FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Plzeň - 19. února 2022   18:00

0:1
(0:0)
Plzeň
75' Bucha  (Mosquera)

Vorel – P. Novák (88. Hais), Králik (C), L. Havel, Skovajsa – Čavoš (80. Vais), M. Valenta – Van Buren, Michal Škoda, Mršić (80. Tolno) – Brandner (66. Hellebrand).
Šípoš – Konda, Sladký, Hellebrand, Vais, Tolno, Hais.
Klíma – Váňa, Slavíček
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
3278 diváků
Staněk – M. Havel, Kaša, Hejda (C), J. Sýkora (90. Káčer) – Bucha, Kalvach – J. Kopic (90+4. Potočný), Čermák (46. Libor Holík), Mosquera – Chorý (76. Beauguel).
Tvrdoň – Káčer, Beauguel, Trusa, P. Šulc, Potočný, Libor Holík.

SESTŘIH: České Budějovice - Plzeň 0:1. Důležitou výhru Viktorie vystřelil Bucha

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne.
Utkání je u konce, všechny body si odváží plzeňská Viktoria. Zápas nabídl velkou porci příležitostí na obou stranách, ze kterých se ujala jenom hlavička Pavla Buchy.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Roman Potočný.
90+3'
Obrovské příležitosti Dynama nekončí gólem! Stoprocentní tutovku nejprve neproměnil Tolno, posléze zakončoval Havel nůžkami nad branku.
90+3'
Ke střele se dostal Škoda a tečovaný pokus končí na rohovém kopu. Do vápna běží i Vojtěch Vorel.
90+2'
Přímý kop do vápna zakroutil Vais, ale balon byl příliš krátký, aby se k němu dostali hlavičkáři z domácího týmu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Miroslav Káčer.
88'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Pavel Novák, přichází Daniel Hais.
86'
Žlutou kartu dostává Patrik Hellebrand (SK Dynamo Č. Budějovice).
85'
Fanoušci domácího týmu povzbuzují své oblíbence a ženou je za vyrovnáním. Moc času už ovšem nezbývá.
83'
Závar před brankou Dynama, ale Vorel nakonec zasahovat nemusel.
80'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Emanuel Tolno.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází Jonáš Vais.
77'
Z penaltového puntíku selhal střídající Hellebrand, ale akci stejně předcházel ofsajd.
76'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Jean-David Beauguel.
75'
Bucha přesnou hlavičkou k tyči posílá Viktorii do vedení, 0:1!
75'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria se ujímá vedení. Na centr Johna Mosquery do vápna si naskočil PAVEL BUCHA a krásnou hlavičkou o tyčku otevírá skóre dnešního utkání.
73'
Žlutou kartu dostává Libor Holík (FC Viktoria Plzeň).
71'
Příležitost Dynama. Na vysoký centr z pravé strany si důrazně naskočil Lukáš Skovajsa a o pár centimetrů minul.
68'
Pozdě odpískaný ofsajd rozlítil domácí, vykopávat bude brankář Staněk.
66'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Patrik Hellebrand.
Dnešní utkání sleduje 3278 diváků.
63'
Bucha skvěle prostrčil na Sýkoru, který prověřil Vorla
63'
Příležitost Plzně! Po kombinaci v pokutovém území zakončoval Jan Sýkora, ale střela mu příliš nesedla a Vorel dokázal zakročit.
61'
V posledních minutách mají navrch Plzeňští, kteří budou zahrávat další rohový kop.
58'
Na hranici vápna zahrál Michal Škoda rukou a hosté tak mají možnost standardní situace.
56'
Nejistý zákrok od Vojtěcha Vorla, po kterém následuje další rohový kop Viktorie.
53'
Žlutou kartu dostává Pavel Novák (SK Dynamo Č. Budějovice).
53'
Individuálně se uprostřed hřiště prosadil Mick Van Buren a předal míč na druhou stranu Mršićovi. Chorvatský záložník vystřelil, ale zakončil pár metrů nad břevno.
52'
Van Buren famózně rozjel akci přes dva hráče, Mršič přestřelil
52'
Tah na branku předvedl Mick Van Buren, jenže místo pokusu o střelu přihrál a Patrik Brandner o balon přišel.
50'
Nebezpečná akce Plzně. Po centru Mosquery se před domácího obránce dostal Sýkora, ovšem zakončení se mu nepovedlo.
48'
Důležitý obranný zákrok Martina Králika, který za sebe nenechal projít přihrávku na volného hráče soupeře.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Libor Holík.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Úvodní poločas je minulostí. Navrch v něm měli domácí fotbalisté, kteří si vytvořili hned několik gólový příležitostí, ale nedokázali proměnit ani jednu.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Lukáš Kalvach (FC Viktoria Plzeň).
45'
První poločas bude nastavený o jednu minutu.
45'
Ani další rohový kop domácích branku nepřinesl, znovu dobře zasáhl Jindřich Staněk.
42'
Slušně zaplněný Střelecký ostrov pořádně rozčílilo rozhodnutí hlavního sudího, který hlavičkový souboj posoudil jako faul domácího fotbalisty.
40'
Dneska je velmi aktivní Mick Van Buren. Tentokrát si navedl míč na slabší nohu a na jeho střelu pod břevno musel Staněk zareagovat.
38'
Na hřišti zůstával ležet Matěj Valenta, ale sudí nepřerušil hru a pokračovalo se dál. Plzeňští přesily nevyužili.
36'
Po rohovém kopu šlo Dynamo tvrdým způsobem do zakončení a sudí odpískal útočný faul.
34'
Za vápnem napřáhl ke střele Aleš Čermák, ale branku soupeře netrefil.
32'
Přetažený centr doletěl až k Mosquerovi, kterému ale utekl míč a nedokázal tak vůbec zakončit.
29'
Další příležitost Dynama! Po centru hlavičkoval na malém vápně jeden z domácích a Jindřich Staněk se musel znovu činit.
26'
Novákovu hlavičku takřka na brankové čáře zastavil Havel
26'
Neuvěřitelné, co nyní vypálil Michal Škoda na branku soupeře! Ze zhruba 27 metrů natáhl ke střele a dělovkou napálil břevno plzeňské branky.
24'
Škoda parádní pumelicí trefil břevno!
24'
Nepřesnou rozehrávku soupeře vystihl Matej Mršić a snažil se najít někoho ze spoluhráčů. Nikoho volného ovšem neviděl, tak z úhlu vystřelil a prověřil Staňka.
22'
Mršič vystihl rozehrávku a pokus z úhlu si sebral Staněk
22'
Pohlednou kombinaci Dynama nepodpořil Lukáš Skovajsa, který nepřesným pasem hledal rozběhnutého Brandnera.
20'
Centr z pravé strany proletěl až k Chorýmu, který ale na hlavičku nebyl připraven a pouze usměrnil míč na Vorla.
17'
Zahrozila také Viktoria. Vorel musel být v pozoru a po centru z levé strany raději vyrazil hlavičku nad břevno.
15'
Krásný pas za obranu dostal Lukáš Skovajsa, ale podle sudích stál v ofsajdu.
13'
Dobrá práce od Čermáka, který si došel pro balon a s klidem rozehrál.
10'
Parádní kombinace domácích, Škoda ve skluzu nepřekonal Staňka
10'
Obrovská příležitost domácích! Po zpětné přihrávce od Patrika Brandnera zakončoval ve skluzu Michal Škoda a z velmi dobré pozice trefil jenom připraveného Staňka.
8'
Žádnou šanci úvodní minuty nenabídly. Nebezpečně vypadalo zakončení Van Burena, ale byl z toho pouze roh.
5'
Přenesení hry od Lukáše Kalvacha nebylo přesné a skončilo v zámezí.
3'
Výborná práce od Lukáše Havla. Několik metrů vyvážel míč a na levé straně krásně našel Lukáše Skovajsu. Jeho centr zlikvidoval brankář Staněk.
2'
Na poslední chvíli odkopl míč Vojtěch Vorel a zlobil se na své spoluhráče, do jako pozice ho dostali.
1'

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – P. Novák, Králik (C), L. Havel, Skovajsa – Čavoš, M. Valenta – Van Buren, Brandner, Mršić – Michal Škoda.
Náhradníci: Šípoš – Konda, Sladký, Hellebrand, Vais, Tolno, Hais.
Trenér: Horejš

FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Kaša, Hejda (C), J. Sýkora – Bucha, Kalvach – J. Kopic, Čermák, Mosquera – Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň – Káčer, Beauguel, Trusa, P. Šulc, Potočný, Holík.
Trenér: Bílek

Rozhodčí: Klíma – Váňa, Slavíček.
Poslední vzájemné utkání (F:L, 8. kolo) – 18.9.2021:

FC Viktoria Plzeň – SK Dynamo ČB 2:1 (0:0)

Góly: 69. Řezník, 79. Hejda – 53. Bassey. ŽK: Havel, Beauguel, Pernica, Staněk – Čavoš. Rozhodčí: Petřík – Kotík, Pochylý.

Sestava Plzně: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda, Havel – Bucha, Kalvach (56. Chorý) – Kopic (56. Janošek), Sýkora (90+1. Čermák), Mosquera (80. Šulc) – Beauguel.

Sestava Dynama: Vorel – Sladký, Králik, Talovierov, Novák – Čavoš, Hellebrand (83. Škoda) – Van Buren, Hora (70. Javorek), Mršić (74. Havel) – Bassey.

SK Dynamo České Budějovice

Jihočechům se daří navázat na úspěšnou podzimní část a v dobrých výkonech pokračují i na jaře. Nejprve se jim podařilo remizovat s pražskou Spartou, kterou dokonce mohli i porazit. O kolo později brali remízu také s Hradcem Králové, proti kterému neudrželi vedení 2:1.

Proti Plzni bude postrádat trenér David Horejš hned trojici fotbalistů. Kvůli karetnímu trestu nenastoupí Benjamin Čolić ani Jakub Hora, z důvodu dohody obou klubů nenaskočí ani Ondřej Mihálik.

V prvním vzájemném utkání v letošní sezoně uspěli Plzeňští, kteří však měli namále. Dynamo v zápase vedlo, ale Západočeši v posledních minutách hry otočili vývoj skóre a slavili výhru 2:1.
FC Viktoria Plzeň

Ligový titul představuje ten hlavní motor, který letos žene plzeňskou Viktorii směrem kupředu. Nebýt poslední remízy na Letné, byl by západočeský celek o další krok blíže návratu nejprestižnější tuzemské trofeje po čtyřech letech zpět do města. Plzeňští si ale letos i tak vedou slušně, patří jim druhé místo a mají stejně bodů jako vedoucí tým ligy. Se Slavií pojí Viktorii také počet inkasovaných gólů (15), který je nejnižší v celé soutěži. Jedinou větší kaňkou jsou góly vstřelené, těch dala Plzeň z nejlepší ligové čtyřky nejméně (39). Dynamo na podzim sahalo v Plzni po bodech, nakonec si ale domů neodvezlo po obratu Západočechů a prohře 1:2 ani jeden jediný.

Během zimy Plzeň nakupovala, své hráče ale také pouštěla do jiných klubů. Novými tvářemi se staly Roman Potočný z ostravského Baníku, který přišel na hostování, nebo Libor Holík, kterého Plzni zapůjčil Jablonec. Ostatní hráči se do Plzně vraceli spíše jako do svého mateřského klubu. Také opačným směrem fotbalisté putovali zejména formou hostování, Šimon Falta stráví jaro v Baníku, Matěj Hybš si vyzkouší polskou ligu a Joel Kayamba bude v plzeňském kádru chybět kvůli zápůjčce do Turecka.

Plzeň v současné době kraluje ligovým týmům, co se formy týče. Naposledy v lize prohrála na konci října s mistrovskou Slavií, od té doby pětkrát vyhrála a třikrát remizovala. Poslední utkání odehráli Západočeši na pražské Letné. Ve šlágru kola vedli už o dva góly, o které se postarali Tomáš Chorý a Jakub Hejda, vinou neproměněných šancí a stejného počtu inkasovaných gólů si ale z hlavního města České republiky odvezli pouhý jeden bod za remízu.
Dobrý den, dnes nás na Střeleckém ostrově čeká další utkání FORTUNA:LIGY. Střetnou se v něm domácí Dynamo s hosty z Plzně.