FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Bohemians - 21. srpna 2021   16:00

Pardubice
31' Chytil (T. Čelůstka) • 65' P. Černý (Sláma) • 83' Solil (Cadu)
3:0
(1:0)

Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka (83. Lupač) – Jeřábek (C) (64. Červ), Solil – Tischler, Beran (64. Sláma), D. Kostka (89. Huf) – Chytil (64. P. Černý).
Letáček – Sláma, P. Černý, Šejvl, Červ, Huf, Lupač.
Hrubeš – Hájek, Dobrovolný
Ďolíček, Praha-Vršovice
2384 diváků
Bačkovský – M. Dostál (C) (71. Bartek), Bederka, Köstl, Vondra – Ljovin (71. Květ), Vacek – Fulnek (58. Chramosta), Hronek, J. Kovařík (86. Nový) – Necid (71. Keita).
P. Le Giang – Bartek, Keita, Krch, Květ, Nový, Chramosta.
Bačkovský

SESTŘIH: Pardubice - Bohemians 3:0. Souboj o Ďolíček skončil debaklem, trefil se i Chytil

Zápas je u konce. I když měly Pardubice jen 29% držení míče, tak na první pohled jednoznačně porazily Bohemians 3:0. V první půli vše načal Mojmír Chytil, ve druhé půli klokany dorazil střídající Pavel Černý a Tomáš Solil.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 1:5. Rohy: 1:12. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:8.
90+4'
90+3'
Pardubice vedly slibný protiútok, konkrétně to byl Adam Lupač. Ten přihrál na pravou stranu Hufovi, ten nedokázal pořádně vystřelit.
90+1'
Hosté už jen marně chtějí alespoň snížit skóre. Martin Toml nyní pokryl balón, aby si pro něj mohl dojít brankář Jakub Markovič.
90'
Rozhodčí nastavují čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází David Huf.
89'
Domácí už dohrávají konec zápasu zkušeně, momentálně drží míč na útočné polovině.
87'
Žlutou kartu dostává Martin Nový (Bohemians Praha 1905).
86'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Martin Nový.
85'
I tentokrát se Bohemians snažili o rychlou odpověď, závaru před bránu Markoviče ale nevyužili. Adam Lupač byl následně faulován na své polovině.
83'
Je rozhodnuto! Třetí branku Východočechů přidává Solil - 3:0!
83'
Pardubice právě vstřelily branku!
Vypadá to, že je rozhodnuto! Dominik Kostka s Caduem to na pravé straně vyřešili parádně, když se dostali z obtížné situace u postranní čáry. Cadu po narážečce s Tischlerem našel volného TOMÁŠE SOLILA, na jehož zakončení už byl Hugo Jan Bačkovský krátký! Asistence: Cadu.
83'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Tomáš Čelůstka, přichází Adam Lupač.
82'
Po posledním souboji zůstal na hřišti ležet domácí Tomáš Čelůstka, pro kterého už běží zdravotníci s nosítky. Bude se muset střídat.
81'
A další centr z kopačky Romana Květa. Tentokrát to bylo ze hry, když hledal na zadní tyči Kovaříka, jenž se na míč natahoval pouze marně.
79'
Nákopem za obranu chtěl Jiří Bederka najít Ibrahima Keitu, na něj byl míč příliš dlouhý. Následuje tedy odkop od brány domácího týmu.
77'
Exekuce rohového kopu z pravé strany se tentokrát ujal Roman Květ. Ten našel hlavu Ibrahima Keity, jeho hlavičku, která mířila pod břevno, vytáhl nad Jakub Markovič.
76'
Hráči v červenobílém se znovu na míči moc dlouho neohřáli a znovu budou muset přepnout směrem dozadu. To jim ale příliš vadit nemusí, čtvrt hodiny před koncem totiž vedou o dvě branky.
73'
Trojité střídání mohlo ihned vyjít i hostům. Na centr z levé strany si naběhl David Bartek, jeho hlavičku tečoval obránce na roh.
71'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází David Bartek.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Tomáš Necid, přichází Ibrahim Keita.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Vladislav Ljovin, přichází Roman Květ.
70'
Bohemians se zatím marně snaží o odpověď na inkasovanou branku. Pardubická střídání zafungovala na jedničku a výrazně oživila jejich hru.
68'
Zajímavý centr Jana Kovaříka z levé strany. Už to vypadalo, že bude sám z malého vápna hlavičkovat Tomáš Necid, na poslední chvíli balón odhlavičkoval na roh Martin Toml.
65'
To je střídání jako z říše snů! Jiří Sláma dostal na pravém křídle hodně prostoru a tak si míč připravil na přihrávku. Tou našel přesně nohu PAVLA ČERNÉHO, který po minutě na hřišti dává svůj první gól v sezóně! Asistence: Jiří Sláma.
64'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jan Jeřábek, přichází Lukáš Červ.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Pavel Černý.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Jiří Sláma.
61'
A znovu byl u míče první brankář Jakub Markovič. Tentokrát si doběhl pro průnikovou přihrávku Martina Dostála, která měla najít Jana Chramostu.
60'
Balón za obranu Pardubic poslal Kamil Vacek, byl ale příliš dlouhý a došel si za ním brankář Markovič.
58'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Jan Chramosta.
57'
Za obranou domácích se zjevil Necid, gól však nedal a navíc stál v ofsajdu
57'
Kotel fanoušků Bohemians už se dožadoval odpískání pokutového kopu po údajné ruce Čelůstky, nakonec je ale dopísknut ofsajd, ze kterého vybíhal jeden z hráčů Bohemians.
53'
Domácí se chvíli trápili se zažehnáním nebezpečí po tlaku Bohemians, Emil Tischler ale nakonec vyvezl míč směrem od své brány.
52'
I tentokrát míč do ohně poslal Kovařík, tentokrát si balón našel domácí kapitán Jeřábek, ten ho prodloužil a nikdo z hostů se k němu nedostal.
52'
Po neúspěšném odkopu Martina Tomla zahrával Jan Kovařík rohový kop. Centr na zadní tyč, který mířil na Bederku, odvrátil znovu domácí stoper na roh.
48'
Dominik Kostka dostal na polovině Bohemians hodně prostoru a toho chtěly Pardubice využít. Míč dostal na levé straně Čelůstka, jenž znovu poslal centr do pokutového území. Tam se po něm natahovalo hned několik hráčů domácích, všichni neúspěšně.
47'
Už poněkolikáté v dnešním utkání poslal Petr Hronek do pokutového území dlouhý aut. I tentokrát se to hostům alespoň trochu vyplatilo, měli poté totiž roh. Z toho ale Bederka hlavičkoval mimo tři tyče.
46'
První poločas je u konce a papírově domácí Pardubice zatím vedou 1:0. Většinu poločasu ale měli herně navrch hráči Bohemians, kteří nedokázali zužitkovat své možnosti. Za domácí se hlavičkou trefil Mojmír Chytil, jenž zanedlouho poté mohl udeřit i podruhé. I hosté měli na závěr poločasu slibnou šanci, tu ale neproměnili.
45'
Dvě velké šance Pražanů! Skvělý Markovič se ovšem vyznamenal
45+1'
45'
Rozhodčí nastavují jednu minutu.
45'
Velká šance také na druhé straně! Po centru Jana Vondry na přední tyči zakončoval Tomáš Necid, který trefil Jakuba Markoviče! Akce ovšem pokračovala a jeden z hráčů v zelenobílém taktéž trefil domácího brankáře!
43'
Chytil mohl zvýšit, ještě před čárou ale míč zastavil Köstl
43'
Mojmír Chytil mohl vstřelit druhou branku! Hosté se dopustili ztráty na půli hřiště a Pardubice šly do útoku. Beran našel Chytila, který sice překonal vyběhnutého Bačkvoského, jeho pokus ale neměl potřebnou razanci a před brankovou čarou se balónu zmocnil Daniel Köstl.
42'
Odražený míč se dostal k Beranovi, jeho střela ale šla vysoko nad bránu
42'
Centr Čelůstky do malého vápna sice obrana odvrátila na hranici pokutového území, kde se k balónu dostal znovu Beran. Jeho střela zamířila nad bránu.
41'
Michal Beran chtěl nyní zopakovat svou gólovou asistenci ze zápasu s Mladou Boleslaví. I tentokrát si počkal na náběh Dominika Kostky, ten tentokrát napoprvé nevystřelil. Povedlo se mu to až po přihrávce z pravé strany, následuje první domácí roh.
37'
Ránu Bederky dokázaly Pardubice zblokovat
37'
Po odvráceném autovém vhazování z levé strany hosté vrátili míč zpět před bránu. Tam míč netradičně po ose Daniel Köstl – Jiří Bederrka mířil na bránu, po teči obránce je z toho roh.
36'
Povedený taneček Fulneka střeleckým zakončením neskončil
36'
Jakub Fulnek to chtěl vzít na sebe a na hranici domácího vápna prokličkoval kolem dvou protihráčů, zakončit ale nedokázal.
34'
Další dlouhý aut Petra Hronka, tentokrát z druhé strany. I teď míč poskakoval v pokutovém území, míč nakonec sebral Jakub Markovič.
33'
Bohemians se snažili o rychlou odpověď, měli totiž k dispozici hned dva rohy za sebou. Ani jednou ale centr Jana Kovaříka nenašel nikoho v zelenobílém.
31'
Východočeši jdou do vedení! Po centru Čelůstky skóroval hlavou Chytil - 1:0!
31'
Z ničeho nic je tu první branka utkání, kterou dávají domácí hráči! Tomáš Čelůstka z levé strany trochu překvapivě brzo odcentroval a našel přesně hlavu MOJMÍRA CHYTILA, jehož hlavička zapadla přesně k tyči! Asistence: Tomáš Čelůstka.
27'
Michal Beran se u poloviny hřiště dostal s míčem přes několik protihráčů a Pardubice tak šly do útoku. Tomáš Solil následně kolmou přihrávkou hledal Tischlera, ten na ni ale neměl nárok.
25'
Hra je nyní hodně kouskovaná a míč se pohybuje převážně kolem půlící čáry. Domácím se stále nedaří podržet balón na útočné polovině hřiště.
21'
Bohemians vybojovali aut na pravé straně, což znamenalo stěhování před bránu. Rukou míč do pokutového území poslal Petr Hronek a míč poletoval pokutovým územím do té doby, než ho neodkopl Cadu.
19'
První střelu zápasu si připsal Hronek, brankáře Markoviče ale příliš nevyděsil
19'
Domácí gólman Jakub Markovič musel poprvé v utkání zasahovat proti zakončení. Po přihrávce Martina Dostála se do střelecké pozice dostal Petr Hronek, střelu levou nohou ale namířil přesně na brankáře Pardubic.
17'
Už to vypadalo, že po centru Ljovina bude mít Bohemka další roh, rozhodčí Hrubeš ale nakonec píská nedovolený zákrok na Tomáše Čelůstku.
17'
Domácí obrana nebyla ideálně zformovaná po výjezdu Čiháka a toho chtěli klokani využít. Přihrávku za obranu dostal Tomáš Necid, jeho sražený centr znamená další roh.
15'
Jakub Markovič vyboxoval roh z jeho levé strany. Domácí se poté narážečkou dostali z tlaku a Cadu hledal nákopem za obranu Tischlera, pro míč si daleko z brány doběhl Hugo Jan Bačkovský.
14'
Daniel Köstl vyslal nenápadnou přihrávku za obranu, na kterou si nabíhal Petr Hronek a Filip Čihák měl s pasem problémy tak velké, že musel hlavou odehrát na rohový kop.
11'
Emil Tischler si na levém křídle musel pořádně zasprintovat, aby stihl míč před postranní čarou. To zvládl, následná akce Pardubic ale skončila až u brankáře Markoviče, jehož nákop už skončil v zámezí.
10'
Nákop Filipa Čiháka sebrala obrana Bohemians a ta to zkusila stejným způsobem. Míč si zpracoval Tomáš Necid, bohužel pro hosty ale vybíhal z ofsajdu.
7'
Jan Jeřábek (FK Pardubice) znovu fauloval na půlící čáře. Tentokrát byl odpískán nedovolený zákrok na Petra Hronka, za který dostává domácí kapitán žlutou kartu.
5'
Pohledná kombinace domácího týmu. Chytil na hrotu znovu podržel balón a našel spoluhráče, s přihrávkou za obranu si ovšem poradil Daniel Köstl.
4'
Domácí kapitán Jan Jeřábek na půlící čáře fauloval Kamila Vacka, který se jen těžce sbírá z trávníku. Zatím to ale vypadá, že bude schopen pokračovat.
2'
Mojmír Chytil podržel míč po přihrávce Solila a počkal si na náběh spoluhráčů. Cadu dostal přihrávku na pravé straně a centroval do vápna, tečovaný míč sebral brankář Bačkovský.
1'
Po nákopu Jakuba Markoviče šli do míče hned dva hráči Pardubic, kteří se srazili. Cadu poté strávil chvíli na zemi, už je ale zpět na nohou.
1'
Za potlesku diváků přišli na hrací plochu v Ďolíčku hráči domácích Pardubic. A za mnohem většího potlesku přichází také hráči "hostujících" Bohemians.

FK Pardubice: Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C), Solil – Tischler, Beran, D. Kostka – Chytil.
Náhradníci: Letáček – Sláma, P. Černý, Šejvl, Červ, Huf, Lupač.

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – M. Dostál (C), Bederka, Köstl, Vondra – Ljovin, Vacek – Fulnek, Hronek, J. Kovařík – Necid.
Náhradníci: P. Le Giang – Bartek, Keita, Krch, Květ, Nový, Chramosta.

Rozhodčí: Hrubeš – Hájek, Dobrovolný.
Bohemians v letošním ročníku nejvyšší soutěže rovněž čekají na výhru. Mají sice tři body, ovšem jen za tři remízy. I to se ale dá brát jako dobrý začátek, Klokané totiž hráli doma s Plzní a Spartou a hráli venku s Jabloncem a Hradcem Králové.

Zelenobílé v letním přestupovém období zatím doplnili čtyři hráči. Jako volní hráči přišli Jan Kovařík z Plzně a Martin Nový z Příbrami, na hostování poté dorazili Jakub Fulnek z Mladé Boleslavi a Jan Chramosta z Jablonce. Nejvýraznějším odchodem letošního léta je Antonín Vaníček, jenž výměnou za Jana Chramostu poputoval na hostování s opcí do Jablonce.
I když jsou Pardubice v dnešním utkání oficiálně vedeny jako domácí tým, tak tomu tak bude opravdu jen na papíře. Obsadí totiž kabinu a střídačku hostů, jejich fanoušci poté budou rovněž v sektoru pro hosty.

Východočeši zatím neprožívají tak vydařený začátek soutěže jako vloni. Po čtyřech zápasech mají na svém kontě pouze dva body za dvě domácí remízy. V úvodním utkání remizovali 2:2 s Karvinou a před dvěma týdny 1:1 s Mladou Boleslaví. Na venkovních hřištích Pardubice dvakrát prohrály, když dostaly tři góly jak v Olomouci (2:3), tak v Ostravě (1:3).

Tým pod vedením trenérů Jiřího Krejčího a Jaroslava Novotného v létě doplnila hned trojice hráčů ze Slavie Praha. Konkrétně brankář Jakub Markovič a střední záložníci Lukáš Červ a Michal Beran. Zatím posledním příchodem je Mojmír Chytil, ten před necelými třemi týdny přišel na půlroční hostování z Olomouce.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 5. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a Bohemians Praha 1905. V Ďolíčku je výkop naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.