FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Olomouc - 17. dubna 2022   17:00

Hr. Králové
38' Mejdr (Vlkanova) • 60' Vašulín (Mejdr) • 78' Vašulín
3:0
(1:0)

Vízek – Jakub Klíma, J. Král, Leibl – Mejdr, J. Rada (62. Kodeš), J. Kučera (89. Soukeník), Vlkanova (C), F. Novotný – Vašulín, Kubala (86. Prekop).
Fendrich – F. Čech, Kodeš, Rybička, Prekop, Soukeník, Harazim.
Černý – Nádvorník, Líkař
Všesportovní stadion, Hradec Králové
Macík – Slavíček (75. Hadaš), R. Hubník (C), Jemelka, Vepřek (66. Vaněček) – Greššák (46. P. González), Breite – Navrátil (60. Beneš), Růsek, Zifčák (46. Zmrzlý) – Chytil.
Stejskal – Hadaš, P. González, Zmrzlý, Beneš, Vaněček.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 16:7.
Je konec! Hradec Králové zvládl duel se Sigmou Olomouc a po vítězství 3:0 zůstává před koncem základní části na šesté pozici. Hradec se do vedení dostal ve 32. minutě, kdy se prosadil Jan Mejdr. Po změně stran Hradec na trávníku zcela dominoval. Po hodině hry se šikovným dotykem prosadil Daniel Vašulín. Stejný hráč navíc v závěru dostal šanci po nepovedeném odkopu Macíka a levačkou zakončil do prázdné branky.
90'
Po velkém závaru Vlkanova přestřelil branku
90+2'
90+2'
V samotném závěru utkání se Sigma mohla dočkat alespoň snížení! Na malém vápně vyplaval osamocený Antonín Růsek, jehož hlavička skončila nad břevnem!
90+1'
Žlutou kartu dostává Filip Novotný (FC Hradec Králové).
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Růsek uspěl v souboji na polovině hřiště a pomohl si přihrávkou na stopery. Sigma se nemůže dostat vpřed ani v závěru.
89'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Dominik Soukeník.
89'
Střídající Erik Prekor dloubl míč do pokutového území, kam spěchal Vlkanova. Hostující brankář Macík přečetl hru a došel si pro balón.
88'
Michal Leibl nespěchal s uvedením míče do hry. Nakonec rozehrál na spoluhráče z defenzivy, kteří uklidňují hru kombinací na vlastní polovině.
87'
Jan Mejdr si na pravé straně výborně pokryl míč a David Vaněček jej fauloval. Hradec Králové zvládá závěr duelu s velkým přehledem.
86'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Erik Prekop.
85'
Kubala kombinoval s Vlkanovou na levé straně, ale domácí fotbalisté přišli o míč. Protiútok mohl táhnout Chytil, ale celou akci zbrzdil.
84'
Václav Jemelka zvládl sprinterský souboj s Danielem Vašulínem a pomohl si malou domů. Macík však následnou rozehrávku nezvládl.
83'
Vlkanova se z hranice velkého vápna položil do odraženého míče, jenže jeho dělovka se vznesla vysoko nad břevno soupeřovy klece.
82'
Po dlouhé době se do ofenzivy dostala také Sigma. Domácí brankář si zakřičel na stopery a bez problémů schoval míč do rukavic.
81'
Jakub Klíma poslal aut na Kubalu, který ustál souboj a roztáhl hru na levou stranu. Vlkanova následně zvolil přihrávku na obránce.
80'
Jan Mejdr nespěchal s uvedením míče do hry po autovém vhazování. Hradec má luxusní náskok a už se nikam nemusí hnát.
78'
Vašulín využil chybu soupeře a dává branku na 3:0
78'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Domácí celek přidává třetí branku a potvrzuje skvělý výkon! Macík musel vyrazit daleko za vápno, ale ve skluzu míč neodkopl do bezpečí. K volnému balónu se dostal DANIEL VAŠULÍN a ze střední vzdálenosti jej poslal do prázdné branky!
77'
Adam Vlkanova rozkmital své rychlé nohy a narýsoval přihrávku na Kubalu. Druhý jmenovaný se dral do zakončení, ale pomohl si nedovoleným zákrokem.
76'
Kodeš chtěl vrátit odražený míč zpátky do pokutového území, jenže jeho pobídka neoslovila nikoho v bílém dresu Hradce.
75'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Filip Slavíček, přichází Matěj Hadaš.
75'
Filip Slavíček má křeče a podle všeho bude muset odstoupit z dnešního souboje.
74'
Další příležitost domácího Hradce Králové! Po skvělém centru z pravé strany zakončoval ve vápně Adam Vlkanova, ale Macík jeho ránu vyrazil a následnou dorážku Vašulína zablokoval skluzem Václav Jemelka.
73'
Vlkanova zakončoval ve vápně. Macík jeho ránu vyrazil
73'
Pablo González se uvolnil na levé straně a centrem na hranici velkého vápna hledal Vaněčka. Urostlý útočník Olomouce na pobídku nedosáhl.
72'
Michal Leibl si nechtěl komplikovat rozehrávku a raději nakopl míč na polovinu soupeře. K jeho pobídce se ale nikdo v bílém nedostal.
71'
Po centru z pravé strany hlavičkoval v tísni David Vaněček, jenže zády k brance tísněn dvojicí soupeřů zakončil vysoko nad branku Hradce.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a Hradec Králové stále drží dvoubrankové vedení. Sigma se navíc nedostává do zakončení.
69'
Po následné rozehrávce se do pokutového území dostal Ondřej Zmrzlý, který centroval na malé vápno, ale Vízek ve spolupráci s obráncem zažehnal nebezpečí.
68'
Filip Kubala trefil soupeře šlapákem a může být rád, že za svůj prohřešek nedostal žlutou kartu. Sigma bude rozehrávat.
67'
Střídající Vaněček se ihned po svém příchodu na trávník dostal do zakončení, ale vzrušení před brankou Hradce bylo kvůli ofsajdu zbytečné.
66'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Michal Vepřek, přichází David Vaněček.
66'
Stopeři Sigmy Olomouc uklidňují hru kombinací na vlastní polovině, nicméně hráči Hradce rozehrávku Sigmy výborně napadají.
65'
Patrik Vízek si dal pozor na prudký centr z pravé strany hřiště a dokráčel si pro balón na malé vápno.
64'
Roman Hubník vybojoval míč na vlastní polovině a střídající Petr Kodeš jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
63'
Slavíček fauloval rozběhnutého Vlkanovu a vidí žlutou kartu.
62'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Petr Kodeš.
60'
Mejdr z pravé strany nacentroval do vápna a Vašulín zvýšil na 2:0
60'
Jan Mejdr využil moře prostoru na pravé straně, odcentroval na malé vápno a rozběhnutý DANIEL VAŠULÍN šikovným dotekem překonal Macíka.
60'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Vít Beneš.
60'
Slavíček z pravé strany zkoušel centrovat do pokutového území, ale zasáhl hned prvního obránce v dresu Hradce Králové.
59'
Filip Novotný odcentroval ve skluzu z levé strany před branku soupeře, ale hostující brankář Macík včas vystartoval a došel si pro míč.
58'
Hradec Králové zahrával rohový kop. Centrovaný míč se snesl na značku pokutového kopu, kde zasáhla defenziva Sigmy.
57'
Jan Mejdr zpoza hranice velkého vápna zkoušel levačkou zakroutit míč ke vzdálenější tyči, ale nakonec minul.
56'
Adam Vlkanova vypomohl defenzivě Hradce Králové a odkopl míč ven z pokutového území. Pokračuje snaha Sigmy o vyrovnání.
55'
Mejdr se levačkou snažil zakroutit míč k tyči. Mířil těsně vedle
55'
Chytil táhl zajímavou akci Sigmy, ještě se mu nabízel Ondřej Zmrzlý, nicméně Chytil prováhal vhodný moment k přihrávce.
53'
Po dlouhé době se na polovinu soupeře dostal také Hradec, nicméně domácí se na míči dlouho neohřáli a nechali se o něj připravit.
52'
Také Mojmír Chytil se tlačil do zakončení, ale důrazní stopeři Hradce mu nedali ani metr prostoru navíc. Defenziva si tak dokázala poradit i s touto akcí.
51'
Ondřej Zmrzlý uklidnil rozehrávku hostů na polovině hřiště. Obrana Hradce Králové se zatím stačila srovnat do pevného bloku.
50'
Hradec zahrával další přímý kop. Jakub Rada poslal centr do vápna, nicméně defenziva Sigmy Olomouc tentokrát zakročila bez problémů.
49'
Roman Hubník vlétl do souboje na levé straně, nicméně podle rozhodčího se dopustil nedovoleného zákroku.
48'
González narýsoval přihrávku na rozběhnutého Mojmíra Chytila, ale jeho pobídka byla příliš dlouhá a skončila v rukavicích Vízka.
47'
Olomouc se po levé straně dostala k odcentrování, ale pobídku směřující na malé vápno si bez problémů pohlídala defenziva Hradce.
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Ondřej Zmrzlý.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Pablo González.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali zajímavé utkání. První možnost měla ve 22. minutě Sigma Olomouc, ale Jemelka z dobré pozice přestřelil. Domácí celek udeřil ve 38. minutě, kdy se po centru Vlkanovy prosadil Jan Mejdr. V závěru poločasu mohl vyrovnat Mojmír Chytil, ale Vízek vytáhl vynikající zákrok.
45'
Chytil parádně zakončoval, Vízek byl ale připravený
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Sigma mohla v závěru prvního poločasu vyrovnat! Ve vápně se do zakončení dostal Mojmír Chytil, jehož ránu skvěle zneškodnil Vízek!
44'
Žlutou kartu dostává Adam Vlkanova (FC Hradec Králové).
44'
Václav Jemelka šikovně dloubl míč do pokutového území, kam sprintoval Antonín Růsek, ale obrana domácího celku s vypětím všech sil zažehnala nebezpečí.
43'
Po dlouhé době se na polovině soupeře usadila také hostující Sigma Olomouc. Kombinace hráčů v červeném ale nepřinesla zakončení.
42'
Kubala v pádu poslal míč do vápna, kam ještě sprintoval Adam Vlkanova, ale hostující brankář Macík včas vystartoval a míč odkopl do autu.
41'
Probudili se také příznivce domácího Hradce Králové, kteří nyní hlasitým skandováním ženou své oblíbence do ofenzivy.
40'
Autor dosud jediné branky Jan Mejdr je pořádně při chuti. Rychlonohý hráč Hradce znovu centroval do vápna, ale dalším centrem spoluhráče nenašel.
38'
Vlkanova našel Mejdra, který se trefuje poprvé v sezoně
38'
Domácí Hradec Králové se krátce před poločasovou přestávkou dostává do vedení! Adam Vlkanova vlétl do vápna a z levé strany poslal pobídku před branku, kam si naběhl JAN MEJDR, který ve skluzu otevřel skóre!
37'
Vašulín prodloužil míč do prostoru za zadáky Sigmy Olomouc, ale ti měli k míči o pár kroků blíže o nepustili domácí Hradec do vápna.
36'
Domácí brankář Vízek vyrazil ven z branky a zapojil se do rozehrávky Hradce Králové. Jeho nákop skončil v moci obránců Sigmy.
35'
Jakub Rada poslal přihrávku na pravou stranu, odkud krásně odcentroval Mejdr, ale Vašulín se v pokutovém území nedokázal prosadit.
34'
Michal Vepřek otálel s rozehrávkou a pořádně si zkomplikoval život na vlastní polovině. Napadající hráči Hradce se k balónu nedostali.
33'
Žlutou kartu dostává Jan Mejdr (FC Hradec Králové).
31'
Adam Vlkanova se z hranice velkého vápna sice dostal do zakončení, ale jeho rána byla zbytečná, jelikož rozhodčí už před zakončením přerušil hru.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím stále čekáme na úvodní branku střetnutí.
29'
Jakub Rada ustál souboj ve středu hrací plochy a roztáhl hru na pravou stranu. Následně centroval do vápna Mejdr, ale nenašel spoluhráče.
28'
Mojmír Chytil se dostal do zakončení, ale ani jeho rána nenadělala Vízkovi moc práce. Hostující Sigma je ale rozhodně více přímočará.
27'
Chytil zakončoval, Vízek ale jeho střelu zlikvidoval
27'
Kubala parádním centrem z pravé strany našel ve vápně Adama Vlkanovu, jenže jeho hlavička skončila daleko od branky Sigmy.
26'
Vlkanova v nadějné pozici mířil hlavou jen vedle
26'
Roman Hubník chvíli zůstal ležet po souboji s Adamem Vlkanovou, ale podle všeho bude schopen nadále pokračovat ve hře.
25'
Leibl nakopl míč za obranu Sigmy Olomouc, ale Kubala se po nepovedeném zpracování dostal do těžké pozice, ze které už neodcentroval.
24'
Slavíček si na pravé straně dal pozor na napadajícího soupeře a přesně rozehrál. Mladík na pravém kraji olomoucké defenzivy zatím hraje sebevědomě.
23'
Sigma vhazovala na vlastní polovině. Hráči Hradce Králové opět vysunuli presink a donutili soupeře k nepřesné rozehrávce.
22'
První obrovskou možnost si vypracovala Sigma! Na Breiteho centr z přímého kopu si naběhl Václav Jemelka, ale z těžké pozice zakončil mimo tři tyče!
21'
Jemelka ve velké šanci po přímém kopu neskóroval
21'
Hostující brankář Macík opět vystartoval na hranici velkého vápna a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Jeho nákop ale skončil v moci domácích zadáků.
20'
Po dalším rohovém kopu se do zakončení dostal Leibl, jenže tísněn dvojicí hráčů Sigmy Olomouc zamířil mimo branku hostů.
19'
Kubala pronikl až do pokutového území, kde ještě zkusil vyslat prudkou přízemní přihrávku před branku, ale obrana Sigmy míč odehrála na roh.
18'
Michal Vepřek po další akci upadl v pokutovém území, ale penalta se pískat nebude. Na stadionu navíc není přítomný VAR.
17'
Vepřek upadl ve vápně. Penalta se nepískala
17'
Po rychlé akci Sigmy zakončoval z levé strany hřiště zkušený Michal Vepřek. Jeho ránu tečoval obránce Hradce na rohový kop.
16'
Zifčák chtěl rozběhnout spoluhráče na pravé straně, ale první soupeř včas vystoupil a odkopl míč do zámezí. Vhazuje hostující Sigma.
15'
Michal Vepřek se dostal před rozběhnutého soupeře, který jej takovým zápasnickým chvatem poslal k zemi. Olomouc bude rozehrávat.
14'
Filip Novotný dostal přihrávku na levou stranu, kde se dobře zbavil obránce, ale nedokázal přesně odcentrovat.
13'
Mojmír Chytil se po další akci chtěl natlačit do pokutového území, ale domácí Král mu čistým zákrokem tělem vystavil stopku.
12'
Také Sigma si vyzkoušela rozehrávku rohového kopu. Prudký centr směřoval na přední tyč, ale obrana Hradce ustála i tuto situaci.
11'
Radim Breite si chtěl obhodit Filipa Novotného, jenže domácí hráč se před Breiteho stačil natlačit tělem a získal rozehrávku pro Hradec.
10'
Sigma se usadila na polovině soupeře a postupnou kombinací si hledá prostor k odcentrování. Hradec zatím brání v pevném bloku.
9'
Hubník se zjevil na postu levého krajního beka, ale nakonec vybojoval pro hostující Sigmu jen vhazování.
8'
Hradec se pro změnu pokusil udeřit rychlou akcí po levé straně, jenže sprintující Adam Vlkanova si nepotykal se zpracováním.
7'
Jan Král se zapojil do rozehrávky domácího mužstva. Nováček nejvyšší soutěže předvedl pohlednou kombinaci, ale Vlkanova se až do zakončení nedostal.
6'
Breite se dostal do zakončení, nicméně rána zkušeného středopolaře Olomouce nebyla pro domácího brankáře Vízka nebezpečná.
5'
Filip Slavíček vhazoval na pravé straně hrací plochy. Sigma se pokusil o rychlý přechod do útoku, ale obrana Hradce Králové si poradila.
4'
Jan Mejdr si troufl na pravé straně na zkušeného Vepřeka a dostal se k odcentrování. Defenziva Sigmy srazila míč na další rohový kop.
3'
Domácí Hradec Králové zahrával úvodní rohový kop dnešního souboje. Nadýchaný centr Jakuba Rady hledal Kučeru, ale ten míč netrefil.
2'
Hradec si na vlastní polovině dal pozor na postupnou kombinaci Olomouce. Skvělou poziční práci odvedl Jan Mejdr.
1'
Hostující Sigma Olomouc obstarala výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Dnes se bude bojovat o umístění v elitní šestici.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Hradec Králové oblékne bílé dresy, zatímco Sigma bude hrát v červeném.

FC Hradec Králové: Vízek – Jakub Klíma, J. Král, Leibl – Mejdr, J. Rada, J. Kučera, Vlkanova (C), F. Novotný – Vašulín, Kubala.
Náhradníci: Fendrich – F. Čech, Kodeš, Rybička, Prekop, Soukeník, Harazim.

SK Sigma Olomouc: Macík – Slavíček, R. Hubník (C), Jemelka, Vepřek – Greššák, Breite – Zifčák, Růsek, Navrátil – Chytil.
Náhradníci: Stejskal – Hadaš, P. González, Zmrzlý, Beneš, Vaněček.

Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Líkař.
Vzájemný zápas

V podzimním měření sil v Olomouci se zrodila remíza 2:2. Domácí vedli 2:0 po brankách Růska a Breiteho, ale za Hradec se po změně stran prosadili Rada a Vlkanova.
FC Hradec Králové

Domácí Hradec Králové sice musí svá utkání hrát v Mladé Boleslavi, ale přesto dokázal nováček mezi českou elitou zaskočit celou ligu a bojuje o nejlepší šestku. Právě celek Miroslava Koubka drží po dvaceti osmi kolech s třiceti šesti body šesté místo. Dnes Hradec čeká Olomouc a v posledním kole základní části zajíždí na půdu Bohemians 1905. Doma navíc v lize padl naposledy v únoru proti Slavii Praha. V posledním kole uhrál Hradec bezbrankovou remízu v Ostravě, odkud si klidně mohl odvézt tři body.
SK Sigma Olomouc

Hostující Sigma Olomouc zažívá takovou tradiční sezónu, ve které balancuje na hraně postupu mezi nejlepší šestku české nejvyšší soutěže. Sigma ve dvaceti osmi kolech nasbírala třicet čtyři bodů a je na osmé pozici. Na šestou příčku ztrácí pouhé dva body. O postup mezi nejlepší šestku bojuje ale také Liberec, Mladá Boleslav a České Budějovice. Naposledy Sigma remizovala doma 1:1 s Plzní. Z posledních šesti zápasů navíc odešla bez bodu jen v souboji na půdě silného Slovácka.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání FC Hradec KrálovéSK Sigma Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.