FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Zlín - 10. dubna 2022   16:00

Jablonec
72' D. Ikaunieks (V. Kubista)
1:1
(0:1)
Zlín
5' Hloušek  (V. Vukadinović)

Hanuš – Surzyn (72. V. Kubista), Martinec, Zelený, Krob – Hübschman (C) – Malínský, Houska (46. Považanec), Kratochvíl, Pilař (46. Černák) – Silný (72. D. Ikaunieks).
V. Hrubý – Štěpánek, Považanec, D. Ikaunieks, Pleštil, V. Kubista, Černák.
Szikszay – Hrabovský, Volf
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Rakovan – Cedidla, J. Kolář, Simerský (C), Hloušek (44. Matejov) – Conde, Y. Dramé (70. Hrdlička) – Fillo (70. Reiter), R. Hrubý, Janetzký – V. Vukadinović (85. Chwaszcz).
S. Dostál – Reiter, Matejov, Hrdlička, Hellebrand, Chwaszcz.
žlutá karta

SESTŘIH: Jablonec - Zlín 1:1. Bláznivý zápas bez vítěze, domácí spasil Rada střídáním

Jablonec se díky zisku bodu vrátil v tabulce na dvanácté místo před pražské Bohemians. Zlín zůstává jedenáctý. To už je z mé strany vše. Někdy zase u přenosů z FORTUNA:LIGY na počtenou!
Jablonec uhrál už čtrnáctý nerozhodný výsledek v této sezóně a potvrzuje tak pozici remízového krále FORTUNA:LIGY. Dnešní plichta 1:1 se rodila po zajímavém průběhu.

Hned v 5. minutě poslal hosty do vedení Adam Hloušek, který na přední tyči zužitkoval centr Vukadinoviće. Ve zbytku první půle si vytvářeli více šancí domácí. Potvrzovali však, že se v koncovce trápí a korunu všemu nasadil Pilař, který nepřekonal výborného brankáře Rakovana ani z penalty. Po změně stran začali Jablonečtí velkým tlakem. V největší příležitosti však neuspěl nejprve hlavičkující Malínský a po něm ani dorážející Silný. Poté se dostali ke slovu zase Ševci, kteří mohli v krátkém sledu třikrát navýšit svůj náskok. Janetzký, Hrubý ani Vukadinović však své možnosti nevyřešili gólově. V 72. minutě tak udeřilo na druhé straně. Domácímu kouči Radovi skvěle vyšlo střídání před rohovým kopem, po jehož zahrání prodloužil balón na zadní tyč první náhradník Kubista a druhý nově příchozí Davis Ikaunieks vyrovnal. V závěrečné desetiminutovce pak ještě mohli dokonat obrat opět Ikaunieks a také Malínský, kteří však ve velmi dobrých pozicích netrefili bránu.
90+4'
90+4'
Domácí ještě zahrávali standardku. Centroval Krob, Jakub Martinec hlavičkoval mimo.
90+3'
Jakub Martinec hrudí sklepl míč Jakubovi Považancovi. Jeho ránu zablokoval jeden ze Zlínských.
90+2'
Žlutou kartu za taktické držení protihráče vyfasoval domácí Michal Černák.
90+2'
Centr Kroba z levé strany hledal Jakuba Martince. Ten byl pokryt obráncem.
90+1'
Rozhodčí přidá čtyři minuty!
90'
Na závěr zápasu přestalo sněžit a vysvitlo sluníčko.
89'
Martinec si nabíhal na přihrávku Považance, ovšem při převzetí míče si pomohl faulem na Reitera. Zlín rozehrává od své šestnáctky.
88'
Petr Rada neúnavně žene své svěřence dopředu. Jablonec by samozřejmě potřeboval doma zvítězit.
86'
Domácí fanoušci se už radovali, Malínský ale rozvlnil jen boční síť
86'
Žlutou kartu dostává Matej Rakovan (FC Fastav Zlín).
86'
Obrovská šance domácích! Michal Černák v šestnáctce v pádu posunul míč doleva na Tomáše Malínského. Po jeho střele se už část fanoušků radovala, ovšem Malínský trefil brankovou síť jen z boční strany.
85'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Šimon Chwaszcz.
84'
Hodně nepříjemný moment pro Vukadina Vukadinoviće. Tomu z bezprostřední blízkosti hlavičkoval míč do obličeje Martinec. Dostat zmrzlým balónem do tváře v těchto podmínkách samozřejmě není nic příjemného.
84'
Přes těžké podmínky je to dnes rozhodně zajímavý fotbal. Vzhledem k postavení týmů v tabulce se možná takto atraktivní průběh ani nečekal.
82'
Žolík Ikaunieks mohl přidat druhý gól, ve finále ale zaváhal
82'
Davis Ikaunieks si zády k bráně skvěle zpracoval centrovaný míč, připravil si ho k zakončení a sám před Rakovanem nedokázal trefit bránu! Ještě reklamuje, že byl při střele postrčen, ovšem sudí Szikszay druhou penaltu pro domácí pískat nebude.
81'
Hosté směřovali do rychlého protiútoku. Na těžkém terénu se však nedočkal přesné přihrávky Vukadinović.
80'
Michal Černák nedokázal hlavou ohrozit bránu hosté. Bude se kopat od Rakovanovy svatyně.
78'
Domácí zahrávali standardní situaci v podobě zkráceného rohu. Ostrý centr vyboxoval Rakovan.
75'
Davis Ikaunieks se hnal do další příležitosti. Obešel brankáře Rakovana, ale poté se s míčem dostal za brankovou čáru. Vadit mu to nemusí, tentokrát mu byl máván ofsajd.
74'
Rozhodčí byl ještě v kontaktu s asistenty u videa. Ve hře byl zřejmě ofsajd Ikauniekse, který ale nakonec obsluha VARu nenašla. Vyrovnání je tedy potvrzeno.
72'
Je srovnáno! Po rohovém kopu se prosadil Ikaunieks
72'
Jablonec právě vstřelil branku!
Tohle dvojstřídání se kouči Radovi povedlo! Po rohovém kopu balón hlavou přizvedl Vojtech Kubista a na zadní tyči ho zblízka doklepl do sítě DAVIS IKAUNIEKS. Jeden náhradník tedy po pár sekundách na trávníku skóroval a druhý si zapisuje asistenci – 1:1.
72'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Michal Surzyn, přichází Vojtěch Kubista.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Davis Ikaunieks.
71'
Rudolf Reiter se dostal s míčem za brankovou čáru. Bude to roh pro Jablonec.
70'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Martin Fillo, přichází Rudolf Reiter.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Lukáš Hrdlička.
69'
Rozhodčí nechal vyměnit míč. Tradiční bílý balón nahradil červený, který je určen právě pro sněhové podmínky.
67'
Ševci se v posledních minutách vymanili z náporu soupeře a sami jsou hodně nebezpeční. Svou dobrou techniku předvedl na pravém křídle Youba Dramé. Dostal se i ke střele, kterou bez větších problémů lapil Jan Hanuš.
66'
Trávník během pár minut zbělal sněhem. Hráčům to teď asi bude poměrně klouzat.
64'
V tutovce selhal i Vukadinovič, vůbec netrefil bránu!
64'
Třetí gólovka Zlína v krátkém sledu! Robert Hrubý nahrál do šestnáctky Vukadinovi Vukadinovićovi, který měl dost času zamířit, ovšem trefil se tak metr vedle levé tyče!
62'
Fotbalistům na hřišti komplikuje život velká průtrž mračen. Je to déšť v kombinaci se sněhem.
60'
Po Hanušově zaváhání na něj pádil Hrubý, gólman domácích se ale vykoupil
60'
A další šance Zlína! Hanuš nejprve chyboval v rozehrávce, ovšem pak se vykoupil výborným zákrokem. Pro přiťuknutí od Filla pádil sám na bránu Robert Hrubý, který však nedokázal překonat vybíhajícího gólmana Jablonce.
59'
Snad poprvé ve druhém poločase zahrozili hosté! Po centru Cedidly z pravé strany hlavičkoval v pádu úplně volný Jakub Janetzký. V ložené pozici zamířil vedle levé tyče!
58'
Janetzký mohl zvýšil, jeho hlavička proletěla těsně vedle tyče
58'
Domácí mají velký tlak! Michal Černák se uvolnil na pravé straně šestnáctky. Rakovanovi míč napoprvé vypadl z rukavic, ale měl dost času se zvednout a doběhnout si pro něj.
56'
Rohový kop Jablonce. Zahrával ho Surzyn. Míč vracel hlavou do ohně Jaroslav Zelený. Nikdo ze spoluhráčů ho netečoval a Rakovan tak vcelku v pohodě zasáhl.
55'
Rakovan drží hosty nad vodou! Chytil dvě tutovky v rychlém sledu
55'
Ani tohle nebyl gól! Z pravé strany výborně odcentroval na zadní tyč Surzyn. Našel Tomáše Malínského. Jeho hlavičku o zem dokázal vyškrábnout zpátky do hry Matej Rakovan a ani dorážející Jan Silný neprorval balón za jeho záda! Rakovan dnes zatím Ševce drží!
54'
Zajímavý pas Matejova hledal za obranu nabíhajícího Martina Filla. Ten však nakonec nedosáhl na balón. Toho se chopil brankář Hanuš.
53'
V ofsajdu se ocitl Jakub Považanec. Domácí se stále snaží o vyrovnání marně.
52'
Po domácí standardní situaci nezasáhl míč nikdo z nabíhajících hráčů. Další zákrok si tak připsal Rakovan.
51'
Domácí kouč Petr Rada se dostal do sportu s asistentem rozhodčího. Hlavní sudí Szikszay přiběhl se žlutou kartou.
50'
Po Surzynově autu se dostal k míči Michal Černák, který posílal před bránu přízemní centr. Na přední tyči balón ve skluzu nezasáhl Jan Silný a hrací předmět tak končí v rukavicích brankáře Rakovana. Pokud by Silný míč zasáhl, byla by to velká příležitost.
50'
Na pravé straně spolupracovali Černák se Surzynem. Nakonec z toho bude autové vhazování pro domácí.
48'
Domácí začali druhý poločas náporem. Zatím se hraje v blízkosti pokutového území Zlína.
47'
Balón po centru Kroba tentokrát odvrátil hlavou Kolář.
47'
Domácí začali druhou půli rohovým kopem. Míč propadl na zadní tyč, kde ho na další roh odklidil Jakub Janetzký.
46'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází David Houska, přichází Jakub Považanec.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Michal Černák.
46'
První poločas nabídl poměrně zajímavou podívanou. Zlín šel do vedení už v 5. minutě, kdy se po centru Vukadinoviće prosadil na přední tyči hlavou Adam Hloušek. Jablonečtí si poté vytvořili několik příležitostí na vyrovnání, ale zatím dokazují, že se v jarní části sezóny v koncovce hodně trápí. Střelu Kratochvíla tak vyrazil Rakovan, po závaru neprocpali míč za brankovou čáru Malínský se Silným, Zelený hlavičkoval po rohu těsně nad a ve 38. minutě dokonce Pilař neproměnil penaltu. Tu rozhodčí Szikszay nařídil po zákroku Hlouška na Surzyna. Adam Hloušek toho stihl v první půli opravdu hodně. Dal gól, zavinil penaltu a nakonec se zranil a musel být ještě před pauzou vystřídán.
45+2'
45+1'
Centr Jana Kroba si v pohodě pohlídal brankář Rakovan. Toho nikdo z protihráčů neobtěžoval.
45+1'
První poločas bude nastaven o jedinou minutu.
44'
Adam Hloušek byl před chvílí dohrán napadajícím Tomášem Malínským a okamžitě ke střídačce signalizoval, že to dál nepůjde. Na Hlouškovo místo ve zlínské sestavě přichází Robert Matejov.
43'
Příliš dlouhý míč na Youbu Dramého. Zlínský křídelník ani ve sprintu nedohnal hrací předmět před postranní čarou.
41'
Jan Silný byl v hlavičkovém souboji faulován. Domácí tak zůstanou u míče.
39'
Tu zahrával Hrubý, jeho centr domácí odvrátili. Zlínští ale drží míč.
39'
Jablonci zatím není přáno skórovat. Zahrozit teď mohou prostřednictvím standardní situace hosté...
38'
Pilař penaltu neproměnil, válku nervů vyhrál Rakovan!
38'
Václav Pilař penaltu neproměnil! Matej Rakovan vystihl, že Pilař bude střílet k jeho levé tyči a byl tam včas!
36'
Hloušek sestřelil Surzyna, penalta pro domácí!
36'
Adam Hloušek si ještě prohlédl žlutou kartu.
36'
Tomáš Hübschman přenášel hru doprava na Michala Surzyna, který v pokutovém území spadl po střetu s Adamem Hlouškem. Rozhodčí nařizuje proti Fastavu penaltu!
34'
Hosté rozehrávali v krátkém sledu dva rohové kopy. Šanci z nich ale nevytěžili.
33'
Cedidla mířil přesně k tyči, Hanuš tam však skočil včas
33'
Protiútok Fastavu. Dramého centr odvracel nejistě Hübschman a z toho mohl těžit Martin Cedidla. Přízemní střelu zlínského obránce ze střední vzdálenosti vytlačil na roh Jan Hanuš.
32'
Za námi je půlhodina zápasu. Zlínští šli rychle do vedení, domácí pak měli zhruba tři šance na vyrovnání. Opět se ale potvrzuje, že se v koncovce hlavně na jaře hodně trápí.
31'
Nabíhajícího Vukadinoviće nepustil k míči Jakub Martinec. Díky jeho dobré práci domácí rozehrávají od své brány.
30'
Hlavička Zeleného proletěla těsně nad břevnem
30'
Po rohovém kopu Jana Kroba hlavičkoval těsně nad břevno hostující brány Jaroslav Zelený! K vyrovnání opět mnoho nechybělo.
28'
Na levém křídle si srovnal míč na centr Václav Pilař. Pro balón si doskočil Rakovan.
27'
Tak rozhodčí byl ještě v kontaktu s obsluhou systému VAR. Nyní už však byla hra zahájena, takže penalta pro Jablonec to definitivně nebude.
26'
Zmatky před Rakovanem! Nikdo z domácích ale míč do sítě neprocpal
26'
Nyní si však domácí vytvořili velkou možnost vyrovnat! Po nástřelu Michala Surzyna z pravé strany a zákroku brankáře Rakovana se míč pohyboval před brankovou čárou, za kterou ho nedokázali poslat Tomáš Malínský s Janem Silným! Jablonečtí pak ještě reklamovali ruku jednoho z obránců, ovšem ani v tom neuspěli.
25'
Po chvilkovém tlaku Jablonce se hra zase vyrovnala. Zlín nechce hrát pasivně.
23'
Dramé chtěl založit tutovku, jenže prohrál souboj s gravitací
23'
Martin Fillo sklepl hrudí míč do běhu Youby Dramého. Ten měl na pravé straně pokutového území dost prostor, jenže si šlápl na míč a skončil na zemi. Z nadějně vypadající akce Fastavu tak nic nebylo.
22'
Obrana Zlína dokázala zablokovat střelecké pokusy Malínského a Kratochvíla.
21'
Následný roh domácí celek nezužitkoval. Jablonec však získává územní převahu.
20'
Kratochvíl mohl vyrovnat, Rakovan však jeho střelu vyrazil
20'
Příležitost domácích. Václav Pilař se na levé straně protáhl kolem Cedidly a poté posunul míč na střed, odkud pálil zpoza šestnáctky Miloš Kratochvíl. Dobrou přízemní střelu vytěsnil na roh Matej Rakovan!
18'
Dobrá práce Cheicka Oumara Condeho před vlastní šestnáctkou. Pro svůj tým získal aut.
17'
Hosté přišli o míč při rychlém protiútoku. Balón ztratil Jakub Janetzký.
16'
V rozehrávce chyboval Dramé, který namazal právě Janovi Silnému. Domácí útočník mohl i postupovat směrem k bráně, místo toho chtěl nahrávat do pravého křídla Kratochvílovi a našel jen protihráče.
16'
Jan Silný na půlce přišlápl Jakuba Koláře, který akorát odehrával míč. Rozehrává Zlín.
15'
Na centr Davida Housky od rohového praporku nedoskočil Jakub Martinec. Hosté se tak ubránili.
14'
Rohový kop získal pro Jablonec Miloš Kratochvíl...
12'
Vukadin Vukadinović na levém křídle obehrál Surzyna. Na rozdíl od gólové akce však jeho následný centr neprošel až do ohně.
11'
Z levé strany odcentroval Jan Krob. Brankář Rakovan míč boxoval před nabíhajícím Malínským. Následně se oba srazili a sudí Szikszay píská faul na gólmana Zlína.
10'
Jablonečtí presinkem donutili hosty k malé domů. Následně rozehrával Kolář na pravou stranu Cedidlovi, kterého však dohrál Krob. Ten pak okamžitě vhodil balón do hry, ovšem rozhodčí hru přerušil a nechá autové vhazování opakovat.
8'
Protiútok Fastavu zastavil praporek pomezního rozhodčího. Byl tam ofsajd.
7'
Mohlo být srovnáno! Jedovatá přízemní střela Tomáše Malínského minula tak o metr levou tyč z pohledu brankáře Rakovana.
5'
Šok pro domácí! Hloušek hlavou uklidil míč do sítě - 0:1!
5'
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení! Po centru Roberta Hrubého ze standardní situace se míč dostal na levou stranu k Vukadinovi Vukadinovićovi. Ten s balónem prošel až k brankové čáře, odkud odcentroval. Našel na přední tyč nabíhajícího ADAMA HLOUŠKA, který hlavičkou ke vzdálenější tyči nedal brankáři Hanušovi šanci.
4'
Proti Dramému vystoupil Jan Krob, který si připsal nedovolený zákrok. Standardní situace ve prospěch Zlína.
3'
Tu zahrával sám Surzyn. Jeho centr hledal Tomáše Hübschmana, který měl balón prodlužovat do ohně, ale to se mu nepodařilo.
2'
Michal Surzyn byl faulován v hlavičkovém souboji. Domácí budou zahrávat standardní situaci.
1'
Utkání rozehráli hosté. Na úvod přišel dlouhý nákop, který prodloužil do autu bránící Krob. Vhazuje tedy Zlín.
1'
Zlín to na Jablonec vůbec neumí. Naposledy ho porazil v roce 2008. V dubnu nejprve v lize 3:0 a o půlroku později pak Zlínští zvítězili 2:1 v rámci národního poháru. První utkání v této sezóně na půdě Fastavu skončilo bezgólovou remízou. Před tím Severočeši uspěli v pěti soubojích v řadě.

FK Jablonec: Hanuš – Surzyn, Martinec, Zelený, Krob – Hübschman (C) – Malínský, Houska, Kratochvíl, Pilař – Silný.
Náhradníci: V. Hrubý – Štěpánek, Považanec, D. Ikaunieks, Pleštil, V. Kubista, Černák.

FC Fastav Zlín: Rakovan – Cedidla, J. Kolář, Simerský (C), Hloušek – Conde, Y. Dramé – Fillo, R. Hrubý, Janetzký – V. Vukadinović.
Náhradníci: S. Dostál – Reiter, Matejov, Hrdlička, Hellebrand, Chwaszcz.

Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Volf.
FK Jablonec (12. místo, 4 – 13 – 10, skóre 20:41, 25 bodů)
Jablonec prožívá utrápenou sezónu a reálně mu hrozí účast v baráži. Na čtrnácté Bohemians má k dobru jediný bod. Severočeši dokázali vyhrát jen čtyři ligové zápasy, naopak přidali hned třináct remíz – nejvíce z celé soutěže. S nerozhodnými výsledky Jablonečtí otevřeli pytel hlavně v poslední době. Z předchozích sedmi utkání totiž plichtili hned šestkrát, pouze v Českých Budějovicích padli 0:2. Naposledy si rozdělili body za výsledek 1:1 s domácími Pardubicemi. Po zimním odchodu střelce Doležala do Polska se svěřenci kouče Petra Rady trápí v ofenzivě. Jejich nejlepší střelec Tomáš Malínský skóroval čtyřikrát.

Posledních 5 zápasů Jablonce:
Jablonec – Hradec 1:1
Jablonec – Sparta 1:1
Č. Budějovice – Jablonec 2:0
Jablonec – Plzeň 0:0
Pardubice – Jablonec 1:1
FC Fastav Zlín (11. místo, 8 – 5 – 14, skóre 34:47, 29 bodů)
Zlínští fotbalisté se v tabulce nacházejí na jedenáctém místě. Stále ale mohou myslet na posun do elitní desítky, čímž by se vyhnuli skupině o záchranu. Na desátou Mladou Boleslav ztrácejí dosažitelné tři body. Ševci nedávnou utrpěli tři porážky v řadě (hráli ale také na Spartě a doma s vedoucí Plzní), poté však zabrali. Nejprve doma přehráli 4:1 Pardubice a poté si přivezli bod za remízu 2:2 z Českých Budějovic. Kouč Fastavu Jelínek bude postrádat zraněné Lamina Jawa, Davida Tkáče, Antonína Fantiše či Marka Hlinku. V minulém duelu navíc nuceně střídal Lukáš Vraštil. Po červené kartě pak bude stát Vachtang Čanturišvili, kvůli osmi žlutým kartám zase nesmí hrát stoper Václav Procházka.

Posledních 5 zápasů Zlína:
Sparta – Zlín 2:0
Zlín – Plzeň 1:2
Hradec – Zlín 2:1
Zlín – Pardubice 4:1
Č. Budějovice – Zlín 2:2
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V rámci nedělního programu 28. kola FORTUNA:LIGY se utkají také Jablonec se Zlínem. Jedná se o souboj týmů, které se nacházejí na příčkách, které by po skončení základní části znamenaly účast ve skupině o záchranu. Ohrožen je zejména dvanáctý Jablonec, kterého dělí jen jediný bod od baráže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.