FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Liberec - 5. března 2022   18:00

Ostrava
19' Almási (Fleišman)
1:1
(1:0)
Liberec
79' Mikula  (Ch. Frýdek)

Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Lischka, Fleišman – Koncevoj (65. D. Buchta), Kaloč (65. Boula), Kuzmanović (74. Jiří Klíma), Janošek (85. Tetour), Falta (74. Ekpai) – Almási.
Budinský – Boula, Tetour, D. Buchta, Jiří Klíma, Svozil, Ekpai.
Radina – Paták, Mokrusch
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
6249 diváků
Knobloch – Koscelník (90+1. Fukala), Plechatý, Štetina, Mikula (C) – Tiéhi, Havelka (62. Tupta), Purzitidis – Ch. Frýdek (85. Gebre Selassie), Rondić (62. Rabušic), Jan Matoušek (62. Višinský).
Vliegen – Gebre Selassie, Fukala, Višinský, Tupta, Alijagić, Rabušic.
Knobloch

SESTŘIH: Baník - Liberec 1:1. Slovan srovnal v závěru, Kozel při návratu bere bod

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.
Je dobojováno. Aktivněji do zápasu vstoupil Baník, který mohl udeřit v 9. minutě, ale po rohu Falty zachránila hosty tyč. Domácí se však radovali v 19. minutě, když se po centru Fleišmana prosadil Ladislav Almási. Ostrava se poté nadále snažila o další gól, ale k její smůle se ho nedočkala. Naopak krátce před pauzou mohla inkasovat, ale Matouška skvěle vychytal Laštůvka.

Do druhé půle ale nastoupil úplně jiný Baník. Hosté tápající domácí málem potrestali už těsně po přestávce, ale to ještě Ostravu zachránil Laštůvka. Slezané byli ovšem za svůj pasivní přístup potrestáni v 79. minutě, kdy centr Frýdka přetavil ve vyrovnání Jan Mikula. Oba týmy se tak musí spokojit se remízou 1:1.
90'
Almási se ve skluzu dostal do zakončení ve výborné pozici! Ale netrefil
90+3'
90+3'
Baník teď kombinoval na vlastní polovině a ani nákop Laštůvka nebyl úspěšný.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90+1'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Michal Fukala.
90'
Akci Baníku zakončoval před malým vápnem ve skluzu Klíma, ale bránu minul. Veškerý vzruch byl zbytečný, jelikož sudí opět opožděně odmával ofsajd.
88'
Tupta se opřel do odraženého balonu, ale pálil vysoko nad
88'
Zcela evidentní dvoumetrový ofsajd měl před sebou pomezní sudí, který akci Slovanu, po níž zvonila tyč, ještě nechal alibisticky a nesmyslně dohrát. Rozehrávat budou domácí.
87'
Mikula velmi dobře sklepl na Višinského, ale ten se nakonec k míči přes ostravské beky nedostal.
85'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Theodor Gebre Selassie.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Daniel Tetour.
84'
Fleišman si nyní nerozuměl s Boulou a akce Baníku tak skončila. Následuje střídání a odkop v podání Knoblocha.
83'
Tupta za obranou, ale neprostřelil Laštůvku! Každopádně byl v ofsajdu
83'
Odražený míč po centru padal na hranici penalty, kde jej v těžké pozici zakončoval Tupta. Jeho pokus však letěl vysoko nad.
82'
Ndefe nyní sice ubránil standardní situaci, ale hosté mají k dispozici ještě rohový kop.
81'
U střídaček nyní došlo k ostrému střetu, po kterém zůstává jeden z hostů v nefotbalové pozici na trávníku. Je pískáno proti Baníku a žlutou kartu za svůj zákrok navíc dostal Jiří Fleišman.
79'
Mikula srdnatě zavřel tyč a prostřelil Laštůvku! 1:1
79'
Liberec právě vstřelil branku!
Baník si tak dlouho koledoval až přichází zasloužené srovnání Slovanu. Na centr z levé strany si na zadní tyči naběhl JAN MIKULA, který propasíroval míč přes Laštůvku až do sítě.
77'
Frýdek se po levé straně dostal příliš snadno do vápna a tak dlouho otálel s pasem, až jej zastavil skluz Pokorného. Hostující hráč pádu hodně přidal a penalta se tak nepíská.
74'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Jiří Klíma.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Ubong Moses Ekpai.
73'
Centr na přední tyči ale Slovan zlikvidoval a na domácí straně se chystá další dvojstřídání.
72'
Ndefe se dobře pohnul za obranu a také dostal pas. Poté mu ale centr srazili hosté na roh.
71'
Baník se bude muset i nadále bránit. Po faulu ve středu pole si hosté vyzkoušejí další standardku.
70'
Na Frýdkův centr však nejvýše vyskočilo domácí, kteří míč dostali do zámezí. Poté akce Slovanu pokračovala a na zadní tyči míč odkopával překvapený Fleišman.
69'
Janošek před střídačkami fauloval svého soka a následuje další přímý kop pro Slovan.
68'
Dnešní utkání sleduje 6 249 diváků.
67'
Kuzmanović o míč nejprve přišel, ale poté svou bojovností jej získal zpět. Odcentrovat přesně se mu už však nepovedlo.
65'
Baník se zatím nemůže dostat ke své hře. Další nepřesná přihrávka na Almásiho darovala míč hostům.
65'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Filip Kaloč, přichází Jiří Boula.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Arťom Koncevoj, přichází David Buchta.
62'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Imad Rondić, přichází Michael Rabušic.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Denis Višinský.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Ľubomír Tupta.
60'
Baníku se nyní nepovedla kombinace ve středu pole a následná přihrávka na hrot byla z kategorie nepřesných.
58'
Baník si nyní trochu zahrával při rozehrávce, ale nakonec mu pomohl hvizd sudího, jenž odpískal faul na Pokorného.
57'
Almási si zasekl a tvrdá rána skončila nad břevnem
57'
Ladislav Almási si zpracoval přihrávku Kaloče a poté pohotově vypálil z dvaceti metrů. Svůj pokus však poslal jen nad bránu Knoblocha.
55'
Janošek se následně dostal k centru z levé strany, který však obrana Slovanu hravě odvrátila.
54'
Další Frýdkova střela, ale znovu zamířila nad bránu
54'
Z tribun se nyní ozývá pískot, který by měl domácí hráče probudit. Po dalším nedůrazu pálil z pětadvaceti metrů Frýdek, jehož rána však nemířila mezi tři tyče.
52'
Frýdkova prudká rána skončila mimo bránu
52'
Baník jakoby byl ještě v šatně! Matoušek se dostal zcela sám k ráně z pravé strany šestnáctky, ale tu poslal hodně mimo domácí zařízení.
51'
Matoušek dostal balon za obranu, ale netrefil bránu!
51'
Z následného přímého kopu to hosté zkoušeli přímo na bránu, ale prudkou ránu Laštůvka kontroloval v cestě do zámezí.
50'
Nemanja Kuzmanović na třiceti metrech fauloval svého soupeře ostrým zákrokem a sudí tasí žlutou kartu.
49'
Obří dvojšance hostů! Plechatého hlavičku i Frýdkův pokus Laštůvka kryl
49'
Liberec ale pokračoval v ataku a vypracoval si další šanci. Po Tiéhiho dobrém zatažení a přistavení pálil zpoza vápna Frýdek, ale Laštůvka opět výborně zasáhl.
49'
Obrovský závar před svou bránou musel řešit Laštůvka. Nebezpečný centr se zle pro Baník odrážel na malém vápně, ale domácí defenzíva vše se štěstím zvládla.
48'
Na levé straně byli hosté zastaveni nedovoleně a pro Liberec se tak naskýtá zajímavý přímý kop.
46'
Je za námi úvodní půle, která vyzněla lépe pro Baník. Ten začal duel aktivně a po rohu Falty v 9. minutě zachránila hosty tyč. V 19. minutě se již Ostrava mohla radovat. Na přesný centr Fleišmana si naběhl Ladislav Almási, jenž za pomoci tyče dostal míč do sítě. Baník byl poté i nadále aktivní, ale další branku již nepřidal. Naopak těsně před pauzou mohl inkasovat, ale Laštůvka ve velké šanci skvěle vychytal Matouška. Ostrava si tak do kabin odnáší jednobrankové vedení.
45'
Koscelník si naskočil na přetažený centr z rohu, Laštůvka musel zasáhnout
45+1'
45+1'
Na Matouškův centr jen těsně nedoskočil jeden z jeho kolegů ve vápně a tohle již Baník v první půli zvládne.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
44'
Matoušek se v tutovce opřel do odraženého balonu, Laštůvka ho vychytal!
44'
V závěru první půle mohlo být srovnáno! Po centru zprava se k odraženému míči dostal před malým vápnem Matoušek, jehož dělovku ale skvěle vyrazil Jan Laštůvka.
43'
Matoušek nyní přišlápl nohu Pokorného, což neuniklo pozornosti sudího, který odpískal faul hostující fotbalisty.
41'
Pokorný výborně ve skluzu zastavil postup Mikuly, ale krajní bek Liberce bude ještě vhatzovat.
40'
Akce Liberce po pravé straně nebyla úspěšná. Příliš prudký pas už hosté nestihli na trávníku a odkop si vyzkouší i Jan Laštůvka.
39'
Purzitidis byl dobře napadán domácího hráči a pod tlakem míč nakopl na ostravské obránce.
38'
Falta opět nebezpečně centroval před bránu, ale na jeho nabídku tentokrát nikdo nedosáhl. Odkop od brány Slovanu.
37'
Faltovi se ale nyní centr nepovedl, ale vzápětí si může střihnout repete, jelikož Tiéhi neudržel míč na hřišti a je tady další rohový kop.
36'
Janošek krásně narazil Koncevému, který se probíjel před Knoblocha
36'
Koncevoj si dobře narazil se svým kolegou a postupoval na bránu ze strany vápna. Tam se ale zalekl vybíhajícího Knoblocha, od kterého se míč odrazil na roh.
34'
Janošek s velkým přehledem narýsoval kolmici do vápna na Kaloče, ale v dalším postupu Baníku zamezila špatná přihrávka Koncevoje.
32'
Kaloč si posléze počínal trochu laxně u své šestnáctky, ale Liberec z následného centru nic nevytěžil.
31'
Tomu se však Slovan na přední tyči ubránil a bude z toho jen odkop v podání Knoblocha.
30'
Ostrava to teď sehrála velmi dobře. Fleišman odvedl skvělou práci a svou bojovností a chytrostí našel na půlce Almásiho, jenž sklepl pod sebe. V následném rychlém kontru dostal pas do tandemu Janošek, jehož zakončení z levé strany vápna bylo sraženo na roh.
29'
Nyní se Ostravané ubránili zásluhou obranného skluzu Lischky, který zahrál na rohový kop Liberce.
27'
Konstruktivní rozehrávku Ostravy pokazil Janošek, který přetáhl své roztáhnutí hry. Fleišman na jeho pas nemohl dosáhnout.
26'
Na trávníku po střetu s Ndefem skončil Mikula, který se velmi těžce zvedal zpět na nohy. Bude však pokračovat ve hře a spolu se svými kolegy se zapojí do ofenzívy.
25'
Knobloch si pořádně zahrával s rozehrávkou na malém čtverci a div, že jej o míč nepřipravil dotírající Almási. Nakonec vše pro Liberec dobře dopadlo.
24'
Lischka vlétl do souboje na půlce a byl zasažen do obličeje. Sudí však jeho počínání ohodnotil jako faul a píská se tak proti Baníku.
22'
Kuzmanović se neprosadil proti dvěma soupeřům, ale Baník se poté ještě se štěstím udržel na míči. Ten poté ale Janošek ztratil.
20'
Následně je opět pískán útočný faul Liberce a rozehrávat od vlastní šestnáctky bude ostravský Baník.
19'
Baník právě vstřelil branku!
Nyní již tribuny bouří a Ostrava se raduje z úvodní trefy! Výborný centr Fleišmana na střed vápna přilétl z levé strany, kde jej lehce lízl LADISLAV ALMÁSI a s pomocí tyče se míč odrazil až za brankovou čáru.
17'
Laštůvka zachytil nepovedenou nabídku Liberce a pokusil se založit rychlý protiútok. Slovan se však stihl zformovat a akci na půlce zastavil.
16'
Tu rozehrával Jiří Fleišman, avšak svou nabídku příliš přetáhl a Knobloch si tak může chystat míč k odkopu.
15'
Janošek byl nyní na třiceti metrech zasažen do obličeje a je pískáno. Sudí ale nejprve ukázal v neprospěch Baníku, ale po chvilce svůj omyl napravil. Standardka pro domácí.
14'
Matoušek nyní hodně nevybíravě zajel do Pokorného a od sudího vidí zcela zaslouženě žlutou kartu.
13'
Další šanci už si Ostrava nevypracovala a hosté si tak mohou na chvíli oddechnout.
12'
Koncevého pokus z ostrého úhlu Knobloch raději vyrazil mimo tři tyče
12'
Ostrava stále tlačí svého soka. Nyní vnikl na levou stranu vápna zřejmě Koncevoj a Knobloch musel jeho nabídku vyrážet na roh.
11'
Baník z následné standardky neudeřil, ale nyní bude mít ještě jednu možnost.
10'
Faltův centr z rohového kopu se snesl až na tyč!
10'
Vynikající centr vyslal na přední tyč Falta! Jeho nabídka byl dost možná tečována a následně míč propadl na malé vápno a orazítkoval zadní tyč. Další roh pro Ostravu.
10'
Štetina neustál souboj s Almásim a po delší chvilce se poroučel k zemi. Sudí však na tento pád nereflektoval a bude z toho roh pro Baník.
8'
Ndefe poté na poslední chvíli hasil požár. Ve skluzu ale míč zasáhl a samostatný únik hostů se tak nekonal.
7'
Fleišmanovi se vůbec nepovedl centr a pro vysoký míč si šel Knobloch. Ten jej ale promáchl, ale naštěstí pro Liberec měl k souboji Almási daleko.
6'
Velmi dobrou práci odvedl Ndefe, který tělem odclonil Matouška a Baník tak bude moci opět vhazovat.
5'
Pokorný se snažil dlouhým pasem vyslat za beky Almásiho, avšak nejlepší střelec Ostravy byl dobře strážen Štetinou.
4'
Matoušek podklouzl v souboji s Ndefem a míč se tak opět ocitl za postranní lajnou. Vhazování pro Baník.
3'
Almási na pravé straně hravě přesprintoval Mikulu, ale poté si míč příliš předkopl a hostující stoper jej uklidil do zámezí.
2'
Kuzmanović na útočné polovině zboural jednoho ze soupeřů a důrazný hvizd sudího přerušuje hru. Rozehrávat budou hosté.
1'
Hráči obou týmů přicházejí na trávník z útrob stadionu a za malou chvilku začínáme.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Lischka, Fleišman – Koncevoj, Kaloč, Kuzmanović, Janošek, Falta – Almási.
Náhradníci: Budinský – Boula, Tetour, D. Buchta, Jiří Klíma, Svozil, Ekpai.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Plechatý, Štetina, Mikula (C) – Tiéhi, Havelka, Purzitidis – Ch. Frýdek, Rondić, Jan Matoušek.
Náhradníci: Vliegen – Gebre Selassie, Fukala, Višinský, Tupta, Alijagić, Rabušic.

Rozhodčí: Radina – Paták, Mokrusch.
Poslední tři vzájemná utkání

3.10.2021 Liberec – Baník 0:2
3.4.2021 Liberec – Baník 0:0
27.1.2021 Baník – Liberec 1:0
FC Slovan Liberec

Liberec v současné chvíli uzavírá nejlepší desítku ligy s 25 body. Na šesté České Budějovice ovšem ztrácí pouhé dva body a navíc má o zápas méně než jeho přímí konkurenti. Dívat se však Slovan musí i pod sebe, kde na něj z 11. pozice s odstupem jednoho bodu útočí Zlín.

Slovan má naopak velké problémy v ofenzivní fázi. Doposud nastřílel jen 21 gólů, což z něj v tomto ohledu dělá třetí nejhorší celek soutěže.

Hostující kouč bude mít k dispozici téměř kompletní kádr. Chybět by měl pouze zraněný Júsuf Hilál.
FC Baník Ostrava

Ostravané se po nepovedeném duelu proti Teplicím zase výsledkově zvedli, ačkoliv domácí výhra proti Sigmě se nerodila snadno. Nakonec se Baník radoval díky parádní trefě Jakuba Pokorného. Na tuto výhru Slezané navázali v Praze, kde porazili Bohemians 2:0. Aktuálně jim tak patří 4. místo se ziskem 45 bodů.

Ostrava bude již tradičně spoléhat na svou ofenzívu. Ta se se 49 vstřelenými brankami řadí na třetí příčku v pomyslné tabulce FORTUNA:LIGY.

Ondřej Smetana se ale musí obejít bez zraněného Lukáše Budínského a nové posily Ladislava Takácse.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 24. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Slovanem Liberec. Zápas začíná v 18:00.