FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Olomouc - 2. října 2021   16:00

Bohemians
23' Köstl (Vondra) • 25' Chramosta (Květ)
2:0
(2:0)

Bačkovský – Köstl, Bederka, Krch (C) – M. Dostál, Hronek (67. Jindřišek), Ljovin, Květ (89. Fulnek), Vondra (81. V. Novák) – Chramosta (67. Keita), Necid (81. Puškáč).
P. Le Giang – Jindřišek, Keita, Koubek, V. Novák, Fulnek, Puškáč.
Szikszay – Váňa, Hurych
Ďolíček, Praha-Vršovice
3553 diváků
Macík – Chvátal (46. Piña), Poulolo, Beneš (C), Jemelka – Breite – Jakub Matoušek (39. Růsek), J. Sedlák (74. Spáčil), P. González (46. Šíp), Hála (89. Látal) – Zifčák.
Stejskal – Látal, Zahradníček, Šíp, Růsek, Piña, Spáčil.

SESTŘIH: Bohemians - Olomouc 2:0. Klokani o bodech rozhodli už v první půli

Bohemians zůstávají i po výhře devátí, ale v tabulce se dotáhli na týmy před sebou. Na šestou Olomouc nyní ztrácejí jediný bod. To už je z mé strany z Ďolíčku vše. Přeji hezký zbytek soboty!
Fotbalisté Bohemians vítězí nad olomouckou Sigmou 2:0! Konečné skóre se zrodilo už v prvním poločase. Domácí v něm byli lepším týmem a jejich převahu podtrhli v rozmezí 23. až 25. minuty svými zásahy Daniel Köstl a Jan Chramosta. Po změně Sigma přidala, ale kontaktní zásah nepřinesla ani střela Breiteho, po níž už byl brankář Bačkovský překonám, ovšem na brankové čáře ho zastoupil stoper Krch.
90'
Jako tank se do tutovky probil Jemelka, bránu ale přestřelil
90+3'
90+3'
Dostál vhazuje na útočné polovině Bohemians. Klokani směřují za vítězstvím, do konce nastavení už mnoho nezbývá.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty!
90+1'
Václav Jemelka se ještě mohl postarat o zápletku! Z levé strany pokutového území dokázal projít až před Bačkovského, jeho bránu však přestřelil!
90'
Domácí rozehráli roh nakrátko na Keitu. Ten to udělal výborně, když proběhl mezi dvěma bránícími hráči a naservíroval míč před bránu Vladislavovi Ljovinovi. Ten v dobré šanci netrefil prostor mezi tyčemi!
89'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Radek Látal.
89'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Jakub Fulnek.
88'
Domácí kontrolovali míč na útočné polovině a několikrát si hezky předali míč. Pohledá akce skončila zablokovaným centrem Keity zprava. Bude z toho roh.
87'
David Puškáč sklepl nakopnutý míč na Ibrahima Keitu, Ten se rozhodl sbírat čas a zamířil s míčem k postranní čáře.
86'
Rohový kop i na druhé straně. Obrana Olomouce míč odvrátila před Krchem.
85'
Domácí se ubránili za cenu rohu. Ten rozehrál Breite, ovšem Vít Beneš balón hlavou sklepával jen do míst, kde byli hráči Bohemians.
83'
Ricardo Piña si na levém křídle dlouho hrál s míčem. Nakonec ho povalil Köstl a hosté budou zahrávat standardní situaci.
82'
Klokan Vondra padl po souboji se Sedlákem, penalta se ale nepískala
82'
Po Breiteho nákopu domácí odvrátili míč k Šípovi. Ten ho napálil hodně vedle, což rozveselilo kotel fanoušků za brankou Bohemians.
82'
Domácí Ibrahim Keita si vysloužil žlutou kartu za zákrok na půlící čáře.
81'
Hosté se ubránili po Květově standardce. Běží už poslední desetiminutovka tohoto duelu.
81'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vondra, přichází Vojtěch Novák.
81'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Tomáš Necid, přichází David Puškáč.
79'
Hostující Jáchym Šíp pronikal dopředu na levé straně. V závěru akce si však míč ukopl daleko od nohy a dostal se až za brankovou čáru.
78'
Rohové kopy – 4:2
76'
Dnešní utkání sleduje 3553 diváků!
75'
Jedovka Hály narazila jen do rukavic Bačkovského
75'
Opět Václav Jemelka, který tentokrát nahrál na střed Martinovi Hálovi. Ten z nějakých 22 metrů vypálil a na zem musel Hugo Jan Bačkovský, jenž balón vyrazil!
75'
Po centru Jemelky následoval závar v domácí šestnáctce, který nakonec obrana Klokanů vyřešila.
74'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jan Sedlák, přichází Jiří Spáčil.
74'
Protiútok Olomouce zastavil taktickým faulem Jan Vondra. Ten dostal žlutou kartu.
74'
Ta žádnou vážnější příležitost nepřinesla. Čas utíká a domácí stále vedou o dva góly.
73'
Květ byl sražen u postranní čáry. Standardní situace domácích...
72'
Antonín Růsek se po náběhu na levém křídle nedočkal přesné přihrávky. Rozehrát může Bačkovský.
70'
Zdá se, že domácím pomohli střídající hráči. Tlak Olomouce se rozplynul a nyní se hraje na útočné polovině Pražanů.
69'
Domácí zahrávali rohový kop. Centr Romana Květa odhlavičkoval bránící hráč do bezpečí.
68'
Na pravé straně pokutového území se dostal k míči Vladislav Ljovin. Ruský záložník Bohemky nakonec nastřeloval míč na zadní tyč, kde ho žádný ze spoluhráčů nedokázal usměrnit do sítě.
67'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Josef Jindřišek.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Ibrahim Keita.
66'
Dva rohy Sigmy v krátkém sledu. Po tom druhém přišel odkop domácího obránce do bezpečí.
65'
Domácí se dostávají pod stále větší tlak. To pochopili i fanoušci, kteří se je snaží hnát dopředu.
62'
Málem bylo sníženo! Ostrý Šípův centr Bačkovský vyboxoval před pokutové území. Odsud ho napálil na bránu Radim Breite a brankář Klokanů byl v té chvíli mimo optimální postavení. Před brankovou čarou ho zastoupil Krch!
61'
Tvrdý souboj Tomáše Necida s Jáchymem Šípem. Nejprve to vypadalo na útočný faul domácího hráče, poté zase na nedovolený zákrok Šípa. Rozhodčí ale nechal hru pokračovat.
60'
Domácí se přeci jen trochu zatáhli a nechávají Hanáky více hrát s míčem.
58'
Vít Beneš sklepával nákop brankáře Macíka do prostoru, kde nebyl žádný ze spoluhráčů. Balónu se ujal Bačkovský.
56'
Jiří Bederka se navíc vzápětí provinil faulem, za který dostal žlutou kartu.
56'
Slibně se rozvíjející akce Bohemians skončila nepřesnou přihrávkou Bederky na levou stranu, kde operuje Jan Vondra. Ten tohle stihnout nemohl.
55'
Martin Dostál si pohlídal náběh Jáchyma Šípa a odehrál před ním míč do autu.
54'
Zatím to vypadá, že se domácí poučili s předchozích dvou zápasů a vedení se snaží hájit aktivní hrou.
53'
Macíka nyní vyzkoušel ranou ze střední vzdálenosti Jiří Bederka. brankář Sigmy míč nadvakrát zkrotil.
52'
Květ tentokrát rozehrával od pravé postranní čáry. Pro jeho centr si s přehledem došel pozorný Macík.
50'
Dalekonosná rána Květa skončila nad břevnem
50'
Tu zahrával Roman Květ, který to zkusil z poměrně velké dálky přímo. Zamířil nad bránu Matúše Macíka.
49'
Po faulu Breiteho na Vondru budou domácí zahrávat standardní situaci.
48'
Radim Breite měl napřaženo z nějakých 20 metrů. Jeho pokus ale skončil pouze na těle bránícího hráče.
47'
Jemelka na levé straně neobehrál Dostála. Ten následně ale nedokázal najít spoluhráče a k míči se tak opět dostávají hosté.
46'
Chvátalova střela z úhlu rozvlnila pouze boční síť
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Jáchym Šíp.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Juraj Chvátal, přichází Ricardo Piña.
46'
Hráči se nám už vracejí na trávník. Druhá půle za malou chvíli začne.
První poločas je za námi. Bohemka byla lepším týmem a zaslouženě vede 2:0. Oba góly padly v krátkém sledu. Ve 23. minutě se balón odrazil k Danielovi Köstlovi, který pohotovou střelou otevřel skóre a o dvě minuty později přidal svůj pátou trefu v sezóně ve výborné formě hrající Jan Chramosta. K tomu můžeme připočíst také tyč, kterou nastřelil ještě za bezgólového stavu Květ.
45+2'
45+1'
Václav Jemelka našel přetaženým centrem z levé strany Juraje Chvátala, který to zprava dobře zavřel. Slovenský krajní obránce ale střílel jen do boční sítě.
45+1'
Petr Hronek obětavě skočil do rozehrávky Poulola, čímž zabrzdil případný protiútok hostí. Ti budou vhazovat a útočit do již zformované obrany. První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Daniel Köstl se snažil přibrzdit Beneše, který vyvážel míč dopředu. Udělal to za cenu nedovoleného zákroku a dostal žlutou kartu.
43'
Domácí si nyní trochu nerozuměli. Za Květovou přihrávkou do křídla se Vondra nerozběhl. Možná by se nacházel i v ofsajdu, pokud by učinil opak.
41'
Necid nahrál na levé křídlo Chramostovi, který vracel do palebné pozice Petrovi Hronkovi. Ten si balón rovnal o chviličku déle, než bylo třeba a hosté ho stačili dostoupit.
40'
U rohového praporku skončil po souboji na zemi Tomáš Necid. Rozhodčí nechal hru pokračovat a nakonec z toho bude odkop od olomoucké brány.
39'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Antonín Růsek.
39'
Ten byl rozehrán nakrátko. Následně centroval Vondra a po odráženém míči střílel Martin Dostál. Nemířil ale přesně. Kopat od brány tak bude Macík.
39'
Z levé strany zahrával standardní situaci Jan Vondra. Jeho centr hosté odvrátili na roh.
37'
S rohovým kopem Martina Dostála si olomoucká obrana poradila. Míč odlétl až za půlící čáru.
36'
Z levé strany poslal před hostující bránu ostrý centr Jan Vondra. Bude z toho roh pro Bohemians.
35'
Zajímavě vypadal protiútok hostí. Martin Hála přebral na levém křídle přihrávku Gonzáleze a vydal se do pokutového území. Tam si chtěl balón navést na střed a zakončit, ovšem čistě ho odzbrojil Daniel Krch.
33'
Chvátalova standardka. K hlavičce se dostal Vít Beneš, ale bylo to z poměrně velké vzdálenosti na tento druh zakončení a Bačkovský si připsal snadný zákrok.
32'
Olomouc se snaží nějak odpovědět. Domácí ale vysoko napadají a znepříjemňují soupeři rozehrávku.
30'
Pro nákop Radima Breiteho si došel domácí brankář Hugo Jan Bačkovský.
28'
Domácí jsou na koni. Dva vstřelené góly jim pořádně zvedly sebevědomí.
27'
Martin Dostál zahrával standardní situaci. Jeho centr skončil v rukavicích Macíka.
26'
Žlutou kartu dostává Florent Poulolo (SK Sigma Olomouc).
25'
Klokani jdou do trháku, dvoubrankový náskok trefil Chramosta, 2:0
25'
Bohemians právě vstřelili branku!
Domácí rychle navyšují svůj náskok! Roman Květ našel přihrávkou z levé strany před bránu nabíhajícího JANA CHRAMOSTU, který zblízka překonal Macíka ranou na vzdálenější tyč – 2:0.
23'
Pražané jdou zaslouženě do vedení! Střelou k tyči se prosadil stoper Köstl, 1:0
23'
Domácí se ujímají vedení! Z pravé strany odcentroval Petr Hronek. Vít Beneš míč hlavou odvrátil na hranici šestnáctky, odkud ho Jan Vondra posunul k DANIELOVI KÖSTLOVI a ten pohotovou střelou k tyči střílí svůj premiérový gól v nejvyšší soutěži.
20'
Matoušek je v pořádku a za potlesku diváků se vrací do hry.
19'
Na hrací ploše zůstal ležet Jakub Matoušek, který signalizoval, že má vyražený dech. Rozhodčí přerušil hru a k protihráči okamžitě přiběhl Tomáš Necid, který ho zvedl na nohy a poskytl první pomoc. Teď už si Matouška přebrali lékaři.
17'
Chramosta by blízko gólu, jenže těsně minul!
17'
O pár sekund později se dostal v šestnáctce k míči opět Jan Chramosta, který křížnou ranou jen těsně minul vzdálenější tyč! To byla velká možnost zelenobílých.
17'
Roman Květ nyní sklepl pro Chramostu, který napálil jen protihráče. Nápor Bohemians ale pokračuje.
16'
Jen do autu zahrál míč kapitán Hanáků Vít Beneš. Vhazování se ujímá Jan Vondra.
15'
Klokani jsou v posledních minutách aktivnější. Po opatrnějších úvodních minutách začínají přebírat iniciativu.
14'
Na levé straně dobře zapracoval Jan Vondra, který se uvolnil přes bránícího Chvátala. Jeho centr však stáhl ze vzduchu Macík.
12'
Domácí se snaží aktivně presovat rozehrávku soupeře. Macík musel odkopávat do autu před Hronkem.
11'
Domácí zahrávali rohový kop. Ještě před tím VAR posuzoval předchozí situaci před bránou Olomouce. Zřejmě se jednalo o případnou ruku bránícího hráče. Penalta pro Pražany z toho ale nebyla.
10'
Květ se nadechnul ke slalomu a pravačkou orazítkoval tyč!
10'
Tak tohle byla velká šance Klokanů! Prostor se otevřel před Romanem Květem, který doběhl k pokutovému území soupeře a vystřelil. Míč skončil na levé tyči z pohledu Matúše Macíka!
10'
Martin Hála táhl akci Sigmy na levém křídle. Nakonec se snažil nahrát do šestnáctky Pavlovi Zifčákovi, který však na míč nedosáhl. Ten skončil až u gólmana Bačkovského.
8'
Petr Hronek byl faulován v hlavičkovém souboji. Domácí rozehrávají z poloviny hřiště.
6'
Nyní to zkusil z poměrně velké dálky Roman Květ. Záložník Bohemky trefil střed brány, kde byl připravený Macík.
5'
Rychlý protiútok Klokanů. Jan Chramosta poslal míč doprava na Martina Dostála, který zřejmě centroval. Místo toho ale docela vystrašil brankáře Macíka, když sebalón z jeho kopačky snesl nad břevno. V Ďolíčku to jen zahučelo.
4'
Sigma zatím častěji útočí. Centr Jakuba Matouška byl zablokován a hosté budou vhazovat.
3'
Hosté zahrávali standardní situaci z blízkosti pravého rohu pokutového území. Právě Chvátal volil centr na zadní tyč, po kterém se jeho spoluhráč do zakončení nedostal. Domácí odkopávají.
2'
Hosté se nastěhovali na útočnou polovinu prostřednictvím autových vhazováních. Ty provádí na pravé straně Juraj Chvátal, který má zlaté číslo pro nejlepšího nahrávače ligy.
1'
Úvodní výkop zápasu měli k dispozici Bohemians. Ti nastoupili v tradičních zelenobílých dresech. Olomouc zvolila červenou barvu.
1'
Na hřišti už jsou rozhodčí a nyní již přicházejí také fotbalisté Bohemians i Olomouce.
Utkání bude řítit jako hlavní rozhodčí Ladislav Szikszay, pro něhož to bude třetí prvoligové vystoupení v tomto ročníku. Asistovat mu budou pánové Jan Váňa a Jan Hurych.

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Köstl, Bederka, Krch (C) – M. Dostál, Hronek, Ljovin, Květ, Vondra – Chramosta, Necid.
Náhradníci: P. Le Giang – Jindřišek, Keita, Koubek, V. Novák, Fulnek, Puškáč.

SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Poulolo, Beneš (C), Jemelka – Breite – Jakub Matoušek, J. Sedlák, P. González, Hála – Zifčák.
Náhradníci: Stejskal – Látal, Zahradníček, Šíp, Růsek, Piña, Spáčil.

Rozhodčí: Szikszay – Váňa, Hurych.
V loňské sezóně se oba soupeři utkali hned třikrát. Více se dařilo Olomouci, která v lize zvítězila 3:0 doma a na Bohemce uhrála bezgólovou remízu. Mezitím přišel pohárový duel, v němž se v Ďolíčku radovala z výhry 2:0 znovu Olomouc.
Bohemians Praha 1905 (9. místo, 2 – 3 – 4, skóre 14:21, 9 bodů)
Fotbalisté Bohemians se v tabulce nacházejí na devátém místě. Na svého sobotního soupeře ztrácejí čtyři body. Klokani jdou do utkání po dvou nepovedených vystoupeních. Domácí derby se Slavií i duel v Ostravě měly společného jmenovatele v tom, že svěřenci kouče Klusáčka začali velmi dobře, v obou případech se dostali trefami Jana Chramosty do vedení, ale poté vysoko prohráli. Ve vršovickém derby inkasovali všech pět gólů ve druhém poločase, Baník pak stačil vyrovnat ještě do přestávky a tři zásahy přidal po změně stran. Zelenobílí tak budou chtít jistě navázat na dobré začátky a zároveň se poučit z dalšího průběhu jmenovaných utkání. Mezitím si celek z Ďolíčku spravil chuť alespoň v MOL Cupu. Na půdě druholigového Prostějova zvítězil 4:0 a postoupil už do osmifinále.

Nejlepším střelcem Bohemky je se čtyřmi zásahy letní posila Jan Chramosta. Domácí budou jistě spoléhat na to, že mu střelecká forma vydrží.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Bohemians – Teplice 4:2
Zlín – Bohemians 1:3
Bohemians – Slavia 1:5
Prostějov – Bohemians 0:4 (MOL Cup)
Ostrava – Bohemians 4:1
SK Sigma Olomouc (6. místo, 3 – 4 – 1, skóre 20:13, 13 bodů)
Fotbalisté Olomouce se nacházejí v tabulce na šestém místě, které by znamenalo účast v nadstavbové skupině o titul. Do konce základní části samozřejmě vede ještě dlouhá cesta, už teď ale můžeme říci, že pod vedením staronového kouče Václava Jílka rozhodně přišel herní progres. Hanáci tak dosud prohráli pouze jednou, hned v úvodním kole 2:3 na Spartě. V posledních třech ligových duelech vždy remizovali. Naposledy bez gólů v Teplicích. Před tím přišla pohárová výhra 2:1 na půdě druholigové Vlašimi.

Nejlepším střelcem Olomouce v ligovém ročníku je se šesti zásahy Martin Hála, kterému velmi prospělo to, že začal pravidelně nastupovat na oblíbeném postu krajního záložníka.

Posledních 5 zápasů Olomouce:
Olomouc – Jablonec 4:0
Ml. Boleslav – Olomouc 3:3
Olomouc – Ostrava 1:1
Vlašim – Olomouc 1:2 (MOL Cup)
Teplice – Olomouc 0:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu. V rámci 10. kole FORTUNA:LIGY dojde na souboj vršovických Bohemians s olomouckou Sigmou. Domácímu celku, který poslední dvě ligová utkání vysoko prohrál, patří v tabulce deváté místo, Hanáci jsou po třech remízách v řadě šestí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.