FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Liberec - 13. prosince 2020   18:30

Slavia
23' Sima (Provod) • 45+1' Olayinka (Masopust) • 75' Sima (Masopust)
3:0
(2:0)

O. Kolář – Masopust, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Oscar, Provod (80. Takács) – Sima (82. Karafiát), Stanciu (70. Traoré), Olayinka (80. Malínský) – Kuchta (80. Tecl).
Kovář – Lingr, Malinský, Traoré, Tecl, Takács, Karafiát.
Marek – Paták, Kotík (Cieslar)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Nguyen – Koscelník, Chaluš, Mo. Tijani, Mikula (C) – M. Sadílek (63. Michal), Mara – Pešek (52. Rondić), Matoušek (74. Nešický), Mosquera (74. Fukala) – Júsuf Hilál (63. Rabušic).
Knobloch – Fukala, Jugas, Rabušic, Rondić, Michal, Nešický.

SESTŘIH: Slavia - Liberec 3:0. Pohodlná výhra, zase řádil Sima

Z mé strany je to pro dnešní večer vše. Loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:16.
Utkání je minulostí. Ve druhé půli už se prosadil jen Abdallah Sima, který tedy stvrdil pohodlné vítězství Slavie 3:0.
90'
Nešického rána zpoza vápna Koláře nevystrašila
90+2'
90+1'
Nešický si srovnal míč na levačku a zkusil balon obstřelem poslat na zadní tyč. Nakonec se balon stočil jen doprostřed a gólman Kolář si nadvakrát poradil.
90'
Nastavují se dvě minuty.
89'
Zápas už se pouze dohrává, v posledních minutách sešívaní vytáhli hru alespoň na střed hřiště.
88'
Takács nešťastně dopadl a poranil si nohu
88'
Takács špatně došlápl a hned ukázal směrem ke střídačce, že musí střídat. Domácí mají dostřídáno, a tak budou muset dohrát zápas v deseti mužích, horší zprávou pro ně ale je, že to s jejich defenzivním štítem nevypadá ani trochu dobře, Takács opustil hřiště jen za doprovodu lékaře.
87'
Rondičova rána zpoza vápna skončila vedle brány
87'
Rondić zkusil překvapivou ránu z dálky, míč z jeho kopačky skončil poměrně o dost mimo.
86'
Sešívaní v závěru utkání brání. Fotbalisté Liberce obléhají pokutové území Slavie a dělají vše pro to, aby se alespoň jednou prosadili.
85'
Malínský si řekl pohybem o pas na levé křídlo, míč ale nedokázal zpracovat a navíc byl v osfajdu, Severočeši budou rozehrávat.
84'
Rabušic se dostal k hlavičce po centru od rohového kopu, míč ale nedokázal usměrnit tak, aby proletěl až k bráně.
83'
Centr z pravého křídla odvrátil na rohový kop Kúdela, pokračovat s míčem tak budou moci Liberečtí.
82'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Ondřej Karafiát.
81'
Michal ze středu hřiště hledal dlouhým balonem své spoluhráče na levém křídle. Úspěšný nebyl, pas totiž poslal příliš dlouhý.
80'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Tomáš Malínský.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Stanislav Tecl.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Ladislav Takács.
77'
Mara se rozhodl vypálit, míč lehce lízl zeď a následně skončil v rukavicích připraveného Koláře.
76'
Na druhé straně se píská nedovolený zákrok Traorého, hosté budou moci zahrozit z přímého volného kopu.
75'
Sima po Masopustově průniku dorazil míč do prázdné brány, 3:0!
75'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia vede 3:0! Masopust se rozeběhl po levém křídle, nádherně se uvolnil a ještě hezčí přihrávkou našel ve vápně zcela volného ABDALLAHA SIMU, jenž potvrdil fantastickou formu a poslal míč jednoduše do odkryté svatyně hostí.
74'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Michal Fukala.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Aleš Nešický.
73'
Oscar se pokoušel uvolnit ve vápně soupeře a po střetu se soupeřem upadl. Hlavní sudí dal jasně najevo, že penaltu pískat nebude.
72'
Provod si posunul před šestnáctkou soupeře míč na levou stranu a zkusil vypálit. Jeho rána byla sražena na roh.
71'
Matoušek se uvolnil na levém křídle a odcentroval. Míč doskákal až do rukavic Koláře.
70'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
69'
Sešívaní se pokusili o nacvičený signál, jenže přihrávka do běhu na Stanciua nakonec nevyšla.
68'
Žlutou kartu dostává Jhon Mosquera (FC Slovan Liberec).
67'
Masopust se znovu střetl s Mosquerou, tentokrát se píská faul druhého jmenovaného.
65'
Mosquera šel sám na bránu, ránu na zadní tyč si Kolář pohlídal
65'
Na druhé straně dostal hodně prostoru Mosquera, který se rozhodl pro střelu ze střední vzdálenosti a Kolář ji zvládl zneškodnit nadvakrát.
64'
Kúdela vyslal dlouhý míč na Simu, sešívaný křídelník měl k míči dále než beci, a tak si hostující hráči ve spolupráci s brankářem poradili.
63'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Abdalláh Júsuf Hilál, přichází Michael Rabušic.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michal Sadílek, přichází Kristian Michal.
62'
Do Mosquerova centru se opřel Mara, Kolář byl připravený
62'
Míč propadl k Mosquerovi, jehož slaboučká střela z první šla přímo doprostřed brány, a tak balon chytil brankář Kolář, jak se říká, do teplých.
61'
Chystá se standardní situace Liberce, míč si na pravé straně chystá Mosquera.
60'
Júsuf se pokoušel posouvat balon středem do šance svým spoluhráčům, tento pas byl zablokován, míč se odrazil následně k Matouškovi, jehož pokus z první byl zablokován.
59'
Další faul. Tentokrát Sadílek stáhl k zemi Kuchtu a Pražané budou rozehrávat na půli hřiště.
58'
Stanciu centroval na přední tyč. Tam kraloval Mikula, jenž míč poslal mimo vlastní vápno. S míčem nadále hrají červenobílí.
57'
Mosquera poslal k zemi unikajícího Masopusta. Píská se proti Liberci a chystá se standardní situace.
56'
Míč mají na svých kopačkách fotbalisté Slavie, kteří se při rozehrávce vrátili až k vlastnímu gólmanovi.
55'
Stanciu ze středu hřiště vyslal dlouhý pas na pravé křídlo, Bořil ale míč na hrací ploše nestihl. Hrát bude Nguyen.
54'
Kúdela na poslední chvíli odkopl míč před dotírajícím Rondićem. Následně se domácí stoper skácel v bolestech k zemi a hra se přerušuje.
53'
Tentokrát byl Sima faulujícím, k zemi poslal Koscelníka a Nguyen uvede balon do hry odkopem.
52'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Imad Rondić.
51'
Znovu se píská faul hostí, na zemi skončil tentokrát Bořil a rozehrávat budou ve středu hřiště Pražané.
50'
Sima se pokoušel krýt si balon před Mikulou, kapitán Liberce nakonec musel faulovat, aby se k míči dostal.
49'
Provod si naběhl na levé křídlo, kam také dostal pas, v tísni už ale nezvládl odcentrovat do vápna soupeře.
48'
Júsuf se rozhodl pro ránu po zemi, ale trefil jen připravenou zeď. Sešívaní následně odkopli míč do bezpečí.
47'
Mosquera byl těsně před vápnem faulován Masopustem a chystá se volný přímý kop hostů z hodně nebezpečné pozice.
46'
Hosté rozehráli a na pravé křídlo si naběhl Pešek. Přesný pas však nepřiletěl, míč skončil v autu.
46'
První půle je minulostí. Sledujeme poměrně vyrovnaný duel, prosazují se ale jen domácí, a to výhradně z centrů. Jako první udeřil po rohovém kopu Abdallah Sima, na něhož navázal těsně před koncem úvodní půle Peter Olayinka. Dovedou sešívaní zápas k vítěznému konci? Pokračujeme zhruba v 19:30, tak zůstaňte s námi.
45'
Sima se dostal za obranu, Nguyena ale ve velké šanci neprostřelil!
45'
Olayinka na zadní tyči zužitkoval Masopustův centr, 2:0!
45'
Sima našel skvělým míčem Kuchtu, ten se ale nedostal ke střele
45+2'
45+2'
V samotném závěru se ještě do jedné gólové šance dostal Sima, který si pohybem řekl o pas za obranu a svou střelu z první usměrnil o kus vedle bližší tyče.
45+1'
Slavia jde do dvoubrankového vedení! Masopust po autovém vhazování nacentroval na vzdálenější tyč, kde hlavičkoval PETER OLAYINKA. Ten usměrnil míč k zemi, brankář Nguyen si na balon sice sáhl, ale jeho cestě do brány zabránit nezvládl.
45'
44'
Masopust se snažil prostrčit míč na pravé křídlo, kde by mohl pálit Sima, Mikula tento pas zvládl zablokovat.
43'
Sima bojoval o balon na pravém křídle, míč se nakonec právě od něj odrazil do zámezí a brankář Nguyen tak bude vykopávat.
42'
Míč mají na kopačkách fotbalisté Liberce, kteří se museli vrátit při rozehrávce až k vlastnímu brankáři.
41'
Stanciu v tísni dokázal odcentrovat, na jeho pas si naběhl Sima, jenž v záklonu nezvládl usměrnit míč mezi tři tyče.
40'
Závar Slovanu, hosté reklamovali ruku
40'
Kuchta byl nachytán v jasném ofsajdu za obranou Liberce. Hra se zase přesouvá na polovinu Slavie.
39'
Liberečtí mohli ohrozit bránu Slavie poté, co se několikrát odrazil centrovaný míč ve vápně sešívaných. Ke střele se nakonec prodral Koscelník, ale jeho pokus byl zablokovaný.
38'
Ani na druhé straně se neujala dlouhá přihrávka. Míč bez potíží ze země sebral Kolář.
37'
Olayinka se rozeběhl po pravém křídla, pas ale nedostal přesný a míč doskákal až do autu.
36'
Míč do vápna Slavie poslal Pešek, ale jeho centr z první jednoduše odvrátil Kuchta.
35'
Sima dohrál Mikulu. Hráči obou týmů se stěhují do vápna sešívaných, Kolář bude muset být v pozoru.
34'
Oba týmy se střídají v držení balonu, ani jeden z gólmanů nemá v posledních minutách příliš práce.
33'
Pražané se po delší době dostávali na polovinu soupeře, ale fotbalisté ze severu Čech jejich akci uťali skoro v zárodku.
32'
Mosquera se opřel do střely nůžkami, bránu netrefil
32'
Také Liberečtí měli k dispozici svůj první rohový kop, slávisté ho dokázali ubránit, míč nadvakrát poslali mimo svoji šestnáctku.
31'
Mosquera se pokusil vystřelit akrobaticky nůžkami, tato střela se mu příliš nevyvedla, míč skončil hodně mimo.
30'
Kolář se pokusil přenést při rozehrávce hru na vzdálenější lajnu, kde našel jen Peška. Ten nedokázal míč ideálně zpracovat a červenobílí budou moci rozehrávat znovu.
29'
Za obranu Slavie přiletěl dlouhý pas, pro který si ale vyběhl gólman Kolář.
28'
Pešek se pokusil vypálit z veliké dálky, jenže jeho přízemní střela bránu Koláře minula.
27'
Konzultace s videorozhodčím trvala několik minut, chvíli po následné rozehrávce Jusúf fauloval Stanciua a dostal žlutou kartu.
23'
Zase Sima! Proměnil Provodův roh, 1:0 pro sešívané
23'
Branka platí! Slavia jde do vedení po zužitkovaném rohovém kopu, ABDALLAH SIMA si naskočil na centr, který vyslal do šestnáctky Provod. Hostům nebyly protesty nic platné, hlavní rozhodčí celou situaci zkonzultoval s videorozhodčím a gól uznal.
23'
Sima vstřelil hlavou po centru od rohového praporku hlavou gól, bude se ale ještě určitě zkoumat video, neboť na zemi zůstal ležet po souboji s Kuchtou Koscelník.
22'
Sima na pravém křídle nezvládl odcentrovat, ale Pražané budou pokračovat, neboť mají k dispozici roh.
21'
Oba celky se dopustily nepřesnosti na polovině hřiště, záhy Mosquera fauloval, a tak budou hrát červenobílí.
20'
Akce Slavie vedla po levé straně, míč domácí přenesli ke Stanciuovi, ten ale ze středu nedokázal ideálně najít nabíhajícího Simu.
19'
Akci Slavie na druhé straně zastavuje útočný faul, hra se tak zase pomalu přelévá na půli domácích.
18'
Matoušek obral Zimu o míč, ale v úniku si příliš předkopl míč
18'
Zima chyboval a Matoušek mohl postupovat sám na brankáře. Hostující forvard příliš dlouho váhal a záhy zblízka Koláře propálit nedokázal.
16'
Slávisté hrají s balonem před vlastním vápnem a musejí být v pozoru, neboť hosté jsou hodně vytažení a čekají na chybu domácích.
15'
Znovu se přerušuje kvůli faulu hostů. Sešívaní rozehrávají ve středu hřiště.
14'
Liberečtí se pokoušejí hrát také směrem kupředu. Júsuf však nyní fauloval při hlavičkovém souboji ve vápně soupeře.
13'
Parádní akce sešívaných, Kuchta po Simově centru trefil tyč!
13'
Sima se rozeběhl po levém křídle, kam také dostal přesný pas, následně z první poslal přihrávku do šestnáctky, kde z první zakončoval v tutové pozici Kuchta, který ale trefil jen vzdálenější tyč Nguyenovy svatyně.
11'
Žlutou kartu dostává Michal Sadílek (FC Slovan Liberec).
11'
S míčem hrají slávisté, hra se uklidnila a sledujeme jejich kombinaci na půli vlastní půli.
10'
Bořil doběhl přetažený míč, který vrátil vysokým obloukem do šestnáctky soupeře. Tam si však poradili Liberečtí beci, kteří míč odvrátili do bezpečí.
9'
Faulován byl Masopust, chystá se volný přímý kop Slavie.
8'
Peškova dalekonosná rána se táhla vedle levé tyče
8'
Pešek zkusil štěstí ranou z hodně velké dálky, ta zamířila hodně vedle a Kolář tedy zasahovat nemusel.
7'
Červenobílí se přece jenom dostávají dopředu častěji, zatím však na první větší šanci čekají.
6'
Provod si navedl míč na pravou stranu a z ostrého úhlu se pokusil vypálit. Sešívaný záložník trefil síť jen z vnější strany.
5'
Další dlouhý míč tentokrát našel Matouška, kterého však zradilo zpracování a balon se odrazil jen za brankovou čáru.
4'
Do vápna sešívaných přiletěl dlouhý centrovaný balon, vzrušení je však zbytečné, píská se ofsajd.
3'
Na druhé straně jsme sledovali kombinaci libereckých na pravém křídle. Několik krátkých pasů nevedlo do šance a hostům následně míč utekl od kopaček.
2'
Domácí si několikrát vyměnili míč na vlastní polovině hřiště, nakonec přece jen přišel na řadu dlouhý nákop, který doletěl až do náručí brankáře Nguyena.
1'
Pražané se ujali výkopu jako první. Zatím se nikam neženou a sledujeme jejich rozehrávku na vlastní polovině hřiště.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Masopust, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Oscar, Provod – Sima, Stanciu, Olayinka – Kuchta.
Náhradníci: Kovář – Lingr, Malinský, Traoré, Tecl, Takács, Karafiát.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Chaluš, Mo. Tijani, Mikula (C) – M. Sadílek, Mara – Pešek, Matoušek, Mosquera – Júsuf Hilál.
Náhradníci: Knobloch – Fukala, Jugas, Rabušic, Rondić, Michal, Nešický.

Rozhodčí: Marek – Paták, Kotík (Cieslar).
FC Slovan Liberec
Také fotbalisté Liberce finišovali minulý týden základní skupinu Evropské ligy. V zápase s bělehradskou Crvenou Zvezdou jim už však o nic nešlo, neboť postoupit nemohli, přesto může bezbranková remíza se silným soupeřem znamenat výrazně povzbuzení pro Hoftychovi svěřence. V lize už to však žádná hitparáda není. Liberec naposledy remizoval doma se Slováckem 1:1 a neodčinil tak předchozí domácí porážku v derby s Jabloncem 1:3. Celkově jsou Liberečtí na 11. pozici a jistě pomýšlejí na vyšší příčky. Podaří se jim bodovat v Edenu?
SK Slavia Praha
Sešívaní zvládli veledůležitý týden na výbornou. Nejprve doma s Be´er Shevou stvrdili postup ze základní skupiny Evropské ligy a následně v české lize vyhráli také v pražském derby na Spartě. V obou případech šlo o jasnou výhru 3:0. Ve čtvrtek se střetli svěřenci trenéra Trpišovského o první místo v základní skupině s Leverkusenem, na jehož hřišti padli 0:4. I tak lze konstatovat, že to nejpodstatnější Pražané zvládli. Ligu nyní vedou o pět bodů nad Spartou a v pondělí se mohou těšit na los play-off Evropské ligy. Jak zvládnou sešívaní duel s Libercem?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu české nejvyšší fotbalové soutěže. Proti sobě se postaví pražská Slavia a Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.