FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Slovácko - 24. dubna 2021   18:30

Plzeň
14' Ba Loua (P. Šulc) • 73' Kalvach
2:1
(1:1)
Slovácko
45+1' Kalabiška  (L. Sadílek)

Staněk – Limberský (68. J. Kopic), Brabec (C), Kaša, M. Havel – P. Šulc, Kalvach, Káčer – Falta, Beauguel (83. Ondrášek), Ba Loua (88. Mihálik).
A. Hruška – Hořava, J. Kopic, Hybš, Ondrášek, Mihálik, L. Matějka.
Hrubeš – Vlček, Nádvorník
Doosan Arena, Plzeň
hráno bez diváků
Nemrava – Kalabiška, Mich. Kadlec, S. Hofmann (33. Šimko), Reinberk – Navrátil (69. Kohút), Havlík (85. Kubala), L. Sadílek, V. Daníček (C), M. Petržela (69. Tomič) – Kliment.
Bajza – Srubek, Kohút, Šimko, Jakub Rezek, Kubala, Tomič.
Nemrava

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 2:1. Viktoria má poháry v rukou. Parádní duel rozhodl Kalvach

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím a ve středu u pohárového zápasu MOL Cupu se opět budu z plzeňské Doosan Arény těšit, na shledanou.
Je dobojováno, veledůležité tři body berou domácí fotbalisté. Ti byli po většinu zápasem lepším celkem a body si jistojistě zaslouží. Po vyrovnané první půli byly šance na obou stranách, hrálo se hodně takticky, vše nakonec rozsekl Lukáš Kalvach, který se dostal k odraženému míči po rohovém kopu. Díky němu tak Viktoria získává tři body, na čtvrté Slovácko ztrácí již jen body dva a navíc má utkání se Spartou k dobru. Pro červenomodré to je již desáté utkání bez porážky.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 9:6. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 17:8.
90'
Další promarněná příležitost hostů! Kohút z halfvoleje minul bránu
90+4'
90+4'
Zdeněk Odrášek fauloval na útočné polovině a hosté mají zřejmě poslední šanci na srovnání.
90+3'
Žlutou kartu dostává Jindřich Staněk (FC Viktoria Plzeň).
90+3'
Rozběhla se nám poslední minuta dnešního utkání, míč drží fotbalisté Plzně.
90+2'
Žlutou kartu dostává Miroslav Káčer (FC Viktoria Plzeň).
90+2'
Hraje se na útočné polovině Plzně, což samozřejmě domácím vyhovuje, nyní sprintoval za míčem Mihálik, ale Nemrava měl k němu blíže.
90+1'
Hlavní rozhodčí Karel Hrubeš ve druhém poločase nastaví tři minuty.
90'
Jan Kopic si sběhl na roh pokutového území, plzeňská desítka už si dlouho nepřipsala gól na svůj účet, tak to Kopic zkusil, ale o hodně minul.
89'
Milan Havel chtěl zrychlit hru přihrávkou na Ondráška, jenomže trefil novice na hřišti Ondřeje Mihálika a od něj se míč odrazil do zámezí.
88'
Smůla hostů! Kalabiška nesrovnal v jasné šanci
88'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Ondřej Mihálik.
88'
A chybělo jen opravdu málo a mohlo být vyrovnáno. Nakonec je ale pískán hostům ofsajd a všechno vzrušení tak bylo zbytečné.
87'
Tomiš nachystal ránu pro Kohúta, který s tečí přestřelil
87'
Michal Kohút se dostal k ráně z hranice pokutového území, jeho rána byla ale tečovaná a tak Staněk zasahovat nemusel. Roh pro Slovácko.
86'
Šimon Falta drží míč ve středu pole, Plzeň nyní nemá kam pospíchat.
85'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Marek Havlík, přichází Filip Kubala.
84'
Pavel Šulc se snažil vysunout opět Adrieala Ba Louu, jenomže špičkou kopačky vše zachránil ve skluzu Michal Kadlec, tento zákrok byl za minutu dvanáct.
83'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Zdeněk Ondrášek.
82'
Beauguel tutovku proměnil! Ale Ba Loua si nepohlídal ofsajd
82'
Plzeň se jen malou chvilku radovala ze třetí branky. Ba Loua našel v pokutovém území Beaugueal, který prostřelil Nemravu, ale již před ním Ba Loua byl nachytán v ofsajdovém postavení.
81'
Šimko nachystal míč Sadílkovi, který střílel těsně vedle
81'
Marek Havlík cpal balon do vápna, tam byl o něj sváděn tuhý boj, ale nakonec Staněk mohl zůstat v klidu, jelikož míč skončil nad horní tyčkou.
80'
Žlutou kartu dostává Adriel D´Avila Ba Loua (FC Viktoria Plzeň).
80'
Jan Kopic rozběhl své rychlé nohy na levé straně, jeho cílem bylo posléze najít Ba Louu na zadní tyči, k němu balon ale nedoletěl.
79'
Po rohovém kopu centroval z pravé strany Miroslav Káčer, nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel.
78'
Kopic nachystal ránu Kalvachovi, ta byla přizvednuta nad bránu
78'
Lukáš Kalvach je při chuti, opět se k němu odrazil balon a plzeňský záložník ho bez rozmyslu napálil na bránu, tentokrát jeho rána byla sražená na další rohový kop.
77'
Plzeň měla k dispozici další rohový kop. Šimon Falta hledal na první tyči Filipa Kašu, ten měl ale k míči hodně daleko, hosté stále mohou živit naději na alespoň vyrovnání.
76'
Jindřich Staněk šel ven z brány a byl u balonu dříve než Michal Tomič, hosté se snažili ještě protestovat, ale k žádnému zákroku uvnitř vápna nedošlo.
75'
Staněk ale zasahovat nemusel. Míč totiž od rohového praporku přeletěl všechny a všechno.
74'
Hosté ale ještě nechtějí říct poslední slovo, další dlouhý aut odhlavičkoval Kaša na rohový kop. Šance pro Slovácko.
73'
Plzeň právě vstřelila branku!
Obrovská radost Viktorie. Centr Ba Louy vyboxoval Nemrava jen do míst, kde stál LUKÁŠ KALVACH, ten se opřel do balonu a míč zapadl přesně k levé tyči.
72'
Klíčový gól v boji o poháry! Kalvach propálil zeď, 2:1
72'
Jan Kopic udržel balon, ten následně předal Ba Louovi, jehož centr byl sražený na další rohový kop.
71'
Jakub Brabec pohlídal dva nabíhající hráče Slovácka. Jindřich Staněk tak může odkopávat od své branky. Zápas nám pomalu jde do své finální fáze a stále je skóre vyrovnané.
70'
Žlutou kartu dostává Jan Kliment (1.FC Slovácko).
69'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Michal Tomič.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Michal Kohút.
68'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází David Limberský, přichází Jan Kopic.
67'
Jan Kalabiška u střídačky Slovácka poslal na zem Ba Louu, což se hodně nelíblo domácí střídačce, vše nakonec končí žlutou kartou pro trenéra Svědíka.
66'
Ba Loua potáhl míč po pravé straně, Šulc na Beauguelův centr nedosáhl!
66'
Ba Loua se na pravé straně zbavil Kalabišky, následně ve vápně našel Beauguela, který se snažil ještě na zadní tyči najít Šulce, tomu ovšem chyběl krok.
65'
Milan Havel opět aktivní v pokutovém území, tentokrát šel do kličky, což bylo to nejhorší co mohl vymyslet. Z této šance šlo vytěžit určitě více.
64'
Spoustu prostoru měl na levé straně David Limberský, jeho pověstná šajtle nakonec našla Ba Louu, tomu ovšem centr na první tyč nevyšel.
63'
A nebylo to vůbec špatné. Sadílek oslovil na levé straně pokutového území Michala Kadlece, který cpal míč před branku, Staněk zasahovat nemusel.
62'
Obrovská šance hostů! Daníček mohl zakončovat místo přehazování
62'
Na vlastní polovině zahrál Filip Kaša rukou, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Lukáš Sadílek rozehraje standardní situaci.
61'
A ten si hráči Slovácka po hodině hry zkušeně pohlídali.
60'
Opět v akci Milan Havel a opět nebyl v ofsajdu. Obránce Viktorie si nasprintoval až do pokutového území, následně se snažil oslovit Beauguela, jenomže vše nakonec končí rohový kopem.
59'
Milan Havel se ocitl na pravé straně za zády obránců, plzeňský bek nebyl v ofsajdu, a tak nacentroval, míč si poté zpracovával Falta, ale na poslední chvíli mu hosté míč ukopli.
58'
Agilní Ba Loua přiťukl míč do běhu Šulcovi, jenomže před ním byl výborně zaparkovaný Michal Kadlec, který ho nenechal dojít až do střelecké pozice.
56'
Na Slovácku se sympatické, že nehrají žádného zaďoura, snaží se dát góla a vyhrát a ne jen bránit remízu, kterou by jistě brali všema deseti.
55'
Ba Loua si vyměnil míč s Havlem na pravé straně, nakonec první jmenovaný poslal zajímavý pas, který mířil na zadní tyč, kde byl připravený Pavel Šulc, jenomže ten se k míči nedostal.
54'
Další jejich souboj, tentokrát si ale Jan Kalabiška proti Ba Louovi pomohl faulem a domácí tak budou rozehrávat.
53'
Dlouhý Kašův nákop směřoval na Ba Louu, jenomže tomu v souboji s Kalabiškou chyběly výškové centimetry.
52'
Milan Petržela přišel ve středu hřiště o balon, nicméně hostující hráč se skvěle vrátil a meruny získal zpět na své kopačky.
51'
Slovácko se začíná ve druhém poločase osmělovat, častěji drží balon na svých kopačkách. Nyní centroval do vápna Sadílek a brankář Staněk musel balon boxovat mimo své vápno.
50'
Milan Havel nenechal rozběhnout rychlé nohy Petržely, domácí krajní bek raději zahrát do autu a dal své obraně čas se zkonsolidovat.
49'
Hráči Viktorie výborně presují, hosté nemají ani chvilku čas na rozehrávku. Nyní vybojoval balon Ba Loua, odcentrovat už ale nedokázal.
48'
Ba Loua nasadil záda Lukáši Sadílkovi, hlavní rozhodčí vše vyhodnotil faulem domácího hráče a hosté mohou rozehrát až ke Staňkovi.
47'
Druhý poločas začal opatrně, přesto domácí drží balon, nicméně díky špatně přihrávce o něj přišli. Aut pro Slovácko.
46'
Máme za sebou konec prvního poločasu a ten rozhodně nenudil. Domácí v něm byli jasně lepším celkem, měli hromadu šanci, ale jak už bývá ve sportu nedáš – dostaneš. Viktorii dostal do vedení ve čtrnácté minutě Adrieal Ba Loua, stejný hráč měl na kopačce minimálně další tři branky, ale nedal. Hosté se dlouho nemohli vypořádat s dobře hrající Plzní, až v závěru prvního poločasu se dostali před branku Staňka a hned z toho byl gól. Sadílek našel Jana Kabišku, který hlavou nedal domácímu gólmanovi šanci.
45'
Gól z ničeho do šatny! Kalabiška poslal Sadílkův centr do sítě, 1:1
45+2'
45+1'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Tak to je pro Plzeň rána. Míč si po centru zpracoval Jan Kliment, ten našel na hraně vápna Lukáše Sadílka, jehož následný centr našel přesně hlavu JANA KALABIŠKY.
45+1'
Hosté zahráli standardku přímo do vápna, míč směřoval na Klimenta, ale před ním míč hlavou srazil na roh David Limberský.
45'
Hlavní rozhodčí Karel Hrubeš v prvním poločase nastaví jednu minutu.
44'
Opět dlouhý balon z autu přímo do pokutového území, Jan Kliment ho prodloužil na první tyči, poté ale všem spekulacím udělal přítrž brankář Jindřich Staněk.
43'
Jan Kliment dokázal udržel balon, ale ne na dlouho. Přesto hosté zůstanou u balonu, jelikož míč se do zámezí odrazil od plzeňského hráče.
42'
Beauguel minul Faltův centr, Havel na zadní tyči střílel vedle
42'
Šimon Falta rozehrál standardní situaci dlouhým nákopem do vápna, kde balon několikrát poskočil, nakonec ale skončil po zásahu domácího hráče těsně vedle pravé tyče.
41'
Jean-David Beauguel to nyní udělal skvěle. Prokličkoval se mezi dvojicí hráčů, za záchranou brzdu nakonec zatáhl Patrik Šimko, za což je odměněn žlutou kartou.
40'
Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, domácí stále vedou o jednu branku, i když šancí bylo již na několik branek. Dočkáme se ještě před odchodem do šaten nějaké zajímavé situace, nechme se překvapit.
39'
Tvrdý zákrok na Pavla Šulce uprostřed hřiště, tentokrát ale žlutý kartónek zůstal v kapce hlavního rozhodčího, Šimko byl ale důrazně napomínám, že příště vše skonči jinak.
38'
Dlouhý aut našel na středu hřiště Beauguela, ten byl v obležení hned tří hráčů Slovácka, vše nakonec skončilo nedovoleným zákrokem plzeňského hráče.
37'
Žlutou kartu dostává David Limberský (FC Viktoria Plzeň).
37'
Ba Loua dostal opět mnoho prostoru na levé straně, svým centrem následně našel ve vápně Beauguela, ten ale nezakončil. Plzeňští hráči posléze reklamovali ruku, ale hlavní rozhodčí nechává hru pokračovat.
36'
Michal Kadlec nyní vše zvládl. Ba Loua na něj opět nepříjemně dotíral, ale bývalý hráč Sparty dokázal dostat míč až k Nemravovi, tomu se ovšem odkop opět nepovedl.
35'
Milanu Petrželovi uskočil balon, Plzeň se díky Káčerovi dostala do rychlého brejku, jenomže Falta špatně vyhodnotil situaci, svou přihrávku namířil na Beauguela, který byl ale v ofsajdu.
34'
Lukáš Sadílek hodil dlouhý míč z autu až do pokutového území, nejvýše vyskočil ale kapitán Brabec, který zažehnal nebezpečí před svou brankou.
33'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Stanislav Hofmann, přichází Patrik Šimko.
32'
Na trávníku zůstává ležet hostující Stanislav Hofmann, s hráčem Slovácka to nevypadá vůbec dobře, zřejmě dojde na vynucené střídání.
31'
Dlouhý odkop od branky Slovácka si našel David Limberský, ten míč hlavou hned vrátil na druhou stranu, tam si ho zpracoval kdo jiný než Ba Loua, tentokrát ale jeho rána ze střední vzdáleností cíl nenašla.
30'
Další balon do ohně cpal z levé strany Miroslav Káčer, tentokrát ale trefil pouze prvního hráče stojícího ve vápně.
29'
Krásná Kalvachova rána, Beauguel dorazil z ofsajdu
29'
Podruhé míč za zády Nemravy, ale tentokrát se skóre nemění. Lukáš Kalvach si zpracoval míč za hranicí pokutového území, jeho křižná rána donutila Nemravu k skvělému zákroku, odražený míč poté dostal do sítě Beauguel, branka ale kvůli ofsajdu plzeňského útočníka neplatí.
28'
Skvěle to nyní udělal opět Ba Loua, ten pod tlakem dvou hráčů Slovácka našel přesně ve středu pole Pavla Šulce, ten chtěl hru zrychlit, jenomže z jedničky se mu pas nepovedl. Hosté budou vhazovat.
27'
Jean-David Beauguel běžel sám na Nemravu z levé strany, plzeňský útočník i zakončil, Nemrava si pohlídal svou bližší tyč. Nakonec by ale branka i tak neplatila, jelikož pomezní rozhodčí s velkou prodlevou odmával ofsajd.
26'
Hře Slovácka chybí větší přesnost v předfinální fází útoku, nyní mířil dlouhý balon za obranu, ale bez větších problémů si pro něj ale doběhl gólman Staněk.
25'
David Limberský patičkou našel Kalvacha, k domácímu obránci se poté balon vrátil ještě jednou, tentokrát se snažil míč nakopnout dopředu, což se mu ovšem nepodařilo.
24'
Michal Kadlec poslal brankáři malou domů, jenomže proti míči se rozběhl i záložník Plzně Pavel Šulc a možná i díky tomu se Nemravovi nepovedl odkop, červenomodří budou vhazovat poblíž své střídačky.
23'
Jenomže jejich hráči nic nevymysleli, míč se dostal až k brankáři Staňkovi, který pomáhá domácím s rozehrávkou.
22'
Jean-David Beauguel si pomohl v další akci faulem, akce Západočechů je tak na polovině hřiště přerušena, hrát může po delší době Slovácko.
21'
Domácí Viktoria drží balon na své polovině hřiště, hráči Slovácka prozatím jen běhají bez balonu, což jistě není nic chvályhodného.
20'
Máme za sebou prvních dvacet minut zápasu, Plzeň je zatím jasně lepší a jen díky Vítovi Nemravovi neprohrává Slovácko vyšším rozdílem.
19'
Levá strana hostů hoří, Ba Loua málem po sólu zvýšil
19'
Adriel Ba Loua už mohl mít na svém kontě po necelých dvaceti minutách hattrick. Plzeňský záložník si naběhl opět za obranu Slovácka, u balonu byl dříve než Nemrava, jenomže ten i tak stačil míč na poslední chvíli zachytit.
18'
Přetažený centr nakonec doletěl až k Davidu Limberskému, který se snažil zakončit v těžké pozici, jeho rána ale přelétla horní tyčku.
17'
Káčer patičkou nachystal míč Šulcovi, jeho rána sražena vedle šibenice
17'
Plzeň je při chuti. Pavel Šulc si sběhl na osu hřiště a následnou střelou se snažil trefil vzdálenější kout brány. Jeho rána byla ještě mírně tečovaná a tak Plzeň opět může rozehrát od rohového praporku.
16'
Beauguel výborně vysunul Ba Louu, ránu zneškodnil Nemrava
16'
Další obrovská šance Plzně a opět u toho byla Adriel Ba Loua. Plzeňský útočník Jean-David Beauguel podržel míč uprostřed hřiště, poté přesným pasem oslovil Ba Louu, kterého ovšem tentokrát skvěle vychytal Nemrava.
15'
Hosté se snaží o rychlou odpověď, leč domácí zatím skvěle brání a hráči Slovácka se nedostali k jediné střele na Staňka.
14'
Ba Loua umístil střelu perfektně k tyči. Viktoria vede, 1:0
14'
Co se nepovedlo před minutou, povedlo se nyní. Pavel Šulc krátce za půlicí čárou našel na pravé straně ADRIELA BA LOUU, který se s míčem dostal až k pokutovému území a střelou k levé tyči nedal Nemravovi šanci.
13'
Falta krásně načechral míč na Ba Louu, ten střílel z voleje vedle!
13'
Tentokrát už to před brankou Slovácka hořelo. Šimon Falta se přesunul na levou stranu a načechraným balon našel ve vápně Adriela Ba Louu, jenomže ten míč netrefil dle svých představ a ten nakonec skončil vedle pravé tyče.
12'
Opět balon směřoval na Jakuba Brabce, jenomže tentokrát se mu nepovedlo trefit balon. Lépe si nevedl ani vzápětí Lukáš Kalvach, jehož rána byla sražená.
11'
Káčer našel z rohu Brabce, který hlavičkoval vedle brány
11'
Plzeň rozehrála první rohový kop v zápase. Miroslav Káčer vysokým balonem našel na zadní tyči kapitána Jakuba Brabce, jehož hlavička byla sražená na další rohový kop, tentokrát z druhé strany.
10'
Skvěle a zároveň nic moc od Fillipa Kaši. Plzeňský stoper na vlastní polovině získal balon na svou stranu, rozběhl s ním rychlý protiútok, jenomže finální přihrávka byla z kategorie povedených.
9'
David Limberský v ostrém souboji zajel do svého kamaráda Milana Petržely, hlavní rozhodčí bez váhání píská nedovolený zákrok. Záložník Slovácka je naštěstí už zpět na nohách a hra může pokračovat.
8'
První náznak jakési šance. Po autu našel Káčer Faltu, ten se procpal mezi dvěma obránci, následně našel ve vápně Pavla Šulce, který ovšem branku překopl.
7'
Milan Havel dostal průnikovou přihrávku na pravé straně, leč míč si plzeňský krajní obránce ukopl a hosté ho odkopli do zámezí.
6'
Milan Petržela si sběhl na střed hřiště, kam dostal balon z autu. Proti Lukáši Kalvachovi se mu podařilo uvolnit, poté míč nacentroval do pokutového území, tam ovšem ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
5'
Petr Reinberk si udělal prostor na pravé straně a posléze hned tlačil míč směrem dopředu, míč ale našel pouze hlavu Milana Havla, který malou domů našel brankáře Staňka.
4'
A opět v akci Šimon Falta, tentokrát získal míč u pravé postranní čáry, rychlý protiútok byl směřovaný na rozbíhajícího se Adrieala Ba Louu, jenomže jako první byl u míče brankář Slovácka, který zažehnal prvotní nebezpečí.
3'
Další výpad táhla Plzeň po pravé straně, spoustu prostoru kolem sebe měl Šimon Falta, který hledal ve vápně Beauguela, jenomže hostující obrana míč odkopla do zámezí, stále tak čekáme na první ohrožení branky.
2'
První nákop směrem dopředu podnikla plzeňská Viktoria. Limberský si křikl na Ba Louu ať mu přepustí míč, ale i tak obránce Plzně míč na hrací ploše nestihl.
1'
Hlavní rozhodčí Karel Hrubeš poprvé pískl do píšťalky, což značí jediné, dnešní ostře sledovaný duel může odstartovat – pojďme na něj! Výkop měli na starosti hráči hostujícího celku, kteří v prvním poločase budou útočit zleva doprava.
1'
Před samotným duelem nás čeká ještě minuta ticha, před pár dny zemřel plzeňský rodák Jiří Lopata.
Obě mužstva jsou již na hrací ploše. Hráči Plzně i Slovácka opět oblékli na úvod trička s nápisem "Nechme děti sportovat". David Limberský si na fotku stoupl vedle Milana Petržely, kde oba už prohazují nějaké vtípky.
Obě mužstva už jsou v útrobách stadionu, plzeňský majitel Adolf Šádek div, že Milana Petrželu vyhodili až k nebesům, zde je vidět, jak je Petržela v Doosan Aréně oblíbený.
Hostům se v poslední době na Plzeň daří, hráči Slovácka vyhráli poslední tři vzájemné zápasy. V minulé sezóně uspěli na západě Čech v poměru 2:0 a i domácí odveta patřila jim, vyhráli 2:1. V letošním prvním duelu se hrálo prakticky na jednu bránu, Slovácko svého soka přejelo vysoko 4:0. Jak to dopadne dnes? To se dozvíme přibližně za dvě hodiny.
Dnes půjde opravdu o hodně. Hosté jsou momentálně na čtvrté pozici s pětibodovým náskokem na Plzeň a rádi by tento rozestup minimálně udrželi. Naopak červenomodří se budou prát, aby měli ještě reálnou šanci na evropské poháry z domácí soutěže, k tomu ale potřebují dnes vyhrát za tři body.
Hráči Slovácka dorazili do plzeňské metropole již včera, zde dostali luxus v podobě přespání v hotelu jen pár kroků od Doosan Arény. Dnes v dopoledních hodinách Milan Petržela, legenda Plzně, vzal svůj tým na ranní rozběhnutí do centra města. Bývalý záložník Viktorie měl úsměv od ucha k uchu, zde byla naplno vidět pohoda v jaké hráči Slovácka jsou.
Do začátku zápasu nám zbývá zhruba deset minut. Dnešní den panuje v Plzni velmi teplé počasí, i teď kolem půl sedmé je přívětivých sedmnáct stupňů, tak po dlouhé době se dočkáme na západě Čech pravého fotbalového počasí.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Limberský, Brabec (C), Kaša, M. Havel – P. Šulc, Kalvach, Káčer – Falta, Beauguel, Ba Loua.
Náhradníci: A. Hruška – Hořava, J. Kopic, Hybš, Ondrášek, Mihálik, L. Matějka.

1.FC Slovácko: Nemrava – Kalabiška, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Reinberk – Navrátil, Havlík, L. Sadílek, V. Daníček (C), M. Petržela – Kliment.
Náhradníci: Bajza – Srubek, Kohút, Šimko, Jakub Rezek, Kubala, Tomič.

Rozhodčí: Hrubeš – Vlček, Nádvorník.
Krásné a příjemné odpoledne z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na sobotní den dopřát trochu nejlepšího fotbalu u nás. Od půl sedmé se totiž v plzeňské Doosan Aréně hraje 29. kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém domácí FC Viktoria Plzeň přivítá na svém zeleném pažitu tým 1. FC Slovácko.

Plzeňská Viktoria je po 27 zápasech na páté příčce se ziskem 48 bodů. Na první Slavii ztrácí Plzeň nedostižných 26 bodů, leč druhý Jablonec je vzdálen jen o osm bodů a to má Plzeň ještě utkání k dobru. Třetí Sparta je vzdálená sedm bodů a právě s Pražany odehraje Plzeň odložené utkání v půlce května. Viktoria měla možnost stáhnout manko Severočechů, když před týdnem Jablonec přijel do Doosan Arény, nicméně body se po remíze 1:1 dělily. Chuť si parta Adriana Guly spravila ve středu, když zvítězila v Teplicích 1:0. Jedinou branku v zápase dal Filip Kaša, pro něhož to byl premiérový gól v plzeňském dresu. Na pohárové čtvrté místo ztrácí červenomodří pět bodů, poslední místo pro evropské poháry drží právě Slovácko, což dnešnímu utkání dává nový náboj, sníží domácí náskok hostů?

Slovácko hraje v této sezóně velice dobře, aktuálně patří svěřencům Martina Svědíka skvělá čtvrtá pozice. Jak již bylo řečeno, na dnešního soka z Plzně mají momentálně náskok pěti bodů, proto dnešní utkání je z obou táborů velice důležité. I hosté za poslední týden odehráli dvě utkání. Nejprve o víkendu prohráli v ostře sledovaném utkání na Spartě 0:1, leč neúspěch hodili rychle za hlavu a ve středu v domácím utkání porazili Zbrojovku Brno 4:2. Slovácko v zápase vedlo o dvě branky, nicméně Brňané dokázali ve druhém poločase srovnat. Překvapení se ovšem nekonalo, domácí odpověděli dalšími dvěma brankami a do tabulky si připsali důležité tři body. V zápase se dokázal prosadit i Milan Petržela, mimochodem i velká legenda plzeňského celku, pro něhož to byla jubilejní padesátá branka v ligové kariéře.

Obě mužstva už se v sezóně jednou potkala. Krátce před vánočními svátky cestovala Plzeň do Uherského Hradiště, kde domácí Slovácko nadělilo Plzni několik dárků. Moravané zvítězili vysoko 4:0, což čekal před zápasem málokdo. Skóre otevřel již v prvním poločase Kalabiška, na jeho zápas navázali ve druhé půli postupně Hofman, Sadílek a jako poslední Kubala. Dočkají se Plzeňané odvety?

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.