FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Sparta - 21. dubna 2021   17:00

Pardubice
49' Jeřábek  • 75' Cadu
2:2
(0:2)
Sparta
7' Wiesner  (Hložek) • 44' Hancko

Letáček – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka (86. Sláma) – Jeřábek (C) (83. Lee) – Tischler, Solil, Hlavatý, Ewerton (62. D. Kostka) – P. Černý (62. Huf).
Hrnčíř – Prosek, Sláma, Lee, Šejvl, Huf, D. Kostka.
Zelinka – Nádvorník, Dobrovolný
Ďolíček, Praha-Vršovice
Nita – Sáček, Vitík, Hancko, Polidar – Pavelka, Souček (60. Trávník) – Wiesner (76. Ladislav Krejčí st.), Dočkal (C) (76. Karabec), Plavšić (86. Moberg Karlsson) – Hložek.
Heča – Moberg Karlsson, Ladislav Krejčí st., Minčev, Lischka, Trávník, Karabec.
Niță

SESTŘIH: Pardubice - Sparta 2:2. Hosté ztratili náskok. Divné penalty na obou stranách

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 16:15.
Zápas je u konce! Sparta Praha v něm ztratila dvoubrankové vedení, které si vydřela díky brankám Wiesnera a Hancka. Domácí fotbalisté se ale nevzdali a těžili z chyb soupeře, kterých využil kapitán Jan Jeřábek a z penalty také Brazilec Cadu.
90+5'
90+5'
Adam Hložek se dopustil útočného faulu a vypadá to tak, že hostům se tíženou branku dát nepodaří.
90+4'
Centr Michala Sáčka lapil do náruče Jiří Letáček, který navíc byl faulován. Domácí už šetří vteřinky.
90+3'
Sparta má šanci na strhnutí výsledku na svojí stranu. Karabec utekl domácí obraně po levé straně a po centru se bude kopat roh.
90+2'
Lee přes Trávníka nedosáhl na balón a hosté tak odkopávají od své brány.
90+1'
Po zpětné hlavičce Martina Vitíka pálil v pádu David Pavelka, jeho zakončení ale skončilo jen na tribuně za bránou Letáčka.
90'
Nastavuje se rovnou pět minut.
89'
Adam Hložek se dopustil útočného faulu na Filipa Čiháka a Sparta si tak na další útočnou akci bude muset počkat.
87'
Hosté jsou v posledních minutách hodně rozhozeni a Pardubice se dostávají do hodně útoků. Michal Hlavatý to nyní znovu vzal na sebe, což se ukázalo jako špatná volba. Jeho zakončení bránu netrefilo.
86'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází David Moberg Karlsson.
86'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Tomáš Čelůstka, přichází Jiří Sláma.
84'
Kostka a Solil nachystali míč Hufovi. Nita připraven
84'
Další šance domácího celku! Tomáš Čelůstka udžel míč na hrací ploše a poslal ho před bránu, kde propadl k Davidu Hufovi. Ten vystřelil z první, Florin Nita vykopl!
83'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jan Jeřábek, přichází Sang-hjuk Lee.
82'
Čihák skluzem zastavil pronikajícího Plavšiče
82'
Krásný průnik Tischlera, Hlavatý střílel ke vzdálenější tyči
82'
Na druhé straně zahrozili sparťané, když se do vápna dostal Srdjan Plavšič. Jeho přihrávku na Hložka zastavila obrana, následuje roh.
82'
Další nebezpečný útok Pardubic! Emil Tischler vedl míč po levé straně a patičkou posunul na Michala Hlavatého. Ten vystřelil levou nohu, mezi tři tyče ale nezamířil.
81'
Hosté měli k dispozici volný přímý kop, který rozehrával Michal Trávník. Domácí obrana centr odvrátila, navíc byl dopísknut ofsajd jednoho z hostů.
79'
Pardubice mohly jít do vedení, po přihrávce Tomáše Solila ale zasáhl brankář Sparty Florin Nita!
77'
Hložek prostrčil míč na Krejčího, toho vychytal Letáček
77'
Ladislav Krejčí se ihned po nástupu na plochu pokusil vrátit vedení na stranu svého týmu, nechal pouze vyniknout brankáře Letáčka.
76'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Adam Karabec.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Tomáš Wiesner, přichází Ladislav Krejčí st..
75'
Cadu z puntíku srovnává, 2:2
75'
Pardubice právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno! Pokutový kop kopal Brazilec CADU, ten poslal Florina Nitu na druhou stranu a dal branku na 2:2!
74'
Žlutou kartu dostává Tomáš Wiesner (AC Sparta Praha).
74'
VAR přezkoumává poslední situaci.
73'
Penalta pro domácí po zákroku Wiesnera na Čelůstku
73'
David Huf chytrým sklepnutím posunul míč na Tomáše Čelůstku, který si rovnal míč na střelu a byl podkopnut protihráčem. Rozhodčí Zelinka ukazuje na penaltový puntík!
73'
Penalta pro Pardubice!
71'
Po rohovém kopu z kopačky Dočkala hlavičkoval Hancko a po něm zakončoval Adam Hložek, ten z obtížné pozice nijak výrazně neohrozil bránu.
70'
Hostující útočník znovu hledal Tomáše Wiesnera. Toho také našel, jeho zakončení levou nohou ale srazila obrana na rohový kop.
68'
Adam Hložek dostal přihrávku v pokutovém území, předtím ale byl přistižen v ofsajdovém postavení.
66'
Jeřábek málem přidal druhý zásah. Nita vytáhl míč
66'
Znovu z toho byla nebezpečná situace! Po rozehrávce nakrátko zakončoval Jan Jeřábek, Florin Nita si s problémy poradil!
65'
Další nedovolený zákrok Sparty na vlastní polovině. Minule z podobné pozice Solil trefil tyč tak uvidíme, co domácí zvládnou tentokrát.
64'
Sparta ve druhém poločase takřka neohrozila bránu Pardubic, které se snaží vstřelit vyrovnávací branku.
63'
Bořek Dočkal centroval z levé strany, míč ale nebyl blízko nikomu v bílých dresech a tak v klidu zasáhl Letáček.
62'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Dominik Kostka.
61'
Po hlavičce Filipa Čiháka zakončoval Černý, ten byl ovšem v ofsajdu. Následně se znovu ošetřuje na straně Sparty kvůli srážce hlav.
60'
Černý zareagoval na propadlý míč, pálil ale nad bránu
60'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Filip Souček, přichází Michal Trávník.
58'
Gesto zdravotníků Sparty je jasné. Filip Souček bude muset střídat.
57'
Hra je nyní přerušena, protože po předchozí akci zůstali ve vápně Sparty ležet Jan Jeřábek a Filip Souček.
56'
Tyč! Solil dorážel po Čelůstkově centru
56'
Obrovská šance Pardubic! Volný kop Čelůstky prodloužil na zadní tyč Filip Čihák, zakončení Tomáše Solila z velké blízkosti poté skončilo na tyči!
55'
Pardubice nyní drží míč na útočné polovině a snaží se vyrovnat. Možnost na to budou mít nyní po zbytečném faulu Polidara na Pavla Černého, následuje volný kop.
54'
Mírné problémy v domácí obraně, Filip Čihák ale vše vyřešil hlavičkou na svého gólmana.
49'
Nitova hrubka v rozehrávce, Jeřábek obloučkem ze 40 metrů snižuje, 1:2
49'
Domácí po obrovské chybě Sparty dávají branku! JAN JEŘÁBEK předskočil Bořka Dočkala, který čekal na přihrávku Florina Nity. Domácí kapitán z velké vzdálenosti trefil odkrytou bránu a dává gól na 1:2! Bez asistence.
48'
Rychlá narážečka Sparty po levé straně vyústila v to, že Srdjan Plavšič centroval do pokutového území. Po bloku obránce se bude rozehrávat roh.
46'
Po první půli vede Sparta v Ďolíčku proti Pardubicím 2:0. Ze začátku půle se po patičce Hložka prosadil Wiesner, v závěru poločasu zužitkoval penaltu po faulu na Polidara Hancko.
45'
Hložek v akci, rána levačkou mu ale nesedla
45+1'
45+1'
Rychlý protiútok Sparty skončil nepřesnou střelou Adama Hložka. Mladý útočník hostů levou nohou zamířil nad bránu Jiřího Letáčka.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Letáček vystihl směr, Hancko ale bombou proměnil, 0:2
44'
Sparta právě vstřelila branku!
DÁVID HANCKO poslal míč na levou stranu branky a přestože si Jiří Letáček na míč sáhl, tak posílá Spartu do dvougólového vedení!
43'
Ewerton (FK Pardubice) navíc za penaltový zákrok vidí žlutou kartu.
42'
Penalta pro Spartu! Ewerton při odkopu balónu rukou trefil Matěje Polidara do obličej a hosté tak kopou pokutový kop!
41'
Poté, co Ewerton při odkopu míče údajně trefil Matěje Polidara do obličeje je hra přerušena a VAR přezkoumává situaci.
40'
Kontroverzní penalta! Ewerton se při odkopu nechtěně otřel o Polidara
40'
Dávid Hancko dnes hodně podporuje útok, nyní vysunul Bořka Dočkala. Ten centroval z levé strany, kapitán hostů vybojoval roh.
38'
Čihák z těžké pozice zkoušel zakončovat nůžkami
38'
Po prodlouženém centru Tomáše Čelůstky do pokutového území akrobaticky zakončoval Filip Čihák, jeho zakončení ale nebylo příliš důrazné a tak si s ním Florin Nita v klidu poradil.
37'
Filip Souček (AC Sparta Praha) šlapákem poslal k zemi Ewertona a vidí za to žlutou kartu.
36'
Domácí ani tentokrát nekombinovali na útočné polovině přesně a museli bránit protiútok. Už to vypadalo, že se to povedlo Čelůstkovi, ten ovšem fauloval Součka.
34'
Hosté dobře vybojovali míč, Pavelkova rána sražena mimo
34'
Pardubičtí fotbalisté nyní dvakrát ztratili míč v okolí svého pokutového území a Sparta se toho snažila využít. Míč vybojoval Souček a následně se dostal na hranici vápna k Pavelkovi, jehož střela byla tečována na roh.
32'
Jiří Letáček nyní zachoval chladnou hlavu, když vyběhl proti přihrávce hostů a rozehrál dlouhou přihrávkou na Pavla Černého, ten ovšem přes všechnu snahu neudržel míč ve hřišti.
31'
Michal Hlavatý nyní podklouzl ve špatném místě pro Pardubice. Balón převzal Dávid Hancko a rozjel akci, která ale skončila nepřesným centrem Bořka Dočkala.
30'
Dnes hodně aktivní Srdjan Plavšič tentokrát posunul na Matěje Polidara, s jeho centrem před bránu si poradil Filip Čihák.
28'
Po ztrátě domácích na pravé straně rozjela Sparta rychlou akci. Ta znovu skončila u Srdjana Plavšiče, jehož centr pravou nohou nikoho z hostů v pokutovém území nenašel.
26'
Pavel Černý si pokryl míč proti dvojici protihráčů a ocitl se na zemi, rozhodčí Zelinka nakonec domácímu útočníkovi odpískal nedovolený zákrok.
22'
Michal Hlavatý vyslal kolmou přihrávku na Tomáše Čelůstky, ten se k míči nedostal přes dobrý obraný zákrok Filipa Součka. Následující protiútok Sparty znovu skončil po nepřesnosti Plavšiče.
20'
Plavšičova střela zpoza vápna skončila u Letáčka
20'
Jiří Letáček si připsal další zákrok. Srdjan Plavšič nyní prováhal možnost přihrát Polidarovi, míč se k němu odrazil a pravou nohou prověřil pozornost domácího gólmana.
19'
Domácí tým měl šanci kombinovat, Jan Jeřábek ale místo na Filipa Čiháka rozehrál do autu. V akci je nyní Sparta, konkrétně Martin Vitík.
18'
Na pravém křídle se Tomáš Solil efektivně zbavil obránce a poslal balón do pokutového území, tam ale nebyl nikdo v červenobílém.
17'
Pardubice se po vlažném vstupu do utkání pomalu dostávají do tempa. Ewerton z levé strany centroval do pokutového území, před Černým centr lapil do rukavic Nita.
15'
Cadu po výkopu Florina Nity trestuhodně podskočil míč a Plavšič utíkal směrěm na bránu, míč si ale až příliš předkopl a Cadu nakonec celou akci zneškodnil.
15'
Ewerton na levé straně přešel přes Michala Sáčka a následně našel Pavla Černého, jeho narážečka ale nenašla svého adresáta.
13'
Po rychlé akci po autovém vhazování se museli domácí znovu strachovat. Srdjan Plavšič vyslal přízemní centr do pokutového území, Tomáš Wiesner se nyní po balónu natahahoval marně.
11'
Dávid Hancko se vydal na výlet z pozice stopera a málem navýšil náskok svého týmu! Střílel levou nohou na zadní tyč a Letáček na balón nedosáhl, ten ale nakonec šel mimo tři tyče.
9'
Ewertonův technický trestňák skončil těsně vedle
9'
Míč si stejně jako před týdnem postavil Ewerton a i tentokrát mířil míč do nebezpečných míst, tentokrát se ale na poslední chvíli stočil vedle pravé tyče brány Florina Nity.
8'
Pardubice se ale snaží rychle odpovědět. Michal Hlavatý si před vápnem chystal míč na střelu a byl faulován. Volný přímý kop ze slibné pozice.
7'
Hložek chytrou patičkou nachystal míč Wiesnerovi, 0:1
7'
Adam Hložek obdržel přihrávku v pokutovém území a snažil se uvolnit přes Čiháka. Mohl střílet, rozhodl se ale patičkou najít TOMÁŠE WIESNERA, který levou nohou trefil přesně a dal gól ve druhém utkání v řadě! Asistence: Adam Hložek.
7'
Poprvé v utkání se snažily zahrozit také Pardubice. Po patičce Černého se snažil přenést hru na pravou stranu Tomáš Solil, Emil tischler se ale k míči nedostal.
5'
Bořek Dočkal rozehrál roh proti noze volného Srdjana Plavšiče. Srbský hráč Sparty vystřelil svou silnější levou nohou, trefil jen před ním postaveného obránce.
4'
První nebezpečná šance Sparty! Z kombinace na levé straně vyběhl s míčem do pokutového území Matěj Polidar, který našel nohu Bořka Dočkala. Ten vystřelil levou nohou, Jiří Letáček vyráží na roh!
3'
Domácí tým si sice vykoledoval nedovolený zákrok soupeře, sparťané je ale nepustili s míčem na útočnou polovinu.
2'
Východočeši se ještě nedostali k balónu a v úvodu se musí bránit. Tomáš Wiesner si nyní naběhl na levé křídlo, vybojoval jen autové vhazování.
1'
Míč do hry uvedl kapitán Sparty Bořek Dočkal. Hosté dnes hrají v černobílé kombinaci, domácí Pardubice v tradiční červenobílé.
1'

FK Pardubice: Letáček – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler, Solil, Hlavatý, Ewerton – P. Černý.
Náhradníci: Hrnčíř – Prosek, Sláma, Lee, Šejvl, Huf, D. Kostka.

AC Sparta Praha: Nita – Sáček, Vitík, Hancko, Polidar – Pavelka, Souček – Wiesner, Dočkal (C), Plavšić – Hložek.
Náhradníci: Heča – Moberg Karlsson, Ladislav Krejčí st., Minčev, Lischka, Trávník, Karabec.

Rozhodčí: Zelinka – Nádvorník, Dobrovolný.
Sparta Praha je po 26 zápasech až na třetím místě, oproti druhému Jablonci ale má dva zápasy k dobru. Se ztrátou 17 bodů na první Slavii je ovšem téměř jasné, že ani letos Letenští mistrovský titul nezískají.

Pražané v minulém týdnu rovněž odehráli dvě utkání, vyhráli ale jen jednou. Ve středu totiž padli 0:1 v Jablonci, ve víkendovém kole ovšem svěřenci Pavla Vrby vyhráli doma se Slováckem 1:0 díky brance Wiesnera. Sparta na hřištích soupeře nezvítězila už třikrát v řadě, ani jednou se jí přitom nepodařilo skórovat.

Nepříjemností je, že Pavel Vrba nebude moci využít Ladislava Krejčího mladšího. Ten se zranil v utkání se Slováckem a bude mimo pravděpodobně až do konce sezóny.
Pardubice po 27 odehraných zápasech uzavírají první polovinu tabulky, jsou totiž na osmém místě. Na svém kontě mají 41 bodů a je jasné, že prvoligovou příslušnost udrží i pro příští sezónu.

V minulém týdnu Východočeši vybojovali šest bodů. V úterý nejprve odehráli dohrávku proti Slovácku, proti kterému otočili skóre a zvítězili 3:1. O víkendu poté vyhráli na půdě svého loňského rivala v boji o postup do první ligy, Zbrojovky Brno. Tam vyhráli 2:1 poté, co vítězný gól dával Ewerton. Brazilský křídelník se trefil i proti Slovácku.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 28. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a AC Sparta Praha. Úvodní výkop je naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.