FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Ml. Boleslav - 1. května 2021   17:00

0:1
(0:1)
Ml. Boleslav
24' Drchal  (Matějovský)

Bajza – Reinberk (21. Divíšek), S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Šimko (46. Tomič) – M. Petržela (63. Navrátil), V. Daníček, Havlík, Jurečka (63. Cicilia) – L. Sadílek (82. Kohút) – Kliment.
Nemrava – Navrátil, Mareček, Kohút, Divíšek, Cicilia, Tomič.
P. Franěk – J. Hrabovský, J. Bureš
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
701 diváků
Šeda – Douděra, D. Šimek, Jakub Klíma, Řezník – Ladra (83. Skalák), Matějovský (C) (49. Budínský), Zmrhal, Dancák – Michal Škoda, Drchal (65. Jiří Klíma).
Mikulec – Tatajev, Malínský, Fulnek, Budínský, Jiří Klíma, Skalák.
Šeda

SESTŘIH: Slovácko - Mladá Boleslav 0:1. Domácí prohráli počtvrté z posledních pěti kol

Slovácko prohrává s Boleslaví 0:1, brankou z prvního poločasu, o kterou se postaral Drchal. Domácímu mančaftu patřila druhá půle, kde si vypracoval velkou územní převahu, ale hostující fotbalisté dokázali v zadních řadách ustrážit Klimenta i Ciciliu a odváží si z Uherského Hradiště jednobrankové vítězství. Slovácko je i přes prohru na čtvrté pozici, ale jeho pronásledovatelé mají nedělní utkání k dobru. Boleslav udělala dnešní výhrou velký krok k záchraně.
90+4'
90+4'
Hosté i poslední akci přežili a radují se na hřišti ze zisku tří bodů.
90+3'
Jedna z posledních možností pro Slovácko v podobě rohu.
90+2'
Havlík nacentroval balon z přímého kopu do vápna, kde byl i Pavol Bajza, domácí ne a ne se prosadit.
90+1'
Také zákrok si připisuje Šeda.
90+1'
Skalák posunul skluzem míč po čáře, Kohút vypustil Douděru, jelikož si myslel, že balon přešel do zámezí, ale sudí nechali hru pokračovat, Douděra našel Budínského, kterého vychytal Bajza.
90'
První poločas se bude nastavovat o čtyři minuty.
90'
Jan Kliment se opřel do Davida Klímy, který upadl a sudí Franěk píská faul domácímu borcovi.
88'
Utkání se blíží ke svému konci, převaha Slovácka je místy drtivá, ale hosté zatím situace v zadních řadách zvládají.
87'
Žlutou kartu dostává Michal Kohút (1.FC Slovácko).
86'
Klíma se řítil sám na Bajzu, ten proti němu dobře zasáhl
86'
Jiří Klíma mohl rozhodnout, když se zbavil Kadlece a šel sám na Bajzu, ten jeho blafák přečetl a balon chytil.
84'
Rigino Cicilia viděl žlutou kartu, když zasáhl kopačkou hlavu hostujícího hráče.
83'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Jiří Skalák.
82'
Boleslav už brání jednobrankové vedení, z levé strany centroval Divíšek, hlavou však netrefil Kohút hostující zařízení.
82'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Michal Kohút.
80'
Útok podporuje i Michal Kadlec, který přihrával do strany Diviškovi, jeho prudký centr, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
78'
Hofmann trochu přibrzdil slováckou útočnou akci, když špatně nahrál Tomičovi na domácí polovině, hosté budou vhazovat.
77'
Boleslav byla kousek od druhé branky. Zmrhal nastřelil z levé strany tyč slovácké branky.
77'
Už se v pokutovém území hnal za míčem Navrátil, který po skluzu hostujícího hráče upadl, sudí Franěk ukazuje, že hostující fotbalista hrál míč.
76'
Zmrhal v obrovské šanci nastřelil z levé strany tyč
76'
Slovácko má ve druhém poločase více ze hry, na vyrovnávající branku stále ale čeká.
74'
Kadlec po lajně vyslal Divíška, ale jeho přihrávka byla dlouhá a navíc si situaci pohlídal u rohového praporku hostující hráč.
72'
Tomič našel ve vápně Cicilu, ten konstruktivně přihrál Navrátilovi, ten místo střely volil přihrávku na hranici vápna, ale nepřesně.
70'
Havlík našel Ciciliu, jeho pokus šel ale nad branku Boleslavi.
70'
David Šimek fauloval pronikajícího Klimenta za cenu žlutého kartónku.
69'
Kliment pálil vedle po zpracování Cicilii
69'
Kadlec našel centrem Ciciliu, který balon zpracoval pro Klimenta, který vpádu vystřelil těsně vedle.
67'
Ze standardní situace se domácí borci neprosadili, Boleslav může být v obranných řadách na chvíli klidná.
66'
Navrátilův centr chtěl akrobaticky vystřelil Kliment, rána nešla na bránu, ale dokázal jej ještě zashánout Cicilia, ještě balon odvrátil na svoji branku hostující obránce, Šeda musel zasahovat.
65'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Jiří Klíma.
65'
Hosté však centry do šestnáctky sbírají, domácí hráči se zatím nedokážou prosadit.
64'
Žlutou kartu dostává Václav Drchal (FK Mladá Boleslav).
63'
Sadílek poslal míč z trestného kopu do vápna, hosté balon odvrátili. Následně fauloval Drchal Navrátila.
63'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Jan Navrátil.
63'
Střídání v mužstvu Slovácka. Rigino Cicilia vyměnil Václava Jurečku.
61'
Slovácko přitápí pod kotel Mladé Boleslavi, nyní si vytvořilo převahu. Jurečka si v pokutovém území přehodil balon a vystřelil, jenže Šimek balon odrazil.
60'
Brankář Šeda musel zasahovat, když vyrazil Divíškovu přihrávku.
58'
58'
Tak se i stalo, Budínský poslal dobrý centr, balon hlavičkoval v náběhu David Šimek, ale míč poslal nad branku.
58'
Daníček fauloval Škodu u postranní čáry, Boleslav bude moci ohrozit domácí svatyni.
56'
Havlík centroval do vápna, kde jeden z mladoboleslavských hráčů balon odvrátil hlavou, odražený míč napálil levou nohou Petržela hodně vedle branky.
56'
Modrobílí jsou nyní na polovině Boleslavi, Škoda zahrál rukou a domácí mančaft bude mít výhodu volného přímého kopu.
54'
Po dobré kombinaci centroval z brankové čáry Budínský, balon nakonec propadl Škodovi mezi nohy, sudí přerušil hru na upozornění pomezního, který viděl, že Budínský centroval za čárou.
53'
Nyní odpískal nedovlená zákrok sudí Franěk Petrželovi, který fauloval Klímu.
52'
Velice dobrá šance Drchala, kterého nedokázala ustrážit dvojice Tomič – Havlík, nakonec hostující útočník poslal míč vpádu vedle levé tyče.
51'
Drchal poslal míč vpádu vedle levé tyče
51'
Velmi dobrý centr do vápna letěl z levé strany, hostující hráči dokázali na poslední chvíli zasáhnout před dobíhajícím Klimentem.
49'
Zatím se hra odehrává více na polovině Slovácka. Hostům se nevydařila kombinace, od své branky bude rozehrávat Bajza.
49'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Lukáš Budínský.
46'
Petržela sice postupoval s míčem směrem k vápnu Boleslavi, ale poté upadl, sudí Franěk mu faul nezapískal.
46'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Patrik Šimko, přichází Michal Tomič.
46'
Po prvním poločase prohrává Slovácko s Boleslaví. Domácí sice začali aktivně, v první šanci se ocitl Kliment, který obešel Šedu, ale byl v ostrém úhlu, musel tak přihrát do druhé vlny Sadílkovi, jehož rána byla zblokována. I také na druhé straně se dostal do šance Douděra, ale toho vychytal Bajza. Boleslav přece jen šla do vedení, když perfektní přihrávku za obranu od Matějovského zužitkoval Drchal.
45+1'
45+1'
V nastavení prvního poločasu se sice domácí dostali na polovinu Boleslavi, ale nic z toho důležitého nebylo.
45'
První půle bude nastavena o jednu minutu.
45'
Tak se i stalo, ale Šimko nezvládl balon levou nohou vrátit do ohně.
45'
Na konci poločasu ještě fauloval Matějovský. Slovácko bude moci balon dostat před branku Šedy.
43'
Slovácko sice obléhalo branku Boleslavi, ale nakonec centr Divíška skončil v rukavicích Šedy.
42'
Karetní mariáš pokračuje. Marek Havlík sestřelil zezadu Ladru za žlutou kartu. Pro domácího středopolaře je to čtvrtá žlutá v sezoně.
42'
Po dalším faulu centroval na hranici vápna Sadílek, hosté balon v pohodě balon odvrátili.
41'
Marek Matějovský fauloval na polovině Slovácka a viděl hned bez milosti žlutou kartu.
40'
Domácí kombinovali na pravé straně, ale zastavil je ofsajd.
39'
Pokus Ladry nebezpečně proletěl kolem domácí brány
39'
Ladra místo centru volil ránu na branku a balon proletěl kolem brány Slovácka.
39'
Josef Divíšek fauloval na hranici vápna z pravé strany a viděl za to žlutou kartu.
38'
Souboj Havlíka a Matějovského vyzněl lépe pro hostujícího hráče, jenž byl faulovaný.
37'
Divíšek centroval do vápna, kde si balon zpracoval Kliment, poté ale upadl a tím i fauloval Jakuba Klímu.
34'
Tomáš Ladra viděl první žlutou kartu.
32'
Kliment podržel míč před vápnem Boleslavi, nadýchaným centrem do šestnáctky našel Daníčka, který si balon zpracoval a posunul jej Petrželovi, přihrávku však domácí hráč nezužitkoval.
31'
Krkolomnou situaci boleslavských hráčů zadáci domácího celku vyřešili.
30'
Hosté šli do rychlého kontru, ale vyšli naprázdno.
29'
Jurečka centroval z levé strany, Šimko musel akrobaticky zasáhnout, aby míč vrátil na střed vápna, hosté balon odvrátila, následná přihrávka Daníčka do pokutového území spoluhráče nenašla, navíc byl odpískaný ofsajd.
28'
Drchal fauloval na na polovině Slovácka Divíška, Slovácko bude rozehrávat.
27'
Centr od Havlíka mířil jen do rukou brankáře Šedy.
26'
Kliment si předkopl míč a v běžeckém souboji se snažil projít přes Davida Šimka, který skluzem balon poslal na rohový kop.
25'
Slovácko po delší době doma prohrává, uvidíme jak soubor Martina Svědíka na nepříznivý výsledek odpoví.
24'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Jako první jdou do vedení hosté. VÁCLAV DRCHAL dostal ideální přihrávku za obranu od Marka Matějovského, hostující forvard prostřelil vybíhajícího Bajzu.
23'
Drchal po zemi prostřelil Bajzu a otevřel skóre, 0:1
23'
Po přímé kombinaci střílel Petržela, jelikož byl zdvojen hráči Boleslavi. t
Tečovaná střela skončila u brankáře Šedy.
21'
První vynucené střídaní Slovácka. Zraněného Petra Reinberka vyměnil Josef Divíšek.
21'
Petržela vysunul na pravé straně Jurečku, který sice předběhl Jakuba Klímu v pokutovém území, ale poté si balon moc pokopl a ten skončil za brankovou čárou.
20'
Ladra vysouval za zadní linii Slovácka Drchala, ale domácí obrana dobře zapracovala.
19'
Ladra narazil míč na levé straně Zmrhalovi, ale to bylo tak všechno, hostující akce dále nepohračovala, jelikož balon byl mimo hrací plochu.
17'
V těchto minutách je více na míči Boleslav, která nyní kombinuje na své polovině.
15'
Boleslav vyrovnala hru a bude zahrávat rohový kop, centr se dostal k Drchalovi, ten ještě přihrával ve vápně spoluhráčovi, jenž balon hlavou prodlužoval, na zadní tyči musel míč odhlavičkovat Šimko.
13'
Po kombinanci na levé straně centroval Sadílek, Reinberk se ale k míči nedostal na zadní tyči, následně mířil druhý centr z opačné strany, balon zkrotil v rukavicích Šeda.
11'
Bajza vyrazil střelu Douděry na druhé straně
11'
Míč z rohu mířil na zadní tyč, kde hlavičkoval Václav Drchal vedle pravé tyče.
11'
Také šance i na druhé straně ve které se ocitl Douděra, ale jeho pokus v síti neskončil.
10'
Kliment přihrál Sadílkovi, ten nastřelil jen nohy před sebou
10'
První šance Slovácka. Kliment obešel v pokutovém území Šedu, přihrával do druhé vlny Sadílkovi, ale ten nastřelil jen nohy hostujícího hráče.
9'
Sadílek přihrál na pravou stranu Reinberkovi, kterému se ale centr nepovedl a balon skončil mimo hrací plochu.
8'
Hosté zahráli standardní situaci, v pokutovém území ale fauloval Drchal.
7'
Boleslav kombinovala před vápnem Slovácka. Matějovský se snažil přihrát na střed vápna, ale přihrávka byla sražena na roh.
7'
Také i na druhé straně mířil balon do vápna, kde jej uzmul do rukavic gólman Šeda.
6'
David Douděra měl na pravé straně hodně prostoru k centru, nakonec i balon do šestnáctky poslal, ale jeho spoluhráči tam byli o několik vteřin později.
6'
Boleslavští se sice dostali na polovinu Slovácka, ale jejich akce byla přerušena sudím Fraňkem.
5'
Slovácko začalo utkání aktivně a snaží se jako první otevřít účet dnešního duelu.
4'
Dobrý centr do vápna od Sadílka musel odvracet Zmrhal, odražený balon napálil domácí hráč vedle branky.
3'
Domácí po faulu boleslavského hráče rozehráli ze středu hřiště, balon mířil na Kadlece, před kterým balon odvrátil na roh Drchal.
2'
Míč se na polovinu Slovácka vrátil, ale další akce domácího celku skončila u brankáře Šedy.
1'
Jako první uvedli míč do pohybu hráči Slovácka. Kadlec hned poslal míč na polovinu Boleslavi.
1'
-1'
I fotbalisté Slovácka vyběhli na zelený pažit.
-2'
Na hrací ploše jsou již hráči Mladé Boleslavi.
-20'
Obě dvě mužstva jsou na hrací ploše, probíhá předzápasová rozcvička.

1.FC Slovácko: Bajza – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Šimko – M. Petržela, V. Daníček, Havlík, Jurečka – L. Sadílek – Kliment.
Náhradníci: Nemrava – Navrátil, Mareček, Kohút, Divíšek, Cicilia, Tomič.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, D. Šimek, Jakub Klíma, Řezník – Ladra, Matějovský (C), Zmrhal, Dancák – Michal Škoda, Drchal.
Náhradníci: Mikulec – Tatajev, Malínský, Fulnek, Budínský, Jiří Klíma, Skalák.

Rozhodčí: P. Franěk – J. Hrabovský, J. Bureš.
Také Karel Jarolím udělal změny v sestavě. Do obrany místo nasazuje Šimka s Řezníkem, od první minuty si zahraje záložník Dancák s "hroťákem" Drchalem.
Trenér Svědík se rozhodl pro změnu v brance. Nemravu nahrazuje Bajza, místo Kalabišky bude hrát na kraji obrany Šimko. Do sestavy se vrací po karetním trestu Jurečka. Na lavičku náhradníků usedne vyléčený Cicilia.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Nemrava – Reinberk, Šimko, Kadlec, Kalabiška – Havlík, Daníček – Petržela, Sadílek, Navrátil – Kliment.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Takács, Jakub Klíma, Preisler – Malínský, Dancák, Matějovský, Zmrhal – Jiří Klíma, Škoda.
Na lavičce domácího celku bude chybět kouč Martin Svědík, který si bude odpykávat trest za čtyři žluté karty.
Tak jak už bývá zvykem, na utkání bude přítomen videorozhodčí, dnes tuto roli bude plnit Emanuel Marek s kolegou Poživilem.
Po dlouhých 7 měsících už nebude utkání bez diváků. Ministerstvo zdravotnictví v rámci pilotního projektu rozvolnění se rozhodlo, že na zápas může maximálně 10% diváků z povolené kapacity, kteří splní patřičná nařízení.
Slovácko má s Boleslaví negativní bilanci. Z 29 vzájemných utkání vyhrálo šestkrát, devětkrát remizovalo a ve čtrnácti zápasech se radovali hráči Boleslavi. Poslední dvě domácí střetnutí na Slovácku dopadly shodně remízou 1:1.
FK Mladá Boleslav

Fotbalisté Mladé Boleslavi se nacházejí ve druhé části tabulky FORTUNA:LIGY, konkrétně na 14. místě. Na sestupové místa mají náskok šesti bodů. Pokud závěr sezony nepokazí, jsou víceméně zachráněni. Mladoboleslavští v poledních dvou zápasech vyšli naprázdno, když prohráli v Ostravě 1:2 a také nezvládli duel s Libercem v domácím prostředí, kde z toho byla porážka 0:1.
1. FC Slovácko

Domácí celek je momentálně na pohárovém čtvrtém místě, náskok na pátou Plzeň se ale ztenčil na dva body, jelikož obě dvě mužstva se střela v minulém kole. Utkání skončilo vítězně pro Západočechy. V posledních čtyřech zápasech Slovácko třikrát prohrálo. Nejprve v dohrávce s Pardubicemi 1:3, poté na Spartě o branku 0:1 a v minulém kole v Plzni 1:2. Ve vloženém kole porazilo o sestup hrající Brno 4:2. Modrobílí budou chtít jednak přerušit toto špatné období a určitě se udržet na pohárových příčkách.
Příjemný sobotní podvečer z Uherského Hradiště. Vítám vás u sledování 30. kola FORTUNA:LIGY. Sobotní program nabízí čtyři zápasy, jedním z nich bude duel mezi 1. FC Slovácko a FK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.