FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Zlín - 14. srpna 2021   16:00

Karviná
23' P. Buchta (Santos) • 47' Papadopulos (Bartošák)
2:3
(1:0)
Zlín
60' Fillo   • 79' Poznar   • 90+2' Cedidla

Neuman – Santos, P. Buchta, S. Dramé, Křapka – Mangabeira, Túlio (66. Nešický) – Čmelík, Qose (88. Svoboda), Bartošák (79. Siňavskij) – Papadopulos (C) (66. Tavares).
Ciupa – Stropek, Nešický, Svoboda, Tavares, Jurásek, Siňavskij.
Machálek – Nádvorník, Vodrážka.
Městský stadion Karviná, Karviná
1597 diváků
S. Dostál (38. Rakovan) – Fillo, Procházka, J. Kolář, Vraštil – Reiter (74. Janetzký), Hlinka (90. Simerský) – Fantiš (90. Cedidla), Conde, Y. Dramé (74. Tkáč) – Poznar (C).
Rakovan – Simerský, Tkáč, Cedidla, Matejov, Nečas, Janetzký.

SESTŘIH: Karviná - Zlín 2:3. Famózní obrat hostů dokonal v nastavení Cedidla

Z dnešního utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Karviná po prohře zůstává se dvěma body na čtrnáctém místě, ale Liberec s Teplicemi mají svůj zápas čtvrtého kola před sebou. Zlín poskočil na šesté místo, s šesti body dohnal duo Slovácko – Ostrava.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:18.
Soufiane Dramé (obránce Karviné):
„Oba poločasy jsme hráli úplně jinak. První poločas jsme měli šance, dali jsme gól. Na začátku druhého poločasu jsme přidali druhý, ale přestali jsme hrát. Mysleli jsme si, že se zápas vyhraje sám. Dnes je to horší, protože jsme na rozdíl od Pardubic prohráli a navíc doma.“
Jozef Weber (trenér Karviné):
„Pro nás to bylo druhé utkání, které jsme měli výborně rozehrané a nezvládli jsme ho. Po stejném průběhu jsme dali gól na 2:0. Měli jsme šance, ale mužstvo začalo zmatkovat. Zlín pak měl tři šance, nakonec to vyvrcholilo kontaktní brankou a přišli jsme o zápas. Jsem z toho hodně přejetý. Tak dobře rozjeté utkání je velice nepříjemné ztratit, zvláště doma. Nepomohli nám střídající hráči, snažil jsem se to natahovat, ale Túlio s Papadopulosem už toho měli plné zuby. Po jejich odchodu se nám nepodařilo dostat do zápasu. V závěru jsme předvedli hrubou taktickou nedisciplinovanost.“
Jan Jelínek (trenér Zlína):
„Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Věděli jsme, že Karviná je nebezpečná ze standardních situací, mají dobré hráče a dobře nacvičené situace. My jsme měli po kombinaci jednu situaci, kdy Condé střílel nad. Málo jsme bojovali o míč. Vstup do druhého poločasu nebyl dobrý, dostali jsme gól. Na hráčích bylo vidět, že jim gól Filla dodal křídla. Po několika šancích přišla penalta a otočení výsledku je pro nás takový bonbónek.“
Martin Fillo (Zlín):
„Ukázali jsme, že mužstvo má charakter. Otočit výsledek ve 35 stupních ze stavu 0:2 je vynikající. Jsem rád, že jsem prolomil svou střeleckou smůlu a přispěl jsem k vítězství.“
NESKUTEČNÝ ZÁVĚR KONČÍ VÍTĚZSTVÍM ZLÍNA! Ševci dokázali ve druhém poločase odvrátit dvoubrankovou ztrátu a v nastaveném čase vstřelili rozhodující gól. Karvinští stejně jako v úvodním utkání proti Pardubicím neudrželi nadějný dvougólový náskok a dnes končí bez bodu. Zlín se bouřlivě raduje, v Karviné se smutní.
90+5'
90+4'
Karviná ještě tlačí, ale nedokáže se dostat do velké příležitosti!
90+2'
Zlín právě vstřelil branku!
Janetzký sklepl dlouhý balón před šestnáctkou mezi Fantiše a Cedidlu a právě čerstvý MARTIN CEDIDLA trochu šťastnou střelou dokázal dostat míč kolem pravé tyče do karvinské brány! Zlín vede 3:2!
90+1'
Rozhodčí nadstavil ve druhém poločase tři minuty.
90'
Dvojitá změna trenéra Kameníka. Hlinku s Poznarem nahradili Simerský s Cedidlou.
90'
Nákop brankáře Neumana přizvedli Mangabeira i Procházka, brankář Rakovan se štěstím chytil míč.
88'
Karviná vystřídala, hosté to nestihli. Qoseho nahradil Svoboda.
87'
Po karvinském tlaku se Zlínští vydali do brejku, Poznar přihrál před bránu Condemu, který střelou z první orazítkoval pouze reklamní panel vedle karvinské brány! Velká šance hostů!
86'
Qoseho centr z pravé strany Zlínští odvrátili pouze k Siňavskijovi, který tečovanou střelou poslal míč nad bránu.
85'
Santos se u postranní čáry snažil obtočit kolem Vraštila, ale byl faulován. Vraštil ho nechtěl pustit do volného prostoru.
83'
Čmelík mohl utéct po pravé straně, ale na únik mu nezbylo příliš sil. Celou akci nejprve zbrzdil a poté nepřesným centrem i ukončil.
83'
Qoseho dlouhý míč prolétl kolem karvinských hráčů a skončil mimo šestnáctku.
82'
Janetzký zatáhl za dres Čmelíka u pravého rohového praporku a Karvinští budou mít dobrou příležitost ke skórování. Zlínský hráč za svůj faul uviděl žlutou kartu.
81'
Rakovan chytil vysoký nákop rukou mimo pokutové území, ale rozhodčí akci nechali být. Nebyli si zcela jistí, zda se tak stalo.
79'
Poznar poslal Neumana na druhou stranu, je vyrovnáno - 2:2!
79'
Trenér Weber zareagoval na výsledek a především na hru střídáním. Lukáš Bartošák opustil hřiště, místo něj přišel Vasilij Siňavskij.
79'
TOMÁŠ POZNAR si počkal na pohyb brankáře Neumana a střelou na druhou stranou vyrovnal na 2:2!
79'
Tomáš Poznar nebo Vladimír Neuman!
78'
Dramé bez rozmyslu sestřelil Tkáče, penalta pro hosty!
78'
Penalta po pádu Davida Tkáče, který zakopl o nohu Dramého, když mířil do střelecké pozice! Vynikající šance pro Zlín na vyrovnání skóre!
77'
Tavares nedokázal u postranní čáry obejít Procházku, a tak si ho stáhl a posunul od sebe. Rozhodčí faul viděl a odpískal.
76'
Po střetu se soupeřem zůstal ležet na trávníku Mangabeira. Otřesený karvinský hráč zamířil za čáru.
74'
Dvojité střídání na straně Zlína. Hřiště opustili Youba Dramé s Reiterem, místo nich vyběhli na trávník Tkáč s Janetzkým.
74'
Qose překvapil zlínskou obranu, zahrál míč za šestnáctku na Čmelíka, kterému střela příliš nesedla. Míč zachytil před malým vápnem jeden ze zlínských hráčů.
73'
Tavares zajímavou fintou obelstil dva bránící hráče a dostal míč na Nešického, ten s ním vyběhl z pokutového území a následně byl faulován.
72'
Po obranné hlavičce Koláře v souboji s Tavaresem si domácí hráči mohou oddechnout.
71'
Domácí fotbalisté se zatáhli před vlastní šestnáctku a nechávají hrát soupeře.
69'
Santos dostal povedenou přihrávku na pravý kraj od Čmelíka, ale následný centr už tolik povedený nebyl.
66'
Dvojitá změna v karvinském týmu a přestávka na občerstvení. K té nemusí spěchat dvojice Papadopulos – Túlio, pro které dnešní zápas končí. Necelou půlhodinu stráví na hřišti Rafael Tavares a Aleš Nešický.
65'
Trenér Weber chystá uměnu v sestavě.
64'
Narážečka Čmelíka s Papadopulosem končí odmávaným a odpískaným ofsajdem.
63'
Mohlo být vyrovnáno, Poznar ale v akrobatické pozici trefil pouze tyčku
63'
V Karviné mohlo být vyrovnáno! Domácí stopeři si nepohlídali dvojici Fillo – Poznar. První jmenovaný vybídl zpětnou přihrávkou z pravé strany Poznara, který dokázal v záklonu vystřelit na bránu a orazítkoval pravou tyč Neumanovy brány!
62'
Nepovedený nákop Mangabeiry od levé čáry proskákal až k brankáři Rakovanovi, který se střelou neměl větší problém.
61'
Poznar se snažil rozjet ve středovém kruhu rychlou akci na pravou stranu, ale při převzetí míče trefil do tváře karvinského Mangabeiru.
60'
Ševci využili standardní situaci ke snížení! Dramé zahrál míč do malého vápna, odkud se odrazil do zadní části pokutového území, kde se opřel do míče MARTIN FILLO a tvrdou střelou k levé tyči snížil na 2:1!
58'
Moravané přidávají na obrátkách, Poznar ale těsně minul
58'
Youba Dramé vypustil nepříjemný balón z levého kraje do pokutového území, Reiter nepovedeným kopem pouze poslal balón na pravou stranu, kde byl zablokován Fillo a později také Poznar.
56'
Zlínští si se standardní situací neporadili příliš dobře a míč zamířil k nohám hráčů v bílých dresech.
56'
Po další akci Zlína levou stranou je před námi rohový kop.
55'
Obrovská šance hostů: Reiter ale v tutovce míč do brány neprocpal
55'
Krásná kombinace Zlína, Fantiš přihrávkou na pravou stranu nabídl míč Fillovi, ten ještě balónem našel u penaltového puntíku Reitera, ale zlínský záložník z otočky trefil jen nohu karvinského hráče! Obrovská šance Zlína!
52'
Papadopulos prohrál hlavičkový souboj se zlínským hráčem před pokutovým územím, ale míč propadl do šestnáctky, kde se k balónu jako první před rozběhnutým Čmelíkem dostal Hlinka a hlavou míč usměrnil k brankáři Rakovanovi.
50'
Marek Hlinka inkasoval žlutou kartu za zpomalující faul ve středu pole.
50'
Čmelík chtěl pláchnout pravou stranou, ale špatnou přihrávkou zkazil akci.
47'
Slezané vedou už o dva góly, po návratu ze šaten udeřil Papadopulos
47'
Karviná právě vstřelila branku!
Tak to je vstup do druhé půle! Čmelík přihrál míč ke kraji levé šestnáctky, Bartošák odcentroval na přední tyč, kam si zaběhl MICHAL PAPADOPULOS a v pádu dopíchl míč za záda brankáře Rakovana! Domácí vedou 2:0!
46'
Fantišova příprava na lavičce trochu brzdí začátek druhé půle.
Fotbalisté nám v prvním poločase nabídli zajímavou podívanou, ve velmi dobrém světle se předvedla nová posila karvinského celku Marco Túlio, ale gól nakonec vstřelil karvinský stoper Petr Buchta, který se hlavou prosadil v malém vápně. I zlínští hráči měli několik příležitostí, ale gólman Neuman míč ze své sítě lovit nemusel. Do druhého poločasu nastoupí ševci s náhradním brankářem, zraněného Dostála nahradil ve 37. minutě Rakovan.
45+5'
45+4'
Reriter se snažil z pravého kraje hřiště nakopnout míč před branku, ale našel jen domácí hráče.
45+3'
Na zdvižený ofsajdový praporek se mohl podívat po svém pokusu o únik zlínský útočník Poznar.
45+2'
Dvojnásobné ošetřování, střídání brankáře ovlivnilo nastavený čas. Sudí Machálek prodlouží první půli minimálně o pět minut.
45+2'
Karvinští se rohu soupeře ubránili a zamířili s míčem ke středové čáře.
45+1'
Dramé ve střelecké příležitosti trefil jen domácího hráče. Rohový kop pro Zlín.
45'
Santos pláchl po pravém křídle, odcentroval před bránu, kde Papadopulos prodloužil míč na zadní tyč, odkud Túlio hlavou těsně minul spojnici břevna a levé tyče!
44'
Menší drama před karvinskou brankou, ke střele se snažil dostat Poznar, ale přes dva bránící hráče nedokázal zakončit, nepovedlo se to ani Fantišovi.
42'
Túlio poslal zajímavý centr z levé strany před pokutové území, kde Santos prodloužil míč do volného prostoru na pravé straně šestnáctky, tam se opřel do balónu Čmelík a z první obrovskou šanci trestuhodně zahodil, když míč volejem napálil vysoko nad bránu.
42'
Rakovan při odkopu trefil dobíhajícího Qoseho do zad, naštěstí pro něj se míč odrazil k jeho spoluhráčům.
41'
Čmelíková rána bez přípravy letěla jen do sítě nad bránou
41'
Fantiš dlouhým nákopem před pokutové území hledal rozběhnutého Poznara, ale u něj dobře zapracoval Buchta.
40'
Santos pokazil křížnou přihrávku na Túlia. Zlínští rychle přenesli hru na druhou stranu, kde došlo ke srážce mezi Buchtou a Fillem. Oba zamířili po ošetření mimo hřiště.
38'
Zraněného Dostála nahradil ve zlínské bráně Matěj Rakovan.
37'
Dostál se při odkopu zranil a půjde střídat. Mezitím dochází k občerstvovací pauze. Dnes je v Karviné velké vedro.
36'
Slezané dá hrozí ze vzduchu, tentokrát to zkoušel Santos
36'
Dostál při přihrávce upadl a poslal balón přímo na nohu Papadopulose, který svou situaci nevyužil k ohrožení brány. Zlínští obránci předvedli dobrou práci.
35'
Nákop Túlia z pravého kraje se točil k zadní tyči, míč prolétl kolem zlínských hráčů a jen kousek chybělo, aby ho dostihl rozběhnutý Papadopulos, který by zakončoval do odkryté brány.
33'
Na rohový kop z pravé strany si nejlépe vyskočil Túlio a hlavou těsně minul břevno Dostálovy brány.
33'
Papadopulos překvapil zlínskou obranu rychlou přihrávkou do strany, Čmelík se snažil rychle odcentrovat, ale míč srazil zlínský hráč na rohový kop.
31'
Dramé z levé strany vypálil stojící míč směrem na bránu, ale karvinské břevno zhruba o půl metru přestřelil.
30'
Rohový kop zahrál Qose mezi tyče, tam byli preciznější hráči ve žlutých dresech a po krátké rozehře odstartovali protiútok, při kterém došlo ke střetu bratranců. Karvinský Soufiane srazil Youbu.
29'
Karviná vybojovala rohový kop, stadionem se rozjela mexická vlna, ale daleko nedojela.
28'
Další roh Karviné už nebyl tak nebezpečný, míč po kontaktu míče se zlínským hráčem zamířil do autu.
27'
Bartošák zahrál rohový kop na vzdálenější tyč, odkud ho vrátil do ohně Buchta, ale před brankou zaúřadovali zlínští obránci, kteří míč odeslali vedle brány.
26'
Další šance Karviné! Z levé strany centroval do vápna Bartošák, Santos míč hlavou minul, následně došlo k závaru, po kterém budou domácí zahrávat rohový kop.
23'
Domácí jdou do vedení, gól vstřelil hostům jejich bývalý hráč Buchta - 1:0!
23'
Qose rozehrál přímý kop na zadní tyč, odkud míč vrátil před bránu Santos a PETR BUCHTA v chumlu před brankovou čárou hlavou umístil míč do zlínské brány! Karviná vede 1:0!
22'
Výhodu zkráceného rohu budou mít na druhé straně domácí po faulu Filla na Bartošáka.
22'
Rohový kop Zlína Karvinští odvrátili mimo šestnáctku, následný nákop do pokutového území prolétl kolem brány do zámezí.
21'
Youba Dramé nerozehrál přímý kop příliš dobře, míč se odrazil od jednočlenné karvinské zdi vedle brány.
20'
Reiter našel dlouhým míčem u pravé tyče Dramého, ten si prvním kontaktem zpracoval míč, ale přes bránícího hráče nedokázal vystřelit. Vzápětí přišel faul mimo pokutové území.
19'
Zlínští jsou při chuti, z levé strany vypustil pohlednou zpětnou přihrávku Fantiš a Conde z první vypálil těsně vedle karvinské brány.
17'
Poznar střelou z přímáku protáhl Neumana, ten však zasahovat nemusel
17'
Poznar vypálil kolem přes zeď k pravé tyči, ale o fous minul karvinskou bránu!
17'
Karviná v problémech. Reiter se po faulu ocitl na zemi a Zlín má zajímavou příležitost v podobě přímého kopu z nějakých dvaceti metrů.
14'
Nebezpečná hlavička Qoseho skončila mimo bránu
14'
Aktivní Túlio našel na pravé straně Čmelíka, ten si naběhl s míčem do pokutového území, odkud nacentroval míč na přední tyč do malého vápna. Qose se dostal k hlavičce, ale míč usměrnil jen vedle brány! Brankář Dostál si hluboce oddechnul, protože byl u karvinského záložníka pozdě.
12'
Papadopulos dostal přihrávku za obranu od Túlia, ale nedokázal si míč připravit na střelu. Balón mu odskočil od nohy, následně karvinský útočník zpadl na zem po střetu s Kolářem. Rozhodčí místo penalty odpískal ofsajd domácího hráče.
10'
Zlínští se snažili vymyslet něco směrem dopředu, ale dopustili se při akci levou stranou faulu. Míč mají v moci Karvinští.
9'
Youba Dramé si při souboji s Bartošákem pomohl nedovoleně loktem a zasáhl karvinského hráče do tváře.
7'
Túlio kopl Dostála a viděl za to žlutou kartu
7'
Marco Túlio našel na pravém kraji Čmelíka, ten vypustil ze své pravačky prudký centr na bránu. Brankář Dostál míč vyrazil před sebe, následně do něj vrazil dobíhající Túlio. Rozhodčí přerušil hru a vytasil z kapsičky žlutou kartu pro karvinského hráče.
6'
Bartošák chtěl pláchnout levou stranou, ale tělem ho odrazil na zem Fillo. Rozhodčí přerušil hru.
4'
Nepovedený nákop Condeho z pravé strany končí v rukou brankáře Neumana, který i dnes dostal příležitost před dvojicí Ciupa, Bolek.
2'
Pohotový pokus Túlia přeletěl břevno Dostálovy brány
2'
Marco Túlio, čerstvá posila domácího celku, se mohl ukázat zlínskému týmu, kde dříve působil, gólem. Jeho střela zpoza šestnáctky prolétla zhruba metr nad břevnem.
1'
Čmelík se snažil utéct pravou stranou, ale byl zbaven míčem. Karviná pokračuje autovým vhazováním.
1'
Zlínští zahájili zápas na útočné polovině, ale dlouho u míče nevydrželi.
1'

MFK Karviná: Neuman – Santos, P. Buchta, S. Dramé, Křapka – Mangabeira, Túlio – Čmelík, Qose, Bartošák – Papadopulos (C).
Náhradníci: Ciupa – Stropek, Nešický, Svoboda, Tavares, Jurásek, Siňavskij.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Fillo, Procházka, J. Kolář, Vraštil – Reiter, Hlinka – Fantiš, Conde, Y. Dramé – Poznar (C).
Náhradníci: Rakovan – Simerský, Tkáč, Cedidla, Matejov, Nečas, Janetzký.

Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Vodrážka.
Karviná je znovu na nohou. Po dvou týdnech se vrací prvoligový fotbal do hornického města. Slezané po třech zápasech mají na svém vítězném kontě stále nulu a zápasy s nováčkem a dvěma celky aspirujícími na boje ve spodních patrech tabulky za sebou.

V prvním kole remizoval tým Jozefa Webera v Ďolíčku proti Pardubicím 2:2, přestože vedl 2:0. I s dalším východočeským celkem ztratil body, když na vlastním stadionu remizoval s Hradcem Králové 1:1 a nutno říci, že se tak stalo s velkou dávkou štěstí.

Ani na Letné Karviná nedokázala překvapit s účastníkem skupinové fáze Evropské ligy prohrála 0:2.

Slezané tak mají jasný cíl, budou chtít před domácím publikem jednoznačně zvítězit. Nečeká je ale lehký soupeř. Zlín si z posledního vzájemného zápasu odvezl z Karviné tři body za vítězství 2:0. Památným momentem duelu bylo gesto fair-play v podání útočníka Michala Papadopulose, který přiznal teč a donutil sudího odvolat karvinský gól.

Ševci rovněž neprožívají bodové hody na startu sezóny, ale nutno říct, že soupeři byli velmi těžcí, jak ukazuje pohled na tabulku. V prvním kole žlutomodří přivítali Slavii a po těžkém boji prohráli 0:1. Další zápas v nedalekých Vítkovicích dopadl zcela jasně pro ostravský tým, který si už v první půli vytvořil čtyřbrankový náskok.

V posledním zápase se proti sobě postavily dva týmy hájící žlutomodré barvy. Lépe ze souboje vyšel Zlín, který doma přehrál Teplice 3:0 a na severovýchod republiky zamířil s trojkou na bodovém kontě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.