FORTUNA:LIGA - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Jablonec - 14. února 2021   14:00

Ostrava
17' de Azevedo  • 38' de Azevedo
2:1
(2:1)
Jablonec
20' V. Kubista  (Libor Holík)

Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Ndefe – Jánoš, Tetour (90. Kaloč) – de Azevedo (90. D. Buchta), O. Šašinka (78. Mena), Holzer (80. Svozil) – Zajíc (46. Kuzmanović).
Budinský – Svozil, Kuzmanović, D. Buchta, Mena, Kaloč, Juroška.
Berka – Kotík, Kubr
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob (78. Chramosta) – Považanec (C) – Schranz (63. Haitl), V. Kubista, Kratochvíl, Jovović (88. Podaný) – Doležal.
V. Hrubý – Štěpánek, Jeřábek, Smejkal, Chramosta, Haitl, Podaný.

SESTŘIH: Baník - Jablonec 2:1. Tři penalty, výhru zařídil Azevedo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký den a u dalších online přenosů na počtenou.
Je dobojováno. Baník v dnešním duelu předvedl zlepšený výkon a vedení se ujal v 17. minutě, kdy se po faulu na Šašinku kopala penalta. Tu s přehledem proměnil Dyjan Caelos de Azevedo. O tři minuty později již bylo srovnáno, když se přesnou ranou na zadní tyč prosadil Vojtěch Kubista. Jenže ve 37. minutě byl v šestnáctce faulován Fillo a byla z toho druhá penalta. Z té se znovu prosadil Dyjan Carlos de Azevedo, jenž vrátil vedení Baníku.

Ve druhé půli nejprve neproměnili své šance Považanec se Šašinkou a po nich se neprosadil ani Kuzmanović. Po hodině hry měli hosté jedinečnou možnost na srovnání, když se po zákroku Šašinky kopala třetí penalta. Tu však Kratochvílovi skvěle zlikvidoval Jan Laštůvka. Do konce zápasu jsme se již další šance nedočkali a Ostrava tak po dvou prohrách slaví důležitou výhru, po které se posunula na 6. místo.
90+4'
90+4'
Fillo se vůbec nerozmýšlel a z první napálil míč na útočnou polovinu, co nejdál od vlastní brány.
90+3'
Ndefe nejprve ztratil míč, ale poté se stihl vrátit a skluzem dopravit balón do autu.
90+2'
Na pravé straně výborně zapracoval Buchta, který se po odebrání míče nechal faulovat,což Baníku hraje do karet.
90+1'
Jánoš s Kuzmanovićem nasbírali cenné sekundy u rohového praporku a dopředu se vrhá Jablonec.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dyjan Carlos de Azevedo, přichází David Buchta.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Filip Kaloč.
89'
Kubista byl obrán o míč Svozilem, který byl poté prvním jmenovaným přišlápnut a je oceněn žlutou kartou.
88'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Jakub Podaný.
87'
Haitlův centr z pravé strany nebyl z kategorie přesných a balón proletěl celým pokutovým územím.
84'
Martinec šlápl na de Azeveda a rozpoutal ostrou strkanici
84'
Žlutou kartu dostává Martin Fillo (FC Baník Ostrava).
84'
Žlutou kartu dostává Jakub Martinec (FK Jablonec).
Žlutou kartu dostává Vladimir Jovović (FK Jablonec).
Žlutou kartu dostává Adam Jánoš (FC Baník Ostrava).
83'
Po ostrém zákroku na de Azeveda se strhla na hřišti mela a sudí Berka bude tasit karty.
82'
Jablonec posléze zahrával roh na zadní tyč, kde míč propadl až od zámezí. Hosté reklamovali teč Tetoura, který se ale nepřiznal, a tak se bude kopat od brány Baníku.
80'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Jaroslav Svozil.
79'
Zelený si ukousl velké sousto a při svém výletu míč ztratil. Baník toho ovšem nedokázal využít a rychlý brejk byl záhy zastaven.
78'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Krob, přichází Jan Chramosta.
78'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Pepe Mena.
76'
Holíkův vysoký centr do pokutového území si s přehledem stáhl Jan Laštůvka, který uklidňuje své spoluhráče.
75'
Další útok Jablonce zastavil hned v zárodku de Azevedo, po jehož faulu se píská proti domácím.
72'
Jovovićův centr doputoval pouze k de Azevedovi, který nekompromisně odpálil míč do bezpečí.
72'
Velmi dobrou práci odvedl na pravé straně Kubista, který udržel míč pro Jablonec. Toho následně využil Holík, jehož centr byl odvrácen na roh.
70'
Další nadějný centr se snesl na zadní tyč, kde se k hlavičce cpali hosté. Baník se ovšem ubránil a stejně dobře si vedl i proti následnému rohovému kopu.
69'
Kuzmanović se neprosadil proti Martincovi, jenž to udělal výborně, když rozehrál na Doležala. ten ovšem míč lehce ztratil.
68'
Kombinace na malém prostoru u rohového praporku vyústila v centr Haitla, který ovšem již opustil hrací plochu.
67'
Nacvičený signál Jablonce úspěch nepřinesl. Krob posunul míč Kubistovi, jenž ale poslal balón vysoko nad na prázdné tribuny.
66'
De Azevedo nešikovně atakoval na dvaceti metrech Jovoviće a Jablonec bude zahrávat velmi slibnou standardku.
64'
Na centr z pravé strany se na přední tyči tlačil Kuzmanović, avšak před ním výborně zasáhli hostující beci.
63'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Patrik Haitl.
62'
Laštůvka zázračně lapil Kratochvílovu penaltu
62'
Baník stále drží vedení a vděčí za něj jen a jen Janu Laštůvkovi. Ten vystihl směr penalty Kratochvíla, který zamířil k levé tyči, ale domácí brankář balón skvěle vyrazil.
61'
Ondřej Berka ještě konzultuje situaci s Varem, ale ten nyní pokutový kop potvrdil.
60'
Holík se ve vápně tlačil ke střele, kde došlo k souboji s jedním z domácích. Sudí Berka nyní píská již třetí penaltu, tentokrát pro hosty.
58'
Skóre se mohlo měnit i na druhé straně. Kuzmanović se dostal ke střele po Šašinkově dobré práci, ale nepovedený pokus minul bližší tyč.
57'
Považancův projektil mířící do šibenice skvěle vytáhl Laštůvka
57'
Vynikající Laštůvka drží náskok Baníku! Považanec si výborně zpracoval míč a připravil si střelu. Jeho rána pod břevno neskončila gólem jen díky parádě domácího brankáře.
55'
Baník to poté opět zkoušel po pravé straně, ovšem hosté byli v pozoru a další šanci soupeři nedovolili.
53'
Po Jánošově standardce pálil zblízka nad bránu Šašinka
53'
Obrovskou možnost nyní zahodili domácí. Na krásný centr na malé vápno si naběhli hned dva hráči Baníku a Šašinka z těsné blízkosti přestřelil Hanušovu bránu.
52'
Tetour srdnatě udržel míč proti třem soupeřům a nakonec jej hosté poslali k zemi. Další přímý kop pro Ostravu.
51'
Z levé strany následně přilétla zpětná přihrávka na hranici vápna, kde se Fillovi rána nepovedla a míč doskákal velmi pomalu do zámezí.
50'
Špatný centr Holzera nakonec přeci jen propadl do vápna, odkud jej hosté zvládli dopravit do bezpečí.
50'
Jovović nyní zezadu podrazil Šašinku a pro Baník se tak naskýtá další standardní situace.
48'
Považanec a Šašinka se nyní srazili hlavami a sudí Berka okamžitě přerušil hru a volá na trávník lékaře. Oba hráči se však rychle zvedli z hrací plochy a budou pokračovat dál.
47'
Jablonec v úvodu poločasu zkouší štěstí po pravé straně, kde se však Baník zdatně brání.
46'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Nemanja Kuzmanović.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
.
Úvodní dějství je za námi. Baník se v něm krátce po čtvrthodině hry dostal do vedení. Ve vápně byl faulován Šašinka a penaltu proměnil Dyjan Carlos de Azevedo. Ve 20. minutě však již bylo srovnáno. Z poměrně velkého úhlu zamířil přesně k tyči Vojtěch Kubista. Ve 37. minutě si skvěle naběhl do vápna Fillo, načež byl poslán k zemi svým soupeřem a pískala se druhá penalta pro Ostravu. Z té se opět nemýlil Dyjan Carlos de Azevedo. V poslední minutě ještě domácí trefili tyč a do kabin si tak odnáší náskok 2:1.
45'
Zeleného teč po Holzerově střele uchránila hosty od třetího gólu Ostravy
45+1'
45+1'
Z něj však Baník neudeřil a je tady konec poločasu.
45'
Baník mohl ještě v závěru navýšit náskok. Tečovanou ránu Holzera srazil Zelený na tyč a bude se kopat roh.
43'
Tetour výborně zasáhl v defenzívě, ale po svém zákroku zůstal chvíli ležet. Po přerušení hry se však zvedá a pokračuje ve hře.
41'
Jánoš se následně snažil o vysunuté Šašinky, kterého ovšem s přehledem ustrážil Jan Krob.
39'
O rychlou odpověď se opět snažil Kubista, ale jeho rána z hranice vápna nabrala opačnou faleš a stočila se mimo bránu.
38'
Azevedo nezaváhal ani podruhé a znovu proměnil penaltu, 2:1
38'
Baník právě vstřelil branku!
Druhá penalta, druhý gól a Ostrava je opět o krok napřed. Na starost si ji znovu vzal DYJAN CARLOS DE AZEVEDO, jenž tentokrát zamířil ze svého pohledu k pravé tyči, což Hanuš vystihl, ale na míč dosáhnout nedokázal.
37'
Jovovič přišlápl Fillovi nohu, druhá penalta pro Ostravu!
37'
Fillo podnikl výborný náběh na skvělý pas do vápna, kde ho fauloval jeden z hostů a sudí Berka píská druhou penaltu pro domácí.
35'
Šašinka výborně udržel míč ve středu pole, načež Tetour roztáhl hru na Filla. Pravý bek Ostravy však vysoký centr nasměroval jen k Hanušovi.
34'
Zajíc se opět pral srdnatě na hrotu, ale v těžkém souboji se Zeleným neuspěl. Hrát tak budou opět hosté.
32'
Jánoš následně ze standardky špatným centrem trefil jen prvního bránícího hráče Jablonce, který se pak ještě chvíli bránil, načež sudí Berka píská útočný faul na Martince.
31'
Fillo dalším nadějným centrem hledal na zadní tyči de Azeveda, ale před ním stačil odhlavičkovat míč Libor Holík.
30'
Kombinační hra poté pokračovala dále, až došlo ke ztrátě a píská se faul na hostující hráče.
29'
Baník měl dlouho míč na svých kopačkách, ale kombinoval s ním převážně na své polovině a v okolí půlící čáry.
27'
Poté se za další ranou tlačil Kubista, nicméně jeho zakončení na dlouhou nohu se pomalu dokutálelo až k Laštůvkovi.
26'
Po ruce Slezanů zahrával Jablonec další standardku z levé strany. Domácí si však s pokaženým centrem hravě poradili.
25'
Stronati svým typickým výletem podpořil ofenzívu, ale druhou narážečkou už přesně nenašel Zajíce.
23'
Jablonec poté znovu útočil a málem se až příliš snadno dostal do šance. Ndefe na poslední chvíli odvrátil hlavou míč do bezpečí.
22'
Tomáš Zajíc si naběhl na přihrávku k postranní lajně, ale tam do něj Zelený šikovně potlačil tělem, čímž jej čistě vyřadil ze hry.
20'
Bleskově srovnáno! Kubista z úhlu překvapil Laštůvku, 1:1
20'
Jablonec právě vstřelil branku!
Vedení Ostravy netrvalo dlouho a začínáme od začátku! VOJTĚCH KUBISTA si našel prostor v pokutovém území a přesnou ranou trochu z úhlu nedal Laštůvkovi šanci.
18'
Hosté se okamžitě pokusili o srovnání, avšak jejich dva výpady po pravé straně úspěch neslavily.
17'
Azevedo panenkovským dloubákem přelstil z penalty Hanuše, 1:0
17'
Ostrava se krátce po čtvrthodině hry dostává do vedení! DYJAN CARLOS DE AZEVEDO si postavil míč na penaltový puntík a chytrým dloubáčkem nedal Hanušovi šanci.
15'
Martin Fillo dobrým centrem našel na středu vápna Šašinku, který byl při pokusu o zakončení faulován a je tady penalta pro Ostravu.
13'
Krásný pas za obranu Baníku nyní směřoval,na Schranze, jemuž ale chyběl krok, aby na nabídku svého kolegy dosáhl.
12'
Slezané po chvíli soupeře vytlačili a přešli do brejku. Šašinka však Martince nepřelstil.
11'
Jablonec se nyní po ztrátě Holzera dostal do kombinace na útočné polovině, ale nakonec další střelecký pokus zastavila obrana Baníku.
10'
Hosté poté zahrávali hned dva rohové kopy za sebou, ale ani v jednom případě Laštůvkovo zařízení ohrozit nedokázali.
9'
Jovovičova tečovaná střela skončila nad bránou
9'
Úvodní šanci si připravil Jablonec. Doležal výborně podržel míč zády k bráně, přisunul jej Jovovićovi, jehož střelu z ideální pozice ve vápně tečovali domácí nad.
8'
Také Jablonec to posléze zkoušel zleva. Martin Fillo byl nicméně připraven a zahrál do autu.
7'
První rohový kop duelu měli na svědomí Ostravané, konkrétně Holzer. Na přední tyči posadil balón na hlavu Filla, který ale zamířil jen do rukavic Hanuše.
6'
Poprvé zaútočila Ostrava také po pravé straně. Šašinkův slibný centr ovšem nakonec adresáta nenašel.
5'
Ondřej Šašinka se pokusil vysunout Zajíce, avšak Zelený byl dobře připraven a hlavou posunul míč do náruče Hanuše.
4'
Zajíc ještě dobře udržel balón pro Baník, ale poté Ndefe fauloval svého soupeře a sudí Berka přisuzuje balón hostům.
3'
Následně to domácí zkoušeli opět po této straně hřiště a tentokrát již přiletěl do vápna Jablonce centr. I s ním si Severočeši poradili.
2'
Baník se nyní snažil prosadit po levé straně, ale tento výpad si hosté pohlídali.
1'
Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu a za malý okamžik duel v Ostravě začne.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Ndefe – Jánoš, Tetour – de Azevedo, O. Šašinka, Holzer – Zajíc.
Náhradníci: Budinský – Svozil, Kuzmanović, D. Buchta, Mena, Kaloč, Juroška.

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob – Považanec (C) – Schranz, V. Kubista, Kratochvíl, Jovović – Doležal.
Náhradníci: V. Hrubý – Štěpánek, Jeřábek, Smejkal, Chramosta, Haitl, Podaný.

Rozhodčí: Berka – Kotík, Kubr.
Poslední tři vzájemná utkání

12.9.2020 Jablonec – Baník 2:0
8.7.2020 Jablonec – Baník 1:1
24.2.2020 Baník – Jablonec 1:1
FK Jablonec

Jablonec je na tom o poznání lépe než Slezané. Po 19 kolech se pyšní ziskem 35 bodů, díky kterým sídlí na 3. pozici soutěže. Sérii 9 ligových utkání bez porážky týmu ze Střelnice ukončila až v minulém střetnutí pražská Slavia, která v Edenu zvítězila 3:0.

Svěřenci Petra Rady se kromě třetí příčky chlubí i třetí nejlepším útokem FORTUNA:LIGY, když v dosavadním průběhu nastříleli 33 gólů. Šesti přesnými zásahy se o ně částečně zasloužil i nejlepší střelec Jablonce Ivan Schranz.
FC Baník Ostrava

Ostravané se po dvou nepodařených zápasech propadli z pátého místa až na současnou 10. příčku, ačkoliv na pátý Liberec ztrácí pouhé dva body. Na svém kontě mají po 19 duelech 26 bodů, s čímž nejsou dozajista na Bazalech spokojeni.

Na jednu stranu se mohou svěřenci Luboše Kozla pochlubit druhou nejlepší defenzívou v lize s pouhými 16 inkasovanými góly. Na stranu druhou se však dlouhodobě trápí v útočné fází, za což hovoří jen 21 vstřelených branek a také nepřesvědčivý projev hry.

Ostravě již do konce sezóny nepomohou Roman Potočný s Muhamedem Tijanim, kteří odešli na hostování. Na tréninku v týdnu se navíc zranil mladý talent Kukučka, ale pro Baník se naskytla také jedna pozitivní zpráva. Po nemoci se do sestavy může vrátit uzdravený Nemanja Kuzmanović.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 19. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Jabloncem. Zápas začíná v 14:00.