FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Liberec - 6. února 2021   18:30

0:2
(0:0)
Liberec
52' Rondić  (Pešek) • 90+3' Pešek

Staněk – Falta, Brabec (C), Kaša, Limberský (84. L. Matějka) – Šulc, Kalvach, Bucha – Ba Loua (74. Mihálik), Ondrášek (74. Beauguel), Kayamba (46. Míka).
A. Hruška – Beauguel, Mihálik, L. Matějka, Hranáč, Koželuh, Míka.
Zelinka – Paták, Horák
Doosan Arena, Plzeň
hráno bez diváků
Nguyen – Mikula (C), Chaluš, Jugas, Fukala – Karafiát, M. Sadílek (45. Rabušic), Pourzitidis (62. Mara) – Pešek, Rondić, Koscelník.
Knobloch – Mara, Michal, Šulc, Faško, Rabušic, Cancola.

SESTŘIH: Plzeň - Liberec 0:2. Domácí hráli v deseti a přišli o tři body

To je ode mě pro dnešek všechno, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou.
Je dobojováno. Liberec po dlouhých čtrnácti letech poráží Plzeň v obou zápasech jedné sezóny, po výhře 4:1 v Liberci, vítězí v Doosan Aréně 2:0. Viktoria hrála celý druhý poločas o deseti hráčích, čehož hosté dokázali využít. Nejprve skóroval Rondič a v samotném závěru hostující výhru pečetil Pešek, který z vlastní poloviny trefil prázdnou bránu Plzně.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:16.
90'
Jugas z úhlu donutil Staňka k zákroku
90+5'
90+4'
Utkání už je rozhodnuté, zápas už se víceméně jen dohrává...
90+3'
Liberec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Brankář Staněk běžel pomoci svým spoluhráčům při rohovém kopu, nicméně hosté se ubránili, míč se dostal k JAKUBU PEŠKOVI, který až z vlastní poloviny trefuje opuštěnou plzeňskou bránu.
90+2'
Videorozhodčí ještě celou situaci kontroluje, zda někdo z hráčů nezasáhl míč rukou.
90+2'
Po centru Falty míč poskakoval v pokutovém území, nakonec vše končí rohovým kopem pro Plzeň.
90+1'
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastavuje čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Michal Fukala (FC Slovan Liberec).
90'
Rychlý brejk Liberce a už mohlo být rozhodnuto. Pešek našel na pravé straně volného Jugase, který z úhlu prověřil domácího brankáře. Staněk míč ale zastavil a hned rozehrál.
89'
Žlutou kartu dostává Ondřej Karafiát (FC Slovan Liberec).
88'
Míkův nákop do křídla nebyl přesný, Pavel Bucha to měl těžké.
87'
Beauguelovi se podařilo prostrčit míč na Šulce, nicméně ten si ho mírně předkopl a posléze mu ho hosté vzali.
86'
Míka srazil k zemi Rabušice. Pro Liberec se otevírá dobrá možnost v podobě standardní situace, ale hlavně mají hosté možnost ušetřit další cenné vteřinky.
85'
Kalvach na půli hřiště vrátil míč Brabcovi, ten následným dlouhým centrem hledal někoho ze svých spoluhráčů, leč našel pouze Koscelníka, který balon prsama sklepl Nguyenovi.
84'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází David Limberský, přichází Lukáš Matějka.
84'
Pešek našel na druhé vlně zcela volného Koscelníka, ten měl spoustu času zakončit, ale nepodařilo se. Hostující obránce spíše hledal ještě někoho, komu by mohl přihrát.
83'
Pešek se snažil ušetřit pár cenný vteřin, ale na Míku si nepřišel, navíc domácí budou i vhazovat.
82'
S postupujícím časem se hosté začínají více stahovat do defenzivy, což je logické. Nyní budou spíše spoléhat na rychlé protiútoky.
81'
Falta nepustil do brejku Peška, ale hosté zůstanou u balonu, jelikož budou vhazovat.
80'
A ta přichází právě teď. Po rohovém kopu vystřelili debutant Míka a hostující Rabušic si dal málem vlastní gól.
78'
Po střele Míky tečoval Rondič míč do vlastní tyče
78'
Další centrovaný balon, ale hosté jsou nekompromisní. Plzeň stále čeká na vážnější zakončení ve druhém poločase.
77'
Mihálik špatně zpracovat balon od Buchy, nicméně následně byl faulovaný a pro domácí to dopadlo ještě dobře. Souboj nakonec odnesl více hostující Fukala, který se nezvedá z trávníku.
77'
Čas pro domácí utíká straně rychle, navíc uprostřed hřiště Míka fauloval Rabušice a další cenné vteřiny si Liberec ukrojí.
76'
Špatná komunikace mezi Limberským a novicem na hřišti Beauguelem. Po odrazu od prvního z nich skončil míč v zámezí, hosté budou vhazovat.
75'
Kalvach nepřesně rozehrál uprostřed hřiště, do rychlého brejku se řítil Michael Rabušic, který nakonec i vystřelil, ale rána skončila pouze v rukavicích Staňka.
74'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Ondřej Mihálik.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Zdeněk Ondrášek, přichází Jean-David Beauguel.
73'
Hosté brání velice dobře, přes Jugase a Chaluše neprojde jediný balon, který by Viktoria potřebovala. Trenér Gula už připravuje dvojnásobné střídání.
72'
Šimon Falta poslal dlouhý balon do šestnáctky, našel pouze hostujícího kapitána Mikulu, který razantním odkopem dává na malou chvíli svému týmu klid.
71'
Výkop Nguyena nebyl přesný, míč skončil v zámezí. Vzápětí byl faulovaný Ba Loua a Plzeň bude rozehrávat.
70'
Pokud chtějí s utkáním Západočeši ještě něco udělat, mají na to posledních dvacet minut.
68'
Na druhé straně v podobné situaci padá Fukala, zde se ovšem nedovolený zákrok nepíská.
67'
Ba Loua vzal nakonec odpovědnost na sebe, ale svůj pokus poslal jen do bránící zdi. Chaluš vše koupil do hrudi, od svých spoluhráčů ale dostal pochvalu.
66'
David Limberský byl faulovaný v blízkosti pokutového území a před domácími se otevírá velmi dobrá příležitost ke skórování.
64'
Rondič obral Limberského, pak Rabušic pálil z úhlu do Staňka
64'
Hra se nyní velmi rychle přelévá ze strany na stranu, nyní se do zakončení dral Michael Rabušic, ten mířil na přední tyč, Staněk na svém místě.
63'
Limberský ukradl míč Kalvachovi, plzeňský obránce následně našel Faltu, jemuž se centr nepovedl.
62'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Mario Pourzitidis, přichází Kamso Mara.
61'
Limberský hledal na hrotu opět Ondráška, který svedl další mnoha ze soubojů s Chalušem a opět byl úspěšnější hostující obránce.
60'
Po hodině hry mohlo být vyrovnáno. Ba Loua si vzal balon pod svá bedra, udělal kličku doprostřed hřiště a z hranice vápna vystřelit. Rána plzeňského křídelníka ovšem nebyla tak razantní a Nguyen si vše pohlídal.
59'
Michael Rabušic odvedl dobrou práci na útočné polovině, nicméně Liberec se ke střele nedostal a Brabec opět obrací hru.
58'
Další dlouhý balon směřoval na Pavla Šulce, ten byl ovšem dobře bráněn obráncem Mikulou, který tento souboj nakonec i vyhrál.
57'
Nepřesná rozehrávka od Matěje Chaluše, míč si tak berou zpět na kopačky domácí fotbalisté, kteří se pokoušejí něco vymyslet.
56'
Koscelník se zjevil za obranou a zblízka mířil mimo
56'
A s domácími mohlo ještě víc zle. Na hranici vápna zůstal zapomenutý Martin Koscelník, který sám proti Staňkovi netrefil bránu. Hostující hráč se chytá za hlavu, tohle mělo skončit pro hosty brankou.
55'
Pavel Šulc byl faulovaný ve středu pole, volný přímý kop rozehrál Lukáš Kalvach, ten sice našel hlavu kapitána Brabce, ta ovšem žádnou neplechu nenadělala.
53'
Rondič po Peškově přihrávce trkl míč těsně před Staňkame a otevřel skóre, 0:1
53'
Žlutou kartu dostává Zdeněk Ondrášek (FC Viktoria Plzeň).
53'
Celou situaci ještě zkoumal videorozhodčí, ale celá situace byla v pořádku a hosté se mohou definitivně začít radovat.
52'
Liberec jde do vedení. Karafiátův centr prodloužil Chaluš na volného Peška, ten rychlou přihrávkou vrátil míč do ohně, kde si IMAD RONDIČ počínal chladnokrevně.
51'
Pavel Bucha posílal míč někam do míst, kde stál Zděnek Odrášek, plzeňská Kobra ale zakončit nedokázala.
50'
Ba Loua efektně patičkou našel na levé straně Buchu, tomu míč jeden z hostujících hráčů ukopl a Viktoria má k dispozici další rohový kop.
49'
Pavel Šulc střílenou přihrávkou chtěl najít někoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území, bohužel pro něj nenašel.
48'
A plzeňský mladý obránce Míka se hned dral do zakončení, po centrovaném balon ale zakončoval slabě a Nguyen si míč pohlídal.
47'
Jugasovi se podařilo prostrčit balon na Jakuba Peška, ten odcentroval, ale míč opustil hrací plochu a odkopávat od své branky bude Jindřich Staněk.
46'
Je tady velký debut pro mladého Václava Míku. Hráč, který mimochodem rozhodl utkání mládežnické Ligy Mistrů na hřišti AS Řim, si nyní zahraje své první minuty ve FORTUNA:LIZE. Ze hřiště naopak odchází Joel Kayamba.
46'
Obě mužstva už jsou zpět na hrací ploše, druhý poločas za malou chvíli začne.
Je za námi první poločas. Branky jsme se v Doosan Aréně nedočkali, nicméně o zajímavé situace nebyla nouze. Smůla pro Viktorii byla, že Pavel Bucha trefil pouze tyč, na druhé straně Staněk vytáhl fantastickou ránu Jugase. Kaňkou pro červenomodré je vyloučení Kaši, který velice ostře zajel do Sadílka. Plzeň tak čeká druhých 45 minut pouze o deseti hráčích.
45+4'
45+3'
Kalvachů centr uklidili hosté na celkově již osmý rohový kop. Ten Ba Loua posílal na přední tyč, celou situaci si ovšem hosté pohlídali.
45+2'
Zdeněk Ondrášek byl faulován po dlouhém nákopu Staňka, domácí mají dispozici standardní situaci ze střední vzdálenosti.
45+1'
První poločas hlavní rozhodčí nastaví o tři minuty.
45'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michal Sadílek, přichází Michael Rabušic.
44'
Obrovská šance pro Liberec. Odražený balon na hranici vápna si našel obránce Jakub Jugas a Jindřich Staněk fantastickým zákrokem zachránil Plzeń.
43'
Zákrok kola! Staněk skvěle vytáhl povedenou ránu Jugase
43'
Michal Sadílek pouze za asistence svých spoluhráčů odchází mimo hřiště, s libereckým hráčem to nevypadá vůbec dobře.
42'
Kaša sestřelil Sadílka a po zásahu VAR byl vyloučen
42'
Velké problémy pro Plzeň. Miroslav Zelinka mění své rozhodnutí a plzeňskému stoperu Filipu Kašovi ukazuje rovnou červenou kartu. Plzeň čeká celý druhý poločas o deseti.
40'
Michal Sadílek se stále nezvedá a i u domácího hráče jde Miroslav Zelinka celou situaci kontrolovat u kolegy u videa.
39'
Filip Kaša zvláštním způsobem vyvážel balon, nakonec v souboji sestřelil Sadílka a hlavní rozhodčí domácímu stoperu ukazuje hned žlutou kartu.
38'
Hosté mají problémy podržel balon na delší časový úsek, když už ho domácí hráči ztratí, Severočeši ho posléze vždy, i když neradi, vracejí Plzeňanům hned zpátky.
37'
Kalvach z jedničky našel na levé straně Ba Louu, který taktéž z voleje se snažil míč dostat do vápna, což se sice povedlo, nicméně Filip Nguyen pohotově balon schoval do svých rukavic.
36'
Liberecká obrana je prozatím v této sezóně třetí nejlepší v lize a i dnes to potvrzuje. Plzeň má s prací zadní hostující čtveřice mírné problémy.
35'
Martin Koscelník obešel Limberského a posléze spíše centroval, ale míč se nebezpečně kroutil na branku, tu nakonec přeletěl. Jindřich Staněk vše kontroloval pouze očima.
34'
Lukáš Kalvach zvládl složitou situaci poblíž střídaček, výsledkem toho byl odraz hostujícího hráče a Plzeň bude moci vhazovat.
33'
Po centru Peška nakonec zakončoval v pokutovém území stoper Jakub Jugas, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.
33'
Michal Sadílek byl ve středu pole faulovaný, Liberec bude mít k dispozici volný přímý kop.
32'
Z hranice vápna se do balonu opřel Adriel D´Avila Ba Loua, jeho rána placírkou se kroutila, ale nakonec skončila vedle levé tyče, jenom to zahučelo.
31'
Ba Loua placírkou minul levou tyč
31'
Žlutá karta byl dostatečný trest a tak hra může pokračovat v jedenácti hráčích na obou stranách. Míč mají na kopačkách domácí, kteří nedávají hostům ani sekundu na oddych.
30'
Hlavní rozhodčí nakonec nedovolený zákrok Martina Koscelníka konzultuje ještě s videorozhodčím.
29'
Koscelník tvrdě dojel Limberského, dostal žlutou, v akci byl ale VAR
29'
Martin Koscelník nebezpečně dohrál Limberského u postranní čáry, za což vyfasoval žlutou kartu. Domácí obránce zařval bolestí na celý prázdný stadion.
27'
Před Šulcem horko těžko odvraceli míč Mikula s Chalušem
27'
Velké zmatky v liberecké defenzivě, po přízemním centru Ba Loui se cpal do zakončení Pavel Šulc, nakonec se v pádu ke střele i dostal, ale od Chaluše končí balon vedle brány. Další rohový kop pro Viktorii.
26'
Kayamba tlačil balonu dopředu na Pavla Šulce, leč plzeňský odchovanec se přes bránícího Chaluše do střely nedostal.
25'
Šimon Falta chtěl pustit do zámezi, ale vše se nakonec změnilo, protože na něj zle dotíral Pešek. Vše nakonec skončilo razantním odkopem brankáře Staňka.
23'
Pavel Bucha chtěl špičkou své kopačky oslovit Faltu, nicméně přihrávka nebyla přesná a posléze vše zastavil Ba Loua pouze za cenu žluté karty.
22'
Sebevědomá rozehrávka Viktorie uprostřed vápna, Plzeň hosty vykombinovala a postupně míč tlačí na druhou stranu hřiště. To vše se nelíbí hostujícímu trenérovi, který nyní cepuje své svěřence.
21'
Další vysoký balon mířil na Ondráška, ten to zatím má ve vzdušných soubojích nesmírně složité, i tentokrát prohrál.
20'
Pavel Bucha další roh rozehrál nakrátko, následný centr Ba Loui odvrátili liberečtí na již celkově šestý rohový kop.
20'
Máme za sebou prvních dvacet minut zápasu, více na balonu jsou Západočeši, ti se i tlačí do zakončení, ale zatím jim není přáno.
18'
Chaluš nepřesně rozehrál, Míče se ujal Pavel Šulc, který se neunáhlil, viděl ve středu Lukáše Kalvacha, který měl kolem sebe spoustu prostoru, leč jeho rána mířila jen doprostřed brány, kde by připravený Filip Nguyen.
17'
Kalvach mířil po zemi jen do Nguyena
17'
Plzeň rozehrávala svůj čtvrtý rohový kop v zápase, ale ani z něho nezapršelo. Hosté míč odkopli až na půlicí čáru.
16'
David Limberský od pravé postranní čáry našel Pavla Buchu, ten si udělal prostor ve středu pole a jeho utajená rána skončila na pravé tyči.
15'
Bucha se krásně opřel do míče a trefil tyč!
15'
Ba Loua, který byl snad poprvé v zápase u balonu, zkoušel vysunout rychlonohého Kayambu, nicméně přihrávka byla příliš prudká a hostující obránci neměli problém ji sebrat.
14'
David Limberský si skvěle splnil i obranné povinnosti a rychlým krokem opět otáčí hru.
13'
David Limberský, který dnes hraje netradičně na pravé straně, také posílal míč do ohně, ale ani on nebyl přesný. Stále čekáme na první ohrožení jedné z branek.
12'
Pavel Šulc poslal balon do vápna, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Vhazovat budou hráči v bílém.
11'
Plzeň to prozatím zkouší zatím jen přes pravou stranu, Šimon Falta na levé straně je zatím nevyužíván.
10'
Na druhé straně zkoušel své štěstí Michal Fukala, ale svou ránu poslal do svého spoluhráče, tudíž místo rohového kopu to bude pouze odkop od branky.
9'
Nic se nestalo, Plzeň rozehrála druhý rohový kop, při něm si ale pomohla nedovoleným způsobem, rozehrávat tak bude od své branky Filip Nguyen.
Miroslav Zelinka je něco konzultuje s videorozhodčím, zřejmě jestli Imad Rondić nezahrál rukou.
8'
Kaša nebezpečně hlavičkoval po rohu
8'
Pavel Bucha našel v pokutovém území Kašu, ten ovšem nezamířil přesně. Míč byl nakonec ještě tečovaný Rondičem a domácí si dají od rohového kopu repete.
8'
Bucha posílal zajímavý dlouhý balon na Ondráška, toho ovšem přeskočil stoper Jugas, který na malou chvíli uklidňuje hru. Následovat bude ovšem první rohový kop.
7'
Kayamba nezpracoval dobře balon, nicméně Liberec si kulatý nesmysl dlouho neužil, po špatné přihrávce si ho červenomodří berou rychle zpět.
6'
Hrát mohou opět hosté, s rozehrávkou pomáhá až hostující brankář...
5'
Kaša si dlouho vybíral komu pošle míč, nakonec si vybral Kayambu, přes kterého se balon dostal do pokutového území, tam míč Ondrášek sklepl Buchovi, míč ale přes hradbu těl do brány neprocpal.
4'
Viktoria chtěla opět zrychlit hru, ale balon mířil do ofsajdu. Rozehrávat tak může Matěj Chaluš.
3'
I Plzeň už si užila míč na svých kopačkách, Lukáš Kalvach hledal na pravém křídle Kayambu, přihrávka ovšem byla velice prudká a míč skončil až v zámezí.
2'
Liberecký Fukala opět cpal balon do pokutového území, který ovšem opět odrazila domácí obrana, přesto hosté zůstávají u balonu.
1'
Hlavní rozhodčí Miroslav Zelinka poprvé v zápase pískl do píšťalky, což značí jediné – utkání může odstartovat. Výkop měli na starosti hosté z Liberce, kteří v prvním poločase budou útočit zleva doprava.
1'
1'
Hosté, kteří dnes nastupují celý v bílém, podnikli rychlý výpad, ale Sadílků centrovaný balon své spoluhráče vepředu nenašel.
Jako první jsou na zeleném pažitu hosté z Liberce, domácí je o několik desítek vteřin následovali.
Začátek zápasu se kvapem blíží, hráči čekají v tunelu a za pár momentů obě mužstva vyběhnou na hrací plochu...

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Falta, Brabec (C), Kaša, Limberský – Šulc, Kalvach, Bucha – Ba Loua, Ondrášek, Kayamba.
Náhradníci: A. Hruška – Beauguel, Mihálik, L. Matějka, Hranáč, Koželuh, Míka.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula (C), Chaluš, Jugas, Fukala – Karafiát, M. Sadílek, Pourzitidis – Pešek, Rondić, Koscelník.
Náhradníci: Knobloch – Mara, Michal, Šulc, Faško, Rabušic, Cancola.

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Horák.
Krásný a příjemný večer z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na sobotní den dopřát trochu nejlepšího fotbalu u nás. Od půl sedmé se totiž v plzeňské Doosan Aréně hraje osmnásté kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém domácí FC Viktoria Plzeň přivítá na svém zeleném pažitu tým FC Slovan Liberec.

Plzeňská Viktoria je po sedmnácti zápasech překvapivě až šesté příčce se ziskem 27 bodů. Na své pražské kolegy ztrácí již propastných osm bodů respektive již dvacet bodů na první Slavii. Červenomodří po tristním podzimu se pomalu zvedají a na "jaře" uhráli sedm bodů z devíti. Na úvod přišla bezbranková remíza v Příbrami, následovala domácí výhra 2:0 nad Pardubicemi a minulý víkend další výhra 2:0, tentokrát na horké půdě Baníku Ostrava. Tam se po delším časové intervalu prosadil Zdeněk Ondrášek, což by mu mohlo pomoci do dalších zápasů. Druhou branku vstřelil Šimon Falta, ta ovšem nakonec byla posouzena jako vlastní, jelikož jeho střelu si do vlastní sítě srazil Stronati.

Slovan Liberec je na tom v tabulce podobně jak Plzeň. V tabulce je sice až devátý, ale na svém kontě má o pouhé dva body méně, což značí pořádnou bitvu v dnešním utkání. I hosté sehráli po pauze tři utkání a bilance je následovná 1-1-1. Slovan začal "jaro" domácím zápasem s Bohemians a pod Ještědem se zrodila remíza 1:1. Poté zajížděli svěřenci trenéra Hoftycha do Brna, kde se dařilo více, Liberec vyhrál 3:0. Stejně jak Plzeň, poslední zápas sehrál Liberec v Ostravě, ale narozdíl od jejich dnešního soupeře prohrál 0:1, jedinou branku vstřelil již v páté minutě Tomáš Zajíc.

Obě mužstva už se v letošní sezóně jednou potkala a Plzeň má svému soupeři opravdu co vracet. Na severu Čech prohrála ostudně 1:4. Liberec již ve čtrnácté minutě vedl o tři branky a bylo prakticky po zápase. Čestný úspěch Západočechů zaznamenal z penalty Aleš Čermák.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.