FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Brno - 12. prosince 2020   16:00

Pardubice
52' Tischler (Huf) • 54' Huf (Ewerton)
2:1
(0:0)
Brno
90+2' Pachlopník

Boháč – Surzyn, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler, Hlavatý (74. Cadu), Solil (90. Hušek), Ewerton (82. Sláma) – Huf (74. Petráň).
Letáček – Prosek, Sláma, Pfeifer, Hušek, Petráň, Cadu.
Pechanec – Mokrusch, Poživil
Ďolíček, Praha-Vršovice
Floder – Jan Moravec (23. Bariš), Dreksa (C), Gajić, Jakub Šural – Pachlopník, Vaněk (46. Růsek), J. Sedlák (46. Jambor), Šumbera, A. Fousek (64. Hladík) – Přichystal (77. Ad. Čermák).
Šustr – Hladík, Kotula, Bariš, Ad. Čermák, Růsek, Jambor.
Floder

SESTŘIH: Pardubice - Brno 2:1. Souboj nováčků ovládli Východočeši, zářil Tischler

Je konec! Pardubice jsou v Ďolíčku stále neporažené, když si tentokrát poradily se Zbrojovkou Brno 2:1! Góly se o to postarali Emil Tischler a David Huf, za hosty v závěru pouze korigoval Ondřej Pachlopník.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:13.
90'
Komický závar končí kontaktním gólem! Pachlopník snižuje na 1:2
90+4'
90+3'
Zpoza pokutového území zakončoval Dreksa, Marek Boháč si s tečovanou střelou poradil.
90+2'
Brno právě vstřelilo branku!
Zbrojovka se s velkým štěstí dostává na rozdíl jedné branky! Po průniku Hladíka zakročil Marek Boháč, a po zmatcích před brankou domácích míč dorazil do sítě ONDŘEJ PACHLOPNÍK!
90'
Rozhodčí nastavují čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Tomáš Solil, přichází Lukáš Hušek.
89'
Žlutou kartu dostává Tomáš Čelůstka (FK Pardubice) za faul u postranní čáry.
88'
Cadu to udělal chytře, když nakopl míč v útočném rohu do soupeře a vykoledoval si tak rohový kop.
86'
Pavel Dreksa nyní chtěl zrychlit hru dlouhým nákopem na levé křídlo, ovšem vůbec se mu to nepovedlo a tak jen odevzdal míč domácím hráčům.
85'
Hosté se nyní sami zahnali do obtížné pozice a poté, co Barišovi míč skočil, mají domácí autové vhazování.
84'
Čermákovu nepříjemnou skákavou ránu si Boháč pohlídal
84'
Po rychlé akci Zbrojovky tvrdě pálil Adrián Čermák, brankář Marek Boháč si s přízemní ranou poradil a Jan Jeřábek následně odkopl balón do bezpečí.
82'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Jiří Sláma.
81'
Prudká Šumberova standardka málem zapadla pod břevno
81'
Míč si na volný přímý kop postavil Šimon Šumbera, který marně zkoušel trefit se mezi tři tyče domácí branky.
80'
A znovu fauluje Cadu. Tentokrát je to v mnohem nebezpečnější pozici, protože se rozhodně dá vystřelit přímo na branku.
79'
Cadu (FK Pardubice) se poprvé zapojil do hry a hned dostává žlutou kartu, když skluzem fauloval u postranní čáry.
77'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Adrián Čermák.
76'
Jakub Šural (FC Zbrojovka Brno) si o žlutou kartu koledoval dlouho a teď ji dostal za zbytečné dohrání Tomáše Solila.
75'
Petráň se okamzitě po příchodu na hřiště opřel do míče
75'
Michal Petráň se ihned po nástupu na hřiště dostal do zakončení, jeho střela sice měla razanci, přesnost už ale chyběla. Odkop od branky.
74'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Cadu.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází David Huf, přichází Michal Petráň.
72'
Damián Bariš (FC Zbrojovka Brno) velmi ostrým zákrokem na útočné polovině zastavil Michala Hlavatého a dostává za to žlutou kartu.
72'
Dreksa se objevil na pravém křídle, odkud vyslal střílený centr do pokutového území, obrana odvrátila. O chvíli později Čelůstka nedokázal zabránit rohovému kopu.
71'
Toml přesným nákopem našel Davida Hufa, ten si ale v obtížné pozici nedokázal zpracovat míč ideálně.
70'
Přichystal vedl protiútok hostů, ovšem vrátila se s ním hned třetice hráčů, přes kterou hostující hráč neměl nárok se dostat.
68'
Domácí hráči nyní signalizují na domácí lavičku, že Michal Hlavatý bude muset v dohledné době střídat.
67'
Brno vystrčilo růžky, když se Přichystal dostal do zakončení patičkou, míč ale na poslední chvíli odvrátil dobře postavený Čelůstka.
67'
Tentokrát se proti pravidlům provinili hráči Pardubic. Přímý kop rozehrál Šimon Šumbera, trefil ale jen Michala Surzyna připraveného před pokutovým územím.
65'
Další faul hostů u půlky hřiště, tentokrát na Michala Hlavatého, který se snažil vysunout spoluhráče.
64'
Ke střele zpoza pokutového území se odhodlal Antonín Růsek, jeho pokus ale skončil daleko vedle levé tyče domácí svatyně.
64'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Jan Hladík.
64'
Přichystal vysunul Adama Fouska, který se ale k míči nedostal, jako první k němu doklouzal skluzem Michal Surzyn
62'
Tři vyhrané hlavičkové souboje pardubických v řadě vyústilo v nedovolený zákrok Dreksy u půlkruhu na polovině hřiště.
61'
David Jambor nebezpečně ztratil míč u půlící čáry a za záchrannou brzdu poté musel zatáhnout Šumbera, zatím se to obejde bez karetního trestu.
60'
Tomáš Čelůstka centrem do pokutového území našel jen hlavu jednoho z hráčů v černém, Pardubice tak zatím třetí branku nepřidají.
60'
Znovu Šural, tentokrát si míč rukou ochraňoval až příliš důrazně a dopustil se tak nedovoleného zákroku. Následuje volný přímý kop pro Pardubice.
59'
Jakub Šural špatně vhodil aut a úplně zbytečně tak připravil svůj tým o balón.
57'
První roh v zakončení nevedl, Zbrojovka ale měla další roh. Ten sice skončil hlavičkou směrem k brance, mezi tři tyče ale balón nezamířil.
56'
Adam Fousek dlouho váhal s odcentrováním míče a tak trefil prvního postaveného obránce, kterým byl Surzyn. Následuje roh hostů.
54'
Parádní kombinaci završil po Ewerthonově patičce Huf, 2:0!
54'
Pardubice právě vstřelily branku!
Obrana Zbrojovky jakoby usnula, je tu další gól Pardubic! Celou akci začal Ewerton, který si naváděl míč na střelu, ale ještě našel Surzyna. Po centru pravého beka Ewerton skvěle patičkou vybídl ke skórování DAVIDA HUFA, jenž dává gól i ve čtvrtém utkání za sebou! Asistence: Ewerton.
52'
Tischler na zadní tyči posílá Východočechy do vedení, 1:0!
52'
První gól zápasu je tu a jeho autorem je EMIL TISCHLER! Velký podíl na této brance má David Huf, který si pustil míč přes protihráče a skvělým přízemním centrem našel právě Tischlera, který na zadní tyči dobře zavíral akci a v pádu zakončil přesně! Asistence: David Huf.
51'
Růsek se probíjel ke gólu, ale Boháč ho vychytal
51'
Nově příchozí Antonín Růsek se dostal do velmi zajímavé pozice. Dostal skvělou průnikovou přihrávku od Šimona Šumbery a byl sám proti gólmanovi, kterého chtěl obejít, neúspěšně.
50'
Rychle rozehraným volným kopem Pavel Dreksa nastartoval na levé straně Adama Fouska. Zbrojovka se hned k zakončení nedostala a tak se snažila hrát kombinačně, ovšem ztratila míč na pravé straně.
48'
Ewerton u postranní čáry neprošel přes přesilu protihráčů a přišel tak o balón. Následující rychlá akce Brna byla zabržděna.
47'
David Huf udržel pod kontrolou míč po pasu Hlavatého a hledal před brankou Tischlera, obrana Brna si s menšími problémy poradila.
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Vaněk, přichází Antonín Růsek.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Sedlák, přichází David Jambor.
46'
První poločas je za námi a branku jsme zatím neviděli. Asi nejblíže byl domácí Tomáš Čelůstka, ten to ale uspěchal a nezamířil ve velké šanci přesně.
45+1'
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Pardubice jsou v závěru půle u míče častěji, branku ale neohrožují.
44'
Domácí šli do akce čtyři na čtyři, kterou vedl kapitán Jan Jeřábek. Ten chtěl najít náběh Ewertona, ten s tím ale nepočítal a tak domácí hráč pouze odevzdal míč Brnu.
42'
Po tvrdém, ale čistém skluzu Michala Surzyna zůstal na hrací ploše ležet Ondřej Vaněk. Ten u se ale zvedá a bude moci pokračovat.
41'
Ewerton uspěl v souboji jeden na jednoho a po jeho přihrávce vyslal Huf do gólové příležitosti Michala Hlavatého, ten je však zastaven praporkem asistenta rozhodčího, jenž signalizuje ofsajd.
40'
Michal Hlavatý (FK Pardubice) nyní sice odehrál balón, rozhodčí ale viděl kopnutí do soupeře a dostává za to velmi přísnou žlutou kartu.
37'
Ondřej Vaněk od rohového praporku nezahrál ideálně. Měl ale druhou šanci, když Surzyn podklouzl a hráč hostů tak byl ve slibné pozici, ze které ale nic vytěžit nedokázal.
36'
Adam Fousek už si rovnal míč na centr, na poslední chvíli ale skluzem zakročil Michal Surzyn. Brno bude kopat roh.
35'
Jan Sedlák (FC Zbrojovka Brno) ostře sestřelil unikajícího Emila Tischlera a dostává za to žlutou kartu.
33'
Pardubice mohly jít do vedení! Poté, co byla úplně otevřena pravá strany defenzivy Zbrojovky se objevil ve stoprocentní šanci Tomáš Čelůstka! Domácí levý bek ale nedokázal udržet nervy na uzdě a zakončení uspěchal, mezi tři tyče nakonec nezamířil.
32'
Jiří Floder se teď pořádně protáhl! Po přesné narážečce ve středu hřiště vyslal dělovku z dálky Ewerton a brankář Brna musel vyrazit míč!
32'
David Huf dvakrát dokázal udržet na zádech dotírajícího obránce a nepřišel tak o balón. Pardubice nyní hrají v okolí půlící čáry.
30'
Po přímém kopu získal míč Boháč, jenž nyní rychle našel Emila Tischlera. Ten sice dokázal přenést hru na druhou stranu hřiště, tím ale celou akci zpomalil a Pardubice tak neohrozily branku.
29'
Ondřej Pachlopník si píchl míč kolem Hlavatého a počkal si na kontakt, který také přišel a následuje tak standardní situace pro Brno.
27'
Ani po tomto rohu Brno nedokázalo zakončit. Pardubice se tak snažily o rychlý protiútok, výkop Boháče ale nenašel nikoho z domácích hráčů.
27'
Roh na zadní tyč Moravanům nevyšel, ovšem Solil zahrál na další roh, tentokrát z druhého rohu.
26'
Jakub Šural chtěl projít kolem Tomáše Solila podél levé lajny, neúspěšně. O chvilku později ale musel centr z levé strany odvrátit na další roh Čelůstka.
23'
Na rohový kop Ondřeje Vaňka si naskočil Jakub Šural, bohužel pro hosty ale zamířil přímo doprostřed branky.
23'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Moravec, přichází Damián Bariš.
23'
Michal Surzyn nyní ubránil Adama Fouska jen za cenu rohového kopu pro hosty. Mezitím hosté střídají.
22'
Brno bude muset nuceně střídat, na zemi teď totiž zůstal ležet Jan Moravec.
20'
Hlavatý vysunul Tischlera do velké šance, ten střílel vedle
20'
Přímočará akce Pardubic po autovém vhazování vyústila k další střele. Po kolmé přihrávce Michala Hlavatého střílel z hranice pokutového území Emil Tischler, teď už sice zamířil lépe než před pár minutami, stále ale přímo neohrozil branku soupeře.
18'
Surzyn před chvílí poslal tvrdý přízemní centr do pokutového území a obrana Brna měla co dělat, aby se ubránila. Chvíli poté se dostal k míči Čelůstka, který už neodcentroval. Zbrojovka ale začíná být pod stále větším tlakem.
17'
Tischler si vyměnil míč se Solilem, pálil vedle
17'
S mírnými problémy se Pardubice dokázaly dostat na polovinu soupeře. Vybojovaly rohový kop a Emil Tischler se odhodlal ke střele z dálky, mezi tři tyče nezamířil.
15'
Huf skvěle podržel na zádech soupeře a v pokutovém území našel Hlavatého. Ten vyslal přízemní centr před branku, tam ovšem nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
14'
Roh domácím nevyšel a Michal Surzyn poté trestuhodně odevzdal míč soupeři, který šel do rychlého protiútoku. Ten vedl Jan Moravec, který našel Vaňka. Ten ale byl v oklopení hráčů a nedokázal tak zakončit.
13'
Nepříjemný centr do pokutového území nyní vyslal Emil Tischler, až na zadní tyči zasáhl Moravec. Akce ale pokračovala a Pardubice vybojovaly první roh zápasu.
11'
Další hrozba Zbrojovky z protiútoku. Po špatném pasu Čelůstky u postranní čáry vysunul Moravec Přichystala. Tento hráč ještě vracel míč pod sebe, kde ale byl připravený Martin Šejvl.
10'
Po začátku, kdy měli více míč hráči v černém, kombinují více Pardubice. Ty nyní zkusily další centr, Michal Surzyn ale trefil jen obránce, od kterého šel míč do náruče brankáře.
8'
Pachlopník ukradl míč Solilovi a pak napálil břevno!
8'
První velká šance! Poté, co Tomáš Solil nevěděl o soupeři za svými zády šli hosté do přečíslení. Míč měl Ondřej Pachlopník, který se odhodlal k silné střele, která skončila na břevně domácí branky!
7'
Solilova pohotová skákavá rána prověřila Flodera
7'
Tentokrát už se Pardubice dostaly do zakončení. Poté, co záložní řada Brna zapomněla na Emila Tischlera střílel zpoza šestnáctky Tomáš Solil, Jiří Floder byl na zemi včas.
6'
Po další ztrátě hostů na útočné půlce byla znovu otevřená pravá strana obrany Zbrojovky. Tentokrát se o centr do pokutového území pokusil Čelůstka, tentokrát ale obrana odvrátila.
4'
Hosté přišli o balón na útočné polovině a Pardubice rozjely rychlý protiútok po levé straně. Po pasu Čelůstky centroval z brankové čáry Ewerton. Ten našel Davida Hufa, kterému ovšem střela nesedla a brankář Floder chytá.
3'
Šumbera dostal prostor a hledal náběh Ondřeje Pachlopníka, ten ale neměl nárok se na konec této přihrávky dostat. ze své půlky tedy rozehrávají domácí.
2'
Ondřej Vaněk se z opravdu velké dálky pokusil překvapit Marka Boháče, ten byl ale připraven a střelu na branku v klidu chytil.
2'
Jan Jeřábek v souboji fauloval Ondřeje Vaňka a je z toho prvního standardní situace pro Brno.
1'
Pardubice ze začátku zápasu zatlačily soupeře s míčem až k jejich brance, Zbrojovka se z toho dostala. Poté dobře na půlící čáře zakročil Toml.
1'
Domácí Pardubice nastoupí v tradiční červenobílé kombinaci, hosté z Brna nastoupí celí v černém.

FK Pardubice: Boháč – Surzyn, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler, Hlavatý, Solil, Ewerton – Huf.
Náhradníci: Letáček – Prosek, Sláma, Pfeifer, Hušek, Petráň, Cadu.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Jan Moravec, Dreksa (C), Gajić, Jakub Šural – Pachlopník, Vaněk, J. Sedlák, Šumbera, A. Fousek – Přichystal.
Náhradníci: Šustr – Hladík, Kotula, Bariš, Ad. Čermák, Růsek, Jambor.

Rozhodčí: Pechanec – Mokrusch, Poživil.
Tyto dva celky se velmi dobře znají, potkávali se totiž poslední dvě sezóny ve druhé lize, v té poslední navíc vzájemně bojovali o postup do nejvyšší soutěže. A lépe se ve vzájemných zápasech dařilo Brnu. To Pardubice dvakrát porazilo a dvakrát se oba týmy rozešly smírně.

Poslední zápas se odehrál v rámci posledního podzimního kola sezóny 19/20, ve kterém zvítězila Zbrojovka. Na úvodní gól Pavla Zifčáka totiž dvěma góly odpověděl Jakub Přichystal. Na obě branky přihrál již zmiňovaný Adam Fousek.
Brnu se vstup do soutěže sice nepovedl, v posledních kolech se ale postupně začíná zvedat. Je na první sestupové pozici se ztrátou jen dvou bodů na 15. Mladou Boleslav.

Z prvních šesti zápasů měli Moravané jen jeden bod, naopak z posledních čtyř utkání mají bodů hned pět. První výhru si totiž připsali poněkud překvapivě v Jablonci, kde zvítězili 1:0. Následovaly remízy s Příbrami a v Edenu proti Slavii. V posledním kole svěřenci Miloslava Machálka nestačili na rozjeté České Budějovice, kterým podlehli 1:3.
Tento zápas určitě bude pikantním pro Adama Fouska. Tento hráč totiž do Zbrojovky odešel právě z Pardubic, které ho fotbalově vychovaly.
Pardubice jsou po deseti odehraných zápasech v klidném středu tabulky, mají na svém kontě 15 bodů se skóre 11:12. Na sestupové pásmo mají zatím náskok devět bodů, na pohárovou Evropu poté ztrácí čtyři body.

Po nucené pauze kvůli koronaviru Východočeši zvítězili jednou, když zvládli úvodní zápas s Opavou (1:0). Od té doby ale tři zápasy na výhru čekají, když prohráli 1:4 v Mladá Boleslavi a v Ďolíčku remizovali 1:1 jak s Olomoucí, tak s Bohemians. Pozitivem pro tým Jiřího Krejčího je fakt, že se v posledních třech utkáních prosadil mladý útočník David Huf. Je velmi pravděpodobné, že se tento hráč objeví v základní sestavě, v minulém utkání totiž musel Pavel Černý střídat kvůli zranění.
Vítejte u online přenosu ze zápasu nováčků v rámci 11. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se střetne FK Pardubice s FC Zbrojovka Brno. Úvodní výkop v pražském Ďolíčků je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.