič

90+3'
90+3'
Fortelný na polovině Sigmy zahodil míč, a tak mu sudí dává žlutou kartu za zdržování.
90+2'
González útočným faulem zastavil domácí akci. Rozehrávat bude daleko od své branky Čtvrtečka.
90+2'
Olomoučtí mají sice míč, ale nacházejí se daleko od branky soupeře.
90+1'
Ve druhém poločase se nastavují tři minuty.
90'
Severočeši navíc získávají rohový kop.
89'
Houska se dopustil nedovoleného zákroku na polovině hostů. Tepličtí opět nikam nespěchají, tento stav jim vyhovuje.
88'
Na zadní tyč sbíhal Hubník a Mihalík, ale ani jeden z nich míč nedokázal trefit správným směrem. Čtvrtečka bude rozehrávat od své branky, nikam ale nespěchá.
88'
Slaměna si chystal míč ke střele, ale v poslední chvíli mu jej ukopl jeden z hostů. Roh pro Sigmu.
87'
Olomoučtí už příliš času nemají. Stále se ale hraje na polovině Teplic.
86'
Kučera povalil k zemi Beneše, a tak se na vlastní polovině ujala míče Sigma.
85'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Admir Ljevaković.
85'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Ladislav Kodad, přichází Daniel Trubač.
84'
Slaměna trefil v tutovce spoluhráče Zmrzlého
84'
Teď už to domácím vyšlo a dostali se ke střele. Slaměna napálil odražený míč, ale k jeho smůle narazil jen na obranu soupeře. Čtvrtečka zasahovat nemusel.
82'
Beneš chybně rozehrál a našel jen protihráče na polovině hřiště. Ale ani hosté nebyli přesní a míč skončil v autu.
81'
Olomoučtí zase obléhají hostující šestnáctku. Hosté ale Hanáky nepouští k ničemu nebepečnému.
78'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Dominik Radić.
78'
González střílel, ale plachtící míč prostor mezi třemi tyčemi minul.
77'
Nástřel Gonzáleze plachtil mimo
77'
Radosta na rohu šestnáctky sestřelil Housku, domácí tak budou mít k dispozici zajímavou standardku.
76'
Na trávníku toho nyní moc k vidění není. Olomoučtí mají míč na kopačkách a snaží se. Jejich soupeř ale důkladně brání a okolo své branky toho Sigmě moc nedovoluje.
75'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Jan Fortelný.
75'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Matěj Radosta.
72'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Sladký, přichází Patrik Slaměna.
72'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Jaroslav Mihalík.
72'
Přetažený centr hledal na zadní tyči Hubník, ale míč byl nechytatelný.
71'
Olomoučtí se složitě dostávají před branku soupeře, což se jim nyní povedlo a mají k dispozici roh.
69'
Moulisovi se postavil do cesty Breite, od kterého se hostující kapitán sesunul na trávník. Sudí píská ve prospěch hostů, zatímco Breite se zlobí.
68'
Severočeši cítí, že domácí nejsou zcela v pohodě, a kombinují na polovině Sigmy. Mandous i celá defenziva Sigmy musí být v pohotovosti.
67'
Houska zbytečně ztratil míč a hosté vybojovali rohový kop.
66'
Zmrzlý poslal k zemi na polovině hřiště Kučeru, takže hra je opět přerušena.
65'
Hubník ve snaze odkopnout míč narazil na nataženou nohu protihráče. Žlutá karta pro Kodada za šlapák.
64'
Olomoučtí se snažili vymyslet něco na pravé straně. Buď je ale jejich soupeř dokázal zdvojit, nebo si Hanáci nepřesně přihráli.
62'
Pasáž hry, kdy se hrálo především uprostřed, ukončila zájezd Housky pod nohy Moulise. Jelikož domácí hráč netrefil míč, je za to odměněn žlutou kartou.
60'
Žitný poslal míč na Kučeru, před kterým domácí odvrátili. Hosté i tak zůstali před domácí brankou, ale ke střele se již nedostali. Olomoučtí míč odvrátili, jmenovitě se jednalo o Hubníka, který zahrál hlavou.
58'
Zmrzlý poslal k zemi Jukla, a standardku tak rozehrají z pravé strany hosté.
57'
Tentokrát hlavičkoval Hubník, ale pomohl si k tomu útočným faulem. Sudí tak přerušil snahu Sigmy a rozehrávat bude jejich soupeř.
56'
Po rohovém kopu míč usměrnil Beneš těsně vedle branky soupeře. Navíc bude Sigma znovu rozehrávat, protože sudí viděl teč teplického hráče.
55'
González překvapil z pravé strany, odkud místo centru střílel na první tyč. Překvapený Čtvrtečka se stihl přesunout a vyrazil před sebe. Následně jeden z dorážejících domácích vybojoval roh.
54'
González z přímáku mířil do Čtvrtečky
54'
Exekuce standardky se ujal González, který mířil na vzdálenější tyč. Branku sice trefil, nicméně Čtvrtečka neměl problém ránu zneškodnit.
54'
Po faulu na Beneše budou domácí rozehrávat standardku ze zhruba pětadvaceti metrů.
53'
Na domácích je viděl snaha opět odskočit do vedení. Hraje se na polovině Teplic.
52'
González se dostal do palebné pozice a moc nechybělo. Míč jen těsně minul horní růžek hostující svatyně.
50'
Vukadinovičova sražená střela zapadla do sítě, 1:1
50'
Před brankou soupeře se faulu mimo hru dopustil Zmrzlý, který dodatečně inkasuje žlutou kartu.
50'
Teplice právě vstřelily branku!
Kučera se na polovině soupeře krásně zbavil Hubníka a předložil míč VUKADINU VUKADINOVIĆI, který sice mířil zřejmě mimo tři tyče, ale jeden z domácích si míč srazil mimo dosah Mandouse.
48'
Vukadinović poslal míč do šestnáctky, kde jej usměrnil Žitný. Bohužel pro hosty mířil míč mimo domácí branku.
47'
Breite na polovině hřiště přišlápl nohu Moulise, který také skončil v bolestech na trávníku. Tentokrát rozhodčí kartu neuděluje.
46'
Sladký ve snaze odehrát míč trefil Žitného, který po jeho zákroku skončil na trávníku. První žlutá karta pro domácího hráče.
46'
45'
Chytil z bezprostřední blízkosti hlavičkoval těsně vedle
45+1'
45+1'
Látal si prohodil soupeře mezi nohama a vlétl s míčem ze strany do vápna, odkud předložil před branku, kam si sběhl Chytil. Jeho hlavička jen těsně minula hostující branku.
45+1'
V první půli bude nastavena jedna minuta.
45'
Uprostřed hřiště šel Hyčka ostře do souboje s Houskou. Byl to ale domácí hráč, který fauloval. Tepličtí zůstanou u míče.
44'
Houskova skákavá střela minula cíl
44'
Houska napřáhl z prostoru před šestnáctkou, branku Teplic ale netrefil. Čtvrtečka bude rozehrávat od své branky.
43'
Chytil prodloužil míč hlavou, přičemž jej sestřelil Gabriel. Poté, co domácí dohráli akci, sudí udělil hostujícímu hráči žlutou kartu.
41'
Vukadinović si zpracoval míč a už se jej chystal rozdat spoluhráčům. Zastavil jej ale ofsajd.
40'
Olomoučtí teď zkoušeli dlouhé nákopy za obranu soupeře. Houska tímto způsobem hledal Zifčáka, kterého ale od míče odstavil obránce Teplic.
39'
Moulis ve vzdušném souboji poslal k zemi Chytila. Následnou standardku rozehrál Hubník, jehož centr byl ale příliš dlouhý pro Chytila.
38'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Ruben Droehnle, přichází David Černý.
34'
Centr od rohového praporku si našel cestu k připravenému Čtvrtečkovi. Hosté si mohou oddechnout.
33'
Chytil si připravil míč a z dvaceti metrů vypálil na branku soupeře. Jeho přízemní pokus orazítkoval pravou tyč hostující branky a následně po brankové čáře protancoval do zámezí. Jelikož sudí viděl mírný zásah Čtvrtečky, budou domácí zahrávat roh.
32'
Chytil si vytvořil prostor a nastřelil tyč
32'
Olomoučtí zaváhali v obraně, kdy González neudržel míč před protihráči. Ke střele se dostal Moulis, který branku Sigmy přestřelil.
30'
Breite si všiml rozběhnutého Gonzáleze, a proto mu poslal míč po lajně. Španělský záložník následně chtěl odcentrovat, získal ale jen aut.
28'
Po nedovoleném zákroku Gonzáleze hosté znovu rozehrávali standardku, ale ani tentokrát nezakončili. Centr sebral Mandous.
27'
Olomoučtí vykombinovali soupeře na polovině hřiště a poslali míč dopředu na Zifčáka. Jakmile se domácí útočník dostal k míči, vylétl do vzduchu praporek asistenta sudího, který viděl ofsajd.
25'
Po faulu Gonzáleze měli hosté k dispozici standardku, po které letěl míč do domácího vápna. Mandous si hlasitě zařval a míč ze vzduchu stáhl do náruče.
24'
Pasáž, ve které nic moc k vidění nebylo, utnul Droehnle, který sundal domácího Látala. Hostující hráč obdržel žlutou kartu.
21'
Hanáci jsou aktivnější, ke střeleckému zakončení se ale dostat nemohou. Teplickým se daří centr domácích zneškodňovat.
19'
Severočeši se sice ubránili, nicméně domácí se brzy k míči vrátili.
18'
González posunul na rozběhnutého Sladkého, který byl tísněný, a tak nedokázal odcentrovat. Sigma má alespoň rohový kop.
17'
Dlouhý centr letěl na území Sigmy, kde se jej pokusil odhlavičkovat Beneš. Toho v souboji nedovoleně odstavil Jukl, proto je hra přerušena.
16'
Vpravo se dostal k centru Hyčka, ale podobně jako před chvílí Zmrzlý na druhé straně poslal dlouhý míč.
15'
Olomoučtí měli k dispozici standardku, kterou po přiťuknutí Zmrzlého rozehrál Gpnzález. Hosté se ubránili.
13'
Zmrzlý se dostal k míči na levé straně a zkusil jej poslat před branku soupeře. Bohužel pro Sigmu se centr domácímu hráči vůbec nepovedl. Poté, co centr přeletěl celou šířku hřiště, bude rozehrávat gólman hostů.
12'
Tentokrát se domácí k zakončení nedostali. Tepličtí hru přesunuli na polovinu hřiště.
11'
Dlouhý centr do šestnáctky zkusil zády k brance prodloužit Zifčák a Čtvrtečka měl plné rukavice práce. Nakonec je z toho roh pro domácí.
11'
Knapík sestřelil v souboji Chytila a sudí Ginzel píská pro Sigmu.
10'
Kodad se hnal za dlouhým míčem, ale bránící hráč Sigmy mu nedovolil dostat se k míči, který skončil v zámezí.
8'
Hraje se na polovině Teplic, kde se domácí snaží kombinovat. Hosté mají problém dostat se k míči.
7'
Olomoučtí jsou dále v tlaku. Standardku z pravé strany rozehrál Zmrzlý, jehož centr byl tečován. Ke střele se ale i tak dostal Houska, jehož ránu teplická defenziva zblokovala.
4'
Roh nakrátko zužitkoval Zifčák, 1:0
4'
Olomouc právě vstřelila branku!
Sigma se dostává už ve čtvrté minutě do vedení. Hanáci rozehráli rohový kop na krátko. Zmrzlý poté poslal prudký centr do malého vápna, kde jej poslal mezi tyče PAVEL ZIFČÁK.
3'
Na pravé straně dostal míč k dispozici Sladký. Jeho následný centr ale do šestnáctky neprošel, Sigma bude mít rohový kop.
2'
Houska šel do vzdušného souboje, ve kterém odehrál míč a zároveň byl sražen protihráčem. Sudí píská ve prospěch Sigmy, nicméně Houska zůstává ležet za postranní čárou, kam se dokutálel.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše, a to ve svých tradičních barvách. Sigma se představí v modrém, hosté zvolili žluté dresy.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, R. Hubník (C), Beneš – Látal, Breite, Houska, P. González, Zmrzlý – Chytil, Zifčák.
Náhradníci: Macík – Poulolo, Mihalík, Radić, Šíp, Slaměna, Štěrba.

FK Teplice: Čtvrtečka – Hyčka, Knapík, Gabriel, Droehnle – Kodad, Kučera, Žitný, Jukl, Moulis (C) – V. Vukadinović.
Náhradníci: Grigar – Černý, Fortelný, Ljevaković, Radosta, Mareček, Trubač.

Rozhodčí: Ginzel – Vodrážka, Poživil.
SK Sigma Olomouc

Hanáci budou v sobotu favoritem. Z devátého místa se stále může Sigma posunout do horní poloviny tabulky. K tomu ale potřebuje bodovat, což je pro Olomouc v poslední době v domácím složitější. Po prohrách se Zlínem a Pardubicemi naposledy remizovala se Slováckem. Venku se Sigmě daří více. Před týdnem brala všechny body v Příbrami.
FK Teplice

Severočeši jsou stále namočení v bojích o udržení. Na šestnáctou pozici mají náskok pouhé tři body, a proto je pro Teplice každý získaný bod důležitý. Na Hané je ale nečeká nic jednoduchého. Na hřišti soupeře zvítězily Teplice naposledy před čtyřmi měsíci. Navíc v lize mají za sebou nepovedené zápasy se Spartou (2:7) a Mladou Boleslaví (1:3).
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání mezi Sigmou Olomouc a Teplicemi. Utkání začíná v 16:00.