FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Olomouc - 13. března 2022   15:00

Karviná
51' Papadopulos
1:2
(0:1)
Olomouc
5' Greššák  (Breite) • 58' Navrátil  (Jemelka)

Bajza – Mikuš, S. Dramé, Kobouri, Šehić – Ndiaye (84. Qose), Túlio – Zorvan (84. Lukáš Holík), Papadopulos (C) (84. Chvěja), Bartošák – Svoboda (61. Durosinmi).
Ciupa – Stropek, Qose, Lukáš Holík, Jursa, Durosinmi, Chvěja.
Proske – Dohnálek, Pfeifer.
Městský stadion Karviná, Karviná
1620 diváků
Macík – Chvátal, Beneš (C), Jemelka, Zmrzlý – Daněk (86. Vaněček), Breite, Greššák (56. Spáčil), Růsek (56. Zahradníček), Navrátil (67. Zifčák) – Chytil (86. Poulolo).
Stejskal – Zifčák, Vaněček, Poulolo, Zahradníček, Jakub Matoušek, Spáčil.
Macík

SESTŘIH: Karviná – Olomouc 1:2. Sigma překvapení nedopustila, naději vykřesal Papadopulos

Z Karviné je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
Olomouc se ziskem tří bodů udržela v první desítce s jednobodovou ztrátou na dvojici Mladá Boleslav, Hradec Králové. Karviná zůstává poslední s desetibodovou ztrátou na patnácté Pardubice.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 11:15.
Fotbalisté ve druhém poločase nenavázali na představení z úvodní části. Rušivý fotbal skončil s poločasovou přestávkou. Druhou část odstartovala nevyužitá šance Papadopulose, ale o pár minut později už se domácí hráč radoval z vyrovnání. Remízový stav nevydržel dlouho, protože o vítězství Olomouce nakonec rozhodla krásná střela Navrátila zpoza šestnáctky. Od té chvíle jsme viděli po jedné šanci na každé straně, nejprve se zaskvěl Bajza proti ráně Navrátila, na druhé straně nevyužil prudkou nabídku Bartošáka Durosinmi. Olomouc se proto raduje z vítězství 2:1.
90+4'
90+3'
Je konec, karvinskou snahu uzavřel Chvěja, který při pokusu o nákopu před branku trefil obránce Beneše do hrudi.
90+3'
Tak nakonec tady máme rohový kop, který na pravé straně vybojoval Chvěja. V pokutovém území je i brankář Bajza.
90+2'
Hanáci kontrolují hru a Karvinou nepouštějí do své šestnáctky.
90+1'
Hlavní rozhodčí prodlouží druhou půli minimálně o tři minuty.
90'
Průnik Zifčáka po levém kraji zastavil skluzem Kobouri, u míče jsou domácí.
90'
Hanáci se drží daleko od vlastní branky, když vybojovali rohový kop.
88'
Blíží se nám závěr druhé půle, ofenzivní akci Sigmy zastavil ofsajd.
86'
Poslední střídání trenéra Jílka. Ze hřiště odešli Daněk s Chytilem, na trávník naopak vyběhli Vaněček s Poulolem.
84'
Domácí trenér Páník udělal trojité střídání. Hřiště opustili Papadopulos, Zorvan a Ndiaye, místo nich přišli Chvěja, Holík a Qose.
84'
Mikušovi se nevydařil centr z pravé strany, totéž lze napsat o Túliovi z levé.
82'
Bartošák hledal před bránou Durosinmiho, který po kontaktu skončil na zemi
82'
Zajímavá šance Karviné! Túlio poslal míč za obranu na Bartošáka, ten vlétl levou stranou do pokutového území a prudkou přihrávkou na zadní tyč nabídl zakončení Durosinmimu, který projel ve skluzu za míčem.
81'
Zorvan našel na pravé straně Mikuše, ten zkusil vrátit míč svému spouhráči, ale po jeho nepovedené střele a odrazu od olomouckého hráče míč skončil v autu.
81'
Nákop Beneše téměř od středové čáry skončil u brankáře Bajzy. Ten zkusí rozehrát postupný útok Karviné.
79'
Dnešní utkání sleduje 1620 diváků, z toho zhruba 25 fanoušků se nachází v sektoru pro olomoucké příznivce.
77'
Zorvan si na pravé straně narazil míč s Túliem, následně zpoza šestnáctky vyslal polovysoký centr na zadní tyč, ale tam si situaci pohlídali Macík s Benešem a nechali míč proskákat do zámezí.
76'
Mikuš zkoušel projít po pravém kraji u středové čáry kolem Zmrzlého, ale od olomouckého hráče se odrazil míč do zámezí.
75'
Durosinmi si v hlavičkovém souboji na útočné polovině pomohl nedovoleně rukou a trefil Beneše. Rozhodčí odpískal faul.
72'
Stadionem to teď zahučelo! Bartošák využil špatného odkopu Chvátala, z levé strany vypustil prudký míč po zemi na Durosinmiho, který se snažil obtočit kolem soupeře, ale míč nedokázal poslat na bránu. Hostům se podařilo odkopnout míč.
71'
Centr Zorvana na zadní tyč prodloužil rukou brankář Macík. Domácí pokračují v útoku.
70'
Šehić na levé straně nakopl míč do Breiteho. Následovat bude rohový kop, Breite si chvíli poklečel na trávníku, ale už pokračuje v zápase.
70'
Domácí zajímavě zakombinovali na levé straně, nakonec Šehićův centr odvrátil do autu Zahradníček.
67'
Rohový kop nebezpečí pro karvinskou obranu neznamenal.
67'
Střídání na olomoucké straně, Zifčák vyměnil Navrátila.
66'
Další šance Navrátila, vychytal ho Bajza
66'
Krásným dlouhým balónem našel Spáčil ze středového kruhu na levé straně Navrátila, ten zkusil technickou střelu na druhou tyč, ale brankář Bajza míč vyrazil vedle branky.
62'
Centr Zahradníčka domácí hráči odvrátili do autu.
62'
Olomouc je dál aktivní, další roh bude zahrávat Zahradníček.
61'
Domácí střídají v ofenzívě. Svobodu nahradil Durosinmi.
58'
Sigma si vzala vedení zpět, nádherná střela Jana Navrátila, 1:2
58'
Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí se z vyrovnaného stavu dlouho neradovali. Odkopnutý míč poslal z poloviny hřiště kolenem dopředu Jemelka, míč si připravil na střelu JAN NAVRÁTIL a střelou o břevno do středu brány pokořil brankáře Bajzu! Míč se štěstím zapadl za brankovou čáru.
56'
Trenér Jílek udělal dvě změny. Spáčil nahradil střelce úvodní branky Greššáka a Růska zastoupil Zahradníček.
55'
Šehić si pohlídal dlouhý míč v souboji s Navrátilem. Ten zůstal ležet na trávníku.
53'
Olomouc zahrávala rohový kop, ale centr Zmrzlého na přední tyč byl příliš krátký.
51'
Michal Papadopulos zařídil změnu skóre, 1:1
51'
Karviná právě vstřelila branku!
V Karviné je vyrovnáno! Zorvan se uvolnil v pokutovém území a halfvolejem poslal prudkou střelu na branku, gólman Macík míč znovu vyrazil k pravé tyči, kde byl opět MICHAL PAPADOPULOS. Karvinský útočník dorazil míč do odkryté brány!
50'
Po centru Daňka od rohového praporku se dral k hlavičce Greššák, ale místo toho skončil na zemi s bolestí na noze.
50'
Rohový kop na druhé straně.
49'
Papadopulos se za šestnáctkou protáhl kolem soupeře a vyslal střelu na branku, jenže ještě před Macíkem zasáhl obránce Beneš.
48'
Obrovská šance Karviné, Bartošák se obtočil na pravé straně šestnáctky, vystřelil, Macík jeho střelu vyrazil pouze k levé tyči a dobíhající Papadopulos v těžké pozici minul branku!
46'
První poločas nabídl zajímavou podívanou plnou gólových akcí, bohužel pouze jedna skončila gólem, když se v 5. minutě prosadil Greššák. Nyní je třeba věřit, že v podobném duchu bude pokračovat zápas i ve druhém poločase, protože úvodní dějství by bavilo i slepého.
45'
45'
Bartošák prudkou přihrávkou na levé straně vysunul Šehiće, ten odcentroval před malé vápno, kam si vyskočil Papadopulos, ale míč mu sjel po zádech vedle branky.
43'
Bartošák měl výhodu přímého kopu z pravé strany, ale míč z jeho centru zamířil přímo do Macíkových rukavic.
42'
Při druhém našel Bartošák na hranici šestnáctky Marca Túlia, který z první napálil míč vedle brány!
41'
Z hranice vápna pálil Marco Túlio těsně vedle brány
41'
První roh hosté odvrátili za branku.
40'
Domácí na začátku poslední pětiminutovky mají výhodu rohového kopu. Co vymyslí?
39'
Zajímavá akce Daňka, který měl zkoušel ve stoje vyšachovat bránícího hráče, což se mu povedlo, když prudkým nákopem před malé vápno vybídl k dorážce Chytila, ale olomoucký hráč odrazil míč vedle branky!
36'
Vyrovnat mohl Rajmund Mikuš, trefil pouze hráče u levé tyče
36'
Bartošák získal špatný odkop soupeře na levé straně, vběhl do pokutového území a zpětnou přihrávkou vybídl do gólové pozice Mikuše. Domácí hráč měl před sebou celou branku, ale z první trefil jen hráče clonící u levé tyče!
35'
Mikuš dnes není ve formě, jeho skákavý míč z pravé strany do pokutového území proskákal kolem všech hráčů až za brankovou čáru.
33'
Mikuš si chtěl narazit na pravé straně míč se Zorvanem, to se mu povedlo, jenže balón se mu zamotal u nohou a zamířil do zámezí. Odkopem od vlastní branky zahájí hru gólman Macík.
32'
Trochu nám tempo opadlo, dlouhý nákop Mikuše mířil na Papadopulose, ale karvinský útočník si pomohl nedovoleným zákrokem v hlavičkovém souboji.
29'
Mikuš našel na pravém kraji šestnáctky Zorvana, ten si všiml rozběhnutého Papadopulose, ale následná přihrávka byla příliš prudká a jen doletěla do rukou brankáře Macíka.
28'
Dlouhý aut Zmrzlého na rozběhnutého Růska málem vedl k šanci, ale na poslední chvíli doběhl olomouckého hráče obránce Kobouri.
26'
První šance domácích, hlavičku Papadopulose Macík zlikvidoval
26'
Parádní zákrok brankáře Macíka, který musel zlikvidovat prudkou hlavičku Papadopulose do levého horního rohu branky. Vynikající centr poslal z levé strany Bartošák.
24'
Daněk opět v šanci, po sprintu levačkou Bajzu nepřekonal
24'
Vypadalo to na velkou šanci Olomouce, Navrátil vysunul do úniku Chytila, ten vběhl s míčem do pokutového území, kde celou akci zbrzdil, počkal na reakci obránce a poté pravačkou prudce vypálil. Brankář Bajza jeho střelu vyrazil nad branku, následně pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
23'
Domácí zahráli roh nakrátko, následoval centr Zorvana na hlavu Ndiayeho, který prodloužil míč na zadní tyč, kde číhal Dramé, ale ten už nedokázal posunout míč do branky.
23'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu a výhodu rohového kopu nyní mají domácí.
22'
Vypadalo to na rohový kop, nakonec je z toho ofsajd Olomouce, ve kterém byl nachytán Chvátal po přihrávce Růska.
21'
Skákavou střelu Kryštofa Daňka musel Bajza vyrazit mimo tři tyče
21'
Zajímavá příležitost Daňka, který se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky, brankář Bajza jeho skákavou střelu vyrazil vedle branky. Rohový kop pro Hanáky.
19'
Bartošákův rohový kop odhlavičkoval olomoucký hráč mimo šestnáctku.
19'
Svoboda povedeným skluzem vybojoval rohový kop pro Karvinou, když míč u rohového praporku odrazil o soupeře.
18'
Ndiyae napřáhl ze střední vzdálenosti a pokusem těsně nad zemí napálil míč do zadního reklamního panelu vedle pravé tyče olomoucké brány.
18'
Rohový kop Zmrzlého odrazil Bartošák na přední tyči mimo pokutové území.
17'
Další rohový kop pro Olomouc, Daněk napadal Kobouriho, ten raději uklidil míč do zámezí.
16'
Osamocený Mojmír Chytil mířil vysoko nad
16'
Po přihrávce Beneše na levou stranu Chytil chvíli váhal, co udělá s míčem, nakonec balón poslal zpoza šestnáctky nad břevno domácí branky.
15'
Růsek zkoušel projít po levé straně kolem Dramého, ale od karvinského hráče se míč odrazil do zámezí. Rohový kop pro Olomouc.
12'
Chytil zkoušel pláchnout po pravém kraji, ale Mikuš ho tvrdě sestřelil. Za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
12'
Vidíme rušné utkání, po zpětné přihrávce Šehiće zkoušel zakončovat u levé tyče Svoboda, ale včas jej zablokoval bránící hráč.
10'
Daněk vypustil ze své levačky skákavý míč na zadní tyč, ale ani jeden z olomouckých hráčů se k nebezpečnému balónu nedostal, míč si převzali hráči v bílých dresech.
9'
Moc nechybělo a Chytil se mohl dostat do úniku na brankáře Bajzu. Olomoucký hráč si míč příliš posunul dopředu a balónu se zmocnil karvinský gólman.
7'
Zorvan našel z přímého kopu z levé strany Mikuše, ale jeho střela z první zamířila do rukou brankáře Macíka.
5'
Lukáš Greššák hlavičkou otevřel skóre, 0:1 pro Sigmu
5'
Hosté prolomili střeleckou neschopnost! Hanáci rozjeli akci pravou stranou, zpětná přihrávka došla na hranici levého rohu vápna, kam si doběhl Breite, počkal si, než se jeho spoluhráči připraví na centr a poté vyslal krásný balón na hlavu LUKÁŠE GREŠŠÁKA! Olomoucký záložník prudkou hlavičkou pokořil brankáře Bajzu!
5'
Druhý rohový kop už hosté ubránili bez zakončení soupeře.
4'
Rohový kop na druhé straně, z druhé vlny pálil Mikuš, ale jeho střela se dorazila od olomouckého hráče vedle branky.
2'
Po další akci nakopl míč na branku Chytil, jeho centr z levé strany zneškodnil Bajza.
1'
Jan Navrátil prověřil pozornost brankáře Bajzy
1'
Hned v první minutě měli hosté velkou šanci, Breite poslal po zemi přihrávku do pokutového území, Daněk propustil míč na pravou stranu, kde byl volný Navrátil, ale jeho prudkou ránu vyboxoval brankář Bajza mimo bránu.
1'
Hráči už nám nastoupili na trávník, domácí v tradiční bílé variantě dresů, hosté celí v červeném. Trojice sudích dnes zvolila černé dresy.

MFK Karviná: Bajza – Mikuš, S. Dramé, Kobouri, Šehić – Ndiaye, Túlio – Zorvan, Papadopulos (C), Bartošák – Svoboda.
Náhradníci: Ciupa – Stropek, Qose, Lukáš Holík, Jursa, Durosinmi, Chvěja.

SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Beneš (C), Jemelka, Zmrzlý – Daněk, Breite, Greššák, Růsek, Navrátil – Chytil.
Náhradníci: Stejskal – Zifčák, Vaněček, Poulolo, Zahradníček, Jakub Matoušek, Spáčil.

Rozhodčí: Proske – Dohnálek, Pfeifer.
Hezké nedělní odpoledne u online přenosu z Fortuna ligy. Česká nejvyšší soutěž nabízí v Karviné duely týmu ze dna tabulky. O moc výš není ani dnešní soupeř slezského celku Sigma Olomouc, která uzavírá první desítku.

Oba týmy mají na jaře stejnou bilanci 1 vítězství, 2 remíz a stejného počtu porážek. Domácí za tři body uspěli pouze na Slavii, další dva body přidali za domácí plichty s Jabloncem a Českými Budějovicemi. Hanáci zvítězili v domácím utkání proti Mladé Boleslavi, naopak prohráli v Jablonci a Ostravě. V posledních dvou zápasech brali bod za remízy s Teplicemi a Bohemians.

Týmu trenéra Páníka bude chybět krajní obránce Látal, který po dohodě o hostování nenastoupí. Zranění jsou Bartl, Mangabeira a Tavares. Naopak vrátit by se mohl Čmelík.

Menší zdravotní problémy má Jílkův tým, ale ty větší má s útočnou činností. Jeho hráči už více než 3 zápasy nedali ani gól.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.