FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Č. Budějovice - 5. března 2022   15:00

Pardubice
27' Solil (Cadu) • 50' Vacek  • 71' Cadu
3:3
(1:1)
Č. Budějovice
45' Hora   • 57' L. Havel  (Mršić) • 87' Čolić

Letáček – D. Kostka, Hranáč, Toml, Cadu – Jeřábek (C) – Huf (80. P. Černý), Vacek, Solil, Jakub Rezek (58. Lupač) – L. Matějka (80. Akosah-Bempah).
Markovič – T. Čelůstka, Halász, P. Černý, Lupač, Patrák, Akosah-Bempah.
Zelinka – Podaný, Líkař
Ďolíček, Praha - Vršovice
645 diváků
Vorel – Čolić, Králik (C), P. Novák (59. Skovajsa), L. Havel – Hora, Hellebrand (87. Hais) – Van Buren, Michal Škoda (90+4. Čavoš), Mršić – Mihálik.
Šípoš – Tolno, Čavoš, Hais, Konda, Brandner, Skovajsa.
Vorel

SESTŘIH: Pardubice – České Budějovice 3:3. Dynamo dokázalo třikrát vyrovnat, nefungující VAR

V domácím zápase Pardubic v jarní části soutěže konečně padaly góly. A bylo jich dokonce hned šest, když byl k vidění pohledný fotbal z obou stran. Pardubice sice třikrát vedly, nakonec ale oba týmy z dnešního zápasu berou jeden bod.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 11:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:8.
90+10'
90+9'
Domácí měli další roh, tentokrát z druhé strany. Míč před bránu poslal Cadu, Vorel si i přes útočníka soupeře poradil.
90+8'
Domácí měli tlak díky rohovým kopům, ani jeden ze tří ale přímo nevedl k žádné velké šanci.
90+7'
Po odvráceném rohu centroval na zadní tyč domácí hráč a hlavičkoval Toml, jeden z obránců odvrátil míč z malého vápna!
90+6'
Solil má dostatek sil i ke konci utkání. Nyní se dostal k balónu na útočné polovině a vybojoval rohový kop.
90+5'
Po centru zleva se k hlavičce přes obránce dostal Daniel Hais, brankáře Letáčka ale nijak neohrozil.
90+4'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Patrik Čavoš.
90+3'
Do zakončení se nyní dostal Adam Lupač, z levé strany ale trefil jen v ofsajdu postaveného Kamila Vacka.
90+2'
Slibná šance domácího týmu neskončila střelou na bránu. Do dobré pozice se šikovně dostal Cadu, ale on, ani poté jeho spoluhráči, nedokázali vystřelit přesně. Akce skončila zakončením Jeřábka vysoko nad.
90'
Nastavuje se ještě deset minut.
89'
Pardubice se pokoušely o rychlou odpověď, centr Kamila Vacka z levé strany ale skončil jen u hráče v černém.
87'
Benjamin Čolič z volného kopu vyrovnal na 3:3
87'
Dynamo právě vstřelilo branku!
K exekuci volného kopu se postavil BENJAMIN ČOLIČ, který skvěle trefenou střelou nedal Letáčkovi žádnou šanci! Bez asistence.
87'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Daniel Hais.
86'
Solil nyní na první pohled čistým skluzem obral o míč Patrika Hellebranda, Miroslav Zelinka ale byl jiného názoru. Hosté tak mají volný kop z dobré pozice.
85'
Menší zmatky v domácích obranných řadách nebezpečím neskončily, hlavičku Mihálika lapil Jiří Letáček.
84'
Tomáš Solil dnes prožívá skvělý zápas. Jednu branku dal a po faulu na něj byla pískaná penalta. Nyní neměl daleko k asistenci, po jeho pasu ale Černý mířil nad.
83'
Nyní se Nana zapojil do útočné akce také v pokutovém území soupeře a nemyslel to špatně, jeho zpětnou přihrávku odvrátili obránci.
82'
Poprvé se v Ďolíčku dotkl balónu Nana. Ten se hned dvakrát za sebou ocitl na zemi, až druhý zákrok Hellebranda byl nedovolený.
81'
Podobně jako před chvílí Hora to nyní zkusil Robin Hranáč, jeho přihrávka ale byla na Kostku až příliš dlouhá.
80'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Nana Akosah-Bempah.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází David Huf, přichází Pavel Černý.
79'
Škoda měl na kopačkách další vyrovnání zápasu
79'
Po centru z kopačky Hory zakončoval ze slibné pozice Michal Škoda, mezi tři tyče nezamířil.
79'
Hora znovu zkusil najít spoluhráče, který si nabíhal za obranu, tentokrát míč zastavil dobře postavený Cadu.
77'
Dynamo nyní drží míč na svých kopačkách, zatím ale nepředstavuje Jiřímu Letáčkovi žádné nebezpečí.
75'
Jakub Hora (SK Dynamo Č. Budějovice) přišel v souboji s Vackem o míč a hrozící protiútok Pardubic zastavil rukou, za což logicky dostává žlutou kartu.
74'
Jakub Hora se pokusil zrychlit akci a lobem přes obranu hledal náběh Škody, ten ale nepochopil úmysl spoluhráče a za míčem tak neběžel.
71'
Cadu penaltu proměnil a Východočeši opět vedou, 3:2
71'
Pardubice právě vstřelily branku!
Dlouhé čekání pro domácí dopadlo skvěle! K nařízenému pokutovému kopu se postavil CADU. Brazilec poslal Vorla na druhou stranu a znovu dává svému týmu vedení!
70'
Rozhodčí Zelinka to vyřešil jinak. Šel se podívat na kameru u brány Českých Budějovic a podle toho usoudil, že Pardubice budou kopat penaltu!
70'
Penalta pro Pardubice!
69'
Nezvyklá situace na stadionu v Ďolíčku. Snaha zprovoznit monitor VAR je stále marná a už sedm minut se kvůli tomu nehraje.
66'
Monitor VAR stále není v provozu, hra tak stále nemůže pokračovat.
64'
Rozhodčí Zelinka je sice u monitoru, kvůli technickým problémům ale zatím nemůže přezkoumat situaci!
62'
Solil byl poslán k zemi, čekalo se na rozhodnutí VARu
62'
Tomáš Solil se po chybě v rozehrávce hostů dral k míči v pokutovém území, kde byl skluzem poslán k zemi. Rozhodčí Zelinka nyní konzultuje situaci s VAR.
62'
Lukáš Matějka sice nejprve poslal míč mezi nohama obránce. Poté si ho ale až příliš předkopl a odzbrojil ho tak obránce.
61'
Solilova hlavička mířila těsně vedle levé tyče
61'
Domácí fotbalisté teď nebyli daleko další změně skóre. Po centru Kamila Vacka slibně hlavičkoval Solil, balón ale poslal jen těsně vedle pravé tyče.
59'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Pavel Novák, přichází Lukáš Skovajsa.
58'
Dynamo podruhé vyrovnalo, prosadil se Lukáš Havel, 2:2
58'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Adam Lupač.
57'
Je znovu vyrovnáno! Hosté konečně proměnili jednu ze standardních situací ve vstřelenou branku, po centru Mršiče z volného kopu se hlavou trefil LUKÁŠ HAVEL! Asistence: Matej Mršić.
57'
Po vstřeleném gólu se Pardubice zatím nedokázaly zpět k držení míče a spíše se brání. Hosté teď mají další standardku po faulu Rezka.
55'
Další pokus hostů o útok po pravé straně, Mick van Buren ale balón poslal jen do zámezí a tím akce Českých Budějovic skončila.
53'
Vlastní gól Tomla nepřipustil Letáček
53'
Balón se ale vrátil na nohu Jakuba Hory. Jeho další centr do pokutového území skončil na noze Martina Tomla, který pořádně překvapil Jiřího Letáčka, který měl co dělat, aby míč vytáhl nad břevno!
52'
Na druhé straně mělo Dynamo k dispozici volný kop po faulu Rezka, s centrem Hory do pokutového území si ale obrana poradila.
50'
Premiérový gól Kamila Vacka poslal domácí do vedení 2:1
50'
Uplynulo necelých pět minut a Pardubice strhávají vedení zpět na svou stranu! Huf se šťastně s míčem dostal do vápna, kde ho přesně k tyči poslal KAMIL VACEK! Bez asistence.
49'
Mihálik sprintoval za odraženým míčem na polovině soupeře. Stejně běžel za balónem ale i domácí hráč na hostování z Plzně, Robin Hranáč. Domácí stoper byl ve sprinterském souboji úspěšnější.
47'
Hosté měli hned z kraje druhého poločasu k dispozici rohový kop, centr Hory na zadní tyč ale prodloužil mimo nebezpečí Cadu.
46'
První poločas je u konce. O něco aktivnější zatím byli domácí fotbalisté, kteří také šli do vedení po gólu Solila z 27. minuty. Už to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 1:0, v závěru poločasu ale skvělou ranou srovnal Jakub Hora. Ještě nás tak čeká zajímavá druhá půle.
45'
Jakub Hora ránou ze střední vzdálenosti vyrovnal na 1:1
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Je srovnáno! Po odvrácené zadovce z pravé strany se k míči před pokutovým územím dostal JAKUB HORA, který skvěle trefenou střelou překonal Jiřího Letáčka! bez asistence.
44'
Hosté nyní hned dvakrát v rychlém sledu přišli o balón u půlící čáry, domácí toho ale nedokázali nijak využít.
42'
Českobudějovický Michal Škoda se nyní možná trochu unáhlil, když chtěl co nejrychleji vystřelit. To se neukázalo jako dobré řešení, střelu totiž zablokoval obránce.
40'
Exekuce se tentokrát ujal záložník Kamil Vacek. Napoprvé obránci odvrátili na další roh, na podruhé centroval Rezek na zadní tyč, odkud nehlídaný Toml mířil nad.
40'
Další rohový kop Pardubic z pravé strany. Před chvílí ho David Huf zahrál nakrátko a nic z toho nebylo, jak to vymyslí domácí nyní?
39'
Povedenou patičkou Mick van Buren našel u postranní čáry Čoliče, stejně pěkně ale ihned poté zakročil dobře načasovaným skluzem Martin Toml.
37'
Červenobílí dnes dobře napadají a často získávají míče v dobrém prostoru. To se jim podařilo i nyní, Rezek ovšem byl vzápětí faulován.
35'
Z půlící čáry vyvezl balón stoper Dynama Lukáš Havel. Záhy o něj ale přišel a tak šly do útoku Pardubice, střela Davida Hufa z úhlu skončila vysoko nad brankou.
33'
Jakub Hora s Patrikem Hellebrandem si ve středovém kruhu vyměnili míč a rozjeli rychlou akci. Čolič poté ještě lobem za obranu hledal Mršiče, přihrávka ale měla až příliš velkou razanci.
32'
Jakub Rezek nyní zapracoval směrem dozadu a pomohl tak svému týmu, od balónu totiž odstavil Čoliče a bude se kopat od brány.
31'
Vyrovnání se nekonalo, Letáček vychytal Mršiče
31'
Hosté nebyli daleko vyrovnání! Ondřej Mihálik na pravé straně totiž obešel Cadua. Poté přízemním pasem našel ve vápně Matěje Mršiče, kterého skvělým zákrokem vychytal Jiří Letáček!
29'
Hosté jsou inkasovanou brankou trochu zaskočeni a Pardubice i dále útočí. Toml nyní zkusil vysunout Matějku, toho ale pokryl obránce a útočník domácích se tak nedostal k míči.
27'
Tomáš Solil poslal Východočechy do vedení 1:0
27'
Východočeši dávají svůj první jarní gól! Velký kus práce odvedl David Huf, který hru otočil na levou stranu. Tam Cadu obešel obránce a přihrávkou našel v pokutovém území TOMÁŠE SOLILA, na jehož zakončení Vorel nedosáhl! Asistence: Cadu.
24'
Vojtěch Vorel musel znovu zasahovat. Tentokrát vystřelil Tomáš Solil, jenž si zpracoval pas od Rezka a poté přízemní střelou na zadní tyč prověřil gólmana hostů.
23'
Van Buren si za půlící čárou zpracoval kolmou přihrávku od Králika a byl zezadu podkopnut Caduem. Stejně se o chvíli později provinil i hostující hráč.
21'
Vcelku nenápadná akce Pardubic po pravém křídle skončila střelou na bránu. Balón se totiž v pokutovém území odrazil k Lukáši Matějkovi, který ranou pod břevno donutil Vorla k zákroku.
20'
Lukáš Matějka v šanci ve vápně
20'
Hosté z jihu Čech zatím téměř výhradně útočí jen po levé straně. Nyní se pokusili o přenesení hry doprava, to ale ukryl do rukavic Jiří Letáček.
18'
Rychlá útočná akce i na druhé straně. Znovu zleva centroval Mršič, který i tentokrát trefil obránce. Následuje tak další roh.
17'
Tomáš Solil je zatím hodně aktivní. Nyní na své půlce hřiště získal míč a založil tím rychlý protiútok. Z levé strany centroval Rezek, v pokutovém území si poradili obránci hostů.
15'
Skvělé přenesení hry z kopačky Lukáše Havla. Ten na levém křídle našel za obráncem číhajícího Mršiče, jehož centr byl odvrácen jen za cenu rohu.
14'
Dominik Kostka smolně podklouzl a daroval tak balón soupeři. Matěj Mršič poté chtěl najít Škodu, Letáček i tentokrát úspěšnější.
13'
Roh Pardubic na přední tyč byl odvrácen. Domácí se ale k míči dostali znovu a i tentokrát to zkusili po pravé straně, Solil však nestihl zpracovat rychlý pas od Vacka.
11'
Další střela z dálky v podání domácího týmu. Nyní se o ní postaral Martin Toml a i tentokrát byl balón tečován, bude se tedy kopat další roh.
10'
Skvělé založení útoku domácího týmu od vlastní brány, hosté museli zažehnat nebezpečí nedovoleným zákrokem na půlící čáře, jinak by hrozilo nebezpečí.
9'
Po následném rohovém kopu se hlavou po míči natahoval Robin Hranáč, ve vzduchu byl úspěšnější brankář Vojtěch Vorel.
8'
Proti ráně Dominika Kostky musel zakročit Vorel
8'
Pardubice nyní dobře zatlačily na rozehrávku soupeře a po ztrátě Hory se dostaly k míči. Z dálky střílel Dominik Kostka, tečovaná střela skončila mimo pravé tyče.
6'
Další akce hráčů v černém po levé straně. Po přihrávce od Mršiće se k balónu dostal Škoda, po souboji s Hranáčem o něj přišel a bude se odkopávat od brány Pardubic.
4'
První zakončení Dynama, na branku ale nezamířilo. Nyní je hra přerušena, po souboji s domácím kapitánem zůstal na zemi ležet Patrik Hellebrand.
3'
Michal Škoda se pokusil přihrávkou mezi obránce vysunout Ondřeje Mihálika, balón ale včas vystihl domácí Robin Hranáč.
1'
Hosté se poprvé dostali s míčem k pokutovému území soupeře, přihrávka z kopačky Benjamina Čoliće ale skončila u brankáře Letáčka.
1'
Pardubice jinak nastoupí ve svých tradičních červenobílých dresech, hosté z Českých Budějovic jsou celí v černém.
Oba týmy nastoupily na hrací plochu ve speciálních tričkách, kterými vyjadřují podporu Ukrajině.

FK Pardubice: Letáček – D. Kostka, Hranáč, Toml, Cadu – Jeřábek (C) – Huf, Vacek, Solil, Jakub Rezek – L. Matějka.
Náhradníci: Markovič – T. Čelůstka, Halász, P. Černý, Lupač, Patrák, Akosah-Bempah.

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Čolić, Králik (C), P. Novák, L. Havel – Hora, Hellebrand – Van Buren, Michal Škoda, Mršić – Mihálik.
Náhradníci: Šípoš – Tolno, Čavoš, Hais, Konda, Brandner, Skovajsa.

Rozhodčí: Zelinka – Podaný, Líkař.
České Budějovice zatím taky v jarní části soutěže nedokázaly zvítězit, mají přitom za sebou o zápas více. V domácím prostředí nejdříve remizovaly se Spartou a prohrály s Plzní, venku dvakrát remizovaly výsledkem 2:2. Nejprve v Mladé Boleslavi, kde se utkaly s Hradcem Králové a v posledním kole v Karviné.

Jihočeši v zimě neposílili, naopak jejich řady několik hráčů opustilo. Nejznatelnější ztrátou je určitě Fortune Bassey, nigerjiský útočník v lednu zamířil do Maďarska. Po podzimu se stěhoval také stoper Maksym Talovjerov, jenž zamířil do pražské Slavie.
Pardubice zatím na jaře nedokázaly zvítězit, navíc ještě ani nevstřelily branku. Jaro zahájily až se zpožděním při derby s Hradcem Králové, které skončilo bezbrankovou remízou. Stejně dopadla i následná dohrávka se Slováckem. Před týdnem východočeši jeli na půdu favorizované Plzně. Tam brzo přečkali penaltu, po vyloučení Čiháka už ve 20. minutě ale asi bylo všem jasné, co bude následovat. S Viktorií nakonec padli 0:4.

Pardubáci v zimě posilovali hlavně formou hostování. Do konec sezóny tým posílili stopeři Pojezný s Hranáčem a křídelní hráči Rezek a Patrák. Na přestup z Motorletu poté přišel útočník z Ghany Nana Akosah-Bempah a izraelský záložník Ameer Rayan. Z pražských Bohemians navíc dorazil zkušený středopolař Kamil Vacek.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 24. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a SK Dynamo České Budějovice. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.