FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Č. Budějovice - 10. dubna 2022   16:00

Ml. Boleslav
31' Ewerton (D. Douděra) • 77' D. Douděra (Matějovský)
2:0
(1:0)

Šeda – Suchý, Karafiát, D. Šimek – D. Douděra (80. Milan Škoda), Smrž (90+1. Stránský), Matějovský (C), Dancák (60. Skalák), Pech – Ladra (60. Mužík), Ewerton (90+1. L. Mašek).
Šerák – Skalák, Stránský, Rolinek, Mužík, Milan Škoda, L. Mašek.
Josef Krejsa – Lukáš Slavíček, Lukáš Machač
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Šípoš – Čolić, Králik (C), Konda (72. Hellebrand), Skovajsa – M. Valenta, Hora (46. Čavoš) – Van Buren, Michal Škoda (72. Hais), Brandner (46. Penner) – Mihálik.
Vorel – Tolno, P. Novák, Penner, Čavoš, Hais, Hellebrand.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - České Budějovice 2:0. Ewertonova paráda, domácí sedmí

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 6:11.
Je dobojováno a Mladá Boleslav může oslavovat výhru 2:0. I ve druhém poločase jsme sledovali vyrovnanou partii. K vidění bylo minimum šancí, nicméně opět jsme se dočkali jedné branky. V 77. minutě vyslal Matějovský do úniku Douděru, jenž elegantně přeloboval Šípoše. Dynamo se v závěru zápasu snažilo s výsledkem něco udělat a pálilo ze všech pozic, nicméně na Šedu si dnes nikdo nepřišel.
90+3'
90+2'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny dvě minuty.
90+1'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Lukáš Mašek.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Vojtěch Smrž, přichází Vojtěch Stránský.
90'
Mihálik si zabíhal za obranu na pas Čoliće, ale Šimek ho rychle zakřižoval a k balonu ho nepustil.
89'
Ten ale žádnou šanci nepřinesl, balon totiž odvrátil na přední tyči stojící Skalák.
88'
Hais sklepl míč pro Mihálika, jehož ránu z první zblokoval na roh Smrž.
87'
Obléhání ukončil Mihálik
87'
Dobrou práci odvedl Milan Škoda, jenž podržel balon na útočné polovině a poté roztáhl hru na Skaláka.
86'
Domácí se nyní už zatáhli a soustředí se výhradně na defenzivu. Dynamo se navíc přes jejich obranu nedokáže prosadit.
85'
Nyní musel Jan Šeda na zem, ale ani s přízemní střelou Hellebranda neměl větší problémy.
84'
Mihálik si připravil míč ke střele a poté vypálil. Šeda byl ale připravený a balon ztlumil ve svých rukavicích.
83'
Po centru van Burena zakončoval vytáhlý Michal Škoda, avšak jeho hlavičku zblokoval Karafiát.
82'
Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a domácí drží dvoubrankové vedení. Podaří se Dynamu ještě vrátit do zápasu?
81'
Penner to opět chtěl vzít na sebe, avšak tentokrát se přes defenzivu Mladé Boleslavi nedostal.
80'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází David Douděra, přichází Milan Škoda.
79'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Mihálik, avšak jeho individuální akce středem hřiště se s úspěchem nepotkala.
77'
Douděra geniálně přehodil Šípoše, 2:0
77'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Mladá Boleslav vede už o dvě branky a je blízko třem bodům! Matějovský se zmocnil míče na vlastní polovině a dlouhým pasem vyslal do úniku DAVIDU DOUDĚRU, který lehkým obloučkem přeloboval vyběhnutého Šípoše.
76'
Dobrý zápas hraje Nicolas Penner, jenž je po svém příchodu na hřiště hodně vidět. Nyní se znovu dostal ke střele zpoza vápna, kterou však schoval Šeda ve svých rukavicích.
75'
Penner střílel jen doprostřed do připraveného Šedy
75'
Domácí se po zisku chtěli vydat do brejku, nicméně Smržova přihrávka byla pro Mužíka příliš dlouhá.
74'
Šimek našel volného Douděru, ale tomu míč podjel pod nohou a zamířil do autu. Hosté tak budou vhazovat.
73'
Čoličovi se vrhl pod nohy Šeda
73'
Penner si navedl balon do středu hřiště a zakončil, avšak jeho slabý pokus jen neškodně proskákal kolem levé tyče.
72'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ishaku Konda, přichází Patrik Hellebrand.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Daniel Hais.
71'
Pech získal balon a poté se nechal faulovat Čavošem. Domácí tak budou moct v klidu rozehrát.
70'
Skovajsa si dal špatný první dotek s míčem a poté musel nahrát dozadu na Šípoše, neboť na něj dorážel Skalák.
69'
Ewerton se zjevil za obranou Dynama a dostal se i ke střele, avšak Konda jeho zakončení dokázal zblokovat.
68'
Domácí opět vysunuli svůj presink, nicméně fotbalisté Českých Budějovic si tentokrát poradili.
67'
Douděra měl na pravé straně spoustu prostoru, kterého využil k centru. Ve vápně se ale nikdo v modrém nenacházel, a Králik tak neměl problém s odklizením míče do bezpečí.
66'
Škoda si všiml volného Čoliće a hned mu také posílal balon. Chorvatský bek ale dostal přihrávku na paty, a do šance se tak nedostal.
65'
Mužík se zbavil svého strážce a poté vypálil z ostrého úhlu, ovšem Šípoše nezaměstnal.
64'
Penner si chtěl narazit s Valentou, jenže zpětný pas hostujícího středopolaře zachytil Šimek.
63'
Skalák se chtěl prosadit na levé straně, ovšem pozorně bránící Čolić ho do šance nepustil.
62'
Dynamo mělo k dispozici rohový kop, nicméně defenziva Mladé Boleslavi si bez problémů poradila.
61'
Domácí přišli o míč na útočné polovině a Pech pak musel taktickým faulem zastavit rodící se brejk Českých Budějovic.
60'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Ladislav Mužík.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Samuel Dancák, přichází Jiří Skalák.
60'
Rozehrávky se ujal Matějovský, jehož nabídka zamířila přímo do náruče gólmana Šípoše.
59'
Nyní byl poslán k zemi Pech a Mladá Boleslav bude mít díky němu volný přímý kop z poměrně slibné pozice.
58'
V posledních minutách jsme svědky spousty faulů. Dalším se prezentoval Králik, jenž poslal k zemi Ladru.
57'
Douděra se s ničím nepáral a vystřelil z dálky. Jeho střele však chyběla přesnost, a míč tak vylétl vysoko nad bránu.
56'
Králik hledal rozběhnutého van Burena, ale ten neměl šanci zastihnout míč na hrací ploše.
55'
Skovajsa uvolnil Pennera a ten pak hledal Škodu, který se ale přes Suchého ke střele nedostal.
54'
Dancák ve středu hřiště odzbrojil Čavoše, ale dle názoru hlavního arbitra si v souboji pomohl zakázaným způsobem.
53'
Marek Matějovský pálil přímo na bránu, avšak síť rozvlnil jen z boku. Šípoš tak bude vykopávat.
52'
Matějovského přímák skončil na boční síti
52'
Čolić fauloval u postranní čáry Ladru, a Mladá Boleslav tak bude zahrávat standardní situaci.
51'
Na pravé straně se chtěl prosadit rychlonohý van Buren, nicméně Karafiát mu dokázal balon vypíchnout.
50'
Penner připravil střeleckou pozici pro Čavoše a ten to zkusil z první. Do jeho rány ale vložil nohu Šimek, jenž nepustil míč na bránu.
49'
Domácí kapitán chtěl vyslat dopředu Douděru, ovšem toho si pohlídal Čavoš.
48'
Králik odvrátil centr Ladry k Matějovskému a ten pálil z první. Střela mu ale nesedla a míč vylétl vysoko nad bránu.
47'
Domácí se po rozehrávce vydali dopředu a Douděra hned vybojoval rohový kop.
46'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Nicolas Penner.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Jakub Hora, přichází Patrik Čavoš.
46'
Je za námi první poločas a Mladá Boleslav po něm vede 1:0. Vstup do utkání vyšel lépe domácím, kteří se ale nedokázali dostávat do střeleckých pozic. Postupem času se hra vyrovnávala a solidní náznaky měli i hosté, kterým ale zatím chybí potřebná kreativita na poslední třetině hřiště. Diváci se nakonec v úvodním dějství dočkali jedné branky. O tu se ve 31. minutě postaral Ewerton, jenž tak vsítil svůj jubilejní desátý gól v sezoně.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Smrž (FK Mladá Boleslav).
44'
Domácí jsou po vstřelené brance jasně lepší a v posledních minutách pořádně zaměstnávají defenzivu Dynama.
43'
Ewerton znovu motal hlavy budějovickým obráncům, ale jeho akci nakonec přerušil Králik.
42'
Mick van Buren ztroskotal na Šedovi a ještě byl v ofsajdu
42'
Ve velké šanci se zjevil van Buren, kterého famózně vychytal Šeda. Vše ale bylo zbytečné, neboť nizozemský křídelník byl přistižen v ofsajdu.
41'
Mladá Boleslav měla k dispozici další roh a opět zakončoval Suchý, ovšem jeho hlavičku zblokoval dobře postavený Králik.
40'
Domácí po ztrátě okamžitě napadali hráče s míčem a Ladra nakonec donutil Kondu k nepřesné rozehrávce, která skončila u Karafiáta.
39'
Škoda poslal do vápna střílený centr a nebýt zásahu Šedy, tak na zadní tyči by zakončoval osamocený van Buren.
38'
Ewerton se tentokráte ujal role nahrávače a hledal na zadní tyči Douděru. Šípoš však jeho záměr přečetl a míč si ze vzduchu stáhl pro sebe.
37'
Hosté se snažili prokombinovat středem hřiště, nicméně jejich souhra nakonec nebyla přesná.
36'
Douděra si zaběhl za obranu Dynama na pas Smrže, avšak kvůli špatnému prvnímu doteku mu míč uskočil do zámezí.
35'
Valenta chtěl přenést hru doleva na Brandnera, avšak jeho pas skončil za postranní čárou.
34'
Hora se prezentoval dalším faulem a sudí Krejsa mu dal jasně najevo, že příště může po takovém zákroku následovat žlutá karta.
33'
Matějovský to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jeho střelecký pokus Šípoše nezaměstnal.
31'
Ewerton se proháčkoval vápnem a píchl míč za Šípoše, 1:0
31'
Mladá Boleslav se po jednatřiceti minutách hry ujímá vedení! Douděra táhl protiútok přes střed hřiště a poté posunul míč na EWERTONA. Ten se pak před vápnem odvážně pustil mezi tři protihráče a k překvapení všech se nakonec zjevil sám před Šípošem, kterého překonal přízemní střelou ke vzdálenější tyči.
30'
Další brejk Boleslavi chtěl založit Pech, jenže jeho pas skončil pouze u Králika.
29'
Ewertonovu nabídku si ve vápně našel Marek Suchý, ale jeho zakončení vylétlo vysoko nad bránu.
28'
Středočeši šli po zisku rychle dopředu a poté, co byl zblokován Douděrův centr, bude následovat první rohový kop tohoto utkání.
27'
Michal Škoda se teď snažil probít do pokutového území, ovšem přes tři obránce Mladé Boleslavi neměl šanci přejít.
26'
V posledních minutách se hostům daří držet balon, ovšem jejich útočné akce většinou končí ještě před šestnáctkou.
25'
Brandner se dostal pod tlak a byl donucen ke zpětné nahrávce na Šípoše. Hosté tak budou začínat od vlastní brány.
24'
Po van Burenově centru nezakončil dobře Mihálik
24'
Čolić vyslal dopředu van Burena a ten pak našel sbíhajícího Mihálika, jehož střela z první skončila vedle Šedovy brány.
23'
Pech zůstal ležet po souboji se Skovajsou a hra byla přerušena. Domácí borec se ale rychle zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
22'
Žlutou kartu dostává Jakub Hora (SK Dynamo Č. Budějovice).
21'
V posledních okamžicích tempo hry opadlo a momentálně sledujeme poklidnou kombinaci hostujících fotbalistů.
20'
Ewerton si navedl míč do středu hřiště a vypálil. Jeho pokus však zamířil doprostřed brány, a Šípoš si tak připsal snadný zákrok.
19'
Ewerton mířil doprostřed
19'
Ladra to teď zkoušel individuálně po levém křídle, avšak na pozorně bránícího Kondu si nepřišel.
18'
Douděra poslal pomalou přihrávku Šimkovi a ten měl co dělat, aby odehrál míč před dotírajícím Mihálikem.
17'
Smrž chtěl roztáhnout hru doprava na Douděru, ale ten na jeho pas nedosáhl.
16'
Matějovský se snažil prostrčit balon na rozběhnutého Douděru, jenže pas mladoboleslavského kapitána vystihl Skovajsa.
15'
Modří vysoko napadali a nakonec to neslo ovoce, Králik totiž pod tlakem odevzdal míč Ladrovi. Domácí tak mohou kombinovat na útočné polovině.
14'
Míč si na druhé straně osahal také Jan Šeda, ke kterému doputovala prudká přihrávka Valenty.
13'
Ewerton se odpoutal od svého strážce a poté poslal do vápna střílený centr, který pro sebe uzmul Šípoš.
12'
Brandner se snažil probít přes střed hřiště, jenže se ukázalo, že si ukousl až příliš velké sousto. Domácí defenziva mu totiž nic nedovolila.
11'
Hlavní sudí si ještě nechal celou situaci překontrolovat u videa, avšak původní rozhodnutí platí.
10'
Zákrok na Ladru penaltou neskončil
10'
V pokutovém území Dynama šel k zemi Ladra, ovšem pokutový kop z toho nebude.
9'
Čolić si teď vůbec neporozuměl s van Burenem a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
8'
Také hosté to zkoušeli vzduchem, nicméně nákop Kondy doputoval až k brankáři Šedovi.
7'
Ewerton se hnal za dlouhým nákopem Karafiáta, avšak před brazilským fotbalistou odehrál balon do autu Králik.
6'
Skovajsa se odhodlal ke střele z velké dálky, nicméně Šedovu svatyni o pořádný kus minul.
5'
Matějovský hledal na zadní tyči Suchého, avšak ten se přes Králika k hlavičce nedostal.
4'
U postranní čáry byl nedovoleně atakován Douděra a Mladá Boleslav bude mít k dispozici volný přímý kop.
3'
Dobrou práci nyní odvedl van Buren, který udržel míč proti dvěma protihráčům a poté nahrál volnému Horovi.
2'
Ewerton odcentroval z levé strany a jeho nabídka vůbec nebyla špatná, nicméně Ladrovi přeci jen pár centimetrů scházelo.
1'
Arbitr Krejsa poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Českých Budějovic, kteří budou hrát ve vínových dresech. Jejich soupeř pak zvolil modrou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Suchý, Karafiát, D. Šimek – D. Douděra, Smrž, Matějovský (C), Dancák, Pech – Ladra, Ewerton.
Náhradníci: Šerák – Skalák, Stránský, Rolinek, Mužík, Milan Škoda, L. Mašek.
Trenér: Pavel Hoftych

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Čolić, Králik (C), Konda, Skovajsa – M. Valenta, Hora – Van Buren, Michal Škoda, Brandner – Mihálik.
Náhradníci: Vorel – Tolno, P. Novák, Penner, Čavoš, Hais, Hellebrand.
Trenér: David Horejš

Rozhodčí: Josef Krejsa – Lukáš Slavíček, Lukáš Machač.
SK Dynamo České Budějovice

Dynamo se po sedmadvaceti kolech nachází na deváté pozici o bod před Mladou Boleslaví. Ani České Budějovice se na jaře nepotkaly s ideální formou, vítězně totiž zvládly jen jeden soutěžní duel. Hodně je musí mrzet ztráty s týmy ze spodku tabulky, které se na konci základní části mohou ukázat jako klíčové. Minulý týden se Dynamo postavilo Zlínu, jenž by se v případě výhry přiblížil na jeden bod. Utkání, které se hrálo ve velmi nefotbalových podmínkách, nakonec skončilo remízou 2:2, a tak si Jihočeši udrželi čtyřbodový náskok na skupinu o sestup.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav neprožívá úplně ideální sezonu. Stále však může zabojovat o elitní šestku, neboť střed tabulky je mimořádně vyrovnaný. V posledních týdnech se ale Středočechům výsledkově a ani herně nedaří. V kalendářním roce 2022 si připsali jen jednu výhru z osmi zápasů, což je velmi tristní bilance. Naposledy vydolovala Hoftychova družina bod za remízu 2:2 s Hradcem Králové, který se díky tomuto bodovému zisku udržel na šesté pozici. Uvidíme, jak se Mladé Boleslavi povede dnes proti budějovickému Dynamu.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! FORTUNA:LIGA má dnes na programu čtyři zápasy osmadvacátého kola a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Mladé Boleslavi s Českými Budějovicemi, který začne v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.