FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Slovácko - 8. srpna 2021   19:00

Plzeň
67' Beauguel (Bucha) • 83' Mosquera (Pernica)
2:1
(0:1)
Slovácko
23' Jurečka  (M. Petržela)

A. Hruška – M. Havel (76. Řezník), Pernica, Brabec (C), Mosquera – Ndiaye (76. Janošek) – Ba Loua (83. Kayamba), Bucha, P. Šulc, Falta (58. Beauguel) – Chorý.
Tvrdoň – Kayamba, Beauguel, Řezník, Janošek, Kaša, Káčer.
Julínek – Caletka, Podaný
Doosan Arena, Plzeň
6118 diváků
Nguyen – Tomič (60. Mareček), Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela (60. Divíšek), V. Daníček, Havlík, Kohút (46. Reinberk) – L. Sadílek – Jurečka (68. Vecheta).
Bajza – Holzer, Mareček, Vecheta, Divíšek, Šimko, Reinberk.
žlutá karta

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 2:1. Viktoria otočila, v dramatickém závěru rozhodl Mosquera

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního dne se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 10:0. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:7.
Je dobojováno, Plzeň zvládla ve druhém poločase otočit zápas na svou stranu a popáté v sezóně (potřetí v lize) vítězí 2:1. Ve druhé půl nejprve srovnal střídající Beauguel, obrat poté dokonal svou první trefou za Plzeň Jhon Mosquera. Minimálně tři branky mohl dát ovšem Pavel Šulc, ten ale dneska neobul střelecké kopačky.
90+4'
90+3'
Kayamba je v pořádku, z pravé strany našel opět volného Pavla Šulc, který dokázal nemožné, překopl prázdnou bránu.
90+2'
Po zákroku Divíška zůstává ležet na hrací ploše Kayamba.
90+2'
Žlutou kartu dostává Josef Divíšek (1.FC Slovácko).
90+1'
Tomáš Chorý si nerozuměl se svým parťákem v útoku, míč tak po jeho přihrávce končí v zámezí.
90'
Ve druhém poločase hlavní rozhodčí nastaví tři minuty.
89'
Hruška skvěle vychytal Marečkovu hlavičku, ale Kalabiška už byl v ofsajdu
89'
Fantastický Hruška v bráně. Plzeňský gólman vyškrábl hlavičku Marečky z vápna, leč branka by stejně neplatila, jelikož centrující Kalabiška stál v ofsajdu.
88'
Opět Šulcova tutovka! Nguyen ho skvěle zastavil
88'
Tomáš Chorý našel na druhé vlně zcela volného Pavla Šulce, ten v tváří tvář ale Nguyena neprostřelil.
87'
Slovácko musí vrhnout všechny zbytky sil do útoku, Plzeň zatím hosty do žádné šance nepouší.
86'
Šulc se probíjel přes půl hřiště do sóla, ale skvěle se vrátil Havlík
86'
Žlutou kartu dostává Pavel Šulc (FC Viktoria Plzeň).
86'
Dlouhý vysoký balon odhlavičkoval do bezpečí Tomáš Chorý.
85'
Slovácko ovšem může záhy odpovědět ze standardní situace.
83'
Hrad(b)iště padlo! Mosquera po rohu v závěru otočil na 2:1!
83'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria otáčí vývoj zápasu na svou stranu. Rohový kop prodloužil Luděk Pernica na JHONA MOSQUERU, kterého to na malém vápně spíše trefilo. Pro kolumbijského hráče to je první gól v plzeňském dresu.
83'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Joel Ngandu Kayamba.
82'
Další obří závar! Šulcovu ránu nadzvedl Daníček mimo bránu
82'
Slovácko brání v hlubokém bloku. Plzeň má stále okolo deseti minut, aby ten val prorazila.
81'
Hosté budou vhazovat poblíž své lavičky, na navrácení balonu zpět do hry ale vůbec nepospíchají.
80'
Domácí si nyní nepohlídali ofsajdové postavení. Další cenné vteřiny pro Slovácko.
79'
Domácím se tentokrát centr z levé strany vůbec nevyvedl. Brankář Nguyen už tentokrát musí rychle rozehrávat, jelikož za zdržování času už jednu žlutou kartu dostal.
78'
Dnešní utkání sleduje 6118 diváků.
77'
Šulc střílel na přední tyči po Ba Louově centru vedle brány!
77'
Pavel Bucha zrychlil hru na Ba Louu, ten vzápětí hledal ve vápně Šulce, ten ovšem mířil ve skluzu mimo bránu.
76'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Modou Ndiaye, přichází Dominik Janošek.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Milan Havel, přichází Radim Řezník.
75'
Beauguelovu hlavičku výborně vytáhl Nguyen, Bucha se probíjel ke střele
75'
Milan Havel parádním centrem našel hlavu Beauguela, toho ovšem Nguyen dokázal vychytat. Pavel Bucha už se vzápětí k dorážce nedostal.
74'
Pavel Bucha obloučkem hledal ve vápně Chorého, ten byl ovšem čistě ubráněn.
73'
Žlutou kartu dostává Petr Reinberk (1.FC Slovácko).
73'
Žlutou kartu dostává Filip Nguyen (1.FC Slovácko).
72'
Po rohu se snažil centrovat Ba Loua na zadní tyč, tu ovšem nikdo nezavíral.
70'
Slovácko se pokoušelo o jakýsi pokus zaútočit, leč proti jedenácti to mají svěřenci Svědíka opravdu složité.
69'
Viktoria má nadále více jak dvacet minut, aby zápas dokázala převrátit na svou stranu.
68'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Filip Vecheta.
67'
Bucha skvěle naservíroval míč Beauguelovi, 1:1!
67'
Viktoria vyrovnává na 1:1. Pavel Bucha se dostal k balonu v pokutovém území, následně na malém vápně našl JEANA-DAVIDA BEAUGUELA, který ve skluzu srovnává účty.
66'
Ba Loua centroval z pravé strany, povedený centr ovšem odvrací hostující obrana. Plzeňský tlak nadále stoupá.
65'
Jurečka spadl po souboji s Hruškou, dostal správně ŽK za simulaci?
65'
Žlutou kartu dostává Václav Jurečka (1.FC Slovácko).
64'
Josef Divíšek čistě ubráněn Milanem Havlem, Viktoria už rychle obrací hru na druhou stranu.
63'
Slovácko se po dlouhé době dostalo na útočnou polovinu, poblíž rohového praporku bude vhazovat.
62'
V Plzni se nezapomíná. Milan Petržela, když opouštěl hřiště, byl vytleskán celým stadionem.
60'
Bucha pálil po Chorého přiťuknutí nepřesně
60'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Josef Divíšek.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Tomič, přichází Daniel Mareček.
60'
Po hodině hry pálil opět Pavel Bucha, ale ani tentokrát prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
59'
Nadále se hraje převážně na útočné polovině Plzně, Slovácko se brání jak může.
58'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Jean-David Beauguel.
57'
Skvělá akce domácích, Chorý nedoklepl míč do sítě!
57'
Neuvěřitelný Nguyen v bráně Slovácka! Ba Loua poslal před bránu přesný balon na Tomáše Chorého, toho ovšem bravurním zákrokem vychytal Nguyen.
56'
Tomáš Chorý fauloval ve středu pole, plzeňský útočník už jednu žlutou kartu má a takových zákroků by se měl jistě vyvarovat.
55'
Buchova skákavá rána zamířila těsně vedle
55'
Další plzeňská rána ze střední vzdálenosti, tentokrát napřáhl agilní Pavel Bucha, brankář Slovácka tentokrát zasahovat nemusel.
54'
Další výkop hostujícího brankáře končí v zámezí, hrát tak může opět Viktoria.
53'
Pavel Bucha tentokrát centroval z pravého křídla, jeho přetažený cent prolétl celým vápnem. Vykopávat bude Nguyen.
52'
Chorý si efektně převzal míč a tvrdou ranou prověřil Nguyena
52'
Tomáš Chorý napřáhl ze střední vzdálenosti, jeho povedená rána tentokrát zaměstnala Nguyena, ten chytá.
51'
Krásná plzeňská kombinace na jeden dotek. Pavel Bucha ve finální fázi hledal přízemním centrem hledal Tomáše Chorého, ten míč zasáhl ve skluzu, branku ovšem netrefil.
50'
Bucha hledal Chorého, ten na přední tyči pálil těsně vedle!
50'
Pavel Šulc si naběhl na dlouhý balon, domácího hráče ovšem tentokrát zradilo zpracování balonu. Míč uskočil akorát k brankáři Nguyenovi.
49'
Jurečka neudržel pod tlakem balon u pravé postranní čáry, vhazovat budou domácí.
48'
Vše uklizeno, už se opět hraje. Leč Šimon Falta stál v ofsajdu a plzeňská akce tím končí.
46'
Na začátku druhé půle domácí fanoušci zasypali trávník konfetami, opět nás čeká menší zdržení.
46'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Petr Reinberk.
46'
Je za námi vskutku zajímavý první poločas. Viktoria v něm byla jasně lepší, nicméně o jeden gól prohrává. 74 procent Západočeši v prvním poločase drželi balon, jenomže ve 23. minutě Petržela předběhl Faltu a na malém vápně míč za Hrušku doklepl Jurečka. V závěru prvního poločase se ještě navíc neopatrným zákrokem nechal vyloučit hostující Hofmann. Druhá půle tak slibuje zajímavou podívanou, buďte u ní s námi.
45'
Nažhavený Bucha si skvěle zpracoval a pálil těsně vedle!
45'
Šulcova rána neprošla, Pernica pálil přes hlavu nad bránu
45+5'
45+4'
Obrovská šance na závěr první půle. Milan Havel dalším skvělým balonem našel ve vápně opět Pavla Buchu, ten zakončil těsně vedle levé tyče.
45+3'
Jakub Brabec parádně přenesl hru na Havla, přes něj se míč dostal až do vápna k Buchovi, ten svou střelu poslal jen do stopera Slovácka.
45+2'
Pavel Bucha rozehrál rohový kop, k míči se dral Pavel Šulc, ale hráz těl neprostřelil. Lépe si nevedl ani vzápětí Luděk Pernica, který to zkoušel kopem přes hlavu.
45+1'
Ba Loua je v pořádku, plzeňský hráč chtěl prostrčit balon na Chorého, obrana Slovácka zasáhla na poslední chvíli.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločase rovnou čtyři minuty.
45'
A je tomu skutečně tak. Stanislav Hofmann trefil kopačkou do nohy Ba Louu a od rozhodčího dostává rovnou červenou kartu.
43'
Hofmann trefil podrážkou Ba Louovo stehno a po zásahu VAR je vyloučen
43'
Tak pozor, hlavní rozhodčí se jde podívat na video, zda zákrok Hofmanna náhodou nebyl rovnou na červenou kartu.
42'
Žlutou kartu dostává Stanislav Hofmann (1.FC Slovácko).
41'
Havel se probíjel do zakončení, ale Nguyen situaci pohlídal
41'
Mosquera tentokrát našel ve vápně hlavu Chorého, ten chtěl hledal ještě u pravé tyče Havla, ten ovšem zakončoval v obtížné pozici vedle pravé tyče.
40'
Hostům se rozehrávka volného přímého kopu moc nevyvedla, míč skončil bez jakéhokoliv dotyku za čárou.
39'
Žlutou kartu dostává Tomáš Chorý (FC Viktoria Plzeň).
39'
Lukáš Sadílek chtěl poslat z pravé strany centr do vápna, jenomže jeho centr byl zablokovaný. K Sadílkovi se míč záhy vrátil a hostující záložník ho vrátil zpětnou přihrávkou až na své stopery.
38'
Jhon Mosquera zatím nemá svůj den. Na levé straně měl spoustu prostoru i času k centru, ten ale opět nebyl přesný.
37'
Pavel Bucha narýsoval lobem parádní přihrávku na rozběhnutého Havla, jenomže brankář Nguyen celou situaci dokázal vyřešit.
36'
Viktoria obléha pokutové území, Slovácko se stále jen brání.
35'
Plzeň v tlaku, ale nesmí zapomínat na zadní vrátka. Slovácko bylo v zápase prakticky jednou před Hruškou a hned z toho byla branka.
33'
Další velký tlak domácích, Bucha ani Šulc nedostali své rány do sítě
33'
Dvě, tři obrovské šance Plzně. Ba Loua táhl po pravé straně rychlý brejk, konečně dostal balon do vápna jak potřeboval, Buchu ovšem vychytal Nguyen, balon se ale odrazil opět k domácím, tentokrát proti Šulcovi zasáhl stoper Slovácka a proti třetí ráně, tentokrát Ndiayeho, zasáhl opět Nguyen.
31'
Ba Loua po přiťuknutí od Buchy napálil tyč!
31'
Konečně velké vzrušení před brankou Nguyena. Po patičce Buchy vypálil z rohu vápna Adriel Ba Loua a jeho povedená rána skončila na bližší tyči.
30'
Tomáš Chorý si dokázal prohodit balon mezi dvěma hráči, poté se míč předal na osu hřiště, kde nadějná akce Západočechů skončila.
29'
Stále stejná písnička. Pavel Bucha vymyslel geniální přihrávku na Šulce, leč od něj balon nedoputoval na místo určení.
28'
Luděk Pernica zařval na Brabce, že má on. Plzeň se tak díky němu ubránila další nepříjemné situaci.
27'
Jhon Mosquera chtěl zrychlit hru na Faltu, který si nabíhal do vápna, ale opět přihrávka nebyla z kategorie povedených.
26'
Plzeň se zatím umí dostat do finální přihrávky, jenomže ta je málokdy přesná.
25'
Dlouhý balon letěl na Tomáše Chorého, ten se ale k míči nedostal.
24'
Na druhé straně rozhodčí píská nedovolený zákrok, standardní situace pro Plzeň.
23'
Petržela se prohnal přes Faltu, Jurečka dorazil do sítě! 1:0 pro hosty
23'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Hosté nyní ukázali jak je fotbal jednoduchý. Milan Petržela v pokutovém území předběhl Šimona Faltu, poté přesně našel na malém vápně VÁCLAVA JUREČKU, který to měl při zakončení snadné.
22'
Modou Ndiaye to myslel dobře, načechraným balonem hledal na levé straně Mosqueru, pro něj to byl balon ale o trošku vyšší než byl kolumbijský hráč potřeboval.
21'
Sklepnutí Pavla Šulce nebylo přesné, do šance mohl vzápětí Milan Petržela, přes Jakuba Brabce ale neprošel.
20'
Máme za sebou dvacet minut převážně opatrné hry. K vidění byla jedna zajímavá šance domácích, leč Nguyen ránu Buchy dokázal chytit.
19'
Na pravé straně rozkmital své rychlé nohy Ba Loua, jeho následný centr od rohového praporku ale nikoho nenašel.
18'
Viktoria pokračuje ve své aktivní hře. Hosté se zatím bráni seč jim síly stačí.
17'
Bucha procedil nebezpečnou ránu přes tři blokující hráče, Nguyen kryl
17'
Pavel Bucha se dostal k odraženému míči na hraně šestnáctky, proti jeho povedené ráně se musel Nguyen vytáhnout.
16'
Šance pro Plzeň. Tomáš Chorý v osobním souboji uplatnil důraz pro brankáři Slovácka, jenomže následně Šimon Falta neprostřelil klubko těl před sebou.
15'
Závar před Nguyenem, Faltova rána byla zblokována
15'
To je neuvěřitelné, Nguyen dnes opravdu neobul dobré kopačky. Třetí jeho výkop v zápase letí do autu.
15'
Ndiaye chtěl zrychlit hru na pravou stranu, jenomže přenesení hry se mu vůbec nevyvedlo. Zadarmo balon pro Slovácko.
14'
Na druhé straně se pokoušel centrovat Václav Jurečka, jenomže jeho centr byl z kategorie nepřesných.
13'
Míč letěl na zadní tyč, kam si skákal Jhon Mosquera, ten ale hlavičkoval v záklonu a balon vzápětí branku hodně minul.
13'
Nákop Plzně byl opět tečovaný hostující obranou, druhý rohový kop Plzně v zápase.
12'
Pavel Bucha poslal něco mezi centrem a střelou, výsledkem toho je zákrok Nduyena, který míč vyboxoval mimo své území.
11'
Leč ne na dlouho, Falta získal balon, ten následně předal dopředu na Pavla Šulce, který byl poblíž pokutového území faulován. Volný přímý kop pro Viktorii.
11'
Petrželovi utekl od nohy balon, přesto hosté mohou pokračovat.
10'
Plzeň poslala do vápna dlouhý, vysoký balon, jenomže na něj si nikdo z domácích nevyskočil.
8'
Jhon Mosqura ani nadvakrát nedokázal vrátit balon do vápna z levé strany, výsledkem toho je pouze odkop hostujícího brankáře.
8'
Viktoria rychle otočila hru a výsledkem toho je první rohový kop v zápase.
7'
Nguyen během krátké chvíle podruhé zkazil odkop od své brány, domácí budou na polovině vhazovat.
7'
Hosté stále více drží balon, nicméně k žádné větší aktivitě to nevede.
6'
Slovácko bude vhazovat poblíž rohového praporku. Stále čekáme na první ohrožení branky od jednoho z mužstev.
5'
Když se člověk podívá okolo, musí ho to zahřát u srdíčka. Po dlouhé době je hodně zaplněna i plzeňská Doosan Aréna. Plný je i plzeňský sektor kotelníků, který svůj tým od první minuty podporují z plných plic.
4'
Ndiaye bez rozpaku odkopává balon pryč z vlastní poloviny. Vzápětí se ale nepovedl výkop Nguyenovi, u balonu tak zůstane Plzeň.
3'
Pavel Šulc se neprobil přes Kadlece, na útočné polovině tentokrát bude vhazovat i Viktoria.
2'
Hosté budou vhazovat na útočí polovině. Slovácko se snažilo zaútočit po levé straně.
1'
Hlavní rozhodčí poprvé pískl do píšťalky, dnešní utkání může odstartovat, pojďme na něj. Výkop měli na starosti hosté, kteří v prvním poločase budou útočit zleva doprava.
1'
Obě mužstva už nám nastupují na hrací plochu, utkání bude za malou chvíli zahájené.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – M. Havel, Pernica, Brabec (C), Mosquera – Ndiaye – Ba Loua, Bucha, P. Šulc, Falta – Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň – Kayamba, Beauguel, Řezník, Janošek, Kaša, Káčer.

1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – M. Petržela, V. Daníček, Havlík, Kohút – L. Sadílek – Jurečka.
Náhradníci: Bajza – Holzer, Mareček, Vecheta, Divíšek, Šimko, Reinberk.

Rozhodčí: Julínek – Caletka, Podaný.
Krásné a příjemný večer z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na nedělní den dopřát trochu fotbalu. Od sedmi hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční třetí kolo nového ročníku FORTUNA:LIGY, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s týmem 1.FC Slovácko.

Červenomodří celkově v letošní sezóně odehráli již pět duelů a z toho čtyři skončili shodným výsledkem 2:1. V Evropské Konferenční lize Plzeň dvakrát porazila běloruský brest, stejným poměrem uspěla i v prvních dvou zápasech FORTUNA:LIGY. V prvním kole svěřenci Michala Bílka porazili Mladou Boleslav a před týdnem v pražském Ďolíčku Bohemias.
Až ve čtvrtek se zrodil jiný výsledek, nicméně Plzeň z něho radost příliš nemá. Ve třetím předkole Konferenční ligy prohrála s New Saints v Cardiffu 2:4.

Slovácko je na tom podobně jak jejich dnešní soupeř, jen o jedno utkání méně. Ve druhém předkole Konferenční ligy totiž nestačilo na bulharský Lokomotiv Plovdiv. Nejprve na hřišti soupeře prohrálo Slovácko 0:1, naopak doma 1:0 vyhrálo. O postupujícím rozhodl až penaltový rozstřel, který Moravané nezvládli. Ve FORTUNA:LIZE jsou zatím stoprocentní. 1:0 vyhráli nejprve v Liberci, stejným výsledkem se radovali i na domácím pažitu proti Českým Budějovicím.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemný večer s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.