FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Teplice - 17. dubna 2022   17:00

Pardubice
33' Jeřábek (F. Čihák) • 74' D. Kostka
2:0
(1:0)

Markovič – D. Kostka, F. Čihák, Hranáč, Cadu – Jeřábek (C) – Patrák, Vacek (68. Červ), Solil, Jakub Rezek (46. Huf, 79. L. Matějka) – P. Černý (82. Mareš).
Letáček – Hanč, Halász, Mareš, Červ, Huf, L. Matějka.
Klíma – Mokrusch, Pečenka
Stadion Pod Vinicí, Pardubice
897 diváků
Grigar (C) – Vondrášek, Kučera, Hasil – Hyčka (67. Ledecký), Vobecký (67. D. Boljevič), Fortelný (73. P. Žitný), Trubač, Prošek (52. Kodad) – Žák, Sejk (73. Succar).
Mucha – D. Boljevič, Kodad, P. Žitný, Ledecký, Succar.

SESTŘIH: Pardubice - Teplice 2:0. Východočeši poprvé na jaře vyhráli

To je z mé strany dnes vše, doufám, že jste si přenos užili. S přáním příjemného zbytku neděle se tedy loučím, zase brzy na počtenou!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:3. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:26.
Velké čekání je u konce! Pardubice zlomily novoroční prokletí, po velmi dobrém výkonu vyhrály totiž poměrem 2:0 a na jaře berou poprvé plný bodový zisk. Bodově se tak v tabulce dotáhly na svého dnešního vyzyvatele.

Nutno podotknout, že domácí si dnes zvítězit zasloužili. I ve druhé půli byli nebezpečnějším mančaftem, což potvrdil v 74. minutě Dominik Kostka, jenž si našel Grigarem vyraženou střelu Červa a přesnou dorážkou do odkryté branky pečetil stav utkání na konečných 2:0. V závěrečném platonickém tlaku si hosté žádnou vyloženou gólovku nevytvořili, na sever Čech se tak vrací s prázdnou.

Pardubice čeká v příštím kole veledůležitý záchranářský boj v Karviné, Teplice doma přivítají deváté Budějovice.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Patrik Žitný (FK Teplice), zřejmě za nemístné poznámky směrem k sudímu. Stoprocentně jistý si ale nejsem.
90+2'
Tak to vypadá, že si Teplice nepřipíšou ani čestný zásah. Jeřábek hlavou odvrátil centr ze standardky.
90+2'
Červ dojel skluzem do Kučery, rozhodčí nejprve nechal výhodu ale nyní už píská.
90+1'
Po nakrátko rozehraném rohu přihrával do nebezpečného prostoru Mareš, tam byl ale připravený Žák a odkopává.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Pěkný brejk Teplic. Matějka udržel na zádech Kučeru, protiútok skončil zblokovaným centrem Kostky.
89'
Taktickým faulem přerušil teplický postup středem Patrák.
89'
Matějka i Kučera šli k zemi po vzdušném souboji na hranici teplické šestnáctky, sudí píská domácímu hráči útočný faul.
88'
Střídající Žitný poslal nedovoleně k zemi Solila, opět to bylo v prostoru poblíž půlící čáry.
88'
Skrumáž v pokutovém území domácích vyřešil patičkou Kostka.
87'
Hasil se zlobí, nic na tom ale nemění fakt, že je pískán faul na Matějku na půlící čáře.
87'
Do vzduchu se vyšplhal Robin Hranáč, k zasažení meruny by ale už tak vysoký stoper potřeboval ještě o pár centimetrů vyrůst.
86'
Standardní situace bude připomínat takový zkrácený roh, na paškál si ji vezme Cadu.
85'
Cadu předčil ve vzduchu Žáka a po následném brejku se kupředu hnal dorostenec Mareš. Do něj skluzem zajel Vondrášek a i když hrál teplický obránce míč, je mu pískán faul.
84'
Cadu získává cenné vteřinky odkopem. Vhazují hosté z vlastní poloviny.
83'
Teplice přišly o míč a pak dosti zbytečně fauloval Matějku Kučera. Domácí rozhodně nebudou s rozehrávkou spěchat.
83'
K zakončení po rohu se dostal Vondrášek, hlavou ale minul branku.
82'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Dominik Mareš.
81'
Fíha, no tohle byla teda šlamastika. Čihák hlavičkou hrál Markovičovi, který ale vybíhal pro centr. Následně pak domácí brankář ve snaze nepustit míč na roh málem daroval gólovku Succarovi. Kulatý nesmysl ale lajnu nakonec přešel a Teplice budou přeci jen kopat roh.
81'
Teplice jsou na útočné polovině, vhazuje Boljevič.
79'
Trenér domácích se rozhodl neriskovat a Hufa raději stahuje ze hry. Přeci jen, může se jednat i o otřes mozku nebo něco podobného.
79'
Mezitím, co si David Huf chladí čelo, se připravuje do hry Matějka.
79'
Huf také s opuštěním trávníku nespěchá, dle jeho chůze ho ale nedovolený zákrok Kučery dost bolel.
79'
Nedovolené počínání Tomáše Kučery v souboji s Hufem (zřejmě loket) bylo oceněno žlutou kartou.
78'
Po souboji ve vápně šel k zemi Huf, je mu ale odpískán útočný faul.
77'
Kostka vlétl do vápna, Grigar ho zastavil
77'
Namlsaný Kostka si naběhl na Hufovu přihrávku, obhodil Boljeviče a ocitl se před Grigarem! Měl to ale na dlouhou nohu a nemohl tak nic jíného, než jen zblízka napálit dobře vyběhnuvšího gólmana a kapitána hostí v jedné osobě.
76'
Huf teď ukazuje, že domácí nikam nespěchají a pouští míč za postranní čáru. Pardubice vhazují.
74'
Pardubice právě vstřelily branku!
Ďolíčkem hraje pardubická gólová znělka, domácí zdvojnásobují vedení! Zpoza vápna napřáhl střídající Lukáš Červ, jeho střela před Grigarem skočila a ten ji tak vyrazil jen do míst, kam dobíhal DOMINIK KOSTKA! Ten jednoduše poslal míč do odkryté branky a návrat na stadion klubu, který jej vychoval, tak oslavil vstřelenou brankou! 2:0!
73'
Huf se snažil elegantní patičko posunout na Černého, který si sbíhal do vápna. Jeho úmysl přečetl Vondrášek.
73'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Patrik Žitný.
73'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Václav Sejk, přichází Matías Succar.
72'
Z náporu hosté vytěžili přízemní střelu Sejka
72'
Zpoza vápna se do odraženého míče opřel Sejk, rutinní zákrok si připisuje Markovič.
72'
Akrobatický odkop Patráka vysvobodil Pardubice jen na okamžik.
71'
Sejk narýsoval šikovnou přihrávku do šestnáctky na Kodada, který si zasekávačkou položil Kostku a přihrával na puntík. Tam byl ale první domácí Solil, jenž odkopl na roh.
71'
Patrák zůstává na trávníku – těžko říci, jestli z bolesti, nebo z vypočítavosti. Tak či onak, obojí se za současného stavu dá plně pochopit.
70'
Hasil byl v souboji s Patrákem pozdě, poslal jej k zemi a může si tak zblízka prohlédnout kartónek žluté barvy.
69'
Ledecký teď Hranáčovi souboj ne vlastní vinou usnadnil, uklouzl totiž a dal tak pardubickému stoperovi fůru prostoru.
68'
Sejk si hezky pokryl míč a přiťukl střídajícímu Ledeckému, ten ale nedokázal nic nebezpečného vymyslet.
68'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Lukáš Červ.
67'
Solil upadl ve vápně, na penaltu málo
67'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Marek Vobecký, přichází Dejan Boljevič.
67'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Alois Hyčka, přichází David Ledecký.
67'
Solil byl ve vápně poslán k zemi Hasilem, sudího píšťalka ale mlčí, na penaltu to bylo málo.
67'
Teď nevím, čemu se Sejk diví. Do souboje s Jeřábkem šel šlapákem, odpískání faulu bylo ze strany sudího jednoznačně správným rozhodnutím.
66'
Kostka se probíjel zprava na střed, ztroskotal na dvojici Kučera-Hasil.
65'
Vondrášek ukořistil přihrávku Cadua, pak se s ním skvěle vrátil Vacek. Následně měli míč stále Teplice, ale to jen do té doby, než o něj Trubače připravil Patrák.
Dnešní utkání sleduje 897 diváků.
64'
Sejk si pokrýval balon uvnitř šestnáctky, šikovně mu jej ale vypíchl Čihák.
64'
Čihák si teď ukrojil příliš velké sousto, přišel o míč proti přesile a pak mu ještě Fortelný nasadil jesle. Následný centr Hyčky hledal Kodada, leč skončil jen v Markovičových rukavicích.
63'
Sejkovi byl po nákopu Grigara zřejmě odmávaný ofsajd.
62'
Vhazování z rukou Cadua se od Hyčkovy holeně odrazilo zpět do autu.
61'
Centr Cadua na zadní tyč vracel do ohně Huf, následně se ale do hry zapojil některý z domácích hráčů, který vybíhal z ofsajdu.
60'
Kostkův centr z pravé strany zblokoval skluzem na roh Ladislav Kodad.
59'
Na zemi zůstává po souboji s Čihákem Sejk. Nutno ale dodat, že si za to může teplický forvard sám – bolest si totiž způsobil tím, že do hlavičkujícího stoper vletěl jako utržený vagón. Naštěstí byl ale jen chvilkově otřesen a už je v pořádku.
59'
Příliš horlivě teď dotíral na Hranáče, pouštějícího míč za brankovou čáru, Václav Sejk. Sudí mu tedy odpískal faul.
58'
Černý i přes fakt, že byl zdvojen, skvěle sklepl Hranáčův nákop Solilovi. Ten ale o balon záhy přišel.
57'
Z hranice šestnáctky vypálil Huf
57'
Závar před Grygarem! Po Hufově přistrčení na něj postupoval sám Solil zkušený brankář jej ale dokázal vychytat. Po několik odrazech se ještě do meruny opřel sám Huf a pravačkou zamířil pár decimetrů vedle pravého horního rohu!
57'
Hyčkův pas z pravé strany hledal Sejka, ten byl ale přikrytý Hranáčem, který ho k míči nepustil.
56'
Vobeckého dlouhý odkop rozeběhl Žáka, toho ale zneutralizovala dvojice Hranáč-Cadu. Druhý jmenovaný zahrál hlavou do rukavic Markoviče.
55'
Z hloubi vlastní poloviny se vhazování ujme Kostka. Ten se v pardubickém azylu v podobě Ďolíčku zajisté cítí jako doma, je totiž odchovancem místní Bohemky.
54'
Hranáč opět předčil Sejka ve vzdušném souboji, tentokrát si ale dopomohl faulem, což sudí nenchal bez povšimnutí. Podobně jako hostující kotel, který skanduje "Hovado! Hovado!"
54'
Solil nenarazil Vackovi přesně, vhazují hosté.
52'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Václav Prošek, přichází Ladislav Kodad.
52'
Kostka srazil průnikovku Proška, která hledala rozeběhnutého Žáka, na aut.
52'
Po Hasilově nákopu prodloužil za sebe Žák, ovšem jen do prostoru, kde se nacházel domácí Čihák.
51'
Kostak vyběhl z pravého beka až do pozice, odkud centrem hledal Černého. Grigar ale ukázal zkušenosti, vyběhl totiž již předtím relativně vysoko a k balonu měl tak blízko.
51'
Hyčka kvůli špatnému dotyku přišel o míč a kontrují domácí.
50'
Cadu hledal dlouhým pasem Patráka, který ale vybíhal z postavení mimo hru.
49'
Vondrášek přenesl hru doleva na volného Proška, jeho centr, který zřejmě hledal Sejka, ale stahuje ze vzduchu Markovič.
49'
Vobecký zachytil přihrávku soupeře a předal Trubačovi, ten ale po zpracování zahrál rukou.
48'
Hyčka musel po ne zrovna ideálním sklepnutí Sejka hrát neadresně dopředu.
48'
Hranáč odstavil Fortelného, díky čemuž doputoval balon až k Čihákovi, který v klidu hraje dlouhý míč vpřed.
47'
Přes Kučeru se dokázal k hlavičce dostat Solil, byl ale otočený zády k brance a jeho zakončení chyběla jak razance, tak přesnost.
47'
Cadu byl faulován a dostane možnost odcentrovat do vápna z levé strany.
46'
Po nohejbalové sekvenci mezi několik hráči pod hlavní tribunou odkopává Vondrášek.
46'
Přesto, že jsou domácí ve vedení, sáhl kouč Krejčí ke změně. Rezka nahradí David Huf.
46'
Oba týmy jsou nastoupeny, výkop druhé půle je za dveřmi.
Druhý poločas začne přibližně v 18:02
Kromě střelce Jeřábka musíme pochválit z domácího pohledu i výkon stoperské dvojice Čihák-Hranáč, která zatím kompletně neutralizuje Sejka se Žákem. Skvělý poločas také odehrál velezkušený Pavel Černý. Na straně Teplic je zatím kvalitních individuálních výkonů poskrovnu.
První dějství je za námi a Pardubice se rozhodně nejeví jako celek, který letos ještě nevyhrál. Jsou rychlejší, dravější, nebezpečnější a z mého pohledu zsalouženě vedou. Ačkoliv úplně první šanci utkání měl hostující Prošek, když nechal ve 12. minutě vyniknout Markoviče, otěže zápasu následně převali červenobílí. Když Čihák hlavičkoval do břevna a Rezek selhal v šanci po centru Vacka, fanoušci domácícho celku si doslova vytrhávali všechny vlasy z hlavy. Uklidnil je až kapitán Jan Jeřábek, jenž ve 33. minutě z bezprostřední blízkosti propálil Grigara. Od té doby už žádná branka nepadla nejblíže k ní měl asi v nastaveném čase těsně vedle hlavičkující Čihák.
45'
Po Caduově bombě hlavičkoval Čihák těsně vedle
45+1'
45+1'
Vondráškův dlouhý aut jen dal možnost Jeřábkovi vyzkoušet si hru hlavou.
45+1'
Tentokráte byl Hyčkův centr sražen na aut.
45+1'
Hyčka dostal na pravé křídlo pěkný pas, střílený centr ale odvrací Čihák.
45+1'
Teplice se asi pokusí o poslední útok, na míči je teď Kučera.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Po Caduově centru se vyšplhal do vzduchu Čihák, hlavou ale zamířil těsně vedle Grigarovy branky!
44'
Černý chytře podržel míč na hranici šestnáctky a i když mohl sám zakončovat, nabil do lepší pozice nabíhajícímu Caduovi. Jeho projektil se štěstím zblokovala obrana soupeře na roh.
44'
Fortelný alespoň na chvli řeší situaci odkopem.
43'
Černý potvrzuje svůj parádní výkon. Obtočil se okolo soupeře a postupoval směrem vpřed, Trubač jej zezadu sestřelil a před očima se mu žlutí.
43'
Hranáč si dnes skutečně ve vzduchu zřídil kancelář a již poněkolikáté přehlavičkoval jednoho ze soupeřů, tentokráte to byl Žák.
42'
Kamil Vacek si dal příliš dlouhý dotyk a následně nevybíravým skluzem sestřelil Vobeckého, který se k balonu dostal dříve. Zasloužená žlutá.
41'
Kučera po rohu netrefil ideálně
41'
Fortelného centr se snažil mezi tři tyče umístit Kučera, těsně ale minul Markovičovu svatyni.
41'
Prošek se přes Kostku uvolnil k centru, obrana odvrací na roh.
40'
Filip Čihák se teď prezentoval dlouhou přihrávkou do země nikoho, pro kterou si došel Grigar.
40'
Černého pas na rozeběhnutého Solila měl více razance, než by bylo zdrávo a kontroluje jej Vondrášek.
40'
Markovič nezpracoval malou domů Jeřábka ideálně a před dotírajícím Sejkem raději odkopl do autu.
39'
Centr pardubického šikuly proletěl těsně nad hlavami dvojice Solil-Hranáč. Poté ale centroval i Černý, což nakonec vede k domácímu vhazování.
38'
Patrák si dal dobrý dotyk do pohybu a zezadu jej povalil Vobecký. Provinění může potrestat exekutor standardky Cadu z nějakých 30 metrů.
38'
Kučerovi tentokrát dlouhý pas na levé křídlo nevyšel, míč má Jakub Markovič.
37'
Slibný brejk Teplice vyřešil z domácího pohledu dnes jako z partesu hrající Hranáč, který stál na správném místě a zastavil centr Fortelného v cestě do vápna.
36'
Nebezpečný centr Cadua boxuje z vápna Grigar, tak domácích pokračuje.
36'
Solil se po pěkném sklepnutí výborně hrajícího Černého hnal do vápna, asi ale prováhla ideální příležitost k zakončení. Následně mu merunu skluzem na roh odpálil Vondrášek.
34'
Hyčkův centr odvrátil Jeřábek k Černému, který si zkušeně došel pro faul.
34'
Hyčka si obhodil Cadua a nabral slušnou rychlost, šlamastiku z pohledu domácích ale nedopustil Hranáč a celou situaci vyřešil pěkným skluzem.
33'
Jeřábek zužitkoval Vackův roh, 1:0
33'
Vackův centr od praporku prodloužil do nebezpečného prostoru Černý, ale vypadalo to, že nenajde nikoho v červeném. Zřejmě Čihák ale na poslední chvíli z úrovně brankové čáry vrátil pod sebe na kapitána JANA JEŘÁBKA, který z bezprostřední blízkosti propálil Grigara! Domácí vedou 1:0!
32'
Patrák nevyzrál ve slibně vypadající situaci 1 na 1 na Hasila, je tu roh pro Pardubice.
32'
Černý výborným skluzem získal míč pro Rezka, tomu se ale ve vápně nabízel jen ne zrovna vysoký Patrák. Rezek i tak ale svůj centr přetáhl.
31'
Hasil se pokoušel o založení útočné akce dlouhou přihrávkou, ta ale putuje jen k Markovičovi.
30'
Po Černého obloučku na levou stranu se v ofsajdu ocitl Rezek.
30'
Rezek se šikovně uvolnil a předal pomyslnou štafetu Solilovi. Ten se pokoušel sklepnout do prostoru, kde se nacházel Cadu, k míči se ale o chlup rychleji dostal Kučera a odkopává.
29'
Vacek byl v souboji později než o poznání mladší Vobecký a teplického záložníka zfauloval.
29'
Černého nepřesná přihrávka míří do autu.
28'
Skákavou malou domů od Čiháka řeší Markovič raději odkopem do autu, nechce riskovat pochybení.
28'
Vobecký našel pěknou přihrávkou na levou stranu Žáka, tomu se ale nevyvedlo zpracování.
27'
Kostka nakonec vhodil na Patráka, jehož ale dostoupil Fortelný. Pardubický záložník se nezmohl na nic jiného, než poslání míče za brankovou čáru. Čeká nás tedy kop od Grigarovy branky.
26'
Rezek byl úplně sám a v koncovce selhal
26'
Teplice se nemohou vymanit z tlaku, odkoply pouze za postranní čáru. Pardubice budou moci zajisté zahrozit dlouhým vhazováním.
25'
Centr, který vyslal do vápna Cadu,se snažil usměrnit za Grigara neúspěšně Černý. Následně zblokovala obrana ještě i střelu Jeřábnka a máme tu další rohový kop.
25'
Patrák se pokoušel procedit balon na Rezka, jeho pas sráží Hasil na rohový kop.
24'
Po pohledné kombinaci Pardubic se zbavil efektní kličkou Vobeckého Vacek, a našel krásným centrem z pravé strany úplně volného Rezka! Ten byl osamocen na malém vápně, šance se snad ale zalekl a zakončil slabě mimo Grigarovu branku. Obrovská škoda pro domácí!
23'
Černý se nepohodl s Caduem a po autu mu sklepl míč na paty, brazilský plejer nedokázal udržet balon na hrací ploše. Vhazují Teplice.
22'
Hasil nejprve připravil o míč Patráka na lajně, následně se ale Patrák vykoupil tím, že čistě zastavil postup Proška.
21'
Čihákova hlavička do tyče jako by polila živou vodou domácí fanoušky, kteří nyní skandují ostošest.
21'
Kučera se v souboji s Černým provinil faulem de facto přesně na půlící čáře.
21'
Čihák vysvobodil svůj mančaft odkopem pryč z nebezpečného prostoru.
20'
Podobnou standardku, jako Pardubice před chvílí, mají teď k dispozici Teplice.
19'
Čihák hlavičkoval do tyče!
19'
Zvoní tyč! Po tlaku Pardubic našel překrásným rohlíkem z pravé strany Kostka nabíhajícího Čiháka, ten prudce hlavičkoval jen do brankové konstrukce!
18'
Brazilský šikula hledal Hranáče, ten ze souboje vydoloval rohový kop pro svůj tým.
18'
Možnost zahrozit po centru ze standardní situace budou mít Pardubice, Cadu bude centrovat od levé lajny.
17'
Cadu ukázal své ofenzivní choutky a chtěl si narazit s Rezkem, tomu se ale nepovedlo sklepnutí a Teplie odkopávají na aut.
17'
Trochu hluchou pasáž přerušil faul Žáka, který asi omylem zasáhl nedovoleně Jeřábka v hlavičkovém souboji.
16'
Kvůli předchozí situaci zakopl míč do autu Vacek, tepličtí následně v rámci fair-play balon vrátili domácímu celku, čímž si vysloužili potlesk.
15'
Patrák zůstává na zemi po souboji s Hasilem, který jej tvrdě dostoupil. Jednalo se ale zřejmě o zákrok v rámci pravidel.
14'
Ke zrychlení akce se odhodlal Kučera a opět poslal a levé křídlo parádní přihrávku. Jeho spoluhráči ale o míč přišli.
14'
Skláři kombinují na vlastní polovině. Už asi v pořadí třetí malá domů za poslední půl minuty.
13'
Z něj se Teplice zahnaly až ke Grigarovi.
12'
Markovič fantasticky vychytal Proška
12'
Fantasticky teď zachránil domácí Jakub Markovič! Prošek na něj postupoval zleva úplně osamocen, mladý brankář, zapůjčený ze Slavie, mu ale skvělým výběhem zmenšil úhel a vyráží na roh!
12'
Patrákův centr zprava měl solidní parametry, Černý na něj ale těsně nedoskočil.
11'
Křížný balon na nabíhajícího Patráka hlavičkuje do autu Hasil. Domácí, konkrétně Kostka, vhazují z pravé strany.
11'
Po Trubačovu vysokém míči na Žáka opět ve vzduchu úřadoval Hranáč. Opět je z toho ale aut pro hosty.
10'
Sejkův pas na Žáka do pravého křídla přečetl Hranáč a ve skluzu odkopl za postranní čáru.
10'
Cadu byl na levém křídle rychlejší, než Vondrášek, jeho předkopnutí ale bylo moc dlouhé a končí za brankovou čarou.
9'
Teplice se pokusily překvapit soupeře nákopem za obranu, Kučera do něj ale dal příliš mnoho razance a balon bez problémů sbírá Markovič.
8'
Po Grigarově nákopu ukázal kvalitu ve vzduchu mládežnický reprezentant Hranáč, který přehlavičkoval Sejka.
7'
Patrák svedl sprinterský souboj s Hasilem a i když se ke dlouhé přihrávce do běhu dostal díky náskoku o trochu dříve, jeho snaha vedla pouze ke kopu od branky Teplice.
6'
Trubač zkazil rozehrávku na půlící čáře, Vobecký ale ukázal dobré čtení hry a obral o merunu soupeře přečtením dráhy jedné z přihrávek.
6'
Po výkopu Grigara dominoval ve vzduchu Kostka, dostal míč ale jen na hostujícího Vobeckého.
5'
Patrák opět dribloval po pravé straně a stejně jako v posledním případě to v jednu chvíli pro domácí vypadalo nadějně. Pak se mu ale nepodařilo procedit přihrávku na spoluhráče, který byl volný na pravém křídle.
4'
Kučera našel krásným pasem do prostoru levého křídla Proška. Ten dokázal odcentrovat přes Kostku, ale nenašel nikoho ve žlutém.
3'
Patrák elegantně pronikl podél pravé postranní čáry, jeho přihrávka Rezkovi ale byla méně kvalitní, než předchozí driblink. Pardubice tak nakonec o balon přišly.
3'
Na zemi zůstal na chvíli Čihák, naštěstí pro domácí defenzivu už je ale na nohou.
2'
Na centr Fortelného od praporku si nabíhal Kučera, přes značné množství obránců se ale k hlavičce dostat nedokázal.
2'
Rezek zblokoval Hyčkův centr na první rohový kop v utkání.
1'
Teplice rozehrávají ze zadních řad. Konkrétně má balon na pravé straně Hyčka.
1'
Oba dva týmy nastoupily ve svých domácích sadách dresů – domácí tedy v červenobílých, hosté ve žlutomodrých.
1'
Trojice sudích již na trávník vyvádí obě základní jedenáctky. V té teplické se opravdu objevuje Marek Vobecký, jak jsem avizoval před pár minutami, namísto zraněného Jana Knapíka.
Oproti původně avizovaným sestavám to vypadá na změnu – dle hlasatele na stadionu nahradí zraněného Knapíka v základní jedenáctce Teplic Marek Vobecký. Pro odchovance klubu a oporu třetiligového béčka by se tak jednalo o první ligový start od první minuty!

FK Pardubice: Markovič – D. Kostka, F. Čihák, Hranáč, Cadu – Jeřábek (C) – Patrák, Vacek, Solil, Jakub Rezek – P. Černý.
Náhradníci: Letáček – Hanč, Halász, Mareš, Červ, Huf, L. Matějka.
Trenér: Jiří Krejčí

FK Teplice: Grigar (C) – Vondrášek, Hasil, Kučera – Hyčka, Fortelný, Vobecký, Trubač, Prošek – Žák, Sejk.
Náhradníci: Mucha – D. Boljevič, Kodad, P. Žitný, Ledecký, Succar.
Trenér: Jiří Jarošík

Rozhodčí: Klíma – Mokrusch, Pečenka.
VAR: Kocourek, Hrabovský
Od postupu Pardubic do první ligy je Teplice ještě ve třech pokusech porazit nedokázaly. Změní se to dnes v Ďolíčku?
Vzájemná bilance
21.11.2021 Teplice – Pardubice 1:2 (90+8 Chlumecký – 39. Chytil, 79. Červ
7.2.2021 Teplice Pardubice 0:1 (51. Cadu)
30.8.2020 Pardubice – Teplice 2:1 (43. Tischler, 63. Surzyn – 48. Toml vlastní)
Hráči ke sledování

Jestli někdo bude schopen zařídit Pardubicím kýžené body, pak je to dost možná Cadu. I přes fakt, že poslední dobou nastupuje spíše jako součást obranné čtyřky, patří tento 24letý Brazilec s bilancí 4+10 mezi nejproduktivnější hráče soutěže. Navíc asistoval na oba poslední góly svého celku.

Zajímavým mužem v dresu Teplic je pak Jan Fortelný. Odchovanec pražšké Sparty, odkud na severu Čech hostuje, disponuje v letošním ročníku velmi slušnou bilancí 4+7. Minulé kolo navíc nemohl nastoupit proti "svým" kvůli dohodě o hostování, takže bude mít o to větší motivaci předvést, co za talent v něm dřímá.
FK Teplice

Skláři se dokázali vzpamatovat a po strašidelném podzimu, kdy to s nimi vypadalo bledě, vstoupili do jara správnou nohou. Vyhráli totiž třikrát po sobě, a to včetně dvou mačů se soupeři, kteří také bojují o záchranu (Bohemians, Karviná). Pak přišlo slabší období v podobě tří proher, které ale žlutomodří odčinili výhrou v Liberci. V minulém kole pak doma podlehli pražské Spartě 0:3. V tabulce jsou Teplice nyní čtrnácté, výhra by je ale teoreticky (při prohrách Bohemky a Jablonce) mohla posunout na dvanáctou příčku.
FK Pardubice

Na klub z města perníku pravděpodobně doléhá druhá, pro ligové nováčky často kritická sezóna. Pardubice se hlavně na jaře trápí, vyhrát se jim od zimní přestávky nepovedlo ani jednou. Získaly tak pouhé čtyři body za stejný počet remíz. V tabulce jim patří zatím 15., barážová pozice. Na poslední Karvinou, tedy na zaručeně sestupové místo, mají náskok sedmi bodů. Naopak od jejich dnešního soupeře, který se vyhřívá o příčku výše, ztrácí body tři, takže případné vítězství by znamenalo nejen prolomení dlouhotrající série (naposledy vyhráli východočeši nad Bohemians 18.12.), ale také dotáhnutí se v tabulce právě na Teplice.
S přáním pěkné fotbalové neděle Vás vítám u dnešního přenosu ze zápasu 29. kola Fortuna Ligy. V pražském azylu hrající FK Pardubice dnes v nelítostném boji o záchranu přivítají severočeský mančaft, FK Teplice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.