FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Olomouc - 30. srpna 2020   19:00

Sparta
37' Juliš (Hložek) • 45' Juliš  • 89' Kozák (Čelůstka)
3:0
(2:0)

Heča – Štetina, Čelůstka, Lischka – Vindheim, Sáček (90+2. Trávník), Dočkal (C) (90+2. Souček), Ladislav Krejčí ml., Matěj Hanousek – Hložek (81. Karabec), Juliš (74. Kozák).
Nita – Plechatý, Souček, Trávník, Kozák, Karabec, Plavšić.
Orel – Blažej, Hock
Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč
4 613 diváků
Mandous – Hála, Jemelka, R. Hubník (C), Zmrzlý – Greššák (59. Zifčák) – Houska (79. Daněk), Zahradníček (84. Látal), Breite, Falta (46. P. González) – Nešpor (79. Radić).
Trefil – Látal, P. González, Zifčák, Radić, Sladký, Daněk.

Červené karty: 0 – 0
Sparta je po dvou kolech na druhém místě o skóre za Slavií, Sigma se propadla na dvanáctou příčku, rozestupy v tabulce ale jsou pochopitelně velmi těsné.

Po reprezentační přestávce Sparta zamíří do Karviné, Sigma na Andrově stadiónu přivítá Bohemians 1905.
Pražská Sparta i ve druhém kole nového ligového ročníku jasně poráží moravského soupeře, po výhře 4:1 v Brně dnes zdolala Sigmu Olomouc 3:0, když dvě branky vstřelil Lukáš Juliš a třetí přidal střídající Libor Kozák. Byť nemá žádnou finální asistenci, tak velmi důležitou roli u všech branek sehrál domácí kapitán Bořek Dočkal.
90+3'
90+3'
Součkovi nevyšel pokus o technickou parádičku, hosté zisku míče nevyužili k rychlému brejku.
90+2'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Filip Souček.
90+2'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Sáček, přichází Michal Trávník.
90+1'
Rozhodčí Orel oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Gonzálezova lobovaná přihrávka našla Pavla Zifčáka v postavení mimo hru.
89'
Kozák docpal míč do brány a pojišťuje vítězství, 3:0!
89'
Sparta právě vstřelila branku!
Jak se dlouho čekalo na verdikt Pavla Orla, tak o to rychleji Sparta přeci jen skórovala!

Dočkalův velmi rychle rozehraný rohový kop Ondřej Čelůstka šikovnou patičkou prodloužil před branku, kde se střelecky prosadil LIBOR KOZÁK!
89'
Už je rozhodnuto, Hubník zahrál v souladu s pravidly, bude se pokračovat rohovým kopem.
88'
Diváci začínají netrpělivě pískat, stále neznáme rozuzlení této situace.
87'
Zkoumá se počínání Romana Hubníka před Alešem Mandousem, stále probíhá diskuze rozhodčích.
86'
Ruka na penaltu? Hubníkovi se míč otřel o končetinu
86'
Dočkalovu přihrávku do pokutového území hosté odrazili jen ke Karabcovi, jeho prudká střela je sražena na roh. Rozhodčí Orel ještě diskutuje s kolegy u videa, zda-li nedošlo k zásahu rukou.
86'
Olomoučtí fotbalisté si v závěru zápasu často pomáhají nedovolenými zákroky, tentokrát se provinil Roman Hubník v souboji s Karabcem.
85'
S přetaženým centrem Bořka Dočkala ze standardní situace si poradil brankář Mandous.
84'
Látal u postranní čáry byl pozdě v souboji s Hanouskem, domácího fotbalistu podrazil a Sparta bude rozehrávat z místa přestupku.
84'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Radek Látal.
83'
Zahradníčkův centr z rohu nedoletěl až k adresátu Jemelkovi, sparťané se bez větších potíží ubránili i další standardní situaci Sigmy.
82'
Pablo González otřel svůj centr o záda Ladislava Krejčího, míč se odrazil za branku a Sigma bude zahrávat svůj šestý roh.
82'
Útočná akce Sparty po levé straně hřiště končí ofsajdem Libora Kozáka.
81'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Adam Karabec.
80'
Žlutou kartu dostává Dominik Radić (SK Sigma Olomouc).

Chorvatský útočník po pár sekundách pobytu na hřišti příliš tvrdě poslal k zemi Davida Lischku.
79'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Dominik Radić.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází David Houska, přichází Kryštof Daněk.
79'
Po dalším sparťanském rohu se do odraženého míče opřel Matěj Hanousek, branku ale vysoko přestřelil.
78'
Mandous skvěle vyčapal Lischkovu zpětnou hlavičku
78'
Po Dočkalově centru od rohového praporku velmi nebezpečně hlavičkoval David Lischka a Aleš Mandous vytasil těžký zákrok!
77'
Dočkal zpackal přečíslení dva na jednoho, Vindheima zbrzdil
77'
Olomoucký roh Milan Heča vyrazil za pokutové území, Dočkal s Vindheimem se pak rozeběhli do rychlého brejku proti jedinému hráči soupeře, svoji akci ale nezvládli ideálně, výsledkem je jen rohový kop.
75'
Romanu Hubníkovi se nepovedlo přenesení hry na levou stranu, Ondřej Zmrzlý přes veškerou snahu neudržel míč na hrací ploše a olomoucký kapitán se mu na dálku omlouvá.
74'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Libor Kozák.

Domácí příznivci hlasitě aplaudují střelci obou dnešních branek.
73'
Dočkal velmi nebezpečným centrem hledal před brankou Lukáše Juliše, ten byl pokryt olomouckými zadáky.
73'
Lukáš Štetina se ve středu hřiště pověsil na záda Pavla Zifčáka, rozhodčí Orel píská volný kop pro Sigmu.
72'
David Houska se na levém křídle neprotlačil kolem Lukáše Štetiny, míč se dokutálel za brankovou čáru a bude se kopat od domácí branky.
71'
Standardní situace pro Sigmu, Zmrzlého nákop sparťané odhlavičkovali za postranní čáru.
71'
Rozeběhla se závěrečná dvacetiminutovka a domácí trenér Kotal stále věří své základní jedenáctce, na rozdíl od svého soupeře Sparta zatím nestřídala.
70'
Dočkalův roh Lischka prodlužoval ke vzdálenější tyči, tam na míč nikdo v rudém nedosáhl.
70'
Při rychlejším přechodu Sparty do útoku Andreas Vindheim přesným centrem našel Adama Hložka, jeho tečovaná hlavička končí vedle olomoucké branky.
68'
David Houska ve středu hřiště nevybíravým zákrokem poslal k zemi Davida Lischku, píská se proti Sigmě. Sparťanům se trochu nelíbilo, že rozhodčí Orel nepovolil rychlou rozehrávku, Lischka se ale svíjel v bolestivých grimasách. Domácí stoper bude v pořádku.
67'
Sigma se vymanila ze sparťanského náporu a hostující obránci už rozehrávají na vlastní polovině.
66'
Nebezpečný Dočkalův přímák! Lischka hlavičkoval vedle
66'
Dočkal nasměroval svůj centr ke vzdálenější tyči, kam ve vzduchu doletěl David Lischka, svoji hlavičku ale nedokázal vtěsnat na branku.
65'
Po nedovoleném zákroku Gonzáleze u rohu vlastního pokutového území bude následovat nebezpečná standardní situace ve prospěch Sparty.
65'
Po souhře s Vindheimem Lukáš Juliš připravil střeleckou pozici pro Ladislava Krejčího, ten prudkou ránou levačkou vyzval k zákroku Aleše Mandouse.
64'
Krejčího nadějnou pumelici vyrážel Mandous
64'
Hložek se pak už dostal k centru, Aleš Mandous jej ale tygřím skokem vyráží do bezpečného prostoru u vzdálenější postranní čáry.
63'
Adam Hložek u postranní čáry neobešel Václava Jemelku, sám ale může vhazovat.
62'
Žlutou kartu dostává Pablo González (SK Sigma Olomouc).

Střelec jediné branky zápasu Sigmy proti Liberci vidí žlutou kartu za podražení Michala Sáčka, ten musí být ošetřen.
62'
Po nakrátko rozehrané standardní situaci a následném centru Roman Hubník prodlužoval míč ke vzdálenější tyči, tam si na balón počíhal Milan Heča.
61'
Ladislav Krejčí si počínal nedovoleně v souboji s Pablem Gonzálezem, hosté se mohou usadit na sparťanské polovině.
60'
Hložkovi se rozestoupila obrana hostů, střílel těsně vedle
60'
O pár momentů později Adam Hložek napřáhl k přízemní střele ze střední vzdálenosti, ta ale mířila za vzdálenější tyč olomoucké branky.
60'
Julišovi nevyšel průnik do pokutového území, míč se pak trochu šťastně odrazil k Adamu Hložkovi, tomu se však nepovedlo míč udržet či přesně přihrát.
59'
Martin Hála byl sražen po odehrání míče, hosté budou rozehrávat na vlastní polovině.
59'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Pavel Zifčák.
58'
Juliš po Vindheimově centru hlavičkoval nad bránu
58'
Lukáš Štetina potáhl míč po útočné polovině, pak vyzval k centru Vindheima a v pokutovém území se do vzduchu zavěsil Lukáš Juliš, jeho hlavička ale proletěla nad břevnem.
57'
Vindheimův centr si pohlídal Václav Jemelka, hosté pak mohli vyrazit do velmi nebezpečného protiútoku, Pablo González už ale byl asi v dvoumetrovém ofsajdu, když na něj vyslal přihrávku Martin Nešpor a odmítl se tak zapojit do pokračování akce.
55'
Bořek Dočkal pokračuje v rozdávání přesných přihrávek, tentokrát zakombinoval nejdříve s Adamem Hložkem, pak si všiml volného Krejčího, tomu ale vůbec nevyšla dalekonosná střela levačkou, která se zatočila daleko od olomoucké branky.
54'
Po Zahradníčkově rohu Roman Hubník zády k brance hlavičkoval nad břevno.
53'
Tečovaná Hálova rána zapadla těsně vedle tyče!
53'
Martin Hála si vytvořil střelecký prostor před pokutovým územím Sparty a jeho tečovaná střela zamířila jen těsně vedle branky zkoprnělého Milana Heči.
52'
Hložek šel sám na bránu, střílel těsně vedle! Ale byl už v ofsajdu
52'
Olomoucké ztráty míče Lukáš Juliš využil k rychlému protiútoku, ovšem prováhal ideální moment k vysunutí Adama Hložka do úniku. To se mu sice zdánlivě povedlo, ovšem Hložek už byl v postavení mimo hru, navíc tváří v tvář Mandousovi zakončoval těsně vedle branky.
52'
Ze zmíněného vydatného deště se stala jen krátká přeháňka, pršet už přestalo.
51'
Hosté po zisku míče přesunuli hru na sparťanskou polovinu, kde dokázali míč udržet, v závěru akce ale Ondřej Zmrzlý nepřesně centroval.
49'
Sáčkův volej proskákal těsně vedle levé tyče
49'
Další roh Dočkal rozehrál nakrátko s Hanouskem, pak centroval do velmi nebezpečného prostoru, před brankou ale nečíhal nikdo v rudém. Do odraženého míče se z voleje opřel Michal Sáček a jeho střela proskákala vedle olomoucké branky.
48'
Mandous vytáhl Dočkalův přímák nad břevno
48'
Na Dočkalův roh si naskakoval Ladislav Krejčí, k míči se ale neprotlačil.
48'
Dočkalova rána mířila zřejmě těsně nad břevno, Aleš Mandous ji ještě konečky prstů nadzvedl.
47'
Bořek Dočkal byl faulován v pozici, která už je pro sparťanského kapitána jistě palebnou.
47'
Na Letné se pořádně rozpršelo, vydatný déšť tedy bude doprovázet druhý poločas.
46'
González se hned ocitl v tvrdém souboji s Ondřeje Čelůstku, přes důrazného sparťanského stopera neprošel.
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Pablo González.
46'
Zpět na trávník se nevrátil Šimon Falta, jenž tedy přepouští místo Pablu Gonzálezovi.
Na střely vede Sparta 7:1, na bránu 2:0, obě gólové trefy tedy jsou jedinými střelami na branku v dosavadním průběhu zápasu.
Prvním olomouckým hráčem, který vyběhl v dresu na trávník, je Pablo González. Španělský středopolař tedy po změně stran zasáhne do hry.
Sparťané už jsou nějakou dobu zpět na pažitu letenské arény, čeká se na hosty a rozhodčí.
Sparta vede po prvním poločase 2:0, když obě branky vstřelil v závěrečné desetiminutovce úvodního dějství Lukáš Juliš. Klíčovou postavou dosavadního průběhu zápasu je ale Bořek Dočkal, sparťanský kapitán velmi zdatně tvoří hru, rozdává velmi zajímavé pasy a stál také u zrodu obou gólových zásahů.
45'
Zahradníček namazal Julišovi, ten tvrdou ranou k tyči zvyšuje na 2:0!
45+1'
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Orel přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Po Dočkalově rohu se míč od hostů odrazil k LUKÁŠI JULIŠOVI, ten prudkou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
44'
Dočkalova lobovaná přihrávka se sice nedostala k Vindheimovi, Sparta ale bude zahrávat rohový kop a k praporku pozvolna míří domácí kapitán.
43'
Ladislav Krejčí hledal příliš prudkou kolmicí do pokutového území Andrease Vindheima, ten neměl nejmenší šanci na míč dosáhnout.
42'
Po Zmrzlého malé domů se Aleš Mandous dostal pod tlak Lukáše Juliše, povedlo se mu odkopnout míč alespoň do zámezí.
41'
Sparťané mají míč ve svém držení v blízkosti středové čáry a hledají cestu do soupeřovy defenzivy.
39'
David Lischka v roli posledního pořádně zariskoval před Martinem Nešporem, ten se ale k míči nedostal.
39'
Bořek Dočkal tentokrát vzdušným pasem hledal Andrease Vindheima, k němu ale míč nedoputoval, pozorný byl Ondřej Zmrzlý.
38'
Ondřej Zmrzlý se pokusil po levé straně prosadit do pokutového území, svoji neúspěšnou akci ale zakončil nedovoleným zákrokem a rozehrávky se ujme Milan Heča.
37'
Hložek se dostal za obranu, Juliš do prázdné brány otevřel skóre! 1:0
37'
Hostující defenziva propadla při ofsajdové pasti, Bořek Dočkal přesnou kolmicí vyzval Adama Hložka k samostatnému úniku, reprezentační novic pak ještě vylepšil pozici pro LUKÁŠE JULIŠE, jenž do prázdné branky neměl problém přesně zakončit!
35'
Andreas Vindheim sice zabojoval o takřka ztracený míč s Ondřejem Zmrzlým, odrazil jej ale jen za olomouckou branku.
34'
Neúspěšný průnik Šimona Falty po levém křídle, Falta při pokusu o centr podklouzl. Mimochodem o pár sekund dříve podklouzl při odkopu od branky i Aleš Mandous.
33'
Po další standardní situaci se u vzdálenější tyče neprotlačil do zakončení Ondřej Čelůstka, rozhodčí pak přidělili hostům odkop od branky, což jejich kapitán Roman Hubník ocenil hlasitým potleskem.
33'
Lukáš Greššák skluzem zezadu podrazil Adama Hložka, žluté kartě neunikl.
32'
Ladislav Krejčí po individuální akci na levé straně hřiště nasměroval před branku vysoký centr, Adam Hložek se u vzdálenější tyče k míči neprotlačil.
31'
Utkání se přehouplo do své druhé třetiny, zatím jsme viděli jedinou výraznější příležitost, kdy Lukáš Štetina hlavičkoval těsně nad olomouckou branku.

Oba týmy už ale měly nějaké zajímavé útočné akce, bojují ale s finální fází.
30'
Neúspěšná souhra Lukáše Štetiny s Andreasem Vindheimem u postranní čáry, norskému fotbalistovi míč odskočil do zámezí.
29'
Adam Hložek na kraji pokutového území nápaditou patičkou hledal Andrease Vindheima, ten měl k míči dále než hostující obránci.
28'
Olomouc nadále působí aktivně, Hálův centr našel jeho protějška na opačném kraji obranné formace Ondřeje Zmrzlého, tomu se ale v tísni nepovedlo zakončit.
27'
Tentokrát centroval Tomáš Zahradníček, opět ale bez úspěchu.
26'
Faltův centr od praporku mířil do míst, kde nebyl vůbec nikdo v modrém, po chvíli si ale hosté tuto standardní situaci zopakují.
26'
Breiteho centr David Lischka razantně odkopává do zámezí, hosté budou zahrávat rohový kop.
25'
Na Vindheimův centr nedoskočil Lukáš Juliš, Adam Hložek pak byl pokryt hostujícími stopery.
24'
Prudký centr Zahradníčka Martin Nešpor odrazil za sparťanskou branku, rozehrávky se ujme Milan Heča.
23'
Následný centr Bořka Dočkala si olomoucká defenziva pohlídala.
23'
Martin Hála podrazil Lukáše Juliše a také pravý obránce hostů bude pokračovat se žlutou kartou na kontě.
22'
Vindheimův příliš přetažený centr slabší levačkou vracel před branku Ladislav Krejčí, v těžké pozici ale neměl šanci najít své spoluhráče.
21'
Obecenstvo na Letné o sobě dává hlasitě vědět a žene Spartu do útoku, domácí v těchto chvílích hrají s míčem v okolí středové čáry.
21'
Sražená střela Bořka Dočkala se dokutálela k brankáři Mandousovi.
20'
Martin Nešpor ve středu hřiště neuspěl v osobním souboji s Davidem Lischkou, toho pak fauloval.
19'
Po rychlém Breiteho ošetření se ve hře může pokračovat.
18'
Lukáš Štetina v osobním souboji velmi tvrdě zasáhl Radima Breiteho a rozhodčí Orel hned tasí žlutou kartu pro domácího stopera. Breite schytal pořádný direkt, bude ale v pořádku.
18'
Znovu zahrozili sparťané, přihrávka Bořka Dočkala před branku nenašla nabíhající spoluhráče.
17'
S tečovaným centrem Hály si i v tísni dokázal poradit brankář Milan Heča, Martin Nešpor mu v zachycení míče nedokázal zabránit.
16'
Olomouckému rohu se Sparta ubránila, už hraje ve středu hřiště.
15'
Rohový kop teď budou zahrávat také hosté, mohou se tak nastěhovat před branku Milana Heči.
14'
Třetí roh Sparty k ohrožení olomoucké branky nevedl, nadále se ale hraje pod taktovkou domácích.
13'
Lukáš Juliš dostal přesnou přihrávku do volného prostoru, pas svého bývalého spoluhráče před branku hosté srazili na roh.
12'
Štetinova nebezpečná hlavička skončila těsně nad bránou!
12'
Po dalším volném kopu Bořka Dočkala se do vzduchu zavěsil Lukáš Štetina a hlavou těsně přestřelil olomouckou branku!
11'
Po standardní situaci Sparty Čelůstka posunul míč ke dvojici Krejčí – Štetina, do balónu se z otočky opřel posledně jmenovaný slovenský obránce, ovšem neprostřelil bránící Hanáky.
9'
Útočný výpad Matěje Hanouska po levém křídle je zastaven hvizdem rozhodčího Orla, ten se během akce dotkl míče a hru tak přerušil.
9'
Sparťané se usadili na soupeřově polovině, Sigma brání ve velmi hlubokém bloku u vlastního pokutového území.
8'
Hosté získali míč na útočné polovině, čehož mohl využít Falta k centru na Martina Hálu, tomu je pískán nedovolený zákrok.
7'
Bořek Dočkal tentokrát od praporku centroval přímo před branku, našel ale jen hlavy hostujících hráčů.
7'
Po dalším centru tečovaná střela Ondřeje Čelůstky končí nad olomouckou brankou.
6'
Čelůstka po závaru ve vápně pálil o metr vedle brány
6'
Bořek Dočkal rozehrál první roh zápasu nakrátko s Matějem Hanouskem, pak se jeho centr neujal.
6'
Sparťané nadále působí velmi aktivně, Dočkal hledal kolmicí do pokutového území Hložka, ten se neprotlačil do zakončení.
5'
Lukáš Štetina předvedl výborný obranný zákrok ve středu hřiště, čehož Sparta mohla využít k rychlému přechodu do útoku, Julišův centr zprava ale jen proletěl předbrankovým prostorem.
4'
Lukáš Juliš si při průniku mezi čtyřmi soky naložil příliš velké sousto a míč nedokázal udržet.
3'
Novinkou na letenském stadiónu je umístění "kotle" domácích fanoušků, ti se z rohu stadiónu přesunuli za branku, kterou v prvním poločase hájí Milan Heča.
2'
Sparťané mají míč znovu ve svém držení, další útočnou akci ale musí rozjet až od brankáře Milana Heči.
1'
Vindheimův přetažený centr mířil za vzdálenější tyč, Adamu Hložkovi se ještě povedlo udržet míč ve hře, ovšem v těžké pozici jej nedokázal nasměrovat k nikomu ze spoluhráčů.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v tradiční rudé barvě hrající sparťané, také Olomouc mohla obléknout svoji obvyklou modrou sadu a v prvním poločase útočí na branku směrem k Letenské pláni.
1'
Aktéři zápasu už pomalu přicházejí na trávník, nejdříve hosté z Olomouce, po nich sparťané a na závěr trojice rozhodčích vedena Pavlem Orlem.

Nad stadiónem je zatažená obloha a déšť během zápasu není vyloučen.
Stadiónem nyní už tradičně zní sparťanská klubová hymna "Zpívej, kdo jsi sparťanem!", blíží se oficiální nástup aktérů zápasu.
Před utkáním je hromadným potleskem uctěna památka malého sparťana Matyáška, jenž před pár týdny náhle opustil svět ve věku pouhých dvou a půl let.
Ochozy Generali Areny se v rámci možností zaplňují, povolená kapacita na dnešní utkání je 4 651 diváků, všechny lístky byly v předprodeji vyprodány.

Do zahajovacího výkopu zbývá deset minut.
Sparta se představí ve stejné sestavě, v jaké porazila Brno. Hosté nastoupí bez střelce jediné branky zápasu s Libercem, Španěl Pablo González zahájí zápas jen na lavičce náhradníků, jeho místo na trávníku zaujme Šimon Falta.

AC Sparta Praha: Heča – Štetina, Čelůstka, Lischka – Vindheim, Sáček, Dočkal (C), Ladislav Krejčí ml., Matěj Hanousek – Hložek, Juliš.
Náhradníci: Nita – Plechatý, Souček, Trávník, Kozák, Karabec, Plavšić.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Hála, Jemelka, R. Hubník (C), Zmrzlý – Greššák – Houska, Zahradníček, Breite, Falta – Nešpor.
Náhradníci: Trefil – Látal, P. González, Zifčák, Radić, Sladký, Daněk.

Rozhodčí: Orel – Blažej, Hock.
SK SIGMA OLOMOUC

Také Sigma Olomouc měla loni dobře rozehraný MOL Cup, cestu pohárem ji nakonec zastavil Slovan Liberec v semifinále. V základní fázi ligové soutěže Hanáci skončili jedenáctí, což je katapultovalo až do skupiny o záchranu, která nakonec zůstala nedohrána.

Změn v olomouckém kádru bylo výrazně méně, těmi největšími jsou návrat Lukáše Juliše z hostování právě do Sparty, kádr opustili i Václav Pilař s Pavlem Dvořákem, naopak výraznou posilou se stal návrat Romana Hubníka z Plzně.

Hosté se budou muset obejít bez trenérské dvojice Látal – Neček, kteří jsou v karanténě, mužstvo tak z lavičky povede sportovní manažer Ladislav Minář.
AC SPARTA PRAHA

Pro Spartu se jedná o první domácí zápas nového ligového ročníku. Ten předchozí sparťané zahájili pod očekávání, postupem času klesli až na deváté místo, ovšem vydařeným závěrem sezóny se po koronavirové přestávce vyšvihli na konečnou třetí příčku, navíc ovládli domácí pohár a vzhledem k okolnostem se probojovali rovnou do základní skupiny Evropské ligy, kterou zahájí v říjnu.

V létě se sparťanský kádr výrazně proměnil, když smlouva skončila Kangovi, Frýdkovi, Mandjeckovi, Costovi, Kayovi, po dohodě pak ukončil svoji smlouvu Ben Chaim.

Místo nich se na Letné objevili Ladislav Krejčí, Ondřej Čelůstka, Dominik Holec a bulharský reprezentant Martin Minčev, řada dalších hráčů se pak vrátila z hostování včetně Filipa Součka, jenž Spartu oficiálně posílil již v zimě, na jaře pak v Opavě zůstal na hostování.
Hezký večer z pražské Letné, kde v Generali Areně program druhého kola fotbalové FORTUNA:LIGY soubojem domácí Sparty se Sigmou Olomouc.

Sparta do nového ligového ročníku vstoupila hladkou výhrou 4:1 na trávníku nováčka z Brna, když nad Zbrojovkou vedla už v poločase o čtyři branky. Olomouc se představila v domácím prostředí a také vybojovala maximální bodový zisk, když jedinou branku zápasu se Slovanem Liberec vstřelil Pablo Gonzalez.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.