FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Zlín - 2. května 2021   15:00

0:0
(0:0)

Grigar (C) – Vondrášek, Mazuch, Knapík, Černý – Jukl, Mareček, Kodad (62. J. Mareš) – Fortelný (62. Radosta), Moulis (81. Macej) – V. Vukadinović (81. Trubač).
J. Plachý – J. Mareš, Macej, Radosta, Trubač, Hyčka, Gabriel.
Klíma – Caletka, Dobrovolný
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
574 diváků
S. Dostál – Cedidla, Simerský, P. Buchta, Matejov – Janetzký, Vraštil, Janošek (90. J. Kolář) – Jawo (56. Y. Dramé), Poznar (C), Potočný (84. Procházka).

SESTŘIH: Teplice - Zlín 0:0. Záchranářská bitva s minimem šancí

Utkáním Vás provedl Tomáš Suchánek a já Vám děkuji za pozornost.
Na Stínadlech byli po dlouhé době fanoušci, ale branku v utkání Teplic se Zlínem neviděli. A není se čemu divit. Ve druhém poločase nebyla k vidění jedna jediná šance, a tak je bezbranková remíza logickým vyústěním toho, co se dělo na trávníku po celých 90 minut. Zlín ukončil šesti zápasovou sérii bez bodu, ale domácí určitě bod brát nebudou, vzhledem k starostem se záchranou.
90+3'
90+2'
Sražený centr Róberta Matejova skončil těsně nad domácím břevnem a hosté budou ještě rozehrávat rohový kop.
90+1'
Jakub Mareš (Teplice) dohrál u postranní lajny Václava Procházku a byl to žlutý faul.
90+1'
Sudí Tomáš Klíma nastavuje utkání o 3 minuty.
90'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Jakub Kolář.
89'
Youba Dramé si pomohl při zpracování rukou, míč pro Teplice.
87'
Teď je to spíše boj, než fotbalová podívaná. Hraje se na útočné polovině Zlína, ale de facto bez nějaké šance na ohrožení domácí branky.
85'
Lukáš Vraštil (Zlín) doprovodil svůj nedovolený zákrok několika gesty a slovy a vyfasoval od sudího Klímy žlutou kartu.
84'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Václav Procházka.
84'
Dominik Simerský byl dříve u míče než Matěj Radosta a domácí odchovanec musel faulovat.
82'
Potočného rána z velké dálky mířila do Grigara
82'
Teplice nyní hodně spěchají a chtějí urvat dnes plný bodový zisk. K tomu však potřebují výrazně zpřesnit útočnou fázi.
81'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Martin Macej.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Daniel Trubač.
79'
Vukadin Vukadinović byl teď velký optimista a po své kličce na nějakých třiceti metrech od branky zkoušel ránu, ale té chybělo opravdu všechno. Svým gestem jej ohodnotil trefně také Jakub Mareš.
78'
Jakub Mareš poprvé v akci po svém příchodu na hrací plochu, ale jeho ulička na Pavla Moulise nebyla úspěšná.
76'
Jan Knapík fauloval v hlavičkovém souboji Tomáš Poznara. Hrát budou tedy hosté.
75'
„Skláři“ sice mají aktuálně více ze hry, ale šancí je v dnešním utkání jako šafránů. Což dokazuje pohled domácího trenéra Radima Kučery, který je s výkonem svých svěřenců hodně nesvůj.
73'
S rohovým kopem si poradil v malém vápně Petr Buchta a míč rybičkou odhlavičkoval daleko od zlínské branky.
72'
Jakási šance pro domácí v podobě rohového kopu, který vybojoval David Černý.
70'
Youba Dramé si počínal v útočné snaze příliš agresivně a fauloval Tomáše Vondráška. Ve druhém poločase však stále čekáme na nějakou šanci, respektive vzruch před jakoukoliv brankou.
69'
Martin Cedidla zůstává na hrací ploše po souboji s Pavlem Moulisem. Hosté však budou „pouze“ vhazovat.
68'
Youba Dramé si hledal za obranou centr Potočného, ale na míč ideálně nedostáhl a pro míč si vyběhl brankář Tomáš Grigar.
66'
Tomáš Grigar si smlsnul na centru Tomáše Poznara a ihned rychle rozehrával akci svého týmu.
Dnešní utkání sleduje na teplických Stínadlech 574 diváků.
64'
David Černý zahrál míč raději do zámezí, když na něj dotíral Roman Potočný.
62'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Ladislav Kodad, přichází Jakub Mareš.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Matěj Radosta.
60'
Jakub Mareš se po svém zranění již chystá do hry a bude chtít strhnout vedení na domácí stranu.
59'
Youba Dramé byl později u míče než domácí srdcař Tomáš Vondrášek a zlínský fotbalista fauloval.
57'
Ladislav Kodad a Tomáš Vondrášek hezky zakombinovali u pravé postranní lajny, ale po centru do šestnáctky fauloval Vukadin Vukadinović.
56'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Youba Dramé.
55'
Lamin Jawo opět faulován. Tentokrát ve výhodnější pozici pro hosty. Je to takových 25 metrů od branky Tomáše Grigara.
54'
Lamin Jawo si vynutil u pravé postranní lajny faul na Ladislavu Kodadovi. Míč pro hosty ze Zlína.
52'
Jukl po Vukadinovičově pasu přestřelil
52'
David Černý hezkou „šajtlí“ vysunul Vukadina Vukadinoviče, který poté servíroval míč proti noze Juklovi, jehož rána se však nevešla mezi zlínské brankové zařízení.
50'
Nebezpečí z přímého kopu Teplic však nepřišlo a Stanislav Dostál mohl zůstat v klidu.
50'
Jan Fortelný si vynutil u pravé postranní lajny faul a domácí budou mít k dispozici přímý volný kop.
49'
Ladislav Kodad ve dvou po sobě jdoucích akcích proti obraně Zlína neuspěl.
47'
Černého hlavička po rohu zaplachtila mimo
47'
David Černý si naskočil na centr Jana Fortelného, ale svou hlavičku nenasměroval mezi tyče.
47'
Rohový kop v úvodu druhé půle pro domácí „skláře“.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03 .
Upřímně v prvním poločase souboje mezi Teplicemi a Zlínem jsme neviděli příliš atraktivní podívanou. Utkání je hodně nervózní a opatrné. Největší šanci měl na hlavě zlínský Tomáš Poznar, ale z optimální pozice hlavičkoval vedle domácí branky. Do kabin se jde tak za bezbrankového stavu.
45'
Potočného přímák lízl boční síť
45+1'
45+1'
Sudí Klíma nastavuje první poločas o 1 minutu.
45'
Roman Potočný se snažil míč zakroutit svou levačkou za přední tyč, ale branku domácích netrefil.
45'
David Černý zboural Martina Cedidlu a v závěru prvního poločasu uvidíme ještě standardní situaci v podání „ševců“.
43'
Gambijský záložník Lamin Jawo (Zlín) přidržel za dres Pavla Moulise, za což obdržel žluté napomenutí.
43'
Stanislav Dostál boxoval centr Pavla Moulise z pravé strany a do míče se následně opřel Lukáš Mareček, nicméně jeho rána mířila hodně daleko od horní tyče.
41'
Jan Fortelný obešel výborně dva protihráče, ale centr poté neměl potřebné kvality.
40'
Vukadin Vukadinović pohlídán na hrotu Dominikem Simerským, a hosté se zmocnili míče.
38'
„Žlutomodrým“ však patří poslední minuty. Další centr hledal Vukadinoviče, ten však o krok nedostihl nabídku v šestnáctce.
37'
Robert Jukl ve velké šanci absolutně selhal! Vukadin Vukadinović skvěle našel centrem na penaltě právě Jukla, který se však vůbec dobře nezorientoval a míč neposlal ani na branku!
36'
Vukadin Vukadinović se hnal sám na branku, ale míč si předkopl příliš dopředu, a tak nemohl ani zakončovat. Později však zvedl praporek nad hlavu asistent Dobrovolný, vzrušení bylo tedy nakonec zbytečné.
35'
Jan Fortelný fauloval při své snaze hlavičkovat brankáře hostů Stanislava Dostála.
33'
Bývalý zlínský svěřenec Vukadin Vukadinović se dostal s míčem za obranu na levé straně, ale následný centr mu nevyšel dle představ. Ani z tohoto mráčku domácím nezapršelo.
32'
Ladislav Kodad (Teplice) hasil svým faulem únik Lamina Jawa a vyfasoval jako první žlutou kartu.
31'
Lamin Jawo fauloval u postranní lajny Pavla Moulise a před branku Stanislava Dostála poletí centr z pravé strany.
30'
Rozehrávka rohového kopu na krátko však absolutně neslavila úspěch.
29'
Po delší odmlce bude také rušno před Dostálem, jelikož po centru Davida Černého budou zahrávat domácí rohový kop.
28'
Lukáš Vraštil se doslova protlačil k hlavičce, Tomáš Grigar musel na trávník a lapit tento nadějný pokus. Další varování pro domácí tým.
27'
Grigar pohlídal Vraštilovu hlavičku
27'
Vukadin Vukadinović si nepohlídal ofsajdovou past Zlína a toho si všiml i asistent sudího Dobrovolný, jenž zvedl praporek nad hlavu.
25'
Martin Cedidla si pohlídal Pavla Moulise a míč proskotačil až za postranní lajnu.
23'
Změnit to mohl Pavel Moulis, který skvěle servíroval míč do malého vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů si do ideální nabídky nenaběhl.
22'
Jan Fortelný a Vukadin Vukadinović si nerozuměli a domácí odevzdali další míč hostům. Výkon Teplic v důležitém utkání je zatím velmi za očekáváním.
20'
Tomáš Grigar musel opět do akce. Lamin Jawo poslal sice velmi vysokou hlavičku, ale míč se snášel nepříjemně pod horní tyč.
19'
Moc nechybělo a domácí byli potrestání. Tomáš Poznar se dostal osamocený k hlavičce, ale trestuhodně minul v této tutové šanci!
18'
Mazuch zaspal při bránění Poznara, ten hlavičkoval těsně vedle
18'
Lukáš Mareček dohrál Romana Potočného, hrát budou hosté. Teplice jsou velmi pasivní v úvodních minutách zápasu.
17'
Fortelného rohový kop propadl na zadní tyč, kde jej vracel do ohně Tomáš Vondrášek, ale s míčem si poradil brankář Stanislav Dostál.
16'
Ladislav Kodad po své útočné akci na levé straně vybojoval pro domácí „skláře“ rohový kop.
14'
Sudí Klíma si ještě nechal situaci prověřit VARem, ale ten měl stejný názor. O penaltový zákrok se tedy nejednalo.
14'
Jakub Janetzký opět aktivní a chtěl si vynutit pokutový kop po zákroku Davida Černého, nicméně sudí Klíma zvedal gestem hráče hostů.
13'
Ondřej Mazuch poslal míč do zámezí před nabíhajícím Jakubem Janetzkým.
11'
Teplickým se nedaří udržet míč na kopačkách. Lukáš Mareček udělal sice dobrou kličku, ale poté míč odevzdal zpět do moci svěřencům Bohumila Pánika.
10'
Róbert Matejov nedostal přes Jana Fortelného míč před branku Tomáše Grigara. Iniciativa je však překvapivě na kopačkách hostů.
8'
Jakub Janetzký tentokrát postiženým hráčem, když si vynutil faul na svou osobu. Hrát budou „ševci“.
7'
Na Stínadlech působil tři roky Roman Potočný, ale ve své útočné snaze si neporadil s Ondřejem Mazuchem.
6'
Teď útočný faul Jakuba Janetzkého. Úvod střetnutí se nese ve velmi opatrném duchu.
5'
Martin Cedidla opět v akci, tentokrát fauloval, v letošní sezoně tříbrankového, Pavla Moulise.
3'
Martina Cedidlu zradila stabilita a při své snaze o útočnou akci se setkal pouze s trávníkem.
2'
Dominik Janošek sebral míč, který se odrazil od domácího forwarda Vukadina Vukadinoviče.
1'
Tomáš Poznar rozehrál ze středového kruhu dnešní střetnutí.
1'
Oba týmy již vyběhly na teplický trávník. Domácí ve žlutých dresech, hosté ze Zlína vyběhli v bílé sadě dresů. Dnešní soupeře zdraví i hrstka fanoušků, která dnes mohla navštívit Stínadla.

FK Teplice: Grigar (C) – Vondrášek, Mazuch, Knapík, Černý – Jukl, Mareček, Kodad – Fortelný, Moulis – V. Vukadinović.
Náhradníci: J. Plachý – J. Mareš, Macej, Radosta, Trubač, Hyčka, Gabriel.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Cedidla, Simerský, P. Buchta, Matejov – Janetzký, Vraštil, Janošek – Jawo, Poznar (C), Potočný.
Náhradníci: Rakovan – Procházka, Y. Dramé, Toutou Mpondo, J. Kolář, Chwaszcz, Martínez García.

Rozhodčí: Klíma – Caletka, Dobrovolný.
 Vzájemná bilance

Celková historická bilance těchto dvou soupeřů v prvoligových utkáních vyznívá lépe pro Teplice, které vyhrály 18 utkání z dvaatřiceti. Zlín se radoval jedenáctkrát. Na Stínadlech je to pro Teplice ještě příjemnější bilance. Šestnáct utkání z toho třináct vyznělo právě pro Teplice. Zlín vyhrál v Teplicích naposledy v roce 2003.

Letošní vzájemný zápas na zlínské Letné skončil také lépe pro Teplice, které vyhrály na Valašsku 3:2! O branky se postaraly, dvakrát Jakub Mareš a jednou Matěj Radosta.
 Teplice – FC Fastav Zlín

V neděli přijede na teplická Stínadla Zlín a bude se jednat po dlouhé době o utkání, které bude včetně fanoušků! Na utkání může 10% z celkové kapacity stadionu, což dělá v Teplicích necelou dvoutisícovku fanoušků.

Další klíčové utkání domácího lodivoda Radima Kučery. Teplice po bezbrankové remíze v Brně udržely svého pronásledovatele na rozdíl čtyř bodů, což je aktuální náskok Teplic na záchranu. Severočeši měli v týdnu nabitý program, když odehráli semifinále MOL Cupu, ve kterém padli po prohře 1:0 v Plzni. Tradičně bude chybět domácím několik opor. K Heidenraichovi, Řezníčkovi, Kučerovi, Marešovi přibyl navíc v minulém kole Patrik Žitný.

I Zlín má však své starosti. Tým Bohumila Pánika zažívá nejhorší období sezony, když padl v posledních šesti zápasech! Naposledy inkasoval direkt v domácím prostředí s Pardubicemi, kterým podlehl vysoko 0:4! Stále tak nemají ševci jistotu záchrany, když mají náskok před Brnem osm bodů. Do Teplic míří Zlín bez Condeho, Hlinky a Čanturišviliho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.