FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Zlín - 12. března 2022   15:00

Hr. Králové
10' Vraštil(vl.) (Soukeník) • 14' Kubala
2:1
(2:0)
Zlín
62' Reiter  (Janetzký)

Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, F. Čech – Mejdr, Kodeš, Soukeník, F. Novotný (45+4. Leibl) – Kubala, Vlkanova (C) – Rybička (88. Vašulín).
Vízek – Harazim, Leibl, Kateřiňák, D. Doležal, P. Dvořák, Vašulín.
Josef Krejsa – Jakub Šimáček, Lucie Ratajová
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Rakovan – Matejov (81. Chwaszcz), Procházka (C), Simerský, Cedidla – Fillo (61. Reiter), Vraštil, Janetzký (81. Hellebrand), Conde, Y. Dramé (71. Hrdlička) – Hloušek (61. V. Vukadinović).
Šiška – V. Vukadinović, Chwaszcz, Reiter, Hellebrand, Hrdlička, J. Kolář.
Rakovan

SESTŘIH: Hradec Králové – Zlín 2:1. Dvě penalty a první výhra Východočechů na jaře, za ševce snižoval střídající Reiter

Ode mě je to vše. Přeji Vám příjemný zbytek soboty a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:5. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:13.
Je konec a Hradec Králové se může radovat z první ligové výhry v tomto kalendářním roce. Také ve druhém poločase byla hra velmi vyrovnaná a ani jeden z celků si nedokázal vytvořit převahu. Fastav však dokázal využít mírného zaváhání v defenzivě domácích a díky Reiterovi se dostal na dostřel. Votroci si ale ve zbývajících minutách počínali výborně a dokráčeli si pro důležité tři body.
90+4'
90+3'
Domácí šli do situace dva na dva. Vašulín to však celé uspěchal a jeho pas skončil u Rakovana.
90+2'
Z pravé strany odcentroval Reiter, avšak jeho pas si ve vzduchu našel Vilém Fendrich.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Zlín měl k dispozici standardní situaci. Procházka poslal míč rovnou do vápna, ale tam se nikdo ve žlutém neprosadil.
89'
Vašulín se hned dostal do akce po pravém křídle, nicméně Simerský ho dokázal ubránit.
88'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází Daniel Vašulín.
87'
Hosté zjednodušili hru a do vápna Hradce létá jeden centr za druhým. Zatím se však žádný neujal.
86'
Dobrou práci teď odvedl Conde. Ten se vrátil s Vlkanovou, odebral mu míč a poté ještě vybojoval aut na útočné polovině.
85'
Do konce už moc času nezbývá, Zlín tak musí začít vrhat všechny své síly do útoku.
84'
Ve vápně šel po lehkém kontaktu s Leiblem k zemi Cedidla, ale v tomto případě nemohla být penalta neřízena. Hostující hráč totiž svému pádu hodně přidal.
83'
Simerský byl presován Rybičkou a nakonec byl donucen ke zpětné nahrávce na Rakovana.
82'
Vlkanova přišel o míč a pak musel faulovat Condeho, který by jinak rychle postupoval dopředu.
81'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Jan Hellebrand.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Róbert Matejov, přichází Šimon Chwaszcz.
81'
Žlutou kartu dostává Dominik Soukeník (FC Hradec Králové).
80'
A další nedovolený zákrok domácích, tentokráte se proti pravidlům provinil Rybička.
79'
Po centru Vlkanovy nastaly v šestnáctce Fastavu menší zmatky, které ukončil hvizd sudího Krejsy. Ten si totiž všiml útočného faulu Kubaly.
78'
Na trávníku zůstal ležet Matejov a hra byla přerušena. Zlínský bek se ale po chvilce zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
77'
Po rohovém kopu zakončoval Král, avšak jeho hlavička si cestu mezi tři tyče nenašla.
76'
Vlkanova se dostal do menší slovní potyčky s Janetzkým a oba kohouty musel umravňovat sudí Krejsa. Vše se každopádně obešlo bez karet.
75'
Následný roh si defenziva Zlína pohlídala, balon odhlavičkoval na přední tyči stojící Reiter.
74'
Mejdrův nebezpečný střílený centr mířil na Kubalu a nebýt zásahu Procházky, domácí hráč by zakončoval z malého vápna.
73'
Janetzký šel k zemi po souboji s Kodešem, ovšem hlavní arbitr nechal hru plynout dál.
72'
Své defenzivní úkoly si nyní splnil Vlkanova, jenž se nenechal obehrát Cedidlou a poté ho ještě obral o balon.
71'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Lukáš Hrdlička.
70'
Soukeník vystihl pas Matejova a okamžitě chtěl nastartovat Rybičku, avšak k tomu míč nepustil Vraštil.
69'
Kodes přenesl hru na Leibla, ale tomu nevyšel první dotek a balon mu pak utekl do autu.
68'
Zlínští ale teď mohli zůstat v klidu, jelikož centr Leibla zamířil přímo do Rakovanových rukavic.
67'
Procházka se dnes již poněkolikáté dopustil nedovoleného zákroku. Votroci tak budou mít další standardku.
66'
Vraštil se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, ovšem jeho pokus ani nedolétl k bráně.
65'
Klíma se dostal pod tlak Vukadinoviće, nicméně poradil si velmi dobře, a Hradec tak dál drží balon.
64'
Kubala postupoval ze strany sám na bránu a trefil tyč. Tomu všemu ale předcházel ofsajd, takže branka by stejně neplatila.
62'
Ševci snížili na 2:1, trefil se Rudolf Reiter
62'
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín se dostává na dostřel jediné branky! Obrana Hradce Králové teď nezaujala ideální postavení a do mezery, která vznikla uprostřed obrany, si na pas Janetzkého naběhl RUDOLF REITER. Ten si míč rychle zpracoval a poté zakončil přesně k tyči.
62'
Leiblovu nabídku si hledal Král, avšak kapitán Fastavu Procházka byl v hlavičkovém souboji úspěšnější.
61'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Adam Hloušek, přichází Vukadin Vukadinović.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Martin Fillo, přichází Rudolf Reiter.
60'
Vlkanova zahrál přímý kop, který byl zblokovaný hráči ve zdi
60'
Exekuce se ujal Adam Vlkanova, který trefil jednoho z hráčů ve zdi. Následovat ještě bude rohový kop.
59'
Vlkanova si došel pro faul a získal pro svůj tým volný přímý kop z velmi slibné pozice.
58'
Aktivní Mejdr se opět vydal dopředu a po jeho nabídce pálil z otočky Rybička. Simerský ale zaujal dobré postavení a jeho ránu zblokoval.
57'
Conde dokázal prodloužit nákop Rakovana za sebe, jenže míč pak pro sebe uzmul Král.
56'
Výborně nyní zasáhl Procházka, jenž si počíhal na Mejdra a poté mu bez problémů odebral balon.
55'
Čech si teď vůbec neporozuměl s Leiblem a po jejich neshodě budou rozehrávat hosté.
54'
Vlkanova si udělal prostor a pak hledal Rybičku, ale ten se ve vápně neprosadil.
53'
Procházka se dostal pod tlak a jeho následná rozehrávka skončila v zámezí. Domácí budou vhazovat.
52'
Fendrich teď vyběhl mimo šestnáctku a pomohl svým obráncům, neboť stačil odehrát balon před dotírajícím Hlouškem.
51'
Dramé si lehce poradil s Čechem a poté připravil šanci Janetzkému, avšak ten nezakončil vůbec dobře.
50'
Rohový kop Hradce Králové tentokrát rozehrál Leibl. Jeho nabídka na přední tyč ale nebyla ideální, míč totiž odhlavičkoval Conde.
49'
Janetzký našel za obranou Hlouška, jenže tomu byl odmáván ofsajd. Domácí tak budou moct rozehrávat.
48'
Rybička chtěl přejít přes Matejova, nicméně ten mu dokázal balon odebrat.
47'
Cedidla se uvolnil a poslal balon do vápna, ovšem nikdo ve žlutém se k hlavičce nedostal.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém dějství.
46'
První poločas je minulostí a spokojenější zatím mohou být domácí, kteří vedou 2:0. Zatím sledujeme vyrovnané utkání, nicméně Hradec Králové na rozdíl od svého soupeře využil své šance. V desáté minutě otevřel skóre Soukeník a o pár chvil později přidal druhý gól z penalty Kubala. Ten ve 36. minutě rozehrál i druhý pokutový kop Východočechů, nicméně tentokrát už ho Rakovan vychytal.
45+5'
45+4'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Michal Leibl.
45+3'
Filip Novotný byl za pomoci lékařů odveden za postranní čáru a není jisté, zda bude pokračovat.
45+2'
Vraštil ošklivě sešlápl kotník Novotnému a ten je nyní ošetřován. Uvidíme, zda do hry nevstoupí VAR, neboť za tento zákrok by se dala udělit i červená karta.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny tři minuty.
45'
Kubala obral o míč Condeho a následně chtěl vyslat do šance Soukeníka, avšak jeho pas ke svému adresátovi nedoputoval.
44'
Rybička to teď přehnal s agresivitou v souboji s Procházkou, a proto zazněl hvizd hlavního sudího. Zlín bude moct v klidu rozehrát.
43'
Hloušek se na hrotu útoku statečně pral se dvěma obránci, ovšem nakonec o balon přišel.
42'
Díky několika odrazům se ke střele dostal Rybička, ale jeho pokus zamířil přesně do míst, kde stál gólman Rakovan.
41'
Mejdr se rozběhl na pravé straně a poté, co byl jeho centr zblokován, uvidíme další roh Hradce Králové.
40'
Aktivní Kubala mohl přidat další gól, pálil na zadní tyč
40'
Kubala si navedl míč na levačku a vypálil na zadní tyč. Rakovan na tuto střelu nedosáhl, nicméně balon se mezi tři tyče nevešel.
39'
Po několika nepřesnostech se balon dostal ke Kodešovi a ten raději uklidnil hru zpětnou nahrávkou na Krále.
38'
Conde si všiml rozběhnutého Hlouška a hned mu posílal míč. Jeho přihrávka ale byla hodně prudká a balon skončil až u Fendricha.
37'
Rakovan udržel Zlín ve hře! Filip Kubala zakončil na stejnou stranu jako v prvním případě a tentokrát ho hostující brankář přečetl.
37'
Žlutou kartu dostává Martin Cedidla (FC Fastav Zlín).
36'
Tak pozor, uvidíme další penaltu! Cedidla totiž Čechovu hlavičku zblokoval rukou a arbitr Krejsa po kontrole u videa ukázal na puntík.
35'
Další penaltu pro domácí po ruce Cedidly Matěj Rakovan chytil
35'
Třetí gól nebyl daleko! Vlkanova rozehrál standardku na Mejdra, který pak dostal míč před bránu. Tam hlavičkoval Čech, jehož zakončení zblokoval Cedidla. Ten tak uchránil svůj tým od inkasování další branky.
34'
Po Mejdrově centru pálil Vlkanova, ale rána domácího kapitána vylétla vysoko nad bránu.
33'
Zlín pak mohl jít do brejku, jenže Hloušek ve sprinterském souboji nestačil na Klímu, a k míči se tak nedostal.
32'
Vlkanova rozehrál roh domácích na přední tyč, kde se nacházel Novotný. Toho však předskočil Vraštil, jenž odhlavičkoval balon do bezpečí.
31'
Vraštil poslal do pokutového území nadýchaný centr a Janetzkému nechybělo mnoho k tomu, aby na míč dosáhl.
30'
Je za námi třicet minut hry a Hradec Králové vede o dva góly. Utkání je však velmi vyrovnané.
29'
Po několika nepřesnostech se balon dostal do autu. Jako poslední se ho dotkl Fillo, takže vhazovat budou domácí.
28'
O chvíli později pálil pro změnu Dramé, ale ani on nedonutil Fendricha k zákroku.
27'
Soukeník odvrátil centr Dramého jen ke Condemu a ten okamžitě pálil. Jeho ránu však na bránu nepustil obětavý Kodeš.
26'
Chvilku se teď nehrálo, jelikož hlavní sudí Krejsa měl problémy se svým komunikačním zařízením. Nyní už je ale vše v pořádku, takže zápas bude pokračovat.
24'
Na hrací ploše zůstal na chvíli ležet Matejov, který se držel za pravý kotník. Zřejmě se ale nebude jednat o nic vážného, neboť obránce Zlína už je na nohou.
23'
Vlkanova pálil zpoza šestnáctky, jenže trefil před sebou stojícího Procházku.
22'
Novotný se uvolnil na křídle a poté chtěl poslat míč do vápna, jenže jeho pas skončil v autu.
21'
Dramého centr mířil do dobrého prostoru, ovšem stoper Hradce Král byl ze všech nejvýš a odhlavičkoval míč do bezpečí.
20'
Janetzký si zaběhl za obranu na pas Vraštila a následně vybojoval pro Fastav první rohový kop v tomto utkání.
19'
Poprvé se do hry zapojil také brankář Fendrich, jenž si bez problémů ze vzduchu stáhl nabídku Dramého.
18'
Vlkanova prostrkával balon na sbíhajícího Rybičku, ale ten nebyl dost rychlý na to, aby jej zastihl na hrací ploše.
17'
Klíma se vydal dopředu a dokonce i našel ve vápně číhajícího Kubalu, ovšem ten nedokázal zakončit.
16'
Novotný to zkoušel individuálně po levé straně, nicméně Matejov ho i s míčem vytlačil do zámezí.
14'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Exekuce se ujal sám faulovaný FILIP KUBALA, který poslal Rakovana na druhou stranu a bezpečně proměnil. Hradec prožívá start z říše snů.
13'
Faul Procházky na Kubalu, penaltu proměnil sám faulovaný, 2:0
13'
Procházka si v pokutové území nepokryl balon a následně fauloval Kubalu. Bude z toho pokutový kop pro domácí!
12'
Votroci se vydali napadat rozehrávku Zlína a Rybička nakonec donutil Rakovana k nepřesnému odkopu, který skončil v autu.
10'
Votroci šli do vedení 1:0 po šťastném odrazu
10'
Východočeši se v desáté minutě dostávají do vedení! Vlkanova rozehrál standardku na Novotného, ovšem tomu nevyšel krok a jeho zakončení nebylo příliš nebezpečné. Balon se pak ale odrazil k DOMINIKU SOUKENÍKOVI, jehož pokus s přispěním teče Vraštila zamířil mimo dosah Rakovana.
9'
Vlkanova příkladně zabojoval a nakonec si vykoledoval faul na svou osobu. Uvidíme volný přímý kop Hradce Králové.
8'
Kubala si chtěl narazit s Rybičkou, nicméně zpětný pas hradeckého útočníka zastavil Conde.
7'
Dalším napomínaným je Petr Kodeš, jenž zastavil rodící se brejk Zlína. Na začátku zápasu je k vidění spousta nedovolených zákroků.
6'
Žlutou kartu dostává František Čech (FC Hradec Králové).
5'
Rybička se snažil projít po pravé straně, ale proti dvěma soupeřům neměl šanci uspět.
4'
Dalším nedovoleným zákrokem se prezentoval Vlkanova a nyní už budou mít hosté standardku z poměrně solidní pozice.
3'
Soukeník ve středu hřiště ostře dohrál Procházku a může být rád, že hned zkraje neobdržel žlutou kartu.
2'
Králův nákop mířil na Mejdra, ovšem ten se přes Cedidlu k míči nedostal a navíc se ještě dopustil útočného faulu.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Hradce Králové, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil žlutou sadu.
1'

FC Hradec Králové: Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, F. Čech – Mejdr, Kodeš, Soukeník, F. Novotný – Kubala, Vlkanova (C) – Rybička.
Náhradníci: Vízek – Harazim, Leibl, Kateřiňák, D. Doležal, P. Dvořák, Vašulín.
Trenér: Miroslav Koubek

FC Fastav Zlín: Rakovan – Matejov, Procházka (C), Simerský, Cedidla – Fillo, Vraštil, Janetzký, Conde, Y. Dramé – Hloušek.
Náhradníci: Šiška – V. Vukadinović, Chwaszcz, Reiter, Hellebrand, Hrdlička, J. Kolář.
Trenér: Jan Jelínek

Rozhodčí: Josef Krejsa – Jakub Šimáček, Lucie Ratajová.
FC Fastav Zlín

Zlín se pár kol před koncem základní části nachází na jedenáctém místě, ovšem ztráta na desátou Olomouc už činí pouze dva body. Na jaře si navíc Fastav nevede vůbec špatně, a tak je možné, že ještě pořádně zamíchá kartami. V posledních dvou kolech sice nezískali svěřenci trenéra Jelínka ani bod, nicméně proti Spartě a ani minulý týden proti Plzni neodehráli špatné zápasy a oběma favoritům zatopili. Také žlutí si uvědomují důležitost nadcházejícího utkání, o čemž svědčí slova Vukadina Vukadinoviće. „Myslím si, že zrovna tenhle zápas může být zlomový pro další průběh sezony. V případě výhry bychom se mohli posunout do prostřední skupiny a přiblížit se víc ke klidu,“ řekl srbský fotbalista v rozhovoru pro klubový web.
FC Hradec Králové

Votroci jsou po čtyřiadvaceti kolech na solidní deváté příčce se ziskem osmadvaceti bodů. Po podzimu byla Koubkova družina ve vyšších patrech tabulky, nicméně kvůli špatnému vstupu do jarní fáze se propadla. V minulém kole neměli černo-bílí daleko k první ligové výhře v roce 2022, avšak v Jablonci přišli v devadesáté minutě o vedení a nakonec se museli smířit se ziskem jednoho bodu. Dnešní zápas se Zlínem bude pro Východočechy velmi důležitý. Pokud ho porazí, tak mu odskočí na šest bodů. V opačném případě by se na ně Fastav dotáhl, a Votroci by tak mohli spadnout do skupiny, ve které se v nadstavbě bojuje o záchranu.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Tento víkend je na programu už pětadvacáté kolo české nejvyšší soutěže a v jeho rámci na sebe mimo jiné narazí Hradec Králové a Zlín. Jejich vzájemné střetnutí začne v mladoboleslavské Lokotrans Aréně v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.