FORTUNA:LIGA - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Ml. Boleslav - 6. listopadu 2021   15:00

Č. Budějovice
31' Bassey (Čolić) • 62' Mršić (Van Buren)
2:1
(1:1)
Ml. Boleslav
30' Milan Škoda

Vorel – Sladký, L. Havel, Králik (C), Čolić – Hora, Hellebrand (65. M. Valenta) – Van Buren (65. Brandner), Mihálik, Mršić (71. Talovierov) – Bassey (90. Michal Škoda).
Šípoš – Talovierov, Brandner, Čavoš, M. Valenta, Tolno, Michal Škoda.
Orel – Mokrusch, Slavíček
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
1694 diváků
Šeda – Preisler, Karafiát, Suchý (C) – L. Mašek (70. Fila), Dancák (90. Stránský), Hlavatý (75. Ladra), Jurásek – Skalák (75. Smrž), Milan Škoda, Ewerton.
Halouska – Mužík, Fila, Smrž, Ladra, Stránský, V. Kadlec.
Šeda

SESTŘIH: České Budějovice - Mladá Boleslav 2:1. Domácí otočili zápas díky zahraničním posilám.

Je konec. Dramatickou bitvu nakonec zvládli lépe domácí, o jejichž vítězství ve druhém poločase rozhodl Matej Mršić. Ode mne je to vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek večera.
90+5'
90+5'
Další příležitost domácích, kterou zakončil Brandner nepřesně.
90+3'
Nepřehledná akce ve vápně Dynama, odkopávat bude však Vojtěch Vorel.
90+2'
Žlutou kartu dostává Benjamin Čolić (SK Dynamo Č. Budějovice).
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Fortune Bassey, přichází Michal Škoda.
90'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Samuel Dancák, přichází Vojtěch Stránský.
88'
Několik centimetrů chybělo Boleslavi k vyrovnání! Z levé strany přiletěl centr a Milan Škoda hlavičkoval o opravdu malý kousek vedle.
86'
Z ničeho nic vyrazil do úniku obránce Maksym Talovierov! Dostal se až před Šedu, ale nedokázal ho přelobovat.
84'
Žlutou kartu dostává Patrik Brandner (SK Dynamo Č. Budějovice).
82'
Famózní zákrok Vojtěcha Vorla! Na hranici vápna dostal nabito Vojtěch Smrž a jeho dělovku reflexivně vyrazil domácí brankář.
80'
Střela z velké dálky skončila nad brankou Vorla.
78'
Tvrdá hra uprostřed hřiště, hned dva domácí fotbalisté zůstali ležet na hřišti. Sudí ale odpískal faul, takže Dynamo bude u míče.
75'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Tomáš Ladra.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Vojtěch Smrž.
Dnešní utkání sleduje 1694 diváků.
73'
Taktický faul ze strany Martina Králika.
71'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Maxym Talovierov.
70'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Lukáš Mašek, přichází Daniel Fila.
68'
Z velice dobré pozice zahrávali přímý kop Boleslavští, ale Juráskovi střela vůbec nesedla.
65'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Matěj Valenta.

Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Patrik Brandner.
62'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Domácí otáčejí vývoj utkání! Přihrávku za obránce si zpracoval MATEJ MRŠIĆ, balon si posunul na silnější levou nohu a přesně zakončil.
59'
Po přímém kopu se nikdo z domácích k hlavičce nedostal.
56'
Nechybělo mnoho a Boleslav vedla! Nejproduktivnější hráč ligy Ewerton si navedl míč na střed a vystřelil těsně vedle.
54'
Po delší konzultaci se pokračuje, branka není uznána.
52'
Hosté vstřelili branku, ale praporek sudího byl už delší dobu zvednutý. Hlavní sudí však ještě přezkoumává akci na videu.
50'
Z rohového kopu domácí nic nevytěžili, hrát mohou hosté.
47'
Obrovské příležitosti Boleslavi! Nejprve se sám před Vorlem objevil Skalák, jenže domácího brankáře nepřekonal. Možná ještě větší šanci měl z dorážky Hlavatý, ale ani on budějovického gólmana nepřekonal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
Úvodní poločas na Střeleckém ostrově je minulostí, o něco aktivnější bylo Dynamo. Do vedení se dostali Boleslavští, když se trefil Milan Škoda. O vyrovnání se postaral velice rychle Fortune Bassey.
45'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
42'
Rychlý brejk vzal na sebe Fortune Bassey, ale Marek Suchý dokázal přečíst jeho počínání a srazit balon na roh.
40'
Sražená střela od Ondřeje Mihálika, domácí budou zahrávat roh.
38'
Ještě před tím, než Patrik Hellebrand poslal přihrávku do autu, byl faulován. U balonu tak zůstávají domácí.
36'
Žlutou kartu dostává Martin Sladký (SK Dynamo Č. Budějovice).
34'
Jihočechy nakopla srovnávací branka a tlačí se za obratem ve skóre.
31'
Napodruhé už to dvojici Čolić – Bassey vyšlo. Znovu dostal bosenský obránce prostor, krásně našel FORTUNE BASSEYHO, který uklidil balon do sítě a srovnal na 1:1.
30'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté se z ničeho nic ujímají vedení. Na hranici šestnáctky se uvolnil MILAN ŠKODA a nekompromisní střelou na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci.
30'
Jihočeši zvýšili aktivitu a Boleslav se musí mít na pozoru. Z dálky si připravil střelu Matej Mršić a pořádně vystrašil Šedu.
28'
Velká příležitost Dynama! Na pravé straně dostal prostor Benjamin Čolić a dal si s centrem záležet. Ve vápně našel volného Fortune Basseyho, který v záklonu hlavičkoval těsně vedle.
26'
Domácí nezahráli rohový kop příliš dobře a hosté vyrazili do přečíslení. Všechno pro Dynamo zachránil Jakub Hora, který ve skluzu poslal balon do zámezí.
24'
Povedený centr od Mršiće směřoval na hlavu Mihálika, ale ještě těsně před ním odhlavičkoval míč na roh jeden z boleslavských obránců.
22'
Žlutou kartu dostává Samuel Dancák (FK Mladá Boleslav).
19'
Nepřesnost ze strany Dynama, k míči se dostává Boleslav.
16'
Další hraniční zákrok, který sudí neodpískal. Zdá se, že jeho metr bude po celé utkání benevolentnější.
13'
Velmi precizní obranná práce od Martina Králika, který vystihl úmysly soupeře a hlavičkou poslal míč pro Vojtěcha Vorla.
11'
Dobrý postřeh od Vojtěcha Vorla, který tečovanou přihrávku do vápna zachytil ještě na hrací ploše a zabránil tak rohu soupeře.
9'
Dva nepřesné centry Boleslavských do vápna. Znovu vykopává Vojtěch Vorel.
7'
Za obranu hostů se dostal Matej Mršić a skákavý balon zkusil napálit na branku, ale nezamířil dobře. Navíc mu pomezní sudí odmával ofsajd.
5'
Dlouhá rozehrávka od Marka Suchého nebyla přesná.
3'
Patička Ewertonovi nevyšla, míč vystihl Lukáš Havel.
1'
Na dlouhý pas od Hory si nabíhal Van Buren, ale balon nestihl na hrací ploše.
1'

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Sladký, L. Havel, Králik (C), Čolić – Hora, Hellebrand – Van Buren, Mihálik, Mršić – Bassey.
Náhradníci: Šípoš – Talovierov, Brandner, Čavoš, M. Valenta, Tolno, Michal Škoda.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Preisler, Karafiát, Suchý (C) – L. Mašek, Dancák, Hlavatý, Jurásek – Skalák, Milan Škoda, Ewerton.
Náhradníci: Halouska – Kadlec, Mužík, Fila, Smrž, Ladra, Stránský.

Rozhodčí: Orel – Mokrusch, Slavíček.
Poslední vzájemné utkání (F:L, 22. kolo) – 7.3.2021:

SK Dynamo ČB – FK Mladá Boleslav 1:3 (0:1)

Góly: 85. Brandner – 18. Mašek, 90+5. Šimek, 90+6. Douděra. ŽK: Alvir, Havelka, Javorek – Šimek, Skalák. Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Dobrovolný.

Sestava Dynama: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Skovajsa – Havelka, Javorek – Mészáros (76. Ekpai), Alvir (76. Vais), Mršić – Brandner.

Sestava Boleslavi: Diviš (53. Šeda) – Douděra, Takács, D. Šimek, Preisler – Matějovský (74. Jirásek), Dancák – Malínský (87. Fulnek), Mašek (74. Skalák), Zmrhal – Michal Škoda.

SK Dynamo České Budějovice

Budějovický tým zatím zažívá dobrou první polovinu sezony. Před začátkem 14. kola se nacházel na 9. příčce tabulky, když na dnešního soupeře z Mladé Boleslavi ztrácel jenom dva body. Bodovat dokázali Jihočeši i s pražskou Slavií, se kterou doma remizovali 2:2.

Poslední ligové utkání jim však vůbec nevyšlo. Na hřišti Zlína neuhráli ani bod, když se domů vraceli s porážkou 0:2. Přišli tím o sérii čtyř zápasů v řadě, kdy se jim podařilo bodovat. Postupně to bylo s Karvinou, Pardubicemi, Jabloncem a zmiňovanou Slavií.

V dnešním duelu bude David Horejš postrádat hned dva obránce. Kvůli karetním trestům nesmí naskočit Lukáš Skovajsa ani Pavel Novák, takže je otázkou, kdo nastoupí na levé straně obrany.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav patří mezi ligové stálice. Téměř v každé sezoně obírá favority, umisťuje se na předních příčkách a hraje líbivý fotbal. Vloni se ale strojek zadrhl a tým z města Škodovky skončil až na 11. místě, bod před Dynamem. S Českými Budějovice vloni Boleslav na domácím stadionu uhrála dvougólovou remízu, venku na jihu Čech však slavila vítězství. To jí v 95. a 97. minutě vystřelili Šimek a Douděra.

Během letního přestupového období bylo v Boleslavi rušno. Kromě navrátilců z hostování v čele s Ewertonem, který letos patří k nejlepším hráčům, přišel z Turecka útočník Škoda, z Německa obránce Suchý a k nim se přidalo i několik slávistů a sparťanů. Zahustel, Karafiát nebo Kadlec. Ti všichni vyměnili Prahu za Boleslav. Opačným směrem naopak zamířili Mešanovič, Tataev, Auer nebo řada borců, kteří byli do Boleslavi zapůjčeni.

Boleslavi se poslední ligový zápas povedl. Po poločase vedla díky Dancákovi a Ewertonovi nad Hradcem Králové 2:1, a i když hosté po restartu srovnali, Douděra poslal Boleslav za třemi body. Po prohře na Spartě se tak Boleslav opět dostala na vítěznou vlnu.
Dobrý den, vítám Vás u sledování online reportáže z utkání 14. kola FORTUNA:LIGY mezi domácím Dynamem a hosty z Mladé Boleslavi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.