FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Karviná - 29. srpna 2020   17:00

Opava
46' Mondek
1:2
(0:0)
Karviná
61' Papadopulos  (Ndefe) • 82' Mikuš  (Papadopulos)

Fendrich – Harazim, Žídek (C), Večerka (59. Rychlý) – Mondek, Jan Řezníček (83. Šcudla), Zavadil, Texl (66. Juřena), Helešic (83. Dedič) – Dordić (66. Pikul), Lukáš Holík.
Šrom – Gorčica, Rychlý, Juřena, Šcudla, Dedič, Pikul.
Zelinka – Paták, Hájek
Stadion v Městských sadech, Opava
1650 diváků
Bolek (C) – Bartošák, Twardzik, Šindelář, Ndefe – Marek Hanousek (52. Mikuš), Mangabeira (60. Jursa) – Qose (90. Janečka), Ostrák (90. Herc), Smrž (60. Santos) – Papadopulos.
Neuman – Jursa, Stropek, Mikuš, Santos, Janečka, Herc.

SESTŘIH: Opava - Karviná 1:2. Hosté otočili skóre, zářil Papadopulos

Pro dnešek už je to vše. Děkujeme vám za pozornost a užijte si zbytek víkendu. Na viděnou.
Opava se po reprezentační přestávce představí za dva týdny na půdě Příbrami. Bude zajímavé sledovat, zda do slezské metropole dorazí ještě nějaká posila. Původně avizované okysličení kádru se totiž přes léto příliš nekonalo. Karviná bude na domácím stadionu hostit pražskou Spartu.
Karviná tak po remíze s Baníkem Ostrava bodovala podruhé v řadě a posunula se se čtyřmi body v tabulce na třetí pozici. Nutno podotknout, že na venkovním hřišti vyhráli Karvinští poprvé od loňského září, kdy triumfovali 2:0 v Příbrami. Opava naopak vyšla po porážce v Plzni opět bodově naprázdno a na první letošní úspěch zatím stále čeká.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 14:20.
Po dvou bezbrankových remízách přineslo slezské derby mezi Opavou a Karvinou konečně góly. Domácí vstoupili skvěle do druhého poločasu, když se po několika odrazech od karvinských zadáků dostal ke střele do odkryté části klece Karol Mondek. Hosté vyrovnali po hodině hry. Michal Papadopulos předskočil po Nfefeho přihrávce z pravé strany Harazima a zavěsil před vybíhajícím Fendrichem nekompromisně pod břevno. Obrat pak dokonala Jarábkova družina deset minut před koncem, kdy se prosadil aktivně hrající Mikuš. Ten těžil z nákopu Twardzika, který na něj prodloužil hlavičkující Papadopulos. Střídající záložník Karviné následně pálil z levé strany přesně ke vzdálenější tyči a stanovil tak konečný výsledek.
90+4'
90+4'
Michal Papadopulos přihrál zadovkou na vrcholek velkého vápna Rajmundu Mikušovi, jeho technický oblouček ale skončil v rukavicích Viléma Fendricha.
90+3'
Do zakončení se dral Václav Juřena, čistým skluzem jej ale odzbrojil skvěle hrající Rajmund Mikuš.
90+3'
Následnou standardku rozehrál přetaženým centrem Pavel Zavadil. Míč si stáhl do rukavic Petr Bolek.
90+2'
Lukáš Bartošák hasil opavskou akci přišlápnutím stojné nohy Václava Juřeny a vykoledoval si žlutou kartu.
90+2'
Žlutou kartu dostává Bartosz Pikul (SFC Opava).
90+1'
Hlavní rozhodčí Zelinka nastaví utkání o čtyři minuty. Ty budou utíkat rychleji domácím, kteří nutně potřebují vstřelit gól.
90'
Opavským byl signalizován ofsajd. Karvinští se svou rozehrávkou pochopitelně nikterak nespěchají.
90'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Tomáš Ostrák, přichází Christián Herc.
90'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Kristi Qose, přichází Marek Janečka.
89'
Tentokrát zkoušel štěstí ranou z voleje Karol Mondek, mířil ale výrazně vedle pravé tyče.
88'
K odraženému balonu se dostal Václav Juřena, zblízka ale Petra Bolka nepřekonal! Zkušený karvinský gólman se v pádu blýskl fantastickým zákrokem!
87'
Pavel Zavadil zkoušel dlouhým nákopem vysunout Václava Juřenu, ten ale neměl při své výšce potřebnou rychlost a byl ubráněn Lukášem Bartošákem.
86'
Aktivní Rajmund Mikuš byl u postranní čáry faulován Karolem Mondekem. Ten končí rovněž na zemi, má zřejmě nějaké křeče. Od žluté karty ho ale nezachrání.
84'
Opavští vybojovali rohový kop, centr do šestnáctky ale odvrátil pozorný Martin Šindelář.
83'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jan Řezníček, přichází Adam Šcudla.
83'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází René Dedič.
82'
Karvinští otočili skóre! Mikuš propálil Fendricha, 1:2
82'
Karviná právě vstřelila branku!
Karvinští otáčejí skóre! Twardzikův dlouhý nákop prodloužil Michal Papadopulos hlavou na RAJMUNDA MIKUŠE. Ten si sklepl balon hlavou a prostřelil Viléma Fendricha na levé straně šestnáctky ranou na vzdálenější tyč.
81'
Lukáš Holík byl načapán v ofsajdu. Hlasatel posléze oznámil, že byla vyčerpána povolená kapacita stadionu. Zápasu tedy přihlíží 1650 diváků.
80'
Radoslav Kováč pošle do hry další dvě nové tváře. Na obou týmech je znát, že remíza je pro ně málo. Přeci jen jich už bylo v minulých vzájemných zápasech více než dost...
78'
Po souboji s Janem Řezníčkem má zdravotní problém Tomáš Jursa, jenž v opavském dresu strávil pět a půl roku. Karvinský záložník je v péči zdravotníků, bude ale v pořádku.
76'
Karol Mondek byl v krátkém sledu opět faulován, tentokrát Giglim Ndefem. Hosté s přibývajícím koncem zápasu hodně kouskují hru.
75'
Lukáš Holík se pustil do souboje s početní přesilou, rohový kop ale nevybojoval. Rozehrávat bude Petr Bolek.
74'
Lukáš Bartošák fauloval u postranní čáry Karola Mondeka. Rozehrávka pro Opavu.
73'
Skvělý Fendrich! Zachránil domácí před jasným gólem
73'
Pavel Zavadil s přízemním centrem neuspěl a Karviná se hnala do rychlého protiútoku! Po chybě Mondeka se úplně sám řítil na Viléma Fendricha Rajmund Mikuš, přízemní ranou ale vybíhajícího brankáře Opavy nepřekonal! Hodně se zlobí i Gigli Ndefe, který si říkal o přihrávku na levou stranu. Právě tam by zakončoval do prázdné branky.
72'
Gigli Ndefe zahrál dva metry vedle hranicí šestnáctky rukou. Slezský FC má k dispozici další standardku.
71'
Petr Bolek promáchl Zavadilův centr. Následovaly zmatky v pokutovém území, které ukončil Michal Papadopulos. Ten odvrátil opavský centr na roh.
70'
Hra pokračuje, velmi rychle je ale znovu pískáno. Tentokrát se faulem provinil Lukáš Bartošák.
69'
Na zemi jsou po vzájemném souboji Václav Juřena a Filip Twardzik, jehož loket byl hodně vysoko. Hra je přerušena, na trávník musí lékaři obou celků.
68'
Juřena se dožadoval pokutového kopu, jeho pokus byl marný
68'
Ani teď to nebude penalta! V pokutovém území upadl po přižduchnutí Twardzika nově příchozí Václav Juřena a domácí si jako jeden muž říkali o pokutový kop. I teď ale mají smůlu!
67'
Karviná je po vyrovnání při chuti, její další útočnou snahu ale ukončil později odpískaný ofsajd Rajmunda Mikuše.
66'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Bartosz Pikul.
66'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Václav Juřena.
65'
Lukáš Bartošák centroval z levé strany na Rajmunda Mikuše, ten se ale do zakončení nedostal. Tím se prezentoval až později exopavský Tomáš Jursa, mířil ale vedle pravé tyčky.
64'
Qose z dobré pozice protáhl gólmana Fendricha
64'
Ke střele ze střední vzdálenosti se po Ostrákově přiťuknutí z levé strany dostal Kristi Qose, Vilém Fendrich měl ale dobrý výhled a v pádu ránu zneškodnil.
63'
Rajmund Mikuš se uvolnil na levé straně velkého vápna a přihrál na střed šestnáctky, tam ale číhal připravený Adam Rychlý.
62'
Útočná akce Opavy končí ofsajdovým postavením Jiřího Texla.
61'
Hosté po hodině hry srovnávají krok! Z pravé strany přihrával do vápna Gigli Ndefe a obránce Harazim byl v souboji s MICHALEM PAPADOPULOSEM o chviličku později. Karvinský útočník následně zakončoval před vybíhajícím Fendrichem přesně pod břevno.
60'
Jednoduchá akce vede k vyrovnávacímu gólu! Prosadil se Papadopulos, 1:1
60'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Vojtěch Smrž, přichází Eduardo Santos.
60'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Jean Mangabeira, přichází Tomáš Jursa.
59'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Dalibor Večerka, přichází Adam Rychlý.
59'
Hra je přerušena. Nějaké svalové problémy má debutant Dalibor Večerka, k němuž již míří kluboví lékaři.
58'
Tentokrát centroval do šestnáctky Jan Řezníček a ke hlavičce se dral Jiří Texl. Opava je po vstřelené brance namlsána a chce definitivně rozhodnout.
57'
Před Petrem Bolkem číhalo hned několik domácích fotbalistů, centr Lukáše Holíka ale nebyl z nejpovedenějších.
56'
Opavští mají k dispozici rohový kop. Ještě před jeho rozehráním musí rozhodčí krotit vášně, k zemi upadl po strkanici mladý Večerka.
55'
Holíkově hlavičce chybělo málo, aby zapadla k tyči
55'
Slezský FC mohl vést o dvě branky! Sudí Zelinka posoudil tvrdý střet Bartošáka s Mondekem jako čistý, a tak opavská akce pokračovala. Po Dordičově centru z pravé strany hlavičkoval Lukáš Holík na vzdálenější tyči o zem vedle pravé tyčky.
54'
Následoval rohový kop, po němž hlavičkoval ze záklonu Vojtěch Smrž. Práce pro Viléma Fendricha tak spočívá pouze v odkopu od branky.
54'
S balonem upaloval po levé straně čerstvý Rajmund Mikuš, včas byl ale zablokován opavským kapitánem Janem Žídkem.
53'
Odpískán faul na Bojana Dordiće ve středovém kruhu. Provinil se Jean Mangabeira.
52'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Marek Hanousek, přichází Rajmund Mikuš.
51'
U postranní čáry už je připraven Rajmund Mikuš. Uvidíme, koho na karvinské straně po přerušení hry nahradí.
51'
Zajímavá příležitost i na druhé straně. K hlavičce se dral Marek Hanousek, byl ale zablokován.
49'
Poblíž půlící čáry byl faulován Lukáš Holík. Rozehrávat bude Slezský FC.
48'
Zdá se, že karvinský trenér Jarábek bude na inkasovanou branku okamžitě reagovat střídáním. Na střídačce hostů je hodně živo.
46'
Gól! Domácí v úvodu druhého poločasu otevřeli skóre, 1:0
46'
Opava právě vstřelila branku!
Tak to je skvělý nástup Opavy do druhé půle! Karvinská obrana zaspala a balon propadl na pravé straně vápna po třech nešťastných zásazích hostů až ke KAROLU MONDEKOVI, který neměl problém trefit odkrytý prostor branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Úvodní poločas slezského derby mezi Opavou a Karvinou branku nenabídl, byť se hrál zajímavý fotbal. Na straně hostů měl největší šanci po centru Qoseho Papadopulos, hlavičkoval ale vedle vzdálenější tyče. Více příležitostí měli Opavští, neprosadili se však ani Holík, ani Dordič. Aktivní je i Texl, který pod trenérem Kováčem, zdá se, ožívá. Závěr poločasu se nesl ve znamení sporné situace, kdy Dordič upadl po souboji se Šindelářem v šestnáctce. Rozhodčí ale video nezkoumal, a tak platí v Městských sadech bezbrankový stav.
45+1'
45+1'
Bylo tomu tak, Karvinští si ale se vzdušným pasem poradili.
45+1'
Po faulu Filipa Twardzika na Lukáše Holíka bude mít Opava k dispozici ještě jednu standardku. Pavel Zavadil asi pošle do vápna nadýchaný centr.
45'
Úvodní dějství bude nastaveno o jednu minutu.
44'
Tak tohle smrdělo penaltou! Bojan Dordić upadl po kontaktu s Martinem Šindelářem ve vápně, a ačkoliv se snažil situaci ustát, nakonec v dobré příležitosti upadl. Ačkoliv je v Opavě video, zkoumat se nebude. Umím si představit, že na jiných stadionech by k tomu došlo.
43'
Dordič po souboji s Šindelářem upadl, sudí Zelinka zůstal klidný
43'
Dlouhý domácí nákop za obranu doskákal až do rukavic na hranici vápna stojícího Petra Bolka.
42'
Helešicův pokus o centr z levé strany byl zablokován dobře hrajícím Giglim Ndefem. Opava bude vhazovat.
42'
Opavští drží míč na svých kopačkách, kloudnou akci se jim ale v těchto chvílích založit nedaří.
40'
Za balonem se ve vápně dral Jan Řezníček, byl ale včas zablokován Giglim Ndefem. Odkop pro Petra Bolka.
38'
Papadopulos v obrovské šanci!
38'
Největší šance Karviné v dosavadním průběhu zápasu! Po centru Qoseho z pravé strany hlavičkoval na zadní tyči Michal Papadopulos, jenž přehrál Harazima. Mířil ale vedle pravé tyčky. Opavě teď spadl kámen ze srdce.
37'
Tentokrát byl Giglim Ndefem faulován Lukáš Holík. Balon si staví Jan Žídek.
36'
Po nedovoleném zákroku Bosňana Dordiče budou od postranní čáry rozehrávat hosté.
34'
V přerušené hře dostává dodatečnou žlutou kartu za nakopnutí Jeana Mangabeiry Jiří Texl. Jeho hostování z Olomouce bylo v létě prodlouženo o další půlrok.
34'
Další nadějný hostující útok ztroskotal na špatném zpracování balonu v podání Vojtěcha Smrže.
32'
Na konci rychlého karvinského protiútoku byl trochu nečekaně obránce Martin Šindelář, ten ale z pravé strany centroval jen na přední tyč, kde číhal Vilém Fendrich.
31'
Je za námi úvodní půlhodina utkání a zatím pokračujeme v trendu posledních vzájemných zápasů. Připomínám, že minulá dvě střetnutí Opavy s Karvinou skončila bez branek.
29'
Pavel Zavadil centroval z levé strany na bližší tyč, hosté se ale bez problémů ubránili. Následně odvrátili Karvinští i další nákop do šestnáctky. Celou situaci ukončil útočným faulem na Ndefeho Lukáš Holík.
29'
Po nepovedeném odkopu brankáře Petra Bolka dostávají domácí fotbalisté k dispozici rohový kop.
28'
Smrž dloubáčkem mířil nad vzdálenější tyč
28'
Karviná s lehkostí přešla do útoku. Tomáš Ostrák posunul balon na Vojtěcha Smrže, který dloubáčkem ze vzduchu mířil výrazně nad vzdálenější tyč.
27'
Bojan Dordić podrazil nedovoleným zákrokem Jeana Mangabeiru. Vše se obešlo přátelským podáním rukou.
26'
Přetažený centr Filipa Twardzika jen lehce zasáhl hlavou Marek Hanousek, posléze už ale mohou Opavští vyvézt míč daleko od své branky.
25'
Útok Karviné zastavil taktickým faulem Jan Řezníček. Hosté budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
24'
Na polovině hřiště byl faulován Tomáš Ostrák. Balon pro Karvinou.
22'
Největší šance dosavadního průběhu zápasu! Bojan Dordić se hnal úplně sám na branku, poté ale zakroutil střelu trestuhodně vedle pravé tyče. Posléze byl máván hodně pozdní ofsajd.
21'
Na druhé straně zůstal ve vápně osamocený Vojtěch Smrž, jeho hlavička ale plachtila daleko mimo branku.
20'
Po dalším nakopnutém míči za obranu upadl ve vápně Bojan Dordić, rozhodčí mu ale na špek neskočil. Souboj s Twardzikem jako faul neposoudil.
19'
Ostrákovu ránu zpomalil Žídek, Fendrich neměl problém zasáhnout
19'
Tomáš Ostrák se prokličkoval ke střele z pravé strany velkého vápna, jeho ránu ale zpomalil Jan Žídek, takže Vilém Fendrich neměl problém zasáhnout.
18'
Po karvinském útočném faulu bude rozehrávat Vilém Fendrich.
17'
Šance domácích! Holík netrefil míč ideálně
17'
Slezský FC je i nadále aktivní. Matěj Helešic přešel přes Ndefeho a přihrával na bližší tyč Holíkovi, ten ale míč netrefil ideálně.
16'
Další vzájemný souboj Lukáše Holíka s Martinem Šindelářem vyrezultoval v útočný faul prvně jmenovaného. Ten přestoupil v létě do Opavy z pražské Dukly.
15'
Texl hledal Dordiče, Bolek byl u míče dřív
15'
Na druhé straně se zrodil rychlý protiútok, který vedl po levé straně Jiří Texl. Ten přihrával po zemi na penaltový puntík Bojanu Dordičovi, u míče byl ale o chloupek dříve Petr Bolek.
15'
Filip Twardzik odcentroval z pravé strany pouze do rukavic Viléma Fendricha. Toho posléze atakoval Marek Hanousek.
14'
To na druhé straně se od rohového praporku kopat bude. Zasloužil se o to především Vojtěch Smrž.
13'
Lukáš Holík si po souboji s Martinem Šindelářem žádal rohový kop, sudí Zelinka ale jeho prosby nevyslyšel.
12'
Pod sektorem opavských příznivců byl faulován Filip Twardzik, syn někdejšího brankáře Reného, jenž býval v dobách Kaučuku Opava týmovou oporou.
11'
Hodně nepovedeným centrem z levé strany se prezentoval Jean Mangabeira. Ten nikoho ze spoluhráčů neoslovil, a tak následuje odkop od svatyně Viléma Fendricha.
10'
Na obou celcích je vidět snaha hrát fotbal. To je po deseti minutách slezského derby rozhodně dobrá zpráva.
8'
Další opavská útočná snaha skončila faulem Matěje Helešice. Ten je zatím v této sezóně jediným opavským střelcem.
7'
Michal Papadopulos atakoval poblíž středové lajny zezadu opavského veterána Pavla Zavadila. Je pískán nedovolený zákrok.
6'
Bojan Dordić potáhl balon k hranici šestnáctky a posunul balon na malé vápno, kde číhal Lukáš Holík, toho ale pohlídal Martin Šindelář. Následuje pouze odkop od branky.
5'
Matěj Helešic našel přihrávkou za obranu Jiřího Texla, ten si ale nedokázal ideálně zpracovat míč, a tak na střelu z výborné pozice nakonec nedošlo.
4'
Do opavského pokutového území teď přilétly dva centry – po jednom z každé strany. Nebezpečí definitivně odvrátil kapitán Jan Žídek.
3'
Smržovu průnikovou přihrávku utnul skluzem za autovou čáru Dalibor Večerka. Sedmnáctiletý obránce si dnes při absenci Hnaníčka s Hrabinou odbývá svou prvoligovou premiéru.
2'
Gigli Ndefe upadl po kontaktu s Pavlem Zavadilem, rozhodčí Zelinka ale nechal hru pokračovat.
1'
Bojan Dordić se hned po několika vteřinách řítil osamocen po pravém okraji hřiště, jeho úprk ale zastavil zdvižený praporek sudího, který signalizoval ofsajd.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Domácí fotbalisté budou hrát v tradičních pruhovaných žluto-modrých dresech, hosté z Karviné v bílých.

SFC Opava: Fendrich – Harazim, Žídek (C), Večerka – Mondek, Jan Řezníček, Zavadil, Texl, Helešic – Dordić, Lukáš Holík.
Náhradníci: Šrom – Gorčica, Rychlý, Juřena, Šcudla, Dedič, Pikul.

MFK Karviná: Bolek (C) – Bartošák, Twardzik, Šindelář, Ndefe – Marek Hanousek, Mangabeira – Qose, Ostrák, Smrž – Papadopulos.
Náhradníci: Neuman – Jursa, Stropek, Mikuš, Santos, Janečka, Herc.

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hájek.
Karvinou čeká druhé slezské derby v řadě, sezónu totiž načala domácím duelem s Baníkem Ostrava. Branka v něm k vidění nebyla, a tak si oba celky rozdělily po bodu. Fotbalisté MFK sbírají body především doma, venku naposledy bodovali právě v Opavě, a to 27. května. Speciální bude zápas především pro záložníka Tomáše Jursu, který po více než pětiletém angažmá v Opavě nastoupí v dresu soupeře. Trenér Jarábek již bude mít k dispozici i obránce Martina Šindeláře, jenž do Karviné přestoupil z ostravského Baníku. Čerstvou posilou je pak jednadvacetiletý záložník Christián Herc, jenž bude pro letošní sezónu hostovat v Karviné z anglického Wolverhamptonu.
Opava vstoupila do nového ročníku FORTUNA:LIGY očekávanou porážkou 1:3 na půdě favorizované Plzně, zejména výkon v prvním poločase byl ale pro Slezany velkým příslibem. Herní projev mužstva šel v letní přípravě nahoru, ambiciózní kouč Radoslav Kováč chce se svými svěřenci sázet na útočnou hru. Tou překvapila Opava právě v Plzni, kde šla po trefě Helešice na konci úvodního dějství do vedení. Pak ale přišla červená karta pro Hrabinu, proměněný pokutový kop a po změně stran využitá přesilovka Viktorie. Právě zadák Hrabina bude Slezanům v sobotu chybět, stejně jako zraněný stoper Hnaníček.
Krásné sobotní odpoledne. Fotbalisté Slezského FC Opava vyzvou v rámci druhého kola nejvyšší soutěže nedaleký MFK Karviná. Poslední tři měření sil těchto soupeřů skončila remízou, minulá dvě dokonce bez branek. Budou oba týmy v zajetém trendu pokračovat i na startu nové sezóny?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.