FORTUNA:LIGA - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Brno - 31. ledna 2021   14:00

0:2
(0:1)
Brno
18' A. Fousek  (J. Sedlák) • 90+1' Hladík

Fendrich – Březina (45. Schaffartzik), Didiba, Žídek (C) (56. Smola) – Kania (56. Večerka), Nešický, Tiéhi, Hellebrand, Helešic – Čvančara, Lukáš Holík (11. Juřena).
Šrom – Večerka, Smola, Schaffartzik, Mondek, Juřena, Kulhánek.
Dubravský – Blažej, Kubr
Stadion v Městských sadech, Opava
Berkovec – Jakub Šural, Dreksa (C), Pernica – Štepanovský, J. Sedlák, Pachlopník (64. Vaněk), Bariš, Šumbera (46. Jan Moravec) – A. Fousek (64. Hladík), Růsek (83. Fila).
Floder – Jan Moravec, Hlavica, Hladík, Vaněk, Ad. Čermák, Fila.

SESTŘIH: Opava - Brno 0:2. Důležitá výhra Zbrojovky, Slezané dál poslední

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a mějte hezký zbytek víkendu. Na viděnou.
V příštím kole pojede Opava 6. února do Karviné. Brno bude o další body ve stejný den usilovat na hřišti Bohemians 1905.
Brno si po třetí výhře v sezóně polepšilo na patnáctou příčku tabulky. Opava zůstává s jediným vítězstvím poslední a vidina záchrany se jí po duelu "o šest bodů" opět vzdálila.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:29.
Opava opět nevstřelila branku, prohrála s Brnem 0:2 a promarnila možnost na posun z poslední příčky tabulky. Duel přitom nezačal pro Slezany špatně, jenže obrovské šance Čvančary z 5. a 7. minuty zůstaly nevyužity. To Brno z ojedinělé akce udeřilo. Adam Fousek se uvolnil na levé straně a křižnou tečovanou střelou na vzdálenější tyč poslal Zbrojovku do vedení. Slezané, kteří museli v první půli pro zranění vystřídat Holíka s Březinou, se posléze tlačili za vyrovnáním, domácí se ale ne a ne prosadit. Šest minut po změně stran sice hlavičkoval za záda Berkovce Žídek, rozhodčí ale viděli těsný ofsajd. V 79. minutě střílel Nešický z přímého kopu pod břevno, Berkovec ale výborně zasáhl. Na druhé straně spálil dobrou možnost Fousek, který střílel po přihrávce z pravé strany těsně vedle pravé tyče. Zbrojovka se ale přeci jen ještě jednou radovala. V úvodní minutě nastavení přidal pojistku Jan Hladík, který potrestal upadnutí Schaffartzika střelou z pravé strany pokutového území.
90+5'
90+4'
Už je to v podání Opavy křeč. Slezané jsou sice na útočné polovině, Brno je ale zataženo a pohodlně se brání.
90+2'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90+2'
Jan Žídek protestoval od střídačky směrem k rozhodčímu a vykoledoval si žlutou kartu.
90+1'
Brno právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto. Jan Schaffartzik při snaze o zpracování balonu před vlastním vápnem upadl a nabídl tak možnost k zakončení JANU HLADÍKOVI. Ten ranou z pravé strany prostřelil Fendricha a dal razítko na výhru Zbrojovky.
90'
Peter Štepanovský fauloval Aleše Nešického. Vilém Fendrich pošle směrem dopředu dlouhý nákop.
90'
Již běží poslední minuta řádné hrací doby. Balon se pohybuje ve střední části hrací plochy. Uvidíme, kolik se hlavní arbitr rozhodně nastavit.
89'
Na centrovaný balon Aleše Nešického si nabíhal Tomáš Čvančara, pas to však byl přetažený. Rozehrávat bude Martin Berkovec.
88'
Za hlavu se drží Tomáš Smola. Ten se ve výskoku srazil s Pavlem Dreksou. Je pískán faul hostujícího kapitána.
87'
Fila po rohu střílel vedle
87'
Další velká možnost Zbrojovky. Rohový kop z levé strany prodlužoval Vilém Fendrich konečky prstů na zadní tyč, kde mířil trestuhodně vedle branky střídající Daniel Fila!
86'
Po centru z levé strany se balon odrazil někam k penaltovému puntíku k Janu Hladíkovi, jeho ránu ale zablokoval Jan Schaffartzik.
85'
Patrik Hellebrand si ukopl balon, a tak musel krátce před pokutovým územím faulovat Jana Hladíka. Je z toho žlutá karta a zajímavá standardka pro Brno.
84'
Po faulu na Damiána Bariše bude rozehrávat poblíž půlící čáry Brno. A to moravskému celku naprosto vyhovuje.
83'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Daniel Fila.
82'
Tomáš Čvančara se snažil prodrat do vápna z pravé strany, v obraně ale dobře zasáhl Jan Moravec. Následuje střídání Zbrojovky.
81'
Po faulu na Nešického Opavští bleskově rozehráli. Teď už není na co čekat.
80'
Do konce utkání schází posledních deset minut plus nějaké to nastavení. Brno vede na půdě posledního týmu tabulky stále nejtěsnějším rozdílem 1:0.
79'
Berkovec parádně zlikvidoval Nešického přímý kop
79'
Aleš Nešický pálil z nějakých jednadvaceti metrů pod břevno, Martin Berkovec ale jeho umístěnou ránu efektivním zákrokem vyrazil!
78'
Po dlouhém opavském nákopu zahrál krátce před šestnáctkou v souboji se Smolou rukou Pavel Dreksa. Je z toho přímý kop z nebezpečné pozice.
77'
Proti Václavu Juřenovi zasáhl na pravém křídle Luděk Pernica, který byl navíc i faulován. Další cenné vteřiny k dobru pro Brno
76'
Ondřej Vaněk poslal do šestnáctky čechraný balon. Opavští fotbalisté ho odvrátili na autové vhazování.
75'
Joss Didiba poslal u boční lajny k zemi Jana Hladíka. Standardní situace pro Brno.
74'
Další ofenzivní snažení ztroskotalo na ofsajdu Tomáše Smoly.
73'
Snaha o založení nové útočné akce skončila míčem v zámezí. Tohle se Opavě nepovedlo.
72'
Za zákrok poblíž postranní čáry vyfasoval žlutou kartu Peter Štepanovský.
70'
Nakonec zamířil situaci rozklíčovat k monitoru sám Radek Dubravský a pokutový kop po krátkém zkoumání odvolal!
69'
Balon si postavil na penaltový puntík Ondřej Vaněk, rozhodčí se ale ještě radí s kolegou u videa. Tím je dnes Pavel Franek.
68'
Sudí Dubravský odvolal penaltu pro Brno po zhlédnutí VARu
68'
Peter Štepanovský se z pravé strany vřítil do velkého vápna a po kontaktu s Daliborem Večerkou, který mu nastavil zadní část těla, upadl. Rozhodčí odpískal přísnou penaltu.
67'
Jan Sedlák podkopl nohy Aleši Nešickému. Sám faulovaný fotbalista rozehrál standardku centrem do šestnáctky, tam vzdušnému prostoru kraloval Jakub Šural.
67'
Václav Juřena se dožadoval po souboji s protihráčem rohového kopu, k jeho velkému překvapení ale nařídil rozhodčí Dubravský odkop od Berkovcovy branky.
66'
Patrik Hellebrand se šikovně natlačil před Jakuba Šurala a vykoledoval si faul. Brněnská akce zastavena, hrát mohou domácí.
64'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Ondřej Vaněk.
64'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Jan Hladík.
63'
Moravec dloubákem nadzvedl balón, Štepanovskému chyběly centimetry
63'
Šance jako Brno! Za opavskou obranu se dostal Jan Moravec, jeho křižné technické zakončení z levé strany šestnáctky proletělo jen o decimetry vedle vzdálenější pravé tyče. Obrovská příležitost na pojištění vedení zůstala nevyužita.
62'
Po faulu Jana Moravce je hra přerušena. Na brněnské straně se chystá dvojité střídání, na trávník přijdou Hladík s Vaňkem.
61'
Zbrojovka má k dispozici autové vhazování. Jakub Šural s rozehrávkou pochopitelně nespěchá.
60'
Brno znovu na útočné polovině. Z hranice šestnáctky vypálil Adam Fousek, jeho střela ale byla zblokovaná.
60'
Brněnskou akci utnul praporek rozhodčího. Ofsajd.
59'
Hodně nepovedený centr z kopačky Patrika Hellebranda doplachtil vysoko nad branku.
58'
Christ Joel Tiéhi hledal centrem z pravé strany na bližší tyči Václava Juřenu, před ním míč odvrátil na rohový kop Pavel Dreksa.
57'
Hra je teď hodně rozkouskovaná a postrádá tempo. Nic zajímavého se tak na trávníku neděje.
56'
Domácí tým má v 56. minutě vystřídáno. Věřme, že další zranění už nepřijdou, a to na žádné ze stran.
56'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Lukáš Kania, přichází Dalibor Večerka.
56'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jan Žídek, přichází Tomáš Smola.
54'
Fousek přestřelil bránu z bezprostřední blízkosti
54'
Z pravé strany přihrával do šestnáctky Peter Štepanovský. Ze skrumáže pálil nepříjemně Adam Fousek. Druhou branku ale nepřidal, míč zamířil kousek napravo od zařízení.
53'
Tak to je opravdu neuvěřitelné. Jan Žídek potřebuje vystřídat a trenér Kováč tak vyčerpá i své třetí, v tomto případě poslední střídání kvůli zranění. Opavská smůla nebere konce.
52'
Další komplikace pro žluto-modré. Ošetření potřebuje Jan Žídek, který je u postranní čáry v péči lékařů.
51'
Opava se radovala z vyrovnávací trefy, ale jen chviličku. Po centru z levé strany hlavičkoval před malým vápnem k pravé tyči Jan Žídek, dle rozhodčích byl ale opavský kapitán v těsném ofsajdu. Branka neplatí!
50'
Žídek měl na hlavě srovnání, vzápětí uviděl zvednutý praporek
50'
Lukáš Kania vybojoval pro své barvy rohový kop, který i sám rozehrál. Centr dostal ven z pokutového území Luděk Pernica.
49'
Opavská akce skončila útočným faulem na Luďka Pernicu. Rozehrávky se ujme brankář Martin Berkovec.
48'
Po skluzu Ondřeje Pachlopníka bylo pískáno. Balon pro Opavu, která vstoupila do druhé poloviny beze změny v sestavě.
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Šimon Šumbera, přichází Jan Moravec.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:06.
Opava prohrává ve veledůležitém záchranářském souboji s Brnem 0:1. Domácí vstoupili do zápasu aktivně, Čvančara ale dvě obrovské šance na otevření skóre nevyužil. Udeřilo tak na druhé straně, a to z první brněnské možnosti. Adam Fousek se uvolnil na levé straně a křižnou tečovanou střelou na vzdálenější tyč poslal Zbrojovku do vedení. Slezané, kteří museli v první půli pro zranění vystřídat Holíka s Březinou, se posléze tlačili za vyrovnáním, domácí se ale ne a ne prosadit. Stále tak v tomto kalendářním roce čekají na svůj premiérový gól ze hry. Dočkají se ho v druhém poločase?
45+4'
45+4'
Brňané ale roh z pravé strany rychle zpacifikovali a následně už se vytouženého hvizdu dočkali.
45+4'
Aleš Nešický pálil pouze do brněnské zdi. Od té se balon odrazil na roh. Hosté protestují, že nastavení už vypršelo, ještě se ale hrát bude.
45+3'
Václav Juřena faulován zhruba tři metry před hranicí velkého čtverce. Slezané mají v závěru poločasu možnost přímého kopu z hodně nadějné pozice.
45+2'
Antonín Růsek dohrál v souboji Josse Didibu a vidí z rukou rozhodčího žluté napomenutí.
45+1'
Aleš Nešický rozehrál centrem na střed pokutového území další domácí standardku. Míč vyhlavičkoval na okraj vápna Jakub Šural. Následně střílel nečistě z voleje Patrik Hellebrand, jehož skákavý pokus zamířil vedle branky.
45+1'
Úvodní poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Hosté se zničehonic dostali do přečíslení čtyři na dva, Matěj Helešic ale na poslední chvíli zasáhl ve vápně proti Damiánu Barišovi, který si již rovnal balon na střelu.
45'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází David Březina, přichází Jan Schaffartzik.
44'
Didibův centr odvrátila brněnská obrana riskantně na další roh. Ani z toho ale Opava neudeřila.
43'
Aleš Nešický tentokrát rozehrával z pravé strany, centr mu ale vůbec nesedl. Na domácí straně se mezitím chystá další vynucené střídání.
42'
Nešického centr z levé strany prodlužoval na bližší tyči Joss Didiba. Celá situace nakonec po odrazu jednoho z hostů vyrezultovala v další roh.
41'
Tomáš Čvančara si na levé straně šestnáctky obhodil protihráče a přihrával před branku na Václava Juřenu. Balon odvrátil na roh Jakub Šural.
40'
Peter Štepanovský nekopl svůj centr vůbec dobře. O chvíli později byl v ofsajdu přistižen Antonín Růsek.
39'
Antonín Růsek poslán k zemi Janem Žídkem. Standardka pro Brno.
38'
Otřesený, ale naštěstí na nohou. David Březina odchází v doprovodu lékařů dezorientován za postranní čáru. Uvidíme, zda bude moci v utkání pokračovat. Slezané nicméně hrají znovu v desíti.
37'
Opavský zadák se po výskoku svezl po zádech Fouska a dopadl tvrdě na svá záda. Kolem Březiny už se utvořil hlouček hráčů i lékařů.
36'
Na zemi leží bezvládný David Březina, který má dost možná vyražený dech, ne-li zapadnutý jazyk. Tohle je hodně ošklivý pohled.
35'
Zápas je to pro Opavu veledůležitý a ví to i příznivci Slezského FC. Ti nemohou vinou hygienických opatření do ochozů, fandi ale neúnavně za branami stadionu.
34'
Václav Juřena přiťukl balon před hranici šestnáctky, kde se do něj opřel Matěj Helešic. Míč ale nabral zcela opačnou faleš a stočil se daleko vedle pravé tyče.
33'
Přímý kop Březiny skočil Berkovcovi do náručí
33'
Opavskou standardku rozehrál David Březina dalekonosnou ránou. Ta ale po jemné teči doskotačila jen do míst, v nichž číhal brankář Berkovec.
32'
Lukáš Kania se uvolnil na pravé straně a přihrával na bližší tyč Václavu Juřenovi, ten byl ale dobře bráněn.
32'
Brněnští krátce po rozehrání standardky ztratili míč. O chvíli později je hra opět přerušena. Po vzájemném souboji se sbírají ze země Joss Didiba a Adam Fousek.
31'
David Březina fauloval u postranní čáry skluzem Šimona Šumberu a vykoledoval si žlutou kartu.
29'
Další snadný zákrok pro Martina Berkovce, jenž si opět vylepšil statistiky. Překonat se jej snažili Juřena s Nešickým.
27'
Po odpískaném faulu odkopl Adam Fousek nesportovně balon. Rozhodčí mu udělil žlutou kartu.
27'
Míč doputoval k Vilému Fendrichovi, který jej vyboxoval z šestnáctky. Hra se přesouvá do střední části hřiště.
26'
Barišův centr zblokoval David Březina pouze za cenu rohového kopu. Peter Štepanovský jej rozehraje z levé strany.
25'
Dobrým blokem se v pokutovém území prezentoval Damián Bariš. Ten následně odkopl míč až na opavskou polovinu.
24'
Ze střední vzdálenosti vyslal skákavou střelu k levé tyči Christ Joel Tiéhi. Martin Berkovec byl opět připraven. Dnes se nová brněnská posila rozhodně nenudí.
23'
Damián Bariš fauloval uprostřed hřiště Aleše Nešického. Míč pro Opavu, která je i po inkasovaném gólu nadále aktivní a tlačí se dopředu.
22'
Tentokrát už si Martin Berkovec připisuje úspěšný zákrok proti přízemní ráně z pravé strany. Jejím autorem byl Lukáš Kania, postrádala ale lepší umístění.
21'
Zpoza vápna se do balonu opřel Patrik Hellebrand, jeho projektil zblokoval Pavel Dreksa.
21'
Na čechraný centr nabíhal na středu vápna David Březina, Martin Berkovec ale zasahovat nemusel.
20'
Domácí budou moci bleskově odpovědět. Aleš Nešický si staví balon a rozehraje standardní situaci.
19'
Sudí Dubravský ještě na dálku konzultovat situaci s kolegou u videa, branka ale platí.
18'
Didiba nadzvedl střelu Fouska přesně nad Fendricha. Hosté vedou, 0:1
18'
ADAM FOUSEK pláchl po Sedlákově vysunutí po levé straně a završil rychlou brněnskou akci tečovanou křižnou střelou na zadní tyč. Míč lehce změnil směr po zásahu Didiby. Zatímco Opava tři šance zahodila, Brno skóruje hned ze své první.
16'
Brněnští se hnali do rychlé akce, pískán byl ale útočný faul Adama Fouska, a tak mohou hrát zase žluto-modří.
15'
Jan Žídek vhodil z levé strany do šestnáctky dlouhé autové vhazování. Obrana Brna balon odvrátila k půlící čáře, kde jej znovu sbírají domácí.
14'
Opava je v úvodu zápasu mimořádně aktivní. Domácí soubor je nastěhován na útočné polovině a obrana Zbrojovky drží nejvyšší pohotovost.
13'
Po Březinově centru z pravé strany si na míč naskakoval na malém vápně Tomáš Čvančara, hlavičkoval ale vysoko nad brněnskou branku.
12'
Tlak domácích se stupňuje. Hosté se štěstím odvrátili roh
12'
Slezané zahrozili z rohového kopu. Nešického centr z levé strany byl prodloužen Březinou na zadní tyč. Tam jej jeden z hostů vyhlavičkoval téměř z brankové čáry na další roh.
11'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Václav Juřena.
10'
Opavští hrají bez Holíka v deseti. U postranní čáry už se ale chystá Václav Juřena.
9'
První žlutou kartu utkání vyfasoval po souboji s Patrikem Hellebrandem Šimon Šumbera.
8'
David Březina je zpátky na trávníku, o střídání si ale řekl Lukáš Holík, který si zřejmě zvrtl kotník a není schopen pokračovat. To je pro domácí velká komplikace.
7'
I další souboj útočníka Opavy a brankáře Brna vyzněl lépe pro Berkovce
7'
Tomáš Čvančara a jeho další šance. Tentokrát střílel po zemi z levé části šestnáctky, jeho zakončení ale postrádalo razanci.
7'
Akci Brna zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Ten signalizoval ofsajd, v němž se zjevil Adam Fousek.
6'
Zdravotní problémy má David Březina, který musel v doprovodu lékařů odkulhat za postranní čáru.
5'
5'
Tomáš Čvančara upaloval sám na brankáře Berkovce, v úniku ale střílel jen do brankářovy hrudi. Neujal se ani následný pokus o dorážku. Jarní zahazování šancí v podání útočníka, jenž je v Opavě na hostování z Jablonce, pokračuje.
3'
David Březina hledal dlouhým nákopem za obranu rozběhnutého Tomáše Čvančaru, balon si ale na okraji šestnáctky stáhl do rukavic brankář Martin Berkovec.
2'
Přihrávka Aleše Nešického byla odvrácena do autu. Vhazování se ujme Jan Žídek.
1'
Domácí fotbalisté nastoupili do utkání v tradičních pruhovaných žluto-modrých dresech. Hosté z Brna hrají v červených.
1'

SFC Opava: Fendrich – Březina, Didiba, Žídek (C) – Kania, Nešický, Tiéhi, Hellebrand, Helešic – Čvančara, Lukáš Holík.
Náhradníci: Šrom – Večerka, Smola, Schaffartzik, Mondek, Juřena, Kulhánek.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Jakub Šural, Dreksa (C), Pernica – Štepanovský, J. Sedlák, Pachlopník, Bariš, Šumbera – A. Fousek, Růsek.
Náhradníci: Floder – Jan Moravec, Hlavica, Hladík, Vaněk, Ad. Čermák, Fila.

Rozhodčí: Dubravský – Blažej, Kubr.
Delegace rozhodčích

Utkání Slezského FC s Brnem bude jako hlavní rozhodčí řídit Radek Dubravský, na čarách mu budou asistovat pomezní sudí Petr Blažej (AR1) a Jaroslav Kubr (AR2). Čtvrtým rozhodčím je Dalibor Černý, videorozhodčím je Pavel Franěk a asistentem videorozhodčího pak Jiří Kříž. Delegátem FAČR je Libor Zeman a technickým delegátem LFA Milan Ondo.
Hlasy před zápasem aneb co říkají trenéři?

Radoslav Kováč (trenér Slezského FC Opava):

„Víme, že nás čeká zápas o šest bodů. Bude to důležité utkání i směrem k záchraně. Máme obrovskou motivaci, pokud uspějeme, můžeme z posledního místa tabulky poskočit nahoru. Bod z Bohemky pro nás bude dobrý za předpokladu, že to v neděli doma zvládneme. Zbrojovka má svou kvalitu, ale už také dlouho nevyhrála. Venku podle mě hraje mnohem lépe než doma, dokázala vyhrát těžký zápas v Jablonci. Musíme být dobře organizovaní, vstřelit nějaký gól a konečně vyhrát.“
(zdroj: sfc.cz)

Richard Dostálek (trenér FC Zbrojovka Brno):

„Bude to podobně náročný zápas, jako ten v Mladé Boleslavi. Vycházíme z reality, máme deset bodů a jsme v sestupovém pásmu. Zápasů ubývá, takže už není moc kam uhnout. Všichni víme, o co hrajeme, o co nám jde, tomu jsme podřídili i přípravu. Hráče tento týden hodně bolel, co se týká tréninkového nasazení, a doufám, že to v neděli prodáme. Opava je mužstvem, které přes zimu hodně obměnilo kádr. Přišli běhaví a pracovití hráči, kteří mají chuť hrát fotbal. Proti Spartě sehráli dobrý zápas. I terén v Opavě byl jeden z nejlepších v lize.“
(zdroj: fczbrno.cz)
Domácí Slezský FC Opava má podobné ambice jako Zbrojovka – potřebuje bodovat, a to nejlépe naplno. Opavští jsou v tabulce nejvyšší soutěže poslední, poslední výhru zapsali naposledy na začátku října loňského roku, kdy doma porazili Teplice. Od té doby vytěžili z deseti odehraných utkání pouhé tři body, a to je tuze málo. Zatímco brněnský celek má za sebou v novém roce dva zápasy, Slezané zvládli už čtyři. Na programu totiž měli dva dohrávané duely z podzimní části, které musely být kvůli výskytu onemocnění COVID-19 v opavské kabině, odloženy. I po krátké zimní přestávce a s řadou posil přetrvává opavská bolístka, kterou je střílení branek. V novém roce ještě nedala Opava gól ze hry, jedinou trefu obstaral před týdnem v Olomouci (porážka 1:4) Nešický z pokutového kopu. Ve středu se pak Slezané rozešli v Ďolíčku i přes množství šancí bez branek.
Hosté z FC Zbrojovka Brno v novém roce sehráli zatím dva ligové zápasy. Na půdě Mladé Boleslavi získali bod za remízu 1:1, doma ale podlehli Liberci rozdílem tří branek (0:3). Staronový účastník nejvyšší soutěže čeká na výhru ve FORTUNA:LIZE už čtyři utkání, naposledy doma porazil v půlce prosince Slovácko v poměru 2:1. Brněnský celek, který vede z pozice hlavního trenéra bývalý vynikající záložník Richard Dostálek, potřebuje zabrat, povede se mu to ve Slezsku? Pomoci by mu k tomu mohl i záložník Jiří Texl, který opavské prostředí dobře zná. Poslední rok hostoval z olomoucké Sigmy právě v Městských sadech, odkud se v zimě přesunul do Brna.
V Opavě bude v neděli po obědě na programu duel posledního celku FORTUNA:LIGY, kterým je Slezský FC Opava, s šestnáctým mužstvem tabulky z FC Zbrojovka Brno. Souboj těchto dvou rivalů je klasickým zápasem tzv. o šest bodů, který může hodně napovědět i směrem k záchranářským starostem obou celků. Pojďme si nyní představit, v jakém rozpoložení půjdou do zápasu oba týmy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.