FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Ml. Boleslav - 12. března 2022   15:00

Bohemians
5' Petrák  • 46' Krch (Petrák)
2:2
(1:1)
Ml. Boleslav
15' Ladra  (Matějovský) • 81' Smrž

Valeš – Dostál, Krch /C/, Křapka, Hašek (84. Koubek) – Petrák, Mareček (73. Bartek) – Vaníček, Květ, Beran (84. Ugwu) – Puškáč.
Bačkovský – Kadlec, Keita, Lehovec.
Petřík – Vlček, Vodrážka
Ďolíček, Praha-Vršovice
3856 diváků
Šeda – Sladký, Šimek, Suchý, Preisler – Matějovský /C/ (61. Smrž), Dancák (78. Rolinek) – Pech (61. Skalák), Hlavatý (68. Mužík), Ewerton – Ladra (78. Horský).
Šeda

SESTŘIH: Bohemians – Mladá Boleslav 2:2. Výjimečná remíza, klokani dvakrát vedli

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:13.
Zasloužená remíza se zrodila ve vršovickém Ďolíčku. Bohemians dvakrát vedli, ale s chutí hrající Mladá Boleslav byla v závěru nebezpečnější a dokázala i podruhé vyrovnat. Oba góly ve druhém poločase padly ze standardních situací.
Hosté bodovali na hřišti Bohemians poprvé po třech porážkách.
90+2'
90+2'
Rolinkův pas si snadno stahuje ze vzduchu brankář Valeš.
90+1'
Mladá Boleslav dál mohutně útočí. Rolinek dostal míč do běhu od Ewertona, ale po zasekávačce nastřelil jen dobře postaveného Krcha.
90+1'
Mezitím byly oznámeny dvě nastavené minuty.
90+1'
Veliký závar před klokaní bránou. Suchý posouval míč patičkou přes hlavu, Šimek byl u tyče těsně bráněn a klokani nakonec nebezpečnou situaci přestáli díky odpískanému útočnému faulu.
90'
Nejproduktivnější hráč Mladé Boleslavi Ewerton se zbavil Dostála, přešel přes několik hráčů a své sólo zakončil tečovanou ranou na roh.
88'
Vysoký Smrž odhlavičkoval míč z přední tyče a hra se přesouvá do pomyslného středního pásma.
88'
V šestnáctce si našel odražený míč Ugwu a tečovanou střelou získává ještě roh pro vršovické mužstvo.
87'
Dostál trefil míčem do lokte Ewertona a Bohemians mají docela zajímavou standardku.
86'
Dnešní utkání sleduje 3856 diváků.
86'
Pozorným zákrokem vypomohl obraně Květ, na středové čáře byl poté faulován Krch.
84'
Bohemians 1905 posilují ofenzívu: místo Haška a Berana míří na hřiště útočníci Matěj Koubek a Michael Ugwu.
83'
Ewerton přebral narážečku od Horského a tančil sambu mezi čtveřicí klokanů na velkém vápně, ale to už si nabral příliš a o míč nakonec přichází.
82'
Žlutou kartu dostává David Puškáč (Bohemians Praha 1905) za útočný faul na Šimka.
81'
Vojtěch Smrž vyrovnal na 2:2
81'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Zdálo se, že domácí sérii rohů přečkají, jenže Vaníček si neuvěřitelně smolně přišlápl míč a jeho nechtěné přihrávky využil VOJTĚCH SMRŽ ke gólové trefě za háčky zadní tyče.
80'
Zatímco kotel Bohemians mocně píská, rozhodčí umravňuje postrkující se hráče.
80'
Skalákova lehce tečovaná střela z velkého vápna vynesla Mladé Boleslavi další roh.
79'
Z obléhání vršovické tvrze vzešel roh po sraženém centru Ewertona da Silvy.
78'
Dvojitá změna v mužstvu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odcházejí Samuel Dancák a Tomáš Ladra, nastupují dvě zimní posily Martin Rolinek a Filip Horský.
76'
Boleslav kombinovala na útočné polovině, ale ničím domácí nepřekvapila a nakopávaný míč končí u Valeše.
74'
Po dlouhém autu Bohemians byl ve vlastní šestnáctce postrčen Šimek.
73'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází David Bartek.
71'
Ladrův pokus perfektním zákrokem zneškodnil Valeš
71'
Zato teď to hosté sehráli pěkně. Ewerton nabil pod sebe Ladrovi, jehož točenou střelu zneškodnil Valeš efektní robinzonádou.
70'
Boleslav je i po střídáních poněkud v křeči. Ladrova přihrávka do autu ukončila nadějný protiútok předčasně.
68'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Ladislav Mužík.
68'
Dancák vystihl Vaníčkovu nepřesnost a přihrál Skalákovi, který odevzdává míč špatným řešením brejkové situace.
66'
Žlutou kartu dostává David Šimek (FK Mladá Boleslav) za faul na Puškáče nedaleko půlící čáry.
65'
Ofsajd je máván po spolupráci Puškáče s Vaníčkem domácím fotbalistům.
65'
Míč po střele Michala Berana opouští areál a stává se účastníkem dopravního provozu na sousední křižovatce.
64'
S Květem se vrátil Sladký a vypíchl mu míč na roh.
63'
Hosté z rohu opět nic nevytvořili.
62'
Sladký si vedl míč po pravém křídle a jeho centr srazil skluzem na roh domácí Beran.
61'
Dvojnásobné střídání FK Mladá Boleslav: ze hřiště odcházejí Marek Matějovský a David Pech, přicházejí Vojtěch Smrž a Jiří Skalák, který dnes slaví 30. narozeniny.
59'
Sladkého průnik pročísl obranu Bohemians, kterou zachránil odkopem do zámezí Krch.
57'
Dostál si dával na čas s autovým vhazováním. To pak hosté odvrátili a po zpětném nákopu odstavili od míče i Puškáče.
54'
Protiútok Boleslavi podpořil i stoper Suchý, zakončení se ovšem ujal Ladra, který si přehodil míč na pravačku a mezi dvěma zadáky Bohemians pálí nad břevno.
52'
Středočeši v obrovské šanci před odkrytou bránou
52'
Matějovský přenesl hru trestným kopem z vlastní poloviny nalevo na Preislera, který zakroutil míč do šestnáctky a tam promáchli před odkrytou bránou dva úplně volní fotbalisté Boleslavi.
50'
Puškáče nepustil k míči na hrací ploše Šimek, kope se od Šedovy brány.
49'
Hašek se dostal za záda Sladkému, ale do střely mu stačil včas vložit nohu jiný z boleslavských obránců Šimek.
46'
Klokani opět vedou, Šedu překonal Daniel Krch, 2:1
46'
Bohemians právě vstřelili branku!
Květův trestný kop vyvolal obrovský závar. Po sérii hlaviček z obou stran přihrával vzduchem Petrák a DANIEL KRCH zblízka hlavou překonává Šedu.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 52% – 48%, střely na bránu 1:3, střely mimo 5:1, rohy 3:2, ofsajdy 0:1, fauly 10:5.
V Ďolíčku zatím platí zasloužená remíza. Vše podstatné se odehrálo mezi pátou a šestnáctou minutou. Boleslav přestála tlak Bohemians a v závěru poločasu byla mírně lepší, další gól ani vyloženou šanci však zbytek hrací doby nepřinesl.
45'
45'
Tohle však bylo žalostné provedení. Ewerton rozehrál nakrátko Hlavatému a ten centruje až za protější postranní čáru.
44'
Pěkná kombinace Mladé Boleslavi. Matějovský dal do uličky Ladrovi, ten přistrčil Preislerovi a jeho nebezpečný centr raději Květ odklízí na roh.
42'
Matějovského trestný kop sklepl Preisler hlavou Ladrovi, jehož tvrdá střela z otočky míří přímo do koše Romana Valeše.
42'
Žlutou kartu dostává Dominik Hašek (Bohemians Praha 1905). Unikajícího Hlavatého stáhl za dres.
41'
Ewertona z dálky vychytal Valeš
41'
Ewerton se dobře vrátil a obral o míč kličkujícího Puškáče. Založil pak protiútok, přízemní střela po narážečce s Preislerem však neměla razanci a Valeš snadno kryje.
39'
Ladrova střílená přihrávka se na bližší tyči odráží do zámezí od Hlavatého, který se chytá za hlavu nad svým špatným zpracováním.
38'
Povrch začíná být v Ďolíčku hodně rozbitý, hlavně v zastíněné části před hlavní tribunou. Místy je to vyloženě oraniště.
36'
Žlutou kartu dostává Marek Matějovský (FK Mladá Boleslav) za faul na Petráka.
36'
Pech se pěkně protáhl na pravém křídle, jeho centr však uklízí do bezpečí Dostál.
36'
Ewerton vnikl do vápna a nadějný únik zadrbal zpětnou přihrávkou přímo na kopačky domácího Berana.
35'
Další Květův přímák z větší vzdálenosti dopadl do zahuštěného prostoru a Mladoboleslavští se osvobozují.
34'
Před dotírajícím Pechem odkopává míč přes půl hřiště Hašek.
31'
Takové řešení chce odvahu. Roman Květ zkusil z trestného kopu z asi 37 metrů přímo vystřelit, ovšem míč letí doprostřed domácího kotle.
30'
Hlavatý při odkopu míče špičkou zasáhl Marečka, boleslavskému kapitánu Matějovskému se verdikt vůbec nelíbí, ale sudí si trvá na svém a nařizuje trestný kop pro „klokany“.
28'
Sledujeme méně zajímavou pasáž hry. Šeda dvakrát po sobě odkopával od své brány, ale ani jedno z mužstev se daleko nedostalo.
25'
Třetí rohový kop Bohemians vyhlavičkoval Šimek. Z druhé vlny se opřel do míče Dostál, ale hradbu těl neprostřelil.
25'
Dostál si autovým vhazováním narazil s Vaníčkem a jejich spolupráci přerušil Dancák za cenu rohu.
23'
Veterán Marek Matějovský založil protiútok nepřesnou rozehrávkou do zámezí.
21'
Puškáč z otočky prostrkával míč Květovi, který však hrací předmět nestihl na hřišti.
19'
Další roh Bohemians soupeř odvrací a Beran poté zasáhl vysokou nohou Matějovského.
18'
Hosté hráli chvíli o deseti, Ladra se již po ošetření hlásí do hry a tentokrát se těsně k dlouhému nákopu nedostal.
16'
Šance domácích, vedení mohl vrátit zpět Květ
16'
Na zadní tyči zavíral rohový kop Krch, kterého k míči nepustil Ladra. Toho domácí kapitán narazil plnou vahou na tyč, což se neobejde bez ošetření.
16'
Bohemka si mohla okamžitě vzít vedení zpět! Puškáč prostrčil míč Květovi, který zblízka orazítkoval tvrdou střelou tyč. Odražený míč pak Šimek uklízí na roh.
15'
Středočechům se podařilo vyrovnat na 1:1, prosadil se Tomáš Ladra
15'
Hosté využili několikaminutový tlak. TOMÁŠ LADRA se důrazně dostal k Matějovského dalekonosnému nákopu v nerovném souboji s Krchem a Křapkou a ideálně trefenou ranou propálil domácího brankáře.
13'
O chvíli později již zakončoval Hlavatý. Křížná střela po zemi nebyla prudká, ovšem Valeš by ji neměl. Míč doklouzal těsně vedle.
13'
Boleslav rozehrála roh nakrátko, poté Ewertonovi zamknul cestu Květ a brazilský objev sezóny nepřesně přihrál pod sebe.
12'
Mladík Pech prostrčil míč na Ladru, jehož prudký střílený centr se od kolene exboleslavského Křapku odráží do protipohybu brankáře. Naštěstí pro klokany jen na roh.
11'
Mareček se na levém křídle snažil vysunout Puškáče, tomu se však míč odráží od ramene do autu.
8'
Boleslav zakombinovala na pravé straně. Sladký centroval spíše do výšky, Valeš musel několik vteřin čekat, než mu gravitace přihraje míč do rukavic.
6'
Posila klokanů ze Slovanu Bratislava skórovala v české lize naposledy 9. září 2012 za Slavii proti Teplicím. Tehdy bylo Ondřeji Petrákovi 20 let, včera oslavil třicetiny.
5'
Skóre zápasu otevřel Ondřej Petrák, 1:0
5'
Dostálův nadýchaný centr zprava do zahuštěného prostoru odhlavičkoval Sladký k Vaníčkovi. Jeho střelu zablokoval Matějovský, ale dorážka ONDŘEJE PETRÁKA z velkého vápna prošla k tyči, kam se boleslavský brankář natahoval marně.
4'
Úvod utkání se nese ve znamení boje o střed hřiště. Míč zatím častěji držela Mladá Boleslav, ale teď je hostům máván ofsajd.
2'
Po faulu na Ladru na půlící čáře rozehrál Matějovský, domácí se ale ubránili a budou vhazovat.
1'
Domácí nastoupili v tradičních zelenobíle pruhovaných dresech. Mladá Boleslav bude hrát v tmavomodrých.
Ve Vršovicích panuje krásné předjarní počasí. Fotbal se vrací k normálu a s neomezenou kapacitou stadiónu je po dlouhé době v Ďolíčku zaplněn i kotel.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Dostál, Krch (C), Křapka, Hašek – Mareček, Petrák – Vaníček, Beran, Květ – Puškáč.
Náhradníci: Bačkovský – Bartek, Lehovec, Kadlec, Koubek, Keita, Ugwu.
Trenér: Klusáček.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Sladký, Suchý, Šimek, Preisler – Matějovský (C), Dancák – Pech, Hlavatý, Ewerton – Ladra.
Náhradníci: Mikulec – Stránský, Skalák, Smrž, Rolinek, Horský, Mužík.
Trenér: Hoftych.

Rozhodčí: Petřík – Vlček, Vodrážka.
Vzájemné zápasy
Výhoda domácího prostředí v soubojích dnešních soupeřů platí betonově. Zatímco z Mladé Boleslavi si klokani už pět let nepřivezli ani bod, doma naopak třikrát za sebou nad Boleslaví vyhráli s celkovým skóre 9:1.
První ligové utkání letošní sezóny se odehrálo u Jizery a domácí Boleslav zvítězila po bezbrankové hodině hry hladce 4:1 (65. Ewerton, 79. Jurásek, 89. Fila, 90.+4 z pen. Skalák – 61. Puškáč).
FK Mladá Boleslav
Ve městě škodovek odnesl sérii výsledkových nezdarů trenér Karel Jarolím. Pod jeho nástupcem Pavlem Hoftychem, který prostředí Ďolíčku velmi dobře zná, Boleslav nejprve prohrála v Uherském Hradišti 1:2, aby čtyřzápasovou plonkovou sérii utnula doma hubeným vítězstvím 1:0 nad poslední Karvinou a vrátila se na šestou příčku tabulky. Mimochodem poměrem 1:0 byly dosaženy poslední čtyři boleslavské ligové výhry.
Do Prahy přijede mladoboleslavská výprava bez distancovaného Douděry.

Střelci: 12 – Ewerton, 6 – Škoda, 5 – Fila, 4 – Douděra, Hlavatý.
Bohemians Praha 1905
Klokani nejdou do zápasu v dobrém rozpoložení. Z pěti ligových zápasů v letošním roce vstřelil jediný gól Hronek do sítě Zlína. Tím zařídil také jedinou výhru Bohemians z posledních devíti utkání. Po sedmi porážkách přivezli minulý týden alespoň bod z Olomouce za bezbrankovou remízu. Právě onen bod dělí svěřence Luďka Klusáčka od barážových příček.
Proti Boleslavi budou pro karetní trest chybět Köstl a Hronek, nastoupit nemůže kmenový hráč hostů Fulnek.

Střelci: 7 – Puškáč, 5 – Chramosta, 4 – Hronek, Koubek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.