FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Hr. Králové - 20. listopadu 2021   15:00

Olomouc
28' Růsek (Zahradníček) • 47' Breite (Zahradníček)
2:2
(1:0)
Hr. Králové
64' J. Rada   • 76' Vlkanova

Macík – Látal, Greššák, Vepřek, Zmrzlý – Breite (C), P. González (83. Hadaš) – Zahradníček (83. Šíp), Zifčák (89. Jakub Matoušek), J. Sedlák – Růsek (72. Daněk).
Stejskal – Daněk, Jakub Matoušek, Šíp, Galus, Hadaš, Uriča.
Pechanec – Paták, Dresler
Andrův stadion, Olomouc
3167 diváků
Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, F. Čech (61. Vašulín) – Mejdr, Kodeš, Urma, F. Novotný (46. J. Rada) – P. Dvořák (90+3. Soukeník), Prekop (90. Leibl), Vlkanova (C).
Vízek – Donát, Leibl, J. Rada, Jakub Rezek, Soukeník, Vašulín.

SESTŘIH: Olomouc - Hradec Králové 2:2. Sigma ztratila vedení, srovnal Vlkanova

Utkání je u konce a týmy si dělí po jednom bodu. Olomoučtí se krátce po přestávce sice ujali dvoubrankového vedení, ale Hradečtí nesložili zbraně a dokázali srovnat.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Pavel Dvořák, přichází Dominik Soukeník.
90+2'
Olomoučtí měli k dispozici standardku, ale zakončit nedokázali. Míč má Fendrich a ten nikam spěchat nebude.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90+1'
Hostující hráči si zřejmě řekli, že kdo nedostane žlutou, jde domů po zápase pěšky. Leibl na polovině hřiště nešetrně sestřelil soupeře, a tak zapisuje již sedmou žlutou kartu pro hostující tým.
90'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Michal Leibl.
90'
Vlkanova svedl souboj s Greššákem, ze kterého tentokrát vyšel vítězně domácí hráč, který vypomohl Vepřek.
89'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Jakub Matoušek.
89'
Žlutou kartu dostává Otto Urma (FC Hradec Králové).
88'
Domácí šli do přečíslení 3 na 1, ale Daněk zpackal přihrávku
88'
Daněk vystihl míč na vlastní šestnáctce a spolu s Šípem mířil proti jedinému obránci. Za polovinou hřiště míč předložil svému spoluhráči, který jej ale nedokázal zpracovat. Další z šancí domácích nevyužita.
87'
Vlkanova poslal míč na Radu, který se vřítil do vápna. Breite zakopl míč na roh.
86'
Zmrzlý poslal míč do rukavic Fendricha, který měl práci ulehčenou, neboť jej nikdo v modrém ani neatakoval.
85'
Na druhé straně vybojoval Breite rohový kop.
85'
I po druhé standardce se hosté dokázali dostat k zakončení. Tentokrát mířili mimo tři tyče.
84'
K hlavičce se dostal Král, jehož pokus byl zblokován. Další roh pro hosty.
83'
Rada unikl Greššákovi a odcentroval do vápna. Vepřek ve skluzu poslal míč na rohový kop.
83'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Jáchym Šíp.
83'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Matěj Hadaš.
Dnešní utkání sleduje 3167 diváků.
82'
Prekop se parádně protáhl mezi třemi soupeři, Vašulín nezužitkoval
82'
Skórovat mohli hosté, kteří se s míčem dostali až do malého vápna, kde však místo zakončení došlo k dalším přihrávce. Obránci Sigmy se se štěstím ubránili.
81'
Zahradníček mířil sám na bránu! Ale Fendricha nepřekonal
81'
Zahradníček mohl korunovat skvělý večer gólem. Na gólmana soupeře postupoval sám, ale v poslední chvíli zaváhal a Fendricha neprostřelil.
80'
Daněk se dostal k míči na pravé straně a odcentroval před branku. González se sice dostal k zakončení, ale ve skluzu míč netrefil ideálně.
79'
Vypadá to na zajímavý závěr utkání. Oba celky se snaží zvrátit zápas na svou stranu.
78'
Hostující kapitán chvíli po vstřelené brance sestřeluje také jednoho z domácích, za což obdržel žlutou kartu.
76'
Srovnáno! Dvořákův centr propadl až k Vlkanovovi, 2:2
76'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Centr z pravé strany propadl na zadní tyč na ADAMA VLKANOVU, který z bezprostřední blízkosti napálil míč na domácí branku. Macík podobně jako Fendrich si na míč sáhl, ale dělovku zastavit nedokázal.
76'
Ze strany poslal míč do šestnáctky Zahradníček, jehož pas našel jen rukavice připraveného Fendricha.
75'
Látal ubránil míč před dotírajícím Vlkanovou, který musel svého soupeře faulovat.
73'
González na trávníku a další žlutá karta pro hostující celek. Do statistik si kromě branky připisuje i kartu Jakub Rada.
73'
Hanáci šli do rychlého brejku, přičemž jako poslední se k míči dostal Greššák. Centr do šestnáctky už nepřišel, neboť byl domácí hráč včas zneškodněn soupeřem.
72'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Kryštof Daněk.
71'
Sedlákova efektní rána málem zapadla až za Fendricha!
71'
Po druhé strandardce se dostal k zakončení Sedlák, jehož rána z voleje těsně minula horní tyč hradecké branky.
70'
Centr z kopačky Zahradníčka hosté uklidili jen k Látalovi, který chtěl míč z druhé strany vrátit do vápna soupeře. V posledním momentu byl ale nedovoleně atakován, a tak sudí opět tasí žlutou kartu. Tentokrát pro Prekopa.
69'
González si píchl míč před Krále, který se taky snažil hrát, ovšem zasáhl jen nohu soupeře. Oba hráči následně padli k zemi. Sudí vytahuje žlutou kartu pro hostujícího hráče.
69'
Zakončit se pokusil Vašulín, ale obrana domácích jeho ránu blokovala.
68'
Centr Urmy sice obrana Sigmy zablokovala, hosté ale pokračují s míčem na kopačkách.
67'
Vašulín se probil ke střele a protáhl Macíka
67'
Macík musel zakročit při ráně k tyči. Hosté nadále svého soupeře tlačí.
67'
Po centru z pravé strany se domácí ubránili, Zahradníček ale nedokázal míč podržet, a tak hrají opět Východočeši.
66'
Hradečtí jsou při chuti a pokračují v aktivní hře na polovině soupeře.
65'
Rada zastavil na polovině hřiště Gonzáleze za cenu faulu. Pokračují domácí.
64'
Rada s přehledem proměnil penaltu a dal Votrokům šanci! 2:1
64'
JAKUB RADA z penaltového puntíku poslal míč k pravé tyči, zatímco Macík šel na druhou stranu. Hostí snižují na rozdíl jedné branky.
63'
Byla nařízena penalta pro Hradec. Vlkanova si udělal z domácích obránců kuželky a kličkoval mezi nimi. Místo zakončení se ale dočkal faulu, a tak sudí nařizuje pokutový kop.
62'
Vlkanova se fenomenálně proháčkoval ve vápně až k penaltě!
62'
González šel ostře do souboje s Kodešem, který po dohrání zůstal na trávníku. Sudí sice nejprve chtěl nechat hru pokračovat, protože hosté měli míč, ale po chvíli přeci jen přerušil, aby se ujistil, zda je Kodeš v pořádku.
61'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází František Čech, přichází Daniel Vašulín.
60'
Hanáci se na chvíli dostali k míči, který se pokusili udržet na kopačkách. Dotírající hráči Hradce ale dokázali domácím míč brzy sebrat.
59'
Jsou to hráči Hradce, kteří jsou v posledních minutách více na míči. Ke střele se tak dostal Kodeš, který ze střední vzdálenosti nenadělal Macíkovi velké problémy. Míč skončil nad brankou.
57'
Vlkanova našel uprostřed Kodeše, který si ale nestihl včas zpracovat míč a dostupující domácí hráč jej zneškodnil. Sigma bude rozehrávat.
56'
Standardka jim ale nevyšla. Vlkanova poslal přízemní centr na bližší tyč, nicméně po teči jednoho z jeho spoluhráčů skončil v zámezí.
56'
Východočeši chvíli svírali soupeře. Nakonec vybojovali rohový kop.
55'
Přímák domácím nevyšel, naopak dopředu se s míčem hnal Urma, kterého přibrzdil Zahradníček. Vzápětí už se domácí osvobodili, když před Mejdrem odehrál míč Zmrzlý.
54'
Olomoučtí vybojovali míč na polovině hřiště a mohli postupovat do zajímavé akce. Zifčák byl ale nakonec nedovoleně zastaven a pro domácí se tak nabízí možnost standardky.
53'
Zifčák posunul do strany na Gonzáleze, který ale ani ve skluzu nedokázal míč zachytit na hrací ploše.
52'
Hradečtí vlastní nepřesností nabízejí míč domácímu celku, který se tak snadno dostal na polovinu soupeře.
50'
Zifčák v tutovce! Ale už odmáván ofsajd
50'
Zahradníček vybídl ke skórování Zifčáka, který z bezprostřední blízkosti trefil vyběhnutého Fendricha. Krásný zákrok hostujícího gólmana, který se však do statistik nezapočítá. Domácí hráč stál v ofsajdu.
50'
Vlkanova se zbavil Greššáka a hledal rozběhnutého Dvořáka. U míče byl ale jako první Macík.
49'
Votroci se snaží o odpověď a jsou nastěhováni před domácí šestnáctkou. Olomoučtí se ale dobře brání a soupeře do zakončení nepouští.
47'
Olomouc právě vstřelila branku!
Zahradníčkovi se podařilo prostrčit míč na RADIMA BREITEHO, který šel ze strany sám na gólmana soupeře. Přestože si Fendrich vyběhl a na ránu domácího kapitána si sáhl, prudkou ránu nezastavil.
46'
Zahradníček skvěle prostrčil míč na Breiteho, 2:0!
46'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Jakub Rada.
46'
První půle příliš fotbalové krásy nenabídla, přesto jedna branka k vidění byla. Po necelé půl hodině hry našel centr Zahradníčka na malém vápně Růsek, který prolomil střelecké prokletí Sigmy. Olomouc skórovala po 425 minutách.
45'
45'
Breite chtěl rychle rozehrát do strany, jeho záměr ale spoluhráči nepochopili a zůstali stát na polovině hřiště.
45'
Dvořák hledal rozběhnutého Mejdra, přihrávkou z otočky ale nebyl přesný a míč skončil v autu.
44'
K vidění jsou nepřesnosti jak na straně Hradce, tak na straně Sigmy. Oba týmy mají problém dostat se k zakončení.
42'
Centr z levé strany se pokusil prodloužit Prekop chytře patičkou, nicméně žádný z jeho spoluhráčů se nenacházel v dráze jeho přihrávky. Míč skončil u Macíka.
39'
Hosté si vyměnili míč před vápnem Sigmy. Vlkanova se dostal k zakončení, ale branku Olomouce přestřelil.
37'
Prekop se protáhl po levé straně až do šestnáctky, Greššák svého soupeře jen stínoval. Z brankové čáry následně přihrával před branku, ale jeho nabídku odehrál do bezpečí Vepřek.
35'
Král zabrnkal na nervy svým fanouškům, když z hranice vápna poslal malou domů dobíhajícímu Fendrichovi. Gólman Hradce s problémy míč odehrál do autu.
34'
Nepřesnosti na obou stranách ruší kombinace. Nyní je u míče Macík.
33'
Olomoučtí kombinovali na levé straně, nicméně míč ztratili. Od své branky bude rozehrávat Fendrich.
31'
Vlkanovova střela spustila velký závar ve vápně Sigmy
31'
Závar před domácí brankou málem skončil srovnáním. Propadlý míč trefil někdo z hostujících hráčů a Macík musel zasáhnout. V následném dalším závaru už zakončení nepřišlo.
28'
Růsek zužitkoval parádní Zahradníčkův centr, 1:0!
28'
Nabídnutou příležitost domácí tým využívá. Zahradníčkův centr na hranici malého vápna trkl hlavou ANTONÍN RŮSEK, který se trefil do protipohybu Fendricha. Olomoučtí se trefili po 425 minutách.
27'
Žlutí se i na druhé straně. K volnému míči se blížil hostující Kodeš a domácí Breite. Hradecký hráč šel do souboji nebezpečně skluzem, a přestože trefil míč, sestřelil i soupeře.
26'
První žlutou kartu zápasu si prohlédl Zahradníček, který zřejmě doprovodil poslední situaci slovně směrem k sudímu.
26'
Votroci měli k dispozici standardku, po které ale míč jen proletěl domácí šestnáctkou.
24'
Po rohovém kopu se míč odrazil ke Gonzálezovi, který jej napálil z voleje. Hradba těl před brankou Hradce míč zablokovala.
24'
Po centru Zahradníčka z pravé strany musela defenziva Hradce uklidit míč na rohový kop.
22'
Růsek hlavičkoval po Zmrzlého centru těsně nad bránu
22'
Zahradníček se pokusil z přímáku zakončit, nicméně jeho rána skončila ve zdi. Sigma i tak pokračovala v útočení, přičemž Zmrzlý poslal povedený centr, na který si naskočil Růsek. Míč skončil těsně nad brankou Hradce.
21'
V krátkém sledu skončil na zemi Breite a González. Zatímco po pádu prvního jmenovaného sudí ukázal, že se bude pokračovat, po zákroku na španělského hráče už se píská.
20'
González obdržel míč na polovině hřiště, odkud se pokusil dostat blíže k brance soupeře. Byl však faulován Prekopem.
19'
Kodeš chtěl vyslat Dvořáka, ale nepřesný pas byl dlouhý. Vepřek svého soupeře uhlídal za zády a nechal míč projít do zámezí.
18'
Východočeši vybojovali rohový kop, který rozehrál Mejdr. V šestnáctce se míč odrazil od jednoho z hostujících hráčů do Krále, od něhož šel míč přímo do rukavic Macíka.
17'
Mejdr se dostal k centru, který se pokusil zakončit Vlkanova. Útočník Hradce ale nebyl přesný, navíc se dopustil nedovoleného zákroku vůči hráči Sigmy.
15'
Vepřek napálil míč dopředu, kde jej sklepl Breite do prostoru. Zifčák, na kterého měla přihrávka nejspíš směřovat, ale byl tísněný obránci soupeře.
14'
Exekuce se ujal Urma, ovšem než jeho centr do šestnáctky Sigmy dolétl, byla hra opět přerušena. Útočný faul hostů celou akci přerušil a rozehrávat bude Macík.
13'
Vepřek v souboji s Dvořákem přejel kopačkou po noze soupeře. Hradečtí budou rozehrávat standardku z pravé strany.
12'
Zmrzlý hledal dlouhým pasem Růska, ale místo k jeho spoluhráči míč zamířil ke Královi, který jej hlavou odehrál do bezpečí.
10'
Breite byl příliš důrazný v souboji s obráncem soupeře, a tak sudí hru přerušil.
9'
Po zákroku soupeře zůstal na trávníku ležet Zifčák, který ještě následně dostal míčem do tváře. Rozhodčí hru přerušil, domácí útočník bude pokračovat.
8'
Olomoučtí jsou aktivnější a opět to zkoušeli po zemi. Breite vyslal míč na Zmrzlého, ale i on byl včas zablokován soupeřem.
6'
Olomoučtí kombinovali před šestnáctkou hostů, odkud Sedlák hledal rozběhnutého Látala. Ten se nakonec k míči nedostal, hosté i nyní dokázali soupeře zneškodnit.
5'
Křižná přízemní přihrávka v podání Gonzáleze mířila na rozběhnutého Zahradníčka. Jako první byl ale u míče hostující Čech, který ve skluzu dopravil míč do autu.
4'
González se uvolnil, a dostal tak příležitost odcentrovat. Obrana hostů si poradila.
3'
Olomoučtí dostali k dispozici standardku z levé strany, které se ujal Zmrzlý. Jeho centr k hranici malého vápna vyboxoval do bezpečí Fendrich.
2'
Macík si poprvé dnes sáhl na míč, když přišel centr z jeho pravé strany. Nikdo z hradeckých hráčů se poblíž nenacházel, takže domácí gólman neměl žádný problém.
1'
První útok domácího celku byl zastaven hvizdem sudího. Olomoučtí se dostali do ofsajdu.
1'
Utkání právě začalo. Výkop měli domácí.

SK Sigma Olomouc: Macík – Látal, Greššák, Vepřek, Zmrzlý – Breite (C), P. González – Zahradníček, Zifčák, J. Sedlák – Růsek.
Náhradníci: Stejskal – Daněk, Jakub Matoušek, Šíp, Galus, Hadaš, Uriča.

FC Hradec Králové: Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, F. Čech – Mejdr, Kodeš, Urma, F. Novotný – P. Dvořák, Prekop, Vlkanova (C).
Náhradníci: Vízek – Donát, Leibl, J. Rada, Jakub Rezek, Soukeník, Vašulín.

Rozhodčí: Pechanec – Paták, Dresler.
SK Sigma Olomouc

Fotbalisté Sigmy jsou v útlumu a v posledních týdnech tabulkou nejvyšší soutěže klesají. Aktuálně je tým trenéra Jílka na devátém místě a v případě sobotní výhry by se bodově dotáhli právě na svého nejbližšího soupeře.

Zatímco na začátku ročníku patřil útok Sigmy k nejobávanějším, momentálně Olomoučtí téměř neskórují. Na ligovou branku čekají Hanáci už 397 minut. Naposledy se prosadili před více jak měsíce v domácím duelu s Karvinou. Následně čtyři zápasy zůstala Sigma střelecky na nule.
FC Hradec Králové

Votroci jsou na tom v aktuálním ročníku fotbalové ligy velmi dobře. Po 14 odehraných kolech jsou na šestém místě, které by jim v konečném součtu zaručovalo atraktivní skupinu o titul. K tomu je však cesta ještě dlouhá, do konce základní části více jak polovina zápasů.

V lize se Hradci v posledních zápasech tolik nedařilo. Před reprezentační pauzou remizovali Východočeši s Ostravou 1:1, týden před tím prohráli na hřišti Mladé Boleslavi 2:3.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání Sigmy Olomouc a Hradce Králové. Utkání začíná v 15:00.