FORTUNA:LIGA - Základní část - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Liberec - 23. května 2021   17:00

0:0
(0:0)

S. Dostál – J. Kolář, Procházka, Simerský – Fantiš (90. Y. Dramé), Hlinka, Martínez García (79. Čanturišvili), Matejov – Janetzký (69. Tkáč), Poznar (C), Potočný (69. Jawo).
Šiška – Tkáč, Jawo, Janošek, Čanturišvili, Y. Dramé, Cedidla.
Proske – Kotík, Mojžíš
Stadion Letná, Zlín
Knobloch – Fukala, Karafiát, Chaluš, Mikula (C) – Mara, Matoušek (61. Faško), M. Sadílek – Pešek, Rondić, Mosquera (70. Nečas).
Nguyen – Pourzitidis, Michal, Nečas, Cancola, Faško, Gembický.

SESTŘIH: Zlín - Liberec 0:0. Body se dělily, Liberec má stále šanci na poháry

Je konec! Dnešní utkání nakonec branku nepřineslo a oba celky si tak rozdělí po bodu. Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, znovu jsme sledovali územní převahu libereckých hráčů, kteří se dostali do největší šance zápasu, ve které pouze do břevna hlavičkoval Chaluš. Zlín toho ve druhém dějství směrem dopředu zrovna moc nepředvedl, přesto v závěru zápasu pronikl do dvou vyložených šancí, se kterými nenaložil nejlépe a brankář Knobloch nakonec nemusel zasahovat.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:8. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 5:6. Fauly: 17:16.
90+4'
90+2'
Pešek pronikal do pokutového území, kde po souboji skončil na zemi. Sudí pískl do píšťalky, místo penalty z toho bylo pouze simulování a žlutá karta za přihraný zákrok.
90+1'
Nyní se znovu k míči dostal domácí brankář Dostál, který se na druhé straně pokoušel oslovit Lamina Jawa.
90'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Youba Dramé.
90'
Nastavují se tři minuty.
90'
Do zajímavé šance se nyní natlačil hostující Pešek, kterému se nepovedlo trefit branku.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. I nadále čekáme na první branku, dost možná budeme počítat s nastaveným časem.
87'
Pro nahrávku si na druhé straně seběhl hostující Nečas, který se nakonec protáhl až k hranici pokutového území, kde si s jeho centrem poradil Simerský.
86'
Slovan se v posledních minutách snaží spíše jen útočit, proto sledujeme otevřená zadní vrátka. Nyní v roli posledního obránce dokázal zakročit Karafiát.
84'
Ani další tutovka domácích nekončí brankou! Tkáčovi se povedlo načasovat nahrávku do úniku na Poznara, který měl ještě v tandemu Jawa. Následovala nahrávka na posledně jmenovaného, kterého ve vyložené šanci zablokoval soupeř.
83'
Jawo naprosto selhal! Hostující obrana propadla, Jawo se hnal sám na branku, jenomže nepochopitelně zabrzdil a místo zakončení ještě nahrával pod sebe, což bylo špatné řešení.
83'
Útočná akce Slovanu ovšem nepřinesla nic nebezpečného. Hrací předmět naopak propadl do moci brankáře Dostála, který si rovněž vyzkoušel odkop.
82'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval domácí Jawo, který si v souboji pomohl moc důrazně a výroku sudího se hodně diví. Rozehrávat bude Knobloch.
81'
Do konce zápasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Dost možná z toho skutečně bude dělba bodů, v posledních minutách sledujeme dost nepřesností.
80'
K míči se nyní dostal také hostující brankář Knobloch, který měl hodně času na rozehrávkou, kterou se mu nakonec povedlo poslat na druhou stranu.
79'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Pedro Martínez García, přichází Vachtang Čanturišvili.
79'
Poznar šel sice do souboje rukou napřed, jenomže se jednalo o nechtěný zákrok. Pokračovalo se standardní situací, centr se ale snesl pouze vedle branky.
78'
Sledovali jsme souboj mimo dění. Již se žlutou kartou hrající Poznar si hodně koledoval o vyloučení, po souboji totiž skončil na zemi hostující Chaluš.
77'
Fastav se po delší době dostal s míčem na útočnou polovinu, kde vhazoval obránce Procházka. Po jeho nabídce se do útoku hnal Poznar, který byl nepřesný.
76'
Vysoký pas se snesl na domácího Koláře, který u postranní lajny dokázal hrudníkem najít volného kolegu Tkáče, jenž pro svůj celek vybojoval vhazování.
75'
Po standardní situaci se k odraženému míči dostal Faško, který se pokoušel o zakončení z velké vzdálenosti, které ale poslal hodně vedle branky.
73'
Žlutou kartu dostává Václav Procházka (FC Fastav Zlín).
73'
Pešek se pokoušel o překvapivé řešení zhruba čtyřicet metrů od branky. Dostála totiž viděl daleko od jeho branky, lob se mu ale vůbec nepovedl.
72'
Zlín se znovu ujal vhazování, při kterém se k míči prodíral Poznar. Z obrany ovšem brilantně vystoupil pozorný Mikula, který špičkou nohy odehrál do autu.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední dvacetiminutovka. Před malým momentem si nedovoleně počínal Fantiše, který se tak vrací zpět za míč.
70'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Jakub Nečas.
70'
Zpětná nahrávka znovu putovala na brankáře Dostála, který rozjel další krátkou kombinaci, při které se Kolářovi nepovedlo pasem nastartovat Fantiše.
69'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Lamin Jawo.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází David Tkáč.
68'
Sledovali jsme tedy největší libereckou šanci, nicméně na první branku tohoto zápasu stále čekáme, do konce zápasu zbývá zhruba dvacet minut.
67'
Sadílek se ujal rozehrávky, kterou posadil přesně na hlavu Chaluše. Ten hlavičkoval z velké vzdálenosti, přesto mířil do horní brankové konstrukce.
67'
V posledních minutách sledujeme spíše jen odkopy od branky. Tím dalším se prezentoval hostující brankář Knobloch, po krátké akci si Slovan vybojoval roh.
66'
Po chvilkovém přerušení se pokračovalo odkopem od domácí branky. Dostál sice odehrál míč na opačnou polovinu, přesto mu lehce podjely nohy.
65'
Mosquera se prodral po levém křídle až k centru, který poslal pouze do protihráče. Do souboje se následně dostal Procházka, který odkopával do bezpečí.
64'
Kolářovi se provedení autového vhazování vůbec nepovedlo. Nahrávka na Janetzkého skončila v zámezí, Knobloch si tak přichystá odkop od své branky.
63'
Míč se nyní znovu snesl pouze do zámezí a vhazování se tak ujal domácí Kolář. Ševci se daleko nedostali, vzápětí hodně nepřesně nahrával Sadílek.
61'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Michal Faško.
61'
Až nyní se Sadílkovi povedlo poslat míč směrem do pokutového území, kde si na něj na zadní tyči seběhl Pešek, který dělovkou trefil boční síť.
61'
Máme za sebou hodinu hry, která nám zatím žádnou branku nepřinesla. Pokračujeme v hodně opatrném duchu, na vyloženou šanci čekáme poměrně dlouho.
60'
Pešek minul z voleje po přihrávce Sadílka
60'
Simerský raději v tísni volil zpětnou nahrávku na Dostála, který rychle přeposlal do strany na volného Koláře, jehož odkop dokázal zablokovat Sadílek.
59'
Martínez se snažil zrychlit útočnou akci přihrávkou do běhu na Poznara, který měl k míči hodně daleko a k němu se tak jako první dostal brankář Knobloch.
58'
Liberečtí si znovu pohrávali s míčem na vlastní polovině. Fukala si nadvakrát vyměnil míč s Chalušem, načež se do kombinace zapojil také Mikula.
57'
Po vhazování se znovu do kombinace zapojil domácí Procházka. Jeho polovysoká nabídka trefila pouze Chaluše, načež se Slovan Liberec dostal ke kontru.
55'
Procházkovi se povedlo nacentrovat do pokutového území, kde se do zakončení dostával Fantiš, který trefil blokujícího protihráče.
55'
Pro volný míč si posléze seběhl domácí brankář Dostál, který se pokoušel o vysoký odkop na druhou stranu, kde se Poznar vůbec nezapojil hlavičkového souboje.
54'
Hodně času měl na práci s míčem hostující Chaluš, kterému se povedlo propasírovat míč na levou stranu, odkud Mikula prodlužoval na Mosqueru.
53'
Matoušek to zkoušel přenést na pravou stranu, kde se nacházel Pešek. Prvně jmenovaný to sice neudělal nejlépe, přesto se jako poslední dotkl míče Matejov.
52'
Několik hlavičkových soubojů u středového kruhu, načež se k míči dostal domácí Hlinka, po jehož odkopu vybojoval další autové vhazování Mikula.
51'
Vysoký nákop z hostující poloviny se pouze snesl do rukavic brankáře Dostála, který se pro změnu prezentoval vysokým pasem směrem na Martíneze.
50'
Žlutou kartu dostává Tomáš Poznar (FC Fastav Zlín).
49'
Jenomže po vhazování se Mara nechal obrat o míč a poté musel sám couvat směrem vzad. Nakonec ve spolupráci s Mikulou poslal na zem Poznara.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si nedovoleným způsobem pomohl domácí celek. Slovan Liberec tak rozehrával nákopem, míč se dostal k Mosquerovi.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Máme za sebou první poločas, který nám rozhodně nepřinesl atraktivní podívanou. Sledovali jsme vyrovnanou partii, ve které se oba celky střídaly v držení míče. Ševci přitom do utkání vstoupili aktivně, hned v úvodu dvakrát prověřili brankáře Knoblocha, který od té doby neměl žádnou výraznější práci. Také brankář Dostál neměl moc práce, logicky také neinkasoval.
45+1'
45'
Nastavuje se minuta.
44'
Zády k brance operoval Rondić, kterému se sice povedlo sklepnout pod sebe, jenomže i další nahrávka se snesla pouze do ofsajdového postavení Slovanu.
42'
Z místa přestupku nyní rozehrával brankář Knobloch, který na jistotu rozehrál po zemi nakrátko na Chaluše. Po jeho odkopu jsme sledovali ofsajd Peška.
40'
Potočný to po zisku míče zkoušel šikovnou nahrávkou do pokutového území, kam si nabíhal Fantiš, kterému se nepovedlo ideálně sklepnout míč do branky.
39'
V pokutovém území se sice k míči dostal Janetzký, ten ovšem ještě sklepával pod sebe na Fantiše, po jehož centru hlavičkoval doprostřed Potočný.
38'
Potočný hlavičkoval k tyči bez patřičné razance
38'
Dostál si přichystal další odkop od branky. Do vzdušného souboje se dostával Potočný, kterému se povedlo prodloužit míč za sebe na Hlinku.
37'
Za volným míčem se jako první dostal jeden z domácích. Do kombinace se zapojil také kolega Kolář, který při snaze o odkop trefil pouze hráče před sebou.
35'
Žlutou kartu dostává Ondřej Karafiát (FC Slovan Liberec).
34'
Vysoký pas z nohy Karafiáta se tentokráte měl snést na pravou stranu. Tam se ovšem nenacházel nikdo ze spoluhráčů a vhazování se tak ujme Matejov.
33'
Snadná práce pro brankáře Knoblocha, který posléze rozehrál výhozem nakrátko na Chaluše. Ten to zkoušel vysokým pasem, který skončil pouze u soupeře.
32'
Potočný se chopil rozehrávky další standardní situace, kterou sice poslal směrem do pokutového území, jenomže tam nedokázal najít nikoho z kolegů.
31'
Máme za sebou zhruba třetinu zápasu, nesledujeme zrovna atraktivní podívanou. Slovan Liberec má územní převahu, do vyložené šance se ale nedostal.
30'
Vhazování se tak ujal domácí Simerský. Ševči to zkoušeli vysokým pasem na opačnou stranu, kde pro změnu v souboji nedosáhl na padající míč Janetzký.
29'
Matoušek si navedl míč na střelu a překopl bránu
29'
Potočný se na levém křídle daleko nedostal. Slovan Liberec to pro změnu zkoušel nákopem do běhu na Matouška, který již nezastihl míč na hrací ploše.
28'
Klid na odkop od své branky nyní měl hostující brankář Knobloch. Ten to přesto zkoušel rozehrávkou po zemi, přičemž se mu povedlo najít Chaluše.
27'
Po delší době se do kombinace domácích zapojil také brankář Dostál. Ten se pokoušel na druhé straně najít Matejova, který neodhadl dráhu dopadu míče.
26'
Martínezovi sice lobem povedlo dostat míč do hostující branky, jenomže znovu to bylo z ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel kolega Poznar.
25'
Je za námi více než polovina prvního poločasu, která nám zatím žádnou branku nepřinesla. Jedinou šanci měli hned v úvodu zápasu na kopačkách domácí.
23'
Fukala to zkoušel nabídkou na Peška, který se prohnal k hranici pokutového území, kde ho ovšem odkopem dokázal zastavit domácí Procházka, jenž odkopl do protiútoku.
22'
Jenomže po něm se hosté daleko nedostali, přesto se po chvíli vrátili zpět k míči. Tentokráte od levé autové lajny mohl vhazovat míč zpět do hry Mikula.
21'
Hosté nakonec dokázali roztáhnout hru do volného prostoru, kam přispěchal obránce Fukala, kterému se pro svůj celek povedlo vybojovat vhazování.
20'
Slovan Liberec se nyní s míčem dostal na polovinu soupeře, kde pokračoval v kombinaci. Matouškovi se nakonec přesnou nahrávkou povedlo najít Maru.
19'
Janetzkého průnik dokázal zastavit soupeř, který odvracel za cenu autového vhazování. Krátce po něm se daleko nedostal Poznar, bude se vykopávat.
18'
Ven z branky poté musel domácí brankář Dostál, který před napadajícím protihráčem dokázal odklidit míč daleko na opačnou polovinu hrací plochy.
17'
Ten ani v tomto případě nic nepřinesl. Hostující celek přesto pokračoval v útočném manévru, Marova nahrávka byla pro spoluhráče dosti nepřesná.
16'
Slovan Liberec si vybojoval rohový kop z levé strany.
16'
Dnešnímu utkání moc nepomáhá ani terén, který je hodně pokropen vodou a nahrávky se tak zadrhávájí.
15'
Za hostující obranu si sbíhal Poznar, jenomže jako první se k míči dostal hostující Karafiát. Ten ovšem podklouzl, čehož dokázal využít napadající Poznar.
14'
Ševči se po zisku míče prohnali na druhou stranu, jenomže Slovan Liberec se dokázal rychle vrátit zpět a po zisku balónu se dokonce vrhá do protiútoku.
13'
Slovan Liberec zahrával svůj první volný kop. Mosquera se chopil rozehrávky, na hranici malého vápna se mu povedlo najít pouze obránce Simerského.
12'
Žlutou kartu dostává Roman Potočný (FC Fastav Zlín).
12'
Zlín rozjel kombinaci na vlastní polovině, načež si na druhé straně o nahrávku řekl Martínez, po jehož přihrávce si nedovoleně počínal zadák Karafiát.
11'
Slovan Liberec se v tomto případě daleko nedostal, naopak se povedlo zakročit domácímu Kolářovi, který pro kolegu Procházku vybojoval další vhazování.
10'
Rohový kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného. Posléze se zpět na hrací plochu dostal hostující Fukala, který měl menší zdravotní komplikace.
9'
Slovan Liberec bude zahrávat první rohový kop zápasu.
8'
Martínez posléze načasoval nahrávku pro Fantiše, který to zkoušel nebezpečným centrem do malého vápna, kde Poznar na míč nedosáhl.
8'
Fastav znovu pokračoval rozehrávkou z vlastní poloviny, do které se zapojil také brankář Dostál, kterému se povedlo přeposlat míč směrem na Simerského.
7'
Na opačné straně mohl vhazovat obránce Mikula, který to zkoušel dalekonosným hodem do pokutového území, kde ovšem zasahoval domácí Procházka.
6'
Míč byl odklizen ven z hrací plochy a na řadu tak přišlo autové vhazování pro domácí celek. Obránce Kolář si nakonec vybral vedle stojícího Matejova.
5'
Ševci měli k dispozici první standardní situaci, bylo tomu tak po faulu na Potočného. Rozehrávky se ujal sám faulovaný, jeho centr si ale pohlídal Chaluš.
4'
Kousek od středového kruhu se dostal k míči domácí Potočný, kterému se patičkou povedlo nahrát do tandemu na Hlinku, který vracel zpět Potočnému.
3'
Hostující brankář Knobloch tak měl hned v úvodu zápasu hodně práce, avšak nadvakrát se mu povedlo odolat a sám tak bude odkopávat od branky.
2'
Poznar nepřekonal Knoblocha ve vyložené šanci
2'
Hned v úvodu tohoto zápasu se do vyložené šance dostal domácí Poznar, který neprostřelil brankáře mezi nohy. Posléze z dorážky neuspěl ani Martínez.
1'

FC Fastav Zlín: S. Dostál – J. Kolář, Procházka, Simerský – Fantiš, Hlinka, Martínez García, Matejov – Janetzký, Poznar (C), Potočný.
Náhradníci: Šiška – Tkáč, Jawo, Janošek, Čanturišvili, Y. Dramé, Cedidla.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Karafiát, Chaluš, Mikula (C) – Mara, Matoušek, M. Sadílek – Pešek, Rondić, Mosquera.
Náhradníci: Nguyen – Pourzitidis, Michal, Nečas, Cancola, Faško, Gembický..
FC Slovan Liberec
Liberec hraje v porovnání se Zlínem o dost lépe, i když jeho výsledky také nejsou příliš slavné. Z posledních tří utkání totiž vybojoval jenom dva body za remízy s Brnem a Spartou, jinak docela překvapivě nestačil na Bohemians jednoznačně 0:3. Kvůli tomu se tak v tabulce nachází až na šestém místě, přičemž na pátou Plzeň ztrácí jediný bod, takže v boji o postup do Evropské konferenční ligy pro něj ještě není nic ztraceno. Dnes ale musí bezpodmínečně porazit utrápený Zlín.

Poslední tři utkání
Liberec vs. Brno – 1:1
Bohemians vs. Liberec – 3:0
Liberec vs. Sparta – 2:2
FC Fastav Zlín
Zlín hraje v závěru sezony opravdu hodně špatně, protože na výhru čeká už devět zápasů, přičemž v těchto duelech získal jen pouhé dva body. Mrzet ho to ale nemusí, protože už má jisté udržení v nejvyšší soutěži, jelikož se nachází na čtrnáctém místě a na šestnáctou Příbram má sedmibodový náskok, který už prostě nejde získat. Fastav si ale nutně potřebuje napravit reputaci u fanoušků, protože na domácím stadionu naposledy remizoval 1:1 s Opavou a v následném venkovním zápase padl s Ostravou 2:4.

Ostrava vs. Zlín – 4:2
Zlín vs. Opava – 1:1
Teplice vs. Zlín – 0:0
Zdravím všechny fotbalové fanoušky u předposledního kola FORTUNA:LIGY! Společně se mnou se dnes zaměříme na jeden z důležitějších duelů 32. kola, ve kterém sice Zlín o nic nehraje, avšak Liberec pořád bojuje o postup do Evropská konferenční ligy. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.