FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Teplice - 12. února 2022   18:00

Ostrava
21' Almási (Fleišman) • 83' Almási (Fleišman)
2:4
(1:1)
Teplice
41' Sejk  (Fortelný) • 62' Žák  (Fortelný) • 70' Sejk  (Fortelný) • 90+4' Mareček  (J. Mareš)

Budinský – Ndefe, Svozil, Chlumecký, Fleišman (C) – Ekpai (63. Boula), Kaloč, Budínský (73. Šín), Falta (73. D. Buchta) – Almási, Jiří Klíma.
Laštůvka – Boula, D. Buchta, Šín, Jaroň, Lischka, J. Pokorný.
Krejsa – Paták, Vodrážka
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
1000 diváků
Grigar (C) – Kučera, Mohamed Tijani, Vondrášek – Hyčka, Mareček, Jukl, D. Boljevič (65. Prošek), Fortelný (89. Kodad) – Žák (79. Nsunzu), Sejk (89. J. Mareš).
Mucha – Kodad, J. Mareš, Ledecký, Nsunzu, Prošek, Chaloupek.
žlutá karta

SESTŘIH: Baník - Teplice 2:4. Koncert Sklářů, ostravský zmar. Mladí sparťané Fortelný a Sejk zářili

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších přenosů na počtenou.
Je dobojováno. V první půli dostali míč jako první do brány hosté, ale trefa Sejka nebyla uznána kvůli ofsajdu. Ve 21. minutě již ale branka platila a vstřelili ji domácí. Po centru Fleišmana se hlavou trefil Ladislav Almási. Ostravané posléze přestali hrát a byli za to potrestáni. Ve 41. minutě totiž srovnal jemnou tečí Václav Sejk.

Ostrava se ve druhé půli snažila dostat se do vedení, ale její snahy dokonale opařil Filip Žák, jenž zkušeně zakončil přečíslení dvou proti jednomu. Pro Baník bylo ještě hůř v 70. minutě, kdy se ve vápně uvolnil Václav Sejk, který zvýšil již na 3:1. Z pohledu Baníku poté vykřesal naději v 83. minutě Ladislav Almási, který dostal podruhé v zápase míč do teplické brány. To ale bylo z pohledu Baníku vše a v nastavení navíc pečetil výhru hostů čtvrtou brankou Lukáš Mareček. Hosté si tak z Ostravy vezou tři body za výhru 4:2.
90'
Sunzu unikl za obranu, Kodad neprostřelil Budinského
90+4'
90+4'
Teplice právě vstřelily branku!
Nyní je definitivně rozhodnuto. Po sražené ráně Svozila přešli hosté do přečíslení. Mareš v něm vybídl LUKÁŠE MAREČKA, jenž tváří v tvář prostřelil Budinského.
90+3'
Hyčka zakopl nyní po odpískání míč a dostává právem žlutou kartu.
90+2'
Hosté se snažili co nejdéle udržet míč na polovině soupeře a zatím se jim to dobře daří.
90+1'
Svozil ve středu pole nevybíravě zajel skluzem do soupeře a vidí po zásluze žlutou kartu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
89'
Zmatky u střídání, nakonec jde dolů z hřiště Fortelný
89'
Nsunzu se z pravé strany vřítil do vápna, odkud před bránou hledal Kodada, jenž ale z dobré pozice pod tlakem těsně minul.
89'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Václav Sejk, přichází Jakub Mareš.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Ladislav Kodad.
87'
Teplice nyní drží míč na polovině Baníku, což jim v této fázi hry úplně stačí.
85'
Centr od rohového praporku hosté odvrátili a Baník musí začínat znovu z vlastní poloviny.
85'
Žlutou kartu dostává Tomáš Grigar (FK Teplice).
83'
Almási ještě dává domácím naději, po Fleišmanově centru snížil na 2:3
83'
Baník právě vstřelil branku!
Tak přeci jen je sníženo! LADISLAV ALMÁSI se v pokutovém území dostal k míči po pasu Fleišmana a následně uklidil balón mimo dosah Grigara.
82'
Boula velmi dobře našel Šína na hranici vápna. Druhý jmenovaný si následně míč špatně zpracoval a nic z této akce nebylo.
81'
Almási se cpal do zakončení, ale hosté jej dokázali odclonit a Grigar následně míč sebral do rukavic.
79'
Fleišmanův centr propadl až ke Klímovi, který neprostřelil Grigara
79'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Filip Žák, přichází Ngosa Nsunzu.
79'
Přetažený centr na zadní tyči zakončovali domácí, ale Grigar pohotově vyběhl a šanci Ostravy vyrazil na roh.
78'
Sudí však faul nepískal a Sejk po svých odchází ze hřiště. Rozehrávat tak budou domácí.
77'
Po souboji se Fleišmanem se drží za hlavu Sejk. Sudí okamžitě přerušuje hru a volá lékaře na hrací plochu.
76'
Žlutou kartu dostává Jiří Boula (FC Baník Ostrava).
76'
Na přední tyči byl následně míč přizvednut a poté si jej ve vzduchu našel v pohodě hostující brankář.
75'
Baník nyní sevřel soupeře ve vápně, ale tečovaný centr skončil v náruči Grigara, který jej lapil v zámezí. Roh pro Baník.
74'
Šín si pustil míč po pase Fleišmana, ale hosté byli na tuto variantu dobře připraveni.
73'
Buchta se snažil najít na levé straně Šína, jenž ale na pas svého kolegy nemohl dosáhnout.
73'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází David Buchta.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Matěj Šín.
70'
Sprcha pro Ostravu! Sejk přidává další trefu, Fortelný s hattrickem asistencí, 1:3!
70'
Baník teď úplně přestal hrát a hosté domácí dokonale zamkli. Poté přišel pas z levé strany, který si na středu vápna zpracoval se štěstím VÁCLAV SEJK, jenž nekompromisně propálil Budinského.
68'
Sejk se snažil odcentrovat přes Chlumeckého, ale stoper Baníku míč srazil do autu.
67'
Baník zvolil rozehrávku nakrátko, po které přišel pas vpřed. Po této nabídce Fleišmana se ale mává ofsajd.
67'
Prošek byl později v souboji o míč se Svozilem, kterého poté také nepříjemně přišlápl. Od sudího navíc vidí žlutou kartu.
65'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Dejan Boljevič, přichází Václav Prošek.
63'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ubong Moses Ekpai, přichází Jiří Boula.
62'
Žák se dostal až sám před Budinského a tutovku proměnil! 1:2
62'
Dokonalý šok pro Ostravu. Obrana Baníku vyloženě zaspala a hosté šli do přečíslení dvou proti jednomu. Po pasu spoluhráče pálil FILIP ŽÁK z hranice šestnáctky a svůj pokus poslal zkušeně k levé tyči.
60'
Fleišmanova standardka zamířila těsně nad břevno
60'
Jiří Fleišman kroutil míč do horního rohu, nicméně bránu Grigara o několik decimetrů minul.
59'
Hlavní rozhodčí nyní odpískal trochu sporný nedovolený zákrok na Almásiho, po kterém bude Baník rozehrávat zajímavou standardku z pětadvaceti metrů.
58'
Fortelný zajímavě kroutil míč z rohu vápna, ale jeho pokus těsně minul domácí zařízení.
58'
Rohový kop Teplice v pohodě zlikvidovaly a mohou naopak přejít do ofenzívy.
57'
Budínský hledal z pravé strany na přední tyči své kolegy, ale před nimi zahrál na roh Tijani.
56'
Další kontr Baníku si znovu pohlídali hostující hráči a Ostrava to musí zkoušet zase znovu z vlastní poloviny.
54'
Chlumecký dobře pokryl dlouhý pas a nechal se navíc faulovat. Po hvizdu sudího se bude rozehrávat ze šestnáctky Ostravy.
53'
Forteltný nevybíravě vletěl do Fleišman po odehrání míče a domácím kapitán nepříjemně dopal téměř až na běžecký ovál, kde bude také ošetřen.
52'
Budínský vyslal ostrý centr z přímého kopu z pravé strany, ale hosté bez větších problémů zažehnali nebezpečí.
51'
Přetažený centr Kaloče přeletěl všechny přítomné v pokutovém území a ani Ekpai jej poté nestihl na hrací ploše.
50'
Falta se snažil vepředu prudkým pasem najít Almásiho, ale Tijani tento záměr dobře přečetl.
48'
Z pravé strany následně přilétl do malého vápna centr, který ale před Almásim sebral do své moci Tomáš Grigar.
47'
Baník se na levé straně dokázal ubránit a za malý moment uvede míč do hry gólman Budinský.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Je za námi úvodní půle duelu. Baník do ní vstoupil aktivně a v 5. minutě po dobré souhře napálil břevno Almási. V 17. minutě se hosté již radovali z branky, kterou dal Václav Sejk. Jenže gól pro ofsajd nakonec nebyl uznán po zásahu VARem. A tak se skóre otevřelo až ve 21. minutě. Po centru Fleišmana se hlavou prosadil Ladislav Almási. Baník posléze trochu přestal hrát a varování vyslal prudkou ranou Žák. Toho ještě Budinský vychytal, ale ve 41. minutě již kapituloval. Fortelného střelu zpoza vápna tečoval Václav Sejk mimo dosah domácího brankáře. Do kabin se tak oba celky rozcházejí za stavu 1:1.
45'
Výborně kroucený Klímův centr zavíral Ekpai, ale netrefil míč
45+2'
45+1'
Ekpai si nyní zpracoval míč na prsa tak šikovně, že se parádně uvolnil z klinče dvou protihráčů. Z následné akce ale Baník nezahrozil.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
42'
Almási u rohového praporku fauloval Tijaniho a rozehrávku si bere na starost Tomáš Grigar.
41'
Jukl se prohnal po pravé straně a přinutil Budinského k výbornému zákroku
41'
Ostrava si v posledních okamžicích zahrávala a je za to potrestána. Jan Fortelný dostal hodně prostoru ve středu pole, navedl si míč na střelu a jeho pokus tečoval VÁCLAV SEJK, načež balón zapadl přesně k tyči.
40'
Fortelný skvěle obešel Fleišmana a střelu usměrnil do sítě Sejk! 1:1
40'
Z přímého kopu však vzniklo paradoxně nebezpečí pro Baník. Fleišman z pozice posledního katastrofálně rozehrál přímo na nohu Sejka, který uháněl do přečíslení. V tom správně zvolil prudkou ránu z hranice vápna, kterou Budinský vytlačil na roh.
39'
Ekpai si dobře pokryl míč a následně se nechal faulovat. Následuje další standardka pro Slezany.
38'
Baník si nyní trochu zahrává. Další centr zleva vyprodukovali hosté, nicméně ve vápně nekompromisně zakročil Falta.
36'
Žák se vymanil od Chlumeckého a prověřil Budinského
36'
Nechybělo mnoho a mohlo být vyrovnáno! Z pravé strany přiletěl do vápna centr, který si zřejmě Žák zpracoval na prsa a poté tvrdě vypálil. Budinský ale předvedl výborný zákrok a udržel vedení pro svůj tým.
35'
Budínský to myslel dobře, ale jeho průnikovou přihrávku na Ndefeho zastavil Vondrášek.
34'
Fleišman šajtlí zkoušel vysunout Almásího, nicméně domácí hráč byl výborně ustrážen Kučerou.
33'
Hyčkův nebezpečný centr z pravé strany musela odvracet domácí obrana na malém vápně a Budinský tak znovu nemusel zasahovat.
33'
Jenže centru Fleišmana se hosté ubránili a mohou rozehrávat v poklidu z vlastní poloviny.
32'
Sejk po odehrání míče fauloval Svozila a od střídaček bude Baník rozehrávat další přímý kop.
31'
Chlumecký trochu zahrál na nervy domácím fanouškům, když si z pozice posledního pustil míč a na poslední chvíli jej stačil posunout na Fleišmana. Falta ale následně nevysunul přesně Ekpaie.
29'
Budínský vybíhal z ofsajdového postavení, a tak se Kučera dostal zadarmo k míči, který adresoval Fleišman.
27'
Ekpai se okamžitě zapojil zpět do hry a po autu Ndefeho narýsoval bravurní centr, který před Almásim na poslední chvíli odvrátili hosté.
26'
Ekpai narazil do Boljevič před střídačkami a po chvíli pobytu na trávníku v doprovodu lékařů opouští hrací plochu.
25'
Šimon Falta se rozhodl pro střelu z pětadvaceti metrů, avšak tu dokázali hosté v pohodě zablokovat.
24'
Nabídnutou standardku rozehrával Boljevič, ale svou technikou střelu levačkou poslal nad bránu Baníku.
23'
Chlumecký fighterským zákrokem sestřelil Žáka za žlutou
23'
Chlumecký před pokutovým územím sestřelil pronikajícího soupeře a za svůj zákrok vidí právem žlutou kartu.
22'
U střídaček nyní vzplanuly vášně mezi Ekpaiem a jedním z hostů. Celou situaci musí uklidňovat až hlavní rozhodčí.
21'
Almási předskočil Grigara a poslal Ostravu do vedení! 1:0
21'
Tak to jsou věci. Teplicím nebyl před malou chvíli uznán gól a o pár okamžiků později se Ostrava ujímá vedení. Po rohovém kopu zůstali domácí nastěhování u vápna a z pravé strany poslal Fleišman nadýchaný centr na malý čtverec, odkud se hlavou nemýlil LADISLAV ALMÁSI.
17'
Hosté se z první nebezpečné situace ujímají vedení! Žák se výborně dostal před bránícího hráče, posunul si míč hlavou a z levé strany vápna poslal balón mezi malý čtverec a penaltový puntík, odkud VÁCLAV SEJK v pohodě trefil poloodkrytou bránu. Jenže celou situaci ještě zhodnotil VAR, který branku Teplic neuznává zřejmě pro ofsajd.
16'
Sejk neomylně dorazil do sítě! Ale Žák vybíhal z ofsajdu
16'
Ostravané to dobře udělali ve středu pole a dokázali roztáhnout hru na Ndefeho. Ten vyslal nebezpečný centr, jenž byl odvrácen na šestnáctku, odkud Kaloč nepropálil bránící soupeře.
15'
Almási znovu skvěle prodloužil za sebe, kam se za míčem cpal Falta. Hrací předmět ale rychleji sebral Tomáš Grigar.
14'
Lukáš Budínský zůstává sedět na hrací ploše po předchozím souboji v pokutovém území. K domácímu hráči již spěchají lékaři ostravského celku.
13'
Falta se snažil individuálně prosadit na levé straně, nicméně Teplice byly v obranné fázi pozorné. Fleišman následně přeci jen dostal míč do vápna, kde však hosté Baník do šance nepustili.
11'
Almási se po pasu Fleišmana neproháčkoval mezi dvojicí protihráčů, ale Baník i nadále zůstane u míče.
10'
Ndefe vynikajícím presinkem zablokoval odkop Vondráška a mohl pokračovat po pravé straně v akci. Jeho centr ale nakonec odvrátil Tijani.
9'
Fleišman znovu velmi dobrým nákopem hledal Klímu, ale tentokrát domácího útočníka odclonila dvojice teplických hráčů.
8'
Na přední tyči se Baník dokázal ubránit a rodící se brejk Ostravy zastavili hosté nedovoleně.
7'
Boljevičův centr se snášel přímo na bránu, kde raději Budinský balón uklidil na roh.
6'
Jukl si ke smůle Teplic šlápl na míč, ale hosté pokračovali v útočení. Tijaniho pas posléze zastavil Svozil.
5'
Duo Klíma-Almási se postaralo o skvělou souhru a břevno!
5'
Parádní souhra domácích málem přinesla úvodní gól! Na pas za beky si do vápna naběhl Klíma, jenž již mohl střílet, ale ještě míč naservíroval pod sebe na Almásiho, jehož zakončení zastavilo břevno.
4'
Na levé straně následný kontr Teplic ubránil Fleišman, ale Teplice zůstanou u míče a budou vhazovat.
3'
Almási výborně prodloužil míč na půlce a podél lajny se do otevřeného prostoru řítil Falta. Jenže ten poté přihrál svému kolegovi do ofsajdu a je tedy správně máváno i pískáno.
2'
Baník ji ovšem rozehrál nakrátko, načež následný centr hosté ubránili. Po chvíli se navíc Kaloč provinil nedovoleným zákrokem.
1'
Ndefe byl u střídaček faulován a Baník bude hned v úvodu rozehrávat standardní situaci.
1'
Hráči obou celků nastupují na hrací plochu a za pár okamžikú začínáme.

FC Baník Ostrava: Budinský – Ndefe, Svozil, Chlumecký, Fleišman (C) – Ekpai, Kaloč, Budínský, Falta – Almási, Jiří Klíma.
Náhradníci: Laštůvka – Boula, D. Buchta, Šín, Jaroň, Lischka, J. Pokorný.

FK Teplice: Grigar (C) – Kučera, Mohamed Tijani, Vondrášek – Hyčka, Mareček, Jukl, D. Boljevič, Fortelný – Žák, Sejk.
Náhradníci: Mucha – Kodad, J. Mareš, Ledecký, Nsunzu, Prošek, Chaloupek.

Rozhodčí: Krejsa – Paták, Vodrážka.
Poslední tři vzájemná utkání

11.9.2021 Teplice – Baník 1:2
27.2.2021 Baník – Teplice 1:1
26.9.2020 Teplice – Baník 2:1
FK Teplice

Tepličtí fotbalisté se po 20 zápasech topí na spodku tabulky, konkrétně jim se ziskem 14 bodů náleží 15. pozice, což by v současné chvíli znamenalo účast v baráži. Do konce soutěže je však ještě dostatek času a Teplice svou snahu o záchranu demonstrovaly ihned v prvním jarním kole, když zvítězily doma proti Bohemians.

Zároveň je trápí slabá koncovka. Doposud totiž nastřílely jen 20 gólů, což je katapultuje mezi nejhorší týmy ligy.

Také hosté nebudou v Ostravě kompletní. Hrát nebude zraněný Mazuch a Shejbal. Nejistý je také start Moulise či Succara.
FC Baník Ostrava

Ostravané vstoupili do ligového jara velmi dobře. Na půdě Mlado Boleslavi dokázali zvítězit 3:2 a s 39 body se posunuli na 4. místo před Slovácko, které má však o zápas méně. Baník touto výhrou prodloužil sérii ligové neporazitelnosti již na 9 utkání v řadě a proti Teplicím může tuto bilanci ještě vylepšit.

V letošním ročníku se Slezanům daří především v ofenzivní fázi, když v dosavadním průběhu nasázeli 44 branek, což jejich útok řadí na pomyslnou třetí pozici soutěže.

Trenér Smetana se proti Teplicím bude muset obejít bez vykartovaného Kuzmanoviće a zraněného Tetoura. Otazník navíc visí také nad Juroškou a Lischkou.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 21. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Teplicemi. Zápas začíná v 18:00.