FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Slovácko - 26. září 2021   16:00

Ml. Boleslav
45+2' Ewerton (Milan Škoda) • 73' Ewerton (Jurásek) • 87' Ewerton
3:5
(1:3)
Slovácko
17' Kohút  (Reinberk) • 23' Jurečka   • 26' Kalabiška   • 57' Jurečka  (Kohút) • 61' M. Petržela  (Havlík)

Halouska – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Dancák (28. Fila), Matějovský (C) (65. Smrž) – Ewerton, Hlavatý, Stránský (28. Ladra) – Milan Škoda (65. L. Mašek).
Šerák – Ladra, Skalák, D. Šimek, Fila, Smrž, L. Mašek.
P. Julínek – R. Kotík, L. Lakomý VAR: Ondráš, AVAR: Zadinová.
Lokotrans Aréna
2223 diváků
Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela (73. Navrátil), Havlík, L. Sadílek (90+1. Šimko), Holzer (79. Vecheta) – Kohút (73. Mareček) – Jurečka (79. Tomič).
Bajza – Mareček, Navrátil, Vecheta, O. Šašinka, Tomič, Šimko.
Nguyen

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slovácko 3:5. Gólové hody, domácím k výhře nepomohl ani hattrick Ewertona

Je za námi bláznivý zápas, ve kterém padlo osm branek. Slovácko po prvním poločase vedlo 3:1. Domácí však vstoupili aktivně do druhé půle a dostali se šance, Douděrovi chyběl krok na zadní tyči, aby míč dopravil do sítě. Nebezpečnou střelu ze své kopačky vystřelil Fila, ale míč zakroutil těsně vedl tyče. Poté dvakrát zahrozili hráči Slovácka a byly z toho dvě branky jako přes kopírák. Nejprve po přihrávce Kohúta doklepl míč Jurečka a z navlas stejné situace se zapsal po přihrávce Havlíka mezi střelce Petržela. Domácí korigovali výsledek dvěma přesnými zásahy Ewertona. Slovácko si drží pátou příčku, Boleslav je v tabulce na 12. místě.
90'
Další změna skóre? Hlavičku Hofmanna rozhodčí neuznal
90+4'
90+3'
Marek Havlík našel centrem na zadní tyči Stanislava Hofmanna, který si balon zpracoval a hlavou doklepl do branky. Situaci zkoumá ještě videorozhodčí. Sudí Julínek byl přizván ještě k monitoru, kde si šel kontroverzní situaci prohlédnout a nakonec branku Slovácka neuznává pro hraní rukou Hofmanna.
90+3'
Marek Suchý viděl žlutou kartu za faul na Marečka.
90+3'
Ze standardní situace se hlavičkoval Mašek nad branku.
90+2'
Fila se šikovně uvolnil a centroval do vápna, jeho dva spoluhráči balon přeběhli, nakonec po střele domácího hráče bude Boleslav zahrávat roh.
90+1'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Patrik Šimko.
90'
Druhý poločas se bude prodlužovat o tři minuty.
90'
Navrátil zkoušel pozornost brankáře Halousky, ten nemusel zasahovat, jelikož rána šla nad branku.
88'
Slovácko zleva rozehrálo míč do vápna, domácí se osvobozuj a dostali se na polovinu svého soupeře.
87'
Další gól, Ewerton zkompletoval hattrick a snížil na 3:5
87'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
EWERTON kompletuje svůj hattrick, po rohovém kopu mu nechali hostující hráči dost prostoru na hranici vápna, EWERTON si míč navedl na pravou nohu a znovu placírkou nasměroval míč k levé tyči.
86'
Douděra se snažil z brankové čáry najít spoluhráče, ale nastřelil Havlíka, bude z toho roh.
83'
Ewerton se na levé straně uvolnil a snažil se dostat balon do šestnáctky, ale přes hostujícího hráče se míč k útočníkovi Mladé Boleslavi nedostal.
82'
Ewerton je dnes nejlepším domácím hráčem, i když dal dvě branky, tak stále se nabízí a žádá si míč.
81'
Boleslav nyní zamkla Slovácko před jeho vápnem, hosté museli řešit dvě vážné situace.
80'
Jurásek si připravoval míč na střelu nakonec balon předal Smržovi, balon nenasměroval mezi tři tyče.
79'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Michal Tomič.
79'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Filip Vecheta.
78'
Daniel Fila viděl po faulu na Navrátila žlutou kartu.
77'
Šestý gól Slovácka mohl zajistit Reinberk
77'
Slovácko mělo šanci na šestý gól. Havlík nacentroval balon na hlavu Jurečky, který jej prodloužil na zadní tyč, kde byl o krok pomaleji Reinberk, jinak by to byla branka.
77'
Nyní hostující celek kombinoval po pravé straně a vybojoval rohový kop.
75'
Boleslav má více ze hry, Slovácko více hrozí z kontrů, po kterých dalo ve druhém poločase dvě branky.
73'
Sólo akce Ewertona znamenala snížení na 2:5
73'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Daniel Mareček.
73'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Jan Navrátil.
73'
Také domácí mají dvoubrankového střelce. EWERTON nejprve naznačil střelu, poté se vyhnul Havlíkovi a krásnou střelou na zadní tyč dává branku. Nguyen plachtil vzduchem zbytečně.
71'
Boleslav rychle rozehrála, ale nic vážného se před brankou Slovácka nestalo.
71'
Ladra nacetroval přízemní centr, který byl odvrácen k Ewertonovi, jehož střela byla tečována na roh.
70'
Lukáš Mašek byl faulovaný na pravé straně Kadlecem, Boleslav může poslat míč do vápna.
69'
Karafiát to zkoušel z hodně velké dálky, Nguyen nemusel zasahovat, jelikož rána šla hodně vysoko nad branku.
67'
Havlík poslal míč do vápna, Suchý balon odvrátil k Jurečkovi, ale ale ten nezamířil přesně.
66'
Ondřej Karafiát sestřelil Kohúta a viděl žlutou kartu.
66'
Ještě před střídáním se snažil vtipně přehodit brankáře Halousku na výletě Kalabiška, ale jeho pokus skončil nad brankou.
65'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Vojtěch Smrž.
65'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Lukáš Mašek.
64'
Slovácko se neprosadilo ze standardní situace.
63'
Sadílek krásně vystřelil technickou střelu k levé tyči. Brankář Halouska s velkou námahou vyrazil balon na roh.
61'
Petržela navýšil přízemní střelou vedení už na 1:5
61'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Tak to je pro Mladou Boleslav debakl. Sadílek poslal patičkou míč Havlíkovi, který jak přes kopírák předešlé branky poslal míč na MILANA PETRŽELU, jenž přízemní střelou dává branku.
57'
VÁCLAV JUREČKA se podruhé prosazuje, když byl na konci rychlé akce. JUREČKA měl ještě snažší situaci než u prvního gólu, jen nastavil nohu po krásné přihrávce od Kohúta. I když pomezní signalizoval ofsajd Kohůta, tak videorozhodčí branku potvrdil.
56'
Hostující zvýšili vedení na 1:4, gól Jurečky potvrdil i videorozhodčí
56'
Slovácko vstřelilo branku po velmi dobré kombinaci. Petržela našel v pokutovém území volného Kohúta, který našel Jurečku u zadní tyče a ten doklepl míč do sítě. Situaci zkoumá ještě videorozhodčí.
54'
Nebezpečná střela Fily skončila kousek od pravé tyče
54'
Ve druhém poločase jsou hráči Mladé Boleslavi zatím lepším mužstvem. Před vápnem si nerozuměl Hlavatý s Filou, druhý jmenovaný posléze vystřelil nebezpečně, balon kroutil k pravé tyči, nakonec šel o kousek vedle.
52'
Milan Škoda se hnal do šance po přihrávce Ewertona, ale nastřelil jen nohu Kadlece, při došlapu si domácí útočník pravděpodobně zvrtnul kotník a potřebuje ošetřit.
51'
Hlavatého nabídku na zadní tyči nevyužil Douděra
51'
Dobrá příležitost Boleslavi, Hlavatý centroval do vápna, balon propadl až k zadní tyči, kde byl o kousek pozdě Douděra, jinak by zakončoval do prázdné branky.
50'
Boleslav se sice dostala k vápnu Slovácka, ale její akce skončila faulem na Kalabišku.
48'
Slovácko kopalo rohový kop Havlíkem, domácí nadvakrát odvrátili míč ze svého vápna.
47'
Jurásek centroval zleva, balon v šestnáctce odvrátil Kalabiška.
47'
Brejk Slovácka skončil na polovině Boleslavi, jelikož Sadílek nemohl hrát, protože byl v ofsajdu.
46'
Jurečka sice sprintoval za míčem, který šel nejprve podél lajny, ale poté se dostal za ni, vhazovat tak budou domácí.
46'
Oba dva trenéři neposlali žádné nové síly na hřiště.
46'
Po prvním poločase vede Slovácko v Mladé Boleslavi 3:1. Z kraje zápasu se dostal do šance Jurečka, který jen těsně minul branku. Také slibnou možnost měla Boleslav, Douděra, ale balon nedostal přes Nguyena. Poté už padaly branky do mladoboleslavské sítě. V rozmezí 9 minut se trefili Kohút, Jurečka a Kalabiška. Trenér Jarolím na nepříznivý vývoj reagoval hned dvojím střídáním. Boleslav se dočkala na konci prvního poločasu snížení. Milan Škoda na zadní tyči viděl Ewertona a dal mu přesný míč a pro domácího hráče už bylo jednoduché doklepnout míč do sítě. Určitě se druhý poločas nebude jen dohrávat, protože Boleslav už proti Sigmě předvedla, že dokáže i dvoubrankové manko smazat.
45'
Ewerton gólem do šatny snižuje rozdíl ve skóre na dvě branky - 1:3
45+3'
45+3'
Jeden z domácích záložníků se snažil vysunout Škodu, ale přihrávka byla dlouhá a balon skončil u brankáře Nguyena.
45+2'
V nastavení první půlky Mladá Boleslav snižuje na rozdíl dvou branek. Milan Škoda našel na zadní tyči EWERTONA, který balon dopravil v pohodě do sítě.
45+1'
Jurásek vyhrál sprinterský souboj s Havlíkem, ale dobrou přihrávku do vápna nedal.
45'
V prvním poločase se bude hrát ještě o tři minuty více.
44'
Milan Škoda dával míč pod sebe na Ewertona, sudí akci zastavil, jelikož jeho kolega mával ofsajd domácího útočníka.
43'
Holzer se snažil přejít přes Douděru, ale domácí bek mu kličku vystihl. Míč šel hned na polovinu Slovácka, kde se jej ujal Kadlec.
42'
Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, ve které můžou být velmi spokojeni hráči Slovácka, který si vypracovali luxusní tříbrankový náskok.
41'
Kalabiška se snažil vybojovat míč na Douděrovi, který po souboji upadl, což rozhodčí Julínek viděl a odpískal faul.
39'
Nic vážného to nebylo a Michal Kadlec se vrátil na svoji pozici do obrany.
39'
Nyní je hra přerušena, jelikož Michal Kadlec potřebuje lékařskou péči.
38'
Agilní Ewerton se snažil přejít přes Reinberka, ale hostující bek byl pro Ewertona moc velké sousto a balon skončil v zámezí.
37'
Milan Škoda se snažil zasáhnout nohou centr zprava, ale chyběl mu kousek, aby mohl brankáře Nguyena ohrozit.
36'
Ewerton potvrdil, že má rychlé nohy, musel být zdvojen Petrželou s Havlíkem, druhý jmenovaný jej trochu odstavil od míče, což domácího záložníka trochu rozhodilo a o balon přišel.
34'
Nyní roh zahraný Sadílkem nebyl pro domácí obranu nebezpečný, jeden z domácích hráčů pohodlně balon dostal ze šestnáctky.
34'
Slovácko se dostalo na domácí polovinu a bude zahrávat roh.
33'
Ewerton centroval z rohového kopu, hosté standardní situaci přežili v pohodě, navíc do brejku šel Václav Jurečka, který byl zadržen Markem Matějovským za cenu žluté karty.
32'
Po dobré akci na levé straně budou domácí zahrávat roh.
30'
Hráčům Mladé Boleslavi se opakuje situace ze zápasu se Sigmou, kdy prohrávali také o dvě branky, ale utkání dokázali ještě dotáhnout do vyrovnání. Povede se jim podobný kousek i dnes?
29'
Ještě před dvojím střídáním v domácí sestavě potřeboval ošetřit hostující Stanislav Hofmann, který bude pokračovat ve hře.
28'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Vojtěch Stránský, přichází Tomáš Ladra.
28'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Samuel Dancák, přichází Daniel Fila.
26'
Odrazu od tyče využil Jan Kalabiška, Slovácko vedlo 0:3
26'
Tak to je hodně velká sprcha pro domácí Boleslav. Havlík nacentroval do vápna, kde hlavičkoval Reinberk, jehož hlavička šla do tyče, od které se míč odrazil k JANU KALABIŠKOVI, ten měl už lehkou úlohu.
25'
Modrobílí jsou i nadále při chuti a budou zahrávat rohový kop.
23'
Hosté pojistili vedení na 0:2, prosadil se Václav Jurečka
23'
Slovácko vede v Mladé Boleslavi už o dvě branky. Holzer odcentroval z levé strany, obránce Jurásek odvrátil míč přesně proti noze VÁCLAVA JUREČKY, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě a přesně míč zacílil k levé tyči.
22'
Boleslav sice drží míč na svých kopačkách, ale hráči Slovácka, zatím v pohodě brání jednobrankový náskok.
19'
Domácí se snaží odpovědět, ale Milan Škoda neuspěl proti hostující obraně a brankáři Nguyenovi.
17'
Vedení Slovácka zařídil Michal Kohút, 0:1
17'
Slovácko jde do vedení po rychlé kombinaci. Holzer našel na levé straně Reinberka, který centroval na malé vápno, u přední tyče stál MICHAL KOHÚT, ač byl bráněný, tak dokázal se prosadit a prostřelit brankáře Halousku.
17'
Taktéž nepřesná kombinace na straně Slovácka, po přihrávce Kadlece se za míčem hnal Holzer, ale na hrací ploše jej nedostihl.
15'
Karafiát hledal dlouhým míčem Juráska, který balon nezpracoval u brankové čáry a meruna mu odskočila do zámezí, od své branky bude tak rozehrávat brankář Nguyen.
14'
Sadílek vhodil dlouhý aut na přední tyč, hosté se znovu k odraženému míči dostali, Sadílek hledal zpětnou přihrávkou své spoluhráče v pokutovém území, ale domácí obrana byla na místě a balon odvrátila.
13'
Na druhé straně chytá Halouska střelu Václava Jurečky a připisuje si dnes první zákrok.
11'
Po rohu hlavičkoval Milan Škoda nad slováckou bránu.
10'
Nyní drží míč ve své moci hráči Boleslavi. Z postupného útoku se stala šance domácího celku. Hlavatý našel v pokutovém území Douděru, který byl křižovaný hráčem Slovácka a proti němu vyběhl brankář Nguyen, balon nakonec skončil v zámezí, což znamená, že budou domácí zahrávat roh.
9'
První šance hostů, Jurečka hlavičkoval na zadní tyč
9'
První šance Slovácka. Sadílek otočil hru na Kalabišku, který nacentroval balon na hlavu Jurečky, který hlavičkoval na zadní tyč, balon šel kousek vedle levé tyče.
8'
Domácí hráči zůstali u míče, ze střední vzdálenosti to zkoušel domácí kapitán Marek Matějovský, jeho pokus však k brankáři Nguyenovi neprošel.
7'
Ani druhý roh pro slovácký celek žádnou hromu neznamenal.
7'
Ten Boleslav rozehrála na krátko a po centru Juráska bude mít výhodu další standardní situaci.
6'
Ewerton posunul ve vápně míč Juráskovi, který centroval, ale dobře zasáhl Reinberk, který odrazil balon na roh.
4'
V zadních řadách chyboval Kalabiška, ale Milan Škoda toho nedokázal využít, když ani nepřihrál do vápna a ani nevystřelil.
4'
Ewerton postupoval zleva do pokutového území, z brankové čáry odcentroval na přední tyč, ale hostující obrana stačila balon odvrátit do bezpečí.
3'
Zatím je utkání opatrné, domácí hráči se snaží napadat rozehrávku Slovácka, aby nenechali hosty rozehrát.
3'
Postupný útok ale Středočechům nevyšel a balon skončil na kopačkách hráčů Slovácka.
2'
Zadáci Boleslavi rozvážně kombinují v zadních řadách.
2'
Holzer fauloval Douděru, který si drží rukou krk, vypadá to, že ale bude v pořádku.
1'
Hned se dostali hostí na polovinu Bolky, z levé strany přiletěl centr, ale nikdo v pokutovém území jej nezachytil.
1'
Václav Jurečka kopl do míče jako první a tím utkání začal.
1'
-1'
Trojice sudích přichází na hřiště a v závěsu za nimi hráči Mladé Boleslavi, s odstupem následují fotbalisté Slovácka. Boleslav bude hrát celá v modrých kompletech a modrobílí budou mít domácí bílé dresy.

FK Mladá Boleslav: Halouska – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Dancák, Matějovský (C) – Ewerton, Hlavatý, Stránský – Milan Škoda.
Náhradníci: Šerák – Ladra, Skalák, D. Šimek, Fila, Smrž, L. Mašek.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela, Havlík, L. Sadílek, Holzer – Kohút – Jurečka.
Náhradníci: Bajza – Mareček, Navrátil, Vecheta, O. Šašinka, Tomič, Šimko.

Rozhodčí: P. Julínek – R. Kotík, L. Lakomý VAR: Ondráš, AVAR: Zadinová..
Trenér Svědík udělal dvě změny v sestavě, místo zraněného Daníčka si zahraje Kohút a na hrotu se postaví od začátku Jurečka. Trenér Jarolím nechal obranu beze změny, v záloze bude hrát Dancák a také Stránský.
Mladá Boleslav na Slovácko doma umí, devětkrát vyhrála, čtyřikrát remizovala a jen dvakrát prohrála. Poslední prohraný zápas se Slováckem byl právě minulý, i když šla do vedení brankou Jiřího Klímy, tak Moravané dokázali třemi brankami utkání otočit, Michal Škoda jen už zmírnil prohru, když čtyři minuty před koncem korigoval stav brankou na 2:3.
Předpokládané sestavy:

FK Mladá Boleslav: Halouska – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Ladra, Matějovský (C) – Skalák, Hlavatý, Ewerton – Milan Škoda.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela, Havlík, Mareček, Holzer – L. Sadílek – Jurečka.
Kouč Karel Jarolím bude moci nasadit stejnou jedenáctku jako v Liberci, protože Jiří Skalák si odpykal trest v pohárovém střetnutí v Opavě. Jeho trenérský kolega Martin Svědík nenasadí do základní sestavy Vlastimila Daníčka, který laboruje s achilovkou.
Oba dva celky také nastoupily v týdnu do MOL Cupu a oba dva vítězně, Mladá Boleslav zajížděla do druholigové Opavy a Slovácko do třetiligových Zbuzan. Boleslav vstřelila Opavě čtyři branky a vyhrála 4:2, modrobílí také potvrdili roli favorita a po výsledku 1:2 postoupili do dalšího kola.
1. FC Slovácko

Moravané budou přijíždět na stadion Mladé Boleslavi jako papírový favorit, jelikož v tabulce jsou na pátém místě, když získali 16 bodů. Také Slovácku se daří v domácím prostředí, ve kterém získali plný počet 12 bodů, ve venkovních zápasech dokázali vydolovat čtyři body, blízko dalším bodů byli v Plzni a Slavii. V minulém zápase porazili sousední Zlín 3:0. Branky padly až ve druhém poločase, modrobílí dokázali využít přesilovku, když byl v prvním poločase vyloučený Procházka. Zkraje druhé půlky se prosadil Havlík, na jeho trefu ještě navázali Hofmann s Holzerem.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav se nachází v tabulce až na 11. místě se ziskem osmi bodů. Hned sedm bodů uhrála v domácím prostředí. Jednoznačně smetla Jablonec výsledkem 3:0, nestačila na Slavii, se kterou prohrála 0:2, druhý zápas po sobě doma zvládla, porazila Teplice 3:1. Středočeši dokázali smazat dvoubrankové manko v zápase se Sigmou, hosté dvakrát vedli o dvě branky – 0:2 a 1:3, ale svěřenci trenéra Jarolíma vyrovnali v úplném závěru zápasu. Minulý zápas měli velice dobře rozehraný, v Liberci vedli 1:0, ale v závěrečné desetiminutovce přišla červená v podání Jiřího Skaláka, Slovan vyrovnal z penalty Jusúfem a obrat dokonal Tupta.
Příjemné nedělní odpoledne. Vítám vás u sledování 9. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém fotbalisté FK Mladá Boleslav přivítají 1. FC Slovácko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.