FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Plzeň - 1. srpna 2021   19:00

Bohemians
23' Puškáč
1:2
(1:0)
Plzeň
52' Beauguel   • 72' Káčer  (Chorý)

Bačkovský – M. Dostál (C), Köstl, Bederka, Vondra (80. Keita) – Květ (88. Koubek), Hronek, Ljovin (80. Bartek), J. Kovařík – Puškáč (66. Vacek), Necid.
P. Le Giang – Bartek, Fulnek, Keita, Koubek, Krch, Vacek.
Machálek – Nádvorník, Šimáček (Krejsa)
Ďolíček, Praha-Vršovice
A. Hruška – Řezník, Hejda (C), Brabec, Hybš – Ndiaye – Kayamba (85. Pernica), Káčer (81. Janošek), P. Šulc (90+2. Hlavatý), Mosquera (46. Beauguel) – Chorý (81. Falta).
Tvrdoň – Beauguel, Falta, Hlavatý, Janošek, Pernica, Ba Loua.
Hruška

SESTŘIH: Bohemians - Plzeň 1:2. Další triumf Viktorie, Káčer krásným obstřelem otočil

Z mé strany je to pro dnešní večer vše. Tímto se s vámi loučím a brzy zase na počtenou.
Utkání mezi Bohemians a Plzní je minulostí. Hosté ve druhém poločase výrazně zlepšili svůj výkon a díky tomu si z Ďolíčku odvážejí plný počet bodů. Za domácí otevíral z penalty skóre David Puškáč, Plzeňskými střelci byli Jean David Beauguel a Miroslav Káčer.
90+4'
90+4'
Na poslední volný přímý kop Bohemians se vydal i brankář Bačkovský, ani to domácím nepomohlo. Klokani se vůbec nedostali do zakončení.
90+3'
Žlutou kartu dostává David Bartek (Bohemians Praha 1905).
90+2'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Michal Hlavatý.
90+1'
V obří šanci se zjevil Hronek! Ten se dostal k ráně zprava z ostrého úhlu, odkud z voleje prakticky trefil Hrušku. Hosté míč odklidili následně do bezpečí.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Domácí nepříliš pochopitelně rozehráli nakrátko. Po několika přihrávkách měl s balonem hrát ve vápně Keita, jenže balon mu utekl a záhy nedovoleně sestřelil k zemi Brabce.
89'
Opakovaný centr zleva vyústil v rohový kop pro Bohemians.
88'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Matěj Koubek.
88'
Fotbalisté z hlavního města kombinovali na polovině soupeře, Bederka ale nepřesným pasem jen odevzdal míč Beauguelovi.
87'
Klokani dokázali centrovaný balon na přední tyči šikovně prodloužit tak, že záhy poskakoval jen decimetry od brankové čáry. Za tu ho ale nikdo z Pražanů dostat nedokázal, a tak Viktoriáni tuto situaci ustáli bez úhony.
86'
Vacek na vzdálenější tyči málem dorazil míč do sítě!
86'
Domácí se na několik krátkých přesných nahrávek dostali do pokutového území soupeře, ta finální ale chyběla. Uvidíme roh.
85'
Šulc obranným zákrokem málem přehodil Hrušku!
85'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Joel Ngandu Kayamba, přichází Luděk Pernica.
83'
Necid se probíjel do zakončení a padl ve vápně! Ale pískán ofsajd
83'
Janošek vedl rychlou protiakce Plzně po levé straně, stříleným pasem se snažil najít Beauguela, jenže nedokázal nahrát přesně.
82'
Necid dostal přesný pas středem hřiště, ve vápně byl následně povalen Brabcem, jenže vzrušení je zbytečné, píská se jen ofsajdové postavení prvního jmenovaného.
81'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Šimon Falta.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Miroslav Káčer, přichází Dominik Janošek.
81'
Domácí se rozhodli pro centr na zadní tyč, kde však neměli nečíhal nikdo v zeleném, a tak stopeři Plzně míč v poklidu odhlavičkovali.
80'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Vladislav Ljovin, přichází David Bartek.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vondra, přichází Ibrahim Keita.
79'
Kayamba sestřelil Vondru po odehrání balonu a je dalším majitelem žluté karty v dnešním duelu.
78'
Vondra vyslal z levého křídla zajímavý střílený pas do šestnáctky. Nikdo z jeho spoluhráčů se však na hraně malého vápna, kam centr mířil, nenacházel.
77'
Další centrovaný balon do vápna plzeňských fotbalistů vyslal Dostál, i tentokrát se hosté bez potíží ubránili.
76'
Ljovin nacentroval zprava, hodně nepovedeným míčem nikoho v zeleném nenašel.
75'
Plzeňští získali míč pod kontrolu a kombinují. Po několika krátkých pasech se dostali až ke svému brankáři.
74'
Fotbalisté z Ďolíčku se pokoušejí odpovědět, jejich hra je ale ve druhé půli dost těžkopádná.
73'
Některá z rozhodnutí hlavního rozhodčího se nelíbili trenéru brankářů domácího celku Miroslavu Millerovi, který za své protesty dostává žlutou kartu.
72'
Plzeň právě vstřelila branku!
Plzeňští se ujímají vedení a nutno podotknout, že vzhledem k obrazu hry ve druhé půli zaslouženě. Chorý sklepl míč před vápnem Bohemians pro MIROSLAVA KÁČERA, jenž balon ze střední vzdálenosti parádně zakroutil k zadní tyči a Bačkovský se k němu nedokázal včas dostat.
70'
Ljovin ve středu hřiště zezadu srazil skluzem Káčera a od hlavního rozhodčího si vysloužil žlutou kartu.
68'
Kayamba chtěl centrovat zprava, míč poslal jen vysoko na tribunu.
67'
Kayamba se rozeběhl za obranu soupeře, kam také dostal přesný balon a tváří v tvář mířil na Bačkovského. Domácí brankář dokázal Kayambu vychytat, povedený zákrok byl ale nebyl potřeba, postranní sudí po dohrání akce odmával Kayambovi ofsajd.
66'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Kamil Vacek.
64'
Šulc se pokusil prostrčit míč na Beauguela, což zvládl docela obstojně. Plzeňský útočník nezvládl zpracování, namísto sebereflexe ale pořádně seřval přihrávajícího Šulce.
63'
N´Diaye do třetice. Tentokrát byl hostující středopolař na začátku brejku svého celku. Viktoriáni postupovali tři proti dvěma obráncům, naneštěstí pro ně zvolil N´Diaye nejhorší možnou variantu a zbytečně složitou přihrávkou míč jen odevzdal soupeři.
62'
Hronek se na druhé straně rozhodl pro střelu ze střední vzdálenosti, do které se doslova položil N´Diaye a ránu zablokoval.
61'
Centr z rohu dokázali klokani poslat do bezpečí. N´Diaye balon z první vrátil do ohně a hodně vysoký balon vyboxoval před nabíhajícími hráči hostí do bezpečí Bačkovský.
60'
Hosté se nadále tlačí za dalším gólem. Po sražené ráně budou mít k dispozici roh.
58'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Káčer, šlo ale o hodně nepovedený centr. Šulc navíc ve výskoku fauloval a od hlavního sudího dostal žlutou kartu.
57'
Žlutou kartu dostává Roman Květ (Bohemians Praha 1905).
57'
Uvidíme hodně zajímavou standardku, k dispozici ji budou mít hosté, Květ fauloval Kayambu.
56'
Plzeňští jsou i po vstřelení vyrovnávací branky aktivnějším týmem. Puškáč dostal míč na půli hřiště, ale byl ihned pod tlakem a záhy o balon přišel.
55'
Centr hostů se neujal a následně Chorý balon proti přesile neudržel.
54'
Bederka ostře zajel do Káčera a hlavní sudí píská jasný faul. Oba týmy se stěhují před Bačkovského.
53'
Šulc hledal pasem středem Chorého, jenže Köstl dokázal této průnikové přihrávce zamezit.
52'
Beauguel v poklidu poslal Bačkovského na druhou stranu, 1:1!
52'
Je vyrovnáno! Bačkovský skočil ze svého pohledu doleva, jenže JEAN DAVID BEAUGUEL poslal míč po zemi do druhé poloviny brány a penaltu tak s přehledem proměnil.
51'
Vondra ve vápně přišlápl Chorého, penalta i pro Viktorii!
51'
Penaltu budou kopat také hosté! Balon putoval vzduchem k Chorému, jenž upadl a hlasitě vykřikl po souboji s Vondrou. Hlavní rozhodčí záhy ukázal na penaltový puntík.
50'
Do vápna Západočechů doputovala další zajímavá nabídka z pravého křídla. Stopeři Viktorie měli plné nohy práce s odklizením míše alespoň na roh.
49'
Hronek dostal hodně prostoru na pravém křídlo, odkud pasem do tandemu našel Kovaříka. Explzeňský křídelník z voleje trefil jen blokujícího Hybše.
48'
Květ si ve středu hřiště pustil míč šikovně za sebe, jenže narazil, a to konkrétně do Šulce. Píská se faul druhého jmenovaného.
47'
Po nabídce z pravé strany se do voleje opřel Chorý, jeho rána z první proletěla kousek vedle levé Bačkovského tyče.
46'
Chorý pohotově zakončoval těsně vedle po Kayambově centru!
46'
Beauguel se hnal krátce po hvizdu, který zahájil druhou půli, do šance. Na poslední chvíli ho od skákavého balonu odstavil Vondra.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Jean-David Beauguel.
46'
První poločas je minulostí. Klokani vedou v Ďolíčku po úvodních pětačtyřiceti minutách 1:0, jedinou branku utkání zatím vsítil z pokutového kopu David Puškáč.
45+4'
45+3'
Kayamba se ocitl netradičně na levém křídle, odkud odcentroval šajtlí. Míč skončil jen v rukavicích Bačkovského.
45+2'
Další centr se hostům hodně nepovedl. Přetažený míč skončil za brankovou čárou a Bačkovský bude vykopávat.
45+1'
Hosté se prokombinovali k dlouhému pasu do vápna soupeře z pravého křídla. Köstl míč jen posunul ke vzdálenějšímu praporku a Západočeši mohou pokračovat v útoku.
45'
Nastavují se čtyři minuty.
44'
Hronek byl nachytán v ofsajdu. Viktoriáni budou rozehrávat na vlastní půli.
43'
Domácí se po několika dalších pasech dostali k centru z pravého křídla. Míč se nakonec příhodně odrazil pro Hrušku, jenž ho schoval do rukavic.
42'
Dostál se rozeběhl podél pravé lajny, kam také dostal míč. Tento pas odklidil do bezpečí Mosquera.
41'
Trademarková dalekonosná Květova dělovka, Hruška ji lapil
41'
Květ se rozhodl pro přímou střelu z hodně velké dálky. Gólman hostujícího celku poměrně povedenou střelu dokázal vyrazit mimo tři tyče.
40'
Hra se v posledních minutách dost kouskuje a zdá se, že tlak hostů definitivně opadl. Po dalším faulu Viktoriánů se hráči obou týmů znovu stěhují před Hrušku.
39'
Gólman Plzně rychle rozehrál a Káčer vedl rychlou protiakci, na polovině hřiště ale narazil, když byl faulován Hronkem. Jasná žlutá karta.
39'
Hodně nebezpečný centr Kovaříka našel zřejmě Köstla, který ve velice dobré pozici hlavičkoval jen doprostřed. Hruška ukryl míč do rukavic.
38'
Puškáčova nebezpečná hlavička skončila u Hrušky
38'
Domácí si větší nebezpečí nevypracovali, volný přímý kop s i ale zopakují, tentokrát Kovaříka poslal k zemi Kayamba.
37'
Souboj na středu hřiště posoudil hlavní sudí jako hodný karty pro exklokana ve službách Plzně Mosqueru.
36'
Plzeňští byli v posledních minutách aktivnějším týmem. Klokany po delší době táhl dopředu Dostál, jehož centr odhlavičkoval z vápna Plzně N´Diaye.
35'
Další roh Západočeši přetáhli až na zadní tyč a míč ihned vrátili do ohně. O nůžky se pokusil Brabec, balon trefil, jenže bránu soupeře už nikoliv.
34'
Dvě tyče! Kayamba skvěle přetáhl centr, Brabec trefil nůžky
34'
Chorý skončil na zemi během hlavičkového souboje ve vápně Bohemians. Hlavní sudí ihned ukázal na rohový kop a tento verdikt mu záhy posvětil také asistent u VARu.
32'
Další tutovka! Hejda se po skvělém Kayambově centru těsně netrefil
32'
Další roh rozehráli hosté nakrátko, o chvíli později si vypracovali svou první gólovku! Povedený centr z pravé strany našel volného Hejdu a kapitán Plzně hlavičkoval jen těsně nad.
31'
Vondra je nadále ošetřován za brankovou čárou. Západočeši z rohu příliš nezahrozili. Tuto standardní situaci si ale brzy zopakují. Kayambův centr ztečoval mimo hřiště Dostál.
30'
Ošetřuje se. Na trávníku zůstal v nefotbalové pozici ležet Vondra.
29'
Šulc na pravé straně z ostrého úhlu možná střílel a možná také nahrával. Tak jako tak obránci klokanů míč srazili na roh.
28'
Kovařík s Květem rozehráli roh nakrátko, ovšem nic zajímavého následně nevymysleli. Nepovedený centrovaný míč na přední tyč hosté v poklidu odvrátili.
27'
Hronkův dlouhý aut poslal Hybš jen na roh, a tak oba celky zůstanou nastěhovány v šestnáctce Plzně.
26'
Kayambovi přistál na noze skvělý centr od Mosquery, ale minul!
26'
Po delší době jsme viděli trochu zajímavější situaci z dílny Plzeňských. Mosquera se protáhl k centru z levého křídla a na vzdálenější tyči našel Kayambu, jenž ovšem na dlouhou nohu nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.
25'
Míč mají v držení domácí fotbalisté, kteří se při rozehrávce vrátili až ke svému vlastnímu gólmanovi.
24'
Pražané se hnali do další šance, Kovařík z levého křídla přetáhl balon až příliš a nikoho ve stejném dresu tedy nenašel.
23'
Puškáč suverénně proměnil pokutový kop, 1:0!
23'
Bohemians právě vstřelili branku!
Gólman Hruška vystihl stranu, DAVID PUŠKÁČ ale poslal míč velice razantně ze svého pohledu do pravé šibenice, a tak na něj brankář hostí nedosáhl. Klokani se tak ujímají vedení 1:0.
22'
Penalta potvrzena! Na starost si ji vezme Puškáč.
20'
Penalta pro klokany! Šulc fauloval Kovaříka. Hlavní sudí ale ještě konzultuje s videorozhodčím, zda celé situaci nepředcházel ofsajd.
19'
Viktoriáni v podstatě už uhasili nebezpečí a zastavili útok Bohemians po pravém křídle. Balon si ale záhy předávali hodně laxně, a tak se dostal do zakončení Necid, jehož sraženou střelu ukryl do rukavic Hruška.
18'
Standardní situaci měli k dispozici i hosté. Káčerův nadýchaný centr odklidil na aut Necid.
17'
Kayamba čekal dlouho na pas na pravém křídle a nakonec se nedočkal. Kovařík se dobře vrátil a přihrávce zamezil.
16'
Na druhé straně hřiště vypadl odražený balon před Šulcem, který se rozhodl pro pokus z první. Bačkovský se sice proletěl ke své pravé tyči, nebylo to ale třeba, střela Šulce nemířila mezi tři tyče.
15'
Balon z volného přímého kopu měl nalézt Necida, jenž naskakoval na přední tyči a po kontaktu s bránícími hráči skončil na zemi. Nepíská se, uvidíme Hruškův odkop.
14'
Šulc po sérii odrazů práskl do míče, rána neměla daleko do brány
14'
Oba celky se stěhují před Hrušku. Hlavní sudí chvíli váhal, ale nakonec dopískl faul na pravém křídle.
13'
Mosquera se pokoušel pasem do křídla vyslat do volného prostoru Káčera. Přihrávka po lajně prvně jmenovanému nevyšla. Míč skončil v rukavicích Bačkovského.
12'
Kovařík poslal balon na zadní tyč, kde se pokoušel o střelu z voleje Köstl. Tomu se rána nepovedla a obránci hostů odklidili míč do autu.
11'
Káčer jemně zavadil o nohu Hronka. Chystá se volný přímý kop domácích na polovině soupeře.
10'
Bačkovský šel ven ze své svatyně, centr z rohu ovšem podskočil. Hostům se nepodařilo tuto chybu gólmana Pražanů potrestat, opět to byl Šulc, komu se nevyvedlo trefit míč na zadní tyči.
9'
Roh pro Západočechy.
8'
Necid neměl šanci dosáhnout na balon, který kryl Hejda, a tak stopera soupeře jen nepovoleně povalil. Viktoriáni budou rozehrávat.
7'
Další akce klokanů vedla po pravém křídle. Dlouhá přihrávka ale skončila až za brankovou čárou.
6'
Centr od rohového praporku propadl až na zadní tyč. Šulc se ovšem musel za balonem otáčet a nestačil se zorientovat včas, aby míč ještě zastihl na hrací ploše.
5'
Na druhé straně hřiště vyslal přízemní pokus Chorý, Köstl jeho střelu srazil na rohový kop.
4'
Na trávníku zůstal chvíli ležet Hybš, jenž byl i ošetřován, zdá se však, že bude moci v utkání pokračovat.
3'
Květ se záhy dostal ještě k jednomu centrovanému míči. Balon se několikrát odrazil ve vápně Plzeňských hodně nebezpečně a šanci klokanů ukončuje až hvizd hlavního rozhodčího signalizující ofsajd.
2'
Centrovaný balon přiletěl na přední tyč, kde však naskakovali jen dva fotbalisté hostí, kteří tak dokázali míč poslat do bezpečí.
1'
Fotbalisté Bohemians začali aktivně a ihned po startu utkání vybojovali rohový kop.
1'

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – M. Dostál (C), Köstl, Bederka, Vondra – Květ, Hronek, Ljovin, J. Kovařík – Puškáč, Necid.
Náhradníci: P. Le Giang – Bartek, Fulnek, Keita, Koubek, Krch, Vacek.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda (C), Brabec, Hybš – Ndiaye – Kayamba, Káčer, P. Šulc, Mosquera – Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň – Beauguel, Falta, Hlavatý, Janošek, Pernica, Ba Loua.

Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Šimáček (Krejsa).
FC Viktoria Plzeň
Plzeňští mohou být se vstupem do letošního ročníku české nejvyšší soutěže spokojení. Viktoriáni v prvním kole doma porazili po létě výrazně posílenou Mladou Boleslav 2:1. Stejně tak na západě Čech jistě panuje spokojenost se vstupem do nové Konferenční ligy UEFA. V té totiž svěřenci trenéra Bílka porazili běloruský Brest dvakrát totožným výsledkem opět 2:1 a postoupili tak do třetího předkola. Západočeši budou v dnešním duelu jistě plnit roli mírného favorita, problémem by pro hosty ale mohla být rozsáhlá marodka, která čítá okolo deseti jmen. Dokáží se s tím Plzeňští vypořádat? To se dozvíte, pokud budete zápas společně s námi sledovat! Utkání startuje v 19 hodin.
Bohemians Praha 1905
Klokani během letní pauzy svůj kádr posílili o zkušené hráče z českého ligového prostředí, jakými jsou například Jan Chramosta nebo Jan Kovařík, přesto Pražané v úvodním kole neporazili nováčka Fortuna ligy Hradec Králové. Oba celky se střetly v královéhradeckém azylu, tedy v Mladé Boleslavi a rozešli se smírně po remíze 1:1. Nyní čeká svěřence trenéra Klusáčka složitý soupeř v podobě plzeňské Viktorie. Zelenobílí jsou doma tradičně silní, jejich poslední výhra nad Plzní se ale datuje až do roku 2018, od té doby klokani se Západočechy doma dvakrát remizovali a loni prohráli 1:4.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu z utkání mezi domácím celkem Bohemians Praha 1905 a FC Viktorií Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.