FORTUNA:LIGA - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Slavia - 29. srpna 2021   19:00

Karviná
27' Papadopulos (Qose) • 55' Svoboda (Santos) • 90+1' Zych (S. Dramé)
3:3
(1:2)
Slavia
35' Schranz  (Ekpai) • 45' Kačaraba  (Samek) • 65' Traoré

Bolek – Křapka, Santos, S. Dramé, Šindelář, Šehić – Svoboda (70. Siňavskij), Qose, Stropek (90+3. P. Buchta), Bartošák (81. Zych) – Papadopulos (C).
Neuman – Nešický, Teplan, Zych, Mikuš, P. Buchta, Siňavskij.
Julínek – Hájek, Hurych.
Městský stadion Karviná, Karviná
3680 diváků
O. Kolář – Ousou (46. Traoré), Kúdela (C) (44. Zima), Kačaraba, Oscar – Holeš, Samek (72. Hromada) – Ekpai, Lingr (80. Madsen), Schranz – Tecl (72. Krmenčík).
Mandous – Zima, Sima, Madsen, Krmenčík, Hromada, Traoré.
Kolář

SESTŘIH: Karviná - Slavia 3:3. Tvrdý thriller a první ztráta sešívaných v závěru

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:8.
Pražané poprvé v sezóně ztratili body a v tabulce se posunuli jen na třetí místo s tříbodovou ztrátou na vedoucí Spartu a dvoubodovou na Plzeň. Oba týmy mají o jeden odehraný zápas více.

Karviná se remízou posunula na čtrnácté místo před Teplice, ale trenéra Webera může těšit předvedený výkon jeho týmu.
V Karviné se diváci radují, jako kdyby tento zápas vyhráli! Viděli jsme parádní utkání z obou stran, šest gólů, několik dalších šancí a spoustu emocí, které udělaly zápas velkým. Hornickému celku se ve druhé půli povedlo vyrovnat na 2:2 gólem Svobody, ale o deset minut později nezvládli domácí rohový kop a Traoré poslal Slavii znovu do vedení. Hosté nakonec z Karvié odjíždějí s bodem, v nastaveném čase vyrovnal svým prvním ligovým gólem Polák Kacper Zych.
90+5'
90+5'
Křapka uklidnil hru hlavičkou k Bolkovi, ten počkal, než k němu doběhne Krmenčík, aby míč chytil do rukou.
90+4'
Žlutou kartu viděl také asistent Karviné Jan Baránek, který pozdržel autové vhazování soupeře.
90+3'
Střídání v karvinském týmu. Obránce Petr Buchta nahradil Stropka.
90+2'
Rozhodčí přidává k druhému poločasu pět minut.
90+1'
Karviná právě vstřelila branku!
V Karviné bouchly radostné emoce! Rohový kop Qoseho zamířil na zadní tyč, kde zůstal nehlídaný Dramé, hlavičkou si míč posunul před sebe a poté přenechal balón KACPERU ZYCHOVI, který prudkou střelou napálil míč do odkryté brány – 3:3!
90'
Karvinští zaútočili po levé straně a získali rohový kop.
90'
Hromada vystřelil ze střední vzdálenosti, ale trefil jen střechu tribuny za brankou.
89'
Nejlepšími hráči dnešního utkání byli podle diváků Michal Papadopulos a Daniel Samek.
89'
Santos si v hlavičkovém souboji pomohl rukou.
88'
Ekpai sražen u pravé postranní čáry na zem. Rozhodčí Julínek odpískal domácímu Šehičovi faul.
87'
Už se hraje!
87'
Kolář zkusí pokračovat, ale nevypadá nejlépe.
86'
Stále se nepokračuje, ale Kolář je na nohou. Utkání sleduje 3680 diváků.
86'
Pražané už mají všech pět střídání vyčerpaných. Uvidíme, zda do branky nebude muset jít jeden z hráčů.
85'
Zych vstal z trávníku a bude muset jít za čátu. S brankářem Kolářem to nevypadá dobře.
84'
Srážka v pokutovém území, otřesený Kolář nemohl střídat
84'
Centr Qoseho do pokutového území dopadl nepříjemně pro oba týmy. Srážku tří hráčů odnesli především domácí Zych a brankář Kolář. Oba jsou v péči zdravotníků.
83'
Po faulu na Qoseho u postranní čáry uviděl žlutou kartu Ekpai.
81'
Ke změně sáhla také domácí lavička. Bartošák zamířil na lavičku, místo něj přišel na trávník Zych.
80'
Střídání Slavie. Karvinského odchovance Lingra nahradil Madsen. Lingr je vyvoláván domácími fanoušky.
80'
Ligrův rohový kop zamířil po odrazu od hráče Karviné na zadní tyč, kde byl Schranz, ale ten skákavý balón nedokázal zasunout do brány.
79'
Schranz si naběhl z pravé strany do Bolka, od něj se míč odrazil do zámezí. Rohový kop pro Slavii.
78'
Srtropek zezadu sundal rozběhnutého Holeše. Karvinský hráč si vysloužil žlutou kartu.
77'
Krmenčík se v souboji hráčů s číslem 22 neprosadil přes Dramého. Míč končí u gólmana Bolka.
76'
Oscar se proběhl po levé straně, ale míč do pokutového území neposlal. Vzápětí u postranní čáry vybojoval autové vhazování Santos.
75'
Santos se dožadoval rohového kopu po souboji s Traorém, který v tuto chvíli nosí kapitánskou pásku. Neuspěl.
74'
Standardní situace hrozbou pro Slavii nebyla.
73'
Žlutou kartu za faul u postranní čáry uviděl hostující Ibrahim Traoré.
72'
Dvojité střídání na straně Slavie. Tecla nahradil Krmenčík a Samka Hromada.
71'
Přímý kop Bartošáka zamířil na zadní tyč, kde se k hlavičce dostal Santos, ale balón usměrnil vysokou svící do rukou gólmana Koláře.
71'
Schranz trefil do obličeje jednoho z domácích hráčů a nabídl Karviné standardní situaci.
70'
Siňavskij nahradil velmi dobře hrajícího Svobodu.
69'
Oscar prostrčil míč na hranici šestnáctky na Tecla, ten si zkoušel udělat místo v pokutovém území, ale jeho centr sebrali domácí hráči.
67'
Zajímavá příležitost na druhé straně, ale na polovysoký centr nedosáhl špičkou kopačky útočník Papadopulos a propustil míč do zámezí.
65'
Slavia právě vstřelila branku!
Pražané znovu vedou! Po rohovém kopu Samka brankář Bolek vyrazil hlavičku Lingra před sebe, míč se následně odrazil v malém vápně k IBRAHIMU TRAORÉMU, který dorazil balón do prázdné brány – 2:3!
64'
Traoré docpal balon do sítě po Samkově rohu! Sešívaní znovu ve vedení - 2:3
64'
Oscarův centr z levé strany srazil vedle brány obránce Křapka. Rohový kop Slavie.
63'
Ekpai pláchl po pravém křídle a prudce odcentroval na karvinskou bránu, kde se míče zmocnil brankář Bolek. Ekpai následně reklamoval ruku Santose, ale neuspěl.
61'
Kouč Weber byl za protesty vyloučen
61'
Trenér Weber už není na lavičce. Bartošák v souboji o míč kopl do Oscara, což neunesl karvinský trenér, který si myslel, že jde o čistý zákrok, a obdržel druhou žlutou kartu. Nyní už je na tribuně.
60'
Samek přihrál na levé straně do běhu Oscarovi, ten zamířil do pokutového území a prudce vypálil k bližší tyči. Brankář Bolek stihl vložit do střely nohy a míč vyrazit před sebe. Následná dorážka Schranze minula o několik metrů pravý horní roh brány!
58'
Tecl se dostal po autovém vhazování k míči, ale po souboji se Santosem upadl. Bez penalty.
55'
Thriller pokračuje! Santosovu ránu Svoboda usměrnil do sítě, 2:2
55'
V Karviné je znovu vyrovnáno! Po rohovém kopu Bartošáka z pravé strany se míč odrazil k od hráčů Slavie k Santosovi, ten se u pravé tyče uvolnil od soupeře a prudkou přihrávkou do středu malého vápna nabídl tutovku ANTONÍNU SVOBODOVI, který situací nepohrdl a jednoduchým kopem napálil balón za brankovou čáru – 2:2!
55'
Kolář leží na zemi. Po centru Bartošáka hlavičkoval Svoboda, avšak ve výskoku se střetl s gólmanem Slavie. Ten se po chvíli zvedl z trávníku a pokračuje ve hře.
54'
Křapka svou kvalitní prací na pravé straně vybojoval pro domácí celek rohový kop.
53'
Lingr při rychlém útoku zahrál míč na pravou stranu k Ekpaiovi, který odcentroval na přední tyč. Dramé byl rychlejší a před Teclem odrazil míč tělem vedle brány.
52'
Pražané dlouho u míče nebyli. Tecl se v době přihrávky za obranu nacházel v ofsajdu.
51'
Centr Svobody z pravé strany skončil na kopačkách Slávistů, pár sekund na to fauloval u postranní čáry Dramé.
50'
Holeš nepříjemně vystřelil z dvaceti metrů, brankář Bolek vylétl do vzduchu k levé tyči, ale zasáhnout nemusel, protože se balón odrazil od reklamního panelu vedle tyče.
47'
Rohový kop Karviné Pražané přežili bez úhony.
46'
Pěkný ťukes domácích, Stropkovu ránu zblokoval Kačaraba těsně vedle
46'
Velká šance Karviné! Na pravou stranu pokutového území dostal míč Svoboda, ve skluzu se pokusil vystřelit, ale jeho ránu po zemi zblokoval Kačaraba na roh.
46'
Slavia o přestávce vystřídala. Na druhou půli už nevyběhl Ousou, místo něj přišel na trávník Traoré.
46'
Viděli jsme zajímavý první poločas plný fotbalových i nefotbalových momentů. Lépe jsou na tom aktuální mistři, kteří nejprve z brejku odpověděli na úvodní trefu Papadopulose a po zranění Kúdely poslal hosty do vedení obránce Kačaraba.

Nezbývá než věřit, že zajímavé a vyhecované utkání bude pokračovat i ve druhém poločase.
45'
Samek skvělým centrem našel Kačarabu, ten ještě lépe hlavičkoval! 1:2
45+4'
45+3'
Pražané to zkusili levou stranou, Oscar přihrávkou ke kraji vybídl Tecla k centru, ale jeho pokus zachytil Křapka.
45+2'
Stropek vypustil zajímavý pas na levou stranu, Šehič zahrál míč do pokutového území, kde museli intervenovat hráči z hlavního města.
45+1'
Rozhodčí prodlouží první půli o tři minuty.
45'
Samek od rohového praporku našel v zadní části pokutového území TARASE KAČARABU, který hlavičkou napálil balón o pravou tyč do domácí brány – 1:2!
44'
Kúdela se drží za koleno a musí střídat
44'
Kolář opřený o zdravotníky míří do zámezí. Na jeho místo přišel Zima. Kapitánskou pásku převzal Tecl.
43'
Poblíž střídačky Pražanů zůstal sedět na trávníku kapitán Pražanů Ondřej Kůdela. Vypadá to na střídání.
43'
Karvinští znovu napadli rozehrávku soupeře, ale paradoxně hosté se dostali do brejku. Ekpai z pravé strany zkoušel zahrát míč do pokutového území, ale Sehič se skluzu srazil balón nad bránu.
41'
Ousou dostal přihrávku na pravý kraj, klouzajícího Šehiče se snažil přeskočit, ale při pokusu o skok trefil domácího hráče kopačkou do hlavy. Ten je nyní v péči lékařů.
40'
Qose zahrál přímý kop do pravé části pokutového území, kde se k balónu dral Santos, ale kolenem odrazil míč do zámezí.
39'
Qose krásným pasem na levou stranu vypustil do běhu Bartošáka, Ousou neudržel nervy a složil karvinského hráče k zemi. Slávista za svůj počin uviděl žlutou kartu.
36'
Trenér Weber za nevhodnou reakci obdržel žlutou kartu.
35'
Samek nastartoval Ekpaie, Schranz srovnal na 1:1!
35'
Ekpai dostal krásnou přihrávku za obranu od Samka, počkal si na reakci brankáře Bolka, který čekal na to, co Slávista provede. Ekpai nehamounil a přihrál na levou stranu IVANU SCHRANZOVI, který už měl lehkou pozici a poslal míč do prázdné brány – 1:1!
34'
Svoboda s Kačarabou zvedli nohu příliš vysoko v souboji o míč. Rozhodčí si mohl vybrat, komu faul odpíská, odpískal jej karvinskému hráči.
33'
Lingr hledal dlouhou přihrávkou mezi obránci rozběhnutého Ousoua, ale obránce Slavie vyběhl dřív než měl. Obranný zákrok Šehiče byl zbytečný.
31'
Po rohovém kopu zůstal v pokutovém území ležet Eduardo, který se ve vzduchu střetl s jedním z hráčů soupeře. Penalta se nepíská.
30'
Qoseho dělovku na přední tyč si Kolář pohlídal
30'
Svoboda z levé strany zpětnou přihrávkou vybídl do dobré pozice Qoseho, ten si počkal, až mu obránce uhne a střelou k levé tyči donutil brankáře Koláře k zákroku! Kolář míč vyrazil vedle brány.
29'
Napadání domácích rozehrávku brankáře Koláře přináší své ovoce. Kolář musel zahrát míč do autu.
27'
Papadopulos si pohrál s hostující obranou a prostřelil Koláře! 1:0
27'
Karvinští rozjeli rychlý brejk od vlastního pokutového území, Qose našel kolmicí na pravé straně MICHALA PAPADOPULOSE, který sice zbrzdil akci, ale následně přesnou střelou po zemi pokořil brankáře Koláře – 1:0!
27'
Standardní situaci rozehrál Samek příliš nízko, míč záskali domácí hráči.
27'
Pražané vybojovali akcí na levé straně rohový kop.
25'
Dlouhá přihrávka Holeše na Ousoua hráč v modrém dresu nezpracoval.
25'
Pražané chybují, po další akci střílel Qose z dvaceti metrů vedle branky.
24'
Šindelář se vytasil s utajenou hlavičkou po Qoseho centru
24'
To mohl být gól! Vypadalo to na špatně sehranou akci, nakonec od levé postranní čáry odcentroval Qose a Šindelář hlavou těsně minul levou tyč hostující brány!
23'
Ousou dnes působí podrážděným dojmem, na zem poslal Šehiče. Domácí mají výhodu přímého kopu zpoza třicátého metru od branky Slavie.
21'
Bartošák si z rohu šestnáctky vyběhl až ke středu, kde se snažil vystřelit na Kolářovu branku, ale při snaze o střelu fauloval Ousoua. Bartošákovi se následně nelíbilo odpískání faulu a i on věnoval výraznou gestikulaci směrem k rozhodčímu. Nemohlo následovat nic jiného než žlutá karta.
19'
Centr Qoseho z levé strany srazil Ousou hlavou k brankáři Kolářovi. Nebezpečně tam nabíhal Bartošák.
18'
Kolář rozehrává od vlastní branky, ale Karvinští vysoko napadají.
15'
Schranz předložil Teclovi, ten doklepl do sítě, ale gól odvolán kvůli ofsajdu
15'
Hosté rozjeli rychlou akci po pravé straně, Kúdela dlouhým balónem vysunul Schranze, ten přihrál míč k levé tyči zcela volnému Teclovi, pro kterého nebyl problém uklidit míč do prázdné brány. Rozhodčí ale celou akci přerušili pro ofsajd a gól neplatí, to potvrdili i Julínkovi kolegové u videa.
14'
Parádní akce domácího celku, Qose z levé strany odcentroval před malé vápno, kde si vyskočil Svoboda a hlavou těsně minul břevno Kolářovy brány!
12'
Úder do obličeje dostal také Křapka, který inkasoval dáreček od Schranze.
11'
Holeš upadl po vzdušném souboji u středového kruhu a bolestivě zakřičel. To se nelíbilo Papadopulosovi a rázně mávl směrem k rozhodčímu, který odpískal jeho faul. Karvinský kapitán za svou reakci spatřil žlutou kartu.
11'
Dlouhý přímý kop zamířil na Tecla, ale ten nedokázal z téměř nulového úhlu vystřelit.
9'
Po zákroku Bartošáka se chytil za levý kotník Ousou. Reakce rozhodčího se nelíbila trenéru Houšteckému, se kterým nyní vedl strážce pravidel krátkou řeč.
8'
Holeš zahrál dlouhý míč na hranici pokutového území, kam se tlačil přes obránce Ousou, ale domácí obránce Šehič ho k balónu nepustil.
5'
Po ostrém faulu na Lingra u středové čáry inkasoval žlutou kartu domácí Eldar Šehič.
4'
Šehič pořádně tvrdě zajel Lingra, dostal jen žlutou
4'
Další faul na levém kraji hřiště už sudí odpískal. Přímý kop Qoseho hosté odvrátili.
3'
Karvinští dostali do úzkých brankáře Koláře, ten stihl míč odehrát do strany, navíc Kolář poslal k zemi karvinského hráče, ale penalta se nepíská. Karvinský hráč tomu hodně přidal.
3'
Úvod nabízí spoustu nepřesností na jedné i druhé straně.
1'
Hned v první minutě si sáhl na míč brankář Kolář, který lapil balón po nepřesném pasu z karvinských kopaček.
1'
Hráči Karviné vybíhají na hrací plochu, z druhého východu nastupují na čele s kapitánem Kúdelou Slávisté. Poprvé se dnes divákům představí na domácí straně obránce Eldar Sehič, na druhé Aiham Ousou.

MFK Karviná: Bolek – Křapka, Santos, S. Dramé, Šindelář, Šehić – Svoboda, Qose, Stropek, Bartošák – Papadopulos (C).
Náhradníci: Neuman – Nešický, Teplan, Zych, Mikuš, P. Buchta, Siňavskij.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Ousou, Kúdela (C), Kačaraba, Oscar – Holeš, Samek – Ekpai, Lingr, Schranz – Tecl.
Náhradníci: Mandous – Zima, Sima, Madsen, Krmenčík, Hromada, Traoré.

Rozhodčí: Julínek – Hájek, Hurych..
Hezký nedělní večer u české Fortuna:Ligy. Do nejvýchodnějšího prvoligového města v republice přijel aktuální trojnásobný mistr pražská Slavia.

Tým pod vedením trenéra Jindřicha Trpišovského zažil v tomto týdnu velké zklamání, když po vypadnutí z kvalifikace Ligy mistrů přišel i o Evropskou ligu po prohře 2:1 ve Varšavě. Na nejlepší český tým zbyla pouze Evropská konferenční liga.

Pražané budou chtít v Karviné prodloužit sérii 50 zápasů bez prohry v české nejvyšší soutěži. I přes čtvrteční zápas v nohách budou jednoznačným favoritem na zisk tří bodů.

Karviné se na startu nového ročníku vůbec nedaří. Trenér Weber musí sledovat, jak jeho tým zbytečně ztrácí body. Stalo se tak v Praze proti Pardubicím, doma s Hradcem Králové nebo také v posledním domácím utkání proti Zlínu, kde ševci ve druhé půli zcela otočili dvougólovou ztrátu a vyhráli 3:2.

V posledním utkání Karviná prohrála na hřišti Plzně 2:0 a se dvěma body se krčí na předposledním místě s jednobodovým náskokem na poslední Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.