FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Karviná - 6. března 2022   15:00

Ml. Boleslav
21' D. Douděra
1:0
(1:0)

Šeda – Sladký, Suchý, D. Šimek, Preisler – Matějovský (C), Dancák – D. Douděra (84. Pech), Hlavatý (56. Skalák), Ewerton (90+3. Rolinek) – Ladra (84. Horský).
Mikulec – Horský, Leitl, Mužík, Skalák, Pech, Rolinek.
Tomáš Klíma – Jiří Kříž, Jakub Šimáček
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Bajza – Látal (46. S. Dramé), P. Buchta, Kobouri, Bartošák (C) – Jánoš (84. Qose), Ndiaye (46. Lukáš Holík) – Zorvan, Túlio, Siňavskij (63. Chvěja) – Durosinmi (63. Papadopulos).
Ciupa – S. Dramé, Qose, Lukáš Holík, Chvěja, Papadopulos, Svoboda.
Bajza

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Karviná 1:0. Jediný gól vstřelil Douděra, Ewerton nedal penaltu

Ode mě je to vše. Přeji Vám příjemný zbytek neděle a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:20.
Je dobojováno a z výhry se mohou radovat fotbalisté Mladé Boleslavi. Ti vstoupili do druhého poločasu výborně a do 56. minuty měli hned čtyři velké šance, ovšem ani jednu z nich nepřetavili v branku. V 81. minutě pak měli domácí pokutový kop, jenže Ewerton trefil pouze tyč. Karviná si svou jedinou šanci vypracovalo zhruba po hodině hry, kdy ale Buchta nevyzrál na Jana Šedu. Modří si tak připsali první jarní vítězství, díky němuž v tabulce poskočili na šesté místo.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Martin Rolinek.
90+2'
Karviná měla v závěru volný přímý kop. Túliova nabídka však byla příliš dlouhá a míč skončil v zámezí.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Balon teď nebezpečně proskákal do vápna, kde ale naštěstí pro Boleslav zasáhl Šimek.
89'
V posledních minutách jsme byli svědky spousty faulů. Dalším se prezentoval Buchta, který poslal k zemi Skaláka.
88'
Dobrou práci v defenzivě odvedl Pech, jenž se vrátil se Zorvanem a poté mu čistě odebral balon.
87'
Horský si chtěl udělat prostor tělem, ale dle názoru hlavního arbitra si v souboji s Qosem počínal nedovoleně.
86'
Do konce zápasu už moc času nezbývá a Karviná stále musí dotahovat. Uvidíme, co nám nabídne závěr utkání.
85'
Matějovský se opět stal obětí nedovoleného zákroku, takže domácí budou rozehrávat.
84'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází David Douděra, přichází David Pech.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Filip Horský.
84'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Kristi Qose.
82'
Ewerton musel opakovat penaltu, napodruhé nedal!
82'
Mladá Boleslav má dnes i pořádnou dávku smůly! Ewerton nejprve penaltu proměnil, jenže kvůli tomu, že Preisler vběhl do vápna dříve, se pokutový kop opakoval. Druhý pokus už Brazilci nevyšel, jeho střela skončila na tyči.
81'
Šimek stažen Jánošem na zem, penalta!
81'
Žlutou kartu dostává Adam Jánoš (MFK Karviná).
81'
Po další standardce byl ve vápně faulován Šimek a bude z toho penalta pro Mladou Boleslav!
80'
Skalák se krásně uvolnil ve středu hřiště, jenže poté mu balon poskočil a jeho rána vylétla mimo stadion.
79'
Právě kapitán domácích se ujal rozehrávky, nicméně jeho pas odklidil z pokutového území Kobouri.
78'
U postranní čáry byl faulován Matějovský, takže následovat bude volný přímý kop Mladé Boleslavi.
77'
Ewerton se snažil utancovat Dramého, ovšem ten se nedal a následně i zblokoval jeho centr.
76'
Douděra odcentroval z pravé strany a do míče se pak z první opřel Ladra, jenž však nezakončil vůbec dobře.
75'
Následný roh rozehrál pro změnu Ladra, ale ani jeho nabídku si nikdo v modrém nenašel.
74'
Bajzovi teď vypadl míč z náruče a nebýt zásahu Buchty, tak Ladra by zakončoval do prázdné brány.
73'
Dalším zakončením se prezentoval Zorvan a tentokráte už musel gólman Boleslavi na zem. Tato střela však nebyla příliš nebezpečná a Šeda si připsal snadný zákrok.
72'
Túlio si navedl míč na levačku a vypálil, avšak Šedu k zákroku nepřinutil.
71'
Hosté získali balon u vlastní šestnáctky a chtěli založit brejk, avšak jejich akci zastavil dobře postavený Sladký.
70'
Ewerton teď rozehrál další roh Boleslavi, ale jeho centr vyboxoval daleko od karvinské brány Bajza.
69'
Do dobré šance se mohl řítit Papadopulos, jenže to by pomezní rozhodčí nesměl signalizovat ofsajd.
68'
Sladký se nakonec dostal pod tlak, a proto musel zvolit dlouhý nákop. Ten se mu navíc vůbec nepovedl a balon vylétl do zámezí.
67'
Karviná nyní hodně vysoko presuje a nenechává domácím klid na rozehrávku.
66'
Ladra se snažil prosadit na levé straně, ale čelil hned dvěma protihráčům a nakonec o balon přišel.
65'
Buchtovu hlavičku vytáhl Šeda na tyč
65'
Vyrovnání nebylo daleko! Centr Túlia si na zadní tyči našel Buchta, jehož hlavičku fantasticky vytáhl připravený Šeda.
64'
Žlutou kartu dostává David Douděra (FK Mladá Boleslav).
Žlutou kartu dostává Lukáš Bartošák (MFK Karviná).
64'
Lukáš Holík se odhodlal ke střele z velké dálky, ale trefil před sebou stojícího Suchého.
63'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Rafiu Adekunle Durosinmi, přichází Michal Papadopulos.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Vasilij Siňavskij, přichází Ondřej Chvěja.
63'
Matějovský hledal vytáhlého Šimka, avšak ten se k zakončení neprodral.
62'
Ladra byl poslán k zemi Jánošem a Boleslav bude mít po jeho faulu standardní situaci.
61'
Je za námi hodina hry a domácí stále drží těsné vedení. Podaří se jim dotáhnout toto utkání do zdárného konce?
60'
Žlutou kartu dostává Soufiane Dramé (MFK Karviná).
59'
Skalák si naváděl balon na střelu, nicméně Kobouri mu včasným obranným skluzem míč vypíchl.
58'
Bartošák si žádal přihrávku do běhu, ale Jánoš místo toho nahrál dozadu na Buchtu.
57'
Po delší době se do útoku vydali také hosté, ale jejich akce nebyla pro defenzivu modrých nebezpečná.
56'
Bajza zneškodnil další tutovku Ewertona
56'
To, co Mladá Boleslav nepromění, je až neuvěřitelné! Čerstvý Skalák se hned zapojil do hry a svým centrem našel Douděru. Ten sklepl míč pod sebe na Ewertona, jenž ranou z první trefil pouze Bajzu.
56'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Jiří Skalák.
55'
Matějovský přišel o balon a poté musel faulovat Jánoše, který by jinak šel do rychlého brejku.
54'
Hlavatý odmítl vstřelené jasného gólu!
54'
Domácí spálili další velkou šanci! Ewerton na sebe ve vápně navázal dva obránce a poté předložil míč Hlavatému, jenž ale trestuhodně minul poloprázdnou bránu.
53'
Douděra z úhlu minul
53'
Ewerton ve středu hřiště zvedl hlavu a poté připravil šanci Douděrovi, který střelou z úhlu jen o kousek minul vzdálenější tyč.
52'
Zorvan poslal do pokutového území velmi dobrý centr, nicméně před Durosinmim stačil zasáhnout Preisler.
51'
Ladra si chtěl narazit s Dancákem, jenže zpětný pas slovenského středopolaře skončil u Dramého.
50'
Ewerton byl dohrán ve středu hřiště a faulující Jánoš musí být rád, že mu hlavní sudí neudělil žlutou kartu.
49'
Následný rohový kop už žádnou šanci nepřinesl, balon odhlavičkoval na přední tyči stojící Jánoš.
48'
Ewerton v nájezdu Bajzu neprostřelil
48'
Už to mohlo být o dvě branky! Domácí rychle přesunuli hru doleva na Ewertona, který šel sám na bránu. Proti jeho střele ale zasáhl Bajza, jenž tak podržel Karvinou.
48'
Matějovský prostrkával míč na Ladru, ovšem toho dokázal předskočit Buchta.
47'
Siňavskij to zkoušel individuálně po křídle, ale Sladký ho donutil otočit hru dozadu na Bartošáka.
46'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Modou Ndiaye, přichází Lukáš Holík.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Radek Látal, přichází Soufiane Dramé.
46'
Je za námi první poločas, po kterém domácí vedou 1:0. Mladá Boleslav byla od začátku zápasu více na balonu a svému soupeři téměř nic nedovolila. Úvodní branky se nicméně dočkala až v 21. minutě, kdy se z dorážky trefil Douděra. Jinak jsme žádnou další šanci neviděli. Je znát, že ani jeden z celků se nenachází v ideálním rozpoložení.
45'
45'
Domácí se v závěru úvodního dějství nikam neženou. Je jasné, že před odchodem do kabin už nechtějí inkasovat.
44'
Z velké dálky vypálil Marco Túlio, ovšem jeho pumelice si cestu mezi tři tyče nenašla.
43'
Žlutou kartu dostává Modou Ndiaye (MFK Karviná).
42'
Boleslavští předvedli nacvičený signál, avšak Preislerův centr nebyl přesný. Bajza tak bude odkopávat od brány.
41'
Látal se dopustil druhého nedovoleného zákroku během krátké chvíle a nyní doslova daroval Boleslavi standardku.
40'
Žlutou kartu dostává Radek Látal (MFK Karviná).
39'
Domácí dnes hrají velmi aktivně. Ihned po ztrátě míče napadají svého soupeře a vůbec mu nedávají klid na rozehrávku.
38'
Preisler byl napadán Zorvanem a nakonec byl donucen ke zpětné nahrávce na Šedu.
37'
Ewerton se dostal pod tlak dvou napadajících soupeřů a nakonec musel být rád, že jednomu z nich byl odpískán faul.
36'
Ladrovu dělovku vyrazil Bajza
36'
Zpoza šestnáctky to nyní zkoušel Ladra a jeho pokus nebyl vůbec špatný. Bajza ale dokázal zareagovat a balon vyrazil.
35'
Po centru Túlia hlavičkoval Durosinmi, kterému byl ale odpískán útočný faul. Jeho zakončení tak bylo navíc.
34'
Exekuce se ujal Marek Matějovský, jenž ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
33'
Dancák si chytře pokryl míč a následně se nechal faulovat. Uvidíme další standardku Boleslavi.
32'
O chvilku později poslal brazilský křídelník do vápna další centr, za kterým se natahoval Douděra. Tomu však pár decimetrů chybělo.
31'
Ewertonova nabídka od rohového praporku mířila do ideálního prostoru, nicméně nikdo v modrém na jeho pas nedoskočil.
30'
Výbornou práci odvedl Ladra, jenž udržel míč proti dvěma protihráčům a poté vybojoval rohový kop.
29'
Douděra se odhodlal k další individuální akci, nicméně ani v tomto případě se do šance nedostal.
28'
Ndiaye dlouho čekal na náběh svých spoluhráčů, jenže žádný nepřišel, a proto jeho nákop doputoval až k Šedovi.
27'
A další nedovolený zákrok domácích, tentokráte se proti pravidlům provinil Tomáš Ladra.
26'
Po několika soubojích ve středu hřiště byl odpískán faul Dancákovi. Karviná tak bude rozehrávat.
25'
Nepřesnosti se dopustili také domácí, svého adresáta nenašla ani Hlavatého průniková přihrávka.
24'
Durosinmi se hnal za nákopem Bartošáka, ale nakonec nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
23'
Siňavskij dostal dobrý pas za obranu a následně poslal míč do vápna. Jeho centr ale nebyl povedený a pro balon si došel Jan Šeda.
22'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Zorvan, ale jeho individuální akce se s úspěchem nepotkala.
21'
Douděra doklepl za Bajzu a domácí jdou do vedení, 1:0
21'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Domácí se v jednadvacáté minutě dostávají do vedení! Boleslavští se po zisku vydali dopředu po levé straně, odkud také přišel centr do vápna. Po nahrávce Preislera pálil Dancák, kterého ještě Bajza vychytal. Míč se pak ale odrazil k DAVIDU DOUDĚROVI, jenž z úhlu překonal ležícího gólmana Karviné.
20'
Karviná je zatím velmi pasivní. Na obranné polovině je stažený i útočník Durosinmi, jenž se snaží znepříjemňovat rozehrávku stoperům.
18'
Modří hodně aktivně napadali a jejich snaha nakonec přinesla ovoce, po špatném odkopu Bajzy budou vhazovat.
17'
Hlavatý si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho znovu pod kontrolu fauloval Ndiayeho.
16'
Středočeši byli v úvodních patnácti minutách o něco více na balonu, jenže zatím se jim nedaří dostávat se do střeleckých pozic.
15'
Douděra dostihl nákop Sladkého a poté poslal míč do vápna, kde ale úřadoval stoper Kobouri.
14'
Bajza se dostal pod tlak napadajícího Ladry a byl donucen k nepřesnému odkopu, který skončil u Preislera.
13'
Zorvan se zbavil svého strážce a odcentroval, nicméně jeho nabídka vylétla mimo hřiště.
12'
Douděra se dravě protáhl po křídle a dostal se až do vápna. Tam však výborně zasáhl Buchta, jenž mu balon ukopl od nohy.
11'
Ewerton chtěl prostrčit balon na Ladru, ovšem jeho nahrávku vystihl pozorný Bartošák.
10'
Po rohu Ewertona zakončoval z dobré pozice Matějovský. Domácímu kapitánovi ale střela nesedla a Bajza nemusel zasahovat.
9'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost sledujeme trpělivou kombinaci domácích, kteří se snaží rozpohybovat karvinskou defenzivu.
8'
Hlavatý to zkoušel z otočky
8'
Matějovský byl nedovoleně atakován ve středu hřiště a Mladá Boleslav bude mít standardní situaci.
7'
Po zblokované střele Matějovského se balon odrazil k Ladrovi a ten okamžitě pálil, nicméně ani jeho pokus na bránu neprošel.
7'
Šimek si teď neporozuměl se Sladkým a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
6'
Hlavatého vychytal Bajza, Douděra se k dorážce nedostal
6'
Túlio se uvolnil na křídle a poté hledal ve vápně Siňavského, jenž však na tuto nabídku nedoskočil.
5'
Suchý chtěl přenést hru doleva na Ewertona, ale jeho pas byl hodně nepřesný a jeho spoluhráč neměl šanci zastihnout míč na hrací ploše.
4'
Také další nákop hostů mířil na nigerijského forvarda, avšak toho tentokrát pro změnu zastavil signalizovaný ofsajd.
3'
Bartošák hledal rozběhnutého Durosinmiho, nicméně toho k balonu nepustil Šimek.
2'
Domácí podnikli první akci po levém křídle. Ladra si však nedal ideální první dotek a následně ho odzbrojil Buchta.
1'
Arbitr Klíma poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří budou hrát v modrých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Sladký, Suchý, D. Šimek, Preisler – Matějovský (C), Dancák – D. Douděra, Hlavatý, Ewerton – Ladra.
Náhradníci: Mikulec – Horský, Leitl, Mužík, Skalák, Pech, Rolinek.
Trenér: Pavel Hoftych

MFK Karviná: Bajza – Látal, P. Buchta, Kobouri, Bartošák (C) – Jánoš, Ndiaye – Zorvan, Túlio, Siňavskij – Durosinmi.
Náhradníci: Ciupa – S. Dramé, Qose, Lukáš Holík, Chvěja, Papadopulos, Svoboda.
Trenér: Bohumil Páník

Rozhodčí: Tomáš Klíma – Jiří Kříž, Jakub Šimáček.
Poslední vzájemné utkání

3.10. 2021 – MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 0:1

Branky: 81. Matějovský (Ewerton)

MFK Karviná: Bolek – Křapka, P. Buchta, Santos, Šehić (85. Svoboda) – Šindelář (85. Stropek), Qose – Mikuš (85. Siňavskij), Bartl (65. Nešický), Bartošák – Papadopulos (C) (75. Zych).

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Matějovský (C) (85. Dancák), D. Šimek – Fila (65. Ladra), Hlavatý, Ewerton (90+1. L. Mašek) – Milan Škoda.
MFK Karviná

Karviná je na tom o poznání hůře než její dnešní soupeř. V tabulce se nachází na posledním místě s desetibodovou ztrátou na patnácté Teplice a zdá se, že to bude právě ona, kdo se bude stěhovat o patro níž. Jarní část sezony přitom svěřencům kouče Páníka celkem vychází. Po senzační výhře na Slavii získali další dva body za remízy s Jabloncem a Českými Budějovicemi. Ten nejdůležitější mač však Slezané nezvládli. V rámci dvaadvacátého se v existenčním utkání střetli s již zmíněnými Teplicemi a byla z toho prohra 0:1. Uvidíme, zda se Karviná ještě dokáže zvednout a zachránit prvoligovou příslušnost.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav se na začátku jara hledá. Ze čtyř ligových zápasů vytěžila pouze jeden bod a to za remízu se Slovanem Liberec. K tomu všemu navíc vypadla z MOL Cupu, ze kterého ho čtyřmi góly vyprovodil Jablonec. Právě zápasy se soupeři ze severu Čech zřejmě podlomily židli pod Karlem Jarolímem, na jehož pozici nastoupil Pavel Hoftych. Ten si svou premiéru odbyl v Uherském Hradišti, kde jeho svěřenci sahali po bodech. Nakonec se však vraceli s prázdnou, jelikož v nastavení druhého poločasu rozhodl o výhře Slovácka Jurečka. Na rozdíl od minulého týdnu už bude k dispozici kapitán Marek Matějovský, jenž v posledním kole nehrál kvůli karetnímu trestu.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Závěr základní část FORTUNA:LIGA se rychle blíží, o tomto víkendu se hraje už čtyřiadvacáté kolo. V jeho rámci na sebe narazí Mladá Boleslav a Karviná, jejichž vzájemné střetnutí začne v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.