FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Zlín - 21. dubna 2021   19:30

Slavia
29' Stanciu (Tecl) • 51' Kuchta
2:1
(1:1)
Zlín
7' Potočný

O. Kolář – Kúdela, Kačaraba (74. Van Buren), Zima – Traoré (64. Holeš) – Masopust, Stanciu (74. Hromada), Provod, Bořil (C) – Tecl (46. Ševčík), Kuchta (81. Oscar).
Kovář – Beran, Holeš, Hromada, Oscar, Ševčík, Van Buren.
Ginzel – Dresler, Antoníček (Matějček)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
S. Dostál – Cedidla, Simerský, Procházka – Fantiš, Hlinka (87. Janošek), Vraštil (79. Matejov), Čanturišvili – Y. Dramé (70. Jawo), Poznar (C) (87. Toutou Mpondo), Potočný (79. Janetzký).
Rakovan – Janetzký, Janošek, Jawo, Toutou Mpondo, Matejov, J. Kolář.
Dostál

SESTŘIH: Slavia - Zlín 2:1. Sešívaní krůček od titulu, rozhodl silvestrovský gól

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 19:15.
Utkání je u konce. Po remízovém prvním poločase vystřelil Slavii výhru šťastným gólem Jan Kuchta. Srovnat mohl Poznar, který ale trefil tyč a záhy stoprocentní tutovku zazdil, když míč napálil hodně vysoko nad. Slavia tak navyšuje náskok na čele tabulky o tři body, naopak Zlín zůstává třináctý a připisuje si pátou prohru v řadě.
90+2'
90+1'
Janošek se nadchl pro střelu z hodně veliké vzdálenosti. Míč skončil vysoko na tribuně.
90'
Nastavují se dvě minuty.
89'
Zápas se chýlí ke konci, sešívaní nadále nepovolují hostujícímu celku nějaký větší tlak.
88'
Oscar v náběhu na Dostála! Chtěl zlínského brankáře přehodit, ten předvídal
88'
Oscar v další tutovce! Tentokrát byl na hraně ofsajdu, když si pohybem řekl o přihrávku, kterou také dostal přesně tam, kam potřeboval. Následně se domácí středopolař pokusil přelobovat Dostála, což se mu nepovedlo. Gólman moravského týmu zvládl balon nadvakrát zkrotit.
87'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Marek Hlinka, přichází Dominik Janošek.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Tomáš Poznar, přichází Martins Toutou Mpondo.
86'
Van Buren ve velké šanci po balonu od Oscara pálí vedle
86'
Mohlo být hotovo! Oscar stříleným centrem z pravého křídla našel na hraně malého vápna Van Burena, jenže byl tísněn, a tak ze zajímavé pozice pálil nad Dostálovu svatyni.
85'
Ševci se přece jenom pomalu posouvají kupředu a hrají častěji s míčem na polovině domácího týmu. Zatím se Pražané i tak brání bez potíží a drží hosty hodně daleko od brány Koláře.
84'
Kúdela se po několika krátkých pasech rozhodl pro zjednodušení hry, a tak balon napálil za obranu Moravanů. Stoper sešívaných nikoho ze svých spoluhráčů nenašel, míč doskákal až do rukavic Dostála.
83'
Pro centrovaný míč si došel gólman Dostál, jenž ho vyboxoval do bezpečí.
82'
Provod se vydal do průniku na levé straně, ostrým zákrokem mu stopku vystavil Fantiš, a tak uvidíme volný přímý kop.
81'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Oscar.
80'
Za malou chvíli se rozeběhne poslední desetiminutovka. Pražané v posledních minutách mají zápas pod kontrolou.
79'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lukáš Vraštil, přichází Róbert Matejov.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Jakub Janetzký.
78'
Ani druhý roh se neujal. Následně se pokusil ze střední vzdálenosti vypálit Jawo, jehož ránu zablokoval Kúdela.
77'
A další roh. Sešívaní kralovali ve vzduchu, míč však poslali jen za brankovou čáru.
76'
Zimovi se ani trochu nepovedla malá domů. Uvidíme rohový kop zlínského celku.
75'
Čanturišvili se pokusil přejít přes přesilu protihráčů na levé straně, úspěšný nebyl.
74'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Taras Kačaraba, přichází Mick Van Buren.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Jakub Hromada.
72'
Hlinka hezkým pasem vyslal do šance Jawa, ten přesprintoval Bořila, o chvilku později ho však zradila stabilita, upadl a o míč přišel.
71'
Domácí tlak svého soka otupili. Sami zatím hrají s míčem okolo středového kruhu.
70'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Lamin Jawo.
69'
Masopust si naběhl hezky za obranu soupeře, jenže dostal pas na paty a otočka mu trvala příliš dlouho. Hrají hosté.
68'
Ševci musí prozatím čekat dál. Dramé se na pravém křídle do šance neprosmýkl a o balon byl připraven.
67'
Zlín očividně veliká šance povzbudila, fotbalisté ve žlutých dresech kombinují na polovině Slavie a čekají na další příležitost.
66'
Další neskutečný moment! Poznar z malého vápna poslal míč nad bránu
66'
V Edenu mohlo být srovnáno! Na centrovaný balon naskočil Poznar, který svou střelou hlavou trefil levou Kolářovu tyč! Míč se následně odrazil příhodně právě pro Poznara, který se ocitl sám na malém vápně proti poloprázdné bráně, jenže zakončení, které Poznar předvedl, bylo zoufalé. V obří tutovce poslal zlínský forvard balon hodně vysoko na tribunu.
65'
Další žlutou kartu vidí Kačaraba, který si počínal až příliš agresivně v defenzivní činnosti.
64'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Tomáš Holeš.
63'
Vraštil šel po centrovaném balonu do souboje s Kolářem, kterého poslal k zemi a dostává žlutou kartu.
61'
Potočný napřáhl k ráně ze vskutku obří vzdálenosti a podle toho to také dopadlo. Gólman Kolář chytil míč bez potíží, jak se říká, do teplých.
60'
Bořil si navedl míč na centr z levého křídla. Dlouhý pas jen neškodně proskákal pokutovým územím hostujícího celku. Následně byl Potočný faulován Kúdelou.
59'
Masopust se pokoušel prostrčit balon za obranu na Kuchtu, který byl nachytán v ofsajdu.
58'
Házená pokračuje. Sešívaní nikam nespěchají a míč si trpělivě předávají zhruba na polovině hřiště.
57'
Kuchta se pokoušel uvolnit do šance na levém křídle, míč mu od kopačky utekl, Dostál tedy bude vykopávat.
56'
Míč mají na svých kopačkách fotbalisté Slavie, kteří kombinují na polovině hřiště a pomalu se posouvají kupředu.
55'
I nyní kralovali ve vápně fotbalisté Slavie, míč po několika odrazech skončil v rukavicích Koláře.
54'
Hosté zvolili centr do pokutového území, nešlo však o nic nebezpečného, uvidíme každopádně roh ševců.
53'
Po faulu na Poznara se bude kopat volný přímý kop. Hráči obou týmů se stěhují před Koláře.
52'
Dramé si chtěl vymodlit faul v pokutovém území Pražanů, jenže hlavní rozhodčí druhou penaltu pro Moravany neodpískal.
51'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia vede 2:1 a šlo o hodně bizarní gól, jakých jsme svědky spíše ve videohrách. Kuchta se ocitl nejprve v tutovce, kdy míč píchl kolem vyběhnutého Dostála do tyče. Následně podklouzl jeden z obránců Zlína, a tak se k dorážce dostal Stanciu. Jeho rána byla zablokována, jenže pohroma pro Zlín pokračovala, míč se snad třikrát odrazil, aby vyplaval zcela příhodně před JANA KUCHTU, jenž další šancí nepohrdl a míč nekompromisně napálil do sítě. Hodně šťastný gól pro Slavii, naopak obří smůla pro Zlín.
50'
Neuvěřitelný gól! Po sérii odrazů ve vápně skóroval Kuchta, 2:1
50'
Kolář musel hodně rychle ven z brány, aby míč odkopl před napadajícím Dramém do bezpečí, situaci zvládl na výbornou.
49'
Stanciu se opřel do skákavého balonu, rána zpoza šestnáctky mu nesedla, míč skončil hodně mimo.
48'
Slávisté se pozvolna posunuli na polovinu soupeře a nyní už kombinují ve výrazně nebezpečnějším prostoru.
47'
Slavia začala druhou půli aktivněji. Míč drží častěji, zatím ale jen na své polovině hřiště.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Petr Ševčík.
46'
První poločas je minulostí. Zlín šel na Slavii překvapivě do vedení, když penaltu proměnil Roman Potočný. Slávisté byli následně lepším celkem a o vyrovnání se postaral Nico Stanciu. Sešívaní sahali i po otočení skóre, jenže proti byli Zlínští i VAR. Hlavní rozhodčí totiž těsně před koncem prvního poločasu nařídil pro Pražany dvě penalty, obě ale po konzultaci s videorozhodčím, nutno podotknout, že dle mého názoru správně, odvolal. Dokáží domácí utkání otočit, nebo Moravané dosáhnou v Edenu na bodový zisk? Zůstaňte s námi, pokračujeme zhruba ve 20:33.
45+4'
45+3'
Poznar dlouhým nákopem hledal Potočného, jenž balon nestihl na hrací ploše, slávisté budou vhazovat.
45+2'
Pražané přišli o míč na polovině soupeře a ve snaze získat ho zpět faulovali Simerského. Zlínští si mohou na chvíli oddychnout.
45+1'
První nastavená minuta nic nebezpečného nepřinesla, sledovali jsme především boj ve středu hřiště.
45'
Nastavují se čtyři minuty.
44'
V závěru první půle je to opravdu velká divočina. Hlavní sudí po zhlédnutí opakovaného záběru i druhou nařízenou penaltu pro Slavii zrušil. Důvodem je nejspíše fakt, že Vraštil trefil vlastní ruku ve snaze míč odkopnout.
43'
Hrubka sudího. Chybně odpískal penaltu, další zásah VARu
43'
Píská se další penalta pro Slavii, tentokrát hlavní sudí viděl ruku jednoho z obránců, ovšem i tentokrát jde ještě do akce video.
41'
Slávisté se prokombinovali prakticky až do prázdné brány, kdy zakončovatelem celé akce měl být Tecl. Ten se snažil míč trefit ve skluzu, jenže byl přidržen Cedidlou a byla odpískána penalta. Zlínský stoper navíc dostal od hlavního rozhodčího červenou kartu.

Jenže záhy bylo všechno jinak. Hlavní rozhodčí celou situaci prokonzultoval ještě s kolegou u videa, který odhalil ofsajd Masopusta, který celé situaci předcházel. Je proto zrušena jak penalta Slavie, tak červená karta pro Cedidlu.
39'
Pokutový kop pro sešívané a ČK pro Cedidlu! VAR však zasáhl
39'
Dramé kombinoval s Poznarem, od nějž dostal míč do křídla. Za ním se dral až příliš vehementně, je pískán jeho nedovolený zákrok.
38'
Slávisté měli k dispozici další rohový kop. Ten rozehráli nakrátko a centrovaný balon přilétl do vápna zlínského celku až o chvíli později. Kuchta se sice prodral k hlavičce, ale v záklonu poslal míč hodně nad.
37'
Traoré se hezky uvolnil na pravé straně, míč si navedl do šestnáctky a přesným pasem pod sebe našel Kuchtu, kterého zradilo zpracování.
36'
Exekuce volného přímého kopu se ujal dle očekávání Stanciu, jehož dělovka trefila jen zeď.
34'
Na druhé straně se v podobné pozici ocitl Provod, jenž se taktéž snažil uvolnit, jenže byl faulován Potočným. Uvidíme volný přímý kop z hodně zajímavé vzdálenosti.
33'
Cedidla skvěle vyrazil a krásná bomba skončila těsně nad břevnem!
33'
Slávisté nechali hodně prostoru Cedidlovi ve středu hřiště. Ten si dokázal skákavý balon připravit na střelu ze střední vzdálenosti, Kolář se následně natahoval seč mohl, povedená střela zlínského stopera skončila nakonec kousek nad.
32'
Stanciu našel Provoda na zadní tyči, jenž se pokoušel míč vrátit do šestnáctky, což k úspěchu nevedlo.
31'
Kuchta se vydal po druhém křídle a byl o trochu úspěšnější. Míč totiž otřel o obránce Moravanů a chystá se slávistický roh.
30'
Masopust se vydal za dlouhým pasem na pravé křídlo. Míč už na hrací ploše nestihl, a tak mohou hrát hosté.
29'
Stanciův nepříjemný rohový kop nadělal zmatky v obraně hostů
29'
Slavia zaslouženě srovnává stav utkání! Tecl se ocitl s balonem před vápnem soupeře, naznačil střelu, aby následně přesným pasem pod sebe našel rozeběhnutého NICA STANCIUA, jenž z levého křídla z ostrého úhlu dokázal ranou na bližší tyč překonat gólmana Dostála. Povedená akce Pražanů a z jejich pohledu také velice důležitý vyrovnávací gól!
27'
Stanciu se navedl míč na střed hřiště a zdálo se, že dojde ke střele zpoza vápna. Nakonec rumunský technik zvolil prostrkávačku za obranu, před Teclem stačil včas míč schovat do svých rukavic Dostál.
26'
Dramé se střetl ve vápně se Zimou. Tento souboj odnesl více stoper Slavie, který skončil na zemi s bolestivou grimasou. Hlavní sudí na chvíli přerušil hru, naštěstí se zdá, že je Zima v pořádku.
25'
Masopust dostal dobrý pas do běhu na křídlo, hodně povedeným prvním dotykem si míč posunul před Procházku, jenže ve snaze nacentrovat trefil právě vracejícího se stopera hostí.
24'
O nic nebezpečného se nejednalo. Míč ani nedoletěl do pokutového území a Pražané snadno balon získali pod svou kontrolu.
23'
Hráči se po delší době stěhují před Koláře, chystá se totiž standardní situace hostů.
22'
Opět míč nebezpečně poskakoval ve vápně zlínských fotbalistů. Těm nepomohl ani brankář Dostál, který míč hodně nejistě jen posunul kousek před sebe. Hosty zachránil paradoxně až Kačaraba, který jasným šlapákem sestřelil Procházku a píská se tak faul.
21'
Stanciu opět zachraňuje sešívané. Je srovnáno, 1:1
21'
Stanciův centr zleva byl sražen na další rohový kop.
20'
Sledujeme obléhání. Fotbalisté Slavie kombinují na polovině soupeře a před vápnem čekají na chybu soupeře.
19'
Zima se na chvíli ocitl na pozici křídelníka. Do šestnáctky dokázal vlétnout, následný pas už se mu nevyvedl, přihrávku poslal jen za brankovou čáru.
18'
Z rohu sešívaní neudeřili. Následně se ještě domácí pokusili zahrozit zleva, Bořilovi ovšem míč utekl.
17'
Provod se ocitl v souboji s Procházkou, míč se dokutálel do autu a je signalizován roh Pražanů.
16'
Zlínští si připravili zajímavý brejk. Vše na sebe vzal Potočný, který si navedl míč na střelu zpoza šestnáctky, mířil na bližší tyč, kterou o kus minul.
15'
Další akci řešil Masopust centrovaným balonem, jenž se jevil poměrně nebezpečně, ale nikdo ze sešívaných na něj nedosáhl.
14'
Pomalá Stanciova rána se dokutálela vedle tyče
14'
Masopust se zkoušel individuálně prosadit na pravém křídle. Následný pas pod sebe na vápno se však křídelníkovi Pražanů nevyvedl.
13'
Provod si narazil míč se Stanciuem a záhy vyslal do šestnáctky hostů další centrovaný balon. Na přetaženou přihrávku si nikdo nenaběhl a míč tak jen proskákal do zámezí.
12'
Poznar se uvolnil na levém křídle a svým centrem hledal Potočného. I v tomto případě se lépe vedlo bránícím fotbalistům.
11'
Míč po rohovém kopu chvíli trochu nebezpečně poskakoval ve vápně moravského celku. Do zakončení se nikdo z domácích neprotlačil a svěřencům kouče Páníka se následně podařilo balon odklidit do bezpečí.
10'
Další centr měl nalézt Kuchtu, i tentokrát se Moravané ubránili, slávisté budou ale zahrávat roh.
9'
Stanciu zvolil centrovaný balon na zadní tyč, kde kralovali fotbalisté ve žlutých dresech. Pražané jsou záhy znovu u míče a nadále kombinují na polovině soupeře.
8'
Na druhé straně hřiště byl faulován Stanciu a chystá se tak volný přímý kop.
7'
Potočný proměnil pokutový kop, hosté vedou, 0:1
7'
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín jde v Edenu překvapivě do brzkého vedení! ROMAN POTOČNÝ zacílil do levého spodního rohu, Kolář skočil na levou stranu, a tak ševci vedou 1:0!
5'
Poznarovu ránu vychytal Kolář, po střetu s Bořilem mají hosté penaltu!
5'
Penalta pro Zlín! První Poznarovu střelu zvládl lapit Kolář, k dorážce už se zlínský forvard nedostal, neboť byl nepovoleně poslán k zemi Bořilem.
4'
Provodův centr, Masopustova tvrdá rána prověřila Dostála
4'
První vážnější situaci jsme viděli u branky hostů. Masopust vypálil po odraženém centru, gólman Dostál míč dokázal vykopnout k Teclovi a následně si poradil právě i s ne úplně tvrdou dorážkou zmíněného útočníka Slavie.
3'
Ševci jsou nadále aktivnější. Potočný na levém křídle ztratil stabilitu, s míčem mohou kombinovat slávisti.
2'
Hosté se poměrně dlouho drželi na polovině hřiště. Fantiš na pravém křídle nedokázal přihrát do šance svým spoluhráčům, Pražané tak otáčejí hru.
1'
Zlínští se ujali rozehrávky. O balon poměrně rychle přišli a kupředu mohl jít Kuchta, jenž v tísni nedokázal skákavý balon zpracovat.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Kúdela, Kačaraba, Zima – Traoré – Masopust, Stanciu, Provod, Bořil (C) – Tecl, Kuchta.
Náhradníci: Kovář – Beran, Holeš, Hromada, Oscar, Ševčík, Van Buren.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Cedidla, Simerský, Procházka – Fantiš, Hlinka, Vraštil, Čanturišvili – Y. Dramé, Poznar (C), Potočný.
Náhradníci: Rakovan – Janetzký, Janošek, Jawo, Toutou Mpondo, Matejov, J. Kolář.

Rozhodčí: Ginzel – Dresler, Antoníček (Matějček).
FC Fastav Zlín
Jak už bylo nastíněno, Zlínští mohou v Edenu prakticky jen překvapit. Ševci jsou v tabulce na 13. místě, jejich aktuální forma je navíc také velmi špatná. Z posledních čtyř utkání totiž nevyválčili jediný bod, postupně prohráli s Karvinou, Jabloncem, Plzní a Příbramí při skóre 2:8. Jako nejcitelnější ztrátu lze určitě označit víkendovou domácí porážku s Příbramí. Svěřenci Bohumila Páníka mají devítibodový náskok na sestupové pozice, navýší ho v hlavním městě? To se dozvíte, pokud zůstanete s námi, zápas začíná v 19:30.
SK Slavia Praha
Sešívaní se bezpečně řítí za obhajobou titulu. Minulý čtvrtek se Pražanům nevyvedl odvetný duel s Arsenalem a jejich cesta v Evropské lize tak skončila. V lize však svěřenci kouče Trpišovského nadále válí. Zvládli jak pražské derby se Spartou, tak víkendové utkání v Liberci, kde zvítězili 1:0. Červenobílí jsou se 71 body jasně na čele české nejvyšší soutěže, druhý Jablonec momentálně ztrácí na sešívané 15 bodů. Slavia má navíc zápas se Zlínem k dobru, potvrdí roli jasného favorita?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu mezi pražskou Slavií a Zlínem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.