FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Ml. Boleslav - 12. prosince 2020   14:00

Opava
24' Harazim  • 35' Rataj (Dordić)
2:2
(2:1)
Ml. Boleslav
5' Jiří Klíma   • 50' Jiří Klíma  (Janošek)

Šrom – Hrabina, Didiba, Žídek (C) – Harazim, Tiéhi, Dordić (84. Kramář), Lukáš Holík, Helešic – Juřena, Rataj (71. Koschatzký).
Lasák – Večerka, Blažej, Janjuš, Vrána, Kramář, Koschatzký.
Berka – Caletka, Ratajová
Stadion v Městských sadech, Opava
Mikulec – Zahustel (80. Douděra), Jakub Klíma, Tatajev, Křapka, Mazáň – Janošek, Budínský (C), Kulhánek – Jiří Klíma, Fulnek (70. D. Ikaunieks).
Markovič – D. Šimek, D. Ikaunieks, Graiciar, Douděra, Túlio, P. Mareš.

Opava v závěru neproměnila penaltu a remizovala s Boleslaví 2:2

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost a hezký zbytek víkendu.
Opava zůstala po remíze 2:2 v tabulce poslední. Mladá Boleslav je čtrnáctá. Ve středu se Slezané vydají pod Ještěd, kde změří síly s Libercem. Mladá Boleslav bude o den dříve hostit ostravský Baník.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 1:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 19:13.
Před utkáním by oslabená Opava bod zřejmě brala, nakonec má ale pro ni remíza hodně hořkou pachuť. Slezané zahodili v nastaveném čase pokutový kop a připravili se o možnost zapsat do tabulky důležité tři body. Mladá Boleslav, kterou vedl v roli staronového kouče poprvé od roku 2016 Karel Jarolím, už v 5. minutě vedla. Po Hrabinově zaváhání prostřelil Šroma Jiří Klíma. Opava nesložila zbraně. Ve 24. minutě ukořistil slabší přihrávku Kulhánka Štěpán Harazim a poslal balon neomylně pod břevno. Deset minut před pauzou bylo ve slezské metropoli ještě veseleji. Dordić vysunul na pravé straně Tomáše Rataje a sedmnáctiletý mladík oslavil se štěstím svou premiérovou trefu v nejvyšší soutěži – stejně jako krátce před ním Harazim! Do druhého poločasu nastoupila lépe Mladá Boleslav. Už po pěti minutách střílel z pravé strany přesně k bližší tyči Jiří Klíma, který mohl zkompletovat i hattrick. Čtvrt hodiny před koncem ho ale v ideální pozici vychytal Šrom. V nastavení ještě přišla ruka Mazáně a již zmíněná penalta, kterou Tiéhimu bravurně zneškodnil Mikulec.
90+4'
90+4'
Duel pomalu spěje ke svému konci. Jakub Klíma uvede míč do hry z autové čáry a střední části hřiště.
90+3'
Za faul na Matěje Hrabinu vyfasoval žlutou kartu Róbert Mazáň.
90+2'
Opava zahazuje vítězství, když stejně jako v derby s Ostravou neproměňuje penaltu! Christ Joel Tiéhi mířil k levé tyči, Petr Mikulec ale jeho ránu tygřím skokem zneškodnil!
90+1'
Žlutou kartu dostává Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav).
90'
Verdikt je jasný! Opava bude kopat penaltu a má jedinečnou možnost rozhodnout. Míč si staví Christ Joel Tiéhi!
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
89'
Ondřej Berka už je u monitoru a zkoumá video!
88'
Po rohovém kopu Holíka zahrál Mazáň v pokutovém území rukou
88'
Domácí fotbalisté se jako jeden muž dožadovali pokutového kopu! Po centru z levé strany zahrál Róbert Mazáň ve vápně rukou, která byla od těla! Sudí Berka se radí s Janou Adámkovou, která dnes obsluhuje VAR!
87'
Opavští zahrávali rohový kop z levé strany. Boleslav jej ubránila. Poté ještě centroval z pravé strany Christ Joel Tiéhi a je to další roh.
86'
Mladá Boleslav měla k dispozici autové vhazování poblíž rohového praporku. Po chvilce fauloval Dominik Janošek zezadu Václava Juřenu. Žlutá karta.
85'
Řady karetních hříšníků rozšířil nevybíravým skluzem domácí kapitán Jan Žídek.
84'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Denis Kramář.
83'
Štěpán Harazim odcentroval do šestnáctky, obranným zákrokem se ale prezentoval Alexej Tatajev.
81'
Rozběhnutý Davis Ikaunieks byl na pravém okraji velkého vápna obrán o míč riskantním, leč čistým skluzem Matěje Helešice. Rozehrávat bude Vojtěch Šrom.
80'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ondřej Zahustel, přichází David Douděra.
79'
Do odraženého míče se z nějakých osmnácti metrů opřel střídající Davis Ikaunieks. Rána lotyšského reprezentanta ale letěla daleko vedle levé tyčky.
78'
Mladá Boleslav teď sevřela Opavské na útočné polovině. Róbert Mazáň rozehraje další rohový kop.
77'
Klíma mohl přidat i třetí branku, ale Šrom jeho pokus vychytal
77'
Jiří Klíma nebyl daleko od hattricku! Na středu pokutového území se k němu dostal balon, zhruba z penaltového puntíku ale mířil doprostřed branky, kde vyrážel pohotový Vojtěch Šrom! Důležitý zákrok.
76'
Christ Joel Tiéhi zachytil na hranici šestnáctky přihrávku mířící na Davise Ikauniekse a může posunout míč dále od své branky.
74'
Kromě faulů se toho teď na trávníku příliš neděje. U postranní čáry už stojí připravený Douděra.
73'
A další žlutá karta. Štěpán Harazim poslal u postranní čáry k zemi Dominika Janoška a bude si už na své zákroky muset dávat zvýšený pozor.
72'
První karetní trest pro Mladou Boleslav, konkrétně Jakuba Klímu. Ten podkopl nohy Bojanu Dordićovi.
71'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Tomáš Koschatzký.
71'
Bojan Dordić dostal dostatek prostoru na pravém okraji hrací plochy, jeho centrovaný balon ale zamířil do zámezí. Tohle se nepovedlo.
70'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Davis Ikaunieks.
69'
K Žídkovi již spěchali lékaři, nakonec ale na ošetření dojít nemuselo. Středočeši následně sportovně vrátili balon.
68'
Mladá Boleslav rohový kop ubránila. Momentálně se nehraje – na trávníku zůstal ležet domácí kapitán Jan Žídek.
67'
Jan Žídek našel vzdušným pasem z levé strany Lukáše Holíka. Ten zkoušel pálit volejem z otočky, jeho pokus byl ale sražen na rohový kop.
66'
Na domácí straně se pomalu chystá první střídání. Kterého z mladíků pošle trenér Radoslav Kováč do hry?
65'
Václav Juřena fauloval před hostující střídačkou Antonína Křapku. Meruna pro Mladou Boleslav.
63'
Rozjíždějící se protiútok hostů zastavil faulem u postranní čáry znovu Matěj Hrabina. Tentokrát už vidí z rukou rozhodčího žlutou kartu.
63'
Po sraženém centru z pravé strany kopali Opavští roh. Po Holíkově přetaženém centru byl domácím pískán útočný faul. Dopředu může jít Mladá Boleslav.
62'
Na druhé straně bylo pískáno. V ofsajdovém postavení byl přistižen Róbert Mazáň.
61'
Christ Joel Tiéhi přihrával vzduchem na levou stranu, do svého úsilí ale vložil až příliš razance. Pro míč si na okraj šestnáctky pohodlně doběhl Petr Mikulec.
60'
Naplnila se hodina hry. Mladá Boleslav vstoupila do druhého poločasu aktivně a rychle srovnala stav. Od té doby jsou svěřenci staronového kouče Jarolíma jasně aktivnějším mančaftem.
58'
K míči se postavili hned tři hostující hráči. Nakonec odcentroval na zadní tyč Lukáš Budínský, nabíhající Alexej Tatajev ale v tísni protihráčů hlavičkoval vysoko nad břevno.
57'
Jiří Klíma byl kousek před šestnáctkou stažen k zemi Jossem Didibou, který je adresátem první dnešní žluté karty. Následovat bude nebezpečná standardka Mladé Boleslavi.
55'
Opavskou akci zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, jenž viděl ofsajd. Jinak ale platí, že o poznání aktivnějším týmem je po změně stran Mladá Boleslav.
54'
Po Hrabinově centru z pravé strany se na hranici šestnáctky dopustil útočného faulu Matěj Helešic.
53'
Slibně rozjetá opavská akce skončila na nešťastném zásahu rozhodčího Berky, který tečoval přihrávku Václava Juřeny.
51'
Ondřej Berka se ještě radil s kolegyní u videa. Po minutě čekání ale tentokrát mladoboleslavský gól potvrdil.
50'
Janošek posunul míč na Jiřího Klímu, který mířil přesně k bližší tyči, 2:2
50'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Opavští znovu propadli v obraně, čehož podruhé v utkání využívá JIŘÍ KLÍMA! Ten obdržel Janoškovu přihrávku na pravou stranu a střílel přesně k bližší tyči!
49'
Matěj Hrabina si teď taktickým faulem zezadu hlasitě koledoval o žluté napomenutí, rozhodčí ale do kapsičky nesáhl. Následný přímý kop byl odvrácen domácí obranou na roh.
48'
Je to tak. Branka Mladé Boleslavi neplatí!
47'
Janošek o tyčku srovnal na 2:2, ale videorozhodčí odhalili ofsajd
47'
Mladá Boleslav se hnala do přečíslení. Dominik Janošek utekl na levé straně Hrabinovi, položil si u malého vápna Vojtěcha Šroma a střelou z úhlu zakončil o vzdálenější tyčku. Sudí Berka konzultuje na dálku s kolegyní u videa. Zdálo se, že situaci předcházel ofsajd.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
Je za námi úvodní poločas utkání mezi Opavou a Mladou Boleslaví, který nabídl celkem tři branky. Lépe vstoupili do zápasu hosté. Po zaváhání Hrabiny se do střelecké pozice dostal Jiří Klíma a přízemní ranou překonal Šroma. Rozsáhlou marodkou oslabení domácí ale nesložili zbraně a ve 24. minutě vyrovnali. Slabší přihrávku Kulhánka zachytil Štěpán Harazim a střelou pod břevno vyrovnal. A to nebylo vše. Deset minut před pauzou vysunul Dordić Tomáše Rataje a sedmnáctiletý debutant v základní sestavě svou dělovkou se štěstím prostřelil Mikulce. Krátce po rozehrávce mohl další zaváhání mladoboleslavské obrany potrestat i Dordić, tváří v tvář brankáři ale mířil vedle levé tyčky.
45+2'
45+1'
Mladoboleslavští vhazovali z půlící čáry. Stejnou herní činnost si po chvíli vyzkoušeli i Opavští, konkrétně Helešic.
45'
První část hry bude nastavena o jednu minutu.
44'
Domácí fotbalisté pohodlně kombinují s míčem. Tento poločas už by rádi dohráli bez jakýchkoliv komplikací.
43'
Václav Juřena se v souboji o balon ve výskoku srazil s Jiřím Kulhánkem. Sudí Berka chvíli váhal, poté odpískal faul druhému jmenovanému.
41'
Lukáš Budínský si na hranici šestnáctky narazil míč na střelu, ten ale na poslední chvíli odkopl Joss Didiba.
40'
Do konce úvodního dějství schází posledních pět minut. V Městských sadech jsme viděli tři branky a navzdory sychravému počasí se hraje vcelku zajímavý fotbal.
38'
Důležitý zákrok si připsal Vojtěch Šrom. Paradoxně jej zaměstnal vlastní spoluhráč Joss Didiba, jenž po centru z levé strany odvracel míč nešťastně do levého horního růžku své branky. Šrom byl ale na místě.
37'
Na druhé straně pálil ze střední vzdálenosti Lukáš Budínský vysoko nad břevno.
36'
Po chybě chybě Janoška mohl vedení navýšit Dordič, ale mimo bránu
36'
A mohlo to být o dvě branky! Bojan Dordić obral o míč Dominika Janoška a byl před Mikulcem, jeho technický oblouček ale v brance neskončil – bosenský štírek mířil trestuhodně vedle levé tyčky.
35'
Dordič našel nabíhajícího Rataje, který propálil Mikulce, 2:1
35'
Opava právě vstřelila branku!
Slezský FC otáčí stav a jde do vedení! Bojan Dordič vysunul na pravé straně TOMÁŠE RATAJE, který svou dělovkou se štěstím prostřelil Petra Mikulce. Sedmnáctiletý útočník, jenž dnes dostal při početné marodce šanci nastoupit v základní sestavě, si připisuje premiérovou prvoligovou trefu v životě!
34'
Václav Juřena byl zezadu poslán k zemi Alexejem Tatajevem. Balon pro Opavu.
33'
Dominik Janošek vyhrál na levé straně běžecký souboj s Bojanem Dordićem, jeho následný centr vyhlavičkoval Jan Žídek.
33'
Christ Joel Tiéhi hledal nákopem na levou stranu rozběhnutého Matěje Helešice, míč to však byl nepřesný. Mladá Boleslav bude vhazovat.
32'
Hned dvěma dobrými obrannými zákroky se v krátkém sledu prezentoval Matěj Helešic. Ten posléze vyvezl míč a Opava si může oddechnout.
31'
Sledujeme stále stejný obrázek. Boleslav drží balon, ale pouze na své půlce. Tempo hry trochu opadlo.
29'
Mladoboleslavští pohodlně kombinují na vlastní polovině a čekají na vhodný moment k přechodu do útoku. Do hry byl několikrát zapojen i brankář Petr Mikulec.
28'
To Šrom musel na druhém konci hřiště zasahovat. Míč si zleva navedl na střelu zpoza vápna Róbert Mazáň, skákavý přízemní pokus ale opavský gólman u levé tyče bez problémů lapil.
27'
Lukáš Holík prokličkoval mezi dvěma protihráči a z hranice šestnáctky zkoušel vystřelit. Jeho pokus byl zblokován.
26'
Joss Didiba byl na středu hrací plochy faulován Jakubem Fulnekem. Domácí rychle rozehráli, míč ale po chvíli poslali dozadu až k vlastnímu brankáři Šromovi.
24'
Kulhánek přihrál míč pouze na Harazima, který povedenou střelou pravačkou srovnal na 1:1
24'
Domácí ale zničehonic srovnávají krok! ŠTĚPÁN HARAZIM se na pravém okraji šestnáctky zmocnil slabší přihrávky Jiřího Kulhánka a potrestal ji umístěnou dělovkou k přední tyči.
22'
Mladá Boleslav převzala v posledních minutách iniciativu a uzamkla domácí tým na jeho půlce. V úvodní čtvrthodině věc nevídaná.
21'
Václav Juřena nedovoleně atakoval Jakuba Klímu. S následnou standardkou si Opavští poradili, nadále se ale musí bránit.
20'
Lukáš Budínský hledal průnikovou přihrávkou ve vápně Jakuba Fulneka. K tomu ale míč neprošel.
19'
Rozhodčí Berka se radil s kolegou u videa, ve hře byla případná hra rukou ve vápně a penalta pro Boleslav. Na tu ale nakonec nedošlo. A nebezpečný nebyl pro Opavu ani zmíněný rohový kop.
18'
Zmatky v opavském pokutovém území končí odvrácením balonu na rohový kop.
17'
Jiří Kulhánek posunul balon na pravou stranu, kde si jej převzal Jakub Klíma. Následoval hodně nepřesný centr, který skončil daleko v zámezí. Těžko říct, co tím hostující bek zamýšlel.
15'
Slezský FC je nastěhován na polovině soupeře. Jak už ale bývá u žluto-modrých zvykem, hrají pouze po vápno.
13'
Po skákavém centru z levé strany se před malým vápnem natahoval Jakub Fulnek, balon ale špičkou kopačky nezasáhl. Rozehrávat může opět Vojtěch Šrom.
12'
Opava je v úvodu zápasu jasně aktivnějším týmem, přesto s Mladou Boleslaví prohrává po hrubce obránce Hrabiny 0:1.
11'
Vojtěch Šrom musel zkrotit v rukavicích centrovaný balon letící z pravé strany.
11'
Bojan Dordić se snažil oslovit ve vápně přihrávkou Václava Juřenu, ten ale na balon nedosáhl.
10'
Štěpán Harazim zkoušel vystřelit zpoza šestnáctky, jeho dělovka ale našla jen nejblíže stojícího protihráče a byla tak zblokována.
8'
Lukáš Holík poslal z levé strany nadýchaný centr na zadní tyč, u balonu byl ale nejdříve Petr Mikulec, jenž jej vyboxoval do bezpečí.
7'
Opavští se po inkasované brance znovu přesunuli na útočnou polovinu, kde budou mít k dispozici standardní situaci.
5'
Zaváhání domácí obrany využil Jiří Klíma, 0:1
5'
Hra se rychle přesunula na protější konec hrací plochy. Matěj Hrabina ztratil trestuhodně balon v souboji s JIŘÍM KLÍMOU a hostující útočník byl rázem sám před brankářem Šromem. Přízemní střelou podél pravé nohy poslal Mladou Boleslav do vedení.
5'
Centrovaný balon poslal z pravé strany do šestnáctky Matěj Helešic. Zasáhnout se ho snažil Jan Žídek, o několik decimetrů jej ale podskočil.
4'
Lukáš Holík vysunul na pravé straně rozběhnutého Bojana Dordiće. Z celé akce vzešel premiérový rohový kop pro Opavu.
3'
Zápas je ve svém úvodu hodně opatrný. K vidění jsou pouze častá autová vhazování. Jedno takové má nyní k dispozici Mladá Boleslav.
2'
Bojan Dordić si v souboji o míč pomohl držením, což pozornosti rozhodčího Berky neuniklo. Míč pro Mladou Boleslav.
1'
Opavští fotbalisté nastoupili do utkání v tradičních pruhovaných žluto-modrých dresech. Hosté z Mladé Boleslavi se oblékli do bílé.
1'

SFC Opava: Šrom – Hrabina, Didiba, Žídek (C) – Harazim, Tiéhi, Dordić, Lukáš Holík, Helešic – Juřena, Rataj.
Náhradníci: Lasák – Večerka, Blažej, Janjuš, Vrána, Kramář, Koschatzký.

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Zahustel, Jakub Klíma, Tatajev, Křapka, Mazáň – Janošek, Budínský (C), Kulhánek – Jiří Klíma, Fulnek.
Náhradníci: Markovič – D. Šimek, D. Ikaunieks, Graiciar, Douděra, Túlio, P. Mareš.

Rozhodčí: Berka – Caletka, Ratajová.
Opava 8, Mladá Boleslav 11. Řeč je o počtu vstřelených branek v letošním ročníku soutěže. Nepříliš produktivní útoky naznačují, že ani v jednom z celků nenalezneme žádného ryzího kanonýra. Na straně SFC figurují dva dvougóloví střelci – Karol Mondek a Jan Žídek. Mladá Boleslav má poté takové hráče celkem čtyři. Jsou jimi Michal Škoda, Dominik Mašek, Aleksej Tatajev a Ondřej Zahustel.
Od opavského návratu mezi českou smetánku se oba týmy střetly čtyřikrát a vždy se radoval ten, který hrál doma. Naposledy to byla v listopadu roku 2019 Opava, která gólem Mondeka zvítězila 1:0. V prvoligové historii ostatně nezískala Mladá Boleslav na stadionu Opavy ještě ani bod, a tak je před koučem Jarolímem i jeho svěřenci obrovská výzva.
Za očekáváním zůstává i Mladá Boleslav, jejíž špatné výsledky odskákal zkraje týdne trenér Jozef Weber. Toho po necelých třech letech u týmu nahradil někdejší reprezentační kouč Karel Jarolím, který se pokusí středočeský celek posunout do klidnějších vod tabulky. Mladá Boleslav je totiž aktuálně až patnáctá, tedy na první nesestupové pozici. Boleslav prohrála dvě utkání v řadě – naposledy doma s rovněž trápícími se Teplicemi (0:2).
Opava spadla po minulém kole na poslední příčku osmnáctičlenné tabulky, když prohrála už čtyřikrát v řadě. Slezané neproměnili v souboji s ostravským rivalem penaltu a nevyužili ani dlouhou početní výhodu, když byl už v závěru prvního poločasu Baník o jednoho hráče oslaben. Dobrý výkon tak přišel vniveč – Opavští prohráli 1:2 a dostali další pomyslnou facku. A ne poslední. V utkání se zranil tvůrce hry Pavel Zavadil, který rozšířil už tak početnou marodku Slezského FC. Další rána přišla včera. Šest fotbalistů bylo pozitivně testováno na koronavirus a je tak otázkou, v jaké sestavě vůbec žluto-modří nastoupí. "Pro nás je to samozřejmě komplikace, doba je ovšem taková. Potýkají se s tím všichni. Navíc máme i další šrámy, ale musíme bojovat,“ nehází předčasně flintu do žita opavský kouč Radoslav Kováč.
Hezké sobotní odpoledne. FORTUNA:LIGA má dnes na programu hned šest zápasů 11. kola. V jednom z nich vyzvou fotbalisté SFC Opava na stadionu v Městských sadech FK Mladá Boleslav a půjde o souboj dvou týmů, které mají k optimálnímu rozpoložení a formě pořádně daleko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.