FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Slovácko - 22. srpna 2021   16:00

Jablonec
76' Čvančara
1:1
(0:1)
Slovácko
45' Jurečka  (Holzer)

Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Zelený, Surzyn (62. Krob) – Martinec (62. Považanec), Hübschman (C) – Malínský (77. Vaníček), Houska (46. Pleštil), Smejkal (62. Doležal) – Čvančara.
V. Hrubý – Doležal, Krob, Považanec, Vaníček, Pleštil, Ali-Abubakar.
Petřík – Paták, Hurych
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Nguyen – Reinberk (72. Tomič), Mich. Kadlec (C), Šimko, Holzer (84. Vecheta) – V. Daníček – M. Petržela (64. O. Šašinka), Havlík, L. Sadílek, Kohút (64. Kalabiška) – Jurečka (84. Divíšek).
Bajza – Divíšek, Kalabiška, O. Šašinka, Tomič, Vecheta.

SESTŘIH: Jablonec - Slovácko 1:1. Pálili Čvančara s Jurečkou, Divíšek vyloučen

To je ode mne vše, přeji hezký zbytek nedělního večera.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 13:17.
Je dobojováno! Jablonec toho sice dnes směrem dopředu moc nepředvedl, i tak se mu ale podařilo vyrovnat brankou z penalty. Výsledek 1:1 vydržel svítit na tabuli až do závěrečného hvizdu, a tak si oba týmy body do tabulky rozdělí.
90+5'
90+4'
Další míč z nohy Kroba odvrátil Kalabiška.
90+3'
Krobův centr doplachtil jen do rukavic Nguyena.
90+2'
Páté kolo a pátá červená karta pro Slovácko! Divíšek v přemíře snahy došlápl na Hübschmana a navzdory okamžité omluvě s ním sudí neměl žádné slitování.
90+2'
Kubistův zákrok na Kadlece byl posouzen jako nedovolený, rýsuje se zajímavý volný přímý kop Slovácka.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Ofsajd i na druhé straně.
89'
Doležal přistižen v ofsajdu.
88'
Na zemi zůstal ležet Čvančara, kterého očividně trápí křeče. S těmi mu sympaticky pomáhá protihráč Šimko. Krásné gesto hostujícího beka.
87'
Havlíkovu střelu k tyči pohlídal Hanuš
87'
Havlík teď práskl do míče z velké dálky a přinutil Hanuše k důležitému zákroku.
86'
Zelený teď namazal Havlíkovi, ten se ale míče okamžitě zbavil.
85'
Kadlec ve vzdušném souboji předčil Čvančaru, Jablonec i tak získal dobré metry.
84'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Josef Divíšek.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Filip Vecheta.
83'
Žlutou kartu dostává David Štěpánek (FK Jablonec).
82'
Doležal se provinil útočným faulem, Slovácko si může vydechnout.
81'
Jablonec má teď přece jen o něco více ze hry, chybí ovšem kvalita v kombinaci.
80'
Pleštilův centr odvrátila hostující defenziva až napodruhé.
79'
Že by zápas dostal vyrovnávací brankou úplně novou energii, se tedy říct úplně nedá. Hosté pokračují v klidném výkonu, na straně Jablonce stále spousta nepřesností.
77'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Malínský, přichází Antonín Vaníček.
76'
Čvančara poslal Nguyena na druhou stranu, 1:1
76'
Jablonec právě vstřelil branku!
Možná trochu překvapivě si vzal míč aktuálně nejmladší jablonecký hráč na trávníku TOMÁŠ ČVANČARA. Ten ale Nguyenovi nedal vůbec žádnou šanci. Čtvrthodinu před koncem je tedy vyrovnáno.
75'
Penalta! Přestože nyní ve vzdušném souboji zbyli na domácího dlouhána Doležala hned dva hráči Slovácka, v zakončení mu zamezili jen za cenu faulu. Uvidíme tedy pokutový kop.
74'
Kadlec šel dvakrát do Doležala, druhý moment už byl penaltový!
74'
Krob našel na zadní tyči Kubistu a ten vracel míč na malé vápno, kde však hlídkovali hosté.
73'
Roh pro Jablonec.
72'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Petr Reinberk, přichází Michal Tomič.
71'
Hosté nyní rozehráli svou standardní situaci jen do ofsajdu.
70'
Žlutou kartu dostává Filip Nguyen (1.FC Slovácko).
69'
Jablonečtí teď trochu zmáčkli Slovácko, v závěru akce ale Čvančara sebral míč z hlavy mnohem lépe postavenému Pleštilovi.
67'
Hanuš vychytal Reinberka zblízka
67'
Kadlecův centr z levé strany odvraceli jablonečtí beci s velkými obtížemi.
66'
Sadílkův prudký centr Šašinka nedokázal usměrnit na jabloneckou bránu.
65'
Daníček teď zůstal hodně dlouho ležet na hrací ploše, podle ošetřovaného místa šlo o záda.
64'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Ondřej Šašinka.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Jan Kalabiška.
63'
Doležal hlavou mířil těsně vedle
63'
První akce střídajících hráčů Jablonce. Krob z levé strany našel hlavu Doležala, ten mířil nepřesně.
62'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Michal Surzyn, přichází Jan Krob.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Martinec, přichází Jakub Považanec.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Martin Doležal.
61'
Petržela rozkmital své rychlé nohy, jenže si nepohlídal autovou linii a vycestoval s míčem z hrací plochy.
60'
Štěpánkův pas Pleštil neměl nárok zachytit na hrací ploše.
59'
Kohút zahrál před Hübschmanem vysokou nohou, což neuniklo ani sudímu.
58'
Jablonečtí si dnes v kombinaci příliš nerozumí. Nerozehranost některých hráčů se poměrně citelně projevuje.
56'
Ne poprvé se stalo, že jablonecká standardní situace málem stála na počátku rychlého protiútoku Slovácka. Ten byl tentokrát zastaven po útočném faulu Petržely.
55'
Sadílek spáchal faul na Martince, volný přímý kop pro zelenobílé.
54'
Ofsajd hostů nyní dává domácím příležitost vydechnout.
53'
Holzer vybojoval roh pro Slovácko.
52'
Dlouhý pas na Malínského letěl do ofsajdu.
51'
Štěpánkovu prostrkávačku si hosté pohlídali a poslali ji do zámezí.
50'
Prodloužený dlouhý aut si na zadní tyči našel Holzer, který z dobré pozice pálil nepřesně.
49'
Šimko prodloužil na Holzera, ten pálil mimo
49'
Šimko se teď dvakrát v krátkém časovém okamžiku ocitl dvakrát na zemi, pokaždé se ale nejednalo o nic vážného.
48'
Petržela byl na hraně pravidel atakován v blízkosti jablonecké šestnáctky, hvizd sudího se ale neozval.
47'
Smejkal se pokusil dopředu vysunout Malínského, nepovedenou přihrávkou ale našel jen Reinberka.
46'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází David Houska, přichází Dominik Pleštil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
V prvním poločase zápasu mezi Jabloncem a Slováckem nebyla nouze o více či méně zajímavé pasáže. Oba týmy dělily mnohdy jen centimetry od vstřelené branky, štěstí se ale v závěru úvodní půle usmálo jen Václava Jurečka, který hlavičkou o tyč poslal tým z Uherského Hradiště do poločasového vedení 1:0.
45'
Jurečka lízl Holzerův centr a překvapil Hanuše, 0:1
45+3'
45+2'
Přítrž jakékoli nepleše v pokutovém území Jablonce učinil nekompromisním odkopem Kubista.
45+1'
Uvidíme dvouminutové nastavení.
45'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Hosté jdou v Jablonci těsně před přestávkou do vedení! Malínský marně stíhal Holzera, který od levé postranní lajny adresoval milimetrový centr na hlavu VÁCLAVA JUREČKA, jehož zakončení zamířilo od tyče do jablonecké sítě.
43'
Jablonecký signál měl zřejmě zakončovat Zelený, Daníček ale záměr domácích fotbalistů skvěle přečetl.
42'
Martinec se po souboji s Reiberkem poroučel k zemi, Severočeši budou znovu zahrávat zajímavou standardní situaci.
41'
Hanuš vytáhl střelu Jurečky z levé strany
41'
Po přímo strašlivě zahraném volném přímém kopu vyrazil do rychlého protiútoku Jurečka. Ten šel dokonce ze strany sám na Hanuše, který ale v klíčovém okamžiku podržel svůj tým.
40'
Surzyn byl faulovaný dvacet metrů za půlkou, Jablonec bude mít standardku.
39'
Jurečka ve slibné pozici netrefil míč, Hanuš připraven
39'
Sadílek v šestnáctce hledal Jurečku, toho ale v rozhodujícím okamžiku zradilo zakončení.
38'
Reinberk nyní ve vzdušném souboji nenaložil nikomu jinému než Čvančarovi. Ten se po dalším hraničním zákroku jen těžce stavěl na nohy.
36'
Zelený krásným obloučkem našel Malínského, bohužel pro Jablonec v ofsajdu.
35'
Čvančara se teď poněkolikáté dostal do křížku s obránci Slovácka, tentokrát mu rozhodčí dali za pravdu a odpískali nedovolený zákrok.
34'
Hosté teď dvěma diskutabilními zákroky zastavili Čvančaru v postupu vpřed a posléze si na domácím forvardovi sami vynutili faul.
33'
Štěpánek sice v první fázi rychlostního souboje neuhlídal Holzera. Pak mu ale zblokoval centr a to tak šikovně, že se bude odkopávat od brány Hanuše.
31'
Houska se stal obětí nešetrného šlapáku Havlíka, Jablonec bude rozehrávat z vlastní poloviny.
30'
Po diskutabilním střetu v rohu hřiště bude pokračovat Slovácko.
29'
Sražený pokus Malínského se nakonec stal centrem pro Tomáše Čvančaru, ten ale hlavou minul.
27'
Po souboji Kadlece a Čvančary se první jmenovaný dlouho nezvedal z trávníku, a tak hlavní arbitr hru musel nuceně přerušit. V přestávce na ošetření tak domácí příznivci mohli aplaudovat jabloneckému kouči Petru Radovi, který oslavil 63. narozeniny.
26'
Malínský utekl všem po levé straně až do šestnáctky, kde ale marně hledal někoho ze spoluhráčů. Vybojoval alespoň roh.
25'
Rohový kop Slovácka nakonec vedl k zakončení Šimka, ten ale ze záklonu mířil hodně vysoko.
24'
Smejkal si naběhl mezi stopery Slovácka a pořádnou pumelicí orazítkoval břevno Nguyenovy brány.
23'
Smejkal napálil břevno
23'
Kadlecův nákop prodloužil Jurečka jen k připravenému Hanušovi.
22'
Houskovi se tentokrát centr vůbec nevyvedl, hostující obrana tak měla práci jednoduchou.
21'
Další faul na Štěpánka znamená opět volný přímý kop pro Severočechy.
20'
Na Houskův centr si nejvýše naskočil Martinec, jeho hlavičce ale scházela přesnost.
19'
Holzer sáhl po Štěpánkovi nedovoleným způsobem, a tak zařídil Jablonci slibnou standardní situaci.
17'
Čvančara se na jabloneckém hrotu rve se stopery Slovácka, jenže zatím je domácí čahoun více než dobře bráněný.
16'
Po centru Holzera zahrozil Sadílek
16'
Po skrumáži před jabloneckou bránou se míč opět vydal směrem do sítě, tentokrát za Hanuše zaskočil pohotový Štěpánek.
15'
Čvančara se dostal k hlavičce z malého vápna, zády k bráně ale nedokázal seřídit mířidla.
14'
Martinec přerušil akci hostí taktickým faulem na polovině hřiště.
12'
Jablonec nyní působí poměrně zkoprněle a začíná dělat chyby. Kubista teď malou domů na prsa Hanuše určitě nepotěšil.
11'
Čvančara dorážel z ofsajdu, gól neplatil
11'
Vypadalo to, že poté, co Jablonec přežil svou smrt, bude moct jásat. Po střele Housky se míč odrazil k Tomáši Čvančarovi, jenž dopravil balón do sítě. Po kontrole u videa však hlavní arbitr branku domácích odvolal. Zřejmě se jednalo o ofsajdové postavení střelce.
9'
Petržela už překonal Hanuše, jenže trefil Malínského do ramene
9'
První gól byl teď takřka na spadnutí. Petržela zmátl bránícího hráče povedenou zasekávačkou a už už to vypadalo, že Hanuš bude překonaný. Stalo se, nicméně na brankové čáře zachránil domácí obětavý Malínský.
8'
Kubista před nabíhajícím Jurečkou raději zahrál do zámezí.
7'
Kadlecův centr z levé strany skončil v zámezí za Hanušovou bránou.
6'
Čvančara se sápal po dlouhém nákopu Housky, Nguyen ale celou situaci dobře přečetl, vystartoval z brány a hlavou zahrál balón do bezpečí.
5'
Jablonec v úvodních minutách napadá hodně vysoko a Slovácku to očividně činí potíže. Už pokolikáté se domácí dostali k míči takřka úplně zadarmo.
4'
Petržela na hraně ofsajdu neměl šanci zachytit prudký pas Daníčka.
3'
Smejkal si připravil míč na střelu levou nohou, balón z ní však zamířil nad Nguyenovu bránu.
2'
První dlouhý nákop k levé lajně na rozběhnutého Holzera pohlídal Štěpánek.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Martinec, Zelený, Surzyn – Hübschman (C), V. Kubista – Malínský, Houska, Smejkal – Čvančara.
Náhradníci: V. Hrubý – Doležal, Krob, Považanec, Vaníček, Pleštil, Ali-Abubakar.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), Šimko, Havlík – V. Daníček – M. Petržela, L. Sadílek, Kohút, Holzer – Jurečka.
Náhradníci: Bajza – Divíšek, Kalabiška, O. Šašinka, Tomič, Vecheta.

Rozhodčí: Petřík – Paták, Hurych.
1. FC Slovácko
Slovácku se podařilo navázat na vynikající výkony z loňské sezóny a zdá se, že i letos jsou Svědíkovi svěřenci v dobré formě. Vyhráli hned tři zápasy ze čtyř, což jim stačí na umístění v první pětce čerstvě rozjeté soutěže.

Pokud ovšem klub z Uherského Hradiště něco musí trápit, je to jistojistě produktivita. Ve všech čtyřech zápasech totiž vsítil pouze jednu branku. Naproti jsou tři čistá konta pro obranu Moravanů velice působivou vizitkou.
FK Jablonec
Jablonec na startu česká nejvyšší soutěže neoplývá nikterak oslnivou formou. Vítězství si připsali jen jednou a sice hned v prvním kole proti Ostravě. Od té doby získali svěřenci trenéra Rady pouhý bod za domácí remízu s Bohemians.

Přesto nejspíš půjdou Severočeši do zápasu dobře naladěni. V týdnu totiž rozstříleli v prvním utkání čtvrtého předkola Evropské konferenční ligy Žilinu 5:1.
V souboji dvou letošních účastníků evropských pohárů vyzve domácí Jablonec nebezpečné Slovácko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.