FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Olomouc - 19. února 2022   15:00

Ostrava
81' J. Pokorný
1:0
(0:0)

Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Lischka, Fleišman – Ekpai (67. Jaroň), Kaloč, Kuzmanović (59. Jiří Klíma), Boula (59. D. Buchta, 90+3. Juroška), Falta – Almási.
Budinský – Chlumecký, D. Buchta, Jaroň, Koncevoj, Jiří Klíma, Juroška.
Batík – Dobrovolný, Dresler
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
6151 diváků
Stejskal – Chvátal (88. Poulolo), Jemelka, Beneš (C), Zmrzlý – Greššák (88. Zahradníček) – Breite, Zifčák (65. Navrátil), Daněk, P. González – Chytil (77. Růsek).
Macík – Růsek, Vepřek, Poulolo, Zahradníček, Spáčil, Navrátil.

SESTŘIH: Baník - Olomouc 1:0. Pokorný vystřelil výhru parádními nůžkami

Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na počtenou.
Je dobojováno a v Ostravě propuká radost z vítězství. To se však nerodilo snadno, jelikož celý zápas byl jeden velký boj skromný na šance. Jedinou zajímavější možnost první půle měl na svědomí Ekpai, jenž po rohovém kopu hlavičkoval nad.

Po pauze se již fanoušci dočkali více šancí. Tu první měl v 52. minutě Almási, který ale z těžké pozice v sedě zakončoval do rukavic Stejskala. Poté se třikrát připomněla Sigma. V 63. minutě podržel ve dvou případech svůj tým Jan Laštůvka. Ten nejprve vychytal hlavičku Beneše na brankové čáře a poté zlikvidoval i možnost Breiteho. V 75. minutě si trochu překáželi při zakončení Chytil s Gonzálezem a opět z toho vyšel vítězně domácí brankář. Jediný gól duelu tak padl až v 81. minutě, když do vráceného míče po rohovém kopu položil nůžkami Jakub Pokorný, jenž parádním zakončení rozhodl tento zápas. Baník si tak díky výhře 1:0 upevnil 4. místo v lize.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází David Buchta, přichází Jan Juroška.
90+2'
Rohový kop byl odvrácen k Navrátilovi, jenž z dvaceti metrů napálil volej vysoko nad bránu Ostravy.
90+2'
Baník se po hlavičkovém souboji domáhal odkopu od brány, ale místo toho následuje roh Sigmy. To se nelíbilo Janu Laštůvkovi, jenž vystartoval na sudího, který ho hned zchladil žlutou kartou.
90+1'
Baník nyní neudržel míč u rohového praporku příliš dlouho a vpřed již spěchají hosté.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Daněk na přední tyči hlavičkoval míč vysoko nad a poté vzteky nakopl reklamní panel, za což od sudího vyinkasoval žlutou kartu.
89'
Jedovku Navrátila vytěsnil Laštůvka
89'
Navrátil napřáhl k zajímavé ráně z pětadvaceti metrů, kterou konečky prstů vyrazil Jan Laštůvka na rohový kop.
88'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Juraj Chvátal, přichází Florent Poulolo.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Tomáš Zahradníček.
88'
Kaloč výborně zahrál proti Růskovi u postranní čáry a vybojoval tak pro Baník míč. Ten uvede do hry odkopem Jan Laštůvka.
87'
Baník ustrážil centr Navrátila na přední tyči a Fleišman posléze trefil právě Navrátila svým odkopem, a tak se bude kopat od brány Ostravy.
86'
Ndefe nyní zápasnickým způsobem složil zřejmě Gonzáleze a Sigma bude rozehrávat z vlastní poloviny.
84'
Sigma se snažila o srovnání, avšak centr z levé strany dopadl za bránu Laštůvky, který tak bude moci odkopávat.
81'
Wau! Pokorný udeřil nůžkami, 1:0
81'
Baník právě vstřelil branku!
Nyní se domácí přeci jen dočkali a po parádní brance se ujímají vedení! Rohový kop ze zadní tyče vracel na střed vápna Klíma, který přesně našel JAKUBA POKORNÉHO, který vystřihl fantastické nůžky, který zapluly mimo dosah Stejskala.
80'
Žlutou kartu dostává Juraj Chvátal (SK Sigma Olomouc).
80'
Sudá nyní neodpískal zákrok na Buchtu, ale akce Ostravy pokračovala. Nakonec se po sražené ráně bude kopat roh.
79'
Baník si trochu koleduje. Z pravé strany centroval Růsek, jenž našel ve vápně úplně volného Daňka, jehož hlavička v záklonu letěla nad.
78'
Klíma si dobře narazil se svým kolegou a poté hru roztáhl na Ndefeho. Ten však pokazil centr a jeho nadýchaná nabídka končí bezpečně v rukavicích Stejskala.
77'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Antonín Růsek.
76'
Buchtovi se centr vůbec nepovedl a jeho přetažená nabídka přeletěla celé pokutové území až do autu.
75'
Rybička těsně minul zadní tyč
75'
Simga má v posledních okamžicích navrch. Chvátal dobře nasměroval pas z pravé strany na střed vápna, kde si možná trochu překážel González s Chytilem a výsledkem byl slabý pokus do rukavic Laštůvky.
74'
Buchta poté vedl akci z levé strany. Možná trochu nevěděl co s míče, a tak přišel pas do druhé vlny na Ndefeho, který přízemní ranou po zasekávačce protáhl Stejskala.
73'
Olomouc nyní zatlačila Baník. Jemelkův centr ale domácí v pohodě odvrátili do bezpečí.
72'
Dnešní utkání sleduje 6151 diváků.
71'
Kaloč si nyní špatně pustil míč ve středu pole a Sigma mohla obléhat vápno Ostravy. K zakončení však nedošlo, ale ještě budou míč hosté k dipozici roh.
69'
Beneš nyní dle sudího fauloval na půlce hřiště, což se hostujícímu stoperovi vůbec nelíbilo a dost vehementně gestikuloval směrem k hlavnímu arbitrovi, jenž jej musí slovně napomínat.
68'
Baníku se rohový kop příliš nepovedl a hosté tak vyvážejí míč na polovinu domácích.
67'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ubong Moses Ekpai, přichází Petr Jaroň.
65'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Jan Navrátil.
64'
Ekpai ve středovém kruhu tvrdě atakoval soupeře a vidí od sudího žlutou kartu.
63'
Laštůvka zneškodnil hlavičku Beneše i střelu Breiteho!
63'
A vzápětí další velká možnost Olomouce! Na středu vápna dostal ideální pas Radim Breite, kterého ale dalším parádním zákrokem vychytal domácí brankář.
63'
Největší šance zápasu! Chvátal z rohu vápna našel na malém čtverci Beneše, jehož hlavičku z těsně blízkosti zastavil na brankové čáře Jan Laštůvka.
62'
Tak málem to hostům vyšlo. Po centru do vápna vracel míč do ohně Greššák a těsně před Chytilem odpálil balón na roh Fleišman.
61'
Hosté nyní z minima vytěžili maximum. Na levé straně byli pod tlakem, ale šikovností si dokázali vytvořit rohový kop.
60'
Sigma dnes hraje velmi organizovaně a po hodině hry je to spíš stále boj o míč než nějak ofenzivní smršť. Šancí dnes příliš nevidíme.
59'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jiří Boula, přichází David Buchta.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Jiří Klíma.
57'
Další rychlá souhra napravo. Zmrzlý poté centroval na přední tyč, kde domácí srazili Chytilovo zakončení na další roh.
57'
Zajímavá akce Sigmy. González roztáhl hru doprava na Chvátala, jehož nebezpečný pas před bránou ve skluzu odvrátil na roh Pokorný.
55'
Zifčák ustrážil míč před Fleišmanem u rohového praporku a ten nakonec opustil hrací plochu. Odkop od brány Olomouce.
54'
Zifčák si lehce pomohl rukama v souboji s Fleišmanem na polovině hřiště a je rozhodnuto opět ve prospěch Ostravy.
53'
Ndefe nyní vypíchl skluzem míč soupeři, avšak sudí i přesto pískl nedovolený zákrok. Rozehrávka z vlastní poloviny pro Sigmu.
52'
Po zmatcích ve vápně zakončil ležící Kuzmanovič
52'
Nyní se to pro Baník vyvíjelo solidně! Z pravé strany přilétl na malý čtverec prudký pas, který se odrazil zpět k Almásimu, jenž v sedě zakončil jen do rukavic Stejskala.
51'
Domácí se posléze sice dostali ke střele, ale ta byla hostujícími hráči sražena. Chytil následně v protiútoku stíhal Lischku, kterého také fauloval.
50'
Jemelka zasáhl Almásiho rukou do obličeje a Baník rozehraje přímý kop téměř z poloviny hřiště.
49'
Kuzmanović zřejmě lehce škobrtl o nohy Zmrzlého, načež sudí píská ve prospěch Sigmy.
48'
Boula opět adresoval solidní nabídku před bránu, kterou hosté odvrátili k Fleišmanovi, jehož sražená rána z hranice vápna končí rohovým kopem.
47'
Kuzmanović si píchl míč kolem Chvátala, který jej poté atakoval nedovoleně. Přímý kop pro Baník z levé strany.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Úvodní dějství je za námi. V něm byl o něco aktivnějším týmem domácí Baník, který si však nedokázal vypracovat větší množství šancí. Nejzajímavější tak byla hlavička Ekpaie pro rohu Bouly. Sigma toho směrem vpřed příliš nepředvedla a Laštůvka tak nemusel řešit žádné nebezpečí. Po 45 minutách se tak oba celky rozchází do kabin za bezbrankového stavu.
45+3'
45+3'
Boula se ještě uvolnil na pravé straně k centru, ale jeho nabídku srazili hosté do zámezí.
45+1'
Centr hostů z pravé strany již opustil hrací plochu a bude se jen kopat do domácí brány.
45'
44'
Fleišman mířil při přímáku do Stejskala
44'
Fleišman sice dokázal obstřelit zeď, ale svůj pokus nasměroval přesně do rukavic připraveného Stejskala.
43'
Kuzmanović nyní táhl rychlý brejk Ostravy a na pětadvaceti metrech jej zezadu fauloval Greššák, jenž navíc uviděl žlutý kartónek. Je zde velmi zajímavá standardka pro domácí.
42'
Následně se hosté pokusili ohrozit Laštůvku, nicméně jejich rána šla mimo tři tyče.
42'
Za následným centrem se tlačil Almási, avšak byl šikovně odcloněn a míč sebral brankář Stejskal.
41'
Kuzmanović si dobře pokryl míč tělem a odcentroval do pokutového území. Tam se však Sigma v pohodě ubránila.
39'
Sigma si poté dávala hodně načas s odkopem od brány. Následně ovšem Fleišman nepřihrál přesně Kuzmanovićovi a bude z toho aut hostů.
38'
Velmi dobrá kombinace Baníku. Po souhře Falty a Bouly centroval Fleišman, jenž našel v ideální pozici na středu vápna Kuzmanoviće, který však bohužel pro Ostravu promáchl.
36'
Šimon Falta se uvolnil na levé straně pokutového území, avšak rána mu nesedla a míč končí vysoko nad.
35'
Ekpai posléze prodloužil aut Ndefeho za sebe, ale tam se nenacházel nikdo z domácích hráčů.
34'
K odraženému míči se dostal González, který se chtěl položit do těžké střely. Místo z toho byl jakýsi centr, který Chytil hlavičkoval do Laštůvky.
33'
González trefil Laštůvku
33'
Ve vápně Sigmy zůstal ležet Almási, ale Olomouc pokračovala v útoku. Posléze přišla rána z pravé strany šestnáctky, kterou Laštůvka vyrazil na roh.
33'
Boula vyslal do šestnáctky dva velmi dobré centry. První z nich hosté odvrátili a druhý hlavičkoval jeden z domácích mimo.
32'
Falta si pohotově zpracoval míč ve středu a vyslal prudkou ránu. Ta díky teče skončila těsně vedle, ale je tady ještě roh pro Ostravu.
30'
Sigma se dle názoru rozhodčích vyhnula ofsajdu a pokračuje v kombinaci na útočné polovině.
29'
Kuzmanović zřejmě lehce zasáhl vracejícího se Gonzáleze do obličeje, který se teatrálně poroučel k zemi. Píská se opět proti Ostravě.
28'
Jenže ani nadvakrát si centrem nedokázala vytvořit střeleckou pozici a vpřed postupovali domácí. Almási ovšem pokazil přihrávku na Kuzmanoviće a u míče tak bude znovu Olomouc.
27'
González dokázal proháčkovat ze skrumáže před střídačkami a následně jej fauloval Ndefe. Sigma tak bude mít klid na rozehrávku.
26'
Chytil se dokázal uvolnit přes Fleišmana k centru, ale posléze zazněl hvizd sudího, který píská útočný faul Sigmy.
25'
González vyslal po špatném odkopu Laštůvky zajímavou nabídku Chytilovi, který však na balón těsně nedosáhl a míč se tak opět k Laštůvkovi vrátil.
23'
Pohlednou kombinaci Baníku ve finále pokazil Kuzmanović, který adresoval prudké prostrčení do velkého čtverce Almásimu a balón opět vyletěl mimo trávník.
22'
Sigma v následné akci ještě udržela míč na hrací ploše a po dalším centru se v šestnáctce poroučel k zemi Chytil. Penalta z toho však nebude a Laštůvka si již chystá míč k odkopu.
21'
Greššák však bude v pořádku a po krátkém pobytu za postranní lajnou již opět pokračuje ve hře.
20'
Greššák si nyní naskočil na Almásiho, který pouze stál a hostující hráč posléze nepříjemně dopadl na trávník. Do akce tak musí znovu lékaři Sigmy.
19'
Arbitr Batík se ještě vrátil k předchozímu zákroku a uděluje domácímu Boulovi žlutou kartu.
18'
Sudí po faulu ve středu pole nechal výhodu. Zifčák posléze sklepl ve vápně Chytilovi, jenž měl ale míč trochu pod nohou, a tak jeho rána letěla nad.
17'
Kuzmanovič zpoza šestnáctky minul
17'
Nemanja Kuzmanović se odhodlal k prudké ráně z pětadvaceti metrů, kterou ale Stejskal kontroloval v cestě do zámezí.
16'
Baník nyní ze slibně se rozvíjející akce nevytěžil zhola nic a vše končí zákrokem Ndefeho na Zifčáka, který pádu trochu přidal, ale i přesto je pískáno ve prospěch Sigmy.
15'
Povedený centr Zmrzlého měl výborné parametry, ale nakonec si s ním poradila ostravská defenzíva.
14'
Ubong Ekpai si dle sudího pomohl ve vzdušném souboji rukama a je pískáno proti bráně Ostravy.
13'
Ekpai hlavičkoval po rohu, vytáhl se Stejskal
13'
Nyní z toho byla první solidní možnost! Boulův roh si našel na přední tyči nikým nehlídaný Ekpai a jeho hlavičku vyškrábl Stejskal na další rohový kop.
12'
Ekpaiův centr odvrátil Beneš na roh
12'
Výborně to nyní provedl Kaloč ve středu pole. Efektní patičkou vyslal své spoluhráče do přečíslení, načež Kuzmanović roztáhl hru na Ekpaie, jehož přihrávka před bránu byla sražená na roh.
11'
Laštůvka si trochu zahrával s rozehrávkou a po nepřesném pasu nabídl míč Zifčákovi. Jeho slabý pokus ale končí v náruči domácího brankáře.
10'
Boula se prodíral přes dva hráče, ale ve finále si balón příliš ukopl a je z toho aut po Olomouc.
9'
Sigmě se posléze nepovedlo ohrozit Laštůvku a po pádu hostů v pokutovém území se míč dostal až domácímu gólmanovi, jenž však nepřesným odkopem vrátil balón svému soupeři.
8'
Kuzmanović se po šťastném odrazu dostal k centru, který však dobře odvrátil Jemelka. Poté se ještě snažil Ndefe stihnou hlavičku Bouly na hrací ploše, nicméně marně.
7'
Ekpai si napravo nerozuměl s Ndefem, ale po odkopu Sigmy bude Baník ještě vhazovat.
6'
Jenže Chvátal s ní nenaložil ideálně. Přetažený centr končí v zámezí a bude následovat odkop od domácí brány.
5'
Ndefe nyní fauloval svého soupeře a je tady první zajímavá standardka pro Olomouc.
4'
Dlouhý aut Ndefeho se nedostal k Almásimu, který byl dobře zdvojen. Útočná akce Ostravy je tak u konce.
2'
Na druhé straně se snažil vpravo vymodlit si nedovolený zákrok Ekpai, nicméně sudí správně rozhodli o opaku.
1'
Ostrava v úvodu chybovala u svého pokutového území, ale Sigma toho patřičně využít nedokázala, ale bude moci ještě vhazovat.
1'

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Lischka, Fleišman – Ekpai, Kaloč, Kuzmanović, Boula, Falta – Almási.
Náhradníci: Budinský – Chlumecký, D. Buchta, Jaroň, Koncevoj, Jiří Klíma, Juroška.

SK Sigma Olomouc: Stejskal – Chvátal, Jemelka, Beneš (C), Zmrzlý – Greššák – Breite, Zifčák, Daněk, P. González – Chytil.
Náhradníci: Macík – Růsek, Vepřek, Poulolo, Zahradníček, Spáčil, Navrátil.

Rozhodčí: Batík – Dobrovolný, Dresler.
Poslední tři vzájemní utkání

17.9.2021 Sigma – Baník 1:1
24.4.2021 Sigma – Baník 0:2
18.12.2020 Baník – Sigma 1:1
SK Sigma Olomouc

Sigmě se návrat po pauze do ligového kolotoče příliš nepovedl. Na půdě Jablonce totiž prohrála 1:0. V týdnu navíc vypadla i z MOL Cupu, když ve čtvrtfinále nestačila po remíze 0:0 v penaltovém rozstřelu na Slovácko. Chuť si Olomouc napravila až doma proti Mladé Boleslavi, kterou Hanáci porazili 2:1. Momentálně tak Sigmě patří až 9. příčka nabitého středu tabulky.

Sigma v Ostravě rovněž nebude kompletní. Do duelu nenaskočí Hála a Vaněček. Nejistý je navíc start Yunise.
FC Baník Ostrava

Ostravané do ligového jara vstoupili solidně a důležitou výhrou 3:2 v Mladé Boleslavi se dostali na 4. místo, které jim patří s 39 body. V minulém kole však nenavázali na úspěšný start a na vlastní půdě podlehli 2:4 o záchranu bojujícím Teplicím.

I proti Sigmě se Baník bude spoléhat na svou ofenzivní sílu. Slezané totiž v dosavadním průběhu nasázeli 46 branek, což je třetí nejlepší počin v lize.

Ondřej Smetana ovšem nebude moci počítat s vykartovaným Jaroslavem Svozilem a otazník visí také nad Danielem Tetourem.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 22. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Sigmou Olomouc. Zápas začíná v 15:00.