FORTUNA:LIGA - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Pardubice - 18. prosince 2021   15:00

Bohemians
66' Necid (J. Kovařík)
1:2
(0:1)
Pardubice
22' Chytil  (P. Černý) • 56' P. Černý  (Chytil)

P. Le Giang – M. Dostál, Köstl, Krch, Vondra (76. Bartek) – V. Novák (57. J. Kovařík), Květ (87. Koubek), Jindřišek (C), Nový (46. Hronek) – Necid, Chramosta (57. Puškáč).
Valeš – Bartek, Hronek, Koubek, J. Kovařík, Puškáč, Bederka.
Zelinka – Kotík, Slavíček
Ďolíček, Praha-Vršovice
1000 diváků
Letáček – D. Kostka, F. Čihák, Toml, Cadu – Jeřábek (C), Červ (87. Júnior Ramos) – Tischler, Chytil (87. Huf), Lupač (57. Sláma) – P. Černý (73. L. Matějka).
Markovič – Halász, Sláma, Šejvl, L. Matějka, Júnior Ramos, Huf.
Letáček

SESTŘIH: Bohemians - Pardubice 1:2. Bitvu o Ďolíček ovládli i podruhé v sezoně Východočeši

Souboj Bohemians s Pardubicemi je u konce! Domácí fotbalisté sice měli většinu zápasu herní převahu, tu ale nedokázali přetavit ve více gólů. Pardubice v závěru podržel Jiří Letáček, na druhé straně Le Giang tolik práce neměl, i tak ale inkasoval vícekrát. Pardubáci tak podruhé v sezóně porazili Klokany a i tentokrát berou tři body.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 16:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:10.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Jiří Sláma (FK Pardubice).
90+4'
Jiří Sláma vyhrál hlavičkový souboj proti Martinu Dostálovi a byl přitom faulován. Hosté už si nenechají utéct všechny tři body.
90+3'
Hosté zkoušeli zahrozit po rychlém protiútoku, neúspěšně. I další akce Bohemky nevyšla, centr Puškáče zleva skončil na tramvajové zastávce.
90+2'
Skvělý Jiří Letáček! Po dalším dlouhém autu Petra Hronka se totiž dokázal natáhnout po hlavičce, která zcela jasně padala přesně k tyči!
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Matěj Koubek se poprvé zapojil do akce, když si na hranici pokutového území efektně zpracoval balón, jeho následnou střelu ale v klidu chytil Letáček.
88'
Po odvráceném centru do pokutového území Pardubic se k míči dostal Cadu. Ten byl zastaven Martinem Dostálem (Bohemians Praha 1905), který dostává žlutou kartu.
87'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází David Huf.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Júnior Ramos.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Matěj Koubek.
85'
Po dlouhém autu Hronka závar před bránou vyřešil Čihák odkopem na roh. Domácí fotbalisté znovu v tlaku.
85'
Domácí nyní na pravém křídle až příliš váhali s centrem a tak poté trefili jen Slámu. Od toho šel míč na další aut.
83'
Po autovém vhazování nyní Martin Dostál poslal míč před bránu Pardubic, tam ale nikdo z domácích nebyl a tak Letáček šetří drahocenné vteřinky.
81'
Nyní ale tlak Bohemky opadl a míč drží fotbalisté Pardubic. Ti si ale musí dávat pozor, domácí totiž čekají na možnost protiútoku.
80'
Hra je nyní hodně rozkouskovaná. Převážně se hraje na polovině Pardubic, které už sází jen na rychlé protiútoky.
78'
Další roh Květa z pravé strany, tentokrát byl až příliš dlouhý. K míči se poté dostal Krch, jeho přihrávka nebyla přesná a bude se tak kopat od brány.
76'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vondra, přichází David Bartek.
76'
Domácí fotbalisté mají tlak, převážně tedy po centrovaných balónech. Hosté ale prozatím drží své jednogólové vedení.
74'
Necid mohl vyrovnat, míč však s velkým štěstím schoval Letáček
74'
Velká šance domácích na vyrovnání! Dostál obdržel přesnou přihrávku do pokutového území, kde byl úplně sám. Prudkým centrem poté našel Necida, ten zblízka nedokázal prostřelit Jiřího Letáčka!
73'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Lukáš Matějka.
71'
Bohemians měli rychlou akci po rohu Pardubic, ta nebyla úspěšná a tak šli dopředu hosté. Ti vybojovali další roh.
70'
Další zakončení hráčů v červenobílém. Pavel Černý byl na levé straně úplně volný a navedl si balón na střelu, další teč znamená roh pro Pardubice.
69'
Hosté měli rychlý protiútok. Cadu z levé strany přihrál Lukáši Červovi, jehož tečované zakončení lapil Le Giang.
68'
Žlutou kartu dostává Jan Jeřábek (FK Pardubice).
66'
Domácí zaslouženě snižují, prosadil se Necid, 1:2
66'
Bohemians právě vstřelili branku!
Klokani proměňují svůj tlak v kontaktní branku! Roh z pravé strany hlavou prodlužoval Jan Kovařík a na zadní tyči balón do sítě doklepl TOMÁŠ NECID! Asistence: Jan Kovařík.
65'
To je pro Klokany škoda. Na levé straně totiž byli dva domácí fotbalisté volní, Petr Hronek to však vzal na sebe. Balón doleva šel až příliš pozdě a střela Puškáče byla zblokovaná.
64'
Další centr do pokutového území Pardubic, ani tentokrát nepřinesl tíženou branku. Daniel Krch totiž míč poslal jen do náruče brankáře Letáčka.
63'
Pardubáci se znovu po kratší odmlce dostali na polovinu soupeře, po faulu domácího hráče bude rozehrávat volný kop Cadu.
61'
Povedenou kombinaci zakončil Necid střelou do břevna
61'
Domácí hráči nyní nebyli daleko od snížení skóre! Do zakončení se dostal útočník Tomáš Necid, jeho střela skončila na břevně!
61'
Roman Květ se na pravé straně dostal k centru přes Cadua, před bránou ale hráči v zelenobílém nebyli dostatečně důrazní.
58'
Köstl mohl z rohu snížit, bránu ale netrefil
58'
Bohemka ihned měla rohový kop. Po centru Romana Květa balón na zadní tyči propadl k Danielu Köstlovi, jehož zakončení skončilo nad bránou.
57'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Vojtěch Novák, přichází Jan Kovařík.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází David Puškáč.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Adam Lupač, přichází Jiří Sláma.
56'
Pohroma pro klokany, Černý zvyšuje už na 2:0
56'
Pardubice právě vstřelily branku!
Hosté z ničeho nic dávají branku a vedou tak 2:0! Kostka na pravé straně posunul míč na Mojmíra Chytila. Ten přesným centrem našel PAVLA ČERNÉHO, který se letos podruhé prosazuje proti Bohemians! Asistence: Mojmír Chytil.
55'
Tentokrát se exekuci postavil Vojtěch Novák, který ovšem našel pouze rukavice Jiřího Letáčka. Ten podržel balón a uklidnil sitauci.
55'
Hosté připravují své první střídání, nejdříve ale domácí odehrají rohový kop.
53'
Pardubice poprvé ve druhém poločasu ohrozily bránu, pro Patrika Le Gianga to ale nebylo nic náročného. Se skákavou ranou Kostky z dálky si poradil.
52'
Znovu v útoku Bohemians. Z pravé strany poslal míč před bránu Martin Dostál, na zadní tyči si poradila obrana soupeře.
50'
Pardubice se téměř po pěti minutách dostávají ze své části hřiště, domácí totiž faulovali.
49'
Ve druhé půli se zatím hraje jen na polovině Pardubic. Jan Chramosta se nyní na pravé straně dostal k centru, ten si pohlídal Jiří Letáček.
47'
Petr Hronek se dvě minuty po příchodu na hřiště ujmul autového vhazování. To poslal až na malé vápno, kde míč na roh prodloužil Jeřábek.
46'
Vondra si zbytečným pádem říkal o penaltu marně
46'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Martin Nový, přichází Petr Hronek.
46'
Po první půli vedou Pardubice 1:0. Ty se dokázaly prosadit ve 22. minutě, kdy samostatný únik proměnil Mojmír Chytil. Kromě začátku zápasu poté byli aktivnější Bohemians, kteří se snaží hrozit hlavně z centrů, ty se jim dnes, až na výjimky, nedaří. Tomáš Necid se sice na začátku dokázal prosadit, byl ale v ofsajdu.
45'
45+1'
Lukáš Červ znovu fauloval lehce před polovinou hřiště, domácí tak mají jednu z posledních šancí v první půli.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Jindřišek po faulu na jeho osobu rozehrával volný kop. Po centru na zadní tyč se k balónu dostal Vojtěch Novák, jeho zakončení zablokoval obránce.
43'
Pardubice se nyní dostaly z tlaku. Na pravé straně měl míč Kostka, akce skončila na autu hostů. Ti ale rychle o míč přišli.
41'
Jan Vondra v hlavičkovém souboji udeřil do hlavy Mojmíra Chytila, jako faul to ale posouzeno nebylo. Hosté nyní vrací balón hráčům Bohemky.
39'
Roman Květ znovu centroval přesně a Jan Vondra tentokrát zamířil mezi tři tyče, Jiří Letáček si ovšem připsal jednoduchý zákrok.
39'
Pardubice se nyní špatnou rozehrávkou znovu dostaly pod tlak, následuje další roh Bohemians.
38'
Po rohu Martina Nového na zadní tyči teatrálně upadl Jan Vondra. Situace se přezkoumávala, na penaltu to ale nebude.
37'
Květ si zpracoval míč a kolmicí našel Jana Chramostu. Ten ještě dával pod sebe, Čihák odvrátil na další roh.
36'
Roman Květ povedeným centrem z pravé strany našel hlavu Daniela Krcha, jehož hlavička ze zajímavé pozice skončila mimo bránu Letáčka.
36'
Tomáš Necid se trochu netradičně ocitl s balónem u rohového praporku. Na kličku Tomlovi si netroufl, zablokovaný centr ale znamená rohový kop.
34'
Nyní chybovali v rozehrávce na své polovině také Klokani. Daniel Köstl totiž nenašel Dostála a Pardubice tak mohou útočit.
33'
Další chyba v obraně hostů. Dominik Kostka omylem zpracoval míč přímo pro Nováka, který mohl jít do zakončení, místo toho ale chtěl obehrát obránce. Vybojoval jen roh, který domácím nevyšel.
32'
Zbytečná ztráta Pardubáků, Martin Toml nebyl pod tlakem, i tak ale přihrávku na Cadua nedokázal poslat přesnou.
31'
Na druhé straně to z levé strany Vojtěch Novák zkoušel centrem, ten ale znovu nebyl přesný a skončil za brankovou čarou.
30'
Útočná akce Pardubic po pravé straně byla neúspěšná, pas Tomla na Emila Tischlera totiž mířila do ofsajdu.
29'
Centr z rohu odhlavičkoval Jeřábek, Klokani ale zůstali u balónu. Po centru zprava zelenobílí hned dvakrát stříleli, v obou případech střela skončila na obránci.
28'
Nový ani nadvakrát míč do brány neprocpal
28'
Další nepřesný centr Jana Vondry, tentokrát po menší chybě obrany Pardubic ale skončil pro domácí alespoň na rohu.
26'
Pohotová střela Jeřábka přeletěla bránu
26'
Následující volný kop rozehrál právě faulovaný Cadu. Obrana odvrátila míč jen na hranici pokutového území, kde číhal Jan Jeřábek, jeho střela skončila nad brankou.
25'
Další protiútok Pardubic, tentokrát končí faulem domácího hráče. Caduovi nadskočil míč a takzvaným šlapákem ho nedovoleně poslal k zemi Josef Jindřišek.
24'
Právě Mojmír Chytil (FK Pardubice) nyní měl balón a utíkal s ním dopředu. Bohužel pro něj si ho ale až příliš předkopl a při snaze získat ho zpět fauloval Romana Květa a dostává žlutou kartu.
22'
Černý posunul míč na Chytila a ten poslal hosty do vedení, 0:1
22'
MOJMÍR CHYTIL potvrzuje svou formu a posílá Pardubice do vedení! Ve svém posledním utkání v červenobílém si naběhl na skvělé sklepnutí Pavla Černého a tváří v tvář proti Patriku Le Giangovi uspěl! Asistence: Pavel Černý.
21'
Po dlouhé době se i Pardubice dostaly do útoku. Paradoxně se do akce zapojili i oba stopeři, když Toml vyvezl balón a Čihák zakončoval, bránu ale netrefil.
19'
Centry Jana Vondry do pokutového území dnes nelétají ideálně. Levý bek Klokanů nyní vyslal už přibližně pátý a ještě ani jednou přesně nenašel spoluhráče.
18'
Hosté se dokázali ubránit jak proti rohu, tak proti následným centrům. Nyní se konečně dokázali dostat z vlastní poloviny, budou totiž mít aut na půlící čáře.
17'
Hra se nyní odehrává výhradně na polovině Pardubic, které se brání. Znovu byl v akci na levém křídle Vondra, jeho centr vyústil v roh.
16'
Domácí Vondra dvakrát v rychlém sledu zahrával aut z levé strany. Na druhý pokus si narazil s Chramostou a byl faulován, Bohemians tak budou mít možnost volného kopu.
14'
Už ve čtrnácté minutě zápasu je tu první žlutá karta, za ostrý faul skluzem ji vidí Pavel Černý (FK Pardubice).
13'
Už to vypadalo, že Chramosta po přesném pasu Jindřiška půjde do zakončení, byl ale vyhnán z ideálního střeleckého úhlu. Následný centr Vondry našel hlavu jen bránícího hráče.
12'
Na hranici pokutového území si Chytil narazil balón s Černým a vystřelil, tentokrát zamířil nad břevno
11'
Martin Nový se u postranní čáry chytře zbavil dvou obránců a poté upadl na zem, podle rozhodčího Zelinky ovšem faulován nebyl, což se nelíbí domácím fanouškům.
9'
Necid dopravil míč do sítě, jenže stál v ofsajdu
9'
Domácí fotbalisté se radují ze vstřelené branky, Tomáš Necid byl ale v ofsajdovém postavení a branka tak neplatí! Už je vše potvrzeno také VAR.
9'
Centrovaným balónem chtěli zahrozit také Klokani, Jan Vondra ale balón poslal za všechny spoluhráče.
7'
Hosté zlobí domácí defenzivu. Po centru zprava na zadní tyči hlavičkoval Adam Lupač, ten nedokázal nasměrovat balón do brány, trefil jen obránce.
6'
Mojmír Chytil si skvěle pokryl balón a i když byl faulován, tak pokračoval v pohybu dopředu. Následně ale přišel další nedovolený zákrok, rozhodčí Zelinka ho řeší dohodou.
5'
Střela Chytila se mezi tyče nevešla
5'
A další nepříjemná rána hráčů v červeném. Jindřišek trestuhodně před svým vápnem ztratil balón. Chytil poté napřáhl ke střele, pokus na zadní tyč skončil mimo.
4'
V první šanci hosté, ránu Cadua však zlikvidoval Le Giang
4'
Domácí brankář musel poprvé zasahovat. Toml na půlce sklepl míč Caduovi, který si udělal výlet dopředu. Z levé strany si Brazilec naběhl na střed a vyslal skákavou střelu, se kterou si Le Giang poradil.
2'
Pardubice měly slibně rozjetou akci na pravé straně, po nepřesném pasu Tischlera ale o balón přišly. Zelenobílí tak šli do protiútoku, Nováka ale povedeným skluzem zastavil Cadu.
1'
Bohemians sice nevykopávali, jako první se ale do útoku snažili probojovat právě oni. Po ztrátě hostů centroval zprava Roman Květ, balón odvrátil Martin Toml.
1'
Před začátkem utkání ještě domácí klub děkuje asistentovi trenéra Erichu Brabcovi, který po tomto utkání v Bohemians na vlastní žádost končí.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – M. Dostál, Köstl, Krch, Vondra – V. Novák, Květ, Jindřišek (C), Nový – Necid, Chramosta.
Náhradníci: Valeš – Bartek, Hronek, Koubek, J. Kovařík, Puškáč, Bederka.

FK Pardubice: Letáček – D. Kostka, F. Čihák, Toml, Cadu – Jeřábek (C), Červ – Tischler, Chytil, Lupač – P. Černý.
Náhradníci: Markovič – Halász, Sláma, Šejvl, L. Matějka, Júnior Ramos, Huf.

Rozhodčí: Zelinka – Kotík, Slavíček.
Vzájemná utkání
Oba týmy se v první lize utkali zatím třikrát. A v každém případě měl zápas jiný výsledek. První vzájemný zápas skončil remízou, poté "venku" zvítězili Bohemians a v srpnu vyhrály Pardubice "doma" 3:0.

Oba týmy s utkaly ještě v sezóně 2012/13 ve druhé nejvyšší soutěži. V obou případech zvítězily domácí týmy. Tyto zápasy pamatuje už jen kapitáni Josef Jindřišek s Janem Jeřábkem a navíc domácí David Bartek
FK Pardubice
Východočeši, kteří i letos mají azyl právě v Ďolíčku, jsou namočení v bojích o záchranu. To je zejména kvůli nefungující obraně, ta letos dostala už 40 branek a horší už je jen obrana právě dnešního soupeře.

Pardubicím se letos paradoxně více daří venku. Na hřištích soupeřů neprohráli už třikrát za sebou, v posledních dvou utkáních dokázali brát všechny body. Zvítězily totiž jak v Mladé Boleslavi, tak v Teplicích. Na "domácím" hřišti dokázaly vyhrát jen jednou – v srpnu nad Bohemians.

Červenobílí nemají žádného vyloženého střelce. Se čtyřmi góly je první Mojmír Chytil, pro něho ovšem dnes jde o první zápas v dresu Pardubic. V zimě se totiž vrací z hostování do Sigmy Olomouc. Stejný počet branek vstřelil i Emil Tischler. Tři góly vstřelil Brazilec Cadu, který dokázal přidat už i sedm asistencí. Letos je v tomto ohledu lepší jen sparťanský Adam Hložek.
Bohemians Praha 1905
Klokani jsou aktuálně v prvoligové tabulce na 12. místě se ziskem 18 bodů. Během 18 zápasů inkasovali hned 42 branek, což je vůbec nejhorší bilance v nejvyšší soutěži.

Letos se bohemákům daří především v Ďolíčku, ze svých letošních pěti ligových výher vyhráli hned čtyřikrát zvítězili právě před vlastními fanoušky. Ve Vršovicích zelenobílí vybojovali i postup do čtvrtfinále MOL Cupu, když v osmifinále trefou Květa vyřadili Jihlavu.

Nejlepším ligovým střelcem týmu je se šesti zásahy David Puškáč, hned za ním je ale s pěti brankami Jan Chramosta. V bráně se zatím střídá duo Bačkovský – Le Giang. Le Giang odchytal zatím sedm zápasů, včetně toho posledního, první jmenovaný stál v brance zatím jedenáctkrát.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 19. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy Bohemians Praha 1905 a FK Pardubice. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.