FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Teplice - 21. srpna 2021   16:00

Ml. Boleslav
23' Fila (Ladra) • 35' Skalák  • 89' Stránský
3:1
(2:1)
Teplice
26' J. Mareš  (Černý)

Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Plechatý (31. Jurásek) – Ladra (60. Ewerton), Matějovský (C) (77. D. Mašek), Dancák, Skalák (78. Stránský) – Fila (60. L. Mašek), Milan Škoda.
Halouska – Ewerton, D. Mašek, Stránský, L. Mašek, Jurásek, Píchal.
Tomáš Klíma – Petr Antoníček, Martin Leška
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
2512 diváků
Čtvrtečka – Švanda (33. Kodad), Mazuch, Knapík, Chlumecký – Jukl, Mareček (88. Hasil) – Černý, Krunert (71. Trubač), Moulis (70. Fortelný) – J. Mareš (C) (71. Ledecký).
Grigar – Hasil, Fortelný, Trubač, Kodad, Laňka, Ledecký.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Teplice 3:1. Pálili Fila i Stránský, hosté v deseti

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:5.
Je dobojováno a tři body zůstávají v Mladé Boleslavi. Domácí se ve druhém poločase zlepšili ve všech aspektech hry a svému soupeři téměř nic nedovolili. Především ve druhé části druhého poločasu měli několik šancí na navýšení vedení, nicméně uklidňují třetí branka přišla až v 89. minutě, kdy se parádně trefil Stránský.
90+4'
90+3'
Domácí závěr zápasu v klidu kontrolují. O výhru je už nemůže nic připravit.
90+2'
Karafiát si všiml rozběhnutého Juráska a hned mu adresoval svůj pas. Dobře ale zasáhl hostující Kodad, který uzmul balon pro sebe.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny tři minuty.
89'
Geniální jedovka Stránského zapadla do sítě! 3:1
89'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! Rohový kop Dominika Maška odvrátil Mazuch jen k VOJTĚCHU STRÁNSKÉMU, který parádní ranou zpoza šestnáctky překonal marně se natahujícího Čtvrtečku. Pro domácího fotbalistu to je první branka v české nejvyšší soutěži.
89'
Černý pomalu pracoval s balonem a nechal se dostoupit Stránským, který mu míč odebral a poté ještě získal roh.
88'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Lukáš Mareček, přichází Karel Hasil.
88'
Milan Škoda měl o pár chvil později další šanci, nicméně v tomto případě ani netrefil bránu.
87'
Volný přímý kop rozehrál Dominik Mašek, který našel Škodu. Ten zakončoval z dobré pozice, ale Čtvrtečku nepřekonal.
86'
Škoda hlavičkoval do Čtvrtečky, vzápětí v pádu těsně vedle
86'
Žlutou kartou byl potrestán také trenér hostů Radim Kučera, který si zřejmě neodpustil nějaký nevhodný komentář.
85'
Chlumecký po druhé žluté kartě byl vyloučen!
85'
Teplice budou dohrávat v deseti! Martin Chlumecký před vápnem fauloval Stránského a po druhé žluté kartě následovalo vyloučení.
84'
Ledecký si chtěl píchnout míč kolem Suchého, ale ten si dokázal dát před svého soupeře tělo a balon uzmul pro sebe.
83'
Lukáš Mašek udržel na zádech Knapíka a pak odrazem od Trubače poslal míč do autu.
82'
Stránský obral o míč Fortelného a poté hledal Škodu. Ten však nebyl v náběhu a balon skončil u Mazucha.
81'
Jurásek teď nepřesně přihrál Ewertonovi, a vhazovat tak budou Teplice. Podaří se hostům ještě srovnat?
80'
Domácí stoper má v obličeji krvavé zranění, takže modří budou v následujících několika minutách hrát v deseti.
79'
Po souboji s Ledeckým zůstal na zemi ležet Karafiát a hra byla přerušena. Na trávník už byli vpuštěni lékaři Boleslavi.
78'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Vojtěch Stránský.
77'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Dominik Mašek.
76'
Žlutou kartu dostává Jan Fortelný (FK Teplice).
Žlutou kartu dostává Marek Matějovský (FK Mladá Boleslav).
75'
Ewertonův centr prodloužil ve vápně Škoda a Suchému pak chyběl jen kousek k tomu, aby uklidil míč do prázdné brány.
74'
Padající list po rohu neusměrnil do brány Suchý!
74'
Fortelný se snažil přejít přes střed hřiště, ale proti několikanásobné přesile nemohl uspět.
73'
Na dnešní utkání se přišlo do Lokotrans Arény podívat 2512 diváků.
72'
Mašek napřáhl zpoza vápna k nadějné ráně
72'
Ewerton na útočné polovině přišel o balon a následně musel faulovat Marečka, jenž chtěl založit brejk.
71'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jakub Mareš, přichází David Ledecký.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Štěpán Krunert, přichází Daniel Trubač.
70'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Jan Fortelný.
69'
Mašek z úhlu pálil mimo
69'
Jurásek našel v pokutovém území Suchého a ten pak vrátil balon před bránu. Tam se do balonu opřel Mašek, který ale z velkého úhlu přestřelil.
68'
Žlutou kartu dostává Martin Chlumecký (FK Teplice).
67'
Ewertona v gólové šanci vychytal Čtvrtečka
67'
Ewerton podruhé během krátké doby utancoval Chlumeckého a poté nabízel míč do vápna, kde však dobře zasáhl Knapík.
66'
Suchý se dostal pod tlak napadajícího Mareše, a proto raději odehrál míč do zámezí.
64'
Na Ewertonův centr od rohového praporku si naskakoval Suchý, ovšem Mazuch před ním stačil zasáhnout.
63'
Další dobrý míč poslal do šestnáctky Douděra, avšak tentokráte nikdo v modrém zakončit nedokázal.
62'
Škoda pálil z otočky, hosté se ubránili
62'
Škoda prostrčil míč na rozběhnutého Skaláka a ten pak vybídl ke skórování Ewertona, kterého však famózně vychytal Čtvrtečka.
61'
Krunert se pokusil o individuální akci na pravé straně, avšak Karafiát ho společně s Juráskem odzbrojil.
60'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Lukáš Mašek.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Ewerton.
59'
Na druhé straně se hnal rychle dopředu Moulis, jenž se však nedostal do šance kvůli zásahu Suchého.
58'
Škoda roztáhl hru na Skaláka, jenž následně hledal Filu. Tento pas však byl hodně špatný a defenziva Teplic neměla problém s odklizením míče do bezpečí.
57'
O chvilku později zleva odcentroval Moulis. Balon si ve vápně našel Krunert, s jehož hlavičkou si Šeda poradil.
56'
Žlutí šli po ztrátě rychle dopředu a po nahrávce Krunerta pálil Mareš. Jeho pokus ale zablokoval Douděra, takže domácí tuto situaci přečkali bez úhony.
55'
Matějovský na pravé straně dobře kombinoval se Skalákem, ovšem poslední přihrávka boleslavského křídelníka už byla na domácího kapitána příliš dlouhá.
54'
Douděrovo přenesení na Juráska nebylo vůbec přesné a balon skončil v autu.
53'
Výborně nyní zapracoval Skalák, jenž obral o míč Moulise a poté se jím i nechal faulovat.
53'
Ladrova nabídka nemířila do špatného prostoru, ale gólman Čtvrtečka si balon ze vzduchu stáhl pro sebe.
52'
Juraskův centr z levého křídla byl zblokován obranou Teplic. Uvidíme roh domácího celku.
51'
Krunert rozehrál standardku na Mareše, kterému nakonec kousek chyběl. Míč pak pro sebe uzmul Šeda.
50'
Žlutou kartu dostává Milan Škoda (FK Mladá Boleslav).
50'
Moulis si chtěl rychle narazit s Marešem, avšak pas hostujícího kapitána byl nepřesný a balon zamířil do zámezí.
49'
Po souboji se Suchým šel k zemi Mareš, nicméně podle hlavního rozhodčího se u faul nejednalo.
48'
Dancák našel dlouhým nákopem Skaláka, ale tomu při zpracování uskočil míč do autu.
47'
S první akcí druhé půle chtěl přispěchat Ladra, kterého ale do šance nepustil Černý.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém poločase.
46'
Úvodní dějství je minulostí a Mladá Boleslav po něm vede 2:1. Hosté každopádně vstoupili do utkání o poznání lépe a v úvodu svému soupeři téměř nepůjčili míč. Středočeši si počkali na první šanci do 23. minuty a hned z toho byla branka, po rychlém brejku se trefil Fila. Skláři se dokázali velmi rychle oklepat a o tři minuty později bylo po gólu Mareše opět srovnáno. Domácí však ještě před odchodem do kabin dokázali přidat druhý gól a téměř stoprocentní podíl na tom měl Skalák, jenž nejprve penaltu vybojoval a poté ji i sám proměnil.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Škoda se pustil do souboje jeden na jednoho Knapíkem, jenž svého soupeře nakonec dokázal odzbrojit.
44'
Černý chtěl přenést hru na Moulise, ovšem Jurásek si tuto dlouhou přihrávku pohlídal.
43'
Středočeši měli po nějaké době opět rohový kopu, ale Ladrova nabídka na přední tyč se neujala.
42'
Mazuch zezadu sestřelil Škodu a arbitr Klíma dal zkušenému stoperovi jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutou kartou.
41'
Hosté teď rychle přistupovali k hráči s míčem a Kodad nakonec donutil Juráska otočit hru dozadu na Suchého.
40'
Nákop Šedy doputoval až k Filovi, jenž si ale dal špatný první dotek a balon mu pak ukopl Mazuch.
39'
Po několika nepřesnostech se míč dostal k Matějovskému, který raději uklidnil hru zpětným pasem na Karafiáta.
38'
Modří předvedli další brejk po levé straně. Ladra parádní nabídkou na přední tyč našel Filu, jenž ale tentokráte nemířil přesně.
37'
Karafiát pustil nákop Mazucha za sebe a málem daroval šanci Marešovi. Marek Suchý však zaváhání svého kolegy napravil a vše nakonec dopadlo pro domácí dobře.
35'
Skalák nekompromisně proměnil penaltu, 2:1
35'
Exekuce pokutového kopu se ujal sám faulovaný JIŘÍ SKALÁK, který nekompromisní ranou k tyči nedal hostujícímu brankář šanci.
34'
Mazuch ve skluzu fauloval Skaláka, penalta!
34'
Ve vápně byl poslán k zemi Jiří Skalák a hlavní sudí okamžitě ukázal na penaltový puntík! Penalta pro Boleslav.
34'
Ladra opět zkoušel nastartovat Škodu, ovšem pas domácího křídelníka byla moc prudká.
33'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Josef Švanda, přichází Ladislav Kodad.
32'
Fila se snažil probít do pokutového území, avšak proti třem obráncům Teplic neměl šanci uspět.
31'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Dominik Plechatý, přichází David Jurásek.
30'
Po další nabídce z levé strany pálil z dobré pozice Černý, kterému ale míč sjel po noze a pak neškodně proskákal kolem levé tyče.
29'
Boleslav je jako opařená a žlutí nyní naprosto kontrolují hru, což se samozřejmě nelíbí domácí fanouškům.
28'
Moulis centrem z otočky hledal Krunerta, ale ten se přes Douděru k hlavičce nedostal.
26'
Mareš nasadil Šedovi jesle, 1:1
26'
Teplice právě vstřelily branku!
A máme rychle srovnáno! Hosté chvilku kombinovali před vápnem soupeře a Černý pak prostrčil balon na JAKUBA MAREŠE, který stejně jako Fila udělal kličku stoperovi a následně propálil Šedu.
25'
Pískáno je i na opačném konci hřiště, kde se Skalák prezentoval útočným faulem.
24'
Skláři chtěli přispěchat s okamžitou odpovědí, jenže jejich akce byla přerušena kvůli ofsajdu Mareše.
23'
Fila si zasekl balon a po zemi překonal Čtvrtečku, 1:0
23'
Mladá Boleslav předvedla ukázkový brejk, který nakonec přetavila v první branku zápasu! Šeda zachytil další nabídku Krunerta a rychlý výhozem nastartoval Ladru. Ten potáhl míč přes půl hřiště a poté našel ve vápně číhajícího DANIELA FILU, jenž si položil obránce a zakončil mimo dosah Čtvrtečky.
22'
Mareček si neporozuměl s Juklem a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
21'
Jukl si rychle narazil s Marečkem a pak střelou z první prověřil Šedu, jenž bez problémů ztlumil míč ve svých rukavicích.
20'
Jukl pálil po zemi, Šeda se natáhl
20'
Ladra se pokusil vyslat do šance Škodu, nicméně jeho pas se s přesností nepotkal.
18'
Krunert si dobře zaběhl za obranu Boleslavi, jenže při snaze odcentrovat podklouzl a míč pak zamířil k Šedovi.
17'
Skalák si udělal prostor a jeho následný centr přistál na hlavě Ladry. Domácí křídelník byl však ve velkém záklonu a bránu minul.
16'
Středočeši se po velmi vlažném začátku vzchopili a nyní se jim daří držet balon ve své moci.
15'
Jukl vystihl nahrávku Ladry a pak chtěl nastartovat Mareše. Ten byl ale přistižen v ofsajdu.
14'
Hostující dobře zasáhl i o pár chvil později, když před Filou zakopl balon do autu.
13'
Skalák dostal prostor před vápnem a nakonec se odhodlal ke střele. Ta mu každopádně moc nesedla a Čtvrtečka si připsal snadný zákrok.
12'
Dancák hledal svým dlouhým nákopem rozběhnutého Douděru, avšak ten neměl šanci zastihnout míč na hrací ploše.
11'
K prvnímu rohovému kopu se propracovali také domácí. Ladra našel na přední tyči Milana Škodu, ovšem ten nemířil přesně.
10'
Škoda po rohu hlavičkoval nad
10'
Ondřej Mazuch se za pomoci klubových lékařů zvedl a odešel za postranní čáru. Zdá se ale, že bude v pořádku.
9'
Škoda v hlavičkovém souboji zasáhl rukou do obličeje Mazucha a ten teď zůstává ležet na hrací ploše.
8'
Výborně to nyní udělal Fila, jenž se zbavil dvou protihráčů a poté nahrál volnému Matějovskému.
7'
Škoda fauloval gólmana, Filova dorážka neplatila
7'
Po centru Plechatého vypadl Čtvrtečkovi balon z náruče a Jiří Skalák následně zakončil do prázdné brány. Gól byl ale odvolán, neboť teplický brankář byl dle názoru hlavního arbitra faulován Milanem Škodou.
7'
Šeda špatně rozehrál a Černý ho pak chtěl přelobovat. Boleslavský gólman ale svou chybu napravil a pokus hostujícího hráče lapil.
6'
Moulis hledal stopera Mazucha, ovšem ten se kvůli zásahu Karafiáta k zakončení nedostal.
5'
Ve středu hřiště byl nedovoleně atakován Jukl a hosté budou mít k dispozici standardní situaci.
4'
Moulis posunul balon na Chlumeckého, jenž ho hned poslal do šestnáctky. V ní se však nacházel pouze Mareš, kterého tato nabídka přelétla.
3'
Ten žádnou šanci nepřinesl a naopak domácí se vydali do rychlého brejku, který ale dobře načasovaným skluzem zastavil Švanda.
2'
Krunert se hned vydal dopředu a dokázal i odcentrovat. Balon srazil do autu Suchý, takže uvidíme roh.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Teplic, kteří budou hrát ve žlutých dresech. Jejich soupeř pak zvolil modrou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Plechatý – Ladra, Matějovský (C), Dancák, Skalák – Fila, Milan Škoda.
Náhradníci: Halouska – Ewerton, D. Mašek, Stránský, L. Mašek, Jurásek, Píchal.

FK Teplice: Čtvrtečka – Švanda, Mazuch, Knapík, Chlumecký – Jukl, Mareček – Černý, Krunert, Moulis – J. Mareš (C).
Náhradníci: Grigar – Hasil, Fortelný, Trubač, Kodad, Laňka, Ledecký.

Rozhodčí: Tomáš Klíma – Petr Antoníček, Martin Leška.
Poslední vzájemné ligové utkání

11.4. 2021 – FK Teplice – FK Mladá Boleslav 1:3

Branky: 19. Žitný (Knapík) – 24. Zmrhal (Dancák), 48. Jiří Klíma (Ladra), 85. Michal Škoda (Zmrhal)

FK Teplice: Čtvrtečka – Hyčka (80. Černý), Gabriel (90+1. Ljevaković), Knapík, Droehnle – Kodad, Kučera, Trubač (75. Fortelný), Moulis (C) (80. Radosta), Žitný – V. Vukadinović.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Jakub Klíma, Takács, Preisler – Ladra (82. Skalák), Dancák, Matějovský (C) (90+1. Budínský), Zmrhal – Jiří Klíma (76. Drchal), Michal Škoda.
FK Teplice

Skláři byli před touto sezonou pásováni do role hlavního aspiranta na sestup a zatím se zdá, že Teplice skutečně budou letos bojovat o záchranu. Z prvních třech mačů nevytěžili svěřenci kouče Radima Kučery ani bod a na svém kontě měli pouze jednu vstřelenou branku. Zřejmě ani ten největší optimista nečekal, že by Teplice uhrály nějaké body se Slavií, nicméně porážka 0:3 se Zlínem už nemohla být jen tak přehlížena. Po tomto utkání představenstvo klubu vydalo prohlášení, v němž vyjádřilo velkou nespokojenost s dosavadními výsledky. Možná i toto varování od vedení přispělo k nečekané výhře nad Jabloncem, po kterém se Teplice odlepily ode dna tabulky. Podaří se jim dnes zaskočit i Mladou Boleslav?
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav nevstoupila do letošní sezony špatně, nicméně její postavení v tabulce mohlo být i lepší. V úvodním kole zajížděla do Plzně, kde na body nedosáhla především kvůli nevydařenému prvnímu poločasu. První domácí utkání však už vyšlo modro-bílým výborně. Středočeši si vyšlápli na Jablonec, který porazili jasně 3:0. V rámci třetího kola se utkali v Ďolíčku s Pardubicemi a byla z toho remíza 1:1. Naposledy přicestovala do města automobilů pražská Slavie, a přestože Boleslav ani v tomto případě nepodala špatný výkon, tak opět ze zápasu s favorizovaným soupeřem odcházela s prázdnou. V tomto utkání navíc Středočeši přišli o dva hráče. Vojtěch Smrž, jenž byl na konci úvodního dějství vyloučen, dostal za svůj zákrok od disciplinární komise třízápasový trest a Dominik Preisler si přivodil zlomeninu nártní kosti, která ho vyřadí ze hry minimálně na tři měsíce.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu čtyři zápasy české nejvyšší soutěže a k vidění bude také souboj Mladé Boleslavi s Teplicemi, který v Lokotrans Aréně začne v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.