FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Ostrava - 7. srpna 2021   16:00

Č. Budějovice
58' Bassey (Králik)
1:3
(0:1)
Ostrava
35' Kuzmanović  (Ndefe) • 52' Tetour  (Fleišman) • 88' Lischka  (Sor)

Vorel – Čolić, Králik (C), Talovierov, Sladký (75. P. Novák) – Javorek (66. Hellebrand), Čavoš, Mihálik (82. Mršić), Hora – Michal Škoda, Bassey (75. Brandner).
Šípoš – L. Havel, P. Novák, Hellebrand, Brandner, M. Valenta, Mršić.
Zelinka – Horák, Pochylý
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
3 286 diváků
Laštůvka (C) – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – D. Buchta (83. de Azevedo), Tetour (77. Budínský), Kaloč, Kuzmanović (77. J. Pokorný), Potočný (61. Sor) – Almási (61. Jiří Klíma).
Murin – J. Pokorný, Jánoš, Budínský, de Azevedo, Sor, Jiří Klíma.
žlutá karta

SESTŘIH: České Budějovice - Baník 1:3. Hosté třemi góly vyrabovali Dynamo, znovu skóroval i Lischka

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek sobotního dne. Na počtenou!
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 2:6. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:7.
V Českých Budějovicích je dobojováno! Domácí Dynamo dnes nestačilo na Baník Ostrava, kterému podlehlo 1:3. Ve 35. minutě se do střelecké listiny zapsal Nemanja Kuzmanović, který využil krásný Ndefeho centr. Krátce po pauze přidal po Fleišmanově centru druhý gól Baníku Daniel Tetour. Českobudějovičtí ale záhy snížili z kopačky Fortunea Basseye, jenž se trefil po parádní individuální akci. Baník byl ale v závěru lepší a v 88. minutě ještě pečetil svou dnešní výhru brankou Davida Lischky.
90+4'
90+3'
Utkání se už z obou stran jen dohrává. Momentálně sledujeme přihrávky na polovině hrací plochy.
90+2'
Ostrava je při chuti a málem přidala další branku. Kaločova rána zhruba z dvaceti metrů zamířila do boční sítě.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby se budou nastavovat 4 minuty. Domácí už moc dobře ví, že na vyrovnání nedosáhnou.
90'
Ještě se do zajímavé pozice dostával Jiří Klíma, který ale před pozorným Králikem zakončit nedokázal.
88'
Je rozhodnuto! Na 3:1 pro Ostravu zvýšil stoper Lischka
88'
Baník právě vstřelil branku!
Baník přidává definitivní pojistku za třemi body! Lukáš Budínský vyslal šikovný centr, který Talovierov dostal jen k šestnáctce, odkud Yira Sor našel DAVIDA LISCHKU. Stoper Baníku krásně zamířil k zadní tyči a potvrdil tak svou střeleckou formu z minulého utkání. 1:3. Asistence: Yira Sor.
87'
Baník bude mít k dispozici standardní situaci z celkem příhodné pozice.
86'
Nedovoleně si v souboji s Ndefem počínal Patrik Čavoš, který dostává žlutou kartu.
85'
Pojistku měl na noze Pokorný, jenže zblízka netrefil bránu
85'
Dyjan Carlos de Azevedo skvěle pozastavil hru, aby mohl vybídnout Jiřího Fleišmana na straně. Fleišmanův centr si ve vápně našel střídající Jakub Pokorný, jehož střela pravačkou minula zadní tyč o pár centimetrů.
84'
Hostům se daří držet domácí tým co nejdále od jejich brány. Zatím se nějaký závěrečný tlak Dynama nekoná.
83'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází David Buchta, přichází Dyjan Carlos de Azevedo.
82'
Baník bude za okamžik znovu střídat. Navíc jej čeká i další rozehrání rohového kopu.
82'
Žlutou kartu dostává Filip Kaloč (FC Baník Ostrava).
82'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Matej Mršić.
81'
Patrik Brandner vyrážel do rychlého brejku, ale při snaze udělat kličku jej dokázal nabrat Gigli Ndefe, jenž si své defenzivní povinnosti splnil na jedničku.
80'
Díky své zarputilosti vybojoval hostující David Buchta rohový kop pro své barvy. Rozehrávat jej bude on sám.
79'
Lukáš Budínský si chtěl narazit v šestnáctce s Jiřím Klímou, ale přihrávka druhého jmenovaného nebyla úplně přesná. Snadná práce pro Vorla.
78'
Náznak Českých Budějovic dokázal zastavit brankář Laštůvka, k němuž se balón odrazil.
77'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Lukáš Budínský.
77'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Jakub Pokorný.
76'
Fortune Bassey musel opustit trávník kvůli nějakému zdravotnímu problému. Zhruba dvě minuty se tak nehrálo.
75'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Fortune Bassey, přichází Patrik Brandner.
75'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Martin Sladký, přichází Pavel Novák.
73'
Povedený pokus Talovierova zlikvidoval Laštůvka
73'
Maxym Talovierov rozhodně nebyl daleko od vyrovnání. Jeho projektil vyrazil Jan Laštůvka před sebe. Brankář Ostravy měl zároveň velké štěstí, že balón neposlal přímo před dorážejícího Michala Škodu.
72'
Patrik Hellebrand to zkusil přízemním pokusem z dálky, jenže trefil pouze před sebou stojícího bránícího hráče Ostravy.
71'
Poprvé dnes zahrozil i Yira Sor, který hledal naběhnutého Buchtu. Mladému ofenzivnímu hráči Baníku ale chyběl k zakončení krok.
71'
Centrem to zkusil i levý obránce Martin Sladký, pro jehož nabídku si doběhl Jan Laštůvka.
70'
Čavošův nadýchaný centr hledal na malém vápně Michala Škodu, jenž však zrovna vybíhal z ofsajdu. Baník tak má pro následující sekundy klid.
68'
Benjamin Čolić se odhodlal k ráně z velké dálky. Nerozhodl se však dobře, protože tento pokus rozhodně neměl gólové parametry.
68'
Lischka vypomohl útoku a poté přihrál na levou stranu Fleišmanovi. Zkušený krajní obránce ale celou akci raději pozdržel, neboť ve vápně mnoho spoluhráčů neměl.
67'
Po střídání na obou stranách tempo hry trochu opadlo. Zdá se, že teď je to takové ticho před bouří.
66'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Petr Javorek, přichází Patrik Hellebrand.
65'
Baník se postupně dostal na útočnou polovinu. Blízko rohového praporku pošle míč z autu do hry Gigli Ndefe.
65'
Dnešní utkání sleduje 3 286 diváků.
64'
Ondřej Mihálik se už už tlačil k zakončení z hranice pokutového území, ale včas jej zastavil poctivě se vracející Jiří Fleišman.
63'
Baník opět přebral iniciativu a znovu se pokusil o rychlé přenesení hry. Přihrávka na rychlíka Sora ale byla až moc dlouhá.
61'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Jiří Klíma.
61'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Yira Sor.
60'
Ladislav Almási zkusil štěstí z velké dálky, ale rána se mu vůbec nepovedla. Vorel tak rozhodně žádnou práci neměl.
58'
Dynamo je zpátky ve hře, ke gólu se protančil Bassey, 1:2
58'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo snižuje! Po nákopu Martina Králika si míč zpracoval FORTUNE BASSEY, který se nádherně prosmýkl mezi trojicí bránících hráčů a poté s přehledem umístil míč pravačkou k zadní tyči. Laštůvka si možná na balón sáhl, ale vytěsnit jej nedokázal. 1:2. Asistence: Martin Králik.
58'
Ladislav Almási vypomohl s rohovým kopem defenzívě. Na hranici šestnáctky si míč zpracoval a poté jej poslal co nejdále od ostravské brány.
57'
České Budějovice se budou moct do hry dostat rohovým kopem. K rozehrávce už míří Benjamin Čolić.
56'
Čolić při standardní situaci servíroval do vápna zajímavý centr, který si však u Laštůvkovy zadní tyče žádný z jeho spoluhráčů nenašel.
55'
Domácí hrají bez míče. David Horejš své svěřence vytahuje výše, jelikož Baník má na rozehrávku až příliš mnoho klidu.
54'
Ostrava má druhý poločas plně pod kontrolou. Znovu už pobývá na útočné polovině.
52'
Ostrava vede už 2:0, hlavou se prosadil Tetour
52'
Krajní beci Baníku mají dnes s asistencemi žně! Další skvělý centr, tentokrát od Jiřího Fleišmana, dopravil hlavou do brány středopolař DANIEL TETOUR, jenž tak dává svou první branku v sezoně. Vorel na míč nedokázal dosáhnout, hlavička byla umístěná dobře. 0:2. Asistence: Jiří Fleišman.
51'
Baník pokračoval v útočné akci, i když Filip Kaloč zůstal ležet na trávníku. Po Ndefeho centru ale Kuzmanović nevystřelil.
50'
Baník se znovu ujímá rozehrávky, tentokrát zhruba z poloviny hřiště. Vše diriguje David Lischka.
48'
Přímák Kuzmanoviče skončil vysoko nad bránou
48'
Zhruba z pětadvaceti metrů pálil Nemanja Kuzmanović, jehož střelecký projektil ale zamířil vysoko nad bránu domácích.
47'
Žlutou kartu dostává Fortune Bassey (SK Dynamo Č. Budějovice).
47'
Jaroslav Svozil se ze stoperské pozice sympaticky vysunul a vybojoval faul. Za dres jej zatáhl Fortune Bassey, který dostane žlutou kartu.
46'
Baník se hned pokusil o dlouhý nákop, ale Lischka svého spoluhráče Almásiho na hrotu nenašel.
46'
Po prvním poločase vede na Střeleckém ostrově Baník a nutno dodat, že zaslouženě. Už v úvodu si vytvořil díky Potočnému a Kuzmanovićovi velké šance, ale Vojtěch Vorel vždy prokázal velkou kvalitu. Nakonec se hosté z branky radovali ve 35. minutě, kdy Nemanja Kuzmanović přesně zamířil hlavou k zadní tyči po skvělém centru Ndefeho. Budějovičtí také na konci půle zahrozili, ale zatím pořádně Jana Laštůvku neprověřili.
45'
Dělovka Čavoše skončila těsně vedle brány
45+1'
45'
Patrik Čavoš měl hromadu času a prostoru, tak to zkusil po bráně. Jeho pumelice pravou nohou ale zapadla celkem znatelně vedle pravé tyče z pohledu Jana Laštůvky.
44'
Buchtova střela ze střední vzdálenosti mířila po zemi doprostřed brány. Tohle rozhodně nebyl žádný problém pro Vojtěcha Vorla.
44'
Škoda si sice pěkně povodil Fleišmana, ale následně mu míč utekl od kopaček. Baník bude mít k dispozici aut.
43'
Michal Škoda si naběhl za obranu Baníku. Potáhl si balón na levé straně a následně vypálil do boční sítě. Nicméně veškerý vzruch přišel vniveč, neboť pomezní sudí odmával ofsajd.
41'
Na druhou stranu pádil dnes velmi aktivní pravý bek Ndefe, jehož další přihrávku ale zastavil pohotový Vorel.
40'
Jenže Javorek přenesl hru velmi špatně na pravou stranu, kam si nabíhal Benjamin Čolić. Krajní bek Dynama nestačil míč zastavit.
40'
Ostrava na útočné polovině moc dlouho nevydržela. Dynamo tedy opět může vpřed.
39'
Celek v černých dresech drží míč na útočné polovině. Defenzíva Baníku ale je na svých místech.
37'
Dynamo mohlo odpovědět z kopačky Basseyho, ten na Laštůvku ale nevyzrál
37'
První větší náznak Českých Budějovic v dnešním utkání! Do otevřené obrany mířil Hora, který ještě na levou stranu prostrčil Basseymu. Ten to zkusil na Laštůvku stříleným centrem, ale velezkušený brankář si poradil.
36'
Uvidíme, jakým stylem bude utkání pokračovat. Každopádně domácí musí předvést směrem dopředu daleko více, pokud dnes chtějí být úspěšní.
35'
Čolič neuhlídal Kuzmanoviče a ten hlavou poslal balón do sítě, 0:1
35'
Hosté jdou zaslouženě v dnešním zápase do vedení. Pěkný a přesný centr Gigliho Ndefeho mířil k zadní tyči, kam si naběhl střelec branky NEMANJA KUZMANOVIĆ. Ofenzivní záložník Baníku poslal míč hlavou k zadní tyči a tentokrát už Vorel zasahovat nemohl. 0:1. Asistence: Gigli Ndefe.
33'
Po následném centru ze strany byl pískán útočný faul útočníka Basseyho, jenž trefil hostujícího Tetoura kopačkou do obličeje.
33'
Jihočeši budou házet aut. Zřejmě půjde o daleký hod, na který se už chystá Čolić.
32'
Dynamo zůstalo na útočné polovině, ale zatím nic kloudného nevymyslelo. Přihrává si na pravé straně.
31'
Domácí to ale nesehráli dobře. Rychle si vyměnili míč a ke střele se dostal Benjamin Čolić, jenž už několikrát ukázal, že přímé kopy umí zahrávat. Nicméně v tuto chvíli napálil pouze bránícího hráče.
29'
Brankář Jan Laštůvka zahrál rukou ještě před pokutovým územím, takže od sudího Zelinky si vysloužil žlutou kartu. České Budějovice navíc budou mít velmi dobrou palebnou pozici.
28'
Ani prudká rána Tetoura se mezi tyče nevešla
28'
Jiří Fleišman vhodil velmi slušný aut, který se dokutálel až před Daniela Tetoura, jehož rána z hranice šestnáctky minula zadní tyč.
26'
Centr Ndefeho doplachtil na hlavu Potočného, ten však bránu minul
26'
Gigli Ndefe vyslal centr z pravé strany, který hlavou zakončil Potočný. Bránu českobudějovického celku ale netrefil zhruba o čtyři metry.
25'
Hlavní sudí Miroslav Zelinka razantně domlouvá záložníkovi Filipu Kaločovi, kterému při předchozí akci ruply nervy.
24'
Baník je v úvodních minutách tohoto zápasu aktivnější. Po většinu času se snaží držet míč.
23'
David Buchta si chtěl vynutit zisk rohového kopu, ale pomezní rozhodčí nakonec ukázal na odkop od Vorlovy brány.
22'
Po dobré práci dvou domácích hráčů se k zakončení z levé strany dostal Jakub Hora, jenž však trefil pouze svého spoluhráče, takže ani rohový kop z toho nebude.
20'
David Lischka dokázal včasným skluzem zastavit rodící se nebezpečí po pravé straně. Ondřej Mihálik byl u balónu až jako druhý.
19'
Českobudějovickou akci nakonec zastavil ofsajd, takže rozehrávky se ujímá brankář Laštůvka.
19'
Jakub Hora se snažil dlouhou křížnou přihrávkou vybídnout Javorka na pravé straně, jenže ze svého obranného postavení včas vystoupil Jiří Fleišman.
18'
Roman Potočný to při přímém kopu zkusil z uctivé vzdálenosti přímo po bráně. Vojtěch Vorel se musel proletět vzduchem a znovu zakročit.
16'
Ndefe vybídl rozběhnutého Kuzmanoviće, jehož přihrávka na malé vápno hledala útočníka Almásiho. Ten chtěl ještě patičkou vybídnout Buchtu, ale finální fáze Baníku přesná nebyla.
15'
Ostravský kapitán musel být přímo na trávníku ošetřován. Na vážnější zdravotní problémy to ale nevypadá, takže Laštůvka by pokračovat měl.
14'
Za dlouhým míčem pádil Basey, Laštůvka byl u míče dřív
14'
Fortune Bassey se v obrovské rychlosti hnal do úniku, ale brankář Laštůvka včas vyběhl ze své svatyně. Míč odkopl do autu.
13'
Hostům se však pokus o rozehrávku středem hřiště moc nepovedl, u míče tedy je už Dynamo.
13'
Další akci začíná Baník u své obranné čtveřice. David Lischka hledá kolegy v lepších pozicích.
12'
Domácí se nutně potřebují uklidnit, neboť hned dvakrát v úvodních dvanácti minutách je musel zachraňovat brankář Vojtěch Vorel.
11'
Dva rohové kopy ostravského týmu vyšly vniveč. Po dlouhém nákopu Vorla bude rozehrávat Jan Laštůvka.
9'
Další šance hostů. Ani Kuzmanovič s Potočným ale na Vorla nevyzráli
9'
Nemanja Kuzmanović nedal jasnou tutovku! Po Potočného centru se míč odrazil do ideální pozice na penaltovém puntíku k srbskému ofenzivnímu hráči, ale Vorlův fantastický reflex domácí zachránil. O chvíli později Baník vystřelil ještě jednou, ale Vorel znovu zakročil.
8'
Přízemní centr Martina Sladkého vůbec nebyl špatný. K zakončení se na malém vápně tlačil Javorek, jemuž nakonec nevyšel krok.
7'
Ondřej Mihálik nezpracoval těžkou přihrávku svého spoluhráče Čavoše. Znovu tedy uvidíme aut, o který se postará Fleišman.
6'
Filip Kaloč zastavil zajímavě se rodící průnik Českých Budějovic středem hřiště. Míč poslal do autu.
5'
Zajímavá přihrávka Českých Budějovic do předbrankového prostoru špatná nebyla. Jiří Fleišman ale včas odklidil míč mimo nebezpečná místa.
4'
Fortune Bassey si chtěl na druhé straně zpracovat přihrávku, jenže úspěšný nebyl. Gigli Ndefe bude házet aut.
3'
V tutovce se zjevil Potočný, jeho gólovku však zneškodnil Vorel
3'
První velká šance Baníku! David Buchta se nádherně dostal po pravé straně a poté pod sebou uvolnil Romana Potočného, jenž zakončoval z bezprostřední blízkosti. Brankář Vorel předvedl skvělý zákrok.
2'
David Buchta se snažil protlačit po pravé straně. Nicméně nedokázal vybojovat ani autové vhazování, takže uvádět balón do hry bude Sladký.
1'
Domácí hned po rozehrávce nakopli míč kupředu, ale Michal Škoda se dopustil nedovoleného zákroku.
1'
Budějovičtí nastupují v dresech, ve kterých hraje prim černá barva. Baník bude hrát v modrém.
Oba celky už míří na trávník. Duel 3. kola za okamžik začne.

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Čolić, Králik (C), Talovierov, Sladký – Javorek, Čavoš, Mihálik, Hora – Michal Škoda, Bassey.
Náhradníci: Šípoš – L. Havel, P. Novák, Hellebrand, Brandner, M. Valenta, Mršić.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – D. Buchta, Tetour, Kaloč, Kuzmanović, Potočný – Almási.
Náhradníci: Murin – J. Pokorný, Jánoš, Budínský, de Azevedo, Sor, Jiří Klíma.

Rozhodčí: Zelinka – Horák, Pochylý.
Delegace rozhodčích

Tento duel bude řídit jako hlavní rozhodčí Miroslav Zelinka, na čarách mu budou asistovat pánové Adam Horák a Stanislav Pochylý.
Vzájemná utkání

V loňské sezóně nejprve zápas v Ostravě skončil nerozhodně 2:2, oba týmy si tak body rozdělily. V Českých Budějovicích se pak radovalo Dynamo z výhry 1:0 a Ostrava jim tedy má co vracet.
FC Baník Ostrava

Ostravský Baník je na tom podobně, jako jeho dnešní soupeř. Taktéž má na svém kontě tři body, vzhledem k lepšímu skóre jsou hosté na páté pozici. Úvodní duel hráčů Baníku Ostrava se odehrál v Jablonci, tedy na severu Čech, kde první poločas skončil bez branek. V tom druhém se trefil ostravský Almási v devětapadesáté minutě, ale kvůli ofsajdu jeho gól nemohl být uznán. Poprvé se tedy skóre měnilo až v osmaosmdesáté minutě, kdy se trefil Václav Pilař a jelikož se už nic nestalo, nakonec rozhodl duel ve prospěch Jablonce. Ostrava tak vyšla naprázdno.

V dalším kole si ale Baníkovci spravili chuť a v domácím utkání si zastříleli. V prvním poločase nasázeli Zlínu čtyři góly. V tom druhém šli do vedení 5:0, ale na to hosté zareagovali a trefili alespoň čestný úspěch a domácího brankáře obrali o čisté konto. Dnes hráči Ostravy jedou na jih Čech s cílem urvat zde nějaké body, nejlépe všechny. Uvidíme, jak nakonec zápas dopadne.
SK Dynamo Č. Budějovice

Nejvyšší tuzemská soutěž odstartovala poslední červencový víkend. V prvním duelu sezóny vyzvali fotbalisté českobudějovického Dynama ve svém teritoriu na Střeleckém ostrově svého soupeře ze severu Čech, a sice hráče Teplic. První poločas skončil bez jediného vstřeleného gólu. Na ten si všichni museli počkat do jednašedesáté minuty, kdy se trefil Ondřej Mihálik a poslal Dynamo do vedení. Nakonec se už do konce skóre nezměnilo a České Budějovice tak dokráčely k prvním třem bodům v nové sezóně.

Ke druhému utkání zajížděli Českobudějovičtí na Slovácko, kde chtěli navázat na domácí výhru. Ovšem ve druhém poločase přihrávku Petržely přetavil ve vedoucí gól Michal Kohút a Dynamo prohrávalo. Na inkasovaný gól nedokázalo odpovědět a zrodila se tak první prohra. A tu dnes budou domácí chtít odčinit a na svém stadionu opět bodovat. V tabulce českobudějovické Dynamo najdeme na osmé pozici se ziskem tří bodů.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu o tomto víkendu je opět česká nejvyšší soutěž FORTUNA:LIGA a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy SK Dynamo Č. Budějovice a FC Baník Ostrava v rámci třetího kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.