FORTUNA:LIGA - Základní část - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Plzeň - 16. května 2021   15:00

Pardubice
44' Cadu  • 67' P. Černý  • 88' Surzyn
3:0
(1:0)

Letáček – Cadu, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka, Tischler (84. Surzyn), Solil, Ewerton (88. Sláma) – P. Černý (74. Huf).
Hrnčíř – Prosek, Sláma, S. Šimek, Huf, Surzyn, Sychra.
Julínek – Podaný, Vaňkát
Ďolíček, Praha-Vršovice
259 diváků
Staněk – M. Havel, Kaša, Hejda (C), Falta – Bucha (63. Káčer), Kalvach (83. Kayamba), Al. Čermák (74. Mihálik) – Ba Loua (46. Hybš), Ondrášek (46. J. Kovařík), P. Šulc.
A. Hruška – Kayamba, Hybš, Mihálik, J. Kovařík, Koželuh, Káčer.

SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 3:0. Viktoriáni prohráli pod Bílkem i druhý zápas

Zápas je u konce! Pardubice v Ďolíčku Plzni téměř nic nedovolily a vyhrávají 3:0. Dá se říci, že celý zápas rozhodl závěr prvního poločasu. Ve 44. minutě nejprve dorazil míč do sítě Cadu a pár minut poté obdržel červenou kartu hostující Kaša. Pardubáci už následně jen pojistili své vítězství brankami Pavla Černého a Michala Surzyna.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 15:10.
90+2'
90+1'
Tomáš Solil si obhodil dva soupeře a byl faulován v okolí postranní čáry.
90'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Dnešní utkání sleduje 259 diváků.
88'
Hoďte tam ručník! Surzyn upravil na 3:0
88'
Pardubice právě vstřelily branku!
Je hotovo! Pardubice dávají třetí gól a musel by se stát zázrak, aby dnes nevyhrály. Prudký centr Solila Matěj Hybš nezvládl a od něj se míč odrazil k MICHALU SURZYNOVI. Ten po necelých pěti minutách na hřišti dává gól na 3:0 pro Pardubice!
88'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Jiří Sláma.
87'
Po krátkém přímém kopu dostal míč v pokutovém území Solil. Ten ještě našel volného Tomáše Čelůstku, jehož střela z prvního dotyku nezamířila mezi tři tyče.
85'
Kayamba se na hřišti neuvedl v nejlepším světle. Jeho první přihrávka měla mířit na Matěje Hybše, místo toho ale skončila na lavičce domácího týmu. Pardubice se tak velice jednoduše dostávají k balónu.
84'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Emil Tischler, přichází Michal Surzyn.
83'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Lukáš Kalvach, přichází Joel Ngandu Kayamba.
82'
Mihálik na Letáčka nevyzrál
82'
Martin Toml nerozehrál na spoluhráče a místo toho založil akci Plzně. Ondřej Mihálik se snažil o obstřel Letáčka, ten byl na zemi včas a chytil míč.
78'
David Huf udržel na zádech obránce a založil protiútok svého týmu. Tomáš Solil ale nevyřešil akci ideálně a místo přihrávky na Ewertona poslal míč na obsazeného Cadua.
76'
Letáček vyškrábl Šulcovu hlavičku
76'
Po dlouhá době přímo ohrozila bránu také Plzeň! Na centr z levé strany si naskočil Pavel Šulc, míč už padal pod břevno, na poslední chvíli ho vyrazil na roh Jiří Letáček.
74'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Ondřej Mihálik.
73'
Cadu slabší levačkou mířil jen do Staňka
73'
Cadu mohl přenést hru na levou stranu, kde byl Ewerton. Rozhodl se ale pro střelu svou slabší levou nohou, kterou pokryl Staněk.
71'
Plzeňští se snažili odpovědět, kolmá přihrávka na Pavla Šulce ale byla až příliš dlouhá a jako první se k ní dostal Jiří Letáček.
67'
Střelu Solila dorazil Černý, 2:0
67'
Domácí fotbalisté vedou už o dvě branky! Tomáš Solil v souboji přetlačil Matěje Hybše a dostal se do zakončení. Levou nohou prověřil Staňka, který míč vyrazil, ale i tentokrát inkasoval z dorážky. Tentokrát se prosadil PAVEL ČERNÝ!
66'
Z volného kopu se Plzeň do zakončení nedostala. Pobyt hostů na útočné polovině sice pokračoval, ani poté brankář Letáček neměl žádnou práci.
65'
Cadu nenačasoval svůj obranný zákrok ideálně a fauloval tak Pavla Šulce. Standardku hostů bude rozehrávat Jan Kovařík.
63'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Miroslav Káčer.
61'
Tak toto mohl být kandidát na gól roku. Ewerton si převzal míč lehce za polovinou hřiště, prokličkoval obranou Plzně a dostal se do zakončení, do jeho střely se ale obětavě položil jeden z bránících hráčů.
61'
Jiří Letáček úplně neodhadl odskok míče po dlouhém výkopu Jindřicha Staňka a ten ho tak přeskočil, domácí gólman si nakonec poradil.
59'
Janu Jeřábkovi nyní skočil balón na nerovnosti v trávníku a jeho přihrávka na Cadua tedy svůj cíl nenašla. Do útoku může jít Plzeň.
56'
Po Čelůstkově centru hlavičkoval Černý nad
56'
Domácí mohli vést o dvě branky! Tomáš Čelůstka přesným centrem našel hlavu Pavla Černého, který byl na malém vápně, zakončení ale poslal nad břevno!
55'
Už to vypadalo, že se Pavel Šulc dostane do šance. Byl ovšem proti přesile obránců a do zakončení se tak nedostal, celá akce Pardubic nakonec skončila nepřesným centrem jednoho z hostů.
53'
Pavel Šulc nedokázal zpracovat dlouhý výkop Jindřicha Staňka a tak alespoň zahrál do autu, aby se nedokopávalo od brány Letáčka.
52'
Tomáš Čelůstka rohový kop nerozehrál vůbec špatně. Míč padal na hlavu Pavla Černého, ten ale míč pouze tečoval. Za ním se ho dotkl ještě obránce a tak mají domácí aut z druhé strany.
51'
Cadu neměl u postranní čáry příliš prostoru, i tak se ale dostal k centru. Ten tečoval obránce a domácí budou mít rohový kop.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Matěj Hybš.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Zdeněk Ondrášek, přichází Jan Kovařík.
46'
Po prvním poločasu vedou v Ďolíčku Pardubice nad Plzní 1:0! Pár minut před poločasem se o to postaral Cadu, který dorazil do sítě vyraženou střelu Ewertona. Viktoria navíc bude dohrávat v deseti poté, co Filip Kaša v nastaveném čase viděl červenou kartu.
45'
Ewerton z přímáku těsně minul
45'
Kaša by rád do MMA? Jeho kung-fu kop inzultoval Tischlera, červená karta!
45+2'
45+2'
Ewerton z volného přímého kopu mířil do šibenice, tu ale o pár centimetrů minul.
45+1'
Je to tak! Filip Kaša (FC Viktoria Plzeň) dostává po faulu na Emila Tischlera rovnou červenou kartu!
45+1'
Filip Kaša nyní nevybíravě sestřelil Emila Tischlera a je tak možné, že bude vyloučen!
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Brazilská samba v Ďolíčku! Střelu Ewertona dorazil Cadu, 1:0
44'
Krátce před přestávkou jdou Pardubice do vedení! Po skvělém přenesení hry od Martina Šejvla se dostal k balónu Ewerton. Ten vystřelil na zadní tyč, Jindřich Staněk sice míč vyrazil, k dorážce se ale dostal CADU a ten dal první gól dnešního zápasu!
43'
Lukáš Kalvach skvělým křížným balónem na levé křídlo vysunul Šimona Faltu. Ten se několikrát snažil centrem najít spoluhráče, úspěšný nebyl.
41'
Po centru rozehraném na krátko centroval Lukáš Kalvach na hlavu Milana Havla, před tím ale zasáhl Tomáš Čelůstka.
38'
Plzeň nyní drží míč na kopačkách, ovšem když se snaží přejít na útočnou polovinu, tak se jí to často nedaří. Nyní po nákopu Čelůstka zahrál rukou a tak hosté budou mít k dispozici volný kop.
35'
Plzeň se nyní snažila zahrozit z rychlého protiútoku, Ba Louu na pravém křídle ovšem zatavil Tomáš Solil.
32'
Tomáš Solil dostal přihrávku od spoluhráče na paty. Poté se ale snažil vybojovat míč a málem se mu to podařilo, v pokutovém území soupeře ale k míči měl blíže brankář Plzně.
31'
Kostkův projektil bravurně vyrazil Staněk
31'
Pohledná kombinace Pardubic skončila nebezpečnou střelou! Po akci z levé strany dostal míč v pokutovém území Dominik Kostka, který zakončoval na zadní tyč, jeho pokus vyrazil brankář Jindřich Staněk!
28'
Pavel Černý byl při souboji o míč faulován Filipem Kašou (FC Viktoria Plzeň), který dostává žlutou kartu.
28'
Po dvou neúspěšných rozích Viktorie Plzeň mohl jít do slibné akce Ewerton. Ten u levé postranní čáry přesprintoval soupeře, poté ale celou akci zbrzdil.
26'
Pavel Šulc si úspěšně pokryl míč před soupeřem a vnikl do pokutového území, kde ho čistým obranným zákrokem zpacifikoval Jan Jeřábek.
24'
Ewerton (FK Pardubice) se po nepovedeném výkopu Jiřího Letáčka snažil vybojovat míč až příliš důrazně a po nakopnutí soupeře dostává první žlutou kartu dnešního zápasu.
22'
Černý z dálky nemířil dobře
22'
Emil Tischler našel mezi liniemi volného Pavla Černého. Ten dostal dostatek prostoru a tak se pokusil o zakončení z dálky, jeho pokus bránu Jindřicha Staňka neohrozil.
21'
Hostující stoper Kaša nyní propadl na polovině hřiště a Pardubice šly do protiútoku. Ten znovu vedl po levé straně Ewerton, jeho pokus o centr ani tentokrát nikoho v červenobílém nenašel.
17'
Martin Šejvl vzdušnou přihrávkou na pravé křídlo vybídl ke sprintu Cadua. Ten dělal co mohl, míč na hrací ploše však nezastihl.
14'
Hlavičku Havla vyrazil Letáček
14'
Po rohovém kopu na zadní tyč vytáhl Jiří Letáček svůj první zákrok v dnešním utkání, když si poradil se zakončením z blízkosti. Následující akce Plzně je zastavena ofsajdem.
13'
Ondrášek přes Letáčka nezakončil ideálně
13'
Znovu v akci Zdeněk Ondrášek! Tentokrát bylo vše v pořádku a zkušený útočník hostů si naběhl na přihrávku za obranu. Brankář Jiří Letáček se rozhodl nevyběhnout proti soupeři, který ještě před bránou hledal Ba Louu, před ním odklidil na roh Toml.
12'
A znovu byl ve slibné pozici Adriel Ba Loua. Tentokrát nebyl v ofsajdu a znovu našel Zdeňka Ondráška, ten ovšem tentokrát míč netrefil ideálně. Navíc byl právě útočník Plzně v postavení mimo hru.
11'
Pavel Šulc se ve středovém kruhu efektně zbavil Jana Jeřábka a vyslal na pravém křídle Milana Havla, jeho centr odvrátil Martin Toml.
9'
Obrana Plzně nyní nechala Ewertona naběhnout si do velkého množství volného prostoru. Brazilec ve službách Pardubic chtěl najít spoluhráče, přihrávku ale zastavil obránce.
7'
Po dloubáčku Pavla Buchy přihrál míč před prázdnou bránu Ondráškovi Adriel Ba Loua, ten ale byl v momentu přihrávky v ofsajdu a branka je tak okamžitě neuznána.
6'
Pavel Černý nyní byl v pozici pro centr, v pokutovém území ale neměl nikoho ze spoluhráčů. Míč do vápna se poté snažil poslat Solil, obránce zablokoval centr.
4'
Po přihrávce Čelůstky míč spadl na ruku Dominika Kostky a tak bude rozehrávat Viktoria.
2'
Po ztrátě Ewertona se hosté snažili rozjet rychlý protiútok, Adriel Ba Loua ale přihrál spoluhráči na paty a zbrzdil tak akci svého týmu.
1'
Domácí Pardubice dnes hrají v tradiční barevné kombinaci, hosté z Plzně budou hrát v zelenočerném.
1'

FK Pardubice: Letáček – Cadu, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka, Tischler, Solil, Ewerton – P. Černý.
Náhradníci: Hrnčíř – Prosek, Sláma, S. Šimek, Huf, Surzyn, Sychra.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Kaša, Hejda (C), Falta – Bucha, Kalvach, Al. Čermák – Ba Loua, Ondrášek, P. Šulc.
Náhradníci: A. Hruška – Kayamba, Hybš, Mihálik, J. Kovařík, Koželuh, Káčer.

Rozhodčí: Julínek – Podaný, Vaňkát.
Viktoria Plzeň naopak od Pardubic zažívá svou nejhorší sezónu za posledních minimálně deset let. Na své poměry je na poměrně nízké páté pozici a ještě nemá jistotu předkol evropských pohárů. Před sebou ale má finále poháru.

V posledním utkání na půdě Sparty už Viktoriány vedl nový trenér Michal Bílek. Ten vsadil na svůj typický tříobráncový systém a i když se jeho tým dostal do vedení, tak na Letné nakonec prohrál 1:3.
Pardubice rozhodně budou se svou první prvoligovou sezónou spokojeny. Aktuálně totiž jsou na osmém místě tabulky se 46 body, jistotu záchrany navíc mají už několik kol.

V posledním utkání Pardubice prohrály v Českých Budějovicích 0:2. V tomto utkání nenastoupilo vinou zranění hned několik hráčů. Chyběli Hlavatý, Čihák, Solil a brankář Letáček. V bráně si tedy ligový debut připsal Štěpán Hrnčíř.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu 32. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a FC Viktoria Plzeň. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.