FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Jablonec - 4. prosince 2020   18:00

0:2
(0:0)
Jablonec
71' Pilař  (R. Hrubý) • 84' Schranz

S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka – Fantiš (78. Janetzký), Hlinka, Conde (90+2. Slaměna), Jiráček (C) – Dramé (46. Jawo), Poznar, Čanturišvili.
Rakovan – Janetzký, Jawo, J. Kolář, Martínez García, Toutou Mpondo, Slaměna.
Berka – Mokrusch, Podaný
Stadion Letná, Zlín
Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob (90+2. Jovović) – Považanec (C) – Pleštil (67. Ladra), R. Hrubý (90+2. Čvančara), V. Kubista, Pilař (87. Podaný) – Schranz (87. Doležal).
Vajner – Čvančara, Doležal, Hübschman, Jovović, Ladra, Podaný.

SESTŘIH: Zlín - Jablonec 0:2. Domácí v deseti padli, rozhodli Pilař a Schranz

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:8. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:13.
Je konec! Jablonec si na cestu na sever Čech vybojoval tři body za vítězství 2:0. Rozhodujícím okamžikem dnešního souboje bylo vyloučení Tomáše Poznara v závěru prvního poločasu. Zlínský útočník totiž po nasimulovaném pádu uviděl druhou žlutou kartu. Po změně stran hrál Zlín sice odvážně, jenže dvacet minut před koncem si na Hrubého přihrávku naběhl Václav Pilař, který otevřel skóre. Další šanci měl Ladra, který z úhlu minul branku. V 83. minutě byl ve vápně faulován Schranz a rozhodčí Berka odpískal penaltu. Tu proměnil sám faulovaný Ivan Schranz, který potvrdil vítězství Jablonce.
90+2'
90+2'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Cheick Oumar Conde, přichází Patrik Slaměna.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Tomáš Čvančara.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Krob, přichází Vladimir Jovović.
90+1'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Vachtang Čanturišvili sice dostal přihrávku na levou stranu, jenže si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdu. Jablonec si s přehledem drží své vedení.
89'
Robert Hrubý se na hranici pokutového území pokusil o efektní zakončení z voleje, jenže rána mu vůbec nesedla a jeho pokus ohrozil jen rohový praporek.
88'
Cheick Oumar Conde na polovině hřiště pokazil rozehrávku a nabídl míč Ladrovi. Střídající fotbalista poté rozjel akci Jablonce, která skončila jen podržením balónu.
87'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Martin Doležal.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Jakub Podaný.
87'
První přímý kop se Zlínu moc nepovedl, jenže po zásahu Kroba do obličeje Petra Jiráčka si celou situaci mohou domácí fotbalisté zopakovat.
86'
Lamin Jawo si na polovině soupeře obhodil Jakuba Považance a získal pro domácí celek přímý kop. Všichni domácí hlavičkáři už míří do šestnáctky.
84'
Schranz penaltu bezpečně proměnil, 0:2
84'
Jablonec právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil sám faulovaný IVAN SCHRANZ a s přehledem napálil míč pod břevno!
83'
Conde ve skluzu zasáhl Schranze, penalta!
83'
Ivan Schranz si v pokutovém území chytře pokryl míč a Cheick Oumar Conde jej poslal k zemi. Sudí píská penaltu!
82'
Hostující zadáci si dávali přednost s brankářem Hanušem. Dotírající Jawo si dokonce sáhl na míč, ale z těžké pozice Hanuše nepřekonal.
81'
Jan Krob skvěle napadal rozehrávku soupeře na polovině hřiště a vybojoval pro Jablonec vhazování. Hostující celek může nasbírat cenné sekundy k dobru.
80'
Zlín zahrával další rohový kop. Jeho exekuce se již tradičně chopil Petr Jiráček, ale přízemní centr na přední tyč nepředstavoval pro obranu Jablonce nebezpečí.
79'
Dostál si zakřičel na obránce, aby mu pustili míč. Domácí brankář poté schoval míč do rukavic a rozehrál na levou stranu.
78'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Jakub Janetzký.
78'
Vachtang Čanturišvili si v blízkosti velkého vápna navedl míč na pravačku a zakončil placírkou. Jeho pokus zastavil skvělý blok Jakuba Považance.
77'
Lamin Jawo zakončoval na opačné straně, jenže svou možností byl natolik překvapen, že vůbec nezamířil mezi tři tyče. Takových možností nebude mít Zlín mnoho.
76'
A ještě jedna obrovská šance Jablonce! Robert Hrubý se v pokutovém území dostal před Fantiše, ale zakončil jen do míst, kde číhal Dostál.
75'
Ladrovu přihrávku nezužitkoval Kubista, záhy Hrubého vychytal Dostál
75'
Hosté měli další obrovskou šanci! Tomáš Ladra se z levé strany dostal do pokutového území a poslal střílenou pobídku před branku. Dobíhající spoluhráč se k zakončení nedostal.
74'
Hostující fotbalisté bez problémů ovládají dění na trávníku. Do rozehrávky se zapojil Jan Hanuš, který si vyměnil přihrávku s Jaroslavem Zeleným.
73'
Zlín je po inkasované brance poněkud zaskočený. Procházka poslal přihrávku na polovinu Jablonce, jenže tam se za míčem nerozběhl nikdo ve žlutém.
71'
Pilař prostřelil Dostála a otevřel skóre, 0:1
71'
Jablonec nakonec využívá přesilovku a dvacet minut před koncem se dostává do vedení! Robert Hrubý skvěle ustál souboj s Jiráčkem, vnějším nártem rozehrál na levou stranu, kde byl VÁCLAV PILAŘ, který si míč potáhl do vápna a placírkou uklidil míč za Dostálova záda!
70'
Lamin Jawo se snažil oběhnout stopera Martince, jenže jej doslova zboural na trávník. Hostující stoper toho dnes schytal opravdu mnoho.
69'
Vojtěch Kubista si v pokutovém území naskočil na centr z levé strany, jenže jeho hlavička byla nedůrazná a ještě k tomu nepřesná.
68'
Robert Hrubý si křikl o přihrávku za obranu domácího celku, ale skvěle postavený Simerský míč srazil do zámezí. Jablonec bude pouze vhazovat.
67'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Tomáš Ladra.
67'
Lamin Jawo je v posledních minutách takovým otloukánkem na domácí straně. Tentokrát jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi Jakub Považanec.
66'
Zlín si po delší době vyzkoušel rozehrávku standardní situace. Rozehrávky se ujal Vachtang Čanturišvili, ale pro nepovedený centr si hravě dokráčel Jan Hanuš.
65'
Jan Krob stáhl k zemi unikajícího Jawa a vidí žlutou kartu.
64'
Marek Hlinka bez váhání nakopl míč na levé křídlo, kam sprintoval Antonín Fantiš. Přihrávka byla příliš prudká a míč se po trávníku svezl do zámezí.
63'
Ivan Schranz se v blízkosti velkého vápna opřel z voleje do odraženého míče, jenže zakončení mu vůbec nesedlo a míč prosvištěl daleko od domácí svatyně.
62'
Jakub Martinec si skvěle splnil své defenzivní povinnosti a odkopem o napadajícího hráče získal pro Jablonec rozehrávku od vlastní branky.
61'
Jan Krob dostal přihrávku na levou stranu, jenže domácí zadáci se stačili srovnat do pevného bloku a nepustili krajního hráče Jablonce k odcentrování.
60'
Je za námi hodina hry a zatím stále čekáme na první branku dnešního souboje. Po změně stran se navíc z trávníku vytratily veškeré příležitosti.
59'
Lamin Jawo vlétl do dalšího hlavičkového souboje na polovině Jablonce, jenže míč v tomto případě proskákal k zadákům v zelených dresech.
58'
Lamin Jawo si při další akci nepohlídal své postavení a nechal se lapit v ofsajdu. Fotbalisté Zlína i v početní nevýhodě hrají se soupeřem vyrovnanou partii.
57'
Antonín Fantiš se na pravém křídle zmocnil odraženého míče, jenže domácí po kombinaci v blízkosti velkého vápna odevzdali míč Janu Hanušovi.
56'
Nakonec se penalta skutečně pískat nebude. Domácí Zlín následně zahrával rohový kop, jenže centr Petra Jiráčka od přední tyče odvrátili obránci.
55'
Ševci po souboji Kroba s Fantišem chtěli penaltu, leč marně!
55'
Antonín Fantiš se vřítil do pokutového území, kde neustál souboj s Krobem a domácí fotbalisté se dožadují odpískání pokutového kopu.
54'
Václav Pilař dostal další přihrávku do běhu na levou stranu, nicméně pobídka byla v tomto případě příliš dlouhá a skončila v zámezí.
53'
Václav Pilař předvedl vynikající průnik po levém křídle, prokličkoval se do pokutového území, ale jeho pobídku z malého vápna odkopl obránce.
52'
Robert Hrubý dostal přihrávku na levou stranu, potáhl míč vpřed, ale důrazný Conde mu míč ukopl do zámezí. Jablonec však bude pokračovat v kombinaci.
51'
Cheick Oumar Conde chtěl vyslal přihrávku na sprintujícího Jawa, jenže nohu do jeho pobídky vložil Vojtěch Kubista, který zhatil akci Zlína.
50'
Považanec se pokusil o další překvapivou pobídku za obranu domácího celku, jenže nikdo v zeleném dresu jeho úmysl nepochopil. Dostál si může pohrát s míčem.
49'
Lamin Jawo si v blízkosti velkého vápna chystal k zakončení, jenže míč mu na poslední chvíli skočil. Domácí fotbalista místo balónu nakopl nohu Jana Kroba.
48'
Jakub Považanec vymyslel zajímavý oblouček za obranu domácího celku, kam si naběhl Ivan Schranz, ale jeho polozakončení z ostrého úhlu proskákalo kolem branky.
47'
Jan Hanuš musel vystartovat ven z pokutového území, jenže odkop se mu příliš nepovedl. V následném vzdušném souboji však přišel faul na Martince.
46'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Lamin Jawo.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se branky nedočkali! Hostující Jablonec si první šanci vypracoval po osmi minutách, ale Zeleného vychytal Dostál. Poté tempo hry trošičku opadlo. Hosté sice měli náznaky šancí, ale domácí obrana si věděla rady. Zlín začal hrozit až v závěru poločasu. Pět minut před přestávkou mohli jít do vedení hosté, jenže Hrubého ránu znovu zastavil Dostál. Ve 44. minutě se po rychlém přechodu do útoku natahoval po Dramého centru Poznar, ale ve skluzu mu chyběly centimetry. Právě Tomáš Poznar poté v souboji s Jaroslavem Zeleným nasimuloval pád v pokutovém území a po druhé žluté kartě oslabil svůj tým.
45'
Poznar za simulování viděl druhou žlutou kartu, a byl tudíž vyloučen!
45+2'
45+2'
Libor Holík sestřelil unikajícího Condeho a dostává žlutou kartu.
45+1'
Jablonec se už během nastaveného času vydal do útoku, jenže hosté se na polovině soupeře dlouho neudrželi.
45'
Obrovská komplikace pro domácí celek! Tomáš Poznar vlétl do pokutového území z levé strany, jenže přihrál pád a vysloužil si druhou žlutou kartu během pěti minut!
44'
Dramé šikovně hledal Poznara, tomu scházel krok
44'
První zajímavá možnost domácích! Youba Dramé potáhl míč po pravé straně, poslal centr do pokutového území, ale dobíhající Poznar na míč nedosáhl ani ve skluzu!
44'
Tomáš Poznar se v pokutovém území tlačil k centru z levé strany. Urostlý útočník na míč nedosáhl a balón prosvištěl do rukavic připraveného Jana Hanuše.
43'
Petr Jiráček chtěl přihrávkou na levé křídlo oslovit Dramého, jenže ten měl proti sobě přesilu obránců v zeleném, kteří jej bez problémů odstavili od míče.
42'
Vachtang Čanturišvili dnes nemá moc prostoru. Domácí fotbalista si chtěl míč zpracovat na levé straně, ale napadající Pleštil mu jej ihned odkopl.
40'
Poznar si ve výskoku pomohl loktem a dostává žlutou kartu.
40'
Po následném rohovém kopu vyprodukovali hosté centr na malé vápno, odkud míč odehrál Antonín Fantiš. Následně ještě pálil Pilař, ale Dostál měl snadnou práci.
39'
Pleštil dostal přihrávku na pravou stranu, utekl svému strážci a přihrávkou pod sebe oslovil Roberta Hrubého, jehož zakončení zlikvidoval Dostál!
38'
Hlinka schytal na vlastní polovině šlapák od napadajícího Kubisty. Sudí zatím nechává žlutou kartu v kapse. Zlín bude pouze rozehrávat na vlastní polovině.
37'
Zlín nedokázal zahrozit ani po další standardní situaci. Míč do pokutového území ještě vracel Dramé, ale jeho pobídka skončila u Dostála.
36'
Dramého střelu z větší vzdálenosti pohlídal Hanuš
36'
Vojtěch Kubista ustál souboj na levé straně, odkud vymyslel dlouhý centr do pokutového území, ale před Schranzem schoval míč do rukavic pozorný Dostál.
35'
35'
Petr Jiráček si skvěle pokryl míč na polovině hřiště a dotírající Robert Hrubý jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Zlín bude rozehrávat.
34'
Holík vyslal už snad třetí povedený centr z pravé strany. Na jeho pobídku si brousil zuby Ivan Schranz, jenže ten kvůli přizvednutí domácího stopera na míč nedosáhl.
33'
Youba Dramé si na hranici velkého vápna připravil míč pro zakončení, jenže pravačkou zamířil jen do prostoru, kde číhal brankář Jan Hanuš.
32'
Tomáš Poznar byl o chvíli později ve sprinterském souboji s hostujícím Martincem a pomohl si nedovoleným zákrokem. Rozhodčí zákrok urostlého útočníka dobře viděl.
31'
Schranzova dělovka zamířila vysoko nad bránu
31'
Jan Krob chtěl rozehrát po levém křídle. Jeho nákop směřoval na Pleštila, který se nedostal před rychlejšího obránce. Jablonec však zůstane u míče.
30'
Cheick Oumar Conde poslal z pravé strany příliš krátký centr do pokutového území. K jeho pobídce se tak nedostal nikdo ve žlutém dresu.
29'
Petr Jiráček si na polovině soupeře bez problémů zpracoval odražený míč a byl faulován napadajícím Martincem. Zlín může na chvíli uklidnit rozehrávku.
27'
Jaroslav Zelený a Cheick Oumar Conde se na polovině hřiště srazili hlavami. Po nepříjemném střetu však bude podle všeho schopni nadále pokračovat.
26'
Václav Procházka na vlastní polovině přečetl rozehrávku Jablonce a ve skluzu odehrál přihrávku směřující za domácí obranu do autu.
25'
Krobův přímák bránu nenašel
25'
Jablonec zahrával další přímý kop v blízkosti pokutového území. Rozehrávky se ujal Jan Krob, jehož rána levačkou sice prolétla nad zdí, ale minula i branku.
24'
Václav Procházka si dal pozor na nákop na polovinu domácího celku a pomohl si malou domů. Dostál následnou rozehrávku zvládl s přehledem.
23'
Po Holíkově centru hlavičkoval Kubista nepřesně
23'
Na opačné straně se o centr do pokutového území pokusil Holík, na jehož pobídku si naskočil Vojtěch Kubista, jehož hlavička byla velmi nepřesná.
22'
Tomáš Poznar využil svou postavu k tomu, aby se dostal k odraženému míči. Rychlonozí obránci Jablonce se však stačili vrátit a nepustili domácího kanonýra ke střele.
21'
Jan Hanuš se musel zapojit do rozehrávky Jablonce. Hostující brankář nakopl míč na polovinu hřiště, jenže Pilař se daleko neprodral.
20'
Jaroslav Zelený se poněkud unáhlil s rozehrávkou z vlastní poloviny a dlouhým nákopem odevzdal míč obrana domácího celku. Zatím sledujeme velmi opatrné utkání.
19'
Václav Pilař si chtěl z levé strany potáhnout míč na hranici velkého vápna, jenže tentokrát mu úmysl vůbec nevyšel. Obrana Zlína měla snadnou práci.
18'
Youba Dramé dostal přihrávku na levou stranu, kde si chtěl obhodit Holíka, jenže si míč posunul daleko před sebe. Obrana Jablonce si rychle pomohla odkopem do autu.
17'
Exekuce rohového kopu se ujal Robert Hrubý, ale ani středopolař Jablonce nevymyslel zrovna nebezpečný centr. Defenziva domácích si bez problémů poradila.
16'
Holík si na pravé straně chystal míč k odcentrování, ale jeho následnou pobídku srazil dobře postavený Petr Jiráček na rohový kop.
15'
Ivan Schranz se hnal za přihrávkou na polovinu soupeře, jenže se neprotlačil před obránce, který si před ním pomohl malou domů.
14'
Libor Holík dostal přihrávku na pravou stranu a pohotově nakopl míč na polovinu soupeře. Domácí obránce jeho pobídku stačil srazit do zámezí.
13'
Dostál se v úvodních minutách dnešního souboje snaží o rychlé rozehrávky. Jeho pobídka znovu směřovala na Dramého, kterého pohlídal pozičně skvěle hrající Zelený.
12'
Petr Jiráček dostal těžkou přihrávku na polovinu Jablonce, kde proti němu vystartoval Robert Hrubý, který míč stačil odklidit mimo nebezpečný prostor.
11'
Vachtang Čanturišvili kouzlil s míčem na levé straně, jenže si balón posunul do těžké pozice mezi dva hráče Jablonce, kteří před ním odkopli míč do autu.
10'
Václav Procházka musel před napadajícím Schranzem nakopnout míč na polovinu soupeře. Jeho pobídka však mířila do míst, kde nebyl nikdo ve žlutém.
9'
Dostál nakopl míč na pravou stranu, kam si naběhl Youba Dramé, jenže ten neměl v souboji s urostlým obráncem šanci na úspěch.
8'
Zeleného skvěle vychytal Dostál, záhy Pleštil pálil nad
8'
Přesto se hosté dostali do první vyložené šance dnešního souboje! Holík našel nádherným centrem Jaroslava Zeleného, jehož hlavičku skvěle zneškodnil Dostál!
7'
Jaroslav Zelený získal odražený míč na vlastní polovině a pomohl si rozehrávkou se stopery. Fotbalisté Jablonce se zatím nedostávají do blízkosti velkého vápna.
6'
Libor Holík dostal přihrávku na pravou stranu a znovu potáhl míč na polovinu soupeře. Jeho přihrávka na Ivana Schranze však byla příliš prudká.
5'
Dramé chtěl na pravé straně obejít Zeleného, jenže důrazný hráč Jablonce se mu postavil do cesty a odehrál míč do zámezí. Zlín bude vhazovat.
4'
Holík potáhl akci Jablonce po pravé straně hrací plochy. Hosté následně kombinovali v blízkosti velkého vápna, ale nakonec nevytěžili ani vhazování.
3'
Cheick Oumar Conde hledal vysokým nákopem na hranici velkého vápna urostlého Tomáše Poznara, jenže domácí útočník míč pustil za sebe. Dobíhající Dramé už se do zakončení nedostal.
2'
Jaroslav Zelený fauloval na vlastní polovině přímo před očima asistenta rozhodčího. Domácí Zlín tak bude zahrávat přímý kop v blízkosti velkého vápna.
1'
Zlín obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale nákop na pravou stranu proskákal až k obráncům Jablonce.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Zlín bude hrát ve žlutém, zatímco svěřenci Petra Rady obléknou zelenou sadu.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Cedidla, P. Buchta, Procházka – Fantiš, Hlinka, Conde, Jiráček (C) – Dramé, Poznar, Čanturišvili.
Náhradníci: Rakovan – Janetzký, Jawo, J. Kolář, Martínez García, Toutou Mpondo, Slaměna.

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob – Považanec (C) – Pleštil, R. Hrubý, V. Kubista, Pilař – Schranz.
Náhradníci: Vajner – Čvančara, Doležal, Hübschman, Jovović, Ladra, Podaný.

Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Podaný.
FK Jablonec
Jablonec se ale docela trápí, protože mu v tabulce patří až osmé místo. Jeho forma rozhodně není ideální, protože v posledních pěti duelech uhrál jenom šest bodů za dvě výhry, přičemž nestačil na překvapivě na Brno a Mladou Boleslav, podle očekávání pak padl se Spartou. Jedno vítězství si připsal proti Opavě, což by byla ostuda, kdyby proti ní neuspěl. Druhou pak získal v posledním odehraném duelu, kdy se utkal s Libercem a oslavil cennou výhru 3:1. Dnešní hosté tak na Zlín ztrácí dva body, takže dnes mají jedinečnou možnost dostat se před něj, kterou se určitě pokusí využít.

Poslední tři utkání
Liberec vs. Jablonec – 1:3
Jablonec vs. Brno – 0:1
Sparta vs. Jablonec – 2:1
FC Fastav Zlín
Zlín se nachází v neuvěřitelné fazóně, protože aktuálně má na kontě tři výhry za sebou, kdy postupně překvapil proti Českým Budějovicím, následně senzačně zdolal Plzeň a naposledy zvítězil na stadionu Karviné, díky čemuž se posunul na páté místo. Takové umístění Fastav opravdu dlouho nedržel, dnes ho navíc může vylepšit ještě více vylepšit. Ani tentokrát není favoritem, ale určitě se pokusí o další senzační překvapení.

Karvina vs. Zlín – 0:2
Zlín vs. Plzeň – 1:0
České Budějovice vs. Zlín – 1:2
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům! Další víkendové kolo FORTUNA:LIGA tradičně začíná v pátek od 18:00, přičemž tentokrát spolu změří síly Zlín a Jablonec. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.