FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Liberec - 21. listopadu 2021   15:00

Karviná
17' Túlio (Bartošák)
1:2
(1:1)
Liberec
38' Rabušic   • 90+1' Júsuf Hilál  (Faško)

Bolek – S. Dramé (68. Mikuš), Santos, P. Buchta, Šehić – Siňavskij (80. Jurásek), Stropek (80. Šindelář), Túlio, Bartošák (74. Čmelík) – Nešický (74. Durosinmi) – Papadopulos (C).
Drobek – Čmelík, Durosinmi, Jurásek, Křapka, Mikuš, Šindelář.
Orel – Mokrusch, Arnošt.
Městský stadion Karviná, Karviná
Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula (C) – Jan Matoušek (74. Mészáros), Tiéhi, Havelka (85. Purzitidis), Tupta (67. Faško) – Rabušic (74. Júsuf Hilál), Rondić.
Vliegen – Faško, Ch. Frýdek, Fukala, Mészáros, Purzitidis, Júsuf Hilál.

SESTŘIH: Karviná - Liberec 1:2. Obrat Slovanu dokonal v nastavení Júsuf

Z dnešního utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Liberečtí v tabulce přeskočili Olomouc a České Budějovice, Karviná zůstává z pěti body na patnácté pozici o skóre před Teplicemi.

Další zápas sehrají Slezané ve středu na stadionu v Karviné, kde v rámci dohrávky přivítají Baník Ostrava.

Liberec za týden nastoupí na Letné proti pražské Spartě, která dnes překvapivě prohrála na Slovácku vysoko 0:4.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:10.
Karviná dnes byla blízko třem bodům, byla blízko bodu, ale nakonec končí zápas s prázdnou. Ve druhé půli jsme viděli vyrovnaný souboj, avšak s minimem šancí. Jednou zasáhl brankář Knobloch proti střele Siňavskije, jednou zasáhl brankář Bolek proti Rondićově ráně. Nakonec o vítězi rozhodla standardní situace z nastaveného času, kterou proměnil hlavičkující Júsuf Hilál.
90+4'
90+4'
Plechatý zamířil za postranní čáru, brankář Knobloch rozehrává.
90+3'
Liberečtí natahují čas. Na trávníku zůstal ležet Plechatý. Brankář Knobloch čekal, než ho soupeř doběhne, aby chytil míč do rukou.
90+1'
Liberec právě vstřelil branku!
ABDALLÁH JÚSUF HILÁL hrdinou zápasu! Střídající hráč si naskočil na rohový kop Faška z pravé strany a hlavou usměrnil míč do karvinské branky! Brankář Bolek přišel do souboje příliš pozdě! Asistence: Michal Faško – 1:2!
90+1'
Rozhodčí přidal k druhé půli ještě tři minuty.
90'
Šehić byl trefen libereckým Tiehim při pokusu o centr. Rohový kop pro Liberec.
89'
Centr Purziditidise z pravého kraje dolétl pouze do míst, kam si vyskočil brankář Bolek a chytil míč do rukavic.
87'
Mikula dostal pas do běhu z levé strany, ale Karvinští se prezentují dobrou obrannou činností.
86'
Faško se rozběhl středem hřiště až do pokutového území, ale na poslední chvíli mu do cesty vlétl Santos a tělem jej odstavil od míče.
85'
Poslední střídání zápasu. Havelku nahradil Mario Purzitidis.
84'
Faško rozehrál míč na přední tyč, kam si naběhl Chaluš, ale patičkou poslal balón jen vedle brány.
84'
Buchta odkopl míč před Júsufem vedle karvinské branky. Další rohový kop pro Liberec.
83'
Po libereckém rohovém kopu už jsou domácí u míče.
82'
Rondičovu dělovku vytáhl Bolek na břevno!
82'
Rondić kličkovanou obelstil Šehiće a střelou zpoza šestnáctky napálil balón pod břevno! Bolek fantastickým zákrokem vyrazil míč na břevno!
80'
Dvojité střídání na straně Karviné. Stropka nahradil Šindelář a Siňavskij přepustil místo Juráskovi.
78'
Domácí dostali míč do sítě, místo gólu se však Čmelík dočkal žluté karty
78'
Čmelík za svůj faul uviděl žlutou kartu, stejně jako liberecký Mikula za následnou strkanici.
78'
Karvinští se radovali z gólu, ale Čmelík si v souboji s brankářem Knoblochem pomohl faulem. Šehić zpětnou přihrávkou z pravé strany vybídl k zakončení Čmelíka, ten ještě přihrál Siňavkijovi, který z otočky donutil k zákroku brankáře Knoblocha. Následný doběh Čmelíka už byl zbytečný.
78'
Júsuf Hilál nachytát na pravé straně v ofsajdu.
77'
Zajímavý centr Siňavskije z levé strany, míč zamířil na zadní tyč, kde se snažil hlavičkovat Papadopulos, ale k zakončení se nedostal.
74'
Dvojité střídání na každé straně. V karvinském týmu dohráli Bartošák s Nešickým, místo nich přišli Čmelík s Durosinmim. V libereckém družstvu nahradila Matouška s Rabušicem dvojice Meszáros – Júsuf Hilál.
73'
Po rohovém kopu se opřel do odraženého míče Tiehi, ale zpoza šestnáctky vysoko přestřelil branku.
73'
Matoušek řekl něco na adresu rozhodčího a uviděl žlutou kartu.
71'
Centr Siňavskije našel v pokutovém území pouze hlavu stopera Plechatého.
70'
Centr Mikuše prolétl šestnáctkou až k Šehićovi. Ani pokus druhého jmenovaného neměl ideální vzdálenost. Druhý pokus Mikuše byl naopak krátký a u míče jsou hosté.
68'
Zraněného Soufianeho Dramého nahradil Rajmund Mikuš.
68'
Matoušek fauloval na útočné polovině Siňavskije.
67'
Domácí hrají na chvíli v deseti.
67'
Jako první ale střídá Liberec. Ľubomír Tupta dohrál, místo něj přišel Michal Faško.
66'
Zdravotníci signalizují nutnost střídání.
65'
Dramé zůstal sedět na trávníku po souboji s Havelkou. Rozhodčí odpískal faul libereckého hráče a domácí zdravotníci ošetřují karvinského obránce.
64'
Karvinští rozehráli rohový kop nakrátko, po Nešického zpětné přihrávce centroval do šestnáctky Siňavskij, ale míč si v pokutovém území sebral brankář Knobloch.
63'
Karvinští se dostali ke kombinaci a snaží se útočit z jedné i druhé strany. Nakonec po průniku Siňavskije levou stranou je z toho rohový kop.
61'
Tupta našel na hranici šestnáctky pouze nohu Šehiće.
60'
Rychlý kontr hostů uhasil na poslední chvíli Túlio
60'
Po krátké chvíli další rohový kop pro Liberec.
59'
Dva nepovedené centry Liberce nemohly vystrašit Bolka v karvinské bráně.
58'
Santos ukopl míč po levé straně sprintujícímu Matouškovi. Rohový kop pro Slovan.
56'
Siňavskij se zbavil na pravém kraji Havelky, zpětnou přihrávkou vybídl k centru Dramého. Míč se snesl v pokutovém území na hlavu Papadopulose, ale ten v hlavičkovém souboji s Gebre Selassiem usměrnil míč vedle levé tyče liberecké brány.
55'
Karvinští nezvládli rohový kop, míč dolétl pouze k přední tyči, kde si na míč počkal Gebre Selassie a odkopl jej téměř k liberecké střídačce.
54'
Siňavskij se vydal do protiútoku po levé straně, vnikl do pokutového území, ale souboj jeden na jednoho s Tiehim prohrál. Rohový kop pro Karvinou.
53'
Mikula u levé čáry neprostrčil míč na Matouška. Po dalším autu Matoušek vybojoval na levé straně rohový kop.
50'
Dramého centr z pravé strany přiklepl k Bartošákovi Papadopulos. Bartošák se opřel zpoza šestnáctky do míče, ale trefil jen clonícího libereckého hráče.
48'
Centr Bartošáka do pokutového území zamířil na hlavy Eduarda s Dramém, kteří poslali míč nad Knoblochovo břevno.
48'
Trenéři o přestávce nesáhli k žádné změně. Domácí mají výhodu přímého kopu pár metrů od středové čáry.
46'
První poločas měl nečekaný průběh. Karvinští začali nebojácně a svou snahu využili ke vstřelení prvního gólu. Po rohu Bartošáka se hlavou trefil Túlio. Liberec po inkasované brance přidal na aktivitě vytvořil si zajímavé příležitosti, ale brankář Bolek zasahovat nemusel, až na jednu situaci. Ve 38. minutě míč zasáhl v pokutovém území do ruky Stropka a pokutový kop Panenkovským způsobem proměnil Rabušic.
45'
Šehičovu ránu vytěsnil spolehlivý Knobloch
45+3'
45+3'
Túlio uslyšel z tribun slovo "bij", opřel se do míče zpoza šestnáctky a bránu vysoko přestřelil.
45+2'
Liberečtí se rohovému kopu ubránili.
45+1'
Šehič se po standardní situaci opřel do míče z nějakých dvaadvaceti metrů a polovysokou střelou napálil míč vedle levé tyče. Brankář Knobloch si na míč zřejmě sáhl. Rohový kop pro Slezany.
45+1'
Hlavní rozhodčí prodlouží první půli o tři minuty.
44'
Rondić znovu zaúřadoval v pokutovém území. Tupta vysunul na levé straně Matouška, ten odcentroval na přední tyč, kde se dral k zakončení právě Rondić, ale míč neusměrnil na karvinskou branku.
43'
Proti Rondičově hlavičce Bolek zasahovat nemusel
43'
Gebre Selassie vypustil krásný centr z pravé strany, v pokutovém území našel hlavu Rondiće, který usměrnil balón jen vedle levé tyče.
41'
Karvinští mají problém dostat se na útočnou polovinu, Liberec dobře napadá.
38'
Rabušic si při penaltě zahrál na Panenku a začíná se od začátku, 1:1!
38'
MICHAL RABUŠIC vsadil na zakončení po vzoru Antonína Panenky a kopem do středu brány vyrovnal na 1:1!
38'
Rozhodčí Orel posoudil Stropkovu ruku jako nedovolenou a odpískal pokutový kop!
36'
Rozhodčí zkoumá hru rukou Stropka, kterého míč zasáhl do levé ruky, kterou měl u těla.
35'
VAR v akci, po ruce Stropka nařízena penalta pro Slovan!
35'
Po rohovém kopu Tupty se Karvinští vydali do protiútoku, který rychle zastavil Havelka, avšak nedovoleným zákrokem. Rozhodčí ještě přerušil hru a radí se s kolegy u videa.
34'
Karvinští se rohovému kopu ubránili a míč zamířil na libereckou polovinu.
33'
Rondić poslal zajímavý centr z pravé strany, Rabušic nedokázal hlavičkovat přes Eduarda, míč se však dostal na hranici vápna k Mikulovi, který se napřáhl a vypálil lehce nadzemní střelu, tu tečoval vedle branky Siňavskij. Rohový kop pro Liberec.
32'
Knobloch si poradil s centrem z pravé strany, o který se postaral Bartošák.
31'
Tiehi prohrál osobní souboj s Bartošákem, liberecký záložník následně přidržel Bartošáka a zastavil jeho snahu o pokračování akce.
30'
Přímý kop Tupty odhlavičkoval z pokutového území do autu Papadopulos.
29'
Santos oplácel a u postranní čáry zajel do Rabušice. Rozhodčí celý střet viděl a odpískal faul karvinského obránce.
28'
Matoušek tvrdě zajel do Eduarda, ten upadl za postranní čáru a drží se za nohu. Rozhodčí Orel nechal pokračovat Liberec v útoku.
27'
Liberečtí se snaží kombinovat od vlastní poloviny, ale dlouhé přihrávky ke krajům jim příliš nevychází.
25'
Tupta se postavil k přímému kopu, slabší střelou překopl zeď, ale míč poslal vedle domácí branky. Gólman Bolek ani nešel po míči.
24'
Rozhodčí Orel po faulu Túlia na Rabušice nabídl hostům přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů.
23'
Aktivní Papadopulos v další sibné šanci, míč však skončil těsně vedle
23'
Papadopulos zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti, míč letěl lehce nad zemí, poskočil vedle Knoblocha a zamířil zhruba půl metru vedle levé tyče do reklamního panelu.
22'
Matoušek zaváhal na levém kraji a nabídl soupeři autové vhazování.
21'
Matoušek mohl jít sám na brankáře, jenže zradilo ho zpracování
21'
Tupta našel dlouhým balónem rozběhnutého Matouška, ten mohl jít sám na branku, ale míč si předkopl trochu dál. Brankář Bolek využil špatného zpracování a Matouškovi míč ukopl.
19'
Mikula se ocitl na zemi po souboji se Siňavskijem.
17'
Domácí jdou do vedení, po rohovém kopu se hlavou prosadil Túlio, 1:0!
17'
Karviná právě vstřelila branku!
Slezané jdou do vedení! Bartošák našel od rohového praporku na zadní tyči MARKA TÚLIA, který si naběhl do hlavičky a prudkou střelou do pravé poloviny brány vstřelil první gól zápasu! Asistence: Lukáš Bartošák – 1:0!
16'
Na pravém kraji se uvolnil Nešický, zkusil odcentrovat do pokutového území, ale jeho nadějný pokus odkopl vedle brány Mikula.
16'
Papadopulos si nerozuměl s Dramém při autovém vhazování, nyní vhazují Severočeši.
13'
Dramé zkoušel rychlou přihrávkou rozběhnout útok po pravé straně, ale Siňavskij měl k míči dál než dobíhající Matoušek.
11'
Zaváhání Vondráška nepotrestal Lupač
11'
Domácí ze standardní situace nezahrozili, míč mají hráči v modrých dresech.
11'
Po lobu Túlia za libereckou obranu se k míči dostal Šehić, který se v levé části pokutového území opřel do míče a vypálil k bližší tyči! Brankář Knobloch se natáhl a míč rukama vyrazil vedle brány. Rohový kop pro domácí.
8'
Zjaímavý akce Liberce, Tiehi si na hranici pokutového území vyměnil míč s Rabušicem a v pádu zkusil zakončit na bránu. Nechybělo moc, zhruba metr, aby míč zaplul k pravé tyči.
7'
Tuptova rána z dobré pozice proletěla nad břevnem
7'
Gebre Selassie našel z pravého rohu na hranici vápna Tuptu, slovenský záložník si prvním kontaktem posunul vysoký balón před sebe a druhým vystřelil nad domácí bránu.
6'
Šehić pokračuje v zápase, u míče jsou na vlastní polovině Liberečtí.
5'
Rondič poslal ramenem na zem domácího Šehiće, ten se svíjí v bolestech.
4'
První šanci měl Papadopulos, jeho hlavičku však lapil Knobloch
4'
Po centru Bartošáka z levého křídla si našel v pokutovém území prostor Papadopulos, v hlavičkovém souboji uspěl s obráncem Mikulou a usměrnil míč k levé tyči, kam se natáhl brankář Knobloch a míč chytil.
3'
Túlio odcentroval z levé strany do pokutového území, ale tam se Liberečtí ubránili.
2'
Po dlouhém karvinském autu míč zamířil do pokutového území, ale odtud liberečtí hráči vyhlavičkovali míč do bezpečných prostor.
1'
Dramé si na pravé straně vyměnil míč se Siňavskijem, následně se míč od libereckého hráče odrazil do autu.
1'

MFK Karviná: Bolek – S. Dramé, Santos, P. Buchta, Šehić – Siňavskij, Stropek, Túlio, Bartošák – Nešický – Papadopulos (C).
Náhradníci: Drobek – Čmelík, Durosinmi, Jurásek, Křapka, Mikuš, Šindelář.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula (C) – Jan Matoušek, Tiéhi, Havelka, Tupta – Rabušic, Rondić.
Náhradníci: Vliegen – Faško, Ch. Frýdek, Fukala, Mészáros, Purzitidis, Júsuf Hilál.

Rozhodčí: Orel – Mokrusch, Arnošt.
Hezké odpoledne u prvoligového fotbalu. Nejvýchodnější české prvoligové město hostí nejsevernější prvoligový klub. Do Karviné přijede Liberec, aktuálně desátý tým tabulky.

Oba celky mají společný nepovedený vstup do nové sezóny. Karviná ještě v letošním ročníku neslavila vítězství, Liberec čekal na první vítězství do osmého kola. Mezitím už Slovan vyměnil trenéra, Hoftycha nahradil Luboš Kozel. Pod jeho vedením tým získal šestnáct ze sedmnácti bodů.

I Karviná sáhla k trenérské výměně. Jozef Weber musel po neúspěších opustit místo na lavičce a jeho místo zaujal Bohumil Páník. Bývalý trenér Ostravy nebo Zlína nevstoupil do nového angažmá příliš dobře a první zápasy sledoval z domova vinou koronavirové nákazy, následovala karanténa celého týmu. První zápas na lavičce prožil až minulý týden, kdy koučoval svůj tým ve dvou zápasech proti Slovácku. Ligový souboj slezský celek remizoval 2:2. Nerozhodně skončil i pohárový, ovšem prodloužení zvládli lépe hráči Slovácka a po výhře 3:1 postoupili dál.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.