FORTUNA:LIGA - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Jablonec - 31. ledna 2021   18:30

Slavia
20' Sima (Olayinka) • 38' Kuchta (Stanciu) • 58' Martinec(vl.)
3:0
(2:0)

O. Kolář – Bah, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Holeš (76. Hromada), Provod (87. Oscar) – Sima (76. Traoré), Stanciu, Olayinka (84. Lingr) – Kuchta (76. Musa).
Kovář – Oscar, Hromada, Kačaraba, Lingr, Traoré, Musa.
Orel – Vlček, Kotík (Petřík)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Hanuš (C) – Libor Holík, Martinec, Hübschman (62. V. Kubista), Krob (87. Smejkal) – Považanec – Schranz, R. Hrubý (46. Pleštil), Kratochvíl (87. Chramosta), Jovović (78. Podaný) – Doležal.
V. Hrubý – Chramosta, Jeřábek, V. Kubista, Smejkal, Podaný, Pleštil.
Hanuš

SESTŘIH: Slavia - Jablonec 3:0. Exhibice prvního s druhým, Pražené vedou ligu o 12 bodů

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:15.
Zápas prvního s druhým je minulostí. Sešívaní předvedli skvělý, dominantní výkon, díky kterému Jablonec porazili jasně 3:0. Na čele tabulky tak má nyní Slavia náskok už 12 bodů.
90+3'
90+3'
Hosté se mohli v samotném závěru zápasu přece jenom prosadit! Podaného centr našel naprosto přesně hlavu Pleštila, proti jehož pokusu musel vytáhnout gólman Kolář výborný reflexivní zákrok.
90+2'
Jablonečtí to v závěru zkusili dlouhými nákopy, ale úspěšní ani v jednom případě nebyli.
90+1'
Míč mají na kopačkách domácí fotbalisté, kteří se nikam neženou, sledujeme pouze krátké přihrávky na středu hřiště.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Pražané si nerozuměli na levé straně. Jablonečtí mohou vhazovat.
88'
Utkání už se spíše pouze dohrává. Oba celky se střídají v držení balonu ve středu hřiště, ale o vítězi je jasno.
87'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Krob, přichází Tomáš Smejkal.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Miloš Kratochvíl, přichází Jan Chramosta.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Oscar.
85'
Stanciu si neporozuměl se svými spoluhráči. Jeho pas za obranu totiž nikoho nenašel, míč skončil v rukavicích Hanuše.
84'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Ondřej Lingr.
83'
Musa opět čelil Hanušovi. Ani oběhnutím si na něj nepřišel
83'
Pražané se ubránili a záhy se znovu před Hanušem zjevil osamocený Musa, jenž se rozhodl pro hokejový blafák. Kličku ale hodně přetáhl a následně z ostrého úhlu ani pořádně nezakončil.
82'
Bah se pokoušel při rozehrávce na vlastní půli uvolnit, střetl se ale s Krobem a hlavní rozhodčí ukázal sešívanému bekovi přísnou žlutou kartu.
81'
A další tutovka! Přetažený centr přilétl příhodně pro Musu, který ale ve velké příležitosti selhal a míč poslal těsně mimo.
80'
Famózní kombinaci zastavil Hanuš, Musa zahodil stoprocentní tutovku
80'
Sešívaní předvedli parádní akci na jeden dotyk, na jejímž konci se zjevil Bořil, který z bezprostřední blízkosti v obrovské šanci nedokázal propálit pozorného Hanuše.
79'
Musa fauloval při napadání rozehrávajícího Martince, hosté budou hrát na vlastní půli.
78'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Jakub Podaný.
77'
Pražané rozehráli nakrátko, následně nacentroval Bah. Míč letící na zadní tyč se několikrát ve vzduchu odrazil, nakonec přece jen Jablonečtí míč kostrbatě dopravili do bezpečí.
76'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tomáš Holeš, přichází Jakub Hromada.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Petar Musa.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
75'
Slavia vybojovala rohový kop.
74'
Kuchta si v brejku ukopl míč na poslední chvíli. Hanuš skluzem kryl míč
74'
Stanciu se tentokrát pokusil do vápna soupeře probít individuálně středem, jenže proti byl Martinec, který obral svého soka o balon.
73'
Stanciu vyslal Kuchtu do samostatného úniku, forvard Slavie si ovšem v rozhodujícím momentu míč příliš předkopl, a tak vlastně ani nezakončil, neboť Hanuš míč nadvakrát zkrotil.
72'
Tentokrát se k centru prodral Sima, ten ovšem míč nedokázal propasírovat do šestnáctky soupeře.
71'
Bah centroval z pravého křídla, nikdo si na jeho pas ale nedokázal ideálně naběhnout, a tak se míč dokutálel až do autu na druhé straně.
70'
Kuchta se pokoušel obloučkem najít své spoluhráče za obranou soupeře. Martinec tento pas dokázal vystihnout.
69'
Slávisté hrají v posledních minutách aktivně, vymýšlejí jednu útočnou akci za druhou a rozhodně to nevypadá, že by chtěli zápas jen dohrát do konce.
67'
Hosté šli do protiakce tři proti třem, Doležalovi se vůbec nevyvedlo zpracování a míč mu odskočil až ke Kolářovi, jenž tak rozehrává.
66'
Holešova hlavička po Provodově rohu zamířila těsně nad břevno
66'
Na centr si na zadní tyči naběhl Holeš, jehož hlavička skončila o kousek nad.
65'
Provodovu tečovanou ránu málem dorazil do sítě Sima!
65'
Po další pohledné akci Slavie se do míče z voleje opřel zpoza vápna Provod, gólman Hanuš šel na zem včas, jenže míč mu vypadl a v tutovce se zjevil Sima. Senegalský mladík z bezprostřední blízkosti míč jen napálil do gólmana soupeře, od nějž se odrazil na roh.
64'
S balonem hrají slávisté, opět sledujeme jejich kombinaci mezi členy obranné řady.
63'
Považanec se pokusil o zajímavou přihrávku za obranu středem hřiště, jenže dal míči přílišnou razanci a balon tak ze země sebral Kolář.
62'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Hübschman, přichází Vojtěch Kubista.
61'
Z rohu sešívaní neudeřili, nadále ale sledujeme jejich kombinaci v blízkosti vápna Jablonce.
60'
Bahovi se nepodařilo odcentrovat přes Kroba, míč se odrazil na roh pro Slavii.
59'
Jablonečtí se nadále pokoušejí se zápasem něco udělat a nyní hodně aktivně napadají rozehrávku červenobílých.
58'
Smolař Martinec srazil za Hanuše přihrávku Holeše, 3:0
58'
Slavia právě vstřelila branku!
Štěstí nyní stálo na straně Slavie, která vede 3:0! Holeš z levé strany hledal své spoluhráče na vzdálenější tyči, JAKUB MARTINEC vložil do centrovaného míče své stehno a míč se odrazil pro hosty nejhorším možným způsobem, přepadl totiž přes vyběhnutého Hanuše do sítě Severočechů a šlo tak o ukázkový vlastní gól.
56'
Jablonečtí se prodrali k centru z pravého křídla, slávisté se dokázali bez potíží ubránit a sami vyrážejí do brejku.
55'
Sima na polovině hřiště sestřelil Považance a dostává od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
54'
Nic velkého se nyní na hřišti neděje, oba celky se vyměnily v držení balonu.
53'
Hosté hodně aktivně napadali, a tak brankář Slavie raději míč odkopl do bezpečí, souboj na polovině hřiště vyzněl lépe pro Jablonecké, kteří tak nadále kombinují.
51'
Olayinka byl při přechodu do útoku hodně tísněn a i proto nahrál nepřesně, hrají Severočeši.
50'
Krob se nadchl pro střelu z dálky, míč ale vůbec neletěl mezi tři tyče, Kolář nemusel zasahovat.
49'
Stanciu se pokusil překvapit brankáře Hanuše, míč se snažil rovnou zakroutit přímo mezi tři tyče, jenže trefil právě "pouze" tyč.
48'
Stanciu trefil břevno. Z přímého kopu pořádně vystrašil Hanuše
48'
Pražané balon nadvakrát odvrátili do bezpečí, záhy Jovovič fauloval unikajícího Provoda a chystá se standardní situace také na druhé straně.
47'
Holeš si pomohl při zpracování rukou, která neunikla pozornosti hlavního sudího. Chystá se volný přímý kop Jablonce.
46'
Bořil pořádně malou domů zavařil Kolářovi, ten si ale počínal znamenitě, včas vyběhl a se situací si poradil.
46'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Dominik Pleštil.
46'
První poločas je minulostí, zatím vše nasvědčuje tomu, že Pražané potvrdí roli favorita. Sešívaní po prvním poločase vedou 2:0, když se trefili Abdallah Sima a Jan Kuchta. Druhá půle začíná zhruba v 19:30.
45'
Kuchta ve výborné pozici mašel pouze náruč Hanuše
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Míč ve vápně Jablonce po několika odrazech doskákal ke Kuchtovi, tomu ale rána z první nesedla, balon skončil na hrudi Hanuše.
43'
Míč se odrazil ve vápně soupeře do vzduchu, kde ho dokázal bez potíží stáhnout brankář Hanuš do svých rukavic.
42'
Martinec se dopustil nedovoleného zákroku, chystá se standardní situace Pražanů.
41'
Kuchta napadal soupeře, jenže míč se právě od něj odrazil do zámezí a Hanuš bude vykopávat.
40'
Červenobílí se nikam neženou, sledujeme opět jejich kombinaci zhruba na polovině hřiště.
39'
Slavia chybovala v rozehrávce, Kratochvíl se však nedostal příliš daleko, Olayinka se vrátil a o míč ho obral.
38'
Kuchta zakončil bleskový brejk do prázdné brány, 2:0!
38'
Sešívaní vedou o dvě branky! Olayinka pořádně zabral, aby získal balon při napadání, což se mu podařilo. Následovalo přesné přenesení hry na Stanciua a domácí následně postupovali dva na jednoho. Rumunský technik zachoval chladnou hlavu, přesnou přihrávkou našel zcela volného JANA KUCHTU, který se neomylně trefil do poloprázdné brány.
36'
Nádhernou kombinaci završil nebezpečnou střelou Olayinka!
36'
Sima vedl další akci svého týmu na pravém křídle, o balon byl ovšem připraven.
35'
V další šanci Slavie se zjevil Olayinka. Křídelník červenobílých se dostal ke střele bodlem zhruba z penalty a gólman Hanuš musel na zem, aby předvedl výborný a důležitý zákrok.
34'
Hanuš včas vyběhl proti dalšímu dlouhému nákopu za obranu, za kterým mířil Kuchta. Brankář Jablonce balon včas uklidil do bezpečí.
33'
Střela z dálky i na druhé straně, vyslal ji Holeš, ale ani on nezacílil přesně.
32'
Tentokrát to zkusil z obří dálky Považanec, ani jeho dalekonosná rána se mezi tři tyče nevešla.
31'
Kratochvíl zkusil překvapit vyběhnutého Koláře ránou z vlastní polovině hřiště. Jeho pokus skončil poměrně hodně mimo.
30'
A znovu stejný scénář. Hosté to zkusili po Schranzově straně, ale nedostali se daleko a Kúdela spolu se svými spoluhráči rozehrává.
28'
Kratochvíl byl na polovině hřiště faulován Kúdelou. Znovu tak budou rozehrávat hostující hráči.
27'
Sima se vydal do dalšího náběhu za obranu, Hanuš vyběhl včas a balon odkopl do bezpečí.
26'
Jablonečtí míč na svých kopačkách příliš dlouho neudrželi. Rozehrávají stopeři Pražanů.
25'
Tentokrát to byl Holeš, který sestřelil Jovoviče a nyní se to už neobejde bez žluté karty.
24'
Agresivní Bořil se pustil do Jovoviče a Považance, za loket unikl trestu
24'
Bořil se při návratu provinil hned dvojitým faulem na Jovoviče. Hrát tak budou nadále hosté.
23'
Doležal po Krobově rohu napálil břevno!
23'
Tentokrát míč přilétl přesně na hlavu Doležala, který svou hlavičkou orazítkoval břevno!
22'
Rohový kop úspěch nepřinesl, o chvíli později si hosté stejnou standardku zopakují.
21'
Jablonečtí se pokoušejí odpovědět, vybojovali roh.
20'
Uvolněný Sima v klidu obešel Hanuše. Pražané vedou
20'
Slavia jde do vedení! Olayinka našel parádním pasem vzduchem rozeběhnutého ABDALLAHA SIMU, který si poradil znamenitě. Prvním dotykem si míč posunul vedle vyběhnutého brankáře a následně balon napálil do prázdné brány.
19'
Doležal si nabíhal na centrovaný balon ve vápně soupeře, v tu chvíli však postrčil stopera Slavie a píská se tak faul.
18'
Stanciu tentokrát stáčel míč směrem do bránu, jenže faleš byla příliš velká, a tak balon skončil v zámezí.
17'
Provod vystřelil z veliké dálky, jeho rána byla ztečovaná a skončila mimo.
16'
Kuchta si nachystal míč. Rána z otočky skončila těsně vedle
16'
Balon přiletěl na přední tyč, kde se k němu prodral Kuchta. Slávistického forvarda Severočeši nedostoupili optimálně, a tak se mohl otočit a vypálit. Jeho nebezpečná střela skončila jen kousek mimo vzdálenější tyče.
15'
Do vápna Jablonce přilétl další nebezpečný míč z kopačky Stanciua, tentokrát bude Slavia pokračovat rohovým kopem.
14'
Kúdela vyslal dlouhý míč na Kuchtu, který se dostal ke střele z ostrého úhlu, také v tomto případě nešlo o nic nebezpečného, Hanuš míč bez potíží chytil.
13'
Olayinka lízl Stanciův centr jen k Hanušovi
13'
Slávisté mají míč na svých kopačkách prozatím častěji, v tomto případě hrají jen na své polovině hřiště.
12'
Stanciu vyslal centrovaný balon do vápna soupeře, kde se k míči probojoval Olayinka. Jeho zakončení z první nepatřilo k nejprudším, a tak balon skončil v rukavicích Hanuše.
11'
Bořil se rozeběhl po levém křídle, jenže jako první byl u poměrně přesné přihrávky brankář Hanuš.
10'
Sešívaní chybovali a hosté šli do rychlého brejku. Hübschman našel parádním dlouhým pasem rozeběhnutého Schranze, kterého na poslední chvíli zastavil Sima.
8'
Bořil kombinoval na levém křídle s Olayinkou, druhému jmenovanému míč záhy příliš odskočil od kopačky.
7'
Červenobílí se vrátili v kombinaci až ke svému brankáři. O chvíli později přišel faul napadajících fotbalistů Jablonce.
6'
Kratochvílovu ránu zpoza šestnáctky si Kolář pohlídal
6'
Domácí kombinují a opět se velice pomalu a jistě zároveň posouvají směrem k vápnu svého soka.
5'
Kratochvíl natáhl ke střele ze střední vzdálenosti. Ránu dokázal utáhnout tak, že zamířila mezi tři tyče, ale také pouze doprostřed brány. Kolář si poradil.
4'
Obří šance Slavie! Bah se protáhl podél levé lajny přes Kroba, parádním pasem pod sebe vyzval ke skórování Simu, který měl kolem sebe hodně prostoru a dost času. Senegalský útočník se rozhodl pro střelu pravou nohou, rána z velice dobré pozice mu ani trochu nesedla a míč nakonec skončil mimo.
3'
Sima v tutovce špatně trefil balón po výborné Bahově práci
3'
Míč mají stále Pražané. Nyní sledujeme jejich kombinaci na vlastní polovině hřiště.
2'
Stanciu byl povalen soupeřem na polovině hřiště. Sešívaní budou rozehrávat z klidu.
1'
Gadži, jsme s tebou! Hráči obou týmů podpořili zraněného Hovorku
1'
Utkání začalo s pětiminutovým skluzem. Pražané se ujali rozehrávky jako první a zatím sledujeme jejich postupný přechod směrem kupředu.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bah, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Holeš, Provod – Sima, Stanciu, Olayinka – Kuchta.
Náhradníci: Kovář – Oscar, Hromada, Kačaraba, Lingr, Traoré, Musa.

FK Jablonec: Hanuš (C) – Libor Holík, Martinec, Hübschman, Krob – Považanec – Schranz, R. Hrubý, Kratochvíl, Jovović – Doležal.
Náhradníci: V. Hrubý – Chramosta, Jeřábek, V. Kubista, Smejkal, Podaný, Pleštil.

Rozhodčí: Orel – Vlček, Kotík (Petřík).
FK Jablonec
Také fotbalisté Jablonce mohou být prozatím nadmíru spokojení. Severočeši jsou v tabulce druzí, tudíž před Plzní i Spartou, což lze jistě považovat za úspěch. Naposledy svěřenci Petra Rady ztratili všechny tři body v listopadu, kdy doma překvapivě podlehli Brnu. Nyní se naopak Jablonečtí mohou pyšnit sérií čtyř výher v řadě, za zmínku určitě stojí demolice Teplic na jejich vlastní půdě v podobě výhry 5:0. Do Edenu přijíždějí hosté jistě jako outsideři, nejen oni ale jistě mají v hlavách utkání, které se uskutečnilo v Edenu v roce 2018, kdy překvapivě vyhráli 2:0. Podaří se fotbalistům Jablonce něco podobného? To se dozvíte, pokud budete sledovat náš přímý přenos, začínáme v 18:30.
SK Slavia Praha
Sešívaní se nadále vezou na vítězné vlně a vskutku těžko hledat a jmenovat problémy, s nimiž by se momentální tým Vršovických potýkal. Slávisty čeká play-off Evropské ligy a v lize v roce 2021 zatím dominují stejně jednoznačně jako na podzim. Slávisté se v týdnu představili ve Zlíně, kde po první půli vedli jednoznačně 5:0 a nakonec zvítězili tenisovým rozdílem 6:2. Červenobílí se vyhřívají jednoznačně na čele tabulky a na druhý Jablonec mají náskok devíti bodů. Jediné ztráty zaznamenali Pražané po remízách s nováčky z Pardubic a Brna.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u šlágru 17. kola české nejvyšší fotbalové soutěže. Vedoucí Slavia doma přivítá druhý Jablonec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.