FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Teplice - 12. března 2022   18:00

Plzeň
44' Beauguel
1:0
(1:0)

Staněk – Libor Holík, Kaša, Hejda (C), M. Havel – Bucha (90. Káčer), Kalvach – J. Kopic (46. Řezník), J. Sýkora (63. P. Šulc, 90. Trusa), Mosquera – Beauguel (82. Pernica).
A. Hruška – Pernica, Trusa, Řezník, Čermák, P. Šulc, Káčer.
Radina – Kříž, Hurych
Doosan Arena, Plzeň
9560 diváků
Grigar (C) – Kučera, Mohamed Tijani, Vondrášek – Knapík (84. D. Boljevič), Mareček (62. Ledecký), Trubač, Jukl, Prošek (62. Hyčka) – Fortelný, Žák (84. J. Mareš).
Mucha – D. Boljevič, Žitný, J. Mareš, Ledecký, Hyčka, Chaloupek.

SESTŘIH: Plzeň - Teplice 1:0. Rozhodl Beauguel z penalty

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:8. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 11:14.
Je dobojováno, Plzeň udolala svého soupeře těsně 1:0. Viktoria se prakticky celý druhý poločas jen bránila, leč tři body nakonec přece jen zůstávají v Doosan Aréně. Rozhodně se bude mluvit po zápase o gólu nególu Žáka, který byl po hodně těsně ofsajdu nakonec neuznán. Jediným střelcem zápasu je tak francouzský útočník Jean-David Beauguel, který v závěru první půle proměnil pokutový kop.
90+6'
90+5'
Teplice faulují na útočné polovině, nyní už to budou mít hosté velice těžké.
90+5'
Plzeň se opět jednoduše ubránila, Teplice mají míč na polovině hřiště.
90+4'
Žlutou kartu dostává Pavel Horváth (FC Viktoria Plzeň).
90+4'
Žlutou kartu dostává Jindřich Staněk (FC Viktoria Plzeň).
90+4'
Miroslav Káčer nasadil Boljevičovi jesle, následně byl domácí záložník ještě faulován.
90+3'
Domácí rozehráli standardku nakrátko, hosté ovšem záhy získali balon na své kopačky, rozehrávka jim ale vůbec nevyšla.
90+2'
Jakub Mareš loktem trefil do obličeje Libora Holíka a ten nyní nemá důvod spěchat zpět na nohy.
90+1'
Žlutou kartu dostává Jakub Mareš (FK Teplice).
90+1'
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Miroslav Káčer.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Matej Trusa.
89'
Domácí se nadále výborně brání, většinu centrů plzeňští stopeři dokáží odhlavičkovat do bezpečí.
88'
Jhon Mosquera fauloval na útočné polovině. Teplice rychle spěchají opět na útočnou polovinu.
87'
Trubač zůstal sám, střela mu nesedla
87'
Trubač se dostal k balonu na hraně vápna, jenomže v nejméně vhodný moment mu balon na trávníku poskočil a jeho rána následně dopadla, jak dopadla.
86'
Dejan Boljevič se poprvé dostal k balonu na hřišti, velkou díru do světa s tím ale neudělal. Odkopávat od své branky bude gólman Jindřich Staněk.
85'
Libor Holík byl faulován Hyčkou na útočné polovině, Viktoria ušetří dalších několik cenných vteřin na útočné polovině.
84'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Knapík, přichází Dejan Boljevič.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Filip Žák, přichází Jakub Mareš.
83'
Kučera poslal míč do šestnáctky, Libor Holík nedokázal zkrotit neposedný balon a Alois Hyčka následně svou střelu vyslal nad branku Staňka.
82'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Luděk Pernica.
Dnešní utkání sleduje 9560 diváků.
81'
Žlutou kartu dostává Jean-David Beauguel (FC Viktoria Plzeň).
81'
Radim Řezník nepustil k centru na levé straně Vondráčka. Navíc krajní bek zahrál míč tak šikovně, že Viktoria bude vhazovat.
80'
Zápas míří do finále, před námi je poslední desetiminutovka.
79'
Vondráček rychle obrátil hru zpět na útočnou polovinu, jenomže balon poslal jen do míst, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
78'
Plzeň se nadále víceméně pouze jen brání, Teplice mají více ze hry.
76'
Ofsajd! Branka Žáka nemůže být kvůli postavení mimo hru uznána.
75'
Nádherné Žákovo sólo neplatí, ofsajd! Ale opravdu byl?
75'
Teplice se dočkaly branky, pomezní rozhodčí ale na poslední chvíli zamával ofsajd. Bude se opět zkoumat video.
74'
Plzeň šla do rychlého protiútoku, nicméně Beauguel nepřihrál přesně na Šulce.
73'
Trubač z přímáku orazítkoval břevno!
73'
Daniel Trubač napálil míč přímo na bránu a jeho ránu zastavilo až břevno.
72'
Velmi výhodná pozice pro Teplice po nedovoleném zákroku Radima Řezníka. Nechme se překvapit co Teplice ze standardní situace vymyslí.
71'
Riskantnější rozehrávka brankáře Teplic, Grigar ovšem svou chybu vzápětí napravil.
70'
Karty se obrátily a na druhé straně vzápětí fauloval sám Pavel Šulc.
69'
Další centr Teplic z pravé strany byl přeražený a Vondráček následně fauloval Pavla Šulce.
68'
Kučera hlavičkoval mimo
68'
Teplice nadále tlačí, odměnou jim byl další rohový kop. Fortelný zahrál míč nakrátko k Hyčkovi, jehož centr neusměrnil do brány Tomáš Kučera.
67'
Staňkův nákop mířil na Šulce, který se dral na hrotu, Tijani ho ovšem odmítl a míč se nakonec dostal až k Grigarovi.
66'
Pavel Šulc zahrál na rohový kop, Vondráček míč následně poslal přímo do ohně, do zakončení se ovšem Teplice nedostaly.
65'
Novic na trávníku Pavel Šulc chtěl vyslat do útoku Beauguela, přihrávka mu ovšem vůbec nevyšla.
63'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Pavel Šulc.
63'
Jan Sýkora se ocitl na trávníku, zřejmě zranění z před malé chvíle bude vážnějšího charakteru.
62'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Václav Prošek, přichází Alois Hyčka.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Lukáš Mareček, přichází David Ledecký.
62'
Míč letěl na hranici vápna, kde se do míče položil Mareček, jeho koníčka zachytil Staněk do svých rukavic.
61'
Kučera si našel další centr do vápna, jeho následnou přihrávku ovšem Sýkora srazil na rohový kop.
60'
Po hodině hry se do centrovaného balonu položil kapitán Plzně Lukáš Hejda a hlavou odrazil míč do bezpečí.
59'
Jukl se dostal ke střele z hranice vápna, z těžké pozice ovšem domácí bránu minul.
58'
Domácí jsou zatím v oslabení bezradní, Teplice Viktorii ve druhé půlce prakticky nepustili do zakončení.
56'
A opět si domácí nepohlídali své postavení, po minutě je opět signalizován ofsajd.
55'
Ofsajd i na domácí straně, Jhon Mosquera si nepohlídal své útočné postavení.
54'
Jan Sýkora ze standardky nikoho ovšem ze svých spoluhráčů ve vápně nenašel.
53'
Žlutou kartu dostává Mohamed Tijani (FK Teplice).
53'
Staněk zastavil střelu Fortelného z pravé strany, nicméně branka byla stejně neplatila, jelikož byl signalizovaný ofsajd hostujícího hráče.
52'
Knapík vzápětí dle rozhodčího nefauloval Jhona Mosqueru, Teplice tak mohou pokračovat v útočném snažení.
51'
Cesta k domácí bráně byla otevřená, Jan Knapík se tak rozhodl pro střelu, míč ovšem poslal až vysoko na tribunu.
50'
Jan Sýkora se natahoval po míči a následně se chytil za tříslo, vypadá to ovšem, že domácí hráč bude schopen pokračovat v utkání.
49'
Centr do pokutového území si schoval do rukavic Jindřich Staněk.
48'
Kučera startoval na levé straně Vondráška, tomu ovšem nevyšlo zpracování dle představ, Teplice ovšem pokračují s míčem na svých kopačkách.
47'
Hosté se hned zkraje druhé půle tlačí na útočnou polovinu, novic na hřišti Radim Řezník ovšem míč poslal zpět na opačnou stranu hřiště.
46'
Staněk pod tlakem poslal míč jen do zámezí, poblíž hostující lavičky budou hosté vhazovat míč zpět do hry.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Radim Řezník.
46'
První poločas skončil a ten nabídl hned několik zajímavých momentů, obzvláště ke konci poločasu. Nejprve se Plzeň díky proměněné penaltě Beauguela dostala do vedení, jenomže v nastaveném čase fauloval Milan Havel, od hlavního rozhodčího inkasoval červenou kartu a Teplice tak celý druhý poločas budou hrát přesilovou hru.
45'
Nádherný signál hostí skončil střelou do Staňka
45'
Havel byl po zásahu VAR vyloučen!
45+7'
45+6'
Teplice hezky vykombinovaly plzeňskou obranu, výsledkem toho byla rána Fortelného zpoza šestnáctky, Staněk jeho přízemní ránu ovšem dokázal chytit.
45+6'
Viktoria bude celý druhý poločas hrát o deseti! Hlavní rozhodčí usoudil, že Milan Havel fauloval coby poslední hráč a za tento zákrok dostává rovnou červenou kartu.
45+5'
Tak pozor. Hlavní rozhodčí opět běží k monitoru, čekáme na verdikt.
45+4'
Tak ještě jedna šance pro Teplice. Havel totiž nedovoleně zastavil akci hostů a Teplice mají před sebou poslední standardku první půle.
45+3'
Žlutou kartu dostává Milan Havel (FC Viktoria Plzeň).
45+3'
Zdá se že, už ne. Fortelnému totiž nevyšlo zpracování dle jeho představ a Viktoria míč následně odkopla do bezpečí.
45+2'
Teplice drží před koncem úvodní půle míč na své polovině. Dokáží se hosté procpat ještě do zakončení?
45+1'
Filip Kaša si skvěle splnil své obranné povinnosti, hosté budou na útočné polovině alespoň vhazovat.
45'
Hlavní rozhodčí první poločas nastaví o tři minuty.
44'
Beauguel poslal Viktoriány do vedení z penalty, 1:0
44'
Plzeň právě vstřelila branku!
Balon si vzal sám faulovaný JEAN-DAVID BEAUGUEL, ten brankáře poslal na opačnou stranu a přesnou střelou k pravé tyči otevírá skóre dnešního utkání.
43'
Penalta pro Viktorii!
42'
Tijani rozhodil Beauguela, penalta!
42'
Vypadá to totiž, že Tijani ve skluzu zasáhl Beauguela a ten následně trefil Grigara. Bude Plzeň kopat penaltu před koncem poločasu?
41'
Oba aktéři předchozího souboje jsou již na nohou, nicméně hlavní rozhodčí zdá se ještě celou věc konzultuje s videorozhodčím.
40'
Beauguel se tlačil do zakončení, leč zakončení nebylo dle jeho představ. Výsledkem je, že jak domácí útočník, tak brankář Grigar zůstávají ležet na trávníku.
39'
Žlutou kartu dostává Jan Fortelný (FK Teplice).
39'
Akce Viktorie ovšem pokračovala, další centr trefil hlavou Filip Kaša, branku ovšem minul.
38'
Jan Sýkora poslal centr na zadní tyč, odražený balon napálil Jan Kopic, hosté jeho ránu ovšem dokázali zablokovat.
38'
Jan Sýkora se uvolnil podél levé postranní čáry, následný centr hosté opět zablokovali na rohový kop.
37'
Plzeň v posledních minutách přitlačila na pilu a začíná být v zápase lepším celkem. Nicméně i obrana Teplic zatím funguje dobře.
35'
Grigarův parádní zákrok proti Mosquerově hlavičce
35'
Fantastický Grigar proti hlavičce Jhona Mosquery z vápna. Kolumbijského hráče skvělým centrem našel z pravé strany Jan Kopic.
35'
Pavel Bucha poslal do vápna další načechraný centr, teplická obrana byla opět na svém místě, domácí se vůbec nemohou dostat do zakončení.
34'
Velká přetlačována mezi Beauguelem a Tijanim, vítězem z této dvojice byl nyní hostující stoper.
32'
Beauguel navzdory těžké pozici vyzkoušel Grigara z otočky
32'
Jean-David Beauguel přetlačil Tijaniho, následně odmítl Knapíka a poté vystřelil z otočky, Grigar ovšem jeho pokus dokázal zastavit.
32'
Při další útočné akci fauloval Jan Kopic a hlavní rozhodčí jeho nedovolený zákrok moc dobře viděl.
31'
Plzeň dlouhým nákopem poslala míč do vápna, kde domácí reklamovali ruku soupeře, penalta se ovšem nepíská.
30'
Zahrál Fortelný rukou? Podle sudího čisté
30'
Rohový kop mířil na malé vápno, tam ovšem ve vzduchu kraloval Mohamed Tijani.
30'
Po půl hodině domácí hodili rychlý aut do vápna, kde bal Jan Kopic, Tijani ho ovšem včasným skluzem uhlídal, nicméně Viktoria bude kopat další rohový kop.
29'
Prošek míč raději vrátil zpět až na Grigara, který hned rozehrává.
28'
Teplice se v zápase pomalu čím dál víc osmělují, domácí se ale zatím skvěle brání.
27'
U pravého praporku Prošek nevyzrál na Pavla Buchu, domácí hráč ale odkopem jen Teplicím odevzdal balon.
26'
Jan Fortelný nacentroval balon přímo do vápna, Staněk si míč ovšem našel a včasným výběhem ho vyboxoval mimo vápno.
25'
Za domácí obranu si na levé straně naběhl Tomáš Vondráček a hostující hráč nakonec na Janu Kopicovi vybojoval rohový kop.
24'
Viktoria další svou útočnou akci opět táhla přes levou stranu, kde s míčem operuje Jhon Mosquera, jeho další centr ale opět nebyl z nejpřesnějších.
23'
Jhon Mosquera se dostal ke střele, jeho přizemní ránu ovšem pohodlně chytil Tomáš Grigar.
22'
Mosquera protáhl Grigara
22'
Jean-David Beauguel vyhledával na levé straně opět Jhona Mosqueru, přihrávka byla nicméně hodně prudká a ta nakonec skončila až v zámezí. Hosté budou vhazovat.
21'
Plzeňský stadion se pomalu již zcela zaplňuje, pomalu docházejí fanoušci, kteří byli před dnešním fotbalem na předkole play off hokejové extraligy.
20'
Ve dvacáté minutě kopala Plzeň třetí rohový kop v zápase, centrovaný balon si ovšem ve vzduchu našel Tomáš Grigar, který zažehnal jakékoliv nebezpečí před svou brankou.
19'
Hostům nevyšla rozehrávka, do zakončení se cpal Jan Kopic, který následně motal hlavu Tijanimu, nakonec ovšem Kopic zakončit nedokázal.
18'
Milan Havel z jedničky přiťukl míč Mosquerovi, toho ovšem skvěle uhlídal Jan Knapík. Plzeňský hráč si navíc počínal ještě nedovoleně.
17'
Filip Žák perfektně přečetl hru, obehrál Pavla Buchu, následně ale hostující hráč netrefil z hranice vápna prostor mezi třemi tyčemi.
16'
Beauguel přiťukl hlavou míč Janu Kopicovi, jenomže ten míč následně zahrál do zámezí.
15'
Kučerovy nůžky zaplachtily mimo
15'
Tomáš Kučera se dostal k balonu na zadní tyči, hostující hráč to zkusil akrobaticky nůžkami, leč branky netrefil.
14'
Filip Žák na druhé straně zaútočil po pravé straně a vybojoval rohový kop.
12'
Tomáš Grigar dlouhým výkopem poslal míč zpět do hry, na půlce hřiště hlavičkový souboj vyhrál Lukáš Kalvach a domácí jsou opět u kulatého nesmyslu.
11'
Jhon Mosquera měl celkem dost času na levé straně, kolumbijský hráč si připravil balon k centru, v pokutovém území ovšem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
10'
Avšak i tuhle standardní situaci si Teplice pohlídaly, domácí ale pokračují v obléhání branky.
9'
Jan Sýkora už si připravoval míč do zakončení, na poslední chvíli mu Václav Prošek nicméně ukopl balon na rohový kop.
8'
Hezký rozehráno, avšak centr Kalvacha nezavřel na zadní tyči Libor Holík, rána plzeňskému obránci nevyšla.
7'
Mohamed Tijani sice vyhrál hlavičkový souboj nad Janem Sýkorem, hostující stoper ovšem kolenem trefil plzeňského krajního záložníka do zad. Hlavní rozhodčí okamžitě píská nedovolený zákrok, Plzeň má před sebou první standardku.
6'
Stále čekáme na první střelecký pokus, hra se v těchto chvílích odehrává ve středu pole.
5'
Teplice kombinují na své obranné polovině, Plzeň ovšem hosty výborně napadají.
4'
Hostující Jukl chtěl vystřelit ze střední vzdálenosti, jenomže rána mu vůbec nevyšla dle jeho představ a gólman Staněk míč pohodlně schoval do svých rukavic.
3'
Lukáš Kalvach poslal balon na zadní tyč, brankář Grigar šel z brány a míč vyboxoval do bezpečí.
2'
Avšak ani první útočná akce Západočechů nebyla nejlepší. Avšak akce pokračovala a Jhon Mosquera na levé strany vybojoval pro svůj tým rohový kop.
1'
Výkop měli na starosti hosté, nicméně jejich první nákop směrem dopředu nebyl dle představ a již po pár vteřinách si pro sebe uzmula balon domácí Viktoria.
1'
Před samotným zápasem se obě mužstva ještě vyfotí před transparentem "DĚKUJEME". Dnešní utkání je totiž věnováno všem, kteří bojovali v první linie covidové pandemie.
Obě mužstva již nastupují na hrací plochu. Dámy a pánové, pohodlně se usaďte, za malou chvíli začínáme.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Libor Holík, Kaša, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Kalvach – J. Kopic, J. Sýkora, Mosquera – Beauguel.
Náhradníci: A. Hruška – Pernica, Trusa, Řezník, Čermák, P. Šulc, Káčer.
Trenér: Michal Bílek.

FK Teplice: Grigar (C) – Kučera, Mohamed Tijani, Knapík, Vondrášek – Mareček, Jukl, Trubač, Prošek – Fortelný, Žák.
Náhradníci: Mucha – D. Boljevič, Žitný, J. Mareš, Ledecký, Hyčka, Chaloupek.
Trenér: Jiří Jarošík.

Rozhodčí: Radina – Kříž, Hurych.
Krásný sobotní večer z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na sobotní den dopřát trochu fotbalu. Od šesti hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční utkání 25. kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s týmem FK Teplice.

Viktoria Plzeň se nachází na druhém místě ligové tabulky, nicméně má stejně bodů jako vedoucí Slavia Praha. Plzeň v jarní části sezóny ještě neprohrála, z pěti zápasů čtyři vyhrála a pouze na půdě pražské Sparty remizovala 2:2. Naposledy hrála družina Michala Bílka ve Zlíně. Ševci šli v prvním poločase do vedení, jenomže Viktoria zásluhou Beauguela s Chorým otočila na konečných 1:2 pro Západočechy.

Teplice vstoupily do jarní části s velkou vervou a po špatném podzimu hned třikrát za sebou vyhrály. Nejprve o jediný gól porazily Bohemians, následně zvládly divokou přestřelku 4:2 na půdě Baníku a do třetice hubená výhra 1:0 nad Karvinou. Poté se ale mašina přibrzdila. Nejprve se zrodila bezbranková remíza v Olomouci a minulý víkend Teplice na domácí půdě podlehly Slovácku 0:1.

Obě mužstva se v probíhajícím ročníku spolu jednou utkala, v rámci jedenáctého kola se hrálo na severu Čech. Plzeň šla do vedení hned v páté minutě zásluhou Jeana-Davida Beeauguela a tento hubený náskok udržela až do konce zápasu.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si náš onlajn přenos. Tím vás provede Jakub Štěrba.